WESPRZYJ ROZWÓJ KANAŁU: patronite.pl/wolskiowojnie WebPage: wolskiowojnie.pl/ Twitter: twitter.com/wolski_jaros
@krucafuks1232 жыл бұрын
czy z himarsów można strzelać np. rakietami plot?
@abstrakt20032 жыл бұрын
Polska nie potrzebuje OP. Polska nie potrzebuje marynarki wojennej. Polska tak naprawdę jest krajem śródlądowym. Bałtyk to nie jest akwen którym może w czasie wojny działać współczesna marynarka wojenna. W czasie wojny, nawet gdybyśmy panowali na Bałtyku, żaden statek nie wpłynie w strefę objętą konfliktem zbrojnym.
@GregSzew2 жыл бұрын
🔝🔝🔝👍🏻👍🏻👍🏻
@peceed2 жыл бұрын
@@abstrakt2003 Pod względem potrzeb czysto obronnych - tak, natomiast z powodów politycznych i wizerunkowych minimalna flota jest korzystna. Wydawanie pieniędzy na flotę przy tragicznym stanie innych rodzajów sił zbrojnych było idiotyzmem, natomiast gdy pojawił się worek z pieniędzmi i kontrakty dostarczające sprzęt do tychił można zmienić perspektywę, rozbudowa floty nie odbywa się ze szkodą dla obronności. Jestem jednak zdania że fregaty powinny wyczerpać temat drogich okrętów a okręty podwodne powinniśmy nabyć z drugiej ręki.
@mikymike18202 жыл бұрын
Panie Jarku, co to za muza na poczatku ???
@wooowoo62912 жыл бұрын
Miałbym prośbę: odcinek o terytorialsach. U nas i na świecie. Jacy są, jacy powinni być. Schematy dowodzenia i kooperacji z wojskiem. Planowana przyszłość. Historia.
@wolskiowojnie2 жыл бұрын
fajny pomysł
@wooowoo62912 жыл бұрын
@@wolskiowojnie Pamiętając film „1941” i naszą gwardię ministra z zaburzeniami, trochę się z nich podśmiewałem. Niedzielne wojsko. Wojna w Ukrainie pokazała, że się myliłem. Odgrywają bardzo ważną rolę. A gdy przyjrzałem się siłom Finlandii, to okazało się, że spora cześć (rezerwa) jest de facto terytorialsami, tylko świetnie wyposażonymi i przeszkolonymi. Sam Simo Häyhä był członkiem dawnego stowarzyszenia, takich protoplastów terytorialsów.
@Bloodmaro2 жыл бұрын
@@wooowoo6291 W Ukrainie ta Obrona Terytorialna to zgoła co innego niż w Polsce. Jak dla mnie wot to super pomysł, tylko jeśli na początku mieliby chociaż pół roku, a najlepiej rok, bardzo intensywnego szkolenia. Niekoniecznie pod względem fizycznym, lecz typowo taktycznym, strzeleckim, sprzętowym. Fizyczność mogą wyrabiać będąc już w domu i chodząc do swojej normalnej pracy. Te kilkunasto dniowe szkolenia to jak dla mnie niezbyt efektywny system. Krótkie szkolenia byłyby dobre, gdyby były poprzedzone właśnie tym półrocznym/rocznym okresem uczącym podstaw
@nihonkaigun19732 жыл бұрын
@@wooowoo6291 Z Batalionów Obrony Narodowej też się wyśmiewasz? To też była obrona terytorialna formowana z rezerwistów ale wyposażona w rupiecie.
