Ютуб приємно здивував, коли закинув мені це відео в рекомендації. Це відео гідне похвал за професійне висвітлення ремонту акумулятора!
@akb.kramnyca5 ай бұрын
Дякую вам за перегляд. Дуже приємно що відео вам сподобалось! Такий контент вузької направленості рідко потрапляє у рекомендації ютуба, особливо коли канал зовсім маленький і не багато підписників. Але, мабуть, то залежить від самого відео або хто знає від чого)
@TechnoMasterKyiv10 ай бұрын
В підтримку каналу! Підписався. Слава Україні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам за підтримку!!! 🤝 Героям слава 🇺🇦💪🏻
@serhiihorobets24554 ай бұрын
Дуже пізнавальне відео. Хороша робота, хоча й потребує багато часу та терпіння. Подяка за україномовний контент!!!
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Дякую вам за перегляд. Приємно що відео сподобалось. Відновити батарею швидко неможливо тому як довести акумулятор до поганого стану це також не мало часу проходить. Але, як бачимо, результат того вартий
@uacode10 ай бұрын
Як завжди все чотко, і озвучка, і монтаж, інформативно =) Дякую
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам! Дуже приємно що подобається
@ownsat61294 ай бұрын
Дуже дякую. Всі відео дуже приємні та корисні. Значить я зі своєї Varta 105 Ah AGM зробив звичайний EFB... ) У воду дистильовану додав приблизно 5 % електроліту 1.27. Після того, як додав у банки по 30 мл, так і не вийшло підняти заряд більше 12.2 V. Після чого я залив ще по 50 мл у кожну банку. Вода стоїть вище матів. Але заряд тепер бере до 12,4 v. Акумулятору 8 років. Рідний - Touareg.
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Дякую, приємно якщо відео корисне. Доволі часто доводиться робити з агм батареї єфб, або єфб+ чи як її називати правильніше. А по банкам густину міряли? Може проблема саме в тому що не добрала якась банка належну густину
@ownsat61294 ай бұрын
@@akb.kramnyca Дякую за підказку ! Жаль, що натрапив на Ваш канал тільки нещодавно. Не міряв, тепер спробую. Знову сидіння знімати ) Вашому каналу бажаю успіхів та процвітання !
@wawansp577228 күн бұрын
Просто величезне дякую за класне відео! Дякую! 👍
@akb.kramnyca25 күн бұрын
Дуже приємно що вам сподобалось відео, дякуємо!
@Blackened-h7n10 ай бұрын
Вітаю! Хороший результат!👍 Якось і мені довелося схожу батарею піднімати з ~4.5В. Здається навіть той же рік випуску, але 92Агод з дизельного Х5. Мати зволожував водою "на око", чесно навіть не згадаю об'єм). "Пробуджував" за допомогою ІМАХ B6 Nano, в режимі 10 банок NiCd починаючи з мінімального струму 100мА. В тій хімії практично не має обмеження напруги і на початках, щоб пропхати ті нещасні 100мА, вона зростає десь до 18В. Такий-собі лайф-хак)) Згодом відпрацьовує алгоритм " - дельта-пік", коли напруна починає спадати, то ж потрібно багато раз перезапускути процес, поступово збільшуючи струм аж поки напруга досягне мінімальної величини, яка дозволить застосувати режим свинцю.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую! Так, щоб стартанути треба підняти напругу доволі високо. Я зазвичай не використовую бош С7 але те що його блок живлення справився з задачею це мабуть тому що батарея ще не в критичному стані була і струм одразу пішов та ще залив трохи підкисленої води. Хоча звичайний зарядний режим бош не вивозив, вимикався.
@dongjuang419610 ай бұрын
Круто ви слово п'яти скоротили до 5-ти. Аж одну літеру зекономили.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Радий що вам сподобалось. Погоджусь, крутість цього економного напису зашкалює
@NERObot58009 ай бұрын
В підтримку каналу 🎉
@akb.kramnyca9 ай бұрын
Дякую вам! 🤝
@yaroslavpr5186 ай бұрын
Я робив такі експерименти 3 роки тому і відео і інформації було дуже мало! Але десь вичитав за дистильовану воду. В мене батарея показувала 12,1 Вольта АГМ варта оригінальна від мерседеса, дата випуску 2015 рік а тоді то був 2021 рік.Є і відео на ютубі. Я трохи намучився щоб ті пробки викрутити і трохи їх закоцав бо прям викручував ударною викруткою з молотком. Всі банки були пусті і я залив 600 мл. дистильованої води і так з запасом щоб було ще 1,5 см зверху над скломатами. Зарджав вже довгою поїздкою, тобто машиною.Відстань 1350 км.То була зима і машина стала заводитися навіть при мінус 18. В мерседесі можна дивитися ампераж і вольтаж прямо під час поїздки. За 10 годин їзди ампераж впав до 0,3 ампера. Сама батарея показувала 12,35 вольт! Я вже так 3 роки їзджу і проблем нема. Зараз знов вирішив глянути що там. Перша і остання банки були повністю заповнені водою як і я залив але скломат став коричневий.Всі що посередині, були білі і вологі. Цього разу я залив по 100 грам в середні банки лимонної кислоти з плртністю 1 гр. В бокові відкачав електроліт до рівня скломатів і тоже заповнив 1,5 см лимонною кислотою! При зарядці бокові банки не хотіли кипіти але після додавання лимонної кислоти процес пішов і вони побіліли. Батарея почала краще працювати і головне при їзді я побачив, що відає заряд назад автомобілю коли даєш газ А коли їдеш накатом то ампераж росте і вона заряджається.Так має бути з заводу! Я заряджав простим зарялником для звичайних батарей і давав 6 ампер і майже 16 вольт.Так годину А потім 2 ампери і 14,8 вольт але 7 годин. Поїздив так неділю і купив нормальний зарядник для амг батареї. Батарея працює краще але показує не більше 12,3 вольта. Зараз купив Ареометер.Буду міряти плотність. Вже поміряв плотність в електроліті яку я до заливання лимонної кислоти злив.Твм було 1,21 г/см. Зараз планую купити нормальний електроліт але в Європі його заборонили продавати з 2021 року. Купив 50% лимону кислоту і буду пробувати її залити. Але перед тим подивлюся, яка плотність зараз у всіх банках так як я своїми експериментами досить може вгробив акум!Не знаю, але заводиться і їздить. Єдине через, що я може куплю новий акум, це через заливні пробки які я кожного разу дуже пошкоджую призакручуванні чи розкручуванні. Бо як не добре закрутиш то з під них витікає електроліт!В Варти то зроблено якось дуже по дурному!Але мені цікаво, що буде і чи лимона кислота забере сульфатацію.Плюс сама лимона кислота досить добре проводить до пластин електричний струм! Буду ще експериментувати! А далі видно буде, що з того вийде!😅
@akb.kramnyca6 ай бұрын
Пробки варти то найменша проблема агм батареї) хоча я так розумію за кількістю води у вас вже більше EFB батарея з неї вийшла. Не обовʼязково було лимонну кислоту лити, а от вивести густину зарядом, десь до 1,28-1,29, було б прям дуже добре.
