No video

"Wewnętrzne Dziecko" - ściema, którą nas karmią

  Рет қаралды 96,667

Natalia Nishka Tur

Natalia Nishka Tur

Күн бұрын

moja książka "Związek na zakręcie. Rozstać się czy być razem?" dostępna tutaj, mniej nataliatur.pl z kodem GRANICE kosztuje 20%
Często słyszę lub czytam teksty w stylu „Obudź w sobie wewnętrzne dziecko!” które utożsamia się z synonimem luzu, beztroski, zabawy i szczęścia. Niekoniecznie o to chodzi w tej koncepcji. Pozwólcie, że w prosty i przejrzysty sposób opowiem Wam o tym, kim jest Wewnętrzne Dziecko, Rodzic i Dorosły. Bardzo chciałabym, żebyście obejrzeli ten film do końca.
Będę powoływać się na koncepcję psychiatry Erica Berne, twórcy tzw. Analizy transakcyjnej, który wychodząc od teorii Freuda, skoncentrował się na analizie relacji międzyludzkich i wyodrębnił trzy struktury naszej osobowościtakie jakby tendencje i strategie naszego działania i zachowania: Wewnętrzne Dziecko, Wewnętrzny Rodzic i Wewnętrzny Dorosły.
📍SUBSKRYBUJ mój kanał: / nishkamovie
📍 instagram: / nishka_movie

Пікірлер: 347
@pawepospiszyl2739
@pawepospiszyl2739 3 жыл бұрын
Nie czytałem książek na ten temat, ale zupełnie inaczej tę koncepcję postrzegam i chyba o wiele bardziej pragmatycznie. Z resztą jak słyszę 'Freud' to słucham z przymrużeniem ucha. Dla mnie kontakt z wewnętrznym dzieckiem, to kontakt z emocjami i uczuciami od których się odcięliśmy, gdy mieliśmy narcystycznych rodziców, którzy nie dawali nam więzi emocjonalnej. Pozwala odzyskać miłość własną, której brak sprawia, że musimy dowartościowywać się czyimś kosztem, a że świat widzimy zawsze subiektywnie i przypisujemy innym własne cechy, to bez tego nie możemy przerwać schematu i będziemy projektować na innych swój egocentryzm. Zwrócenie się ku wewnętrznemu dziecku jest równie ważne, co trudne, bo trzeba czasem zmierzyć się z Mount Everestem toksycznego wstydu, na który pracowaliśmy przez lata, stąd tak trudno jest uratować narcyza, to bardzo smutne.
@adammoscikov1313
@adammoscikov1313 3 жыл бұрын
Jaki wypociny, krócej nie można 😉
@pawepospiszyl2739
@pawepospiszyl2739 3 жыл бұрын
@@adammoscikov1313, no można nie czytać.
@dzoiw.7812
@dzoiw.7812 2 жыл бұрын
@@pawepospiszyl2739 Ja też tak postrzegam temat wewnętrznego dziecka, w kontekście uzdrawiania traum i tworzenia nowych zapisów w podświadomości, treść w tym filmie jest czysto informacyjna, nie porusza najważniejszych aspektów. Praca z wewnetrznym dzieckiem to metaforyczna nazwa. Ciekawe co autorka filmu miałaby do powiedzenia dr. Izabelli Kopaniszyn, która praktykuje pracę z wew. dzieckiem z tysiącami pacjentów.
@LadyI.89
@LadyI.89 Жыл бұрын
Autorka błędnie rozumie koncepcję wewnętrznego dziecka . Standardowa terapia też opiera się na wielu błędnie pojmowanych kwestiach . Wewnętrzne dziecko tak jak napisałeś to emocje nasze , doświadczenia z dzieciństwa . to w ogóle temat ocean .
@agnieszkapiskorska3153
@agnieszkapiskorska3153 Жыл бұрын
No i gdzie tu dowód na to że praca z wewnętrznym dzieckiem to ściema?
@HaniaEs
@HaniaEs 3 жыл бұрын
O, jako że jestem w terapii schematów, mocno opartej na pracy z Wewnętrznym Dzieckiem, to bardzo chętnie i uważnie obejrzałam Twój film! I chętnie się podzielę swoją perspektywą, bo ja akurat patrzę na to zagadnienie właśnie przez pryzmat teorii terapii schematów, czyli na podział trybu Wewnętrznego Dziecka na Szczęśliwe Dziecko, Wrażliwe Dziecko i Impulsywne/Złoszczące Się Dziecko. I tu faktycznie jest ta część, która nas wspiera, kojarzy się z beztroską, radością i kreatywnością - i to tę część świat zaleca w sobie „budzić”. I zupełnie się z Tobą zgadzam, że to ściema, że Wewnętrzne Dziecko = wyłącznie beztroska, bo nie można zapominać też o innych częściach tego trybu. Jest też część bardzo wrażliwa, która potrzebuje opieki, wsparcia i faktycznie może na przykład czuć się odrzucone nawet gdy nie jest to racjonalne, silnie przeżywać przykrość i inne trudne emocje (Wrażliwe Dziecko), a do tego trzecia - część Impulsywna, bardzo złoszcząca się, porywcza, nieprzyjmująca odmowy, sfrustrowana, niezdyscyplinowana. W tym filmie (jak to w analizie transakcyjnej Berne'a, która jest bardzo ciekawa w kwestii komunikacji, ale nie do końca wiąże mi się z konceptem WD w terapii; bardziej jako freudowskie popędowe id) widzę ten jeden wymiar Wewnętrznego Dziecka, związany z impulsywnością. Wiem, o co chodzi, ale odbieram to jako wyrywek całej koncepcji Wewnętrznego Dziecka, nie wiem, czy to koresponduje z AT Berne. :) Tak że dla mnie Wewnętrzne Dziecko to nie coś do budzenia/odkrywania (jak ta szczęśliwa część, może widoczna w pop-psychologii), ale raczej do zaopiekowania, bo kryje się tam masa bardzo ważnych potrzeb emocjonalnych. Wszystkie niepożądane zachowania z trybów dziecięcych (fochy, wybuchy emocjonalne, impulsywność, niezdyscyplinowanie) wynikają z tych właśnie niezaspokojonych potrzeb, więc dla mnie robotą na pełen etat stało się reagowanie na to i zaspokajanie tychże - strasznie trudna praca. :D Bardzo ciekawie tak zderzyć te różne teorie w kontekście tematu Wewnętrznego Dziecka, faktycznie teraz mocno popularnego, a różnie rozumianego (też przez różne teorie). Love, Nishka!
