Важкоозброєний руський воїн. Князівська дружина. Київська Русь Х століття

  Рет қаралды 2,439

Історія Українського Війська

Історія Українського Війська

Ай бұрын

Важкоозброєний руський воїн. Князівська дружина. Київська Русь Х століття
У часи становлення Руської держави ядром війська була князівська дружина - професійні, добре озброєні воїни. Самі князі, бояри та найзаможніші дружинники мали повний набір озброєння, включно з металевим захистом тіла. такі воїни могли битися у піших лавах, а з часів Святослава - воювати верхи на конях.
Металевий захист тіла був одним із найбільш престижних видів озброєння. Основним металевим обладунком руських воїнів була кольчуга. У добу середньовіччя кольчуга була найбільш поширеним обладунком в усій Європі. Залишки цілих кольчужних панцирів Х століття відкриті археологами у Києві, Чернігові, Пліснеську. Кольчуги плелися з залізних кілець у формі сорочки, яка прикривала основні вразливі місця на тілі, але не сковувала рухи воїна.
Автор реконструкції: Богдан Попов
Про канал:
“Історія Українського війська” - це проєкт, що розповідає про те, як воювали, як виглядали, чим були озброєні українські воїни від минулого до сучасності.
Історія Українського війська - це історія боротьби за незалежність нашої держави, за самобутність нашого народу і за власну ідентичність. Боротьба українського народу за незалежне існування в минулому, так само як і нині, великою мірою залежала від вправності Українського війська. Наш проєкт розповість і покаже тих, хто боронив українські землі і народ від іноземного поневолення у часи Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки та в умовах нинішньої російської збройної агресії.
Проєкт “Історія Українського війська” підготовлено Всеукраїнською громадською організацією “Молодий Народний Рух” спільно з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України за підтримки Міністерства молоді та спорту України/
Засновники:
Всеукраїнська громадська організація "Молодий Народний Рух":
mnr.in.ua/
/ ukrmnr
/ mnr.in.ua
Центр досліджень воєнної історії ЗСУ:
milhistory.zsu.gov.ua/
/ afu_milhistory
/ afumilhistory
Партнери:
Міністерство молоді та спорту України
mms.gov.ua/
Департамент утвердження української національної та громадянської ідентичності
/ viddilnpvmms
Освітній проєкт "history_malva"
/ history_malva
Товариства військово-історичної реконструкції "Печерська сотня київського реєстрового полку"
17c.org.ua/

