Vruty prémiové vs. no name

  Рет қаралды 66,345

Dělejte něco! Tomáš Krásenský

Dělejte něco! Tomáš Krásenský

Күн бұрын

Пікірлер: 280
@ptygr
@ptygr 3 жыл бұрын
Ještě si tu odložím jednu poznámku a už jdu makat: KZbin je plnej pořád dokola omílaných recenzí na vrtačky, flexy atd., pořád se všichni dohadujou, jestli Parxajt nebo Hilti (asi teda ten Parxajt, zítra ho maj ve slevě mezi jogurtama a spodním prádlem) 😁, mě popravdě spíš zajímá spotřební materiál. Za něj dá aktivnější kutil i mnohonásobně víc peněz než za samotné nářadí (po dobu jeho životnosti). A často má na samotnou práci i kvalitu výsledku větší vliv než výkon motoru. Takže za tipy, jak DOBŘE vybrat vruty, vrtáky, kotouče, plátky, nože, brusivo atd. bych se moc přimlouval... 😎
@1986fallout
@1986fallout 3 жыл бұрын
Přímluva i za mě , ikdyž třeba test kotoučů do flexi má úplně super udělanej Jiří Bekr.
@nataliabudz276
@nataliabudz276 3 жыл бұрын
Souhlas. :-)
@jirkamaso
@jirkamaso 3 жыл бұрын
1:33 Tak to je pro mě něco jako nehty o tabuli, stržená hlava vrutu a čím víc tlačíte, tím víc to brousíte a je to v hajzlu. :D Ještě když se k tomu přidá krásně ožužlanej bit, z oceli měkčí než froté ručník. A pak přijde další fáze, takzvaná "a teď to kua vyndej..."
@TehStudioVan
@TehStudioVan 3 жыл бұрын
Tak to je prostě život...
@MirecMi
@MirecMi 3 жыл бұрын
Nejhorší, když někdo nerozlišuje PZ od PH, prostě tam dá nějaký křížový bit a jedééé, protáčí to a čím víc to přeskakuje, tím víc otáček a nadávek 😞
@dankotron534
@dankotron534 3 жыл бұрын
tak tohle je jiný svět, vruty používám takové co zrovna mám nebo seženu v železářství, zajímavé rozdíly a super video.
@severinocicerchio
@severinocicerchio 3 жыл бұрын
Tak jsem si byl koupit u killicha šrouby a vyhodili mě ven. Asi jsem neměl ty šrouby ocucávat 😀
@jangieraczka9326
@jangieraczka9326 3 жыл бұрын
Díky , opět jsem o něco chytřejší.Snad mě to konečně donutí si udělat zásobu vrtů protože u nás nic jiného než to neekologické žluté bláto neseženete:-( A pokaždé když tu hlavu strhnu tak si nadávám že jsem na to zapomněl :-)
@frantisekrandacek6273
@frantisekrandacek6273 3 жыл бұрын
Super videjko! Ostatně jako vždy. 👍 Já rád kupuju vruty (teď mě někteří ukamenují 😄) v Lidlu. Mívají tam torx v délkách 30 (600 ks), 40 (400 ks), 50 (250 ks) a 60 mm (150 ks) za 99 kaček. 🙂 Určitě nejsou top, ale jsou vždy při ruce. 👏
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Na spoustu kutilských věcí do interiéru stačí. 👍
@cncmaster9187
@cncmaster9187 3 жыл бұрын
Predvrtat a trochu použít cit v ruce a ty vruty vydrží věčnost :)
@martinkristof6101
@martinkristof6101 3 жыл бұрын
@@delejteneco se spoustou nářadí z Lidlu jsem spokojený, ale vrtáky do oceli nedoporučuji ani pro kutila. To je fakt bláto, které se rychle ztupí.
@ptygr
@ptygr 3 жыл бұрын
Tak za tohle video jsem fakt rád. Vždycky jsem žil v domnění, že kupovat na váhu je výhodnější. Je teda fakt, že i já jsem si všiml, že "žluťáky" z hobbymarketů se dost lámou, ale dál jsem to neřešil. Jinak hmoždinky a vůbec kotvicí techniku na zavěšování těžkých věcí kupuju zásadně od Fischera, takže u něj předkoupím i pár balení nejpoužívanějších vrutů. Poznámka na okraj: PZ taky nesnáším. Jednoznačně nejožvejkanější bity u mě jsou PZ. A těch nervů se zatuhlými vruty, které potřebujete vyšroubovat a zrovna se žvejknou! 💩
@Sakmadyk
@Sakmadyk 3 жыл бұрын
Takze v dnesnim videu jsme se naucili jake vruty jsou dobre sousedovi pod kolo👍🏻diky za tip🍻
@markymark36963
@markymark36963 3 жыл бұрын
Super video. Konečně mám trochu větší přehled o vrutech. U nás místní pitomci s vysokou školou života mi vždycky tvrdili ,že je to všechno stejný 😀.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky. Do určité míry ano. Asi jako auta. Stovkou jedou všechna, 200 už méně a 300 jen hrstka.
@steven_gash
@steven_gash 3 жыл бұрын
zase zajímavý video díky
@petrnovak3732
@petrnovak3732 3 жыл бұрын
Zrovna jsem slez ze střechy a "Šroubujte něco" mě dost vyděsilo po tom co mám za sebou asi 1200 šroubů
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Tak schválně, jakých? 😉
@petrnovak3732
@petrnovak3732 3 жыл бұрын
@@delejteneco Nějaké noname...tak vychytané jako ty fischery nebyly. Při tom množství jsem bral podle ceny nakonec toho bylo 1700ks ,ale všechno jsem bral torx hlavu. Jen mi nedali 6x80 tak ty jsem dokupoval v místním železařtví s pozidriv hlavou a je to za trest. Utahoval jsem rázákem a tam se uplně člověk nesoustředí do toho tlačit...tak mi občas prosmýknul a nakonec když jsem dotahoval do suku a blbec jsem chtěl ještě zapustit hlavu, tak jsem rozštípal bit.. a to jsem používal ten větší šestihran 8mm(5/16") zajímalo by mě jak by v tomto případě zafungoval torx jestli bych ho taky ukroutil. To je zase nevýhoda toho rázového utahováku, že člověk nevnímá tu sílu kterou to utahuje, ale dělat to aku šroubovákem tak bych měl ukroucené zápěstí.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@petrnovak3732 Rázák na střeše je skoro nutnost, jinak to kromě bolavého zápěstí zavání i něčím horším. Slyšel jsem o případech, kdy silný šroubovák shodil chlapa ze střechy. Takže opatrně. 😎
@zdenekdvorsky5883
@zdenekdvorsky5883 3 жыл бұрын
Taky kupuju po krabičkách, spíš krabicích i když potřebu jen pár kusů... do zásoby. Tuhle u mě byl kámoš zedník, zkouknul stěnu s vrutama, šroubama, maticema ostatním spojovacím matrošem a prohlásil, že mám větší zásoby a výběr než u nich ve městě. Abych neurazil, nebudu psát, kde. :-)
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
Brno?
@prostestepan5351
@prostestepan5351 2 жыл бұрын
Přesně z toho mi před pár lety došla trpělivost. Skoro všechno mé šroubování je nakonec silové, ožvejkané bity a pohony vrutů mě přestaly bavit. Všechno jsem vyházel a teď mi kromě torxu a šestihranné hlavy do bytu nic jiného nesmí. A moje nervy už jsou v klidu.
@Mila-jn5pn
@Mila-jn5pn 3 жыл бұрын
Ahoj. Ten žlutý se asi zlomil, protože procesem galvanického zinkování mohl zkřehnout. Jedná se o jev, kterému se říká vodíková křehkost. Můžou tím trpět všechny pevnostní ocelové díly, které jsou galvanicky zinkováné. Aby se ta křehkost odstranila, musí díly po zinkování rychle do pece cca 205°C a min 4 h. Jinak sestimocný chrom Cr6+ je zakázaný např. v elektrotechnice legislativou EU RoHS, protože je rakovinotvorný. Ale protože ta žlutá barva dobře vypadá a zákazníci jsou na to zvyklý, tak je už náhrada v třímocném chromu Cr3+, který je legální. Jinak vruty jsou pevnostní díly. Tvrdost na povrchu obvykle >450 HV, tvrdost na jádře 280 - 380 HV.
@OndrejPrymek
@OndrejPrymek 2 ай бұрын
proc musi do pece 'rychle' po zinkovani? Nestacilo by domacimu kutilovy ty lamave srouby do trouby na 200C popustit i doma?
@danielbielcik3116
@danielbielcik3116 3 жыл бұрын
Ja uź pres mesiac chodim po železiarstvách, predajniach spojovacích materiáloch, internete a zháňam nerezové samovrtné texové skrutky na upevnenie plastových dosiek na plot na oceľovú joklovú konštrukciu s hrúbkou steny jokla 3mm. Kľudne budem aj predvrtávať. Konkrétne nerezové tex 4,8 x 38mm s polkulatou hlavou. Tie čo som objavil sú mekké a nejdu zaskrutkovať ani pri predvrtaní 4mm vrtákom. V jednom spojovacom materiali mi ponúkli nerezové s bimetalovou úpravou. Tie boli dobré, išli zaskrutkovať ale boli krátke a iba zopár kusov. A tie večšie že nemá dodávateľ na sklade. Keď som myslel že som už problém vyriešil, bol som znovu na začiatku. Už som z toho zúfalý.