@yaroslavpr5185 ай бұрын
@@akb.kramnyca Дякую за відповідь! Вчора поміряв густину нарешті Ареометпом. В деяких банках 1,20 А в деяких 1,19! Батарея тримається на 1,35 Вольта і більше не заряджається. Потрібен електроліт, щоб вирівняти щільність! Нажаль в Німеччині його з 2021 заборонено продавати так як недобрі люди можуть використати сірчану кислоту для вироблення чогось взривучого. По банках можу сказати, що лимона кислота досить добре все відгризла і стекломатт дуже набух.Плюс колір води/електроліту помінявся.В ньому дуже було багато нальоту тобто частинок сульфатації.Таке саме виходить коли лимону кислоту заливаєш в чайник.По ідеї добре би було все вилити і новий електроліт залити. По зарядці:Заряд автоматичним пристроєм показував 14,8 вольт напругу і 7 ампер на початку. За 5 годин впав ампераж до 1,35 ампера! У всіх банках після 5 годин трішки було видно незначне кипіння електроліту. Я помітив, що там де більше влито було лимонної кислоти то тамі кипить більше. До речі щільність лимонної кислоти ареометп показує 1,15 г/см.Тому нею щільність не вирівняєш.Але як вона сама на заряд акумулятора впливає не знаю.Помітив, що ампераж від неї падає при зарядці набагато швидше ніж від дистильованої води. В неті і в ютубі дуже мало є дослідів з амг батареєю і концентрованою лимонною кислотою при сульфатації. Моїй батареї вже 9 років і 2,2 дизель заводить. Вчора їхав додому і дивився в режимі реального часу, що машина показує. Поки доїхав додому то вже зарядка впала до 1 ампера і 14,6 вольт! Буду спостерігати за тим всім.Як дістану електроліт і підніму плотність то дам знати. Три роки тому я доливав перший раз дистильовану воду.Вона спасла акум на подальші три роки але заряд був 12,3 Вольта. Але я тоді не міряв щільність. Зараз все постараюся зробити правильно!
@yaroslavpr5185 ай бұрын
@@akb.kramnyca А що таке EFB батарея? А хіба мож вивести з 1,20 щільності зарядом до 1,27 без додавання відповідного електроліту? Проблема, що в Німеччині з 2021 року заборонили продавати електроліт😂
@akb.kramnyca5 ай бұрын
@@yaroslavpr518 EFB простими словами це батарея з міцнішими пластинами, які можуть бути як просто товщі так і можуть мати прошарок волокна прилягаючий до намазки, доволі помітні на огляд і вага батареї ближче до агм, але форма електроліту там рідка. І по густині, так, звичайно зарядом і тільки зарядом треба намагатись збільшувати густину. Сама суть десульфатації полягає в розчиненні сульфатів зарядними імпульсами, якщо постійний струм не справляється. Або навіть розкачувати батарею асиметричним струмом і тоді кислота почне виходити з пластин і буде зростати густина. Доливати електроліт це не вихід, або так би мовити короткочасний ефект з наслідками руйнування раешіток і можливо втрату ємності від повного закупорення намазки сульфатами
@yaroslavpr5185 ай бұрын
@@akb.kramnyca Не знав, що долив не поможе! Я думаю я зроблю так: Я заряджу батарею до 100% і поміряю на ній щільність електроліту.Якщо буде 1,20 г/см, і як завжди 12,3 Вольта то я її розряжу на 50 відсотків і поставлю на режим десульфатації.Десь бачив відео, що краще ставити на цей режим але не на 100 зарядженій батареї, щоб імпульси були вищі!Потім я знов її заряджу і якщо щільність не буде 1,27 то я тоді вже піджену електролітом.Потім знов розряжу і знов заряду! І якщо вольтаж виросте до 1,29 і буде тримати то буде круто!Можливо я вилю старий електроліт де і ще є лимона кислота геть з акумулятора і залию повністю новий. На випадок якщо сульфіти розчиняться і щільність підніметься до 1,29 або 1,30 то я її вирівняю дистильованою водою! Як така вам стратегія?
@Romario-tp5nl10 ай бұрын
молодці, цінна інформація, лайк. Залишайте в описі під відео назви пристроїв якими корисутєтесь
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам за перегляд. У відео було лише два пристрої: нано-20 та бош С7
@ivanyurchenko942024 күн бұрын
Використовуючи Ваші відео спробував обслужити свій АКБ. Зараз відстоюється. Подивимося які результати))
@akb.kramnyca23 күн бұрын
Обовʼязково відпишіть чи є результат, ми маємо знати чи відео корисні )
@ivanyurchenko942023 күн бұрын
@@akb.kramnyca Дякую! Що можу сказати: розрядив нано 2 амперами до 11.9. АКБ віддав 32.5 Аг. Заміряв рівень по банках, долив воду у 1 і 6-ту, бо суттєво був нижчий рівень. Стало приблизно однаково. Заряджав так само як у відео. Приблизно так само поводив себе і мій АКБ. Після відстою 20 годин поміряв плотність по банках: 1.27 (1.27 було), 1.28 (1.27), 1.29 (1.27), 1.27 (1.27), 1.27 (1.26). Заряд закінчив при 16.3 і пару годин потримав на 0,5 А. Пластини трошки потемнішали, бо були світліші через сульфатацію. Але бачу є дизбаланс. Розрядив ще раз. Віддало тепер 41 Аг. Планую зарядити за допомогою "качєльок" СС.2. Чи що порадите?
@ivanyurchenko942023 күн бұрын
Тобто результат позитивний є, я задоволений, відео в мене в закладках щоб було під рукою. Питання в тому, чи повторити процедуру так само, чи спробувати асиметричним зарядом з поступовим зменшенням струму.