@perunshogun72762 жыл бұрын
@@Bloodmaro U nas, tzn w UK tak to dziala i TD ma czolgi artylerie helikoptery - sa szkoleni krotko lecz intensywnie a potem doszkalania we wlasnych jednostkach. Maja jednostki medyczne i inzynieryjne choc nie maja tzw korpusow, ktore w Polsce dalej sa (wlasciwie magazyny korpusowe - i to jest rzecz dobra - powinno panstwo miec zagazynowany sprzet na wypadek W dla spoleczenstwa). Sa drugim rodzajem rezerwy znacznie mniejszym i pozwalaja ludziom (za ich zgoda) brac dzial w misjach - TD jest obecna z czolgami w Estonii - to nie jest regularna armia tam. Chcialbym, zeby wlasnie tak bylo to zorganizowane w Polsce - 5 dywizji czterobrygadowych z samodzielnymi pulkami tego co dywizja potrzebuje - jedna brygada zawodowa, jedna zawodowa/kontraktowa i dwie kontraktowe - to pozwoliloby wyszkolic mnostwo chetnych i placic wiecej wszystkim zolniezom ale tylko najlepsi zostawaliby zawodowymi bedacymi w Armii do 55 roku zycia/oficerowie nawet dluzej - zmiejszyloby budzet na emerytury - a byli zolnieze (nawet jednoroczniacy - ktorzy dolaczaja tylko do TD) maja ulgi innego rodzaju - pierszenstwo przy wyborze do pracy, otrzymania mieszkania, wyksztalcenia itp. Bo problemem Polski jest brak rezew i brak zapasow sprzetowych a sposob w jaki mysli sie o OT to tworzenie brygad specjalsow - co wg mnie jest z zalozenia bledem - co nawet widza Ukraincy - bo ichniej OT brakuje BWP czy czolgow i wzmacnaja sie tym co zdobeda na wrogu - nie lepiej miec takie stare Leopardy 2PL z przenaczeniem dla OT/rezerwy? A takie rodzaje sil zbrojnych jak Marynarka i Lotnictwo powinno byc rowniz 50/50 zawodowe i kontraktowe - bo ludzie pracujacy w tych wojskach z latwoscia znajduje sobie prace poza wojskiem - i tworza rezerwe najbardziej wartosciowa - a ilosc pilotow i marynarzy (przeszkolonej rezerwy) potrzebnych na kazdy sprzet jest dwukrotnie wieksza niz stan obecny.
@micham87382 жыл бұрын
Rewelacyjny odcinek. Bardzo proszę o wiecej wizyt ekspertow tej klasy.Tyle informacji praktyka i to przekazanych w tak rewelacyjny i zrozumialy sposób. Teraz jeszcze komplementarny odcinek "cywilny" gdzie mozna by opisać tych kilka potencjalnych "Orek" lub rozwiązań pomostowych. A Pan komandor to ma wilkie perspektywy w dziennikarstiwe branżowym po przejsciu do cywila. Rzadko spotykana zdolność wśród zawodowych wojskowych tłumaczenia w sposob zrozumiały dość skomplikowanych zagadnień.
@wolskiowojnie2 жыл бұрын
x2
@pavelcrux16672 жыл бұрын
Zadnych pomostów. U nas pomost to lezy przez 40 lat. Co do orek to ja jestem fanem francuskich Scorpene i Niemieckiej serii 212 , chyba jedyne liczace sie konstrukcje zachodnie.
@micham87382 жыл бұрын
Też jestem przeciwny rozwiązaniom pomostowym ale jak mówił pan kmdr. Albo nowa Orka po Miecznikach, czyli za 10 lat, albo rozwiazanie pomostowe w ciągu najbliższych 2-3 lat. A taki koreanski U-209 1400, mlodszy od naszego Orła może byłby jakąś alternatywą?
@lucasw85302 жыл бұрын
@@wolskiowojnie Trzeba przyznac ze dał Pan popis w programie u Pana Zychowicza w kwesti kolaboracji Trumpa z Rosjanami polacem doksztalcic sie w tej kwesti wpierw zamiast obrazac i kłamać o byłym prezydencie USA.
@marekk1337 Жыл бұрын
@@wolskiowojnie Pora na aktualizacje o Orkach wg ostatnich newsow
@jacekzaniewski1422 жыл бұрын
Bardzo przydatne materiały . Zwłaszcza tematy dotyczące P M W są bardzo cenne w uzmysłowieniu Polakom potrzeby posiadania zdolności do zabezpieczenia interesów Polski na Morzu i olbrzymiej wagi tych interesów dla Polski i Polaków .
