W kontakcie z podłogą I Katarzyna Pastuszak - Ciało uważne I odc. 3 I

  Рет қаралды 260

Teatr Realistyczny

Teatr Realistyczny

Күн бұрын

W tym odcinku zaproszę Cię do skontaktowania się z podłogą nie tylko stopami, ale całym ciałem, żeby osiągnąć swobodny przepływ (flow) ruchu, pogłębić koncentrację, poszerzyć percepcję, dotrzeć do zakamarków pamięci ciała i uruchomić nowe wzorce ruchowe.
Pamiętaj: „Podłoga - to twój najlepszy przyjaciel i najlepszy nauczyciel”.
To trzeci z cyklu krótkich filmów zawierających przykładowe praktyki pomagające pogłębić świadomość ciała, przestrzeni, czasu i energii oraz dają wgląd w podstawowe zasady budowania obecności.
Każdy z filmów koncentruje się na kilku wybranych aspektach pracy (z) ciałem, wprowadzając też podstawowe techniki improwizacji i kompozycji.
Elementem spajającym wszystkie filmy i kluczowym w pracy aktora/tancerza jest uważność, umiejętność głębokiej obserwacji, a także kreatywnego wykorzystywania tego, co zastane. Z filmów może korzystać każdy, bez względu na poziom doświadczenia teatralnego, czy tanecznego.
Dajcie się poruszyć!
Katarzyna Pastuszak
Performerka, reżyserka i dyrektor artystyczna Amareya Theatre&Guests (Gdańsk), wice-prezeska Fundacji Polka dot i prezeska Stowarzyszenia Amareya Art; badaczka teatru i tańca (adiunkt międzynarodowego centrum badawczego Centre for Environmental Research and Minorities Studies), wykładowca akademicki, autorka artykułów naukowych o tańcu i teatrze; w 2015 otrzymała prestiżowe stypendium MKIDN „Młoda Polska” na realizację projektu spektaklu „Kantor_Tropy”; w 2015 była także nominowana do prestiżowej nagrody „Splendor Gedanensis” za reżyserię spektaklu „Nomadka”, który prezentowany był m.in. na Grenlandii, w Japonii i Turcji. W 2014 opublikowała pracę doktorską pt. „Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego - teatr ciała-w-kryzysie”. Od 2017 kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem Kobiet Ajnu (Sapporo) i CEMiPoS prowadzonym przez prof. Hiroshiego Maruyamę (Sapporo), tworząc spektakle z udziałem kobiet Ajnu i działając na rzecz wspierania mniejszości etnicznych. W 2019 zainicjowała projekt „Niepodległa bez granic: Pol(s)ka w Japonii”, który uzyskał wsparcie finansowe Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu „Kulturalne pomosty” i realizowany będzie również w 2020 (independentinj......). Regularnie prowadzi warsztaty teatralne pod hasłem „Amareya_LAB”, jest również autorką i realizatorką edukacyjnych projektów teatralnych dla młodzieży (w tym dla osób niepełnosprawnych, niewidomych i uzależnionych), które wielokrotnie uzyskały wsparcie finansowe Miasta Gdańsk. Warsztaty dla młodzieży prowadziła także w Sisimiut na Grenlandii, gdzie z lokalną młodzieżą stworzyła spektakl „Sisimiut Needs A Hero” (2015, Sisimiut Kulturhus).
Organizatorem jest Fundacja Teatr Realistyczny.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Patronat medialny nad projektem objął portal e-teatr.pl oraz off-teatr.pl

Пікірлер
Nurse's Mission: Bringing Joy to Young Lives #shorts
00:17
Fabiosa Stories
Рет қаралды 17 МЛН
The Joker kisses Harley Quinn underwater!#Harley Quinn #joker
00:49
Harley Quinn with the Joker
Рет қаралды 43 МЛН
Throwing Swords From My Blue Cybertruck
00:32
Mini Katana
Рет қаралды 11 МЛН
Is Russia ready to withdraw its troops? / Statement by Lavrov
13:11
7 Weird Facial Expressions of a Narcissist
12:22
Danish Bashir
Рет қаралды 353 М.