@akb.kramnyca22 күн бұрын
Гадаю що збільшувати напругу у вашому випадку немає потреби, 16+ Щоб наздогнала відстаюча банка я б залишив її на ручному режимі з обмеженням 14,5 вольт до максимального падіння струму
@ivanyurchenko942022 күн бұрын
@@akb.kramnyca Дякую. Відпишуся по результатам))
@carte-noire10 ай бұрын
Нове життя акумулятору💪
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Так, міцна батарея виявилась, 30 кг і 91 ампер година по факту, вже розряджав повністю
@Sergey_-_-_Sergey10 ай бұрын
Вітаю з черговим страйком! Як раз зараз поцупив першу АГМ батарейку у товариша та намагась її відновити. І вже кілька днів я є щастливий володар акб тестера Певна річ, мати були сухі. Заміряв опір і долив по 10 мл. Опір впав. Заряджаю струмом 0,5А і доливаю по 10 мл. Мати вже не сухі але ще не блищать. Опір знижуеться. Але ще доволі високий. Батрея 16-го року. Тож 50 на 50
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам! Вітаю вас з новою іграшкою у вигляді тестера) Я якщо бачу батареї 12-го чи 14-го року то дуже сумніваюсь що з ни щось доладнє вийде, а от коли агм від 16-го то звичайно пробую, далеко не завжди піддаються але тим не менш поки не спробую то не дізнаюсь)
@yogasagar..sagarpuri..66163 ай бұрын
Ще раз дякую за ваше відео і досвід та інформацію. Давно хотів запитати вас чи практикували щось для відновлення нестандартне , не такі як сучасні зарядні. Маю на увазі знаний колись спосіб десульфатації відновлення у складі трансформатор діод лампочка. Суть у тому що з перемінної напруги діодом зрізається половина синусоїди. Залишається потрібно половина але це імпульси які синусоїдально плавно наростають і між ними півперіода пауза. 50. Гц. Паралельно включена лампочка резистор.. у ці півперіоди без напруги трошки мікророзряд дає акумулятору А потім знов хвиля синусоїди йде заряд. На практиці безліч відгуків як мертві акумулятори відновлювались. Сила струму як подачі так і розряду налаштовується. Здається сила заряду стандартна 1/10 від'ємності. А навантаження на розряд 0,1 чи0,2 від сили струму заряду. Наприклад я сам зараз намагаюсь відновити акумулятор який несподівано здох.. було відчуття що замкнені геть усі банки ніяк не реагував на заряд не брав заряд звичайного зарядного ручного режиму. І не одразу звісно але за кілька спроб ,.. не знаю скільки годин тому що були тривалі вимкнення --- він таки закипів, за цим способом, усі банки!! Хоча стояв із напругою в районі 10 в і не заряджався . А тепер бодро тримає 12,5 6 у спокої .. Тобто можна вже заряджати згущувати густину електроліту хоч щось з нього буде..?
@akb.kramnyca3 ай бұрын
Доволі багато способів нетрадиційної медицини вже застосовували у відновленні батарей і такі десульфатаціі проводились, дуже довготривалі навіть, звичайно є позитивний прогрес у таких способах, але час витрачений на відновлення однієї батареї занадто великий щоб братись за таку реанімацію. Це якщо є можливість, необхідні інструменти і досить багато часу щоб проводити таку роботу самостійно то звичайно результат буде.
@sergeivorobev573710 ай бұрын
Спасибо за видео. Лучший канал по обслуживанию AGM точно... Почему не закрывете пробки?
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам, дуже приємно якщо відео сподобалось. До найкращого каналу ще ого-го ... З приводу обслуговування стартерних агм скажу так, мені подобаються ці батареї хоч вони досить примхливі у користуванні, але якщо обслужені і не перегріваються під капотом то дійно досить витривалі і довговічні. Закривати пробки такої прям сильної потреби не бачу, так, контактувати сухим пластинам з повітрям не бажано але на час обслуговування відкриваю доволі часто щоб міряти густину і поглядати на скломати. Достатньо пробки накинути зверху і жодних проблем не буде
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Так, багато бачив відео з рекомендаціями щільно закривати пробки, і що можна відмітити у цьому способі так це те що зраються краплі на пробці і можуть швидше наситити мати електролітом, але, якщо провести експеримент і два однакові агм акумулятори зарядити з відкритими пробками і закритими то різниці ні у показниках ні візуально не помітите. І зволожуються однаково добре і капілярний ефект прцює в обох випадках. Тому я просто прикриваю на час обслуговування, так і корпус вирівнюється швидше, це ви могли бачити у попередніх відео з агм батареями
@yaroslavpr5186 ай бұрын
Дуже хороше відео!
@akb.kramnyca6 ай бұрын
Дякую! Приємно що сподобалось
@yaroslavpr5185 ай бұрын
@@akb.kramnyca Та молодці, розвиваєте український контент! І контент якісний а не гаражний
@ГригорійМуцет10 ай бұрын
Дякую за цікавий контент.
@KronFlint10 ай бұрын
Очень хорошо зарекомендовал ЗУС (авторское ЗУ от А. В. Сорока, г. Киев).
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую за перегляд
@HajAl10 ай бұрын
Дякую за відео , тема дуже цікава , розказуйте будь ласка про зарядні пристрої , у мене ЗП АІДА-11і ( звичайне трансформаторне ЗП і поруч не стоїть) але у вашому випадку NANO 20 з набагато більшим потенціалом і можливостями 😉😉👍👍💪💪💛💛💙💙
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Нано 20 прилад досить практичний, функціонал дозволяє вирішити майже любу задачу для обслуговування стартерних батарей (саме мій профіль стартерні акб) тому з багатьох зарядних пристроїв обрав саме нано і дійсно можу запевнити що цей пристрій вартий своїх грошей. І в першу чергу нано це інструмент , тобто головне правильно визначити проблему акб і вже потім застосувати певний режим чи алгоритм
@HajAl10 ай бұрын
@@akb.kramnyca Дякую Вам за такий розгорнутий зворотній звязок 👍👍💪💪 Бажаю розвитку такому україномовному та дуже цікавому каналу 💛💛💙💙
@Sergiy3141510 ай бұрын
Дякую корисне відео. В мене за 1-2 роки всихають батареї на ДБЖ (AGM 9Ач). У банки просто доливаю дистильовану воду. Ємність збільшується, але з часом все одно замінюю батарею. Зараз думаю, можливо було додавати електроліт а бо при наймані розбавляти його. Що порадите взагалі з батареями для ДБЖ ?
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам за перегляд, приємно якщо відео сподобалось. Вся проблема агм та блоків живлення полягає у зависокій напрузі підтримуючого режиму тому і агм батареї встрачають воду і відповідно втрачається ємність. Електроліт у даному випадку доливати це не сильно допоможе. Якщо долили воду то важливо довести густину в скломатах до норми і тоді батарея буде почувати себе краще. А по режиму зберігання 13,5-13,6 вольт трохи сушить акумулятори, якби зменшити трошки напругу підтримки то довше зможе попрацювати без доливу.
@KronFlint10 ай бұрын
Спасибо! Видео было интересным! Понравилось, что Вы не торопились, бережно лечили аккум. Агм капризны при восстановлении. Очень сложно определить новичку, сколько долить воды. Наблюдал у некоторых блогеров, что доливают подкисленную воду и восстанавливают агм при постоянном контроле вн. сопротивления (с помощью YAOREA). Ваше мнение? Какой ток окончания заряда ЗУ Бош? До новых встреч!