@wallstreet99162 жыл бұрын
Witam wszytkich witam experta witam Kadyrowa. Edit: pan z Czeczenii popija piwko na wizji, bardzo mi sie to podoba.
@andrzejwiniarek64842 жыл бұрын
Ekspert to Oleg Deripaska tylko ogolony ,dlugie sa macki kanalu WOW
@czarekkat77802 жыл бұрын
Dobry wyważony, merytoryczny materiał. Oby więcej takich gości i takich rozmów.
@polskagrupamilitarna99682 жыл бұрын
Fantastycznie że do realizacji tego odcinka doszło . Podziekowania dla Panów jak i dla Kmdr.
@koprolity2 жыл бұрын
Żeby tylko nasze okręty nawodne nie zamieniły się w podwodne.
@ninjagamers26592 жыл бұрын
Z ruska technologią to chyba nie możliwe 🤣🤣🤣
@Hayabusa-lo6bc2 жыл бұрын
tak bedzie.. bo nie stać nas na flote a pojedyncze jednostki zawsze pójdą na dno nawet jeśli są bismarckiem.
@husc77752 жыл бұрын
korwety samozatapialne
@gillgill63862 жыл бұрын
Spokojna głowa nasze okręty nawodne nigdy nie pójdą na dno, czujna załoga przy zagrożeniu wyrzuci za burtę tomachawki, siekiery, łuki i proce a okręty utrzyma się na powierzchni.
@pawew95752 жыл бұрын
Bardzo dobry kierunek - udział doświadczonych praktyków. Mówią prostym językiem rzeczy nieoczywiste dla laika. Choćby o proporcjach nakładów. Tak trzymać.
@fumffumf20472 жыл бұрын
Pan komandor jest spoko. Widac, ze nie dostal roboty po znajomosci xd
@kamilox71052 жыл бұрын
Panowie. Część druga KONIECZNA! Rodzaje okrętów. Rodzaje technologii, wyposażenie, rodzaje torped. Ceny, czas realizacji...itd. Brakowałe tego.
@TomaszWawa2 жыл бұрын
Super, dzięki.
@jensongirl2 жыл бұрын
Jarku a może odcinek o "niewidzialnym" sprzęcie naszej armii? Bo fajnie się mówi o HIMARSACH, Krabach, Abramsach. Można sobie zrobić zdjęcie na ich tle i pochwalić. A co z wyposażeniem, które pracuje na backstage'u? Systemy łączności, radary itp. Strzelam, bo nikłą mam wiedzę w tym temacie. Ale ciekawi mnie to jak to u nas wygląda i w jakim stanie jest ten "sprzęt" :)
@jasam10592 жыл бұрын
Właśnie. A mimo że sprzęt ten jest mało medialny to jest nie mniej istotny dla obronności jak czołgi czy wyrzutnie rakiet.
@PLASTER19852 жыл бұрын
+ Systemy WRE i czy jest tak biednie jak podobno jest, czy jeszcze biedniej.
@Kudlathy2 жыл бұрын
Ja do tego bym dodał mundury, hełmy, kamizelki itp. jak jest wyposażony i ubrany żołnierz? Czy MON bierze pod uwagę komfort przeciętnego szeregowego?
@sajuente82352 жыл бұрын
A ja bym podyskutowal o innym ''niewidzialnym sprzecie'' o tym ktory od lat jest zamawiany obiecywany a bedzie dostarczony jak juz sie 3 wojna swiatowa skonczy i nas na mapie nie bedzie :D
@kluka92 жыл бұрын
@@sajuente8235 No bez przesady
@kamilbakalarz932 жыл бұрын
Panie Jarosławie oglądam pana kanał od jakiegoś czasu i uważam że robi pan kawał dobrej roboty. Filmiki są ciekawe i rzeczowe oraz z niecierpliwością czekam na kolejny . Dzięki i pozdrawiam
@marekkrzyz41032 жыл бұрын
Świetnie podana fachowa wiedza dla nas laików. Super, kolejny program !
