W zasadzie to są dwie prezentacje modeli lokomotyw. Uzasadnione. Miłego oglądania!
Пікірлер: 57
@Santa-Anna2423 жыл бұрын
Fajny unboxing, jak miał bym wybierać model pośród tych dwóch wybrałbym Roco, wydaje się być bardziej wzrokowo ładna. Mam taki pomysł Robert, co myślisz aby na koniec adwentu przetestować te obie lokomotywy w sensie siły pociągowej, jak sobie z osobna poradzą z 24 wagonami bazując na wagonie pomiarowym.
@kimsordyl2 жыл бұрын
Dokladnie, roco jest zdecydowanie ladniejszy.
@diesant763 жыл бұрын
Super film. Prezentacja (albo jak kto woli rozpaczkowanie :D) i porównanie w jednym i to w dodatku na makiecie.
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@piotrpawlus27233 жыл бұрын
Model firmy Roco dalej to samo co kiedyś :-) tylko białe światła, widać że firma Roco poszła na łatwiznę :-\ tym razem Piko chyba lepiej wypada w tym porównaniu :-D
@piracik19783 жыл бұрын
zdecydowanie tak
@robertjankowski3 жыл бұрын
To nie tak, że Roco poszło na łatwiznę! Musicie zrozumieć jakimi prawami rządzi się ten rynek!!! A chodzi o to, że inwestycja w formę i projekt do wyprodukowania modelu nie zwraca się po jednym, czy nawet po 10 modelach - to inwestycja długoterminowa. I w dłuższym terminie aby to miało sens ekonomiczny firma będzie produkowała te "same" modele, nieznacznie zmieniając tylko ich wygląd i to po najmniejszej linii oporu, aby generować minimalne koszty! I tylko w ten sposób są w stanie prowadzić ten biznes, zarabiać na utrzymanie firmy i dalszy rozwój. Dlatego dostajemy kolejny raz ten sam model, niewiele poprawiony. I dopóki się sprzedaje, dopóty firma będzie tak robić. W ten sposób postępuje niejedna firma, tak samo robią inni producenci niemieccy (i nie tylko niemieccy).
@piracik19783 жыл бұрын
@@robertjankowski Nie zgadzam się z Panem, brak czerwonego światła to nie jest drobiazg w rodzaju przeskalowanego pantografu, czy odlana - a nie wklejona poręcz, czy zbyt gruby/duży mały drobiazg, tylko jeden z kluczowych detali (funkcjonalność), którego brak dowodzi skrajnej ignorancji, by nie powiedzieć brakoróbstwa producenta. Skoro marka aspiruje o segmentu premium (na co wskazują choćby ceny modeli i celuje w Polski rynek modelarski swym produktem), a nie potrafi wdrożyć drobiazgu, z którym bez problemu poradziła sobie wytykana palcami za nie jeden grzeszek firma Piko - nie potrafiąc od lat dołożyć wartego kilkanaście centów detalu (proszę mi wierzyć, kosztuje to nie więcej), to nie zasługuje na moje pieniądze, ani swoją reputację. Nie rozumiem dlaczego jako klient płacący nie małe pieniądze za model, mam godzić się na podobne przejawy ignorancji i arogancji producenta, dlatego nie kupię kolejnego modelu Roco (ten jest pierwszym w mojej kolekcji), dopóki producent nie zacznie traktować swojej klienteli poważnie. Panie Robercie z całym szacunkiem, ale to nie jest pierwszy raz w historii gdzie rynek polski traktowany jest po macoszemu i osobiście uważam że powinniśmy się jako klienci szanować i po prostu takich modeli nie kupować, wzorując się pod tym względem na Niemcach, którzy jako klienci opanowali taktykę głosowania nogami (tu portfelem) do perfekcji i po prostu bojkotują firmy które pozwalają sobie na tego rodzaju praktyki/nadużycia. Mieszka Pan w Niemczech na tyle długo, by wiedzieć do czego piję... A to że inni tak robią, to nie jest dla mnie żaden argument, czy usprawiedliwienie, pozdrawiam serdecznie.
