Jestem zielony jak ogorek w tym temacie. Dodam, ze dobra robota na stare lata. Nie trzeba okularow, wszystko duze.
@grzegorzEU073 жыл бұрын
Super film, świetnie omówione.Często tak się zdarza, że kabelki się łamią np. od wstrząsów podczas pracy lokomotywy na szlaku, zmęczenie/zużycie materiału .Ważne jest aby mieć odpowiednią wiedzę aby móc poradzić sobie z problemem (postawić odpowiednią diagnozę) co z resztą widać na filmie.Pozdrawiam , kciuk do góry.
@Gostek6763 жыл бұрын
Dzięki za komentarz ;-)
@GoracyKanal3 жыл бұрын
Łapka w górę i oglądamy
@holgerjawa3 жыл бұрын
Podczas sprawdzania styczników, widać było iskrzenie,jak się okazało z luźnego przewodu 😉
@Gostek6763 жыл бұрын
Dokładnie;-) PS. niema jak uważny obserwator ;-)
@holgerjawa3 жыл бұрын
@@Gostek676 Jak ciekawy film,to i uważnie się ogląda 😃
@wiernipolscesuwerennej3 жыл бұрын
tego typu końcówki oczkowe nie nadają się do tego zastosowania. Obowiązkowo powinna być zaciśnięta izolacja żyły, a żeby to zrobić należy użyć końcówki oczkowej z dwiema parami skrzydełek. Pierwsza para trzyma przewodnik zaś druga para trzyma izolację. W takich warunkach jakie panują na lokomotywie - głównie chodzi o drgania, końcówki pokazane na filmie są i będą awaryjne.
@Melok35033 жыл бұрын
Na co dzień naprawiam tramwaje, ale usterka zadziwiająco podobna do takich które się zdarzają w każdym typie transportu szynowego ;). Wyjątkowo dobry dostęp jest do wszystkich układów na tej lokomotywie - i od wewnątrz i od zewnątrz. Jak często zdarza się na lokomotywie złamany/luźny przewód? W tramwajach to jest prawdziwa zmora
@Gostek6763 жыл бұрын
luźne ,złamane przewody to raczej rzadkość...choć drgania na lokomotywie spalinowej robią swoje..;-) Częściej występują problemy z przejściem na stykach...i wynikające z tego problemy np ze sterowaniem. Wtedy interwencja z papierem ściernym jest konieczna ;)
@robertgrell4863 жыл бұрын
Kto dokonuje bieżących serwisów lokomotyw? I czy mechanik pojazdów trakcyjnych jest zobligowany do takich mniejszych napraw we własnym zakresie? Oczywiście o ile ma do tego uprawnienia techniczne?
@Gostek6763 жыл бұрын
Obecnie maszynista nie dokonuje napraw , może skorzystać z dostępnych przełączników , odłączników umożliwiających jazdę awaryjną, no chyba że należy do tych sprytniejszych "sam naprawiam" ;-) Czasem nie wiele potrzeba aby przywrócić lokomotywie sprawność... ale jak to mówią obecnie.." maszynista jest od jazdy"...kiedyś to wymagano znajomości schematów elektrycznych...usuwania usterek...noszenia drobnych narzędzi..kabli..itd ;-) Ale tabor też się zmienia..coraz więcej nowych pojazdów tam już ciężko coś naprawić bez servisu....pokłócić z komputerem się można że niema racji:)
@mcjeremyulicznykogutrozboj178 Жыл бұрын
posadam problem z bocznikowaniem na sm42 w skrocie przy załączeniu bocznikowania lokomotywa sie dusi i nie moze wejść na obroty nie mam pomysły z wszelkie podpowiedzi z góry dzięki
@MatiMK3 жыл бұрын
Super
@mikoajciepiaowski59853 жыл бұрын
Ciekawe, dla laika fajnie wiedzieć.
@Neria22883 жыл бұрын
Diagnozujesz takie usterki na zasadzie znajomosci lokomotywy czy masz moze przy sobie miernik uniwersalny i schematy?
@Gostek6763 жыл бұрын
Schemat elektr. to podstawa ;-)
@marianek253 жыл бұрын
SM42-552 ?
@Gostek6763 жыл бұрын
552 słynny numer;D...tu była jakaś 9xx ..Pozdr
@5Dale653 жыл бұрын
Mam nadzieję że twarde głowy z PKP nie wywala Cie z roboty za te filmiki, wymyślając sobie ze ujawniasz tajemnice państwowe PRL czy coś takiego haha :D
@Gostek6763 жыл бұрын
Dobrze ze PRL sie skonczyl...choc niby wraca;D Ale lokomotywy pozostaly...