Wiza do USA - jak złożyć wniosek i Wasze pytania | Vlog #18

  Рет қаралды 70,192

Arlena Witt

Arlena Witt

Күн бұрын

Jak dostać wizę turystyczną na 10 lat? Ile to kosztuje? Jak długo się czeka? Jakie formularze wypełnić? Czy rozmowa w ambasadzie jest po polsku? Czy mogą mnie nie wpuścić do USA na lotnisku? To Wasze najczęstsze pytania i dziś na nie odpowiadam. :)
📚 Tu kupisz moją książkę „Grama to nie drama”: arlena.altenber... :)
===================================
JAK TO WYGLĄDA?
1) Zrób zdjęcie
• Idź do fotografa i poproś o zdjęcie do wizy amerykańskiej w 2 wersjach - cyfrowe i wydrukowane.
• Możesz je zrobić samodzielnie, oto instrukcje: www.ustraveldoc...
2) Wypełnij formularz DS-160: ceac.state.gov...
• Przed wypełnieniem przygotuj: paszport, poprzednie paszporty ze starymi wizami do USA, dane kontaktowe hotelu/gospodarza.
• ZANOTUJ NR WNIOSKU! (przykładowo AC002O4G7H)
• Podczas wypełniania wgraj zdjęcie z komputera.
• Podczas wypełniania wnieś opłatę wizową (można przelewem) - wiza B1/B2: 624 zł.
• ZANOTUJ NR OPŁATY! (przykładowo 741246293019)
• ZANOTUJ 10-CYFROWY NR KODU KRESKOWEGO!
3) Załóż profil na ustraveldocs.com
➜ Nowy wniosek/Wyznacz spotkanie, potrzebne będą: nr paszportu, nr opłaty wizowej, 10-cyfrowy nr kodu kreskowego z formularza DS-160
4) Spotkanie w ambasadzie - Warszawa, ul. Piękna 12
Bądź o wyznaczonej godzinie (nie wcześniej!) i miej przy sobie:
• potwierdzenie daty umówionej rozmowy,
• potwierdzenie złożenia formularza DS-160,
• zdjęcie papierowe,
• aktualny paszport i poprzednie,
• małą torbę, ew. 1 teczkę na dokumenty formatu A4, zakaz wnoszenia jedzenia i picia.
Przebieg wizyty:
a) na dworze kolejka nr 1 - sprawdzenie paszportu, naklejka na paszport
b) na dworze kolejka nr 2 do wejścia
c) po wejściu oddanie telefonu do depozytu, kontrola jak na lotnisku
d) w poczekalni okienko 1 - sprawdzenie paszportu, skan zdjęcia
e) w poczekalni okienko 2 - zdejmowanie odcisków palców
f) w poczekalni okienko 3 - rozmowa po angielsku lub po polsku
5) Paszport z wizą odbierasz po kilku dniach osobiście w siedzibie firmy kurierskiej lub płacisz 24 zł za kuriera.
===================================
DLA OCHOTNIKÓW:
✏️ Codziennie nowe „słowo na dziś” w Instastory: / wittamina
TU TEŻ ROBIĘ FAJNE RZECZY:
🧠 Twitter - złote myśli: / wittamina
🙊 Vine - śmieszki w 6 sekund: vine.co/wittamina
👫 Grupa Pocudzemunators na Facebooku: / pocudzemunators
⏰ Fanpage „Po Cudzemu” - info o spotkaniach: / pocudzemu
WSZYSTKIE ODCINKI „Po Cudzemu”:
bit.ly/pocudzemu
MASZ PYTANIA?
W opisach odcinków z Q&A są wszystkie, na które już odpowiedziałam:
Q&A nr 1 - • Q&A nr 1, czyli jak ja...
Q&A nr 2 - • Q&A nr 2, czyli ile ma...
Q&A nr 3 - • Q&A nr 3, czyli czy po...
Q&A nr 4 - • Q&A nr 4, czyli język ...
OBRAZ I DŹWIĘK:
• aparat - Nikon D7200
• mikrofon - Zoom H5
• muzyka - „Bright Wish” Kevin MacLeod - incompetech.com licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License creativecommons...
• miks - Zgrywa Studio / zgrywastudio
Pozdrawiam wszystkich, którzy czytają opisy odcinków! Jeśli przeczytałeś opis do tego miejsca, w komentarzu wpisz „Party in the USA”. :)
😂 Ostatnio przestałam korzystać ze Snapchata i teraz śmieszkuję na Instastory. Codziennie wrzucam „słowo na dziś”, a poza tym są tam jeszcze inne (nie zawsze mądre) rzeczy. Ale przynajmniej bawię się doskonale. :) To tu: / wittamina

Пікірлер: 463
@Ryjeck49
@Ryjeck49 5 жыл бұрын
Nawet jakbyś przedstawiała instrukcję obsługi japońskiej automatycznej toalety to i tak bym obejrzał do końca, taką masz charyzmę! ;)
@ArlenaWitt
@ArlenaWitt 5 жыл бұрын
Dopisuję do listy tematów. ;) Dziękuję!
@tokenlau7519
@tokenlau7519 5 жыл бұрын
A propos toalet, Emil Truszkowski ostatnio na swoim kanale Aiko i Emil pokazal muzeum toalet TOTO w Japonii - warto obejrzec. Zwiedzal to muzeum z Japonczykiem, ktory w 3 lata nauczyl sie polskiego tak dobrze, ze gramatyke zna lepiej od wielu Polakow (level Azjata ;)) . Ten Japonczyk ma swoj kanal, ktory prowadzi po polsku, wiec mozna go sobie tam posluchac.
@Ryjeck49
@Ryjeck49 5 жыл бұрын
@@tokenlau7519 Oglądam od dawna :) Dlatego przyszedł mi do głowy ten żart :D
@solar901
@solar901 5 жыл бұрын
Akurat instrukcja obsługi japońskiej automatycznej toalety to byłoby coś całkiem ciekawego.
@orbbb6674
@orbbb6674 5 жыл бұрын
Nie lecę do USA, ale i tak z chęcią obejrzę :)
@Naukowiec44420
@Naukowiec44420 5 жыл бұрын
Mi również nie podoba się ta cała procedura i uważam, że w wielu miejscach jest dość upokarzająca dla starającego się o wizę. My musimy się płaszczyć, żeby w ogóle mieć jakąkolwiek szansę przekroczyć granicę amerykańską i jest to śmieszne, zwłaszcza w kontekście, że już niemal cała Europa lata sobie do USA bezwizowo a w mediach co rusz słyszy się jak to Polska jest niesamowicie ważnym sojusznikiem Stanów. Ta... Choć tu największe pretensje mam do polskich rządów (nie tylko obecnego) za to jak rozgrywały politykę międzynarodową. Ale nie chcę Ci Arleno zbytnio kręcić polityki pod filmem. Filmik oglądało się jak zwykle super i jest bardzo pomocny. Dzięki, że wkładasz tyle pracy w to by ułatwić innym życie, choćby właśnie podczas przedzierania się przez te procedury.
@Magda0404
@Magda0404 5 жыл бұрын
dlatego poczekam az zniosa wizy.. o ile to zrobia..
@greenee04
@greenee04 5 жыл бұрын
@@izaf.8453 a kto odpowiada za procent odmów? My sami sobie tych wiz nie odmawiamy jednocześnie nie uważam, że należy wprwadzać wizy mieszkańcom USA. UE wprowadza drobną opłatę za potwierdzenie statusu bezpieczeństwa i już masa biednych Amerykanów płakała pod postami CNN jak bardzo im to utrudni życie mimo że opłata wynosi kilka dolarów a uzyskany status ma bodaj 3 lata ważności. Jeżeli aplikacja online ich przerasta to strach pomyśleć co by było gdyby musieli przejść przez prawdziwy proces wizowy oraz zapłacić za to kilkaset dolarów
@MsMoniss
@MsMoniss 5 жыл бұрын
Jedrula niestety się zgadzam. Aplikowalam co prawda juz chyba z 6 lat temu i to w Krakowie ale doświadczenie było też bardzo upokarzające. Było zimno, lało jak z cebra a cała procedura wstępnego oglądania dokumentów aby w ogóle wpuścili cię do budynku ambasady jest na dworze. Nawet daszku nie byli w stanie Polakom załatwić więc te wszystkie papiery i paszporty na tym deszczu..... dramat. Rozmowa była też słaba i w tonie "ty głupi polaczku na bank chcesz zostać". Nigdy więcej. Dzięki Bogu mam podwójne obywatelstwo i przysługuje mi ESTA.
