Використання laugh at, laugh with та laugh about

  Рет қаралды 214

Antonina Zusko

Antonina Zusko

3 ай бұрын

Коли вживати laugh at, laugh with та laugh about? Як сказати, що сміються з вас, а як що ви смієтесь з кимось або з чогось?

Пікірлер: 17
@user-vb5ke1xf1x
@user-vb5ke1xf1x 3 ай бұрын
Дякую
@user-vb5ke1xf1x
@user-vb5ke1xf1x 3 ай бұрын
Дуже чудове пояснення
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
Дуже дякую за дуже детальні відповіді. Про госпели і спірічуели Вами вказану статтю почитав. Почитав і ще дещо. Ну так, госпели менш строгі у контексті релігійності, й у них більше сольного співу, а спірічуели більш релігійно зациклені і в них більше хорового співу. Справді, та знаменита спірічуел-пісня Армстронга і релігійним сюжетом наповнена, і хор там співає може навіть більше часу, ніж сам Армстронг. А позаяк хором швидко співати непросто, та ще й оспівуючи канонічні релігійні сюжети, то мабуть тому спірічуели й повільніші за госпели. Глянув я і вказаний Вами ресурс про походження слів. Це дійсно крута штука. Є там і «octopus», і «platypus», і все, що тільки хочеш. В україномовному та російськомовному сегментах Інтернету таких масштабних ресурсів я не знаходив. При потребі щось вияснити доводиться все вишукувати по окремих статтях. Дякую за цей etymonline.com. До речі, по цій етимологічній темі в контексті отого Вашого уроку про пальці я згадав, що то ж можна було тоді запитати і про популярність у США Дюймовочки, яка по-англійськи має «пальцеву» назву Thumbelina. Чи знають її американці? Чи за Мікі-Маусами та Дональдами Даками ніяку Самбеліну не видно? З Флоридою зрозумів. Ви любите спокійний відпочинок у не надмірно розкручених туристичних місцях, де не стільки відпочинку, скільки дурних витрат на відпочинок. Флорида для мене більше асоціюється з пляжами Маямі, Діснейлендом в Орландо та островами Флорида-Кіс. Про Тампу чув більше в контексті хокейної команди із НХЛ «Tampa Bay Lightning». А про флоридську Панаму дізнався тільки від Вас і статтю про Панама-Сіті глянув в Вікіпедії. З автоперегонами теж зрозумів))). Це той випадок, коли за чимось відомим легше слідкувати на відстані, а поблизу воно вже й не таке знамените, приманливе та цікаве. Я сам за шість років навчання у Львові так і не явився у Львівський оперний театр, який усі шість років стояв за кілька кілометрів від мене. Якщо що, то у Вас там в Чикаго ще колись перший хмарочос і перший працюючий ядерний реактор збудували, на початку 1980-х зародився жанр електронної музики «хаус», а Чикагський університет закінчив Індіана Джонс))). А щодо запитань до мене, то задавайте звичайно. Спробую відповісти. Якщо це буде мені по силах))).
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
Про дюймовочку тут не те щоб ніхто не чув, але за 16 років, я чула про неї може пару разів. Але й Мікі з Дональдом не так відомі сучасному поколінню дітей. В них свої герої ). Але мені здається, що в них немає таких монументальних. Постійно виходять нові мультфільми, нові іграшки. В Маямі ми були певно тричі. В Орландо я не була, але чоловік возив туди мого батька (з Маямі) на космодром. На Флорида-Кійз також їздили з Маямі. І ще південніше Маямі є чудовий національний парк - Еверглейдс. Що до мого запитання. Я так зрозуміла, що Ви працюєте в медицині. Мені цікаво на скільки в Україні відоме таке захворювання як Mast Cell Activation Syndrome. Чи більшість лікарів взагалі про таке чули? чи його діагностують? лікують? чи взагалі серйозно сприймають? Дякую!