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz, bardzo ciekawy! LOVE HANIA
@ztegocowiem7825
@ztegocowiem7825 3 жыл бұрын
nie wiem czy znasz nelly radwanowska na YT
@naomi1040
@naomi1040 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie Problem w tym, że uprościłeś temat jednym zdaniem czyli, że wewnętrzne dziecko to ściema. Nie wiem dlaczego uznałaś, że analiza transakcyjna ma monopol, na tak szeroko używane pojęcie. Zagrabiłaś je sobie i przekreśliłaś :(
@zlewicki
@zlewicki 3 жыл бұрын
Kiedy piszesz o kwestii zaopiekowania się wewnętrznym dzieckiem, to pamiętaj że na pierwszy plan wchodzi rozwijanie swojego opiekuńczego wewnętrznego rodzica. To jest bardzo ważne w tej koncepcji. Pozdrawiam
@beatarejniak7155
@beatarejniak7155 3 жыл бұрын
Oj masz 100% racji, ja jestem w trakcie już 2 terapii i uważam ze cudownie to wszystko ujęłaś. Wewnętrznym dzieckiem niestety trzeba się bardzo dokładnie zaopiekować.
@mowiacinaczej
@mowiacinaczej 3 жыл бұрын
Wspaniały i bardzo potrzebny film!
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Dziękuję! ❤️
@dawidgrabowski7909
@dawidgrabowski7909 3 жыл бұрын
Paulino, a co Ty tu robisz? ;)
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
@@dawidgrabowski7909 Paulina jest ze mną od pierwszego odcinka!! :D A tutaj nawet nasz wspólny film nagrany 3 lata temu :) kzbin.info/www/bejne/qavGqIZ6YrGqftE
@dawidgrabowski7909
@dawidgrabowski7909 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie wiem, dzięki niej zacząłem oglądać Cię częściej :) . Wcześniej miałem w proponowanych, ale mi się nie chciało.
@meduzka1338
@meduzka1338 3 жыл бұрын
A już się bałam, że zanegujesz dwa lata mojej terapii i rozpoznawania własnych trybów 🤣
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Absolutnie nie! To ważna i potrzebna koncepcja ale popsychologia ją zniekształca :) (Napisała Natalia, która też pewnie często idzie w popsychologię 😀🙈)
@meduzka1338
@meduzka1338 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie no to Ci się udał piękny clikbait! Chociaż ja i tak bym kliknęła, jak zawsze 😁
@kor_di
@kor_di 2 жыл бұрын
Haha, też tak pomyślałem na początku, ale pomyślałem dalej - „hej hej, zaglądasz tu pierwszy raz (na kanał), nie oceniaj z góry, tylko zobacz zawartość” 💜 Dziękuje!
@maciej5578
@maciej5578 9 ай бұрын
Termin ukuty, podobnie jak masa innych terminów. Stworzonena potrzeby Psychiatrii i Psychologii. Proszę sięgnąć do książki Psychoterapia bez makijazu. O manipulacjach w psychologii i psychoterapii. Odpowiedź jest w duchu. Poza schematem myśli - uczucie - działanie.
@sylwiasajka7886
@sylwiasajka7886 3 жыл бұрын
Najważniejsze jest być „dorosłym „ ale żeby być dojrzałym dorosłym, trzeba najpierw uzdrowić „dziecko” , czyli wrócić do traum z dzieciństwa i przepracować to, dlatego tak ważna jest praca z wewnętrznym dzieckiem . Polecam dr Izabelę Kopaniszyn.
@tomaszkowalski7867
@tomaszkowalski7867 3 жыл бұрын
Dr Kopaniszyn jest potezna.
@aliendr
@aliendr 3 жыл бұрын
Wspaniale, że ktoś zwraca na to uwagę. Ciśnie mi się słowo równowaga. Bardzo ważne z punktu widzenia tego, że każdy z nas jest skonstruowany z właściwie nieskończenie wielu czynników. Między innymi dziecka, dorosłego i rodzica. Każdy również ma prawo uzewnętrzniać te trzy postawy jednak w odpowiednich sytuacjach i dozach. Oczywiście podsumowanie, o którym mówiłaś na końcu jest świetnym narzędziem do, oczywiście subiektywnej, oceny i na pewno pomoże ustawić w pewnym porządku chcące dorwać się do głosu trzy stanowiska. Generalnie super. Dziękuję i pozdrawiam.
@soman8245
@soman8245 2 жыл бұрын
Dorosły podobnie jak rodzic i dziecko to część konstrukcji umysłu. MY natomiast paradoksalnie nie jesteśmy żadnym z nich. Ponieważ nie jesteśmy umysłem. Jesteśmy czystą świadomością. Tym który JEST. Umysł to tylko skomplikowany konstrukt "przylepiony" do nas na jakiś czas. I.przez jego pryzmat obserwujemy życie na Ziemi. Przynajmniej do chwili kiedy zorientujemy się że tak właśnie sprawy się mają. Pozdrawiam.