@xiukn8
@xiukn8 5 жыл бұрын
To nie jest wina rzadu tylko polakow. Otworzyly sie granice z eu, i co? Masowa emigracja na wyspy, do skandynawi czy niemiec. Teraz wyobraz sobie zniesienie wiz... cala masa polakow rzuca sie na „amerykanski sen” i zostaje tam na stale, a usa ma nadmiar nielegalnych imigrantow i bez tego. Wiec zamiast psioczyc na rzad, podziekujcie rodakom. Inne kraje nie maja wiz bo obywatele potrafia jechac na wycieczke i wrocic
@MsMoniss
@MsMoniss 5 жыл бұрын
Ale American dream jest przereklamowany i w 21 wieku jak ktoś chce zostać nielegalnym imigrantem w stanach to ma coś nierówno pod kopułą. Wielce wątpliwe że aż tylu by się na to zdecydowało. A emigracja do innych krajów UE to kompletnie inny temat bo też na zupełnie innych warunkach się to odbywa.
@paradisenyc5712
@paradisenyc5712 5 жыл бұрын
Party in the USA! 🎊
@Naukowiec44420
@Naukowiec44420 5 жыл бұрын
@@klarasliwa9367 Raczej chodzi o to, że ktoś przeczytał opis :P
@arturwojciechowski4722
@arturwojciechowski4722 5 жыл бұрын
Uwielbiam Twoje "nie wiem" tak specyficznie akcentowane 😍
@specialed2167
@specialed2167 5 жыл бұрын
Moja rozmowa z konsulem trwała całe 3 min. Dostać wizę dziś to nie problem. To nie to samo co kiedyś. Dziś jesteśmy bardziej postrzegani jako turyści, a nie emigranci.
@TheProfunek
@TheProfunek 5 жыл бұрын
no pewnie, dlatego jako jeden z bodajże 3 krajów w europie nadal nie możemy swobodnie wyjeżdzać. myślisz że dżordżetta jest taka łaskawa? gówno prawda... turyści mogą sobie i tak jeżdzić a ona chce zablokować wyjazdy rodzinne i przeciętnych ludzi.
@nickxyx2879
@nickxyx2879 5 жыл бұрын
@@TheProfunek Serio? xD Tej rozmowy w ogóle nie powinno być. Nawet Węgrzy, Litwini czy Estończycy mogą lecieć do Stanów tylko z dowodem osobistym. Nie pisz, że to nie problem, bo proces wydawania wiz do USA jest czasochłonny i jednak kosztuje trochę wysiłku. Uwierz mi, że jeśli Stany Zjednoczone podtrzymują obowiązek wiz z danym krajem to mieszkańcy tego kraju nie są postrzegani jako turyści.
@specialed2167
@specialed2167 5 жыл бұрын
@@nickxyx2879 Dla ciebie ta szklanka jest najwidoczniej do polowy pusta, dla mnie do polowy pelna, bo wiem jak kiedys dostac wize do USA to byl PROBLEM. Ale ty widocznie nie masz o tym bladego pojecia.
@nickxyx2879
@nickxyx2879 5 жыл бұрын
@@specialed2167 Nie mam o tym pojęcia? xD Ja również wiem, że kiedyś dostanie wizy było problemem, ale odwoływanie się przez Ciebie do przeszłości pokazuje tylko, że Twoje stanowisko nie jest zbyt silne. Na Łotwie i w Estonii wyjazd do USA na początku XXI wieku graniczył z cudem, było dużo gorzej niż w Polsce, a dziś Łotysze i Estończycy lecą sobie do Stanów bez żadnych formalności papierkowych.
@marcin8680
@marcin8680 5 жыл бұрын
No jeżeli mieszkasz w Warszawie lub w Krakowie to może i to dla ciebie mały problem wyskoczyć sobie w przerwie na lunch załatwić wizę, ale wyobraź sobie że ludzie z innych miast muszą specjalnie brać urlop i wydawać dodatkowy hajs na dojazd, i ok może nie jest to jakiś wielki problem, ale jest to po prostu wku****jące że trzeba to robić oraz to że jesteśmy traktowani gorzej niż obywatele innych kraje EU mimo że wcale nie jesteśmy od nich gorsi.
@annaplaczkiewicz
@annaplaczkiewicz 5 жыл бұрын
Ja mogę odpowiedzieć na jedno z zadanych Tobie pytań - a mianowicie czy można starać się o wizę mieszkając za granicą. Tak, można. Mieszkam w Danii i wizę załatwiłam w ambasadzie w Kopenhadze. Nie było żadnego problemu. Party in the USA!
@PaulinasPassions
@PaulinasPassions 5 жыл бұрын
Ja tez skladalam wniosek za granica (Niemcy) i bylo to o wiele prostsze i klarowne niz w Polsce! Chyba tez o wiele taniej, bo z tego co pamietam to zaplacilam 70 Euro.
@margauxkol3875
@margauxkol3875 5 жыл бұрын
@@PaulinasPassions O, fajnie wiedziec, bo ja we Francji i tez sie zastanawialam. Ludzie tutaj mowili mi, ze jesli na krocej niz trzy miesiace to wizy nie potrzebuje , ale chyba nie brali pod uwage, ze jednak obywatelstwo mam nadal polskie, wiec musze sie plaszczyc.
@elzbietabiel3308
@elzbietabiel3308 5 жыл бұрын
Anna Płaczkiewicz - tak, potwierdzam, mieszkam od lat w Londynie i dwa miesiace temu dostalam wize do USA.( tez na 10 lat ).
@kingakot9264
@kingakot9264 5 жыл бұрын
Przydatna informacja! Dzieki wielkie bo akurat sie nad tym zastanawiam😊
@alicjahajder6444
@alicjahajder6444 5 жыл бұрын
Arlena, chciałabym Ci bardzo podziękowac, że uświadomiłaś mnie w kwestii oglądania reklam przed filmami ny YT
@bartoszf5043
@bartoszf5043 5 жыл бұрын
Proste jak otrzymanie zaświadczenia A38 ;)
@Ryjeck49
@Ryjeck49 5 жыл бұрын
A formularza różowego też? P.S. Moja ulubiona scena w ulubionej części ze wszystkich filmów o przygodach galów :)
@krissdevalnor9786
@krissdevalnor9786 5 жыл бұрын
Asterix rzadzi!😉
@moshix2888
@moshix2888 3 жыл бұрын
XDDDDDD
@MaciejWiercioch
@MaciejWiercioch 5 жыл бұрын
Super film! Dorzucę kilka uwag, po już kilku przyznanych wizach :) 1. W ambasadzie trzeba zachowywać się uprzejmie, ale normalnie! Mówić prawdę, zwięźle i z uśmiechem. Pracownicy ambasady są niemal jak psychologowie, widzieli już mnóstwo ludzi kłamiących lub coś ukrywających - i wyczuwają to na kilometr. Nie wyglądaj desperacko, głupio jak się nie dostanie wizy, ale świat się nie skończy. Bądź kulturalny(a), bądź sobą i nie powinno być problemów! 2. Przyjeżdżając na wizie turystycznej trzeba mieć bilet w obydwie strony. Nie zawsze jest to weryfikowane, ale często urzędnik na lotnisku się o to pyta. Lecąc już do Stanów warto jest więc mieć wydrukowane potwierdzenie lotu powrotnego lub chociaż zapisane szczegóły lotu. 3. Nawet kiedy będą "zniesione wizy" i wprowadzany będzie ruch bezwizowy, to chodzi o wizyty TURYSTYCZNE. Nie trzeba będzie wypełniać wniosków, płacić opłat za wniosek i jechać do ambasady, co jest oczywiście super! ALE kilka uwag odnośnie VWP/ESTA (ruchu bezwizowego): - nadal nie będzie można jechać *pracować* po zniesieniu wiz (turystycznych właśnie) bez uzyskania odpowiedniej do tego specjalnej wizy - nadal można dostać odmowę wstępu na lotnisku (lub porcie) po stronie USA - ESTA, którą się stosuje przy ruchu bezwizowym też może być odmówiona - np. jeśli komuś wcześniej odmówiono wizy zanim wprowadzono ruch bezwizowy albo gdy ktoś przesiedział pobyt turystyczny. Wtedy nadal trzeba wybrać się do ambasady - obecnie, na wizie B1/B2 wlatując do Stanów można dostać jednorazowy pobyt maks. do 6 miesięcy (na miejscu urzędnik decyduje ile czasu nam "wbije" do paszportu), a na ruchu bezwizowym będzie to maks. 90 dni A, i żeby przystąpić do ruchu bezwizowego, każdy kraj musi spełnić ten sam warunek: mniej niż 3% odmów wiz nieimigracyjnych (takich jak wizy turystyczne). Polska jest coraz bliżej tego progu, w 2018 było już tylko 3,99% odmów, więc jest szansa! Ale wszystkich dotyczą te same zasady i nie ma co liczyć na "specjalne traktowanie dla sojusznika", czy że "prezydenci powinni się dogadać". Powodzenia wszystkim!