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам за перегляд. Пришвидшити цей процес навіть і не виходило при усьому бажанні, та і я не хотів ризикувати батареєю, поведінку агм складно передбачити на перших етапах огляду. Мені довелось розбавити електроліт тому як з такої низької напруги треба бути впевненим що струму буде як протікати у всіх банках і я не зпровокую нагрів в якійсь одній частині пластини. Була б напруга вища, то доливав би воду, але 5 вольт… я не сильно опираюсь на показники прилада що вимірює внутрішній опір, хоч є в наявності саме цього виробника модель 1030+ міряти опір в процесі як на мене буде не досить інформативно для орієнтиру, мені важливіше відновити заряд кожної банки щоб весь ланцюг заряджався рівномірно і опираюсь на показники напруги і потім звичайно густини. А зарядне бош… має 4 етапи зміни струму і наприкінці заряду в режимі агм струм 1,5А та напруга може сягнути 14,6 вольт, тобто про відновлення немає мови, підходить лише для неповного заряду справних акумуляторів. Після боша треба допрацьовувати завжди якщо повноцінно обслужити. Мені у С7 подобаються лише деякі моменти: довгі кабелі із запобіжником, 24 вольти, режим блоку живлення ну і безпека якщо забули вимкнути чи перебої електропостачання. Тобто С7 це нічого корисного) але зручно і безпечно
@KronFlint10 ай бұрын
@@akb.kramnyca Благодарю за развернутый ответ! Добра и до новых встреч!🤝
@Pro100Gadman10 ай бұрын
Миллиометр YR ( 1030 и выше ) спокойно простреливает и 200 а.ч. АКБ. Хотя если разобратся, то ни он ни игрушка с названием Конвей не предназначены для этого, потому что при проверке авто АКБ, импульс должен быть немного другой частоты ( сильно другой ), но миллиометр от YR по крайней мере более прецизионный и имеет на борту импульс переменки в 1 Кгерц. Но тем не менее, Конвей справляется с этим сопоставляя забитую в него сетку данных с измеренным внутренним сопротивлением АКБ неведомо каким способом ( я примерно представляю, потому тчо видел внутрянку ), но рассписывать нет желания. Из подобных игрушек я люблю больше Аутул, он и дешевле и стабильнее показывает, хотя 650 Конвей из Конвеев имеет схожие с ним параметры ( в отличие от многих других ) Постоянно проверять сопротивление во время восстановления - это по желанию. Лишний раз замер сделать можно, что бы убедится что на правильном пути, но не более. Потому что всё индивидуально и сильно зависит от состояния АКБ. Лучше сделать ряд действий базовых\начальных и тогда делать замеры, а не тыкать каждый час миллиометром записывая 100500 значений. Хотя если человек живет этим или сильно любопытно, то можно всё что угодно )
@KronFlint10 ай бұрын
@@Pro100Gadman Благодарю за комментарий. Спасибо за подсказку про Аутул. Что касается Yaorea, поддерживаю Ваше мнение - это тоже игрушка. Не на той частоте он работает. Но дешевле пока ничего нет. Профессиональный тестер с измерениями на нескольких частотах очень дорог. Если не ошибаюсь, под 1000 долларов. Тыкать Yaorea конечно утомит, но ведь можно прицепиться крокодилами Кельвина. Те кто так делает, утверждают, что это помогает определиться, в правильном ли направлении они двигаются.
@boogiebpg10 ай бұрын
Вітаю, чудовий результат і дуже інформативне відео! А чому щільність аж 1.30-1.31, це не забагато? зазвичай фігурує цифра 1.27. Стосовно тривалості зарядки - не так вже й довго, якщо в результаті отримуємо такі непогані показники з початково "мертвої" батареї. Краще довше, але краще. Деградував акумулятор все рівно набагато довше, ніж відновлювався)
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую за перегляд, приємно що сподобалось відео. Так, в принципі не так вже й довго по великому рахунку. Чому доводжу до 1,30 тому як поглянути технічний лист таких батарей то зазвичай фігурують цифри 1,31 і хочеться батарею привести у стан максимально наближений заводському. Звичайно на авто при експлуатації піде навантаження і думаю за певний час акумулятор буде втрачати заряд, поступово, і з такими показниками густини він буде довше триматись у зарядженому стані ніж 1,27.
@Nikolaevish-v2j2 ай бұрын
Дякую за відео.Можете сказати яким зарядним пристроєм користуєтесь?
@akb.kramnyca2 ай бұрын
Дякуємо за перегляд. Це зарядний пристрій називається nano-20
@ОлександрМасло-т3е10 ай бұрын
👍
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую за перегляд
@MyNeznaika10 ай бұрын
Усику👍👍👍💪! Вопрос если под капот Паджеро 4 бензин, поставить AGM и укрыть его отражателем который ставят за батареи,чтоб отбивал тепло. Раз в год снимать и следить за матами , сможет поработать долго под капотом???
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую 💪🏻 Якщо під капот то може все ж таки EFB? Слідкувати за рівнем і густиною рідкого електроліту простіше, а товщина пластин не гірше. Тим більше корзину перероблювати не треба, корпус стане під японця зручно. Ну якщо сильно хочеться агм то чому б ні, але головне не сушити, вони довго працюють
@MyNeznaika10 ай бұрын
@@akb.kramnyca АГМ мне нравится сейчас зимой)) ефб не так хорошь в сравнении
@MyNeznaika10 ай бұрын
@@akb.kramnyca Очень короткие пробеги. АГМ лучше зимой Выносливей полюбому думаю запущю авто не жели чем на ЕФБ
@akb.kramnyca10 ай бұрын
@@MyNeznaika так, agm досить міцні але цей їх мінус з пересиханням матів, за ним дійсно треба слідкувати. У мене в авто варта G14 2019 року і в 2022 вже доливав не мало, думаю у цьому році весною знову треба буде глянути хоч акумулятор не під капотом
@MyNeznaika10 ай бұрын
ООО а я думал , что только у моего знакомого за 6-8 месяцев подсохли маты в акб БМВ Х5, этот срок когда я его обслужил. Тогда иметь AGM с поздней осени и до весны)). По теплу простой кислотник
@Tony_Montana_UA10 ай бұрын
У вас же є китайський foxur. В режимі repair розкачував акум з 2v. І що цікавого в акб присутнє КЗ і автоматичний режим відразу видає помилку, а в імпульсному режимі (repair) заряджає без проблем. Спробуйте! Ще один варіант паралельно підкинути справний акб і використати принцип вирівнювання заряду між 2 паралельними акб.Але там струм перетікання досягає 6-8А. Не знаю чи не вийде випадково форсований заряд при такій низькій напрузі. Але коли 5v і його не бачить зарядний пристрій то спосіб дієвий.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Так, я фоксаром не пробував, немає регулювання і я не отів би щоб високі струми потрапляли на батарею з 5 вольт. В паралель можна було б щоб швидко підняти напругу, але знову ж таки струм... Можливо і нічого тій батареї і не сталось би, але мені краще довше але контрольовано і без жодних ризиків. А лабораторним блоком зручно будити акб, просто піднімаю напругу щоб хоч якийсь струм пішов і тоді батарея виходить з коми
@ЮрийЛавриненко-ю8ф10 ай бұрын
Якось ви писали що великі батареї покажете з відновленням та тесту. Та мовчите, а я чекаю, просто цікаво як і що...
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Так, вантажні акб також треба було б зняти але певні обставини поки не дозволяють це зробити, я сподіваюсь що все ж таки буде час облаштувати майстерню де обслуговується важка група і тоді буде більше різноманіття контенту
@ЮрийЛавриненко-ю8ф10 ай бұрын
@@akb.kramnyca просто неймовірно мало такого матеріалу. Тим паче подачі відеообзору та подібної хронології дій, майже немає на просторах інтернету.