@annakrysiak7134
@annakrysiak7134 3 жыл бұрын
Pani Natalio, może jednak zostawić ten temat doświadczonym psychoterapeutom. To jest bardziej złożony proces, przedstawianie zagadnienia wewnętrznego dziecka w ten sposób może niektóre osoby zniechęcić do podjęcia terapii albo uznać ze ich terapia nie przebiega dobrze albo nie przynosi pożądanych efektów.
@anna9603
@anna9603 Ай бұрын
Przecież to widać że tako jest jej cel
@jagodawach9816
@jagodawach9816 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał, każda wewnętrzna osoba została opisana z zarówno dobrych jak i złych stron. Wiadomo że w tak krótkim filmie nie da się zgłębić danego tematu na wszelkich płaszczyznach. Pani robi to krótko lecz treściwie, tematy które zainteresują bardziej można samemu zgłębić. Bardzo podoba mi się Pani styl i obrazowanie danych relacji czy postaci za pomocą krótkich scen. Doceniam za zmianę charakteryzacji i prace nad mimiką. Lekkie i przyjemne a zarazem pouczające. Dziękuję bardzo 🌹
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
A ja bardzo dziękuję za ten komentarz! 🌹
@lakarcia4636
@lakarcia4636 3 жыл бұрын
Uwielbiam ten filmik! Doslownie caly przepisalam do swojego pamietnika, zeby zawsze wszystko to Co powiedzialas czytac, i sobie o tym przypominac. Tez dzieki Tobie jestem juz 7 misiecy na terapi... W odcinku o narcyzach pisalam Ci komentarz, ze widze u siebie kilka cech. Okazalo sie ze mam ptsd. Pracuje nad soba bardzo ciezko, sa lepsze i gorsze dni, bo wracanie do pewnych wspomnien czasem tak boli, ze czuje ze trace nad soba panowanie przez tydzien... Wierze ze bedzie dobrze i beda ze mnie "ludzie". Dziekuje ❤️
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
ojej, cieszę się, że jesteś w psychoterapii i wierzę, że będziesz czuć się lepiej, życzę wszystkiego dobrego :*
@lakarcia4636
@lakarcia4636 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie dziekuje bardzo jeszcze raz. Pozdrawiam! :) :*
@nataliawalkowiak646
@nataliawalkowiak646 3 жыл бұрын
Jak zwykle doskonale przedstawione ważne treści. Dziękuję, że potrafisz tak kompaktowo w 10 min, a jednocześnie rzetelnie wyjaśnić trudne zagadnienia. Czasem trudno w ciągu dnia znaleźć czas na KZbin i baaaardzo doceniam kanały takie jak Twój, gdzie w kilka minut chwytam cenną i praktyczna wiedzę.
@magus1826
@magus1826 3 жыл бұрын
Wow ale to było EKSTRA! Tego właśnie mi było dzisiaj trzeba 🥰 wszystko się teraz zrobiło takie przejrzyste, dobrze wiedzieć że ma się takie trzy postacie w sobie 🤍
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Cieszę się!
@maciej5578
@maciej5578 9 ай бұрын
Termin ukuty, podobnie jak masa innych terminów. Stworzonena potrzeby Psychiatrii i Psychologii. Proszę sięgnąć do książki Psychoterapia bez makijazu. O manipulacjach w psychologii i psychoterapii. Odpowiedź jest w duchu. Poza schematem myśli - uczucie - działanie.
@jestemsen
@jestemsen 3 жыл бұрын
Zaskoczylas mnie tym filmem ;). Nie mialam tej świadomości, ze wewnętrzne dziecko to nie tylko oglądanie bajek w wieku 33lat ale tez wszystkie moje beznadziejne zachowania :p
@sylwuniap4951
@sylwuniap4951 3 жыл бұрын
A dla mnie było oczywiste że np wewnetrzne dziecko to też skrzywdzone dziecko np albo wredny "bachor"😂
@marlenamilczarek3447
@marlenamilczarek3447 3 жыл бұрын
Po tytule filmu - lekko się zbulwersowałam 😄 uważnie przesłuchałam, minutę po minucie i nie mogę się nie zgodzić. Mocno zmuszające nad refleksją nad sobą. Dziękuje ! ✨
@michaszowinski8665
@michaszowinski8665 3 жыл бұрын
Dojrzały dorosły rodzic, ma swoje korzenie w szczęśliwym dziecku. Jedno ma podbudowę o drugie. Nie ma oddzielnie dorosłego rodzica i wewnętrznego dziecka. Inaczej zdrowy dorosły to udane, z empatią wychowane dziecko. Nie ma dorodnego jabłka, gdy drzewo nie miało składników odżywczych. Taka moja refleksja
@pinkpunk9460
@pinkpunk9460 3 жыл бұрын
To prawda, dlatego jeśli ktoś miał mniej szczęśliwe dzieciństwo, to bardzo ważne jest aby później zadbać o to wewnętrzne dziecko, najlepiej przez pójście na psychoterapię aby poznać braki, potrzeby i samemu sobie pomóc. Tak jak mówisz szczęśliwe dziecko, to szczęśliwy dorosły (i szczęśliwe relacje).
@maciej5578
@maciej5578 9 ай бұрын
Termin ukuty, podobnie jak masa innych terminów. Stworzonena potrzeby Psychiatrii i Psychologii. Proszę sięgnąć do książki Psychoterapia bez makijazu. O manipulacjach w psychologii i psychoterapii. Odpowiedź jest w duchu. Poza schematem myśli - uczucie - działanie.
@joannajay236
@joannajay236 3 жыл бұрын
Bardzo odradzam rachunek sumienia na koniec dnia. U mnie to wykreowalo surowego wewnetrznego krytyka oraz bezsennosc. Naprawde, nie warto samego siebie oceniac tuz przed snem. Moze rano? Nigdy nie w lozku, kiedy powinno byc nam blogo i milo, a nie wstyd za gafy i zle zachowania. A filmik super, dobrze wyjasnione te persony naszego ego!