@bayou525
@bayou525 5 жыл бұрын
W Krakowie przed konsulatem oczywiście stoimy na polu a nie na dworze:)
@andrzejkucik
@andrzejkucik 5 жыл бұрын
Ale kiedy składałaś wniosek w konsulacie w Krakowie, to stałaś półtorej godziny na polu, a nie na dworze ;)
@ArlenaWitt
@ArlenaWitt 5 жыл бұрын
Jestem ze Śląska. Stałam na dworze. :)
@TheMaurycy25
@TheMaurycy25 5 жыл бұрын
@@ArlenaWitt bo widocznie na Śląsku chodziło się z pola na Dwór bo u nas w Galicji to z Dworu na pole się chodziło 😉
@laptopowiec78
@laptopowiec78 5 жыл бұрын
Concordem sie wybrala!
5 жыл бұрын
O, następnym razem jak zostanę zalana pytaniami jak „pojechałam do USA bez wizy”, będę odsyłać do tego filmu ❤️ Dostałam mnóstwo takich pytań gdy kupiłam bilet jeden dzień przed wylotem i poleciałam do Los Angeles. Wiza turystyczna jest czymś co warto mieć nawet na zapas, procedura jest wykańczająca ale potem można już sobie latać jak się chce. Ja aplikowałam w Chinach i to była droga przez mękę. Chińczyków o wizę aplikuje baaardzo dużo (z czego połowę odrzucają), więc czekałam ponad miesiąc na spotkanie, a i tak były już tylko dostępne wczesne godziny poranne. Rozmowa też nie była krótka. Pytali mnie co robię w Chinach, jaki jest mój związek z tym krajem, ile i jak zarabiam, ile kosztuje moje mieszkanie i czy mieszkam sama (powiedziałam że z dwoma kotami ;)). Pan Amerykanin nawet zadał dwa pytania po chińsku żeby sprawdzić czy naprawdę studiuję po chińsku! Sama rozmowa trwała około 10 minut, ale na końcu usłyszałam „Enjoy your travel” 😁
@edytakowal3396
@edytakowal3396 5 жыл бұрын
Warto tez wspomniec o tym ze w sytuacji gdy twoja wiza zostanie uszkodzona traci waznosc. Znaczy to ze musisz od poczatku aplikowac o wize tak samo jakbys nigdy jej nie posiadal, co za tym idzie placic ta sama kase i tym razem rowniez istnieje ryzyko ze jej nie otrzymasz. Tak wlasnie bylo w moim przypadku. Gdy przekraczałam inna granice pan straznik z pospiechu (glupoty, zlosci) wstawil mi stempel na mojej amerykańskiej wizie. Planowalam wybrac sie do USA za miesiac wiec postanowilam w razie czego skonsultowac sie z ambasada czy jest ok. Niestety, okazalo sie ze nie jest. Wyobraźcie sobie moja frustracje, wize na 10 lat mam dopiero od poltora roku a przez tego pana pozegnalam sie ze stanami na najblizszy czas. Pociesza mnie tylko fakt, ze zdazylam spedzic tam pol roku i zobaczyc wiekszosc miejsc ktore mnie interesowaly. Moral z tego taki ze pilnujcie swoich wiz bo nie rosna na drzewach 😬 A wizyte w ambasadzie USA w Londynie wspominam bardzo milo. I nie mialam biletu powrotnego. Dziękuje za uwagę. Pa P.S. Arlena dzięki ci za twoje filmy ✌️ Have fun in NYC 🗽kocham to miasto
@zUuulcia
@zUuulcia 5 жыл бұрын
Na początku 2017 ja wraz moim chłopakiem też staraliśmy się o wizę turystyczną (którą zresztą dostaliśmy). Z tego co pamiętam, wspólna rozmowa w ambasadzie możliwa była tylko w sytuacji kiedy jest się rodziną, albo przy większych grupach (chyba, że coś nie doczytałam, ale to już po ptokach). Umówiliśmy się więc osobno, ale na ten sam dzień, co by było raźniej. Do pierwszego okienka podeszłam sama jako pierwsza, ale bardzo przemiła pani zauważyła, że jesteśmy razem i kazała zawołać mojego lubego, tak więc mimochodem i tak wszystkie okienka i rozmowę zaliczyliśmy wspólnie. Też byliśmy bardzo zdziwieni jak krótka i sprawna była sama rozmowa! Polecam i pozdrawiam panią z pierwszego okienka :)
@jezabelka
@jezabelka 5 жыл бұрын
Ciekawostka dla kobitek 😎 Jeśli zdecydujecie się wyjść za mąż a posiadacie ważną wizę do USA na nazwisko panieńskie, wystarczy tylko wyrobić nowy paszport i można podróżować ze starym paszportem, przetłumaczoną na język angielski kopią aktu małżeństwa oraz nowym paszportem (wg informacji otrzymanej od oficera CBP i własnych doświadczeń). Mam nadzieję, że informacja się przyda :) Party in the USA 🇺🇸 🎇
@marcinskubis3487
@marcinskubis3487 5 жыл бұрын
Akurat planuję wyjazd do Stanów w te wakacje, dziękuję Ci za ten film, wszystko mi się rozjaśniło, bo po przeczytaniu tylu rzeczy na ten temat w internecie nie wiedziałem nic :D
@mbjork
@mbjork 5 жыл бұрын
Droga Arleno, dzięki Twojemu vlogowi udało mi się bezstresowo uzyskać wizę. Bardzo Ci dziękuję :-)
@nicolek7219
@nicolek7219 5 жыл бұрын
Jedno powiadomienie i od razu lepszy dzień ❤️ pozdrawiam 😀
@Gosia9999
@Gosia9999 5 жыл бұрын
Super przydatny filmik, bo w ciągu dwóch najblizszych lat zamierzam odwiedzic USA po raz pierwszy. Dzieki Arlena!
@KasiaK-lavend
@KasiaK-lavend 5 жыл бұрын
Mnie w czasie rozmowy zapytano w jakich państwach byłam przez ostatnie kilka lat wykluczając Europę. Zdębiałam na początku, zaczęłam wymieniać spokojnie ale Pan ewidentnie czekał aż wymienię wszystko co było w paszporcie, który sobie wertował. Jak wymienilam ostatni kraj to się uśmiechnął i kiwnał głową, że ok i wszystko się zgadza :) PARTY IN THE USA 🌴 oj była niejedna 🌴
@SarcasmIsMySecondName
@SarcasmIsMySecondName 5 жыл бұрын
Mega! Zawsze chcialam wiedzieć jak to wygląda w praktyce i teraz już wiem :) Uwielbiam Twoje filmy! Merytoryczne with a twist
@borkor8042
@borkor8042 3 жыл бұрын
З першого разу потрапив на відео де в повному обсязі знайшов відповіді на всі свої запитання! Дякую! Dziękuję za taką pełnom opowiadke!
@judytagrodecka6528
@judytagrodecka6528 5 жыл бұрын
Super materiał! Płatność za wizę możliwa jest nie tylko na etapie wypełniania wniosku DS-160. Możemy to zrobić również po jego złożeniu - w momencie umawiania się na spotkanie poprzez profil, o którym wspomina Arlena w pkt 3) opisu vloga. Nie każda metoda płatności wygeneruje nam natychmiast potrzebny nr opłaty, czasem będziemy musieli odczekać, zazwyczaj 1 dzień roboczy, nim płatność zostanie zatwierdzona i możliwy będzie wybór terminu spotkania. Pozdrowienia z NYC!
@spalonyzasilacz
@spalonyzasilacz 5 жыл бұрын
"albo białe albo żadne" xD
@kajakwiatkowska7043
@kajakwiatkowska7043 5 жыл бұрын
GENIALNY FILM!!! naprawdę bardzo pomocny ❤❤❤
@alicek6431
@alicek6431 5 жыл бұрын
Super przydatne! Bede sie starac w przyszlym roku. Teraz o wiele mniej mnie to stresuje. Dzieki Arlena!
@mikoajurbanski4928
@mikoajurbanski4928 5 жыл бұрын
Super! Właśnie mam się za to zabrać, bardzo dziękuje!
@mulson7784
@mulson7784 5 жыл бұрын
1) Najczęstszym powodem odrzucania wniosków do USA w Polsce jest ich niepoprawne wypełnienie (zły wybór rodzaju wizy), a nie sytuacja majątkowa/rodzinna. 2) Należy pamiętać, że mając wizę na 10 lat nie oznacza, że możemy przebywać w USA przez 10 lat. Maksymalny czas jednorazowego pobytu to 6 miesięcy. 3) W przypadku przesiadki w USA, nawet nie opuszczając lotniska należy mieć amerykańską promesę wizową. Nikt nie wpuści nikogo do samolotu do USA bez wizy (nawet jeśli nie jest to nasza końcowa destynacja).
