WŁASNA FIRMA - co warto wiedzieć przed jej otworzeniem - WNOP

  Рет қаралды 169,671

Jak oszczędzać pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze

Күн бұрын

Podcast, notatki do tego odcinka, wszystkie linki oraz transkrypt rozmowy ► jakoszczedzacpi...
Blog "Jak oszczędzać pieniądze" ► jakoszczedzacpi...
Książka "Finansowy ninja" ► fin.ninja
Czy klient ma zawsze rację? Czy prowadzenie firmy polega na ładowaniu się w koszty? Mam swoje zdanie i inną strategię. Firma jest dla mnie a nie ja dla firmy.
Wkrótce miną cztery lata od czasu, gdy rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej wykorzystującej potencjał internetu. Pamiętam, że świat zaszczepił mi w głowie sporo przekonań jak powinienem prowadzić swój biznes. Masę błędnych. Systematycznie wykorzeniam kolejne z nich.
“Musisz rosnąć”, “Musisz zatrudniać i delegować”, “Klient ma zawsze rację”, “Musisz być dyspozycyjny”, “Napieraj, bo biznes ci ucieknie” - już w to nie wierzę. Okazało się, że istnieją inne sposoby na rozwijanie firmy, bardziej spójne z moim zestawem wartości, ograniczeniami oraz preferencjami.
Z wyboru jestem tzw. solopreneurem i prowadzę firmę, które celem jest pozostanie jednoosobową. Udowadniam - przede wszystkim sobie - że technologia pozwala dzisiaj skalować przychody bez konieczności ładowania się w olbrzymie koszty. A jednocześnie nie muszę mieć ambicji na to, by być największym i najlepszym przedsiębiorcą na świecie. Nie muszę się z nikim ścigać, żeby realizować swoje plany. Firma jest środkiem a nie celem. Istnieje dla mnie, a nie ja dla niej. Zbyt banalne? Za mało misji? Dziękuję. Mam swoje zdanie.
Zapraszam serdecznie do wysłuchania - nawet jeśli jesteś daleko od pomysłu na otwieranie własnej firmy.
Slowpreneurship - czyli takie wyluzowane, powolne “przedsiębiorzenie” to jest to co aktualnie realizuję. Świadomie eliminuję kolejne zobowiązania. Na pewno tracę sporo możliwości, ale nie jest moim celem zapracowywanie się lub martwienie, np. o los pracowników firmy. Robiąc wszystko po swojemu, polegając tylko na sobie i wykorzystując automatyzację mogę w dowolnym momencie powiedzieć “pauza” lub “stop”. Nikt nie ucierpi, świat się nie zawali. Dla mnie to dużo bardziej cenne niż “dmuchanie” przychodów.
Czy to dobra droga? Nie wiem. Wydaje mi się w tej chwili najlepsza. Wyścig szczurów został gdzieś obok, a ja powoli się z niego uwalniam. Pracuję, bo mogę i lubię. Gdy jest ciężko - cisnę lub odpuszczam, ale w zgodzie ze sobą, a nie pod czyjekolwiek dyktando. Bez kamieni na szyi, które wieszałbym na własne żądanie biorąc na siebie kolejne zobowiązania.

Пікірлер: 64
@alekyt442
@alekyt442 4 жыл бұрын
Wydaje mi się że to najlepszy , najbardziej wartościowy podcast w tym temacie na KZbin... naprawdę masa wiedzy. Dzięki Tobie zdecydowałem od lutego otworzyć działalność. Dzięki
@konradkanarek2593
@konradkanarek2593 2 ай бұрын
i jak poszło?