@hernesc
@hernesc 3 жыл бұрын
Super video. On si k tomu většinou člověk dojde sám. Začne žluťákama z OBI, udělá něco málo kolem baráku, za 1/2 roku se jich pár střihem zlomí a ze dřevníku mu vypadnou prkna a začne hledat :-). Já skončil u Haspla, protože ho mají u nás na pile a za 4 roky nepraskl jediný. Würth nám dávali kluci do laťování na střechu a taky jsou super. Hlavně ten Torx je blaho. I když jsem rád i za PZ protože ve starém baráku co jsme koupili bylo pochopitelně vše plochá drážka a to bych nikomu dnes už nepřál. Ideálně když je ještě původní majitel zalakuje...to se pak povoluje jen vrtačkou :-)
@Notd0not
@Notd0not 3 жыл бұрын
Velmi dobré video, aspoň jsem se něco naučil. Já jsem například nikdy nad tímhle moc nepřemýšlel, vždy mě zajímala jen velikost vrutu. Teď když budu kupovat vruty tak se nad tim trochu zamyslim a aspoň popřemýšlim, jestli nebude lepší koupit nějaké kvalitnější.
@vojtechbdzoch5276
@vojtechbdzoch5276 3 жыл бұрын
Kvalitní video! Né jako fakt, super provedení a profi vystupování.
@masterVenca
@masterVenca 3 жыл бұрын
"PZ2 nepatří mezi moje nejoblíbenější"- to jste řekl ještě hezky. Já je úplně nesnáším! Tyhle šrouby byly vyvinuté pro použití během výroby produktů na lince- aby montážní pracovník nepřetahoval montovaný spoj a neničil výrobek, vymyslely mu pohon šroubů, který to nedovolí. Neboli maximální utahovací síla šroubu s PZ2 pohonem je vždy omezena tím, že nástroj ze šroubu vyskočí. "Takže Franto, jak to začne skákat, tak už je to utažený dost a přejdi na další šroub". Vůbec nechápu, proč se spojovací materiál s tímto pohonem dostal "ven" a proč se prodává koncovým spotřebitelům. A to dokonce existují i obchody se spojovacím materiálem, které ani jiné vruty než PZ2 neprodávají 😂
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Mně PZ nepřeskakují, protože tlačím v ose jako blázen, ale je to vyčerpávající. 😃
@janjurcik1746
@janjurcik1746 3 жыл бұрын
Díky moc, tohle se nikde jinde nedozvíme. Super profi kanál pro milovníky kutilství. 😃👍
@jardoomminiatures
@jardoomminiatures 2 жыл бұрын
Fisher v tomhle dneska zaspal dobu. V premiovych znackach frčí wurth a hlavně Rothoblaas. Rapitec podle mě přepalil cenu. Poslední dobou opravdu neví, co by za to chtěli, přitom se to vsechno vozí z thaiwanu. Rotho ma vrut snad na kazde použití! Za mě topka na trhu a v LINKu maj na ně i slušne ceny.
@MATHOBB11
@MATHOBB11 3 жыл бұрын
diky moc. zas viem o nieco viacej :) mne osobne dost pomohlo ked som od boscha kupil razovy aku utahovak. sice len na 10,8-12V (mam toho nariadia viacej, takze mam milion bateriek). sice je to fest hlucne ale robota o to jednoduchsia, a vruty aj tie mega lacne sa mi nelamu :)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Taky ho používám, na malé vruty je to fajn, velké je rychlejší (a ano, tišší) zašroubovat silným aku šroubovákem. Rázový utahovák nebude k vrutům šetrnější, to spíš k samotnému pohonu (už už vyskakující bit mezi nárazy sjede zpět do drážky). Ale ten malý utahovák by při šroubování do měkkého dřeva neměl trhat ani malé a mega levné (lačné) vruty. 😃
@matej369
@matej369 3 жыл бұрын
Zaujímavé video ďakujem, znova som sa niečo nové dozvedel. Najviac sa mi páčia komentáre - všetci sú múdry čo a ako a kde, ale video nenatočia... Iba budú poúčať a komentovať ak človek niečo náhodou nespomnie...
@Wewsourka
@Wewsourka 3 жыл бұрын
Nejlevnější je odložit své ego a zeptat se. My jsme potřebovali uchytit trámovou botku pro stropní trám do obvodové zdi z Porothermu, tak jsem zavolala obchodákovi z Wurthu. Ten mi poradil mi přesný typ hmoždinky a i vrtáku pro vrtání do dutých cihel. Ano, v přepočtu na potřebný počet kotevních bodů to bylo drahé, ale sem bych si netroufla dát no name kotvení namátkou vybrané v OBI.
@cendaracing
@cendaracing 3 жыл бұрын
Pěkné video. Já jsem taky vypozoroval rozdílné kvality u vrutů. Vlivem vlhkosti se mi na venkovní verandě mírně zkroutily dřevěné desky a potom se trhaly vruty v tahu. Byly to levné žluté vruty. Jinak u toho stříbrného šroubu od Fischera nevidím dvojitý závit. Dvojitý závit má například ten klasický černý vrut do sádrokartonu.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky. Jasně, J´je to otázka názvosloví, ale určitě nejde o dvouchodý závit, pouze o takovou pseudošroubovici, někdo říká frézku mezi prvními několika závity. Sám jsem se bránil tomu výrazu šroubovice, ale přejal jsem to z rozhovoru s jedním odborníkem, kterého jsem se ptal, zda myslí ta žebírka. 😃 Oni sami teď v oficiálních materiálech používají výraz fréza, což já ale používám spíš pro tu část mezi závitem a dříkem, která kalibruje otvor pro dřík, aby bylo nižší tření. Dvouchodý závit se myslím moc neosvědčil z důvodu pomalejší montáže, ale věřím, že nějaký smysl má. Výrobci se holt předhánějí v různých, někdy i trochu samoúčelných "vychytávkách". A za čas to bez mrknutí oka opustí a s velkou pompou prezentují "novinku", kterou má konkurence už léta.
@johncoffi1316
@johncoffi1316 3 жыл бұрын
Zajimavé, jako vždy. Já používám nejraději vruty do sádrokartonu. Osvědčily se mi výborně i do dřeva. Nechutnal jsem je, takže nevím zda jsou nebo nejsou závadný😀
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Mají super špičku, protože jsou vlastně samozávrtné do plechu. Ale je velmi omezená škála rozměrů. To už jsou lepší černé vruty do dřevotřísky, ne?
@johncoffi1316
@johncoffi1316 3 жыл бұрын
@@delejteneco Tak se těma černýma nemám žádnou zkušenost, ale v budoucnu rád vyzkouším. Ty černé do sádrokartonu mají taky nějakou antikorozní ochranu?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@johncoffi1316 DOmnívám se, že to je fosfátová pasivace, ale v tomhle se nevyznám. Primárně jsou určené do interiéru (sádrokarton, dřevotříska), takže není důvod pro extra antikoro úpravu. Každopádně mi připadají, že na to, že nejsou pokovené, mají korozivzdornost slušnou.
@johncoffi1316
@johncoffi1316 3 жыл бұрын
@@delejteneco Ja taky netuším, ale myslím si, že něco mají, když se používají i na sádrokarton do koupelen.
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
@@johncoffi1316 Mají fosfátování, to je nic moc antikorozní. Lepší by měli mít tzv černý chromát, nebo černou pasivaci (oboje vlastně stejné, jen jiná terminologie) a ty by měli vydržet v solné mlze alespoň 200 hodin do bílé koroze - pro praktiky - měli by vydržet ve střední zátěži a normální povětrnosti alespoň 5 let.
@ivanzaludek6307
@ivanzaludek6307 3 жыл бұрын
Už sem to nevydržel a dal odběr..... pohodové videa. Já jsem teda elektrikář a na křižáky držím protože máloco vytáčí při práci jako nutnost furt přehazovat bity. Protože v rozvaděčích ap. se jede na křížácích akdyž je někdy něco namontované torxem tak vehementně nadávám. Ale stolaře a tesaře chápu, tam je to výhoda....