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
Дякую за відповідь. Я ще хочу Вам задати кілька «ретроспективних» запитань по мотивах минулих роликів і минулих коментів. 1) З тваринами із закінченням на «-hog» все зрозуміло. Але ще мене також цікавлять тварини з закінченням на «-pus». Із таких я знаю дві: «octopus» (восьминіг) та «platypus» (качкодзьоб). Качкодзьоб менш відомий, але більш унікальний, бо це ссавець, який несе яйця. Таких ссавців лише два. Живуть вони в Австралії. Це качкодзьоб «platypus» та єхидна (echidna). Качкодзьоба я кілька разів краєм ока бачив серед героїв різних західних мультфільмів. Самий відомий з таких мультяшних качконосів - Перрі-Качкодзьоб (Perry the Platypus), герой американського мультсеріалу «Фінеас і Ферб». Мене цікавить природа ось того «-pus» в назвах «octopus» та «platypus». Я підозрюю, що це «дзьоб» (бо ж у восьминогів теж є дзьоби). Але дзьоб мав би бути «beak» або «bill». Та й пристойне значення слова «pussy» не підтверджує цю мою “дзьобату” версію, адже кішки не мають дзобів (якщо звичайно ж «octopus» та «platypus» якось філологічно пов’язані з «pussy»). Якщо можете, то, будь ласка, пролийте світло на це темне запитання. Може Ви ще знаєте якихось тварин з закінченням на «-pus»?
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
Вітаю! На жаль ніякі інші тварини з закінченням на pus на думку не спадають. Лише хвороби та анатомічні терміни. У випадку з «octopus» та «platypus», pus це адаптоване через латинь грецьке слово pous - нога. В перекладі з грецької platypus - плоскі ноги, а octopus, відповідно, вісім ніг. На скільки я знаю, ніякого відношення до котів вони не мають ). І загалом, будьте обережним зі словом pussy. Воно значно частіше вживається як грубий сленг для жіночих статевих органів. Тому, говорячи про котів, зазвичай додають cat - pussycat.
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
Дякую за відео. Я хотів би запитати Вас про різні види сміху в американській англійській. З «laugh» (сміятися) та «smile» (посміхатися) зрозуміло. А як американець скаже «реготати»: «guffaw», «nicker»? Чи це рідкісні слова і ліпше не мучитись, а вжити «laugh loudly»? Тим більше, що тепер неформально часто на письмі вживається LOL (laughing out loud). Також підтвердіть або скорегуйте таку схему різного сміху: - giggle - хихикати (ще мені зрідка зустрічалося «chucle», але від «giggle» я його щось так і не відрізнив); - grin - погрозливо посміхатися, скалити зуби; - sneer - презирливо посміхатися, глузувати; - mock - насміхатися - deride - висміювати. І чи зростає в ряду «sneer - mock - deride» ступінь презирливості та сарказму в сміхові? Може ще є якісь слова для якихось видів сміху, які Ви часто чуєте навколо себе? Дякую за відповідь. В мене ще будуть запитання по минулому Вашому ролику, а точніше по дуже далеких від метрополітену темах в коментах до того ролика, які я не встиг задати))).
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
- як американець скаже «реготати»: «guffaw», «nicker»? - Відверто кажучи, я вперше ці слова бачу )) - grin - Це зазвичай, широка посмішка. Багато джерел стверджують що для grin обов'язково має бути видно зуби. Як і сміх, grin може бути як радісним і доброзичливим, так і не дуже. - І чи зростає в ряду «sneer - mock - deride» ступінь презирливості та сарказму в сміхові? - На мій погляд, так. Але я б не називала це сміхом, скоріше глузування (making fun of). - Може ще є якісь слова для якихось видів сміху, які Ви часто чуєте навколо себе? - Загалом просто використовується багато фраз зі словом laugh: lol (laugh out loud), rofl (roll on the floor laughing), laugh hard, laugh so hard, burst laughing, shake with laughter, roar with laughter, dissolve into laughter. Хоч я й відповідаю з затримкою, завжди радію Вашим запитанням
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
