Водосховища, канали

  Рет қаралды 265

geography

geography

4 ай бұрын

Для потреб господарства в Україні збудовано чимало водосховищ. Водосховище - велика штучна водойма, створена за допомогою греблі. Найбільші водосховища (Київське, Канівське, Кременчуцьке (мал. 74), Кам’янське, Дніпровське, Каховське) збудовані на Дніпрі в 1930-1970-х роках. Вони утворюють каскад, тобто розташовані уступами за течією річки.
На початку 1980-х років було створено Дністровське водосховище. Значно меншими є водосховища в басейнах річок Південний Буг (Ладижинське) і Сіверський Донець (Печенізьке).
Водосховища також відіграють велику роль у забезбеченні сталості річкового стоку. Під час весняного танення снігу накопичена в чаші водосховища вода захищає розміщені нижче території від повені. У посушливе літо вода, яка поступає з водосховища, поповнює річний стік і покращує умови судноплавства. Водосховища використовують для водопостачання. Багато міст України користуються водою з водосховищ.
Канали. Для забезпечення водою міст, промислових і сільськогосподарських підприємств у посушливих південних районах України споруджені водопостачальні (обводнювальні) й зрошувальні канали.
Канал (наземний водовід) - гідротехнічна споруда у вигляді відкритого штучного русла з безнапірним рухом води. Канал може прокладатись у відкритій виїмці або в насипу (у дамбі), іноді в напіввиїмці-напівнасипі. Його улаштовують зазвичай у ґрунті для потреб дренажу, іригації, водопостачання, навігації.
Іригаційні (зрошувальні) канали переносять воду для зрошення з річок, озер чи свердловин. Вони влаштовані так, щоб на всій довжині каналу підтримувався певний рівень води. Іригаційні канали зазвичай утворюють систему каналів. Вода надходить самопливом або ж подається насосами. У великих іригаційних системах довжина магістральних каналів сягає декількох сотень кілометрів.
Для забезпечення побутових і промислових потреб великих міст використовують також водоводи Дніпро-Донбас-Харків; Дністер-Одеса; Дністер-Чернівці; Дніпро-Кропивницький та ін.

Пікірлер: 4
@Slov50
@Slov50 4 ай бұрын
Дякую за вашу роботу
@kolpavel
@kolpavel 4 ай бұрын
Дякую.
@user-ss5ie2ks9w
@user-ss5ie2ks9w 3 ай бұрын
Тільки подивилась відео на каналі Лісосад про удерження води на поверхні землі для вирощування їстівних культур....де показується вся пагуба людської діяльности, канали, водосховища...перенаправили воду туда , де вона не повина бути...в приооді нема біля річки сухої безжитєздатної землі, там все буяє зеленню, а коло рукотворних каналів, штучний полив і все їде на смарку...вони дають хіміі і земля з часом не в змозі ані родити, ані відновитись... а які величезні територіі чорнозьому затоплені, скільки сел,....скільки лиха наробила людина....це жах.
@geography4421
@geography4421 3 ай бұрын
Дякую за коментар ! Повність погоджуюсь з Вашою думкою.
Gone with the Water. Stories hidden at the bottom of the Kremenchug Reservoir. 1 series
12:56
Суспільне Черкаси
Рет қаралды 92 М.
Follow @karina-kola please 🙏🥺
00:21
Andrey Grechka
Рет қаралды 26 МЛН
Como ela fez isso? 😲
00:12
Los Wagners
Рет қаралды 26 МЛН
Геологічна будова України
10:46
geography
Рет қаралды 30 М.
Cherkasy Dam and the only settlement in Ukraine in the middle of the Dnipro River Dam
14:55
Вікторія Царенко
Рет қаралды 31 М.
Річка Тетерів | Ріки України 1 Серія | Фауна
46:35
Телеканал ФАУНА
Рет қаралды 394 М.
Ушиця
3:16
Roman Brechko
Рет қаралды 8 М.
Черкаське узбережжя: для всіх чи для обраних?
13:01
Громадське телебачення: Черкаси
Рет қаралды 99 М.
Follow @karina-kola please 🙏🥺
00:21
Andrey Grechka
Рет қаралды 26 МЛН