@sujamich
@sujamich 3 жыл бұрын
... hlavní zásadou u bitů a je jedno jaký to je ( inbus , PZ - Pozidriv , PH - Philips , Torx ) je že bit musí sedět v hlavě vrutu . Což znamená , vyzkoušet jak Vám daný bit sedí v hlavě vrutu . Z praxe mám vyzkoušeno , že i když jsou správné velikosti , tak to do sebe nemusí pasovat ( mnoho výrobců ) .... Vruty nejsou ten hlavní problém co se setkávám u kutilů a bohužel i u řemeslníků , jsou hmoždinky . Když narazíte na nesprávnou hmoždinku , třeba v porobetonu a Vy potřebujete tento spoj rozdělat , hmoždinka se Vám protočí a Vám nezbude nic než to prostě brutálně vyrvat a pak to celé opravit. Nemohl by jste udělat díl o hmoždinkách , jejich typech a použití a pak i třeba o tom jak vyvrtat díru na hmoždinku , jelikož i to je problém , když kutil vezme pneumatickou vrtačku na porotherm a pak se divý , že tam ta hmoždinka nedrží . Myslím si , že by to bylo i na několik dílů . .... Přeji zdar Vaší tvorbě
@1986fallout
@1986fallout 3 жыл бұрын
Jo já si nechal poradit, když mám materiál který neznám tak se snažím zjistit co na něj patří - člověk si tím ušetří spousty zbytečné práce navíc. Ale fakt je že sem zažil i řemeslníka který používal na vše staré obyčejné hmoždinky a stal - když nedrží přidej sirku, když pořád nedrží přidej jich víc..... strašný..
@ondravojta
@ondravojta 3 жыл бұрын
Kotvení do porobetonu - přesně to by mě také zajímalo. Co bydlíme v domě z Ytongu, je to má noční můra. - Speciální hmoždinky do porobetonu jsou šíleně drahé a vždy sem je viděl jen pro dost malé průměry vrutů. - Chemická kotva obvykle drží, ale nevím, jestli jde sehnat v nějakých malých baleních bez nutnosti použít míchací trysku. Jinak se pro několik málo děr nevyplatí. - Co dělat, když se běžná hmoždinka protočí? Já díru vyfoukám, namočím a částečně naplním sádrou a vložím hmoždinku. Obvykle to pak drží.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@ondravojta Ondřeji, záleží především na tom, co kotvíte, resp. jakou pevnost potřebujete. Protože např. hmoždinky Duo Power (hu, zase Fischer!), budou fungovat taky, ale jen do určité zátěže. Chemická malta se dá použít opakovaně (viz moje starší videa kzbin.info/www/bejne/hoC6qYpvpdCqq6s a kzbin.info/www/bejne/ppSumn-wnc-WY8k).
@ondravojta
@ondravojta 3 жыл бұрын
@@delejteneco Jde mi asi hlavně o kotvení drobností - jednou za čas, bez velkých nároků na pevnost. Např. nějaká menší police, garnýž, termostat... Běžné hmoždinky (Fischer UX a podobné) drží velice mizerně a vždy jen do sebeopatrnějšího pokusu o povolení vrutu. Popravdě jsem ale všemožné typy hmoždinek nestudoval. Obvykle mě trochu vyděsila cena, kdy např. Fircher GB, cca 15 Kč/ks. Nevypadá to nijak hrozivě, ale občas je i na tyto menší věci potřeba udělat těch děr dost a cena rychle naskakuje. Holt je to asi daň za porobeton :-)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@ondravojta Já jsem do porobetonu kotvil opakovaně hmoždinkami SX a těmi Duo, chce to vyvrtat přesný otvor a vyfoukat ho. Ale zkuste se podívat na technické poradenství třeba právě u Fischera.
@peterhlac2532
@peterhlac2532 3 жыл бұрын
Pekne videjko Tomi. Aj ked vacsinu informacii viem, stale je to prinosne. Nehovoriac pre tych co tie informacie nevedia. Torx hlava jednoznacne!!!! Najhorsie su vruty s PZ1 to je tak pokazeny profil ze by som lamal ruky konstrukterom, a nemyslim si ze je to len tou velkostou. A predvrtavacie hroty na vrutoch su dalsia super vychytavka. Ja napriklad vsetko co ode vonku skrutkujem nerezom, vlastne aj vsetku ocel davam nerez. Ziadne natery, prezije ma to a ked to raz niekto bude po mne recyklovat ,,recyklovat,,! Bude rad, ze ten dedo, pradedo robil z nerezu. V Nemecku sa technicke IQ spolocnosti mera mierou pouzivanim nerezovych materialov. A to cmulanie ma pekne rozosmialo 💪👋😂
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky! Před 25 lety jsem byl nadšen, když jsem v Mnichově všechny kandelábry a zábradlí viděl pozinkovaná, zatímco u nás do dneška rok co rok matlají zábradlí "barvami" (a ještě k tomu blbě). Takže bohatí Němci mají dlouhodobě nižší náklady než my. Dnes už se i u nás začíná objevovat pozink, zatímco Němci už jedou nerez.
@wolfczm
@wolfczm 3 жыл бұрын
Philips a Pozidriv se běžně používají u levnějších řešení a každý doma má nějaký "křížák"... Paradoxní je, že tyto typy drážek fungují velice dobře s dražším příslušenstvím. Např. bity Wera do Ph nebo Pz sednou a i bez magnetu ten bit drží ve šroubu, i když na druhém konci bitu je akuvrtačka. A úplně nejlepší je použití rázového utahováku, který téměř úplně eliminuje vyklouzávání bitu z hlavičky šroubu. Bohužel, v obou případech to nejsou záležitosti běžné domácnosti.
@miroslavpikous9877
@miroslavpikous9877 3 жыл бұрын
Zrovna jsem potřeboval vytočit ten žlutý vrut PZ2 s vyžvejkanou hlavou. Ale byl tak tvrdý, že nešel ani odvrtat, několik vrtáků s různými průměry a nic. Musel jsem ho uříznout z boku rozbrusem, bohužel i s tím prknem co držel na zdi. Je mi divné, že se vyžvejkal, když se pak do něj vrták ani nezakousl.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Napadá mě jedině to, že kalený je dřík, nikoli hlava. Ale proč, to nevím.
@miroslavpikous9877
@miroslavpikous9877 3 жыл бұрын
@@delejteneco Jenomže právě do té vyžvejkané hravy se vrták nezakousl. Zkoušel jsem několik, i zcela nových vrtáků, takže tupým vrtákem to nebylo.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@miroslavpikous9877 Aha, už chápu, já jsem se vždy pokoušel odvrtat zalomený vrut bez hlavy. Každopádně vruty kalené jsou, předpokládám, že pokud jsou cementované=, tak tvrdá je jen tenká vrstva a pod tím už je to houževnaté až měkké, takže možná kdyby se odbrousil kus hlavičky, už by to šlo. Ale mně nezafungoval ani kobaltový vrták. Na vruty se používají karbidové nástroje.
@dymancz
@dymancz 3 жыл бұрын
Ahoj, souhlasím s ostatními skvělé video, které je dobré skouknout. Já kupuju vruty a spojovací materiál v železarstvi na nam. Bratří Synků kde mají za A) veliky výběr za B) oproti Hobbymarketům za ceny které jsou násobně nižší. Za C) všechno na váhu takže naprosto skvělé 👍👍👍 Co se týká utahování: PZ taky nemám v oblibě, na v tom se asi všichni shodneme ale někdy není zbytí, proto používám nastavení utahovací síly a přidávám tak dlouho, až šroub bez problémů zašroubuju do dřeva, potom neničím ani bit ani vrut Hodně zdaru vsem kutilům. Davy55
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky za skvělý komentář. 👍 Taky jsem byl u Rouska pečený vařený a pak za roh na kachnu k Bansethům. 🍺 Ale pak jsem zjistil, že i v Hornbachu mají také dobrý výběr spojováku a teď tedy Würth. Ale to je taky tím, že už nejsem v Praze. 😃
@samhawkins3847
@samhawkins3847 3 жыл бұрын
@@delejteneco Nevím, jestli to tady můžu napsat, aby to nebyla reklama (když tak to smaž), já léta kupuju v Mnichově Hradišti ve firmě Vanako a maximální spokojenost, seženu tam vše co potřebuju. Ať se daří.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@samhawkins3847 Reklama jak prase, mažu! Škoda, že to je z ruky, přece jen Würth je od nás coby kamenem dohodil, ale já si to stejně nechám vozit. 😃🍺
@samhawkins3847
@samhawkins3847 3 жыл бұрын
@@delejteneco kde? V Bezdečíně?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@samhawkins3847 Ano, prosím, celých 10 km.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
V práci používáme vruty na torx už dlouhý roky, když teď občas musim někam vrazit klasickej křížák tak jsem z toho vždycky uplně v šoku jak blbě se s tim dělá a přitom před 100 lety to byla skvělá inovace. :-) Na ty torxy se nemusí vubec tlačit, s tim se dělá uplně luxusně, u křížáku jak přestanete tlačit tak se to hned protočí a vrut je zničenej. Křížový vrtuy (ať už philips nebo pozidrive) už většinou radši předvrtávam, jinak nemam jistotu že to tam vubec zašroubuju až na doraz. U těch torxů se někdy stane u delších vrutů do tvrdýho dřeva že se ukroutí hlava ale neni to zase tak častý. U větších vrutů (pokud nevadí že bude hlavička vykukovat) je ale stejně nejlepší když je to na klíč.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
teď jsem koukal na krabičku od vrutů co fasujeme v práci a jsou to wurthy, to vysvětluje proč tak luxusně pasujou na bit taky od wurthu
@Mason-movie
@Mason-movie 3 жыл бұрын
Já používám ve videu zmíněné vruty Rapi-tec a jsem maximálně spokojen. A byl jsem taky kdysi na předváděčce firmy HPM (výrobce vrutů Rapi-tec) a tak můžu dělat chytrýho. Ten důvod proč se dají konstrukční vruty ohnout a neprasknou, je prý ten, že mají měkké jádro a tvrdý obal. Takže jsou ohebné téměř jako hřebík a přitom tvrdé jako vrut.