@KronFlint10 ай бұрын
Доброе утро! Александр, подскажите, для чего при лечении агм подливают подкисленную дистводу? Почему не просто воду? Не допонимаю, что изменяется при подкислении воды с точки зрения химии. Подкисленная вода лучше смачивает маты? Как то не верится. Спасибо.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Вітаю. Ні, це не для того щоб краще змочити мати, вода нічим не гірше змочить мати. Це для того щоб струм "краще протікав" з такої низької напруги, якщо можна так висловитись. У мене ідентичний акумулятор є на обслуговуванні і майже в один час потрапили ці батареї до мене в майстерню. Обидва акумулятори я вскрив та в один я додав просто воду, поставив на блок живлення і бачу що напруга просто впиралась до показника 8 вольт і все, от просто зупинилась на довго. Я вирішив що мало долив і ще додав так не соромлячись, нічого не змінилось окрім того що мати були занадто вологі. Вирішив відключити блок живлення та почекати поки вода опуститься, після цього розбавив електроліт десь до 1,18 грам по 20 мл у кожну і приєднав знову блок... зараз ще процес триває і буквально сьогодні на тій батареї зранку було вже 13,2 вольти та густина 1,16-1,17. Можливо я помиляюсь, але наявний приклад є тому у батарею яка потрапила на відео я одразу вирішив додати трошки підкисленої води, результат хороший
@KronFlint10 ай бұрын
@@akb.kramnyca спасибо за ответ. Вот теперь мне стало понятно. Очень все логично и объясняет эффект. Принимаю Ваше предположение, мне оно кажется правильным, 👍. Диствода - диэлектрик. Подкисленная диствода - проводник, за счёт диссоциации серной кислоты на ионы : образование сульфат- и гидросульфат-ионов. Они то обеспечивают ионную проводимость и протекание тока. Ещё раз спасибо! 🤝
@respectoss2 ай бұрын
А якщо таки перелити і ідина буде над пластинами, то чим це грозить? Навчаюся на ваших відео та тренуюсь на своєму акумуляторі, який вже думав викинути, однак характеристики відновлюються. Акумулятор н автомобільний, а вертикальний (тяговий) genesis 12TD100F4. Дякую за відео, та ваші відповіді!
@akb.kramnyca2 ай бұрын
В принципі нічого страшного не трапиться. Пластини та скломати вберуть воду максимально і головне щоб було достатньо густини електроліту на такий обєм який налили. З часом частина води випарується і будуть просто зволожені мати, це нормально. Ви ж не по 3 см над пластинами налили?
@respectoss2 ай бұрын
@@akb.kramnyca ні, на око 3-5 мм
@akb.kramnyca2 ай бұрын
Ну то це не страшно, скломати цю вологу вберуть. Треба зарядити допоки густина в кожній банці не зросте хоча б до 1,28. Перемішується електроліт в скломаті не так добре як хотілось би але трохи терпіння і все насичується
@GBOetoPROSTO10 ай бұрын
Перший 👍
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Точно 🤘🏻
@СергійНовак-т5з6 ай бұрын
Дякую. Порадьте який рефлектометр для визначення густини придбати. На Алі експрес від 300 до 900 грн. Дякую.
@akb.kramnyca6 ай бұрын
У мене рефрактометр ATC 4 в 1. Модель на коробці і на самому пристрої не вказана, лише один напис фігурує YiERYi , це замовлено з Алі експрес. Такими кількома однаковими користуюсь вже кілька років, недорогі і доволі хороші пристрої
@СергійНовак-т5з6 ай бұрын
Вітаю. Дякую за відповідь.
@ЮрійБобровський-к2и4 ай бұрын
Що порадите по відновленню agm volt polska 100ah ,після перегляду ваших відео ,проблема схожа ,що акум працював не дозарядженим і втратив ємність та сідає і заряджається дуже швидко.
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Схоже на те що скломати втратили багато води. В першу чергу це треба відкрити акум та оглянути візуально стан матів і якщо сухі то доведеться доливату дистильовану воду і провести кілька циклів заряду батареї.
@MrDancingass4 ай бұрын
@@akb.kramnyca Як з вами зв'язатись?
@akb.kramnyca4 ай бұрын
@MrDancingass під відео є посилання на сайт, там у розділі знайдете всі необхідні контакти у двох містах. Чи ви бажаєте саме з автором цього ролику поспілкуватись ?
@olegdashkovskyi57598 күн бұрын
Питання, а чому при тестуванні ємності, ви виставили 2 ампера, а не наприклад 10, 20 і так далі. Це якась норма? Дякую.
@akb.kramnyca8 күн бұрын
Норма перевірки фактичної ємності стартерної батареї це 20-годинний цикл струмом 5% від номінальної ємності до напруги 10,5 вольт. Це затверджена норма
@STEERFARM10 ай бұрын
Як завжди все по ділу. Ох і терпіння у вас ......
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам! Так, чорний пояс по терпінню )
@grisha677810 ай бұрын
Підписався👍
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам 🤝
@igornedashkivskyi14724 ай бұрын
У Bosch C7 струм в режимі блоку живлення при напрузі 13.6В може сягати 5А, стоїть захист по перевантаженню максимально 6А, у відео ви кажете про 0.5А, мабуть це занедбаний акумулятор стільки споживав.
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Так, бош до 5А буде пробувати пхати в акум в тому режимі, але залежить від опору батареї і на перших спробах зарядити струм зовсім маленький, потім звісно росте, але потім і можна звичайний режим заряду увімкнути
@igornedashkivskyi14724 ай бұрын
@@akb.kramnyca в мене є здорова (в сенсі більш-менш справна) VRLA батарея і в цьому режимі "блоку живлення" , а це фактично автоматичний CV (Constant Voltage, режим постійної напруги), струм від максимального значення (5А) поступово спадає до значення близького до нуля (я перевіряв це падіння на цьому ж зарядному пристрої С7 струмовимірювальними кліщами), і у відповідності документаці до батареї так і повинно бути, в цей час батарея, ніби-як, "насичується" ємністю і більше не бере заряд, але це доволі довготривалий режим відповідно до тих графіків (Charging Characteristics) і може тривати 32 години, а то і більше (в залежності від стану розряду і занедбаності батареї), допоки струм не впаде у значення 0.005С, фактично нижче 0.1А. Я ось так тримав батарею на відновленні декілька діб поспіль, звісно зараз із відключеннями це важко зробити за один раз. Цей метод не претендує на відновлення засульфатоіаної батареї, але якщо заряджати таким чином задля профілактики, час від часу, то можна тримати батареї в доволі непоганому стані. P.S. але там є одна особливість і небезпека у цьому режимі: так як це все ж таки режим блоку живлення, то там регулюється напруга, пропорційно споживаному струму, а при досягненні того порогового значення у 0.005С фактично нуля ампер, блок живлення знімає подання напруги внутрішнім реле, після чого батарея знову починає споживати струм стрибком та швидко падає до нуля, і починає коливатися в цих межах, цей момент головне не прогавити, бо можна цими стрибками зіпсувати батарею (моя суб'єктивна думка), це і є опосередкованою ознакою кінця зарядки батареї, так мені здається. Дякую за ваші відео, це скарб для тих, хто займається відновленням батарей власноруч!