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Słuszna uwaga! Ale myśle ze warto rozróżnić: ocenę (Rodzic się kłania) od refleksji :)
@joannajay236
@joannajay236 3 жыл бұрын
Racja :D hmmm... ciekawe czy ten wewnetrzny krytyk to nasz "rodzic" i czy jest wzorowany na jednym z naszych prawdziwych rodzicow...
@OrganistaAndrzej
@OrganistaAndrzej 3 жыл бұрын
Mogę napisać, że kocham Twój głos? Ale tak platonicznie. Jestem muzykiem organistą, oglądam Cię od dawna i uwielbiam niskie kobiece głosy, zwłaszcza Twój 😻😻
@stefaniababik4143
@stefaniababik4143 3 жыл бұрын
✋ piąteczka 😃🎶
@adammoscikov1313
@adammoscikov1313 3 жыл бұрын
Głos ma podobny do mojego znajomego, "Tadzika",😉
@maciej5578
@maciej5578 9 ай бұрын
Termin ukuty, podobnie jak masa innych terminów. Stworzonena potrzeby Psychiatrii i Psychologii. Proszę sięgnąć do książki Psychoterapia bez makijazu. O manipulacjach w psychologii i psychoterapii. Odpowiedź jest w duchu. Poza schematem myśli - uczucie - działanie.
@maciejkucharski5703
@maciejkucharski5703 Жыл бұрын
Poznałem, prócz głosu, świetnie podany „content” 💪🏻
@folki039
@folki039 3 жыл бұрын
Świetny filmik, z każdym kolejnym materiałem patrzę na świat trochę inaczej i więcej wiem, dziękuję 💛
@kazszcz1913
@kazszcz1913 3 жыл бұрын
U mnie jest więcej dziecka 😀, męczę się też z tzw. sztywniakami, szczególnie w pracy. Oni z kolei nie traktują mnie poważnie, chociaż jestem najstarsza w naszym pracowym gronie. 😂
@wolnagwiazda
@wolnagwiazda 3 жыл бұрын
Ci sztywniacy to pewnie mają wewnętrznego rodzica 😄. Bo na pewno nie wewnętrznego dorosłego. Wewnętrzny dorosły może się dogadać z każdym bo ma w sobie WD jak i WR 😉
@maciej5578
@maciej5578 9 ай бұрын
Termin ukuty, podobnie jak masa innych terminów. Stworzonena potrzeby Psychiatrii i Psychologii. Proszę sięgnąć do książki Psychoterapia bez makijazu. O manipulacjach w psychologii i psychoterapii. Odpowiedź jest w duchu. Poza schematem myśli - uczucie - działanie.
@joannakwiatek6624
@joannakwiatek6624 3 жыл бұрын
Bardzo sympatyczna osoba... co super sie ogląda ...można zdecydowanie powiedzieć ze ważne jest poprostu rozsądne podejście do życia i pogodne podejscie do ludzi :)
@Asterlla
@Asterlla 3 жыл бұрын
Czy tylko dla mnie filmy są nagrywane za cicho?
@Natasza-tg7xr
@Natasza-tg7xr 3 жыл бұрын
super film! często słyszę, że jest we mnie dziecko, bo taka radosna i optymistka, ale po twoim filmie wiem, że to niecała prawda, bo jest we mnie Wewnętrzny Dorosły który nadzoruje to dziecko 😄
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
O tak, i on zwykle jest ostry i surowy.. i tak się błąkamy od Dziecka do Rodzica.. Znam to :)
@paulapachnik9678
@paulapachnik9678 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie Tak i ja błąkam się pomiędzy tymi dwoma komponentami. Jest mi trudno złapać środek. Moje dziecko jest obecnie rozwrzeszczane, trochę zrozpaczone z powodu niespełnionych potrzeb rozwojowych i co do bezpieczeństwa. Nosi w sobie gniew na rodziców. Ja sfrustrowana jego dominacją, próbuję je ujarzmić Dorosłym, bo tak wstydzę się tych infantylnych zachowań. Nie byłam na terapii jeszcze, ale mam szanse na jedną wybrać się w tym miesiącu.
@DomiMala2Nala
@DomiMala2Nala 3 жыл бұрын
Dodalabym, ze jesli traumy z przeszłości mocno wplywaja na aktywnosc wewnetrznego dziecka, potrzebne jest by duzo sobie okazywac ciepla, empatii i wspolczucia i pozwolic sobie w bezpieczny dla siebie i otoczenia na wyrazenie zablokowanych emocji. Byc dla siebie kochajacym opiekunem, ktory sie zaopiekuje, zaspokoi potrzebe milosci. To pomaga wtedy bysmy nie zrzucali na innych potrzeby zaspokojenia naszych potrzeb.
@antkiewiczowaangelika2871
@antkiewiczowaangelika2871 3 жыл бұрын
Jak zwykle super filmik. Fajnie znów słyszeć Twój kojący głos 🤗😊
@carlaellis4578
@carlaellis4578 3 жыл бұрын
Wspomnę jeszcze tylko, że idealnie wstrzeliłaś się czasowo - ten filmik to piękny prezent urodzinowy, dziękuję! :D
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin!! 🥳
@carlaellis4578
@carlaellis4578 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie Dziękuję!
@nataliastg97
@nataliastg97 3 жыл бұрын
Nishka jesteś wielka! Dzięki za wyjaśnienie i wartościowy filmik
@magorzatag4636
@magorzatag4636 2 жыл бұрын
Prosto,kąkretnie,rzeczowo,zrozumiale-jednym słowem świetny przekaz!!!!!!Dziękuję👍👍
@ekonoi2e
@ekonoi2e 3 жыл бұрын
Rzeczowo i jasno wyłożony temat, a mimika wprost rewelacyjna. Ja to chyba podwójny jestem, bo pieć lat temu obłaskawiłem księżniczkę w sobie - okiełznałem i zaspokoiłem. Teraz: chłopczyk, prawdziwy Bubu, to dopiero portwór wrażliwy.