@melrok1
@melrok1 3 жыл бұрын
ja chodim na skrutky do Lidlu ako po všetko :D (lidl ma torx pohon). Samozrejme ak potrebujem 3kg tak železiarstvo hehe :-) (Obi nie). Video celkom v pohode.
@emspecb8361
@emspecb8361 3 жыл бұрын
Ahoj, hezké srovnání. Ta cena u fischera vs obyč z marketu mě teda příjemně zaskočila... Mě u torx vrutů vadí ta nestabilita první cca 2 otočky než se chytne. Jednou rukou to jde dost těžko, obzvlášť do tvrdších materiálů. Mám raději PZ, ten mi přijde, že drží směr daleko lépe a když mám kvalitní jak bit tak vrut, drží na něm v podstatě i kolmo dolů i bez magnetu.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
nestabilní je to s bitama z OBI a jinejma sračkama, s wurthama co fasujeme v práci to tam drží uplně luxusně, pro zaražení jednou rukou to chce tou akučkou s nasazenym bitem jakoby trochu bodnout než začnete šroubovat, to funguje dobře, akorát se asi netrefíte uplně přesně tam kam je potřeba :-D
@michalfuksa258
@michalfuksa258 3 жыл бұрын
Zdravím, v poslední době jsem si také hodně zvykl na vruty s torxem (a nekteré hobby markety začínají i ty levné žluté vruty dělat s torxem). Jediný problém mám s malými torx vrty. Neměl jsem pořádný bit na malý torx (tuším že torx 10) a obyčejný bit (z nějaké levné sady ze supermarketu :D ) jsem prostě pří utakování rozštípl. Takže ponaučení, ke kvalitním vrutům, kvalitní bity :)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Obecně ano, ale malý vrut s T10 nevyžaduje přece velký moment. To musel být nejaky vadný bit.
@michalfuksa258
@michalfuksa258 3 жыл бұрын
@@delejteneco I to je možné :) s jiným kvalitnějším bitem jsem se s tím nesetkal :)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@michalfuksa258 Já se spíš moc často nesetkávám se šroubem s pohonem T10, a pokud ano, je tak maličký, že ho šroubuju s lehkostí. Ale je samozřejmě možné, že při šroubování do dubu bez předvrtání může být problém. 😉
@Hobbittak
@Hobbittak 3 жыл бұрын
Taky se přidávám, PZ kříž jsem začal nenávidět hned jak jsem s ním něco musel dělat. Jakmile jsemobjevil torx, žádný jiný vrut jsem už nekupoval..... 😃
@agend-007
@agend-007 3 жыл бұрын
Nuz existuje aj lepsia alternatova vola sa to robertson
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
asi tak, PZ nebo philips je zlo, to už radši klasickej vrut pro plochej šroubovák
@jacobfrodo4563
@jacobfrodo4563 3 жыл бұрын
Torx nejlepší už bych nikdy nic jiného nechtěl :)
@RobertKocian
@RobertKocian 3 жыл бұрын
Šrouby vzal čert. Ale ta placatá koza s pantama se mě fakt líbí. Asi nějakou udělám. Z jeklů, samože. Díky za tip 👍 Ale jó, to ostatní okolo šroubů je teda taky zajímavý, no 😀
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Šrouby jsou pro děcka, chlapi si zasvařujó. Kozyyyy!
@samhawkins3847
@samhawkins3847 3 жыл бұрын
@@delejteneco když kozy tak 85C :-)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@samhawkins3847 To nejsou kozy, to jsou kozičky.
@samhawkins3847
@samhawkins3847 3 жыл бұрын
@@delejteneco chválím, moc pěkná videa, to jsme mistra museli s kolegou Heinrichem trochu popíchnout, aby něco dělal. "Zahálka je matkou hříchu" - nezapomeň :-) Příští týden pojedu kolem na hřbitov, tak Ti dovezu donate. Když nejde Krásenský k hoře, musí jít hora ke Krásenskému :-)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@samhawkins3847 Já bych i přijel, ale měl jsem dnes takový nepříjemný telefonát, že mě každý den někdo několikrát vykrade, tak musím zůstat doma. 😜
@jiricabadaj8397
@jiricabadaj8397 3 жыл бұрын
Ahoj, opět pohled pod správným úhlem, díky za info .
@Ixed22
@Ixed22 3 жыл бұрын
Přesně včerejší můj problém, došli vruty tak honem do hornbachu :-D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Jenže v Hornbachu mají torxy. 😉👍
@jakubsuska9444
@jakubsuska9444 3 жыл бұрын
Nerez torx jsme používali na prkna u terasy. Práce byla daleko o něčem jiném.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
torxy jsou jedinej typ u kterýho se vám vybije aku vrtačka protože s křížákama to po pár vrutech vzdáte zatimco torxy tam mydlíte jeden za druhym bez zastavení :-D
@thomaswhicz8223
@thomaswhicz8223 3 жыл бұрын
zdravím Vás Tomáši, nedávno jsem objevil Vaše videa a s radostí na ně koukám. (jsem taky technik takže zpravidla jen souhlasně pokyvuji hlavou :-D) Musím říct že Vaše podání je fakt super. (mimochodem ten Fišer na obrázku bych ti0l že dvojitou šroubovici zrivna nemá, ale to není zásadní, hodně těch lepších vrutů ji má, jsem jen detailista.... ;-) hidně zdaru a tēším se na další videa...
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Moc díky za milý komentář. Ke šroubovici už jsem se v jiném komentáři vyjadřoval, tak si dovolím vložit kopii: "Je to otázka názvosloví, ale určitě nejde o dvouchodý závit, pouze o takovou pseudošroubovici, někdo říká frézu mezi prvními několika závity. Sám jsem se bránil tomu výrazu šroubovice, ale přejal jsem to z rozhovoru s jedním odborníkem, kterého jsem se ptal, zda myslí ta žebírka. 😃 Oni sami teď v oficiálních materiálech používají výraz fréza, což já ale používám spíš pro tu část mezi závitem a dříkem, která kalibruje otvor pro dřík, aby bylo nižší tření. Dvouchodý závit se myslím moc neosvědčil z důvodu pomalejší montáže, ale věřím, že nějaký smysl má. Výrobci se holt předhánějí v různých, někdy i trochu samoúčelných "vychytávkách". A za čas to bez mrknutí oka opustí a s velkou pompou prezentují "novinku", kterou má konkurence už léta."
@petersvec3070
@petersvec3070 3 жыл бұрын
Ja tiez pridam nejaku skusenost s vrutami. Pred par rokmi som nahodou objavil nerezove vruty od Bernera na terasove dosky ktore boli svojimi vlastnostami ine ako mne doteraz zname nerezove. Vzdy som pouzival nerez len som mal vedomost o A2 a A4. A4 ma lepsie antikorozivne vlastnosti v slanej a chlorovanej vode a je odolnejsia proti trieslovinam v niektorych drevinach. Maju ale problematicku pevnost (huzevnatost) takze aby sa hlavicky netrhali ako na beziacom pase je nutne predvrtavanie. Tie ktore spominam hore netreba predvrtavat su vyrobene z martenzitickej ocele. Maju horsie antikorozivne vlastnosti ale ich pevnost je uzastna. Dokonca bezne ich “recyklujem” pri nenarocnych projektoch lebo pri netvrdom dreve su hlavicky ako nove. Dokonca aj ked nejaky ohnem tak ho po narovnani v pohode pouzijem.
@Hardmik
@Hardmik 3 жыл бұрын
Se žlutými vruty mám také špatné zkušenosti. Na pergole jsem použil 5x50 na bočním opláštění a po jednom roce se tak 90% vrutů přetrhlo jak pracovalo dřevo. Od té doby používám jen bílé, většinou od Fischera.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Žluté nerovná se horší. Musím natočit další video. 😉 Power Fast 1 byly také žluté a nebyly horší.