@nihilistycznyateista
@nihilistycznyateista 5 жыл бұрын
Dla człowieka, który zapytał o przesiadkę polecam świetny film z Tomem Hanksem o tytule "The Terminal", który przedstawia taką właśnie sytuację - gdzie człowiek dotarł na lotnisko w Nowym Jorku, ale nie wolno mu go opuścić i wyjść na terytorium USA z powodu braku ważnej wizy (właściwie to była nieco bardziej skomplikowana sytuacja prawna, ale tak można to ująć w skrócie), ale mógł śmiało przebywać na samym lotnisku nieograniczoną ilość czasu i nikt go nie deportował, czy coś. A jako taką ciekawostkę dodam, że miałem okazję pracować jako elektromonter (tak, wiem, szumna nazwa, ale generalnie montowałem oświetlenie:P) i pracowaliśmy na kilku obszarach, z czego dwa były normalnie dostępne, na terenie Polski, ale dwa były poza punktem odpraw i zanim tam rozpoczęliśmy pracę - też musiałem czekać około miesiąca na wydanie specjalnej przepustki, choć nie musiałem do tego celu mieć paszportu i wizy, ale tylko dlatego, że jestem obywatelem Unii i ten obszar lotniska to tak zwana Strefa Schengen, czyli tak w świetle prawa nie tyle międzynarodowa, co międzyeuropejska, ale jest też strefa międzynarodowa - tyle, że tam przechodzi się przez inne bramki i 2 kolegów od internetu (w sensie kable rozprowadzali po obiekcie internetowe) mieli przepustkę i tam, choć procedura była jeszczez bardzioej skomplikowana, łacznie z dostarczeniem z jakiegoś tam sądu zaświadczenia o niekaralności.
@juliakasprzyk4809
@juliakasprzyk4809 5 жыл бұрын
Nie wybieram się do Stanów w najbliższym czasie napewno, ale i tak oglądam z przyjemnością
@paulina.mleczko
@paulina.mleczko 5 жыл бұрын
Super robota! Dzięki za ten filmik ;)
@edziar97
@edziar97 5 жыл бұрын
Rok temu jak jechałam do Nowego Jorku, to składałam o wizę jakos 16.01, a na spotkanie się umówiłam na 22.01 i to nie była najwcześniejsza opcja z możliwych. Wiec w niektórych okresach pewnie dużo szybciej cały proces idzie, albo głupi ma szczescie i mi się udało 😂😂 Tez się bardzo zdziwiłam, ze rozmowa bardzo krótka, ale pani dwukrotnie mnie zapytała co studiuje (na początku i na końcu rozmowy) i po co jadę, jakby chciała sprawdzic czy nie pogubię się w zeznaniach 😂 Udanego wyjazdu ;)
@lilyeriksen
@lilyeriksen 5 жыл бұрын
Fun fact - mój wujek ma znajoma pracująca w ambasadzie i podobno mają z góry założone, ile wniosków odrzuca, ile wiz przyznają na 10 lat, na rok itp. Nie wiedziałam o tym w momencie aplikowania, dostałam wizę na raptem pół roku i juz snulam różne domysły dlaczego (akurat mam tam rodzinę, więc mogli się "bać", że się zadomowie 😂). A to po prostu taki prosty schemat, narzucony z góry. Zabawna sprawa.
@dawidebertowski7389
@dawidebertowski7389 5 жыл бұрын
Mam wizę do USA, ale i tak obejrzałem filmik 👌
@ArlenaWitt
@ArlenaWitt 5 жыл бұрын
Doceniam. :)
@Czaijna
@Czaijna 5 жыл бұрын
Temat jak na zamówienie :) Bardzo chętnie obejrzałabym vlog na temat kosztów pobytu w stanach (może w porównaniu do Londynu?) Pozdro
@withcigaretteinparis1328
@withcigaretteinparis1328 5 жыл бұрын
*Taka mała informacja o rozmowie z osobami sprawdzającymi visy już w Stanach (w moim przypadku)* Ja leciałem do USA 4 lata temu, więc też się mogło trochę zmienić, byłem z bratem, ja nie byłem pełnoletni. (oboje rodzice musieli wypełniać z tym związane papiery, aby mógł polecieć z bratem wtedy już pełnoletnim) Lecieliśmy do Miami, trzeba było długo czekać w naszym przypadku bo jakoś z 2h jeżeli dobrze pamiętam, pytali nas do kogo lecimy, na ile i po co, właściwie tyle. Mieliśmy "dziwną sytuację" bo jechaliśmy na 2 miesiące i tam trochę ponad tydzień i pan w okienku troszkę był zmieszany gdy na pytanie "how long are you gonna be here?" odpowiedzieliśmy że 2 miesiące, a on stwierdził, że "but it's not 2 months, it's longer" więc jakby, trzymajcie się szczegółów na wszelki wypadek, bo nas przepuścili bez większego problemu, ale wiadomo, że różnie może być. Też swoją drogą, były w Miami przynajmniej maszyny w których można było "ominąć" osobę sprawdzającą wizę, ale w naszym przypadku chyba Polacy nie mogli z tego korzystać, więc musieliśmy przystąpić do rozmowy :p Raczej ogólnie nie ma co się tym stresować, jak ktoś coś jakieś pytanie to śmiało Jeszcze akurat o wizę aplikowaliśmy z mamą (brat już miał wizę, mama wyrabiała mimo że z nami nie leciała) w marcu, jakoś tak samo w kwietniu ją otrzymaliśmy, więc też w naszym przypadku czas Arleny się zgadzał, tak samo rozmawialiśmy dosłownie 3 minuty i tak samo otrzymaliśmy wizę na 10 lat. *Jakby co mamy rodzinę w USA, ale daleką, mówiliśmy otwarcie że jedziemy do kuzynki naszej cioci, a ostatecznie nawet się z nią nie spotkaliśmy, ja jej nie znam, brat też widział się z nią maksymalnie kilka razy* *_PARTY IN THE USA_*
@USAJoanna
@USAJoanna 5 жыл бұрын
Oh! Skąd ja to znam. Przechodziłam przez to 3 razy. Dwa razy jako au pair i trzeci raz turystyczna. Mam nadzieję, że ostatni raz to będzie green card 😉 Też się wybieram do USA tylko do Chicago we wakacje. Have a blasty blast in the city that never sleeps! 🇺🇸🌆🗽
@americanstyle6280
@americanstyle6280 5 жыл бұрын
Fajnie, Chicago jest ciekawym miastem, napewno rodzina pokaze tobie piekne miejsca👍
@Dark-wy9yb
@Dark-wy9yb 5 жыл бұрын
Zachodu z tym tyle, że moja godność nie pozwoliłaby mi tak lizać butów jankesom i się poniżać. W USA mieszkałem rok, ale to dlatego, że do szkoły tam chodziłem i jestem urodzony w Japonii, więc mam ciut inaczej ( mam trzy siostry każda urodzona w innym kraju i to też kraje bezwizowe). Natomiast wydać 600zł i to mając ryzyko, że odrzucą wniosek? To jest durne. I nie mówcie, że to ma być tylko dla bogatych, jak Cię nie stać to nie jedź..., czy że wyjazd do USA jest drogi, bo to są po prostu zbędne koszty... Co ma kosztować to ma, ale jednak kilkaset złoty wiza, ze 400 inne papiery i się okrągły 1000 zł zbiera, a to jednak jest już jakaś kwota, którą można lepiej spożytkować. Licząc, że za ok. 20$ da się przeżyć dzień w Stanach, to ze 2 tygodnie można sobie tam spędzić za taki hajs. A w Polsce jednak nie zarabia się nie wiadomo ile i pracować tydzień ( uznajmy, że ktoś zarabia ze 3,5 tys.) po 8 h dziennie na głupie papierki jest strasznie dołujące. Wolę jednak wydać ten hajs lepiej niz oddawać go amerykanom. W europie za 1000zł bez łaski można na tydzień polecieć gdziekolwiek i sobie pozwiedzać. A co da amerykanów przyjeżdżających do Polski bez wizy, to jestem przeciw. Albo jest równo albo nie. Poza tym to my się możemy bardziej obawiać niż oni.... W Polsce nie ma terrorystów, a amerykańskie obywatelstwo ma sporo podejrzanych elementów różnnej maści...
@marcinadamski2892
@marcinadamski2892 5 жыл бұрын
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w stu procentach.
@karolkarolewicz234
@karolkarolewicz234 5 жыл бұрын
Chyba mi się odechciało marzyć o USA skoro trzeba zabulić 600 zł obojętnie czy wizę dadzą czy nie.
@ArlenaWitt
@ArlenaWitt 5 жыл бұрын
Nie jedź. Na szczęście to nie jest obowiązkowe. :)
@ulaczek13
@ulaczek13 5 жыл бұрын
No niestety :( nie stać mnie na takie ryzyko 😔 zdzierstwo jak nic
@edytak.9756
@edytak.9756 5 жыл бұрын
Jezeli kogos nie stac na oplate wizowa, to tym bardziej nie bedzie go stac na podroz i wakacje w Stanach. Wiec lepiej sobie odposcic na samym poczatku.