@antoninapiast5993
@antoninapiast5993 3 жыл бұрын
Niepotrzebne jest moim zdaniem śmianie się z „poppsychologicznej” opieki nad wewnętrznym dzieckiem. Koncepcje o jakich mówiłaś na początku i ta rozwinięta w filmie po prostu inaczej definiują to samo pojęcie, co z resztą jest częste w psychologii. Moim zdaniem oba podejścia są potrzebne, bardzo ciekawy i rozwijający film :)
@MiaSylvia
@MiaSylvia 3 жыл бұрын
Świetnie przedstawione role 👏🏻 Jestem miło zaskoczona. Myśle ze warto poczekać na inne Twojw filmy!
@PeterIntrovert
@PeterIntrovert 3 жыл бұрын
W tym filmie jest więcej inteligencji emocjonalnej niż w większości internetu. Dziękuję. ❤
@karolinagaeziok7809
@karolinagaeziok7809 3 жыл бұрын
Super! Już kiedyś o tym czytałam, a to było świetne uregulowanie i przypomnienie :D
@89SoulMusic
@89SoulMusic 3 жыл бұрын
wow, super wiedza! to może być mój game changer. Muszę przeczytać tą książkę
@lyra8009
@lyra8009 3 жыл бұрын
Świetny film! Tę wiedzę trzeba szerzyć. Mamy jeszcze podział na rodzica krytycznego i opiekuńczego, a dziecko buntownicze i drugie, którego nie pamiętam.
@werka_nerka
@werka_nerka 3 жыл бұрын
Wartościowy dla mnie film, dzięki!
@sawickabezlukru2966
@sawickabezlukru2966 3 жыл бұрын
Genialnie to przedstawiłaś! Dziękuję :)
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
dziękuję
@zbigniewpichur-dm3xz
@zbigniewpichur-dm3xz 8 ай бұрын
Proszę Pani ta tematyką zainteresowała mnie moja bratanica która zauważyła jakie mam problemy ze sobą. Przysłała mi wykłady (2 filmy)Pani która wykładała na U.J.Posluchalem tego z uwagą ale niestety nie były one dla mnie przyswajalne z kilku powodów (dużo naukowych terminów i ciągle nawiązywanie do wewnętrznego dziecka które należy poznać pokochać i uwolnić go z osamotnienia i.t.d.).Pani wykład pr ypadl mi do serca i coś tam załapałem. Chciałbym mieć możliwość dostępu do jak największej ej ilości Pani prelekcji moim zdaniem pro wadzi je Pa wspaniale.
@meritummeritus5247
@meritummeritus5247 3 жыл бұрын
Hej! Chcę zauważyć, że zmiksowały i pomieszały Ci się dwie koncepcje, które nie mają ze sobą nic wspólnego... Czas poczytać Junga zamiast tracić czas na analizę transakcyjną, która nie jest szczególnie bystrym wymysłem. Czysto merytorycznie pomieszały Ci się dwie sprawy. Analiza transakcyjna i koncepcja szukania, odnajdywania wew. dziecka to zupełnie dwie różne koncepcje....rozumiem że można się pomylić, bo tu dziecko i tu dziecko, ale chodzi o cos zupełnie innego. W analizie trans. chodzi o o niedojrzałą część nas, która manifestuje się w niedojrzałych, nieadekwatnych zachowaniach i reakcjach.....podczas kiedy szukanie wewnętrznego dziecka ma na celu odnalezienie, odkopanie tych części, które zostały zepchnięte do cienia a bardzo ważne i piękne. Poczytaj Junga. Odnalezienie wew. dziecka nie powoduje infantylizmu i nie kończy nieadekwatnych odbiorem sytuacji bądź takimi zachowaniami. TO NIE TO SAMO DZIECKO CO W ANALIZIE TRANSAKCYJNEJ...Odnalezienie wewnętrznego dziecka uczy uwagi na faktyczne, ważne potrzeby, pozwala być dojrzałym i cieszyć się pełnia życia. To praca nad sobą na poziomie serca i emocji... głęboka i jak najbardziej dojrzała..... Nie ma nic wspólnego z tym drugim rozwydrzonym dzieckiem z Twojego filmiku... Nic. Bo to, jak już pisałam, dwie różne koncepcje.
@meritummeritus5247
@meritummeritus5247 3 жыл бұрын
żeby pomóc Ci rozróżnić ...jeśli ktoś zachowuje się jak dziecko z teorii analizy transakcyjnej, to znaczy to nic innego, że NIE dotarł do swojego wewnętrznego dziecka, nie przepracował co trzeba.
@tomaszkowalski7867
@tomaszkowalski7867 3 жыл бұрын
Zgadza sie.
@meritummeritus5247
@meritummeritus5247 3 жыл бұрын
@@tomaszkowalski7867 dziękuję. Nie wiem czy autorka widziała mój komentarz, byc może nawet nie wie o tym, że coś pomieszała. Dziwi mnie, że nikt tego nie zauważył.
@Alessa12872
@Alessa12872 3 жыл бұрын
Cała ta psychologia pozytywna sprawia że dochodzimy do ściany.
@varduhikarapetyan7386
@varduhikarapetyan7386 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał, ale też głos i efekty specjalne użyte w filmie. Pozdrawiam 🤗
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Cieszę się i dziękuję :)
@maciej5578
@maciej5578 9 ай бұрын
Termin ukuty, podobnie jak masa innych terminów. Stworzonena potrzeby Psychiatrii i Psychologii. Proszę sięgnąć do książki Psychoterapia bez makijazu. O manipulacjach w psychologii i psychoterapii. Odpowiedź jest w duchu. Poza schematem myśli - uczucie - działanie.