@VRX5554 ай бұрын
Привіт зробіть відео про серію акумуляторів, які Відновили на каналі. Цікаво побачити, як вони ще працюють ? Чи власники знову добили їх
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Вітаю. Складно зібрати всі авто з тими акб і мабуть власники деяких помінялись. Доволі мала вірогідність що ті батареї що у відео привезуть одночасно обслужити. Швидше за все коли проблема вирішена то на діагностику не привозять, поки їде просто їздять
@NAP777719 ай бұрын
Є питання по старту експлуатації АКБ BOSCH М6 023. АКБ виготовлено по технології AGM , іде окремо корпус та окремо електролит. Після заливки електролиту в корпус потрібно заряджати АКБ?
@akb.kramnyca9 ай бұрын
Зазвичай мото акб достатньо залити і почекати поки мати вберуть у себе електроліт. При цьому напруга зросте досить швидко і досягне близько 12,8 вольт. Потім закриваєте щільно і можна кататись. Не думаю що додатковий заряд сильно вплине на доформовку пластин
@NAP777719 ай бұрын
Дякую. Цей АКБ ставили на багі. Є сумнів що єлектролит буде хлюпатись. А воно він увесь пропитує мати.@@akb.kramnyca
@akb.kramnyca9 ай бұрын
@NAP77771 не буде хлюпати взагалі, мати вберуть всю вологу і пробки досить щільно закриваються, нічого не витече , головне почекати поки повністю просочиться у скломат
@NAP777719 ай бұрын
@@akb.kramnyca Дякую. Як то кажуть ні гвоздя ні жезла машинці та пілоту.
@akb.kramnyca9 ай бұрын
Точно 👌🏻
@Pro100Gadman10 ай бұрын
Приветствую Вас снова ) Отличное видео. Напомните, разве у Нано20 нет режима поддержания сс\cv в функциях ? Не ужели без Боша нельзя было обойтись и поставить ручную настройку нано20 ? СС режим же вроде бы есть в нём, через время всё равно бы напряжение стабилизировалось до заданного. Почему отказались для видео протестить 20 часами с током 0.05 С ? Понимаю, может не захотели сразу после восстановления это делать, но ведь после того как разрядили током 2А до 11.5v, можно же было сделать снова заряд ( даже асинхронный ) и сделать полноценный тест. Мне кажется, что в данном АКБ всё нормально с емкостью, максимум 10% потеряли безвозвартных и всё. Ведь БМВ Груп, это же Клариусы, те которые Джонсон Контрол, те которые Варту\Бош делают и вместе с корейцами делают Делкор и ( как вы сказали ) Глобал Рокет. То есть, один из лучших АГМ. Было бы интересно глянуть полный тест ёмкости АКБ под даташитной нагрузкой. Но то такое.... Это даже не вопрос )) Спасибо за видео. Всё толково. Спасибо нано 20 что они есть ))) Спасибо АКБ Крамниця, что Вы есть )) P.S. Хорошо, что доливали кислую водичку ( хотя маты, в хорошем состоянии, если глобально посмотреть ). Лучше так, чем перелить кислой воды и в конце отбирая разбавлять дистилятом. Спасибо еще раз ! ! !
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дякую вам за перегляд! Дуже приємно що відео вам сподобалось. Я звичайно пробував "будити" акумулятор нано але от прям не виходило при усьому бажанні, так пищав пристрій що навіть мені його шкода стало) Підкинув бош і правда були сумніви але тим не менш стартанув. Так, стан батареї досить пристойний і до якості цього акумулятора питань нема. Я розряджав потім (за кадром) вже цей акумулятор і 91 ампер година по факту з нього викачана була струмом 5А і це дійсно досить хороший показник. Але вже у відео цей фрагмент не додавав щоб не затягувати ролик. Хороший акумулятор, хороший пристрій нано, та й "беенве" теж непогана)
@Pro100Gadman10 ай бұрын
@@akb.kramnyca Оо. 91 а.ч. это чуть больше 10% безвозвратных, но статистика не врет, это хороший результат. Значит нано всё таки не хотела. Может режим не нравился раз уж пищала, хз.. Интересно, задать вопрос производителю нано20, что он скажет. Ведь не должно было быть проблем. Но то такое... В общем круто. Спасибо еще раз )
@Blackened-h7n10 ай бұрын
@@akb.kramnycaНа мою думку пищання зарядного було спричинене відсутністю достатнього навантаження, поки акум був в комі. Наступного разу можна спробувати під'єднати паралельно яку-небудь лампочку 5-10 Ват. Заодно і асиметричний заряд реалізується)
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Сьогодні був ще один такий, агм 92 Ah з напругою 0,6 вольт) я спочатку долив трохи, виставив 14 вольт і чекаю якийсь струм, не дочекавшись збільшив напругу до 15,8 і дочекався аж 1 Вт … тут прийшла на допомогу лампочка 💡 5 ват, так і вийшов з коми швидше. Завтра вже можна на крапельницю ставити і думаю піде добре. 2019 рік, з Ауді А6
@Pro100Gadman10 ай бұрын
Это Вы на нано 20 вешали ?@@akb.kramnyca
@ІгорСирватка-е1ж5 ай бұрын
Чи можете дати якусь пораду по відновленню батареї карбон гель. Придбав нову на OLX, але коли прийшла побачив рік випуску 2021. Напруга була 12.65 в. При підключенні до безперебійника під навантаженням 220в 200 Вт заряду вистачає на дві години. Пробував заряджати милим струмом 2А . Нічого не доплмагає. Що порадите?
@akb.kramnyca5 ай бұрын
Якщо батарея дійсно гелева і тим більше 2021 року, тобто 2022 рік вона працювала у жорсткому режимі, то цей акумулятор вже відпрацював своє до вас і жодним чином гелеву батарею не відновити. Агм ще довго й нудно але піддаються відновленню, звичайні з рідким електролітом також легше відновити, гель просто майже неможливо. Ні доступу до банок ні доступу до матів немає. Сам гель просто кусками кришиться і розтопити його дуже складно. На олх користуються ситуацією і продають абсолютно все, але зачасту основна ціль обманути покупця, нажаль. Погляньте на склад гелю всередині, якщо видніються куски як потріскане желе то не витрачайте час на відновлення цього акуму
@Юральвів-ы2ю10 ай бұрын
Маю акб varta agm з hyundai 14 року,цієї зими в морози після 5 днів простою не завів авто,по ваших відео пробую реанімувати акб,після зарядки китайським зарядним і доливання води показує 12.67в.чи цього достатньо заряду для нормальної роботи?