@lukamejdej3210
@lukamejdej3210 3 жыл бұрын
Jak narazie najbardziej pomocny film z całego you tuba. Obejrzę go jeszcze raz. Dziękuję ,powodzenia i pozdrawiam
@rumianekPL
@rumianekPL 6 жыл бұрын
poświęciłes prawie 1h na to nagranie. bardzo CI dziękuje i dzieki Twojemu nagraniu wiele mi sie wyklarowało w jak na razie jeszcze mętnym postrzeganiu firmy. Dziękuje
@pawelgonera2025
@pawelgonera2025 3 жыл бұрын
Oglądałem to w dniu publikacji a teraz po 4 latach trzena odświeżyć swoją pamięć ^^
@marekpatek
@marekpatek 8 жыл бұрын
Bardzo fajny podcast - z wieloma spostrzeżeniami się zgadzam. Natomiast, czerwoną kredką podkreśliłbym jeden aspekt: KIEDY zakładać firmę. Powiedziałeś, że w Twoim przypadku błędem było to, że za późno założyłeś DG. Jak dobrze pamiętam, do realizacji swojego projektu podszedłeś bardzo profesjonalnie i świadomie. Obserwowałem, podglądałem z punktu widzenia marketingowca - to był i jest świetny case:))) Z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość (wśród moich znajomych i znajomych znajomych) zakłada DG ZA WCZEŚNIE. Rodzi się pomysł, rośnie entuzjazm i dwa później firma istnieje. Ze zobowiązaniami typu ZUS, który bije od pierwszego dnia. Z reguły nie ma jeszcze klientów i tu jest pies pogrzebany, bo koszty lecą, a biznes się dopiero organizuje i po zakupie biureczka, lampki, wizytówek, podkładki pod mysz, następuje etap poszukiwania klienta.... Tak się sporo ludzi wykrwawia. Należałoby najpierw biznes przetestować, poszukać kontaktów/zbytu/klientów, a dopiero potem lecieć po nip, regon, vat, etc. Te wszystkie formalności można załatwić w jeden czy kilka dni, na pewno przed wystawieniem pierwszej faktury. A nawet poszedłbym dalej...ale to już może nie będę pisać w komentarzu ;) Z całą resztą się zgadzam - z pracownikami na czele.
@jakubkuba1172
@jakubkuba1172 5 жыл бұрын
Dlaczego nie? Kontynuuj proszę :)
@user-fk7yi3oz8t
@user-fk7yi3oz8t 4 жыл бұрын
Mozna jakis kontakt do pana?
@danielsypien3161
@danielsypien3161 3 жыл бұрын
Dobry materiał do WŁASNEGO PRZEMYŚLENIA. Michał dzięki 👍
@monikasawicka8721
@monikasawicka8721 7 жыл бұрын
Ciekawy i rzetelny filmik :) Założyłam swoją kwiaciarnię,dostałam dofinansowanie z UE i biznes ciągle się rozwija i przynosi zyski. Bardzo pomogła mi książka "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę" Walczcie o swoją przyszłość !
@1910Kozaczek
@1910Kozaczek 6 жыл бұрын
Jak tam kwiaciarnia po roku? Cały czas do przodu? :)
@elmer967
@elmer967 6 жыл бұрын
W jaki sposób dostaje się dofinansowanie na kwiaciarnie ? Ja będąc inżynierem mechanikiem nie mogę dostać nic... gdzie np szkolenie za kwotę rzędu 30-50 tys pln. Podwaja moją stawkę. Czyste przebicie inwestycji w zwrot. Do tego branża z niedostatkami personelu. Muszę sam odkładać taka kwotę lub brać kredyt.
@ewadziechciarczykTARO
@ewadziechciarczykTARO 7 жыл бұрын
Michale, w około 12 minucie mówisz, że nie wiedziałeś, że możesz aportem początkowym wciągnąć sprzęt zakupiony przed rozpoczęciem działalności. Fakt, ale jest jeszcze inne wyjście - oczywiście zweryfikuj, korzystałam i sprawdzałam zasadność prawie cztery lata temu ale chyba jest to jeszcze aktualne. Można w dowolnym momencie prowadzenia działalności wciągnąć do firmy posiadany już wcześniej sprzęt, który "odtąd" będzie służył uzyskiwaniu przychodu, na przykład sprzęt do podcastów, o którym mówisz. Co bardzo ciekawe i co jest chyba niedopatrzeniem ustawodawcy - jeśli tylko masz dokument zakupu to księgujesz w cenie zakupu, nawet jeśli to było kilka lat temu kupione. Dość śmieszne np. przy kilkuletniej elektronice. (Ostatecznie, nie mając faktury, możesz wciągać po cenie rynkowej). W zależności od wartości (i nie tylko, ale nie chcę się tutaj rozwodzić) - jako środek trwały lub jako wyposażenie. W uzupełnieniu sensowności takiego ruchu, jako mały przedsiębiorca możesz skorzystać z pomocy de minimis i dokonać amortyzacji jednorazowej, księgując całość za jednym zamachem. Podsumowując praktycznie - w dowolnym momencie prowadzenia działalności możesz stwierdzić, że odtąd będziesz do pracy wykorzystywał również siedmioletniego laptopa, którego zapomniałeś wrzucić do elektrośmieci. Ważne, żeby działał teraz i przez najbliższy rok. U mnie to nawet była święta prawda, bo jeżdżę faktycznie z takim rzęchem na zapyloną budowę, w sam raz się nadaje jako obwoźne archiwum rysunków. Więc w 2017 roku "przekazujesz majątek prywatny do firmy" o wartości na przykład kilku tysięcy złotych, od razu księgując całą kwotę w ramach amortyzacji jednorazowej. Nie jestem księgową, więc głowy sobie nie dam obciąć, czy dalej to tak działa, czy są jakieś limity itd. Wtedy kiedy dokonałam takiego ruchu skonsultowałam go tu i tam, w tym u księgowej z ifirma.pl, z której mówisz, że również korzystasz. Często weryfikuję moje pomysły księgowe u specjalistów z ifirma i dość wysoko oceniam rzetelność ich obsługi - sprawdzają i oddzwaniają czy dobrze interpretuję przepisy. Żeby nie było - nie namawiam do oszukiwawczej optymalizacji podatkowej tylko nawiązuję do sytuacji, o które wspominasz - że i tak posiadany sprzęt wykorzystujesz do pracy i żałujesz, że nie możesz wrzucić w koszt przedpotopowych zakupów. Fajnie by było, gdybyś wciąż mógł, mam nadzieję, że tak jest.
@bobcornley
@bobcornley 6 жыл бұрын
Dzięki Michał. Jestem na etapie zakładania firmy i takie informacje są bardzo pomocne. Utwierdzają mnie w pewnych moich założeniach a niekiedy dają do myślenia. Wszystkiego dobrego dla Ciebie :)
@stefanszechter7839
@stefanszechter7839 6 жыл бұрын
I jak idzie?
@4poryroku4
@4poryroku4 5 жыл бұрын
@@stefanszechter7839 podbijam pytanie
@BroBro-pk3tb
@BroBro-pk3tb 3 жыл бұрын
Podbijam również z pytaniem
@kamilryszka2402
@kamilryszka2402 4 жыл бұрын
Dzięki ! Wiele cennych wskazówek . Powodzenia !
@widmo2513
@widmo2513 5 жыл бұрын
Co, jak i czemu Prosto, zwięźle i na temat. Dzięki wielkie.
@jerzykrajewski9234
@jerzykrajewski9234 6 жыл бұрын
Bardzo dobry wykład. W biznesie chodzi o generowanie zysków, a nie kosztów. Drogi samochód i biuro nie są niezbędne. Branie na głowę pracowników jest rzeczywiście ryzykowne.
@MsNihilinovi
@MsNihilinovi 7 жыл бұрын
Mega rzetelny podcast, ciekawe spostrzeżenia, warte przespania się z nimi, przemyślenia. Motywujący do działania ale nie w chory, napełniający niezdrowym entuzjazmem sposób. Dziękuję! :)
@edmundodasilva9383
@edmundodasilva9383 5 жыл бұрын
Zdecydowanie wszystkie punkty trafne. Polcem dokładnie przesłuchać każdemu kto zabiera się do otworzenia DG
@OrYginaL211
@OrYginaL211 7 жыл бұрын
Super strasznie przydatny, na pewno wykorzystam wiedzę, którą wyniosłem z Twojego podcasta, dzieki i pozdrawiam ;)
@marcdzik
@marcdzik 7 жыл бұрын
17:21 Książki jak obejść system, mające słowo ninja w tytule, istniały przynajmniej z 20 lat przed wydaniem twojej ksiazki
@Kubi_APSC
@Kubi_APSC 7 жыл бұрын
Michale, polecisz jakieś materiały (w dowolnej formie) które są warte przeczytania przed otworzeniem własnej działalności?
@dscsdscs
@dscsdscs 2 жыл бұрын
Zabawnie się zestarzało - Michał mówi, że jego biznes jest baaaaardzo specyficzny, bo w całości działa w internecie. Po 5 latach nikogo już to nie dziwi, ani nie wydaje się być wyjątkowe :)
@Szaffi
@Szaffi 2 жыл бұрын
Znak czasu. :)
@Plotelina
@Plotelina 6 жыл бұрын
Bardzo rzeczowy materiał :)
@gniezdzior
@gniezdzior 3 жыл бұрын
B.dobry odcinek.