@alexwildmoon5191
@alexwildmoon5191 3 жыл бұрын
Bardzo ważny temat. Ja osobiście znałam go i przerabiałam. Jednak dobrze jest to sobie przypomnieć. Dziękuję Natalio za ten film 💛💛💛
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Super że przerobiłas 🥰
@martinezcolorinez5326
@martinezcolorinez5326 3 жыл бұрын
No w końcu jasno miło i przejrzyście ...a codzienne podsumowanie stanie się u mnie rytuałem 🌸 dziekuję
@aleksandrakasprzak7350
@aleksandrakasprzak7350 3 жыл бұрын
Dziękuję za filmik😍 mi pomaga utrzymać tą wewnętrzna równowagę joga. Chociaż właśnie bywa ciężko jak kto wyprowadza z równowagi... Ale warto pracować nad sobą w tych kwestiach jak mówisz.
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Joga, super, bo uczy też uważności i bycia tu i teraz, a to na pewno również pomaga integrować nasze wnętrze
@mikoajgadosz1628
@mikoajgadosz1628 3 жыл бұрын
Trafiłem tu zupełnym przypadkiem (a może i nie?) - ten filmik wyskoczył mi w proponowanych. Abstrahując od warstwy merytorycznej (mocno docenionej przez komentujących) wydajesz się być super ciepłą osobą i bardzo przyjemnie się Ciebie słucha (dałem suba po jakiejś minucie słuchania!
@eithel85
@eithel85 3 жыл бұрын
To nie przypadek, to algorytmy :)
@kingagliwa1054
@kingagliwa1054 3 жыл бұрын
Cieszę się że ktoś tłumaczy takie rzeczy bo jednak czasami każdy potrzebuję zrozumieć siebie i innych.
@ingakostrubiec7116
@ingakostrubiec7116 3 жыл бұрын
Super film! Świetny wizualnie i merytorycznie.
@szareeminencjezachwytu
@szareeminencjezachwytu 3 жыл бұрын
8:56 Dziękuję za to pięknie powiedziane "WŁĄCZAĆ" moja polonistka by panią ucałowała :)
@Whit3petal
@Whit3petal 3 жыл бұрын
Niszko jesteś super, oglądam każdy film
@sarakarasewicz8458
@sarakarasewicz8458 3 жыл бұрын
Świetny materiał, dał mi bardzo dużo do myślenia :D Zdecydowanie muszę popracować nad równowagą między dzieckiem i rodzicem ;)
@monikanowak526
@monikanowak526 3 жыл бұрын
Świetny materiał jak zawsze! ❤️
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Dziękuję! ❤️
@krzycho.3075
@krzycho.3075 Жыл бұрын
Dzięki Serdecznie
@ilililurimva6318
@ilililurimva6318 3 жыл бұрын
Cudowny materiał dzięki
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Mam nadzieję, że się przyda ❤️
@marianojszewska9956
@marianojszewska9956 3 жыл бұрын
To jest to, konkretnie z tymi typami w nas.
@sobeszczyn2251
@sobeszczyn2251 Жыл бұрын
Witam. Swoje "wewnętrzne dziecko", to ja powinienem uleczyć, aby pójść dalej. Mam 39 lat, a widzę jak braki/deficyty emocjonalne z dzieciństwa są moim "hamulcowym" w normalnym życiu. Dziękóweczka za film. Pozdro.
@magiaobrazubieniek
@magiaobrazubieniek 3 жыл бұрын
Ten filmik zamiast tylko słuchać, musiałam też koniecznie obejrzeć. Jesteś boska!
@elwirawyskil2759
@elwirawyskil2759 3 жыл бұрын
Bardzo ważny i potrzebny filmik,konkretnie i na temat👍😘
@mariuszturczynski
@mariuszturczynski 11 ай бұрын
Genialny filmik! Bardzo dziękuję i pozdrawiam 🙂
@grakowal8947
@grakowal8947 3 жыл бұрын
Fantastyczny materiał, dziękuję
@aleksandradrazek1369
@aleksandradrazek1369 3 жыл бұрын
To u mnie jest jakaś potężna walka rodzica z dzieckiem, a dorosły w ogólne nad tym nie panuje. Czyli burdel na kółkach. 😆Dziękuję za oświecenie! 💝💝💝
@magorzatastefanowicz8356
@magorzatastefanowicz8356 3 жыл бұрын
Cudny filmik!!!! Dzieki to bylo super :) buziaki
@PANODSOWEK
@PANODSOWEK 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek!
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Dzięki, Janek! Tak jak i Twoje! :)
@Sebastian-gw3qw
@Sebastian-gw3qw 3 жыл бұрын
Świetny, pouczający, zabawny i dający wiele do myślenia
@weronikadargacz8754
@weronikadargacz8754 2 жыл бұрын
kurww nie wiesz jaki bardzo tego potrzebowałam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! piękny głos!!!!!!!!!!!!!!!!! wytłumaczone zajebiście!!! w końcu to rozumiem go girl
@weronikadargacz8754
@weronikadargacz8754 2 жыл бұрын
no nie moge patrze w proponowanych a ty w tedtalks :o kopara opadła wszystkiego dobrego!!!
@bzpnw9509
@bzpnw9509 3 жыл бұрын
Dzięki temu filmowi dowiedziałem się że tak bardzo kieruje mną moje dziecko. Wszystko się zgadza hah 😅
@shemekk
@shemekk 3 жыл бұрын
Zniszczyło mi to głowę, szkoda że dopiero teraz się o tym dowiedziałem 😁
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
ojej, to powodzenia
@kasiastefaniuk4649
@kasiastefaniuk4649 3 жыл бұрын
Swietne to bylo! Uwilbiam taki edu humor :)
@elzbietavestgard9111
@elzbietavestgard9111 Жыл бұрын
Fenomenalnie wyjasnione🤩 Dziekuje serdecznie 🤓
@zosiapaczkowska136
@zosiapaczkowska136 3 жыл бұрын
Moje wewnętrzne dziecko już dorosło, a wewnętrzny rodzic jest zbyt słaby wręcz go nie mam (mimo iż bardzo chce być mamą ;) ). Tylko że mnie psychologia interesuje od zawsze i mimo traum i chorób psychicznych mogę powiedzieć, że dziś jestem młodą zdrową dorosłą 😊
@ola390
@ola390 3 жыл бұрын
Posiada Pani niesamowitą charyzmę. Bardzo chętnie oglądam Pani vlogi. Pozdrawiam serdecznie :)
@ametice9313
@ametice9313 3 жыл бұрын
Świetny film!
