Folytatjuk a házfelújítást felmérve a nedvesség okozta károkat. Kutató gödröt, árkot ástunk a fal mellé, itt kezdjük az ontenzív szárítást. 200624
Пікірлер: 22
@Ezfhvbysulw4 жыл бұрын
Köszönöm szépen nagyon nagyon jók a videók mindig lehet tanulni velamit!
@aliexpresstechpromo41944 жыл бұрын
Szuper videók mindíg nézem és tanulom a szakmát :)
@kamarton4 жыл бұрын
Jó kis videó. Szerintem a minél lassabb szárítás legyen a cél, minél gyorsabb annál nagyobb az esélye, hogy porzósra szárad nem pedig egy tömör anyaggá.
@tadam14 жыл бұрын
Érdekes videó. Várom a folytatást :D
@zo1ta4 жыл бұрын
Hihetetlen munka van ezzel a kis lyukkal.
@awefck88334 жыл бұрын
A melleepites teljesen szakszeru, az lett volna nagy gond, ha kotesbe rakjak.
@attis024 жыл бұрын
Nekem az lenne a kérdésem hogy ha kívül belül drénkavicságy van akkor az már valamennyire megoldást jelent a túlzott visszanedvesedés ellen? illetve milyen jelegű és méretű kavicságy a szükséges?
@bucsistvan4 жыл бұрын
Köszönöm. Nekem patkányok fúrtak be egy raktárnak használt vályog épületbe. Azokat is az általad említett mészhabarccsal tömjem be? Van valamilyen módszer amivel ezeket a rágcsálókat kívül lehet tartani egy vályogépület esetén?
@nepazarolj4 жыл бұрын
Az üvegdarabok lényegesek bele.
@janosszabo3784 жыл бұрын
Üdv! Szeretnék érdeklődni, hogy ezek a régi vízszigetelések mennyit érnek? Vettem tavasszal egy 1905-ban épült tégla házat. Valószínűleg többször át lehetett építve, mert az első két nagy szoba körül van már vízszigetelés. Nem mondanám túl jó állapotúnak, mert könnyű eltörni, de ettől függetlenül vizesedés miatti vakolat leesés nincs. Pedig jó régen lehetett festve/vakolva. ÉRdemes beleinvesztálni sokszár ezer forintot egy injektálásos, vagy falátvágásos szietelésre? Bár nekem a falvágásos szimpatikusabb. Hosszú távra, 30-40 évre terveznék az épülettel.
@lasslass90364 жыл бұрын
utólagos szigetelés a fal átvágásával ez a megoldás
@janosmihalik98352 ай бұрын
Gratulálok, hogy a fiának átadja a tudást! Ez manapság nagyon ritka!
@josephsmith74453 жыл бұрын
csőtörés miatt elöntötte a vályogházat belülről a víz. A vakolatot egy méter magasságra a földtől levertem, de még kissé nedves a vályog. Hogyan lehetne rendbetenni a falakat ? Bontott tégla berakásával ? Előre is köszönöm a tanácsot.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Igen, sajnos amelyik fal egyszer nagyon elázik, hiába szárítják azt ki akkor is porózus marad. Ilyenkor valóban csak a fal csere, vagy az alá falazás segíthet. Pont ezért szajkózom folyamatosan hogy nem szabad vályogházban vízvezetéket falban vinni.
@laszlorevesz69074 жыл бұрын
Egy kérdésem lenne. A falazat alatt rendes beton alap nincs? Csak a földre lett építve a vájog? Jól gondolo avagy látom ? :)
@nepazarolj4 жыл бұрын
Itt, mint utóbb kiderült, terméskő alap van.
@musicmania613 жыл бұрын
De mi lehet az a látszólag szigetelésnek kinéző dolog ott a gödör alja és a fal tövében?
@nepazarolj3 жыл бұрын
Az bizony kátránypapír volt.
@tamaszelenak23954 жыл бұрын
Üdv kaphatok egy telefonszámot?Lenne egy vályog ház amit fel kellene ujítani.Köszi: Tamás
@nepazarolj4 жыл бұрын
A telefonszámom: 70/ 6 125-521 január 2.-án tudunk legközelebb beszélni.
@HandymanBe2 жыл бұрын
Valaki azt mondta hogy. Rég, a kovek kőzé tettek mesz, es homokos vakolatot. És azt mondta hogy a kotéseket a kövek között... ki lehet, és ki kell javitani cementes vakolattal. Na most én kivancsi lennék kinek van igaza. Kell javitani vagy nem? 😁