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Дуже важливий момент це щоб густина електроліту у скломатах досягла значень не менше ніж 1,28-1,29 тоді напруга на клемах буде триматись впевнено 12,75-12,78. Складно сказати не замірявши, але якщо на відʼєднаному акумуляторі після відстою 12,67 то це трошки не дотягує, думаю питання густини все ж таки
@yogasagar..sagarpuri..66163 ай бұрын
Дякую. Скажіть будь ласка чи не зашкодить зайва вода у агм? Я залив по 60 мл. Може не розгледів ніби не стояла зверху...
@akb.kramnyca3 ай бұрын
Дякую за перегляд. Дивлячись в яку ємність стільки долили і як сильно були сухі скломати. При заряджанні в любому випадку ви побачите воду над напластинами такою кількістю як долили, але якщо та рідина матиме достатню густину то не сильно велика проблема, буде тоді модифікований агм+ з натяком на efb.
@yogasagar..sagarpuri..66163 ай бұрын
@@akb.kramnyca дякую вам дуже. Це120. не авто, "тяговий". Тримав інвертор лише 10 хв. Хоча напруга спокою хороша.
@akb.kramnyca3 ай бұрын
Напруга і буде хороша , навіть досить висока, але скломати воду таки втратили. Тому ви повернули акуму воду, а тепер задача розчинити сульфати щоб набралась густина, тоді час роботи точно збільшиться
@yogasagar..sagarpuri..66163 ай бұрын
@@akb.kramnyca дякую дуже!
@isq12384 ай бұрын
Побачив ваш канал, дуже багато цікавого дізнався. Якщо в вас буде час проконсультуйте будь-ласка: маю 2 акумулятори AGM Volt Polska по 100а/г та інвертор powmr на 1.5кВт, акумулятори підключені паралельно, мідною шиною. Ситуація наступна, приблизно 3 тижні все було супер, вистачало при моєму споживанні на 6-8годин до показника 11 вольт на акумуляторі, заряд був 14.1в на 30А(виробником заявлено максимальний струм заряду 24а на один акб), через три тижні побачив що якось швидко сіли АКБ (+-4 години), ввімкнули світло і на моє здивування інвертор зарчдив їх десь за 3 з гаком години і вимкнув заряд, я розумію що щось не так, але не розумію в чому причина і в якому напрямку дивитися?
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Дякую що переглянули відео. На каналі є ролик з «вашою» проблемою, там фігурує топла 95 агм, яка використовувалась в таких щоденних циклах. Проблема була наступна, якщо коротко, щоденні заряди високим струмом (не беремо поки до уваги дозволи та допуски виробника) висушили скломати агм батареї і одна банка внаслідок розбалансу засульфатувалась сильно. Дуже схоже по опису що у вас ситуація подібна
@isq12384 ай бұрын
@@akb.kramnycaДякую за відповідь, подивлюсь відео про топлу
@akb.kramnyca4 ай бұрын
І поки дивитесь відео спробую розказати що треба робити якщо симптоми схожі будуть. Ваші агм думаю встигли втратити певну кількість води зі скломату. Якщо відкрити та спробувати оглянути кришки корпусу то хоч і незручно але можливо помітити сухість волокна. Так от якщо вдасться визначити що сухі скломати то єдиний вихід це долити дистильовану воду та зарядити максимально батареї. Але доливати треба дозовано, не перелити. Така от задача.
@isq12384 ай бұрын
@@akb.kramnycaпідкажіть ще будь-ласка як зрозуміти цю дозу доливу і не перелити?
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Оглянути мати треба хоч якось. Ну і корпус не маленький, кожна банка має велику площу матів яку треба зволожити водою, кислота ж не википить, тому лише водою. Думаю ви по реакції батареї вже будете спостерігати. Якщо помітно втратив по ємності то на банку десь не менше 30 мл додайте, в кожну однаково, а далі вже намагатись розгледіти. При заряді волога піднімається. Корпус не повинен грітись сильно
@Igor_Balias10 ай бұрын
Чи варто купувати такий акумулятор eurorepar 70ah 760a 12v, дякую.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
По agm та й взагалі по любим акумуляторам бренду eurorepar я не можу нічого сказати. Відносно недавно цей бренд акумуляторів рекламувався продавцем exist де жодної конкретики не було озвучено, країну виробника навіть не озвучили. Під брендом випускається величезна кількість автотоварів у тому числі акумуляторні батареї. Зараз і на промі і на розетці можна побачити цей продукт, але який він мені невідомо. Судячи з інформації представництва цієї марки широко представлене у рф та білорусіі, тому навіть не знаю що вам сказати і про походження таких акумуляторів і про якість теж інформації у мене немає. Ціна тільки доволі підозріла. В Україні також у багатьох містах є представники цього бренду і тому можливо походження саме акумулятора можуть підказати продавці цього товару
@Igor_Balias10 ай бұрын
@@akb.kramnyca Дякую за відповідь🤗
@АндрейАндреевичМастерКулибин10 ай бұрын
Все добре, я би ще по 20мл дистиляту добавив, бо акб відстоїться і рідина всмокчиться в пластини.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Мені щось здалось що навпаки багато рідини наприкінці заряду. Коли дав відстоятися то блиск особливо не подівався. Я вже за кадром розрядив повністю і знову зарядив, фактичної ємності дійсно вагон, і наприкінці заряду знову досить рясно намокають скломати тому не наважився ще долити. Хоча для 105 агм по 20 мл це краплі на такий обʼєм
@АндрейАндреевичМастерКулибин10 ай бұрын
@@akb.kramnyca так. 20мл. Краплі для такого об'му, краще трохи більше.
@yarikvnua25004 ай бұрын
Вітаю. Маю АGM exide 720. Пише максимальний струм заряду 14.6 вольт. Моє зарядне робот12 в режимі АГМ дає 15 вольт а в режимі ГЕЛЬ 14.4 вольт.Яким режимом мені її зарядити.АКБ нова . Просіла до 60 відсотків бо не адаптували в авто. Дяка за відповідь.
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Вітаю. Я намагаюсь обмежувати напругу заряду агм не вище 14,5 вольт і тому вам пораджу зробити так само. Невеликий струм не нашкодить і повільно зробить свою справу. Головне щоб заряд не вимикався автоматично при досягненні максимальної напруги
@yarikvnua25004 ай бұрын
@@akb.kramnyca подякував
@nixer_10 ай бұрын
щось я не зрозумів - а куди подівся електроліт у вигляді випаровувань якщо банки герметичні і аж низький тиск тримають?! чи там клапана односторонні для випуску надлишкового тиску?!
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Випаровування води при електролізі корпус не втримає, кислота вся на пластинах, а от назад повернути воду то тільки через долив
@MrKozovod5 ай бұрын
Вітаю гарних фахівців! Можете порадити? Є 5 условно нових АКБ 12 в 45 Аг в вантажному електротрициклі які заряджаються штатним зарядним тільки до 13 вольт.Треба виявити який найхудший і спробувати його відновити?