@aadamus3433
@aadamus3433 5 жыл бұрын
@@ulaczek13 Moze Cie pocieszy, ze sa wieksze ryzyka - np. naturalizacja w Wielkiej Brytanii kosztuje ok. 1600 GBP, czyli ok. 8050 zl (wlacznie z roznymi koniecznymi oplatami, bo sama oplata za rozpatrzenie wniosku o naturalizacje to 1330 GBP i zreszta co roku ta oplata rosnie). Jest to bodajze najwyzszy koszt na swiecie za taka usluge i tez nie zwracaja tych pieniedzy w przypadku odmowy. I tak wlasciwie to taka naturalizacja dla Polakow nic nie daje, poza mozliwoscia wjechania do USA bez promesy wizowej i poza unikaniem pewnych rodzajow dyskryminacji w UK (ktorej to formalnie nie ma, a w rzeczywistosci wystepuje). Tak wiec 600 zl przy czyms takim to pikus. ;)
@magdalenaflak4431
@magdalenaflak4431 5 жыл бұрын
a adamus czym jest naturalizacja?
@morbid86
@morbid86 5 жыл бұрын
Za możliwość oglądania twej mimiki twarzy dałbym się pokroić:) A i słucha się równie dobrze!
@mdkcjtl5523
@mdkcjtl5523 5 жыл бұрын
I’m From Washington D.C. and welcome all to the USA 🇺🇸
@isabellone3311
@isabellone3311 5 жыл бұрын
Do Stanów się nie wybieram, ale z sympatii do ciebie oglądam z zachwytem 😍😅
@MarioMotoVlog
@MarioMotoVlog 5 жыл бұрын
Spoko film ,musze spróbować
@chansikat
@chansikat 5 жыл бұрын
Do osób które mieszkają zagranicą, jako rezydent na terenie UK co zaznaczyłem we wniosku, rozmowę miałem w ambasadzie w Londynie.Paszport mam polski. Procedura niemalże identyczna jak w Warszawie. Mnie zapytali jeszcze jak długo jestem w UK i dlaczego przyjechałem do Wielkiej Brytanii . Zdjęcie robiłem telefonem do wniosku D160 ale na rozmowę przyniosłem fizycznie wykonane w zakładzie fotograficznym. Uniknąłem tym samym takich komplikacji jak Arlena. Wiza na 10 lat.
5 жыл бұрын
chansikat Ja też aplikowałam zagranicą - w Chinach i to była droga przez mękę. Czekałam na spotkanie około miesiąca a do tego strasznie mnie wypytywali. Co robię w Chinach, dlaczego tutaj aplikuję, jakie mam powiązania z tym krajem, gdzie mieszkam, ile zarabiam, ile płacę za mieszkanie… Musiałam udowodnić silny związek z tym krajem i cała rozmowa trwała z 10 minut. A podejrzewam że w Polsce tą wizę dostałabym w 3 minuty :/
@chansikat
@chansikat 5 жыл бұрын
@ co za zaszczyt , jedna z moich ulubionych youtuberek odpowiedziała na mój komentarz :D To nie sarkazm ! Co kraj to obyczaj , ja też czekałem miesiąc nawet dłużej ale na traktowanie nie mogę narzekać.
@frmattmichalek
@frmattmichalek 5 жыл бұрын
W Londynie cały proces wygląda jakoś łatwiej. Składanie wniosku jest identyczne. Opłata to 160 dolarów, czyli jakieś 120 funtów z groszami. Wejście do ambasady chyba łatwiejsze, ale swoje trzeba wystać, zależy od godziny umowionego spotkania. Samo spotkanie z dwoma pracownikami ambasady trwa łącznie ok. 5 minut... Bardzo przyjemne zresztą. Wpadki? Pomyliłem się w swoim peselu (sic!) i musiałem na nowo składać wniosek, jeszcze przed umówieniem spotkania, ale mądry system już pamiętał większość odpowiedzi. Błędy, jeśli wyjdą jakieś po zamknięciu wniosku, można poprawić w czasie rozmowy w ambasadzie. Przy ambasadzie jest Waitrose z parkingiem darmowym do dwóch godzin. Dla mieszkających w Londynie kierowców to informacja na wagę złota. Reasumując, więcej strachu niż to warte 😄. Stany? Polecam!
@agatahelenamaj1358
@agatahelenamaj1358 5 жыл бұрын
Moja przygoda starania się o wizę amerykańską można zatytułować "dobrzy lub szaleni ludzie są wśród nas". Otóż ja jako mieszkanka Zabrza bliżej było (nadal jest) do konsulatu w Krakowie. Był wtedy rok 1996 i nie było wniosków przez internet. Trzeba było pocztą zwykłą wysłać prośbę o przysłanie wniosku o wizę i załączyć do tej prośby kopertę zwrotną. Nie pamiętam jak długo czekałam, ale razem z wnioskiem była data kiedy mam się z nim wstawić. No i się zaczyna hardcor.... wtedy wiza kosztowała równowartość 20$, czyli jakoś około 50, czy 60 zł. Było to napisane małym druczkiem, ale wtedy jako młoda osoba kto by się przejmował małym druczkiem. Dotarło do mnie to dopiero kiedy stojąc w kolejce zauważyłam, że z pierwszego okienka kierowane się do drugiego, gdzie pisało jak byk KASA z naklejoną kartką ile trzeba zapłacić. W moim portfelu wiedziałam, że mam około 14zł. Zrobiło mi się tak gorąco i jedyne co mi przyszło do głowy, to odwrócenie się na pięcie i zapytanie się osoby stojącej za mną, czy ma pożyczyć ponad 40zł. Wiadomo jaką ta pani dała mi odpowiedź, nie mówiąc o minie....ale ja się nie poddałam i pytałam dalej następne osoby stojące w kolejce....no i podeszła do takiej starszej pani, a ona powiedziała, że da mi tyle ile ma....i miała tyle ile mi brakowało. Mina Pana w kasie była bezcenna, kiedy zaczęłam mu płacić grosikami, ale dostałam tą wizę, mimo że jechałam tam do rodziny, tylko na parę tygodni nie pamiętam jaki to był typ wizy. Po wylądowaniu w Chicago, trzeba jeszcze dostać wizę pobytową i mimo że Panu odpowiedziałam, że tylko będę 6 tygodni, dostałam na rok. Dobrej pani z Krakowa drogą pocztową oddałam pieniądze, także są na tym świecie dobrzy ludzie :)
@mariva05
@mariva05 5 жыл бұрын
Ja swoją wizę wyrabiałam w Arabii Saudyjskiej, także ci którzy nie mieszkają w Polsce, mogą śmiało ubiegać się o wizę w miejscu w którym obecnie mieszkają, wystarczy udać się do US ambasady. Również było tak szybko, 2/3 minuty rozmowy i wiza gotowa po 3/4 dniach. Powodzenia! :-)
@Androidgamesthebest
@Androidgamesthebest 5 жыл бұрын
Krótko mówiąc czekam na kolejne produkcje! ☺️💲
@konskaporcja3889
@konskaporcja3889 5 жыл бұрын
2:25 Nie ma wiz na 10 lat. Wizę dostaje się po wylądowaniu w immigration office. To co dostajemy w konsulacie/ambasadzie to tylko promesa wizowa.
@fffffffffake
@fffffffffake 5 жыл бұрын
20:55 - najczęściej odrzucane są wizy osób bezrobotnych oraz samotnych kobiet (w obawie, że jadą do USA znaleźć męża). To ostatnie to info sprzed kilkunastu lat, ale generalnie chodzi o to, żeby przekonać urzędnika, że masz zamiar wrócić do PL. Czyli, masz tu pracę, studia, żonę/męża itp. 21:25 - wiza turystyczna jest na 10 lat, ale prawo pobytu max 6 miesięcy jednorazowo. To ustala urzędnik na lotnisku po rozmowie z tobą. Np. jeśli mówisz, że jedziesz tylko na 2 tyg, to urzędnik prawdopodobnie wbije prawo na 1 miesiąc. @Arlena Witt - jak wiza ma wygasnąć przed planowanym opuszczeniem USA, to żaden urzędnik nie da prawa pobytu na dłużej, niż jest ważna wiza (lub paszport) 22:05 - 2 urządzenia to nikt się nie czepia. Jak masz więcej, to musisz udowodnić, że nie przewozisz ich na handel. 22:33 - zapewne chodzi ci o H1B. Musisz mieć pracodawcę w stanach, który ci to "zasponsoruje". Wnioski składa się chyba do końca marca w danym roku, potem ok czerwca masz odp. czy się kwalifikujesz i jest losowanie spośród wszystkich zakwalifikowanych w całych stanach. Szanse na "wygraną" są ok 20% (zależy od ilości wniosków w danym roku) i potem w okolicach października możesz zacząć pracować. 23:20 i 25:48 - normalnie można iść do jakiejkowiek amykańskiej ambasady na całym świecie. 24:14 - pracownicze np. H1B lub udział w loterii na zieloną kartę. Sam udział w loterii jest darmowy i można składać wniosek co roku. Szanse na "wygraną" to ok 2%. Potem trzeba zapłacić kilka tysięcy $ i przejść weryfikację. 24:20 - bycie karanym za przestępstwa, ściganym listem gończym, terrorystą, chorym na chorobę zaraźliwą lub przekroczenie czasu w USA na poprzedniej wizie 24:30 - urzędnik imigracyjny (na lotnisku) może odmówić wjazdu np. jeśli na wizie turystycznej powiesz, że przyjechałeś do pracy. Ogólnie chodzi o to, żeby go przekonać, że wyjedziesz z USA w planowanym terminie. Bilet powrotny BARDZO w tym pomaga i warto go mieć, chociaż oficjalnie nie jest wymagany dla Polaków. 26:39 - nie ma różnicy czy masz krewnego. Wręcz może to być kłopotliwe, bo istnieje większa obawa, że zechcesz u niego zostać na stałe nielegalnie.