3) Ви в позаминулому відео у коменті згадували про подорож до Флориди. І ще в якомусь відео раніше Ви теж говорили, що їздили до Флориди, тому довше не знімали нові ролики. Мене цікавить «автомобільне" запитання. Це ви на такі дистанції їздите на звичайному авто? Чи це подорожі в будинках на колесах, які дуже популярні у США? І взагалі мене ті будинки на колесах у США давно цікавлять, тому згрупую запитання про них так: - Чи дійсно помітна частина американців не просто подорожує в будинках на колесах, а прямо в них і живе, переїжджаючи з одного місця в інше? Мені зустрічалися вражаючі дані, що більше 40 млн подорожує, а більше 1 млн постійно живе. - У нас ця автомобільна культура відсутня, і всі будинки на колесах просто називають трейлерами. Найпростіший англомовний поділ я чув такий. «Recreational vehicle», або «RV» - це всі будинки на колесах, або автобудинки, або кемпери. Із них «trailer», або «caravan» - це причепні до автомобіля «RV», а «motorhome» - це вмонтовані в автомобіль «RV». А як їх називають і ділять звичайні американці? - Чи зараз помітні на дорогах США трейлери «Airstream»? Ви, якщо загуглите цю назву, то відразу по фото їх впізнаєте по блискучому металічному кольору і дуже аеродинамічних формах. Вони трапляються у купі старих голівудських фільмів. Зараз їх десь видно? Чи вони вже вийшли з моди? - По сусідству з вами розташовані Мічіган та Індіана. Мічіган з «GM», «Фордом» і бувшим «Крайслером» у нас до цих пір називають автомобільною столицею США. А в Індіані випускають переважну більшість американських будинків на колесах, колись випускали «Студебекери», і проводять дуже знамениті автоперегони «500 миль Індіанаполіса» (зараз це головні автоперегони серії Індікар, яка теж названа в честь Індіанаполіса). А у Вас і Іллінойсі якось відчувається, що поряд знаходяться такі дуже автомобільні штати? Ну, може весь Іллінойс їздить тільки на «фордах» і «шевролє», ненавидячи «тойоти»? Чи купа людей на вихідні їде в Індіанаполіс на автоперегони дивитися, які, до речі, самі круті в Новому Світі. Дякую за відповіді.
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
Це наша третя подорож машиною до Флориди. Перших два рази ми їздили в район Дестіну (неподалік від Панами), а зараз ми неподалік від Тампи. Їздимо на звичайному авто. Єдине що змінили свою маленьку акуру на субару форестер. - На справді, для країни з населенням в більше ніж 330 млн, 1 млн не така вже й помітна частина населення. В них справді живуть, але Іллінойс для цього не популярний штат. А ось у Флориді бачили багато RV-парків. І, особливо зимою, вони зовсім не пустують. Але частина тих хто в них постійно живе, живуть в дуже старих автівках, які потенційно не дуже вже і їздять. Їх просто ставлять на дешевих стоянках і використовують як бюджетне житло. - Trailer - це будь-який причіп. В тому числі й RV. Розподіли різні, і не всі дуже чіткі. Найпростіше це towable та drivablle. Як я розумію motorhome - це великий drivablle RV. Але я не дуже знаюся на них. - Що до Airstream, так, одразу впізнала. Їх не так багато, але вони дуже помітні. За цю дорогу парочку бачили. - Загалом, ми кожну поїздку багато говоримо про RV. В Іллінойсі їх майже не видно, але на другий день дороги зустрічаємо помітну кількість. Спершу наше враження було, що це доступний спосіб подорожі. Але виявилось, що він зовсім недешевий. А якщо брати RV в оренду, то виходить дешевше зупинитися в готелі, або найняти житло. Це треба бути прихильником саме такого відпочинку. - Шевроле в Іллінойсі немало. Загалом Іллінойс чималий штат, і пейзаж дуже відрізняється, залежно від того, де ви знаходитесь. В місті буде більше седанів, в передмісті популярніші SUV, трохи далі від цивілізації багато автівок по типу Ford F-150. Окрім Шевроле, багато Хонд та Тойот, зустрічаються Форди, Нісани, Kia і т.д. - Що до автоперегонів, я не знаю нікого хто там був ). Але певно то просто наша бульбашка. Спитала чоловіка, він про них навіть не чув.
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
2) Ще я вам раніше задавав музичні запитання то про кероли, то про госпели. Але якось на минулому тижні я вкотре почув саму знамениту пісню Луї Армстронга «Go Down Moses». І вперше вслухався у її слова, релігійному змісту яких дуже здивувався, після чого заглянув у Вікіпедію, де дізнався, що ця пісня - cпірічуел. Мої спроби знайти чітку різницю між госпелом та спірічуелом до якогось відчутного успіху не привели. А освічені американці якось чітко госпел і спірічуел розрізняють? P.S. Я задав це дивовижне запитання і згадав, як колись був лікарем у літньому дитячому таборі на озері Світязь. Неподалік кілька днів проходив фестиваль байкерів. Група байкерів під’їхали на мотоциклах до табору, діти їх оточили і почали задавати запитання. На запитання однієї дівчинки «Чип хіпі відрізняються від панків?» один з байкерів відповів, що у панків на голові волосся росте вверх, а у хіпі - вниз))).