@CageofMMA2 жыл бұрын
Super ! Prosimy o więcej filmów na temat marynarki może jakieś omówienie tego co mamy teraz ? Pozdrawiam
@JuzJestDobrze2 жыл бұрын
Witam. Duzo nowego dla mnie sie dowiedzialem na temat lodzi podwodnych. Dziekuje
@krzysztofpyrek89032 жыл бұрын
"witam wszystkich NA KANALE". Doczekałem się
@zbyniowicz2 жыл бұрын
Super Odcinek! Pozdrawiam pana komandora!
@krzysztofbuhakowski91332 жыл бұрын
Zamiast kupować w Korei transportery opancerzone, kiedy mamy bardzo dobre Rosomaki (tylko szybko wdrożyć produkcję) moglibyśmy zakupić u nich 2 lub 3 okręty podwodne
@johnnyenglish5832 жыл бұрын
Świetny odcinek. Bardzo fajny gość - nie tylko wiedza, ale przystępny, zrozumiały, spokojny i logiczny sposób mówienia. Co do zasady wolałbym odcinki max. do 45 minut (trudno wygospodarować ponad godzinę), ale jest o czym mówić. Zabrakło mi tylko pytania: "Gdyby był pan decydentem i miał w portfelu pieniądze na 3 okręty AIP, to który model by pan kupił?" 😉
@wolskiowojnie2 жыл бұрын
Chciałem zadać, ale Pan Komandor jako czynny oficer może być np. w komisji konkursowej (tak jak był w miecznikowej) i jakby u mnie podał jakieś preferencje to ktoś kiedyś mógłby się brzydko bawić wyciągając to. Dlatego finalnie odpuściłem pytanie.
@johnnyenglish5832 жыл бұрын
@@wolskiowojnie rozumiem, dzięki za odpowiedź. Keep up the good work 👍
@jakcies20932 жыл бұрын
Dziekuje za oddcinek. Please give more technical explanations to specific systems. Still, very interesting.
@tomaszlewandowski95902 жыл бұрын
Ciesze się, że powstał Pana Kanał na YT. Brakowało takiej rzetelnej wiedzy z zakresu wojskowości dla "zwykłych zjadaczy chleba",. Wreszcie mogą się dowiedzieć czegoś więcej niż z bełkotu typu onet
@playlistawyoutubie16912 жыл бұрын
Świetna rozmowa... Gratuluję programu! Gdyby miała się kiedyś powtórzyć to byłbym zachwycony, gdyby Pan komandor zechciał odpowiedzieć na takie pytania, jak np.: 1 system napędu ("beztlenowy") - który by wybrał: niemiecki, francuski, szwedzki? 2. czy przy wyborze OP dla RP uwzględniałby jako czynnik ważny - dzielność morską na Bałtyk, czy na Atlantyk (i obszary dalsze)?, 3. czy przy wyborze okrętu uwzględniałby jako czynnik ważny - dostosowanie okrętu do operowania na Bałtyku? (wtedy wskazanie na Szwedów, później Niemców; jeśli nie to Francuzi i ewentualnie kto jeszcze?), 4. jaki okręt: "modułowy" (tj. z opcją ewentualnej wymiany fragmentu kadłuba w celu dostosowania do konkretnej misji) czy okręt "specjalistyczny" (tj. budowany już do konkretnego określonego celu)? Pozdrawiam!