@piotrpawlus27233 жыл бұрын
@@robertjankowski Idą po najniższej linii oporu :-) ale jako firmę ich rozumiem ;-)
@miloszpiekarski2 жыл бұрын
@@piracik1978 tylko ze tam jest dioda czerwona ktora wlacza sie z tyłu lokomotywy tylko jakby nie dochodzi do swiatlowodu i nie widac ze swieci🙁
@kolejowyolsztyn1233 жыл бұрын
Fajnie się ogląda Pana filmy ;) Pozdrawiam :)
@robertjankowski3 жыл бұрын
Dziękuję, proszę po imieniu :-)
@kolejowyolsztyn1233 жыл бұрын
@@robertjankowski dobrze Na przyszłość będę wiedział ;)
@filip78channel153 жыл бұрын
Wkładanie dekoderów 12pinowych do gniazda Plux22 to istna profanacja. :)
@robertjankowski3 жыл бұрын
Eee tam :-)
@TommyPassion2 жыл бұрын
Powiedz tak Szczerze jaka różnica miedzy starym modelem t ST44-199 Roco 62766 a nowym z 2021 ST44-360 z dźwiękiem Roco 71753 ? Warto ? jakie różnice jezdne ten sam gniot? Czy on się cały czas wykoleja ten Roco ?Pozdrawiam serdecznie Subik Poleciał
@robertjankowski2 жыл бұрын
Każdy z modeli przedstawia inną lokomotywę (i w innej epoce) - to wiadomo. I to jest podstawa! A technicznie to praktycznie to samo - nawet kwestia innego standardu dekodera niewiele tu czyni, gdyż i tak brak (słynny) czerwonych świateł. Różnic jezdnych żadnych nie ma i to nie jest gniot - jeździ tak jak zawsze. Choć nie tak miękko jak pikowskie gagariny, to jednak poprawnie i pewnie. To model o dużym uciągu, niezłej stabilnosci i raczej niskiej wrażliwości na słabo położone torowiska. U mnie żaden z gagarinów Roco się nie wykolejał. Jedyne problemy jakie miałem z tymi lokomotywammi, to takie, że na wózkach zamontowane są takie długie elementy plastikowe (jakieś przewody z czymś tam jeszcze) i one lubią wysuwać się ze swoich gniazd na wózkach. A jak już to zrobią, to czepiają się przy skręcie o budę i lokomotywa nie skręca tak jak powinna. Zwyczajnie trzeba dbać o to, aby te elementy zawsze pozostawały na swoim miejscu - wtedy problemów nie będzie.
@TommyPassion2 жыл бұрын
@@robertjankowski Dzieki za odp Pozdrawiam
@kol5603 жыл бұрын
Super
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@filip78channel153 жыл бұрын
Robercie, ależ to są zupełnie różne lokomotywy. Lokomotywa Roco jest w odtworzonym historycznym malowaniu i detalami z czasów kiedy wjechała na nasze tory (jedyna taka lokomotywa w rzeczywistości, specjalnie przygotowana przez PKP Cargo), natomiast model Piko przedstawia po prostu wersję malowanania niektórych Gagarów z VI epoki. Jedna z drugą nie ma wiele wspólnego, także to nie jest bezpośrednia konkurencja dot. tych samych modeli.
@robertjankowski3 жыл бұрын
Hmm, nie wiedziałem tego :-) Jakoś umknęło mi to, że to barwy historyczne. Może dlatego, że w przypadku ST44 tyle zielenizny jeszcze całkiem niedawno było w ruchu, że to nie aż taki rarytas był.
@filip78channel153 жыл бұрын
@@robertjankowski fakt, nie jest to aż tak oczywiste, gdyż niewiadomo z jakiego powodu Gagary pod PKP Cargo, w VI epoce malowano na zielono, a nie w standardowe niebieskie barwy z zielonym paskiem. PS. Dziękuję, że wspomniałeś o mnie na odcinku adwentowym 13.12 :) bardzo mi miło.
@petrovich98703 жыл бұрын
🤩🤩🤩👍
@robertjankowski3 жыл бұрын
Czcionka mi się nie wyświetla poprawnie, ale pozdrawiam!
@dawidgrzyb91383 жыл бұрын
Piękne dwa gagary
@robertjankowski3 жыл бұрын
:-)
@karolcarolos3 жыл бұрын
Piękna była w malowaniu Dla Grupy ZUE przez Pesę.
@miroslawm.3483 жыл бұрын
ST44 od Roco wprawdzie oświetlenie ma już oparte o diody LED, ale nadal brak czerwonych świateł. Co ciekawe instrukcja od wersji z dekoderem przewiduje włączanie świateł końca. Jednak dotyczy to niemieckiej odmiany Gagarina - V 200 / BR 120, która posiada odrębne światła czerwone. Wracając do nowego ST44 od Roco to właściwości jezdne w moim odczuciu są dobre. Co do oświetlenia LED to uważam je za słabe. Model Piko jest z pewnością bardziej nowoczesny konstrukcyjnie. Płytka wygląda na skomplikowaną ale tak naprawdę zawiera proste elementy bierne, kilka diod i tranzystorów sterujących. Jest oświetlenie kabiny i przedziału maszynowego, czego nie ma Roco. Wahałbym się jednak próbując wskazać który model jest lepszy. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Jestem ciekawy czy model Piko dotrwa do ostatniej części pociągu adwentowego. A jeśli nie to czy model Roco da radę. W testach Piko ma większy uciąg, ale mierzony na prostym i płaskim odcinku 🤔
@LK-jb3dz3 жыл бұрын
Jakich dekoderów i producentów poleca Pan do założenia w lokomotywach tylko dla sterowania jazdą i oświetleniem. Zauważyłem na filmie 12 pinowe, pytam bo w niektórych modelach chciałbym zakładać tylko do jazdy i oświetlenia.
@robertjankowski3 жыл бұрын
Najtańsze ;-) - jeśli chodzi o samą jazdę i proste światła przód/tył. Jedynie w przypadkach, kiedy dany model da się skonfigurować do jazdy z oświetleniem używanym na PKP (i oczywiście jeśli się to potrafi), to wtedy można pokusić się o coś lepszego.