@konradszymanowski9914
@konradszymanowski9914 5 жыл бұрын
Ja na rozmowę czekałem niecały tydzień po wypełnieniu wniosku, więc różnie z tym bywa. I polecam przy ostatnim okienku podejść do pracownika, który mówi tylko po angielsku, jeśli jest kolejka, jako że większość ludzi obawia się rozmowy po angielsku, to do niego zazwyczaj tej kolejki nie ma, więc zaoszczędzicie czas. Ja spędziłem w ambasadzie 20 minut ze wszystkim 😊
@Jessamine90
@Jessamine90 5 жыл бұрын
Kiedyś byłam w ambasadzie i kobieta (na oko, koło 50 lat) wykłócała się w okienku obok bo nie dostała wizy. Z tego co usłyszałam to nie pracowała, nie miała rodziny w Polsce, tylko córkę mieszkającą w Stanach. Wydaje mi się, że to może być najczęstszy powód odmowy - jeśli nie masz nic co Cię trzyma w Polsce i istnieje duże ryzyko, że zostaniesz tam na stałe. Znam też inny przypadek, moja przyjaciółka zna dziewczynę, która starając się o kolejną wizę powiedziała w ambasadzie, że poprzednio będąc w Stanach na wizie turystycznej pracowała (wiza turystyczna nie uprawnia do pracy w Stanach) i dlatego jej odmówili. Warto też wiedzieć, że to że mamy wizę nie znaczy, że zawsze nasz wpuszczą na teren Stanów. Znajomy mojego taty pracował w Stanach (ale nie posiadał wtedy jeszcze obywatelstwa) i jechała do niego żona i miała przy sobie wszystkie swoje dyplomy ze studiów, było "widać, że będzie się starać o pracę". Tylko, że z tego co kojarzę, miała wtedy jeszcze tylko wizę turystyczną. I dostała zakaz wjazdu przez najbliższe kilka lat (chyba 5, może 10). Teraz oboje już mieszkają w Stanach.
@TheGnommy1
@TheGnommy1 5 жыл бұрын
Jeśli chodzi o Kraków, to przynamniej 3 lata temu, kiedy ja się starałem o wizę, można było przyjść wcześniej i zostało się przyjętym. Było napisane, że wyznaczona godzina jest tylko orientacyjna :)
@przemysawmazurek6028
@przemysawmazurek6028 5 жыл бұрын
W sumie jak to opowiadasz to ma się wrażenie że dla Polaka to nie jest zwykła procedura załatwiania wizy tylko przejście przez proces traktowania tubylców z 3 świata.
@kasiak1288
@kasiak1288 5 жыл бұрын
Wiza B pikus... gorzej jak się starałam o wizę pracowniczą L1 - czyli skierowanie przez firmę do pracy w USA. Okazało się, ze nie zabrałam jakiegoś świstka z miliona papierów i listów rekomendacyjnych... Musiałam zdążyć donieść jeszcze przed zakończeniem godzin przyjęć (jakoś między 11 a 13). Miałam tez problemy ze zdjęciem. Ale to fakt ze na obu rozmowach od razu mi powiedziano ze dostałam wizę. Co do języka, ja po angielsku ale znajomy nic nie zaznaczał na formularzu ale zaczął mówić po polsku i „konsul” łamanym polskim z nim rozmawiał :)
@mask4491
@mask4491 5 жыл бұрын
Najlepsza możliwa opcja to brak wizy. Jam miał rozmowę w zeszłym roku w konsulacie USA w Monachium. Jest generalnie tak jak mówisz, rozmowa trwa ze 3 minuty, co mnie max zaskoczyło (jako Polaka), że odbyła się ona po niemiecku (nic nigdzie nie zaznaczałem w jakim to ma być języku ale z racji miejsca i mojego polskiego obywatelstwa zakładałem, że będzie po angielsku i tak też się przygotowałem). Leciałem z pracy i za wizę płaciła moja niemiecka firma, więc musiałem temu chłopu z konsulatu wyjajić co tam będę robił ale pobieżnie i też dostałęm od razu informację, że wizę na 10 lat przyznano i mam czekać na paszport z wizą. Co do przesiadek to nie jest prawdą to, co mówisz. Wcześniej miała miejsce taka sytuacja mieliśmy mieć lot z Niemiec do Meksyku i Niemcy (bo nie potrzebują wiz do USA) latają normalnie z przesiadką na Florydzie (Miami). Po zasięgnięciu języka w konsulacie polskim w Monachium (wtedy nie mieliśmy jeszcze wiz) musiałem lecieć bezpośrednio z Europy do Mexico City (do Meksyku Polacy nie potrzebują wiz, wbijają pieczątkę z automatu i można być tam do pół roku). Jets tak, gdyż w momencie wyjścia z samolotu na teren lotniska jesteś już na terytorium USA a my nie mając wtedy wiz nie mieliśmy do tego prawa (zresztą cofnęliby nas już na lotnisu w Europie). Zaletą bycia z kraju, który potrzebuje wiz jest to, że dostajesz pozwolenie (już na lotnisku w USA) na pobyt na pół roku w paszporcie. Obywatele krajów, które nie potrzebują wiz, dostają pozwolenie na 3 miesiące (takowoż mieli wszyscy Niemcy, którzy z nami lecieli). I na koniec jeszcze jedna ważna rzecz: to, co potocznie nazywam wizą w moim poście, to jest tka na prawdę promesa wizowa. Znaczy to ni mniej ni więcej, tylko tyle, że jej posiadacz może próbować wjechać na teren USA. Wizę sensu stricte (czyli pozwolenie na pobyt) wbija nam żołnierz straży granciznej USA na lotnisku w USA (w przypadku Polaków 6 miesięcy) i to definiuje do kiedy legalnei mamy prawo przebywać na terytorium USA, każdy dzień dłużej, to nielegalne przedłużenien pobytu. Zdarzają się przypadki, w których ludzie są zawracani na granicy dopiero w USA (muszą czekać na pierwszy powrotny samolot) i żołnierze też mogą zrobić to bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
@mareklitwin
@mareklitwin 5 жыл бұрын
Ubiegałem się o wizę 10 lat temu. Proces wyglądał bardzo podobnie, rozmowa też. Wtedy, przynajmniej dla mnie, było łatwo. Teraz widzę, że nawet łatwiej.
@michagasiorowski4986
@michagasiorowski4986 5 жыл бұрын
Myślę, że sporo osób wyjeżdża na wizę J1 na work&travel, a, że sam wczoraj taką wizę otrzymałem, to tylko dodam, że procedura jest generalnie taka sama, tylko rozmowa przy okienku wtedy będzie po angielsku, chyba nie ma możliwości mówienia po polsku. W okienkach czasami siedzi konsul i/lub jego prawa ręka, więc można ich spotkać. Polecam nie czytać zbyt wiele opinii w Internecie na temat rozmów w abasadzie, bo często ludzie piszą głupoty. Ja osobiście doczytałem się, że wszyscy są niemili i neutralni, tymczasem moje rozmowy przy okienkach nie dosyć, że trwały po trzydzieści sekund(!), to każda jedna była bardzo przyjemna. Mnie pytali tylko o zawód moich rodziców. Dodam jeszcze, że jak składałem wniosek bodajże 15 marca, to wyświetliło mi się, że data kolejnej możliwej wizyty to 22 marca, więc tylko tydzień później. Także to zależy jak leży, czasami tydzień, czasami miesiąc. :)
@kingadeja3225
@kingadeja3225 5 жыл бұрын
Ja przy pierwszym spotkaniu ze wszystkimi w Ambasadzie rozmawiałam po polsku, a za drugim razem już po angielsku. Różnica pomiedzy spotkaniami to ok. 2 lata. Wydaje mi się, że jest to losowe, chyba że ktoś zaznaczył wcześniej, że nie mówi po angielsku 🤗
@patryktarachon
@patryktarachon 5 жыл бұрын
Dobrze się przy okazji bawiłem.