@tomaszwitkiewicz8847 Жыл бұрын
1. niemiecki (albo niewymieniony japoński Li-Ion) 2. dzielność morska na Bałtyk i na Atlantyk jest taka sama. 3. optymalizacja na Bałtyk wcale nie oznacza prymatu Szwedów, Niemcy są równie dobrzy a może i lepsi 4. okręt uniwersalny z uniwersalnymi WTWT bez VLS
@piotrskolski4640 Жыл бұрын
Kolejny raz oglądam i jest super👍🏻 stare intro przypomniałem sobie z dużym sentymentem😉
@marekkuran49562 жыл бұрын
Najbardziej mnie dobija fakt, że cała ta rozmowa jest całkowicie teoretyczna. Przed wojną (dla precyzji - II, Światową) nasi marynarze narzekali, że w Warszawie bardziej kochają konie i szabelki a nie nowoczesną marynarkę. A jak ta marynarka wyglądała? Kilka okrętów podwodnych, kilka kontrtorpedowców/niszczycieli, w tym nowoczesne "Orzeł", "Sęp", "Błyskawica", "Grom", nieszczęsny ORP "Gryf". Pomimo narzekań, stanowiliśmy zauważalną siłę na Bałtyku. Teraz na moje cywilne oko wygląda to o wiele gorzej, zwłaszcza, że decyzją rządzących oddalono modernizację lotniczej części marynarki wojennej. Kupujemy to, co dobrze będzie wyglądało na defiladzie w Warszawie. Okrętów nie da się zaciągnąć na ulice stolicy, więc... po co nam okręty.
@robertogatto89982 жыл бұрын
Witam dziękuję i pozdrawiam 👍
@arosikor36772 жыл бұрын
Dzięki za target, ciekawy temat, a może jakie mamy możliwości zakupu jak czołgu z Korei Południowej. Jakie nasza marynarka może kupić?
@gretta80222 жыл бұрын
Jak zawsze rewelacyjny odcinek. Dziękuję za ogromny wkład pracy 😊
@Haamre2 жыл бұрын
Czy sądzi Pan, że - biorąc pod uwagę same wstępne założenia projektowe - nawiązanie współpracy ze Szwecją przy projekcie A26 - i wybranie ich jako nowych, Polskich okrętów podwodnych - byłoby dobrą opcją ze względu na niejaką automatyczną "customizację" parametrów pod warunki Bałtyku? Jeśli nie - to co w zamian? Pozostają okręty Niemieckie i Francuskie (które, z wiadomych przyczyn, nie są zbyt popularne politycznue), ew. Japonia i (chyba mają jakiś nowy projekt, prawda?) Korea?
@pB-5ov2 жыл бұрын
Witam serdecznie Czy jest szansa zrobić materjał o klasie branych pod uwagę okrętów Czyli co by to miało i czym się różni
@ireneuszpyc6684 Жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/qXrOXot9nruWd6M Blekinge (szwedzki okręt podwodny) typ 612 jest rozważany
@piotrd.48502 жыл бұрын
Dopóki Polska nie będzie miała polityki zagranicznej i wspierającej ją doktryny wojskowej dłużych niż kadencja, rozmowa o sprzęcie jest......... przedwczesna.
@Dajo32412 жыл бұрын
Odcinek meeeeeeeeega ciekawy! Ogromne gratulacje za rozwój kanału!
@robertblack9369 Жыл бұрын
Korea KSSIII ma wszystko czego nam potrzeba a do tego tanie kredytowanie i dotrzymują terminów. Obecnie okret podwodny operuje nie tylko na Bałtyku a może operować poza swoim macierzystym akwenem i atakować całe zaplecze logistyczne produkcyjnd na lądzie i tego nam potrzeba by okrety służyły i Bałtyku i poza nim. Obecnie charakterystyka misji okrętów podwodnych jest inna niż podczas 2 WŚ. Odcinek ciekawy ale potrzeba po wyborze oferty kolejny odcinek.
