Co do rozwiązania równania niejednorodnego to tutaj trzeba uzmienniać stałe gdybyśmy w części niejednorodnej mieli odwrotność tego co mamy teraz to można byłoby cudować z przewidywaniem Co do równania jednorodnego to można na kilka sposobów np próbować rozwiązanie e^{λx} i rozwiązać równanie kwadratowe wtedy kombinacja liniowa znalezionych całek szczególnych będzie całką ogólną równania jednorodnego, bawiąc się przekształceniem Laplace , można też równanie jednorodne przekształcić w równoważny układ równań , zapisać go w postaci symetrycznej ,rozwiązanie układu sprowadzi się do rozwiązania równania jednorodnego pierwszego rzędu Jeżeli chodzi o przekształcenie w układ i całkowanie w postaci symetrycznej to w tym równaniu będzie do rozwiązania równanie szóstego stopnia więc będzie trzeba skorzystać z funkcyj nieelementarnych bo przez pierwiastniki tego równania nie można rozwiązać
@tomaszzelichowski67716 жыл бұрын
Dzięki za film, dobra robota.
@automatyk67356 жыл бұрын
Takie smaczki z rana :)
@alyssumlab6 жыл бұрын
Świetny film! Bardzo mi się podoba jak tłumaczysz dlaczego tak się robi a nie tylko, że tak trzeba. :) Jedna ciekawostka, w Szwecji nazywamy wrońskiana, determinant. Nie chcę tutaj podkreślać być może ignorancji dla polskich myślicieli, ale tak niestety jest. ;)
@kowalskimateusz6 жыл бұрын
Dzięki za komentarz, Podobno większość twierdzeń w matematyce jest nazwa nie tym nazwiskiem co trzeba, choć nie sprawdzałem tego. Albo np. twierdzenie Kroneckera-Capellego na zachodzie nazywane dwoma innymi nazwiskami.
@pokulan4 жыл бұрын
Super! Ale mam jedno pytanie. W tej metodzie uzmiennienia stałych, ta "prawa" strona równania r(x) wgl ma jakiś wpływ na rozwiązanie?