@podcast1977
@podcast1977 3 жыл бұрын
Kdybys rozebral cedulku 2021, tak jich na pár koz máš dost. 😂😂
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Tys mě dostal! To jsou fakt ty wurťácký 4×35! Geniální koment! 👍❤️
@jankindl915
@jankindl915 3 жыл бұрын
já vruty beru většinou po krabicích, nebo po stovkách kusů v železářství nebo na internetu, ta cene je pak raketově nižší. Jinak jako obvykle super videjko ;)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky. Já taky, o to víc mě štve, když v nouzi vlastní blbosti musím vzít něco, co mi nevyhovuje. Ale na to moje šroubování... 😋
@jankindl915
@jankindl915 3 жыл бұрын
@@delejteneco Já sem se o kvalitě ruzných vrutů dozvěděl při stavbě zahradního domku jako skladiště nářadí a zahradní techniky(24m2)... po dvou letech jich je polovina utržená, takže sem koupil stovky nových kvalitních celý den jen vyšroubovával a zašroubovával :D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@jankindl915 Tak snad se to nebude brzo opakovat. 😉
@jirkasvarc3525
@jirkasvarc3525 3 жыл бұрын
Zajímalo by mne, co znamená pojem zdvojený závit. V momentě videa, kde je žlutý PZ2 a bílý Fischer T20, mají oba jednoduchý závit. Dvouchodé závity znám jen od RapiTec (z toho důvodu je mám raději, než Fischery), ale když to vysvětluju skladníkovi ve šroubárně, kouká na mě, jako kdybych mu předčítal Vergilia v originále.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Rozumím. Je to otázka názvosloví, ale určitě nejde o dvouchodý závit, pouze o takovou pseudošroubovici, někdo říká frézku mezi prvními několika závity. Sám jsem se bránil tomu výrazu šroubovice, ale přejal jsem to z rozhovoru s jedním odborníkem, kterého jsem se ptal, zda myslí ta žebírka. 😃 Oni sami teď v oficiálních materiálech používají výraz fréza, což já ale používám spíš pro tu část mezi závitem a dříkem, která kalibruje otvor pro dřík, aby bylo nižší tření. Dvouchodý závit se myslím moc neosvědčil z důvodu pomalejší montáže, ale věřím, že nějaký smysl má. Výrobci se holt předhánějí v různých, někdy i trochu samoúčelných "vychytávkách". A za čas to bez mrknutí oka opustí a s velkou pompou prezentují "novinku", kterou má konkurence už léta.
@DopravniPoradce
@DopravniPoradce 3 жыл бұрын
Ingot: Prostě... vruty... Krása: 6:15 min. detailních informací Ingot: 8-( )
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ingoušku, vždyť jsou to plané plky, v dalších dvou videích jsem musel upřesňovat, a i tak to je pořád vachrlaté.
@zdvojta
@zdvojta 3 жыл бұрын
Nejlepší vruty na práci jsou uniquadrex. :)
@dalliborsvec7620
@dalliborsvec7620 3 жыл бұрын
Super tie žlté som použil na zostavenie psej búdy a problém 😲 keďže psík väčšej váhy má rád posedenie na vrchu pri jeho váhe sa začali skrutky doslova lámať 🙄
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Není to tím, že jsou žluté, ale buď kvalitou materiálu, nebo volbou nesprávného vrutu (rozměry, pevnost, typ...). Na pořádného psa to chce pořádné vruty. 😃👍
@hartman12349
@hartman12349 3 жыл бұрын
Kup si civavu , ta boude neublizi :-)
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
@@delejteneco Presne tak, udělat tomu zkoušku v krutu a vydeli bychom ty " super" vlastnosti materiálu. Ono je to bohužel tak, že noname šroubky se vyrábějí z kdejakeho neřádu a pa povrchovou úpravu se taky nedbá. A tak některé při šroubování doslova praskají jak párátka. A to je pak voda na můj mlejn😁, zjišťovat proč a co prasklo.
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
Koukám do diskuse a patřím sem asi jako fotbalista do jaderný elektrárny:o) . Jsem schopný šroubovat příborovým nožem a bit akušroubováku skáče v hlavičce vrutu jak kastaněty. Zašroubování a doraz poznám vždy, ozve li se krátké stacato poskakujícího bitu. Prchám od Vás pryč, jste na mě moc šikovný....
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
No jo, ale zas víte, co přesně šroubujete, zda při tom přeskakování dochází k odírání pasivační vrstvy a do vzduchu se uvolňuje žlutý chromát. 😃
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
@@delejteneco Spíš šupiny či piliny které jej obsahují :o) . Ale to odírání pasivační vrstvy, to je pěkné téma. Máme již vyvinuté "samoopravné" systémy , které alespoň částečně jsou schopné zamezit oxidaci - korozi při poškození pasivační vrstvy. A to je paráda. Ta pasivace se chová jako tekuté krystaly, nebo jako hodně hustý med, steče do poškozeného místa a tím jej ošetří. Není to myšlenka nová, ale konečně se to vyrábí i pro hoby použití a pro lid rukodělný, ne jen pro zelený mozky a vědátory.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@grandfatherandfatmanparkou3486 Amorfní materiál? Ňákej chytrej fotbalista. 🤣
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
@@delejteneco Kdybych byl tak šikovnej, jak jsem chytrej, tak bych řteba i poznal jaký bit se na co hodí, a jaký spojovací materiál bude nejlepší k jaké aplikaci. Za svůj vrchol považuji totální renovací Jawa 350 a i se sajdkou. Jen výbrus motoru jsem si nedělal sám. Ale hned to schodím. Co by jinému šikovnému trvalo 3 měsíce, mě trvalo rok.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@grandfatherandfatmanparkou3486 Někomu to trvá celý život a stejně neudělá nic.
@peterkurej2532
@peterkurej2532 2 жыл бұрын
Ahoj Tomáš, priznám sa, že téma "PZ2" ma zaujala. Máš video o správnom používaní nadstavcov ? som si vedomý, že nepoužívam správny nadstavec na správny šrób a preto niekedy počujem ten zvuk, ktorý ti zvedá kufr :D prípadne máš námet na ďalšie video :P
@JK-tf1ez
@JK-tf1ez 3 жыл бұрын
wurth rozhodně nejlepší volba
@janskrabal6843
@janskrabal6843 3 жыл бұрын
Mohu poprosit o odkaz, kde jste ty Fischery objednával? Případně tam zmiňujete už novější typ vrutu, ale podle názvu jsem nedohledal.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Kupoval jsem je v OBI. Fischer Power Fast II.
@martinmcz
@martinmcz 3 жыл бұрын
přišruboval jsem noname vrutem s TORX hlavou modřínové plotovky různé šířky, někde po dvou někde jen jeden na délce plotu skoro 40m a většina vrutu praskla. Nahradil jsem to vratovým šroubem.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
To je volbou nesprávného vrutu, taky se mi to stávalo. Samozřejmě vraťák je jistota. 😃
@martinmcz
@martinmcz 3 жыл бұрын
@@delejteneco nechtěl jsem to už podcenit s vrutem :-D
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@martinmcz Chápu. Někdy i dražší řešení je v důsledku levnější. 👍
@martinmcz
@martinmcz 3 жыл бұрын
@@delejteneco když jsem šruboval ty stovky vrutů, řikam si ty jo tak to kdybych daval vrataky to by byla morda :-D nakonec jsem kleštěma vytahoval ulamané vruty...
@milanskarvada7492
@milanskarvada7492 3 жыл бұрын
Vruty od Würth jsou SUPER .
@vwjirka
@vwjirka 3 жыл бұрын
Nikdy jsem to nějak moc neřešil a použil jsem co jsem našel v garáži nebo sklepě. Ale člověk se pořád učí... už vím co si budu příště vybírat. Až nebudeš mít v hlavě témata dalších videí, bylo by fajn natočit toho víc o různých spotřebních materiálech.
@quilendar1604
@quilendar1604 3 жыл бұрын
👍
@youtubeSHD
@youtubeSHD 3 жыл бұрын
Ahoj rád bych si vyrobil taky takové stavební kozy mohl bych se zeptat kde se to bude vysílat Děkuju
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ahoj, bude to v Loskutákovi, ale nevím přesně kdy, možná za 14 dnů, možná za měsíc. Tuhle sobotu bude hasičák. 😉 No a jinak někdy snad v dohledné době na mém kanálu. Je to práce na deset minut.
@Ondrej_Toman
@Ondrej_Toman 3 жыл бұрын
Z mýho pololaickýho pohledu je nejzajímavější ta torxová hlava. Ta opravdu při šroubování neprokluzuje a navíc eliminuje možnost použití nesprávné velikosti šroubovacího bitu. Ten zbytek, jako závit a odolnost na ohyb mi nepřijdou až tak podstatné. Spíš by mě zajímalo srovnání odolnosti na ukroucení hlavičky při šroubování do tuhýho materiálu. Protože ukroucená hlava dokáže fakt naštvat.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Podle mých informací se (ne)ukroucení při šroubování do dřeva řeší výhradně (ne)předvrtáním. Přinejmenším u konstrukčních vrutů Fischer žádné pevnostní třídy neexistují, pouze u tvrdých dřevin doporučuji předvrtání. Pro některé aplikace bych doporučil tzv. podstavcové vruty, které mi subjektivně přijdou robustnější.
@Ondrej_Toman
@Ondrej_Toman 3 жыл бұрын
@@delejteneco To ukroucení se mi stává především u dlouhých vrutů, kdy už nemám tak dlouhý vrták, abych to předvrtal na celou délku. Ale možná je to i špatnou volbou vrutu, protože občas musím použít to, co najdu ve svých skromných zásobách, abych nemusel letět kupovat dva vruty, zvláště o víkendu.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Přesně to mě napadlo, když předvrtání radili u dlouhých vrutů. Ale celkem logicky mi vysvětlili, že se tím sníží tření aspoň v části vrutů, když už je zašroubováný z větší části, kdy k ukroucení dochází. Funguje to.