@akb.kramnyca5 ай бұрын
Вітаю вас. Якщо правильно зрозумів, у вас в паралелі 5 свинцевих батарей і пристрій не може подолати напругу 13,0 при зарядці? Тоді одна з батарей неробоча, або має коротке замикання. Якщо пощастило і вона найслабша то тоді треба її знайти, щось думаю мультиметра буде достатньо) і спробувати відновити якщо це не критичне пошкодження
@MrKozovod5 ай бұрын
@@akb.kramnyca Бачу забув сказати що АКБ зєднані послідовно що дає напругу 60 в номінальних і 73.4 в максимумі
@akb.kramnyca5 ай бұрын
Я відштовхувався від поданої інформації) Але в любому випадку одна з батарей вийшла з ладу або найслабша, треба лише її знайти і ретельно оглянути чи навантажити щоб перевірити на наявність короткого замикання. Є якась електронна нагрузка?
@MrKozovod5 ай бұрын
@@akb.kramnyca Є електронний комутатор якій управляє двигуном і ін що може давати саморазряд
@akb.kramnyca5 ай бұрын
В першу чергу було б непогано оглянути кожний акум окремо щоб впевнитись чи батарея має дефект
@diviko21024 ай бұрын
Буквально недавно был в похожей ситуации - х3 g01 Америка 2018г, аккум agm на 110А (могу ошибаться) - напряжение не помню, но обычная "умная" зарядка отказалась заряжать, выкидывая ошибку. Но есть у меня еще одна, тоже обычная дешевая, но с регулировкой подаваемой силы тока - поставил на примерно 1.5А и аккум начал брать заряд. Зарядил на низком токе, оставил в покое примерно на сутки, снова зарядил и аккум без вопросов трудится в авто)
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Основна проблема агм, а особливо яким вже близько 5 років це висихання скломатів, випаровується вода. Якщо ще такий агм довго їхав з автомобілем і тривалий час був глибоко розряджений то «стартанути» батарею не кожен пристрій здатен. Якщо долити підкисленої води і довго тримати постійним струмом то батарея зачасту має хороші шанси відновитись
@mr.hornet60034 ай бұрын
Я в таких випадках відновлюю батарею покупкою нової, займає приблизно 1-2 дні по часу.
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Чому так довго?) просто приїхати в магазин і придбати то десь година-дві на прозвон магазинів і годинку щоб зʼїздити забрати
@mr.hornet60034 ай бұрын
@@akb.kramnyca іноді доводится замовляти специфічний розмір, або якщо такого виробника нема в наявності
@БогданКоваль-у5щ3 ай бұрын
в мене зараз акумулятору стало погано, але проблема що він запаяний, от думаю чи таж його заряджати 130 годин и все таки отвори проробити і поміряти густину
@akb.kramnyca3 ай бұрын
Я б порадив зробити доступ до електроліту щоб можна було оцінити стан кожної банки
@БогданКоваль-у5щ3 ай бұрын
@@akb.kramnyca дякую
@oleksandrT8004 ай бұрын
Яка ціна такого тривалого відновлення?😮
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Така робота як у відео, саме з такого стану і до результату коштуватиме 1200 грн.
@Tony_Red_Black9 ай бұрын
А куда пропало видео распила force efb?
@akb.kramnyca9 ай бұрын
Буде перезалито. Бо піднявся кіпіш на заводі. Треба дещо переробити.
@Tony_Red_Black9 ай бұрын
@@akb.kramnycaого, с тем учётом что у них даже официальный сайт и почта не работают, мне казалось они там сидят, им вообще по барабану, я кстати в октябре на их почту писал, по поводу efb акумулятора, естественно мне никто не ответил, так что можете смело посылать завод куда по дальше с их мнениями
@ВалерійЛюбонько10 ай бұрын
Також придбав собі нано 20 і юзаю свій са/са.
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Хороший пристрій, практичний
@demonmechanik4 ай бұрын
Доливати електроліт замість води? Це для того, щоб не чекати поки перемішається все в матах?
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Не зовсім. Коли батарея має 2,3,5 вольт лише то так би мовити вона може не «стартувати» Ми маємо створити умови щоб протікав струм. Так як скломати сухі то по повітрю струм не піде) і нам треба зволожити сам скломат щоб він контактував з пластиною. Наливши води ми ризикуємо що напруга в якійсь банці просто обнулиться і та банка не підніметься. Тому краще додати підкисленої води, розбавити електроліт трошки та долити. Мати зволожаться і матимуть трошки кислоти для початку тому відповідно мають кислоту - мають провідність і струм потече по маленьку. Лиш потім по мірі зростання напруги можна буде додавати воду більше по кількості щоб зволожити весь скломат. Коли він буде зволожений от тоді ми і будемо чекати на насичення електролітом який кристалізувався. Важливо не перелити і не поспішати зі струмом щоб акум не зловив терморозгін. Трохи терпіння і певна послідовність дій
@demonmechanik4 ай бұрын
@@akb.kramnyca вдячний за пояснення!
@3dschuminator10 ай бұрын
Доброго дня. Цікаво, глибоко розряджений (до 6В) агм акумулятор від упса на 14Аг можна спробувати відновлювати за цією ж методикою, з урахуванням пропорційно менших струмів і т.п? Маю два такі акумулятори, які ніколи не використовувались, пролежали в запасі з 2015 року і зараз не "піднімаються" ні самим упсом, ні автоматичними заряджалками. Маю лабораторний БЖ, на якому можу спробувати розкачати, але спочатку також варто зазирнути всередину і намочити мати?
@akb.kramnyca10 ай бұрын
Доброго дня. Саме так, можна пробувати але перед самим зарядом обовʼязково додайте підкисленої води щоб хоч якийсь струм міг протікати
@aleksandr2964 ай бұрын
А ніхто на таких акумяторах не виводив контакти з кожної банки для встановлення балансира та вольтмертів ??
@akb.kramnyca4 ай бұрын
Ні, взагалі жодного випадку не було щоб хтось на стартерний агм ставив балансир. Та і я використовую його як є, але струм заряду значно менший та тривалість заряду відповідно збільшується.
@ESS10248 ай бұрын
Єдине питання, яке залишилося: вона у США зроблена, чи в ЄС? Бо написано і те, і те 😐
@akb.kramnyca8 ай бұрын
Це достеменно невідомо тому як на привезених зі штатів авто які я тільки написи на батареях не бачив, і деякі ось такі подвійні… то зроблений в Мексиці, то у Європі, то штати. Єдине як можна логічно прикинути походження акумулятора то … пробки як на батареях Exide agm, авто також зроблене в Європі, але в Німеччині стартерні ексайди не виробляють, принаймні за інформацією з офіційного сайту, можливо це Іспанія або Італія, але логістика трохи складніша, більше підходить Польща. Один з ланцюгів дедуктивного методу складено)
@Andrew-oh6kg3 ай бұрын
Не міцна батарея а потужна!
@akb.kramnyca3 ай бұрын
Під словом «міцна» малось на увазі не потужність буквально, а надійність, витривалість та узагальнена характеристика хорошої справної батареї