@LK-jb3dz3 жыл бұрын
@@robertjankowski Dziękuję za odpowiedź. Natrafiłem na jeden Pana filmik przypadkiem a obecnie ciężko mam się oderwać od oglądania kolejnych :) Pozdrawiam
@stanisawwrzosek9913 жыл бұрын
Pociąg ice mógłby pan kupić np. Ice 3 i pociąg by jeździł na podłodze (po torach oczywiście) tak jak już było z Metropolem kilka lat temu.
@robertjankowski3 жыл бұрын
Ale po co miałbym kupować ten ICE 3 jak mnie to nie interesuje? To nie kosztuje tyle co płatki śniadaniowe...
@piracik19783 жыл бұрын
Mam obie i szczerze powiedziawszy wolę tę niby gorszą od Piko, bo ma czerwone światło końcowe, którego ekskluzywne i ceniące się Roco do dnia dzisiejszego nie wynalazło ;)
@jacekjacusstg5793 жыл бұрын
Ale po co to czerwone z wagonami to szpeci jak sm42 piko
@miloszpiekarski2 жыл бұрын
Tylko ze tam jest czerwona dioda w modelu roco ale jakby brakuje swiatłowodu do niej xd. Smb knows?
@lhsboyproductions34463 жыл бұрын
360 z tego co wiem to nie będzie zmodernizowany. Jest podobno wpisany do rejestru zabytków. Ale znając Cargo, szczególnie z tym co zrobili z SU46-047 to raczej prawdopodobieństwo jest takie że faktycznie zostanie zmodernizowany. Ale zobaczymy co przyszłość da.
@robertjankowski3 жыл бұрын
Przede wszystkim jest "odrestaurowany". A co będzie dalej, to zobaczymy.
@henrykkroczek6542 жыл бұрын
Potrzebny remont tego odcinka toru.
@robertjankowski2 жыл бұрын
Przyjdzie i na to czas.
@damianzotkowskifankoleipkp78663 жыл бұрын
Fajnie jakby Roco i Piko oprócz modeli lokomotywy ST44 wydali by Lokomotywę EP09 oraz Roco jakby mogła wydać Pendolino ED250,ED161 Pesa Dart,ED160 Stadler Flirt oraz stare EZT EN57,EN71,ED72 i ED73 a nie tylko Roco wydawała by Modele zagranicznych konstrukcji w Polskich Malowaniach .
@damianzotkowskifankoleipkp78663 жыл бұрын
Roco mogłaby wydać w końcu modele polskiej konstrukcji Lokomotyw Np. EU/EP07 typu Pafawag 4E/HCP 303E,EP08 Fafawag 102E, EP09 Fafawag 104E, ET41 HCP 203E, SU45 HCP 301D, ET22 Pafawag 201E, SU46 HCP 303D, ET21 Pafawag 3E, SM42 Fablok 6D, SM31 Fablok 411D i EZT EN57,EN71,ED72,ED73,ED74,ED250,ED160,ED161. Fajnie Jakby również wydali Lokomotywy: Skoda 181, Skoda 182, Skoda 183, Skoda 130 i Skoda 163 w malowaniu prywatnych przewoźników oraz lokomotywy ET40,ET42,EP05,EU06. Niech Roco wyda takie modele polskiej konstrukcji a nie ciągle tylko to samo wydaje oprócz tego mogłaby wydawać takie modele jakich jeszcze nie ma.
@kolejowyolekmk57963 жыл бұрын
Mam takie pytanie do wszystkich którzy mają makietę ponieważ chcę zbudować makietę chciałbym się dowiedzieć na czym buduję się makietę żeby była trawa itd był bym bardzo wdzięczny za odpowiedź
@szymonrozekroszkowski3 жыл бұрын
Wydaje mi się że powinny być różne filmy na b ten temat. Ja sam szykuje się do budowy makiety
@ryanverbinski20403 жыл бұрын
Panowie trawe mozna posadzic na dowolnym materiale, kartonie, nawet szklanej bombce także nie trzeba tworzyć specjalnego podkladu pod trawe. Zadbajcie o sztywność makiety. Jak mała pokojowa po polecam płyte MDF 22 mm.
@szymonrozekroszkowski3 жыл бұрын
@@ryanverbinski2040 jeżeli chodzi o sianie trawy to wiem gdzie i na czym. Zrobiłem juz dioramę przy której się tego uczyłem. Chodziło mi bardziej o to że na wiele pytań można znaleźć odpowiedzi na filmach o budowie makiet często bardziej szczegółowe maga się pojawić informację.
@Santa-Anna2423 жыл бұрын
@@szymonrozekroszkowski z tym sadzeniem trawy to różnie, patent jest aby klej wokół rozcieńczyć 50 na 50 z wodą, jaki jest jeszcze inny pomysł aby trawa się trzymała solidnie makiety?
@szymonrozekroszkowski3 жыл бұрын
@@Santa-Anna242 ja narazie tylko korzystałem z rozcieńczonego wikolu. Trawę sądziłem elektro sadzarka zrobiona samemu po zakupie jonizatora (jeżeli się nie mylę) i wykorzystując to sądziłem trawę