@Suli.2 жыл бұрын
Pan komandor Witkiewicz w którymś z materiałów stwierdził, że okręty typu Orzeł/ Kilo/ Warszawianka wcale nie są za duże na Bałtyk więc podpowiadam - Koreańczycy wprowadzili właśnie do służby okręty typu KSS-III o napędzie AIP i budują kolejne. Akurat w rozmiarze naszego Orła więc zgodnie ze słowami Pana komandora powinny pasować. Ich wielką zaletą jest to, że mają uniwersalne pionowe wyrzutnie - można z nich strzelać różnymi pociskami manewrującymi o różnym zasięgu, pociskami PLOT, a nawet rakietami balistycznymi - na razie o zasięgu 800 km ale Koreańczycy pracują nad jego wydłużeniem. Możliwość przywalenia w Moskwę mieszaną salwą precyzyjnych pocisków balistycznych i manewrujących - poezja i najlepszy środek odstraszania.
@MyTSilver2 жыл бұрын
Dobrze by było podziękowania w formie napisów na końcu :)
@wojciechutschik87512 жыл бұрын
Uważam że z uwagi na brak środków należałoby rozłożyć program pozyskania okrętow podwodnych na 3 etapy. Pierwszy okręt do 2030 w linii drugi do 2035 i trzeci 2040. To jest jakiś rozsądny horyzont czasowy poprzez rozłożenie kosztów na 18 lat. 3 miliardy dolarów na 18 to 167 milionów dolarów rocznie co jest około 1% naszego budżetu na obronność. I to by była chyba kwota w naszych możliwościach.
@tomaszszlachciak91722 жыл бұрын
Nikt nie będzie dla nas specjalnie robił przestarzałych gratów . 3 okręty podwodne są konieczne by mieć pewność że 1!!!! Ma możliwość przebywania na patrolu bojowym gdy 2 wymienia załogę i zapasy a 3 jest w ograniczonym remoncie!
@tomaszszlachciak91722 жыл бұрын
Nikt nie będzie dla nas specjalnie ro
@krzysztofwojciechowski79432 жыл бұрын
Człowiek tak sobie myśli, że chętnie by zobaczył odcinek o tej formacji MW - ale jakoś za parę m-cy, kiedy już Pan Jarosław ogarnie wszystkie zdjęcia przestrzeleń po javelinach, otrząśnie się po koreańskich BWPach tudzież rozpozna wszystkie Obiekty 279, które zapewne zaraz zjadą z muzeów na front ukraiński. No, a tu nagle materiał, na który wszyscy czekali, nikt się nie spodziewał. Przy okazji podziękowania dla Pana Komandora - za poprawienie swojego pasma :) akustycznego i optycznego w porównaniu z poprzednią rozmową.
@marekj.5902 жыл бұрын
Warto posłuchać.
@krzysztofantyga4242 жыл бұрын
Jak zwykle materiał z klasą, bardzo dziękuję!!
@Aghata37212 жыл бұрын
Bardzo Pana szanuję za wiedzę i profesjonalizm! Dobra robota! Dziękuje!
@grawa10722 жыл бұрын
Gdy się kończy odcinek czy wywiad czuje się niedosyt chciałoby się słuchać jeszcze długo. Super , zaczynam mieć pojęcie o ważnych rzeczach które przekazujecie.
@leszstap49892 жыл бұрын
Świetny odcinek. Też z przyjemnością bym dłużej posluchał i pooglądał. Dzieki
@jarosawgasiorowski75442 жыл бұрын
Świetny odcinek ale czuję niedosyt. Polega na tym że brakło przykładów najlepszych propozycji dla Polski i różnice między nimi... Czyli cz. 2 przed nami🤗
@playlistawyoutubie16912 жыл бұрын
Dokładnie!
@piotrbiernacki90502 жыл бұрын
Panie Tomasz, miło posłuchać, bardzo merytorycznie, bardzo od środka , miło posłuchać nawet na emeryturze . Pozdrawiam
@zpejzon47602 жыл бұрын
mógłbym słuchać kmdr godzinami , zazdrościmy marynarzom takiego dowódcy ! czołem !