@heinrichjager3855
@heinrichjager3855 3 жыл бұрын
Předpokládám, že u koz jsi záhlubník použil. (úplně slyším jaké prasárny tě teď napadají) ;)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
No TVL před kamerou nejdřív ne, ale nakonec jsem ho donesl a poprosil o nové záběry se záhlubníkem, tak snad to tam střihnou a nebudu aspoň v TV za prase. A jinak samozřejmě záhlubník jedině mezi kozy. 😋
@hartman12349
@hartman12349 3 жыл бұрын
Aha ! , takze si pisu , sehnat zasobu zlutejch vrtutu protoze uz nebudou k sehnani jestli jsem to dobre pochopil :-)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Je to tak, tuším, že ještě rok a pak basta.
@S4m0s
@S4m0s 3 жыл бұрын
Dobrý den, mohu se zeptat u "noname" vrutů žluté barvy, nejednalo se náhodou o značku Hašpl? A pokud ne, tak jakou s nimi máte zkušenost? Já už delší dobu na vruty po zkušenostech nadávám a když žluté tak preferuji Berner. Moc díky za odpověd!
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Dobrý den, Hašpl je pouze prodejce (vrutů), takže záleží na tom, kde materiál kupuje. Vyžádejte si technický list. Na stránkách jsem ho nenašel. Ale jsou ty vruty hodně levné konstrukční 4×40 bílý zinek T20 215 Kč/500 ks! Ale nemají skoro nic skladem. Takže možná reálná cena už bude vyšší.
@jansubr1463
@jansubr1463 3 жыл бұрын
Hašpl se prezentuje jako výrobce. Jejich konstrukční vruty mají všechny možné "vychytávky". Zatím jsem s nimi neměl problém. Kupují je proto, že jsem měl pocit, že kupují kvalitní český výrobek?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@jansubr1463 Máte pravdu, Hašpl je i výrobce, ale jen hřebíků. Ostatní jen prodává. Teď jsem s nimi mluvil.
@jansubr1463
@jansubr1463 3 жыл бұрын
@@delejteneco Děkuji za upřesnění. Zaregistruju se u Würthu...
@S4m0s
@S4m0s 3 жыл бұрын
@@delejteneco Super, moc Vám děkuji za odpověď.
@JanBono
@JanBono 2 жыл бұрын
Zdravým...tiež používam Fisher vruty a to v tisícoch kusov🤣... Majú lepšiu ,huzevnatejsiu oceľ ako tie no name.... Ale asi top pre mňa sú vruty rotho BLAST...to je iná káva,ale aj iná cena...
@delejteneco
@delejteneco 2 жыл бұрын
Díky za tip, mrknu na ně.
@JanBono
@JanBono 2 жыл бұрын
@@delejteneco dobrý deň,majú neskutočne vlastnosti! Skúste si pozrieť aj ich iné výrobky! Je to neskutočná kvalita,ale síce za inú sumu .. a kľudne pozrite aj na ich náradie! Možno na porovnanie😉... Pekný deň prajem
@delejteneco
@delejteneco 2 жыл бұрын
A myslíte Rothoblaas?
@JanBono
@JanBono 2 жыл бұрын
@@delejteneco ano
@JanBono
@JanBono 2 жыл бұрын
@@delejteneco áno
@Tomas737848
@Tomas737848 3 жыл бұрын
Mám dotaz. Ve kterém pořadu bude návod na výrobu skládací kozy? Nerad bych o to přišel. 🙂
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Rady ptáka loskutáka, ale nevím, kdy přesně, zda za týden, či za měsíc. Tuto sobotu bude reportáž o použití hasičáku jako zásobníku na stlačený vzduch (viz kzbin.info/www/bejne/mZXVonlmr9pqapo). A jinak kozy budu dělat i ve videu zde na KZbin.
@martinsuk1202
@martinsuk1202 3 жыл бұрын
Vrut je tak kvalitní, jak si ho prodejce nechá v Číně nebo u těch lepších ve Vietnamu vyrobit. To že je na obalu Würth nebo Fischer neznamená automaticky, že je kvalitnější než konstrukční vrut, co leží v krabičce v železářství.
@martinsuk1202
@martinsuk1202 3 жыл бұрын
Resp. porovnávate rozdílné produkty, kde je 50% rozdíl ve výrobní ceně. Je to jako srovnávat Aku vrtačku s klasickou. Vrtají obě, ale každá má svůj primární účel použití.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ano, ale právě ty značky k tomu poskytují technické listy, popř. certifikace typu ETA. Pokud to samé má vrut z železářství, není důvod, aby byl méně kvalitní. Myslím, že nic takového ve videu nezaznělo. A jediné, co je nesrovnatelné, je typ vrutů - ten "žlutý" je univerzální, ten "bílý" je konstrukční. Ale už točím další krátké video... 😀
@martinsuk1202
@martinsuk1202 3 жыл бұрын
@@delejteneco Nezaznělo, a proto Vám píši, že porovnáváte UNI vrut pro univerzální použití (hmoždinky, nábytek, lehké konstrukce atd.) s konstrukčním vrutem (tesařské konstrukce atd.). Tyto vruty mají oproti UNI vrutům vše ve videu zmíněné výhody, ještě bych doplnil, že jsou voskované. Mají jiné výrobní požadavky. To je taky důvod proč se prodávají až do do délky 400mm a ty UNI většinou do 240mm a průměru 6mm. Kdybyste na konci videa řekl, že existují takové a takové a můžete si vybrat. Dal bych jen like, ale srovnáváte cenu rozdílných vrutů a ještě za balení a za jednotlivý kus. Ono to pak totiž budí dojem, že ten žlutý je předražený šmejd a můžete si koupit od Fischera lepší za stejné peníze. No nekoupíte, protože na ks je ta cena úplně jinde.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Rozumím, proto to další video točím. Ve videu nezaznělo, že žluté vruty z železářství jsou méně kvalitní než bílé od Fischera. Taktéž vysvětluji to cenové srovnání. Jinak cenový rozdíl mezi uni a konstrukčními není zas tak velký a opět nahrává v tomto případě tomu "bílému", protože by měl být o to dražší. Martine, stalo se něco? 😉
@martinsuk1202
@martinsuk1202 3 жыл бұрын
@@delejteneco Cenový rozdíl na ks velký není, ale když si kutil kupuje do zásoby více rozměrů a délek, do toho řeší i celý/částečný závit, tak už je to o dost. Existuje i mezi varianta, UNI vrut s torx drážkou. Neděje se nic, video se mi líbí, jak jsem již psal. Pracuji tzv. ve spojováku, tak jsem měl potřebu se vyjádřit ✌️😆.
@lako7531
@lako7531 3 жыл бұрын
Nazdar Tomáš, “vruty” s hlavou Philips prakticky už nepoužívam, TORX je oveľa lepší (i keď tiež nie vždy uspeje, napríklad pár desiatok rokov suchý dub či agát dá 2:1). Fischer je síce drahý, ale na 99% som spokojný.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Ahoj, Fischer doporučuje i Power Fasty do tvrdého dřeva předvrtávat. I částečné předvrtání (protože některé vruty jsou tak dlouhé, že se těžko budou předvrtávat v celé délce) pomůže.
@bohumilpokstefl1992
@bohumilpokstefl1992 3 жыл бұрын
Nechcem polemizovať o kvalite vrutov, ale kedy je vrut v dreve namáhaný na ohyb? Vetšinou je namáhaný na vytiahnutie, prípadne na strih ak ho použiješ na ukotvenie nejakého oceľového prvku, ktorý môže vrut zaťažením prestrihnúť. Ja som si robil svoje testy na vytiahnutie z rôznych druhov materiálov a typov vrutov, a na moje prekvapenie nebol v nich veľký rozdiel.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Také jsem se nad tím pozastavoval, ale říkám si, že ten test se dělá kvůli prokázání jiných vlastností, než je mez pevnosti v ohybu. Ale přiznám se, že víc nevím.
@pavolgaran1362
@pavolgaran1362 3 жыл бұрын
V skutočnosti má namáhanie vrutov na strih, alebo teda pevnosť v šmyku, v dreve bližšie k pevnosti v ohybe a v ťahu.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@pavolgaran1362 To zní logicky. Kdyby to bylo v oceli, byl by to střih/smyk, v měkkém materiálu ne, pravda. Víc hlav víc ví.👍
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
Snažíme se dělat testy co nejjednodušším způsobem, kdybychom měli spojovak někde aplikovat a pak zkoušet, prodražilo by se to a mnohdy ve výrobě by na po ani nebyl čas. Představte si předepsaný opakovatelný proces zašroubování a třeba odtrhovych zkoušek materiálů, cena a čas na toto je velká a dělá se na přání několika zákazníků a u spojovaku speciálního. Pro strecky z dědiny a ogary z města, pro obecné užití se vrut capne do přípravku, chytne do čelistí a definovanou silou a rychlostí se ohýbá. Nám to stačí k posouzení vlastností (pevnost v ohybu, síla zlomu, strukturní pevnost) a víme co od toho můžeme čekat.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@grandfatherandfatmanparkou3486 To zní, jako byste to už někdy dělal. 😜
@joystick195
@joystick195 3 жыл бұрын
A zasa som o nieco mudrejsi. Ja teda zasadne kupujem po krabičkach tak uz viem ze na co v buducnosti pozerat
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Co takhle spát? 😃 Nebo noční?