Пікірлер: 23
@HistoryofUkrainianArmy
@HistoryofUkrainianArmy Ай бұрын
Підтримайте проект вподобайками, підписками та коментарями! Важкоозброєний руський воїн. Князівська дружина. Київська Русь Х століття. Автор реконструкції: Богдан Попов У часи становлення Руської держави ядром війська була князівська дружина - професійні, добре озброєні воїни. Самі князі, бояри та найзаможніші дружинники мали повний набір озброєння, включно з металевим захистом тіла. такі воїни могли битися у піших лавах, а з часів Святослава - воювати верхи на конях. Металевий захист тіла був одним із найбільш престижних видів озброєння. Основним металевим обладунком руських воїнів була кольчуга. У добу середньовіччя кольчуга була найбільш поширеним обладунком в усій Європі. Залишки цілих кольчужних панцирів Х століття відкриті археологами у Києві, Чернігові, Пліснеську. Кольчуги плелися з залізних кілець у формі сорочки, яка прикривала основні вразливі місця на тілі, але не сковувала рухи воїна.
@user-gy1ep5dn5d
@user-gy1ep5dn5d 12 күн бұрын
Дякую вам за вашу працю і СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@user-py8gz3ld3g
@user-py8gz3ld3g 16 күн бұрын
Дякую дуже цікаво вітаю з Казакстану
@user-wc1je7gr6k
@user-wc1je7gr6k 23 күн бұрын
Клас❤❤❤
@annaferenchak2032
@annaferenchak2032 Ай бұрын
🔥🔥🔥
@ChristianAndHistory
@ChristianAndHistory Ай бұрын
Дуже круто🔥 Дякую!🇺🇦
@yaroslavferenchak1674
@yaroslavferenchak1674 Ай бұрын
Дуже сильно!
@AS_mund
@AS_mund 14 күн бұрын
Заморочились, дякую ! Але де спис? ТО ж основна зброя була.
@lulenbitu455
@lulenbitu455 Ай бұрын
Дякую 💙💛 за такий цікавий проект! Чи плануєте ще відео іншого формату, щоб більше розповідати та пояснювати?)
@yaroslavferenchak1674
@yaroslavferenchak1674 Ай бұрын
Сподіваюсь, що планують)
@HistoryofUkrainianArmy
@HistoryofUkrainianArmy Ай бұрын
Так, вже скоро на каналі!
@kupertabk
@kupertabk 12 күн бұрын
А скіфи будуть?
@user-st9uy4ti7p
@user-st9uy4ti7p 26 күн бұрын
Можна було назвати простіше і згачно ближче до першоджерел доби про яку мова. А саме, назвати- "Важкоозброєний русин 10 ст.". Перевага такої термінології ще і в тому, що ця назва воїна- русин, але в різні сторіччя , з 9 по 18, об'єднує безперевним ланцюжком, робить його очевиднішим, нашу історію. І спрощує сприйняття і цього факту і назв.
@user-yd7is8ig1x
@user-yd7is8ig1x 25 күн бұрын
Не плутайте трансформацію Росів в русини? Роси жили на річці Рось, звідти і назва!
@user-st9uy4ti7p
@user-st9uy4ti7p 25 күн бұрын
@@user-yd7is8ig1x бачу Ви не в темі першоджерел. Звідси якась "трансформація росів в русини". Слово у множині "русини" запровадила австрійська влада для нашого народу з кінця 18 ст. Тоді це перейняли і ми в Астрійській імперії. І поляки, стосовного нас в обох імперіях.Просто тоді така нова назва у множині "русини". У наших літописах, починаючи з Повісті Минулих Літ , слово у однині, виключно - русин. У множині люди- русь. У ПВЛ ( в тому числі і про згадане 10 ст.) русь, це плем'я що живе у Руській землі ( приблизно Київська область). У візантійському трактаті 10 ст. "Про управління імперією" це літописне плем'я русь, назване "народ рос". З 12 ст. літописами і далі за першоджерелами до 18 ст., слово "русь" означає вже не плем'я , а наш народ. Один його представник, і далі звався- русин.
@noxyict
@noxyict 27 күн бұрын
Шолом завеликий і без носової стрілки нема, підкольчужника нема, спису нема, правий наруч та поножі відсутні. Це не важкоозброєний боєць Київської Русі, це його імітація для дешевого фільма.
@user-lq9mp3ri1o
@user-lq9mp3ri1o 7 күн бұрын
Носова стрілка та полумаска могли бути відсутні бо були різні різновиді шоломів з іншими вашими доповненнями згоден. Треба ще додати той факт що військо князів той доби було в більшості пішим й ходило багато ,але схоже на те що не великий кінний обоз все ж таки був і в ньому возиоось багато таких речей ,що ми не бачимо на цьому воїні.
@user-nt1up1tz9e
@user-nt1up1tz9e 2 күн бұрын
це ніщук, а не дружинник-хускарл.
@tornado431
@tornado431 24 күн бұрын
Вікінг?😂😂😂Так їх наймали охоронцями по всій Європі там вони залишали свій слід як у війсковому ремеслі так і в генах.
@HistoryofUkrainianArmy
@HistoryofUkrainianArmy 22 күн бұрын
Не заперечуємо!
Заснування Києва: міфи і факти || На чисту воду
1:01:26
Локальна історія
Рет қаралды 11 М.
Haha😂 Power💪 #trending #funny #viral #shorts
00:18
Reaction Station TV
Рет қаралды 7 МЛН
Советский мультфильм про нашу жизнь !
13:49
Дедушка Аргентинца
Рет қаралды 3,1 МЛН
Гипотеза ТЁМНОГО ЛЕСА. В космосе нельзя шуметь
47:22
Улица Шкловского
Рет қаралды 265 М.
Таємне життя Ярослава Мудрого / Русь / Історія України
21:17