@kelesin2 жыл бұрын
Witam Prosił Pan o uwagi. Oto moje: czasem tłumaczone są żeczy oczywiste jak budowa cepa (np. co to jest okręt podwodny). Z drugiej zaś strony nie są tłumaczone określenia bardzo fachowe, yypu skróty których naj=wet nie powtórzę. Niekoniecznie w tym odcinku. Tak w ogóle. No i muszę pytać ię kolegi Marcina N. (wiadomo, który), o co chodzi i "zym się to je". Czyli może mniej tłumaczenia żeczy, które są oczywiste dla 99% inteligentnych w miarę ludzi, a więcej tych bardzo skomplikowanych skrótów, bo choćby podanie ich pełnej nazwy dużo by wyjaśniło. To taka moja osobista sugestia a le też prośba, n=bo namiętni od pewnego czasu oglądam Pańskie filmy i stwierdzam że rewelacyjne. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów w tworzeniu i rozwijaniu kanału. Piotr. A.
@explorer_adv2 жыл бұрын
Doskonały i nieoczywisty temat dyskusji. Dziękuję za poszerzenie wiedzy o aktualnych okrętach podwodnych i sentymentalny powrót do przeczytanej kiedyś książki "Torpeda w celu".
@micke72612 жыл бұрын
Uwielbiam dłuuugie materiały na wszelkich kanałach (ot choćby wieloodcinkowe serie historyczne, ponad 1 godz. na "Niemilitarystach"), tak więc śmiało więcej, dłużej, aby konkretnie ;)
@nihonkaigun19732 жыл бұрын
Korea ma 3 egzemplarze niemieckich op typu 214 które mają 15-13 lat - jak na nasze standardy to są nówki nie śmigane.
@gangliozyd2 жыл бұрын
Nawet 30 lat to dla nas pachnące nowością
@CyklZamknięty2 жыл бұрын
@@gangliozyd 30 dla nas to dopiero z lini montażowej zjechały
@parmen392 жыл бұрын
Super posluchac fachowca. Duzo wiedzy, przystepnie wytlumaczone nawet dla laikow. Wiecej takich odcinkow.
@powersroyale8372 жыл бұрын
Ramzan Kadyrow - w Czeczeni krwawy dyktator ale dla widzów kanału „Wolski o Wojnie” zawsze znajdzie czas.
@PiotrMaxy2 жыл бұрын
Podobalo sie. Bardzo 👏
@kubuspuchatek89612 жыл бұрын
Dzięki
@beniaminroszak45312 жыл бұрын
Świetnie że stworzyłeś ten kanał 😊
@kelesin2 жыл бұрын
Panie Jarku, mój głowny komentarznie został wysłany z tableta, ale się jakoś nie opubloikował. Ale nic: kanał jest rewelacyjny. Sugerowałbym, aby nie tlumaczyć widzom co to okręt podwodny, bo osoby tego nie wiedzące prawdopodobnie nie potarfią nawet korzstać z internetu, a przy bardziej złożonych skrótach (nie takich jak BWP czy OPL) sugerowalbym podawać ich pełne brzmienie. To by dużo wyjaśnialo. Nie wszzyscy są ekspertami z Pańskich widzów. Czasem muszę pytać się mojego kolegi (dobrze Panu znanemu - Marcin N.) "co poeta miał na myśli". Na koniec gratuluję świetnego prowadzenia i bardzo profesjonalnego podejścia do zagadnienia. Pozdrawiam: Piotr A.
@piotrmichalak90312 жыл бұрын
Super odcinek. Dzięki.
@miskoralgol48622 жыл бұрын
Czy na szwedzkich okrętach podwodnych A26 na wyrzutniach VLS można by zainstalować pociski Haeseong III?
@sawomirgolonka25752 жыл бұрын
Panowie kawał dobrej roboty jest na tym kanale robiony, tak dalej trzymać.
@zygmuntstepien53192 жыл бұрын
🤔 Dziękuję. Pozdrawiam.🙂
@kangurwisnia2 жыл бұрын
Zawsze się podoba, dziękujemy
@adels19862 жыл бұрын
Odcinek super jak zawsze, widzę że zaraz 200k subów pyknie i zastanawia mnie teraz czy sławna koszula Wolskiego poleci na WOŚP w tym roku i za ile zejdzie :)
@jankos49102 жыл бұрын
Owsik nie !!!!!!!!!!!