@112qazzaq
@112qazzaq 5 жыл бұрын
Party in the Usa, moje ubieganie to wniosek w sobote, spotkanie we srode !!!!! (kolejka na 30min stania plus 2 mile panie w okienkach po max 5 min i po klopocie) potem czekanie 10 dni bo tnt poyebalo terminy
@pawelwojtas6776
@pawelwojtas6776 5 жыл бұрын
Hej Arlena! Ktoś pytał jak wygląda ubieganie się o wizę za granicą.. ja składałem o wizę w Londynie, wszystko przebiegło dokładnie tak samo jak to opisałaś i cały proces również mnie zadziwił wspominając długość rozmowy z konsulem. Cały mój pobyt w ambsadzie nie trwał dłużej niż pół godziny. Jedyna rzecz , która się różni było czekanie na spotkanie. Ja nie musiałem czekać na spotkanie tak długo jak Ty, miałem listę dat i godzin , które mogłem sobie wybrać i najbliższa data była zaledwie kilka dni po złożeniu wniosku :) też wybrałem odbiór osobisty z firmy kurierskiej, w Londynie miałem takich firm aż trzy ;) pozdrawiam serdecznie.
@1234anulka
@1234anulka 5 жыл бұрын
Mieszkam od 2lat w USA ale filmik z checia obejrzalam. Pozdrawiam z CT :-)
@kevinpioggt3326
@kevinpioggt3326 5 жыл бұрын
Masz tam rodzine ?
@1234anulka
@1234anulka 5 жыл бұрын
Rodziny nie mam w USA ,wyjechalam na wize k1(czyli wiza narzeczenska)
@kevinpioggt3326
@kevinpioggt3326 5 жыл бұрын
@@1234anulka a na czym ta wiza polega i czy ciezka ja dostac
@youngteenager7112
@youngteenager7112 5 жыл бұрын
Hej! Do następnego q&a: kiedy rozpoczęłaś naukę angielskiego? Umiesz jeszcze jakiś język? Co zrobić jeśli pani od angiekskiego każe mi słowo know czytać /knoł/ zamiast /noł/ ? Jak i kiedy przygotowujesz się do odcinków?
@NoBody-yu4bi
@NoBody-yu4bi 5 жыл бұрын
Ja robiłem w tamtym roku w Krakowie. Szczerze to nie rozumiem czemu ludzie tak boją się tej całej procedury. Wypełniasz formularz, jedziesz do Krakowa/Warszawy, procedura bezpieczeństwa, dajesz wniosek, później na odciski palców no i na koniec do konsula. Mi w Krakowie trafiła się taka "duża" Pani, bardzo miła. Cała akcja trwała jakieś 20 minut.
@nicolasfisher6589
@nicolasfisher6589 5 жыл бұрын
Taka w okularach? jak tak to byłem u tej samej rzeczywiście luzarska kobieta jej amerykański śmiech powala :)
@Aleksander_Konieczny
@Aleksander_Konieczny 5 жыл бұрын
Party in the USA
@gabrielakaza3637
@gabrielakaza3637 5 жыл бұрын
Dzień dobry. Oglądam panią od dawna. Bardzo lubię pani filmy i przyjemnie mi się je ogląda. Przez długi czas zastanawiam czy i jaka jest różnica między Have you got...?/No, you haven't. a Do you have...?/No, you don't.
@ArlenaWitt
@ArlenaWitt 5 жыл бұрын
Jest o tym rozdział w mojej książce. Można ją przejrzeć i kupić na stronie arlena.altenberg.pl
@przempry
@przempry 5 жыл бұрын
Bardzo smutno brzmi opis tej upokarzającej procedury i moim zdaniem powinniśmy się rewanżować Amerykanom w taki sam sposób za prawo do wjazdu do naszego pięknego kraju. Nasi urzędnicy mają doświadczenie i na pewno wymyślą trochę formularzy i dziwacznych wymogów.
@marcinadamski2892
@marcinadamski2892 5 жыл бұрын
No cóż nie chcemy tracić kasy - gość ze Stanów to zarobek dla naszej branży turystycznej, ale rzeczywiście powinno się wprowadzić wizy dla naszych... "sojuszników".
@krzysztofrozalczyk957
@krzysztofrozalczyk957 5 жыл бұрын
dostalem dwa pytania: po co Pan jedzie do Stanów? (chce pobiec w maratonie nowojorskim), ile maratonów juz Pan przebiegl (to bedzie 16), dziekuje wiza przyznana :)
@vinyamee
@vinyamee 5 жыл бұрын
Haha, dobra historia z tym zdjęciem :D
@bloodygaga496
@bloodygaga496 5 жыл бұрын
Z nieba mi spadłaś💕
@MrMgrPL
@MrMgrPL 5 жыл бұрын
To co dostałaś wklejone do paszportu to nie jest wiza, tylko promesa wizy. Ostateczną decyzję podejmuje pracownik na granicy już w USA.
@agaaax3663
@agaaax3663 5 жыл бұрын
Arlena dzięki za podzielenie się doświadczeniem :-) może kiedyś opowiesz o swoim pobycie w Stanach? Plissss 🙏
@justynasalamonska7562
@justynasalamonska7562 5 жыл бұрын
Piękna bluzka i świetny odcinek! 👌😘😊
@doblaszczyk
@doblaszczyk 5 жыл бұрын
To prawda, że wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów. Mam trochę rodziny mieszkającej w Stanach (legalnie, niektórzy są już 4 pokoleniem z obywatelstwem), więc dość często ktoś z Polski tam leci i dwa razy zdarzyło się, że osoby z mojej rodziny zostały "wrócone" do Polski. Sama miałam przyjemną rozmowę w konsulacie, a później OKROPNIE nieprzyjemną rozmowę na lotnisku w USA, trwała chyba z 15 minut, pan mnie przepytywał jakbym była jakimś kryminalistą. Leciałam do wujka, zostałam wypytana nawet o to ile lat ma jego syn, na jakim stanowisku wujek pracuje, ile mam przy sobie pieniędzy w gotówce, z czego żyję (byłam studentką w Polsce). Przez całe 15 minut myślałam, że wrócę do Polski. A deklarowałam pobyt na 3 miesiące, miałam bilety powrotne, powiedziałam, że chcę jeździć po Stanach, zatrzymać się u wujka. Celnik nie wierzył w nic co mowilam, mimo że mówiłam samą prawdę ;/ Powiedz mi jeszcze Arleno, jakim cudem byłaś w Stanach rok i dostałaś kolejną wizę? Z tego co wiem maksymalny czas pobytu to pół roku, później przebywa się już nielegalnie, o ile ma się tylko wizę turystyczną. Jeśli pobyt przedłuży się na więcej niż pół roku (tyle też maksymalnie celnik może "wbić" na pozwoleniu na wjazd) później USA uznaje Cię za nielegalnego imigranta i jeśli wyjedziesz ze Stanów nie ma już powrotu.
@ArlenaWitt
@ArlenaWitt 5 жыл бұрын
Nie byłam wtedy na wizie turystycznej.
@kaszaaana
@kaszaaana 5 жыл бұрын
Ja gdy byłam fotografem dokumentowym brałam za zdjęcie 20 zł i nigdy nie miałam zwrotu (hehe), a to dzięki ręcznemu wybieleniu tła.
@gertrud5698
@gertrud5698 5 жыл бұрын
Party in the USA. Miłego odpoczynku :)
@DarekTestuje
@DarekTestuje 4 жыл бұрын
Witam, ja składałem wniosek o wize USA w grudzien 2019 opłatę się robi podczas założenia konta i wcisnieciu "umow spotkanie" podczas przechodzenia na kolejne strony w końcu jest opłata za wizę, nie trzeba już opłacać wizy za nim założy się konto, tez natarczywie szukałem i nie wiedziałem jak opłacić wizę przelewem on line, aż w końcu sam do tego doszedłem, tak jak w/w napisałem, tu Pani się pomyliła tłumacząc. Umówione spotkanie miałem możliwość już pójść po 2 tygodniach na spotkanie, wyrabiałem wizę w Warszawie na Pięknej, jeżeli ktoś jest przyjezdny to polecam parking podziemny na Pięknej 20 z którego skorzystałem za 6h postoju zapłaciłem 20 zł. A do konsulatu USA z parkingu jest 3 min drogi, bardzo blisko. W konsulacie zajęło mi od wejście do wyjścia ze wszystkim 40 min. a resztę czasu pochodziłem po warszawie z żoną.