@zuzanna4525
@zuzanna4525 3 жыл бұрын
Nishko, mam podpowiedź, jeżeli dodajesz tekst, którego kolor nisko kontrastuje z tłem (tak jak w 0:47 - granatowy tekst na czarnym tle), to użyj grubszej odmiany tego kroju, będzie czytelniej!
@m.3709
@m.3709 3 жыл бұрын
Oj jakie to szczęście, że trafiłam akurat dzisiaj na ten materiał. Znam tą koncepcję od dawna, ale czasem potrzebuję przypomnień. Nikt się nami nie zaopiekuje tak, jak my sami. Najpierw selfprzytulas a potem tyłek z kanapy 👍
@ShredPerspectivesWorks
@ShredPerspectivesWorks 5 ай бұрын
Znasz jeszcze jakieś sposoby na używanie naszego wewnętrznego dorosłego?
@jangoobonevilldolls471
@jangoobonevilldolls471 3 жыл бұрын
Świetna mimika, przedstawiająca obrazowanie emocji👍🤗
@izabelaurbanska5156
@izabelaurbanska5156 3 жыл бұрын
Te koncepcje są mi dobrze znane, ale i tak obejrzalam z zaciekawieniem. ❤️
@maritkaa007
@maritkaa007 3 жыл бұрын
Bardzo interesujące. Mało we mnie rodzica, może tylko w wartościowaniu i ocenianiu niektórych zachowań. 🙂 Posługuje się dorosłym 😁 w opanowaniu wewnętrznego dziecka pomaga rozwijanie inteligencji emocjonalnej.
@MrZibiak
@MrZibiak Жыл бұрын
Dziękuje fajny odcinek, świetna jest ta Twoja własna interpretacja i mimika aby pokazać lepiej emocje. Czyż to troszkę nie wewnętrzne dziecko? ;))
@monikaczajkowska8928
@monikaczajkowska8928 3 жыл бұрын
Świetny film
@dawidgrabowski7909
@dawidgrabowski7909 3 жыл бұрын
4:35 Podobają mi się te okulary :)
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
to są takie blokujące niebieskie światło z ekranu, kiedyś kompulsywnie je kupiłam, a i tak zapominam nakładać, więc chociaż do filmy się przydadzą ;)
@dawidgrabowski7909
@dawidgrabowski7909 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie Tak zablokowały niebieskie światło, że cała koszula jest niebieska :D ?
@i.k.9742
@i.k.9742 Жыл бұрын
Rewelacja!!😍💕🙏 Dziękuje❤️
@odczujemocje
@odczujemocje 3 жыл бұрын
Cudowny przekaz
@martazmudzinska8052
@martazmudzinska8052 3 жыл бұрын
Ja nie potrafię nad sobą panować. Zawsze jestem dzieckiem i nie umiem sobie z tym poradzić. To trochę dziwne ze wzgledu na to że wielu ludzi uważa moje rady i moje słowa za cenne i wartościowe, a sama sobie nie umiem dobrze radzic. Będę próbować nagle odciąć się od rodziców tuż po maturze (już za miesiąc) Może mi to pomoże dojrzeć..? Bardzo dziękuję za film dał mi duzo nadziei i motywacji. Temperamentu nie zmienię, ale mogę pracować nad swoim myśleniem.
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
a może zacznij mówić sobie, że DASZ RADĘ zapanować nad sobą? :)
@joannajay236
@joannajay236 3 жыл бұрын
W tym wieku wszyscy sa dzieckiem, a Ty jestes na najlepszej drodze, zeby rowiesnikow w dorastaniu psychologicznym przegonic :)
@zbigniewpichur-dm3xz
@zbigniewpichur-dm3xz 8 ай бұрын
Jestem zachwycony tym co Pani mowila.Mam spore problemy k
@WRozbitymZwierciadleTV
@WRozbitymZwierciadleTV 2 жыл бұрын
Jestem wiecznym dzieckiem i jest zajebiście. Próbowałam dostosować się, dorosnąć i nic z tego nie wyszło.
@childrensstorytime568
@childrensstorytime568 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy filmik, dziękuję
@Ewa-vv5ci
@Ewa-vv5ci 3 жыл бұрын
Dziękuję❤️
@Madlen85
@Madlen85 3 жыл бұрын
Super temat hm jeszcze mam problem z rozpoznaniem kto się we mnie budzi i jak reagować ale myślę że się nauczę i będzie mi łatwiej;)
@ZalewskiKamil
@ZalewskiKamil 3 жыл бұрын
coz za wspanialy scenariusz dla kogos z multiple personality disorder, "moje chore wewnetrzne dziecko po konsultacji z odpowiedzialnym rodzicem..."
@asiaskalska3462
@asiaskalska3462 3 жыл бұрын
Wewnętrzne dziecko, rodzic i dorosły. A jak ktoś ma wewnętrznego strażnika z łagru?
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
to znaczy, że ten "rodzic" naprawdę ostro się panoszy.. i że warto się temu przyjrzeć.
@asiaskalska3462
@asiaskalska3462 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie Chyba tak, czasami jestem zbyt surowa wobec samej siebie.