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
Моє враження таке, що нам дещо бракує читких критеріїв що до spiritual та Gospel music. Тому я часто бачу, що туди зараховують, кому що заманеться. І різні джерела можуть одну й ту саму пісню відносити до різних категорій. Загалом, в моєму розумінні, госпел це християнські пісні, які схвалюють бога. А spiritual це релігійні "народні" пісні, створені африканськими рабами в Сполучених Штатах. Госпел музика, як правило, оптимістична та радісна, тоді як spiritual більш повільна та медитативна. Якщо, є бажання почитати більше, то раджу www.benvaughn.com/gospel-music-vs-spirituals/ Також, не забувайте, що spiritual більш широке поняття, яке може відноситись до любих глибоких почуттів та вірувань, особливо релігійних, але не обов'язково пов'язаних з християнською релігією. Я нещодавно чула, як нейтив назвав свою дівчину spiritual, маючи на увазі те, що вона вірить у феншуй та карму.
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
Мда. Щось я конкретно так затупив з тими ногами. Взагалі-то, маю Вам сказати, шо латинь і трохи грецька вивчаються на першому курсі в медунівері. Але грецька нога в моїй пам’яті жила у вигляді «podos» і похідних від цього подіуму, подагри і подіатрії (наука про лікування стоп). А латинська нога жила у вигляді «pedis» і похідних від цього педалі, велосипеду, педикюру, експедиції та п’єдесталу. І тільки зараз я згадав, що ці ж podos та pedis - це ж родові відмінки, а в універі ми ті ноги вчили у називних та родових відмінках: pus/podos (грец.) та pes/pedis (лат.). Ну а ситуацію додатково заплутало ще й те, що «pus» - це гній і на латині, і на англійській. Ще медичну латинську приказку ми заучували “Ubi pus, ibi evacua” у вигляді російського віршика “Где гной - там вскрой”. І якось так латинсько-англійський «pus-гній» жив у моїй пам’яті, а грецька «pus-нога» пішла в далекі далі. Коротше кажучи, як люблять казати герої багатьох серіалів: «Shame on me!»))) Дуже дякую за допомогу. За обережність з використанням «pussy» зрозумів. У мене безпечність до цього слова розвинулася мабуть тому, що у наших ЗМІ до війни часто згадували російську жіночу протестну феміністичну організацію «Pussy Riot». Хоча протестували її учасниці, м’яко кажучи, своєрідно.
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
Я на жаль, ні грецьку, ні латинь не вчила. Але якщо Ви цікавитеся походженням слів, дозвольте порекомендувати ресурс www.etymonline.com/. Я часто ним користуюся. До речі, чи дозволите запитання до Вас? Воно стосується медицини в Україні.
@user-vv1hv1jh2d
@user-vv1hv1jh2d 3 ай бұрын
Щоб на потім не відкладати, відразу ж додам відповідь щодо Вашої української мови. Бачив я вже майже всі Ваші ролики. Цілком нормальна мова. Особисто мене влаштовує. Не звертайте увагу на зауваження "великих спеціалістів" з орфоепії. Як правило, вони самі - ще ті "філологи". Це в характері багатьох моїх співвітчизників, - не делікатно скорегувати, а поправити сокирою. У нас як і в церкву зайдеш свічку поставити, то завжди знайдеться дуже грамотна бабця, яка тобі розкаже, як ти з неправильної ноги до підсвічника підійшов.
@victorcool3447
@victorcool3447 3 ай бұрын
My friends and I laughed at Mykhailo for his mistakes.. I laughed with my friends at myself
@azusko
@azusko 3 ай бұрын
Good job!
1 УРОК. Как бы я учил Испанский с нуля? Правила чтения
16:13
Говори на Испанском с Матвеевым
Рет қаралды 4,1 М.
Como ela fez isso? 😲
00:12
Los Wagners
Рет қаралды 23 МЛН
Cute Barbie gadgets 🩷💛
01:00
TheSoul Music Family
Рет қаралды 67 МЛН
Joven bailarín noquea a ladrón de un golpe #nmas #shorts
00:17
Як не забувати слова які ви вивчили?
10:33
Фразові дієслова з get
7:52
Antonina Zusko
Рет қаралды 344
Використання дієслів let, allow та permit
7:27
Como ela fez isso? 😲
00:12
Los Wagners
Рет қаралды 23 МЛН