@goliatgamee
@goliatgamee 4 жыл бұрын
Teraz wiza już jest niepotrzebna chyba na 2 miechy można bez wizy jechać
@patrycjakrawiecka6379
@patrycjakrawiecka6379 5 жыл бұрын
Co do tego, co oni szukają w paszporcie. To masz racje, patrzą gdzie byliśmy. Jeśli bylibyśmy w krajach, które USA, delikatnie mówiąc nie akceptuje, to możemy zapomnieć o wizie :) siedząc 1,5h już na lotnisku w chicago w celu weryfikacji mojej zielonej karty dowiedziałam się wszystkiego :D
@mateuszzimon8216
@mateuszzimon8216 5 жыл бұрын
Kraje nieakceptowane czyli?? Rosja? Chiny?
@Gregor_translator
@Gregor_translator 5 жыл бұрын
Ludzie nie wazne gdzie mieszkacie, macie w okolicy ambasade albo konsulat amerykanski i to wszystko. ;-)
@marzenatg8489
@marzenatg8489 5 жыл бұрын
Nie lecę do USA ale filmik obejrzałam z ciekawości :) jak mówiłaś o "stąpaniu po amerykańskiej ziemi" to przypomniał mi się film Terminal z Tomem Hanksem :)
@BM-ss2zy
@BM-ss2zy 5 жыл бұрын
Ubiegałem się o wizę do Chin ale w konsulacie w Bratysławie i z tego doświadczenia mogę powiedzieć, że widocznie przygody ze zdjęciami zdarzają się nie tylko w amerykańskich ambasadach. Co prawda nie ja miałem ten problem a jakaś Słowaczka, ale niestety automatu do zdjęć nie było a do tego sama placówka znajduje się trochę w ciężko dostępnej części miasta.
@kpc211
@kpc211 5 жыл бұрын
Miałem kiedyś okazję rozmawiać z Australijczykiem, który był na wymianie studenckiej w Niemczech i potrzebował złożyć wniosek o wizę UE. Z tego, co opowiadał - mimo, że formularz wniosku był dostępny po angielsku, był on napisany tak urzędniczym językiem, że znaczenie niektórych pojawiających się tam (angielskich!) słów musiał sobie sprawdzać w słowniku. Rodowity Australijczyk z Adelaide. Tak więc wniosek o wizę USA wydaje się być naprawdę nieskomplikowany.
@kamciax
@kamciax 5 жыл бұрын
Większość odmów jest z powodu źle wypełnionych wniosków...ale już Polska i tak ma coraz mniejszy odsetek odmów, więc może niebawem wizy zostaną zniesione :D mam nadzieję, że w przyszłym roku
@irysowa
@irysowa 5 жыл бұрын
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli w ambasadzie można wybrać opcję rozmowy po polsku, to co w przypadku jeśli ktoś nie zna angielskiego, wyląduje w USA i jak on się dogada z urzędnikiem tam na miejscu, który pyta po co przyjechał, na ile, itp?
@CappyMr
@CappyMr 5 жыл бұрын
Można poprosić o tłumacza "przez telefon"
@irysowa
@irysowa 5 жыл бұрын
@@CappyMr Poważnie? Przejdzie to? Przeciez taki urzędnik może pomyśleć, że ta osoba przez telefon w sumie może powiedzieć co chce.
@szyna91
@szyna91 5 жыл бұрын
ciekawe czy miałabym problem dostać wizę, bo jak wyrabiałam paszport w zeszłym roku to system nie chciał przyjąć moich odcisków palców :P na szczęście w przypadku paszportu nie trzeba wszystkich, więc w końcu przeszedł odcisk kciuka, ale Pani w wydziale paszportowym była bardzo zaskoczona, że moje odciski są "za słabe" dla systemu :D na Party in the USA na razie mnie nie stać, ale film i tak obejrzałam z ciekawością :)
@tokenlau7519
@tokenlau7519 5 жыл бұрын
Moze biegasz z karabinem w lesie, bo wtedy sie odciski scieraja, partyzancie jeden. ;) BTW, w ten sposob poznawano kto dzialal zbrojnie podczas wojny domowej w Jugoslawii, sprawdzano kto ma wytarte odciski od noszenia karabinu.
@martabackowska231
@martabackowska231 5 жыл бұрын
O 1 dzień za późno, mój mąż miał rozmowę wczoraj :) a ponieważ to był jego pierwszy raz, stresujacy, szkoda, że nie mogliśmy obejrzeć tego filmu 🙂 ale ciekawe porównanie Warszawy do Krakowa, tu na dworze (ja też pochodzę ze Śląska) pierwsza kolejka to nie kolejka tylko zgromadzenie przy stoisku z pamiątkami 😂
@93Pecia
@93Pecia 5 жыл бұрын
Czytałam, że cały ten wniosek o wizę przez internet jest w języku angielskim, nawet pytania i wypełniać też trzeba po angielsku. To prawda? Czy przy pytaniach też są "chmurki" po polsku? I co jeśli mój angielski nie jest perfect i będę odpisywać z tłumacza google? 😱
@jolajollo8328
@jolajollo8328 5 жыл бұрын
Ja miałam rozmowę w ambasadzie w Krakowie. Trwała może 2 minuty i pani zabrała mi paszport :) pytała gdzie lecę i jaki jest cel podróży :)
@TalaySeedam
@TalaySeedam 5 жыл бұрын
Jak się tego słucha to jednak kierunek Azja, USA się zwijają.
@MusicJayPe
@MusicJayPe 5 жыл бұрын
Azja wymiata!
@czarekcwiek1817
@czarekcwiek1817 5 жыл бұрын
Czy wyjazd za granicę, a tym samym zaczęcie nauki angielskiego w praktyce to dobry pomysł? Taki rzut na głęboką wodę z małymi podstawami :)
@hinacia4374
@hinacia4374 5 жыл бұрын
Idealne po przegłosowaniu Acta 2
@mask4491
@mask4491 5 жыл бұрын
Acha i coby nie mieszać, to aplikowałem na wizę B1/B2, bo pracowałem tam dla niemieckiej firmy, konretnie w El Paso. Zostałem więc potraktowany jak turysta. Teraz w dobie globalizacji to trochę dziwne, bo wystarczy, że firma ma główną siedzibę w Europie i macie wizę turystyczną. Gdy jednak pracujecie dla firmy, której oddział ma siedzibę w USA, to musicie mieć pozwolenie na pracę. Dziwne, prawda?
@kacpermakarewicz1232
@kacpermakarewicz1232 5 жыл бұрын
Mega pomocny filmik!😊 jeśli można wiedzieć - kiedy Pani leci do USA? Pozdrawiam 😉 P.S Party in the USA
@anetakozowska77
@anetakozowska77 5 жыл бұрын
Ooooh jasss❣
@marcinmurawski8594
@marcinmurawski8594 5 жыл бұрын
Dlatego ja się do USA nie wybieram...
@justynapotempska2461
@justynapotempska2461 5 жыл бұрын
Przepiękna koszula! Zdradzisz gdzie ją kupiłaś? :)
@waltkowalski.
@waltkowalski. 5 жыл бұрын
101 Dalmatyńczyków
@GregoryTheGr8ster
@GregoryTheGr8ster 5 жыл бұрын
OMG, OMG, OMG, so when are you going to be visiting the *mighty* USA? This is great news! I can't wait! Where will you be? I will try to be in whatever city or destination you are in, and I will bring a long list of words and phrases to discuss.
@Ardek.
@Ardek. 3 жыл бұрын
A jak doatac wizę emigracyjną
Idealny akcent - jak się go nauczyć? | Po Cudzemu #160
25:45
Arlena Witt
Рет қаралды 510 М.
OYUNCAK MİKROFON İLE TRAFİK LAMBASINI DEĞİŞTİRDİ 😱
00:17
Melih Taşçı
Рет қаралды 12 МЛН
Worst flight ever
00:55
Adam W
Рет қаралды 25 МЛН
HAH Chaos in the Bathroom 🚽✨ Smart Tools for the Throne 😜
00:49
123 GO! Kevin
Рет қаралды 15 МЛН
Jet lag i strefy czasowe w USA | Po Cudzemu #181
11:56
Arlena Witt
Рет қаралды 72 М.
#83 Czy opłaca się nielegalnie zostawać w Usa?
45:44
Świat według Nejtana
Рет қаралды 80 М.
PRZELOT DO USA - Krok po Kroku - ESTA, Kontrola Celna,
14:56
Interameryka
Рет қаралды 58 М.
Brytyjski i amerykański - czy się rozumieją? | Po Cudzemu #150
31:25
Jak aplikować o wizę turystyczną - Wyjazd do USA #1
35:48
Stanowo.com
Рет қаралды 14 М.
Have czy have got? | Po Cudzemu #164
9:21
Arlena Witt
Рет қаралды 345 М.
MINUSY ŻYCIA W USA - ŻYCIE W AMERYCE VLOG #46
10:03
Tomasz Slowinski
Рет қаралды 266 М.
OYUNCAK MİKROFON İLE TRAFİK LAMBASINI DEĞİŞTİRDİ 😱
00:17
Melih Taşçı
Рет қаралды 12 МЛН