@satomalski
@satomalski 7 жыл бұрын
Mam pewien pomysł na firmę ale nie wiem czy sobie poradzę mam 21 lat. Trochę się boję może podpowiesz mi czy mój pomysł jest do zrealizowania można się jakaś z tobą skontaktować?
@konradjazielony3038
@konradjazielony3038 6 жыл бұрын
Michale! Świetnie, dzięki za podcast. Miło się słucha takich wskazówek, wielce znaczących. Ale to straszne, straszne, że większość z nich dotyczy tylko i wyłącznie blogosfery. Czuję się wykluczony czytając, słuchając takich jak Ty, ,,misjonarzy wiedzy biznesowo finansowej,,, którzy kontent opierają głównie na idei zarabiaj jak ja, pisząc dla takich jak Ty :p Proszę dywersyfikować kontent! ;)
@janbeksa3841
@janbeksa3841 6 жыл бұрын
Bardzo dobre i trafione rady👏😋
@viesniakowy2995
@viesniakowy2995 5 жыл бұрын
Super wiedza
@netpoint585
@netpoint585 7 жыл бұрын
Koncentrowanie sie na generowaniem kosztow na siłę to błedne koło i coraz większe ryzyko , lepiej skoncentrować się na maksymalizacji zysku (:
@DurskiPawe
@DurskiPawe 8 жыл бұрын
Cześć Michał Mów do nas przez kamerę. Chcę widzieć twoją sympatyczną, wciąż uśmiechniętą gębę:) Swietnie działają również proste animacje, coś na kształt prowadzących kanał "Prosta ekonomia". Było by świetnie, gdybyś kiedyś z właściwą sobie przenikliwością naświetlił temat prowadzenia spółki z o.o. Pozdrawiam.
@Szaffi
@Szaffi 8 жыл бұрын
Hej Paweł. Dzięki. Przyjdzie i na to pora. Na razie tak - żeby w ogóle materiał był na KZbin. Jak już uporam się z tłem do nagrywania (czytaj: jakość audio podcastu nie będzie pogorszona tym, że nagrywam przy okazji wideo), to pojawię się i ja. ;-)
@desmom2922
@desmom2922 5 жыл бұрын
Nie zgodzę się że DG to jedyna z najlepszych form prowadzenia firmy. Ja pracuje na etacie i dla mnie optymalna była spółka z o.o. Uważam że największym błędem est nie dostosowanie formy prawnej do prowadzonego biznesu. W moim przypadku forma prowadzenia firmy jest i najtańsza i najbardziej optymalna. I w cale nie mam dużej firmy
@radosawwesoek8210
@radosawwesoek8210 8 жыл бұрын
Michał, z jakieś księgowości online korzystasz? Co byś polecił dla osoby, która chce założyć jednoosobową działalność gospodarczą, pracując dodatkowo na etacie? Podcast po prostu konieczność dla mnie w tej chwili :) Pozdrawiam i dziękuję!
@Szaffi
@Szaffi 8 жыл бұрын
Korzystam z iFirma.pl - dokładnie w wariancie "Biuro rachunkowe". Wtedy wszystko jest na ich głowie. Ja tylko dostarczam co miesiąc dokumenty.
@MM-ug6fy
@MM-ug6fy 6 жыл бұрын
Co jeżeli moje koszty przewyzszaja dochód na koniec roku? Rozliczenie na zasadach ogolnych. Czy moge tą kwotę przełożyc na kolejny rok? Nie rozumiem tego ze mowisz ze kupujemy rzeczy na firme za 2/3 ceny..