@Adampotucek1
@Adampotucek1 3 жыл бұрын
1:40 to byste asi nevydržel mě na dílně nabo na stavbě 😂
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
To si dovedu představit. Trpěl bych.
@nikdoznamej7698
@nikdoznamej7698 3 жыл бұрын
jedině torx, tuhle říkali ve videu perkins brothers, že by zakázali philipse (pozia v americe nejedou vůbec) a že by povině zavedli všechno jenom na torx :)) jsem pro všema deseti :)) torx má hlavně největší výhodu , když dojde na demontáž, pozio sice člověk zašroubuje, ale hodněkrát je to peklo ho dostat ven. torx jsem ještě zatím nestruhnul ani jeden a ven jede dycky jak po másle
@Hobbittak
@Hobbittak 3 жыл бұрын
Za tohle bych se přimlouval také všema deseti. Kdysi když jsem začal něco dělat jsem objevil torx, což už je alespon 10 let dozadu a opravdu nechápu proč ještě někdo vyrábí PZ a někdo ještě vůbec může chtít s ním mít co do činění. Zařekl jsem se, že od té doby všechno nové v domě co budu dělat bude TORX. Bohužel výrobci všeho nábytku to sátle ještě nepochopili a dávají PZ, nebo jiný extravagantní typy a to se z toho člověk potoo. Aby měl doma bitů plnou skříň...
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@Hobbittak Radku, co máte společného s AV (myslím tím Akademii věd, nikoli pohon AW od Würth)? 😃
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
Torx jde strhnout taky (hlavně u menších rozměrů) ale to už se k tomu člověk fakt musí chovat jak prase nebo mít ožvejkanej bit, klasický inbusy jsou taky zlo, hvězdicový torxy jsou asi to nejlepší, taky nechápu proč to dávno neni standard, možná to má někdo patentovaný. Většinou ten torx u vrutů vydrží tolik že se spíš ukroutí celá hlavička než se by se to strhnulo. Na PZ vruty se mi osvědčilo do nich klepnout kladivem plochej bit když nejde ven.
@lampacz3423
@lampacz3423 3 жыл бұрын
A proč tedy ještě ty PZ dělají? U nas v krámu mají značku wintech zlatý, bez drážek pod hlavou. A vždy se mě ptají jestli chci křížák nebo hvězdičku. Z bauhausu mám zásoby PZ, ale už dávno kupuji jen torx.
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
Protože to lidi kupují.
@krtek673
@krtek673 3 жыл бұрын
Ono všechno co jsi ve videu řekl, že pravda...ale co chceš dělat když bydlíš ve městě, kde není žádnej takovej prodejce, kterej by ti takové "lepší" vruty nabídl. Třeba u nás je možno koupit spojovací materiál asi na 5 místech (počítáno vč. stavebnin a OBI) a pouze na 1 místě koupíš vrut s torx hlavou. Paradoxně je to prodejna na druhém konci města, kde mají slavnostně otevřený přes týden do 16.30 a v sobotu snad ani ne. Takže ti nezbývá než kupovat tyhle "zmetky". Ale já už si tak nějak zvykl. Na hrubou stavařinu, kde není nějakej požadavek na estetiku nebo extrémní tuhost to jde... nedávno jsem je kupoval jako vruty do bednění a účel splnily...ale jak říkáš...ten zvuk když se zakousne PZ2 bit do vrutu je otřesný...
@ladislavhudec5211
@ladislavhudec5211 3 жыл бұрын
Skúste razovy skrutkovač.Idu stim škroby oveľa lepšie.
@kocurik679
@kocurik679 3 жыл бұрын
Video sľubovalo , že v ohni vrut. Furt čakám na ten oheň.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Kdo si počká, ten se dočká. Každopádně téma je to žhavé. 😃
@kocurik679
@kocurik679 3 жыл бұрын
@@delejteneco :-)
@seldy9
@seldy9 3 жыл бұрын
Křížak bych na vrutech zakazal pouzivat😀
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Tak třeba u sádrokartonu bych tisíce vrutů na torx trefovat nechtěl. 😋
@xcoopers
@xcoopers 3 жыл бұрын
pamatuji dobu, kdy jsem začal používat křižáky a strašně jsem si chrochtal jak jsou super. Děda se divil proč nedáváme klasické ploché...to je dobou. Je fakt, že teď jdu taky raději do torxů, ale křižáky bych nezatracoval.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@xcoopers Dobou a především použitím mechanizace, protože u strojních šroubováků je pro efektivní práci nutný samostředicí pohon, což klasická drážka nesplňuje. Ale taky si pamatuju, jak jsem si (už za komoušů) liboval, když se mi do ruky dostal křížák. A vzpomínám si, že můj první torx byl hned nerezový, když mi ho v roce 1984 vyndali z ruky. A mám téma na další video! 😃
@seldy9
@seldy9 3 жыл бұрын
Tak na sadros by stacil malinkej torx, ten se trefuje skoro sam. Ale asi by to zbytecne zvedlo cenu.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@seldy9 Myslím, že o ceně to není. Ale při tom množství asi i desetiny sekundy hrají roli a torx se prostě nenasadí tak rychle a bez následků jako kříž.
@jankolecek5988
@jankolecek5988 3 жыл бұрын
Na torxy jsem přešel poměrně nedávno. U křížáků si nikdy nejsem jistý, jestli mám správný bit, pokud uvažuji rozdíl mezi ???Philips a PoziDriv??? (Někde jsem o tom viděl video, že jsou dva druhy křízáků, ale já je nikdy nedokážu s jistotou identifikovat, hlavně co se týká té varianty co má ještě v šroubku ty malé drážky navíc - Jsou tam? Nejsou tam? Mám použít tenhle bit, nebo ten druhý?) Navic, o tom, že jsou dva druhy jsem předtím nevěděl. Toto byl asi hlavní důvod přechodu na torxy. Nicméně jsem před asi rokem potřeboval zrobustnit jeden regál, který se sestával ze čtyřech stojek, které v sobě měly zářezy, ve kterých držely police. Pohromadě to drželo jen vlastní vahou a silou vůle. Nebyl použit žádný spojovací materiál, takže jsem se děsil, že se jedna stojka uvolní a celý regál se sesype. Můj plán byl takový, že pouze použiji železné pásky se čtyřma dírkama (něco jako Merkur) a přišroubuju je tak, abych zamemezil vysunutí polic ze zařezů ve stojkách. Nakoupil jsem tedy ty pásky a šroubky torxy. Protože byl regál v malé komůrce, bylo nutné jej v ní rozebrat a modlit se, že půjde do komůrky vrátit zpátky v celku. Jsem přesvědčený, že ten, kdo tam ten regál stavěl, ho skládal uvnitř komůrky. Regál se samozřejmě rozpadl. Pak jsem při skládání regálu mimo komůrku zjistil, že asi záleželo na pozicích polic a možná i stojek. Nebyly asi stejné. Výsledkem bylo, že ne všechny police zapadaly do zářezů ve stojkách. Nechtělo se mi hledat správnou kombinaci a tak jsem regál složil náhodně. Protože stojky byly z nějakého tvrdého dřeva, musel jsem díry do stojek pro šroubky předvrtávat. Napřed jsem používal příliš malý vrták a byl jsem docela překvapen, když se mi při utahování podařilo šroub ukroutit. Vždy těsně pod hlavičkou. A to jsem měl na akučce nastavený asi poloviční moment. Po předvrtání o chlup větším vrtákem už nebyla potřeba tak velká utahovací síla a šroubky se netrhaly. Nicméně jsem musel do hobby marketu znova, pro L pásky, protože rovné pásky by váhu polic, které vyšly mimo zářezy neunesly, L pásky jsem šrouboval do stojek tak, aby podpíraly police, které neseděly v zářezech a nesly tak váhu. Rovný pásek pak akorát zajišťoval, že se regál nerozpadne. Koupil jsem opět žluté šroubky, ale tentokrát větší průměr. Ty už jsem neukroutil. Asi také budu muset začít koukat po značce i u spojovacího materiálu. Regál se mi naštěstí podařilo vrátit do komůrky v celku. Jen jsem musel odřezat kus stojky, který přečníval nad úroveň horní police, takže to konstrukci regálu nevadilo, ale bohužel mi bránil v postavení regálu do komůrky.
@spirocz
@spirocz 3 жыл бұрын
Tak a teď když jsi ocucal ten jedovatej vrut, tak ne že budeš otrávenej, až bude čas dělat další videa. 😀 Jinak obdivuji tvé vědomosti v tomto oboru. Máš fakt přehled a dost jsi mi v některých věcech rozšířil obzor a pár věcí jsem se díky Tobě přiučil, za což Ti skládám velké díky. Chtěl jsem se zeptat na jednu věc, co to dává Tobě, že děláš tahle videa? Teda kromě peněz, myslím jestli Ti to osobně něco přináší, nějaký dobrý pocit, nová zjištění, nebo třeba zda Tě obohatí i lidé v komentářích? Sám totiž již dlouho zvažuji, že bych dělal něco obdobného jako ty, jen v oboru který znám. V řemeslné práci Ti nemohu konkurovat. Jo a ještě jedna otázka, kdybych něco vyráběl a narazil na nějaký problém, mohu se na Tebe obrátit a přijít si pro radu?