@dorotawitkowska840
@dorotawitkowska840 3 жыл бұрын
Dziekuje 👍🏻🤗🌷
@lenns3896
@lenns3896 3 жыл бұрын
Super, uświadamiające - Dzięki ❤️
@user-us6vq7cj5u
@user-us6vq7cj5u 3 жыл бұрын
Uwielbiam pani głos on jest taki mega uspokajający
@carlaellis4578
@carlaellis4578 3 жыл бұрын
Ten komentarz piszę chyba tylko dla większych zasięgów, bo co Ci mam, Natalia, powiedzieć? Jak zwykle nas nie zawodzisz i poruszasz istotną kwestię w ponadprzeciętny i przekonujący sposób. Kolejny świetny film. Wiem, że się powtarzam jak zdarta płyta, ale no cóż innego tu powiedzieć? :D Dlatego właśnie nie zostawiam komentarzy pod każdym filmem - brzmiałabym tak samo, aż bym Ci się znudziła. :D
@NishkaMovie
@NishkaMovie 3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję, Twój komentarz to jak miód na moje serce (pewnie narcystyczne ;))
@carlaellis4578
@carlaellis4578 3 жыл бұрын
@@NishkaMovie Ani trochę nie jest narcystyczne if you ask me :D
@andrzejmaranda3699
@andrzejmaranda3699 3 жыл бұрын
Bardzo istotny, ważny, film!
@jk.5432
@jk.5432 3 жыл бұрын
❤ pozdrawiam
@kamperija892
@kamperija892 Жыл бұрын
Jesteś stuknięta :) Pozytywnie, to tak przyciąga do tego by obejrzeć film do końca!
@aleksandriaable
@aleksandriaable 3 жыл бұрын
Ciekawy temat, sama też gorąco polecam tę książkę, ale strasznie drażni mnie taki infantylny filmik :( . Rozumiem, że może miało to być śmieszne, ale czy naprawdę robienie min i dziwnych głosów, w dodatku tak słabo wykonane, jest zabawne...? Nie rozumiem też po co te napisy w takiej chaotycznej formie, skoro jest dźwięk. Jeśli dla głuchoniemych no to bardzo niepraktyczne, tyle kolorów i wszystko takie niedopracowane :( Niestety moim zdaniem mega ciekawy temat został podany jak dla ciołków albo przynajmniej jakbym odbiorcą miały być dzieci. Chyba, że taki był zamysł, w co wątpię... Rozumiem, że buzuje w Pani sangwinik, ale strasznie rzuca się w oczy niedopracowanie i słabe granie na siłę. Nie wysłałabym tego filmiku znajomym, bo to zachowanie jest tak drażniące, że ciężko mi było skupić się na treści. Może by tak trochę... nie że z kołkiem w tyłku, no ale z takim humorem z wyższej półki niż robieniem "śmiesznych min". Takie to na odwal zrobione, jakby sama narracja też była czytana pierwszy raz :(. Ogólnie bardzo lubię tematy poruszane na tym kanale, ale już któryś raz nie mogę przebrnąć przez te słabe żarty i pseudo grę aktorską, więc pomyślałam, że może warto dać znać, bo nie chce mi się wierzyć, że tylko mi przez tą formę nie chce się już włączać kolejnych filmików.
@loveandhate2742
@loveandhate2742 3 жыл бұрын
Świetny film. Wytłumaczyłaś to tak dobrze jak nikt inny na polskim yt. Zostawiam lajka i suba. PS: Czy możesz rozwinąć temat "przejmowania" kontroli poprzez wewnętrzne dziecko? Bo mam wrażenie że u mnie dziecięca cześc się skleiła na tyle że nie potrafię spojrzeć na rzeczywistość normalnie, tylko poprzez stare, trudne doświadczenia.
@karolinaprofaska3074
@karolinaprofaska3074 3 жыл бұрын
"Włączać", kocham! 💞 Jak ja mam dosyć, ile ludzi mówi "włanczać" 😬
@kristi6621
@kristi6621 3 жыл бұрын
Mega aaa! Gratuluję super filmu!
Jak zadbać o wewnętrzne dziecko.
27:10
dr Agnieszka Kozak
Рет қаралды 68 М.
SPONGEBOB POWER-UPS IN BRAWL STARS!!!
08:35
Brawl Stars
Рет қаралды 17 МЛН
小丑把天使丢游泳池里#short #angel #clown
00:15
Super Beauty team
Рет қаралды 46 МЛН
If Barbie came to life! 💝
00:37
Meow-some! Reacts
Рет қаралды 75 МЛН
这三姐弟太会藏了!#小丑#天使#路飞#家庭#搞笑
00:24
家庭搞笑日记
Рет қаралды 52 МЛН
Mity o "pracy nad związkiem" i świetna wskazówka terapeuty par
11:00
Natalia Nishka Tur
Рет қаралды 122 М.
Jak uzdrowić twoje wewnętrzne dziecko ?
19:34
Kasia Sawicka
Рет қаралды 163 М.
Typy szantażystów emocjonalnych oraz sposoby na nich
13:14
Natalia Nishka Tur
Рет қаралды 60 М.
Znajdź SPOKÓJ wewnętrzny
26:36
Kasia Sawicka
Рет қаралды 186 М.
Sposób komunikacji, który może zdziałać cuda
9:49
Natalia Nishka Tur
Рет қаралды 120 М.
STRACONE DZIECIŃSTWO - jak odzyskać?
18:46
Człowiek Absurdalny
Рет қаралды 58 М.
Mały poradnik dla DDA i DDD - Wewnętrzne dziecko
21:25
Kasia Sawicka
Рет қаралды 58 М.
Katarzyna Miller - Wewnętrzne Dziecko
12:53
Na chwilę - oficjalny kanał Katarzyny Miller
Рет қаралды 59 М.
SPONGEBOB POWER-UPS IN BRAWL STARS!!!
08:35
Brawl Stars
Рет қаралды 17 МЛН