@jakubkuba1172
@jakubkuba1172 5 жыл бұрын
To znaczy że kupujesz za pieniądze pochodzące sprzed opodatkowania. Jeśli kupujesz coś jako osoba prywatna to kupujesz tę rzecz za opodatkowane pieniądze. Przykład: Chcesz kupić przedmiot za 1000 zł, Twój przychód wynosi 5000 zł, podatek wynosi 20% (liczby przykładowe). A)Jesteś osobą prywatną, czyli zanim otrzymasz wypłatę musisz zapłacić podatek (5000*0,8), dostajesz 4000 wypłaty (pomijamy składki zdrowotne i emerytalne). Kupujesz pożądany produkt i finalnie zostaje Ci 3000 zł. B) Kupujesz jako firma. Możesz odliczyć koszty od przychodu przed zapłaceniem podatku, czyli dostajesz 5000 zł, kupujesz przedmiot za 1000 i zostaje Ci 4000 zł do opodatkowania. Na koniec zostaje Ci 3200 zł. (4000*0,8) Tutaj masz różnicę 200 zł, ale oszczędności rosną wraz z wzrostem kosztów (możesz odliczyć czynsz, internet, telefon, komputer itd pod warunkiem że są to uzasadnione koszty - tutaj odsyłam do doradcy prawnego i podatkowego). Zanim mnie zjecie że podatki są różne dla firm i osób prywatnych oraz nie uwzględniłem mnóstwa innych kosztów, zaznaczam wyraźnie że to jest tylko przykład objaśniający o co chodziło z płaceniem "2/3 ceny"!
@MrDSMek
@MrDSMek 5 жыл бұрын
@@jakubkuba1172 tylko ostrożnie z leasingiem opertacyjnym na samochód, bo tutaj przykąłd jest 100% na firme, a samochód wykorzystywany prywatnie powinien być odliczony jako 50% :P
@MateuszSWozniak
@MateuszSWozniak 8 жыл бұрын
Michał! Zastanawiam się nad założeniem własnej działalności (moja syt finansowa: pracuję na etacie, mam ok 3000 na rękę i dodatkowo od roku prowadzę kanał na YT - obecnie dostaję przelewy w granicach 1-1,5 tys. - w 2017 liczę na więcej, a docelowo chcę zrezygnować z etatu) Chciałbym założyć działalność pod tego KZbin i nie wiem czy mi się to opłaca - po Twoim filmie wnioskuję, że chyba tak :) - i nie wiem czy walczyć u pracodawcy o zatrudnienie na FV. Co byś mi poradził - albo do kogo mogę się zgłosić? I przy okazji może wiesz jak mogę rozliczyć zarobki z YT za 2016 rok?
@wadszcz
@wadszcz 8 жыл бұрын
Jeżeli czasowo jesteś w stanie pogodzić etat z YT to niech tak na razie zostanie. Do walki z pracodawcą o FV musisz porządnie się przygotować. przy 3k netto jego całkowity koszt utrzymania Cię jako pracownika wynosi ok 5k. Jeżeli zgodzi się na FV od Ciebie na 5000 plus VAT (albo bez) to można się zastanowić :) Rozliczenie zarobków z YT zasadniczo powinno się odbywać w ramach (już założonej dg).
@MateuszSWozniak
@MateuszSWozniak 8 жыл бұрын
wads dzieki za odp:) Ok czyli teraz założyć dg i pracować dalej na etacie! :) ale co z zarobkami z YT za 2016? Jakos z pitem to rozliczyć?
@wadszcz
@wadszcz 8 жыл бұрын
Tak i niestety trzeba będzie zapłacić całe 18% od dochodu, który w tym przypadku równa się przychodowi. Wg mnie powinieneś rozliczyć to na formularzu PIT-36 w pozycji Inne. Jak już będzie zgłoszona dg to można będzie wrzucać "kwalifikowane wydatki w koszty podatkowe", które będą obniżać podatek. Dodatkową zaletą prowadzenia dg będąc na etacie jest płacenie TYLKO składki zdrowotnej (w 2017 roku jest to 297,28 zł z czego od PODATKU odliczasz 255,99) o czym Michał wspominał w tym podkaście.
@MateuszSWozniak
@MateuszSWozniak 8 жыл бұрын
No co poradzić. Trzeba zapłacić:) dzieki! A działalność zakładam zatem w przyszłym tyg!:))
@wadszcz
@wadszcz 8 жыл бұрын
Gratuluję decyzji i życzę powodzenia! :)
@kacperserafin3858
@kacperserafin3858 6 жыл бұрын
Sluchajac ciebie przypomnial mi sie Amazon ktory nie wyciagal zyskow po 10 latach na stracie jak duzy jest teraz? To chyba dobre odpowiedz na pytanie po co, tak mysle.