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky. Mě dokážou otrávit úplně jiné věci. 😉 Přináší mi to uspokojení touhy po vědomostech. A protože jsem ještě nezralý a nechápu, proč si to mám vzít do hrobu, napadla mě tato forma. Na smrtelné posteli (pod náklaďákem, s nožem v břiše - doplň dle preferencí) se tomu zasměju. Jasně, ozvi se, ty vždycky. 😉
@MrRadgo
@MrRadgo 3 жыл бұрын
Smejdov nepodporovat. Vyvoj nieco stoji. A predsa len sme chudobni a nekupujeme lacne veci :)
@dvaapuljezevce1925
@dvaapuljezevce1925 3 жыл бұрын
Jako přednáška o vrutech parádní, ale na té koze mi chybí nějaké úhlopříčné ztužení. Tento konstrukční prvek je v dnešní době hrubě opomínán na spoustě různého no-name zahradního nábytku.
@LudekGuhl
@LudekGuhl 3 жыл бұрын
Šestimocný chrom není ekologicky závadný, ale je vysoce karcinogenní. V legislativě EU 2000/53/EG, která platí pro automobily už od roku 2003 (ale většina má až do 2023 výjimku) tak jde o ochranu zdraví zaměstnanců u dodavatelů pochromovaných dílů. Tady to bude stejné.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Díky za upřesnění, je to tak. Ale lízat ho můžu, ne? 😀
@Mila-jn5pn
@Mila-jn5pn 3 жыл бұрын
@@delejteneco Můžeš. Ale to neděláš dobře🙃
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@Mila-jn5pn Bude to mít vliv na funkci... rostlináře?
@Mila-jn5pn
@Mila-jn5pn 3 жыл бұрын
@@delejteneco Asi záleží na množství olíznutých vrutů. Ale radši bych to neolizoval, když vím, co všechno se s tím v galvanovně děje... Nic pěkného pro zdraví.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Doufám, že to všichni chápou jako nadsázku, ale raději to v následujícím videu připomenu. 😀
@4wood
@4wood 3 жыл бұрын
Wurt je nejlepší 🏋️🏋️
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Taky ho mám rád. Jen pro kutily bez živnosťáku hůř dostupné, pokud nekradou v zaměstnání. 😉
@4wood
@4wood 3 жыл бұрын
@@delejteneco u nás mají v malém městečku ve stavebninách 😉ano cena je vyšší ale šetřím své nervy 🤣 .Tak i nejlepší bit Wera nezničitelný . A pak má zkušenost levnější verze NAREX za ty peníze taky dobré ✌️ ale případně FESTOOL strašně měkké 😉
@heinrichjager3855
@heinrichjager3855 3 жыл бұрын
@@4wood O werách mi nemluvte. Koupil jsem si jejich T10 50mm a ani jeden ze dvou bitů nejde nastrčit do T10 otvorů různých výrobců. Jiné velikosti v pohodě.
@dodo-pl8es
@dodo-pl8es 3 жыл бұрын
@@4wood to já vyzkoušel za 20let soukromého podnikání v truhlařině mraky vrutů a musím konstatovat,že würth je opravdu to nejlepší co tu momentálně máme na trhu. Nejde jen o kvalitu ,ale o celkovou nabídku spojováku. Jejich byty člověk dřív ztratí než zničí🙂,ale to se týká jen jejich aw, ostatní jejich byty tx,pz,ph za moc nestojí,to raději weru. Ono i větší stoupání závitu oproti no name vrutům bylo pro mě zásadní. Jak jsem to prvně vyzkoušel,už jsem se nechtěl vracet. Jen cena je samozřejmě také vyšší. Odcházím od nich se 3 krabičkama lehčí o 1500,- 🙂
@karlos6968
@karlos6968 3 жыл бұрын
ODEDNESKA KUPUJU FISHERA
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Zkuste i rapi-tec nebo, máte-li zivnosťák, Würth. Neměla to být reklama na Fischer, ale v OBI nic jiného neměli. 😀
@karlos6968
@karlos6968 3 жыл бұрын
@@delejteneco doted jsem pouzival noname, a uz me ani nehne. Krizove sroubovaky vyhazu z okna :DDD
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Jako legrace fajn. 😉
@rolidcz7954
@rolidcz7954 3 жыл бұрын
Ty vážený vruty v OBI jsou úplně to nejhorší co existuje. Většinou popraskají ve spoji sami od sebe. A to to nemuselo být nějak moc utažený. Kupuju 3x levnější u obchodprodilnu cézet a pevnost min 2x větší. Zašroubuju cca vyšší tisíce vrutů ročně.
@miroslavpikous9877
@miroslavpikous9877 3 жыл бұрын
PZ2 taky nemám rád, do tvrdšího dřeva se vůbec nedá zatočit, dřív se hlava vyžvejká, než zaleze. Ale je to mnohem lepší, než jen drážka, co byla dřív. A co je nejhorší, PZ2 hlava a Philips šroubovák. Nevím, proč všechny levné srandašroubováky jsou Philips, se šikmými boky. Někdy je lepší křížovou hlavu utahovat obyčejným plochým šroubovákem. A k zinkochromátu - může být i bílý, záleží to na tloušťce zinku. Nebo oranžový až olivový. A protože plechy se nikdy nepodaří galvanicky zinkovat rovnoměrně, bývají duhové.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
PH bitem PZ pohon zašroubuju, naopak ne.
@miroslavpikous9877
@miroslavpikous9877 3 жыл бұрын
@@delejteneco Jo, jde to, ale není to ono. Právě že ty malé PZ vyskakují i ze správného pohonu. Ty větší křižáky jsou už v pohodě, nevyskakují, naopak se mi stalo, že bit zůstal zakouslý v hlavě. Křížová drážka byla revoluce proti rovné, ale už jsme zase trochu dál.
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
@@miroslavpikous9877 Taky mi přijde, že PZ1 je total, ale ono to bude spíš výrobními tolerancemi. Některé vruty PZ2 na některých bitech drží samy o sobě, jiné mají vakl. A pak samozřejmě záleží na axiální síle. Samostředicí pohony jsou pro strojní utahování prostě nutností.
@klasokkk
@klasokkk 3 жыл бұрын
Würt je tiež len čína aj ked kvalitnejšia :) A tomu čo prišiel s torxom by mali dať asi aj nobelovu cenu za prínos :)
@delejteneco
@delejteneco 3 жыл бұрын
Tak určitě hodně produkce je z Asie, hodně tedy Vietnam a Taiwan.
@Pidalin
@Pidalin 3 жыл бұрын
Wurth možná je čína ale řekl bych že je kvalitou spotřebního zboží o dost vejš než co se dá běžně koupit v hobbymarketech, v práci fasujeme skoro jenom wurth a je to dost rozdíl oproti tomu co si pak na domácí kutění koupim někde v Obi, třeba metry od wurthu vydržej klidně několik let, naproti tomu ty nonamy z hobbymarketů (i když jsou třeba i celkem drahý) se vždycky za chvíli rozpadnou.
@Fredy-mp
@Fredy-mp 2 жыл бұрын
Sušenie orechov nieje praca,tak to zase nepreháňaj!!!
Juku - Kalle 50
7:13
Andrus Villem
Рет қаралды 664
Aké je pozadie koaličnej krízy?
28:29
Roman Michelko
Рет қаралды 38 М.
Long Nails 💅🏻 #shorts
00:50
Mr DegrEE
Рет қаралды 15 МЛН
Ice Cream or Surprise Trip Around the World?
00:31
Hungry FAM
Рет қаралды 22 МЛН
Why no RONALDO?! 🤔⚽️
00:28
Celine Dept
Рет қаралды 72 МЛН
Vrtáky se záhlubníkem aneb drobnosti do dílny za dvě stovky - díl 2.
11:48
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 27 М.
Jak vybrat správný vrták do různých stavebních materiálů
13:08
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 60 М.
Jak jsem vyráběl upínací stůl na sloupovou vrtačku
12:47
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 43 М.
Vrutů a informací není nikdy dost, valte to do mě! 😜
5:50
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 29 М.
Vruty do dřeva - praskání dřeva
10:20
Vidlák
Рет қаралды 45 М.
Jaké rozdíly jsou mezi sadami inbus klíčů Wiha a Wera
8:06
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 42 М.
Pokus - Co drží lépe? Konstrukční vrut a nebo hřebík.
8:58
Tesařské okénko
Рет қаралды 17 М.
Hračky PRO chlapy aneb unikátní šroubováky PICQUIC
13:11
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 25 М.
Jak vybrat vhodný vrták pro vrtání do oceli?
7:34
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 22 М.
Proč na malé vruty používám rázový utahovák?
6:27
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 44 М.
Long Nails 💅🏻 #shorts
00:50
Mr DegrEE
Рет қаралды 15 МЛН