@premiumgold7498
@premiumgold7498 5 жыл бұрын
taka tania księgowość i dodatkowo dostęp do porad w księgowości.... byle jaka porada księgowa np. godzina i 500 zł
@ukaszpaschaa9327
@ukaszpaschaa9327 8 жыл бұрын
Super podcast
@PawelKontor
@PawelKontor 8 жыл бұрын
Bardzo wartościowy materiał - bezcenny (to nie sarkazm). Z innej beczki - czy już udało Ci się coś zarobić za pośrednictwem KZbin?
@Szaffi
@Szaffi 8 жыл бұрын
Hej, mam wyłączone reklamy na większości materiałów. Zarabiam poza KZbin.
@monikakrol6993
@monikakrol6993 7 жыл бұрын
Wspaniały i rzetelny materiał :) Odnośnie mnie, to otworzyłam firmę, prowadzę e-biznes który rozwija się i dobrze prosperuje.Zrezygnowałam z etatu. Bardzo pomogła mi książka: "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę"
@mahiawelly
@mahiawelly 4 жыл бұрын
add do video ... księgowość nie jest od prowadzenia księgowości tylko od prowadzenia firmy tak żeby nie płacić podatków - jeśli firma płaci podatki i korzysta z biura księgowego ... powinien zmienić biuro lub zatrudnić księgowego ...
@GregC7
@GregC7 8 жыл бұрын
Widzę ze przekazujesz po prostu w 60% wiedzę zawarta w innych książkach tego typu może to jest dobry pomysl dla ciebie ale ja oczekiwałem czegoś więcej :) Powodzenia
@ddadda1466
@ddadda1466 7 жыл бұрын
Mało przydatny materiał
@patikaczmarek4829
@patikaczmarek4829 7 жыл бұрын
Spoko filmik :) Zdobyłam sporo środków dzięki książce "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę" Buziaki
@kogelmix493
@kogelmix493 6 жыл бұрын
Podkast powinien nazywac sie jak prowadzic firme jednoosobowa, albo samozatrudnienie. Gdy ktos chociazby chce otwozyc kiosk to juz musi kogos zatrudnic, nie da sie pracowac 80 godz. w tygodniu.
@adamnequ5915
@adamnequ5915 5 жыл бұрын
Uwierz ze sie da :)
@Herizhere
@Herizhere 6 жыл бұрын
+
@piopioo2484
@piopioo2484 8 жыл бұрын
powiedz mi jak zrobic z biedeka sredniaka p;omozesz takim ludziom anie glupoty gadasz aby wydawac musza je miec ludzie ktorzy ich nie,ieli mozliwosci posiasc i wtedy nagraj kanal ze pomogles kiku ludzi ze mja na chleb i czynsz aolbo jak sie ubrac i isc do posredniaka
@mkaterga9102
@mkaterga9102 7 жыл бұрын
źle trafiłeś, to nie przytułek.
Po co mi PIENIĄDZE? - granice oszczędzania i zarabiania - WNOP #111
55:23
Jak oszczędzać pieniądze
Рет қаралды 110 М.
Karolina Szalewska - własna firma krok po kroku - formalnie
1:28:51
Element Talks
Рет қаралды 107 М.
Who is More Stupid? #tiktok #sigmagirl #funny
0:27
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 10 МЛН
Air Sigma Girl #sigma
0:32
Jin and Hattie
Рет қаралды 45 МЛН
JAK SIĘ MOTYWOWAĆ? - nawet, gdy nie chce mi się nic robić - WNOP #093
51:05
Jak oszczędzać pieniądze
Рет қаралды 112 М.
MWF 085: Pięć sił Portera
34:22
Mała Wielka Firma
Рет қаралды 13 М.
JAK ODNALEŹĆ SWOJĄ PASJĘ i pracę, którą się kocha #WNOP 119
42:16
Jak oszczędzać pieniądze
Рет қаралды 107 М.
JAK RZUCIĆ ETAT i PRZEJŚĆ NA SWOJE - WNOP #126
47:05
Jak oszczędzać pieniądze
Рет қаралды 49 М.
Prof.  Krzysztof Meissner „Przyszłość Wszechświata”
1:56:05
Uniwersytet Warszawski
Рет қаралды 7 МЛН
JAK STAĆ SIĘ BOGATYM i jak zarabiać DUŻE PIENIĄDZE - WNOP #131
1:00:52
Jak oszczędzać pieniądze
Рет қаралды 191 М.
Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk
1:20:03
WSIiZ w Rzeszowie
Рет қаралды 9 МЛН