@IanAwfuls2 жыл бұрын
Ja to chętnie bym zobaczył nawet 2-3 godzinne odcinki. Wiem, że większość widzów mogłaby tego nie wytrzymać a dla Ciebie to więcej pracy ale Damian mnie do tego przyzwyczaił na swoim kanale 🤷🏻♂️ a jak już o Damianie wspomniałem to kiedy trzecia cześć M1 vs Leo2? :)
@wolskiowojnie2 жыл бұрын
może się uda za tydzień>? Muszę zapytać Damiana.
@adamtoxic41802 жыл бұрын
Polska Marynarka Wojenna powinna posiadać minimum 4 OP. Każdy z nich powinien mieć możliwość posiadania oraz wystrzeliwania rakiet manewrujących.
@Toponomastyka2 жыл бұрын
Marzy mi się porządna flota naszej Marynarki Wojennej. Nie jakaś bardzo mocarstwowa, ale to, o czym była mowa w rozmowie (fregaty + okręty podwodne) bardzo mnie przekonuje. Gdyby choć tyle udało się zrealizować, by móc kontrolować Bałtyk, byłbym bardziej spokojny, jeśli chodzi o przeciwdziałanie rozmaitym próbom blokad naszych portów.
@piotrsobecki47712 жыл бұрын
Kto blokuje polskie porty ?
@andrzejk25272 жыл бұрын
Dzień dobry, Bardzo lubię Pana słuchać i nie opuszczam odcinka. Robi Pan super ważną robotę dla RP. Mam sugestię, aby Pana odcinki były dostępne w formie podcastu np. na Spotify Pozdrawiam i życzę powodzenia Andrzej Kozak
@dominikkrauze68122 жыл бұрын
oOkręty podwodne to takie siły specjalne marynarki wiec jak najbardziej są potrzebne jak i cała marynarka wojenna Polsce. Pozdro
@andrzejkazimierski55872 жыл бұрын
Dzięki super
@puchowy2 жыл бұрын
Czy Polskę na te wydatki stać? Ile będą kosztować wszystkie wydatki na nasze siły zbrojne?
@tokarp3902 жыл бұрын
Mniej niż 13 , 14 emerytura ,500 + dla lepiej zarabiających oraz PIT dla młodych
@slawekm37282 жыл бұрын
Długość odcinków mnie nie odstraszy :) Dziękuję za świetny wywiad , dużo fajnej wiedzy dla fotelowego oglądacza :)
@Krzesi282 жыл бұрын
Dobry odcinek. Chyba dość mało mówi się o potrzebach polskiej marynarki. Mam nadzieję iż będzie niedługo mocniejsza.
@damiandamian40612 жыл бұрын
Dzieki
@zk49952 жыл бұрын
bardzo ciekawe są Pana odcinki ,jedną uwagę którą mam to to ,że interlokutorzy mówią niewyraźnie przyśpieszają pod koniec myśli , chyba to wynika z tzw.wojskowego wyrażania myśli , dla osób starszych jest to problem ze zrozumieniem .Pozdrawiam
@kaliszon86002 жыл бұрын
Jaro będą czasem odcinki specjalne po 1,5h-2h ? Np dodawane w formie podcastów na Spotify?
@wolskiowojnie2 жыл бұрын
tak, muszę się za to zabrać w końcu...
@karolkrawczyk65962 жыл бұрын
Dobrze że Kadyrow jest po naszej stronie.
@nortis342 жыл бұрын
Super ciekawy odcinek dużo daje i uczy Gość Mega wiedza i praktyka !!!!!
@arturnowakowski5132 жыл бұрын
Ogromnie interesujacy odcinek, przydałaby się lepsza jakość dźwięku. No i ew pojawiajace się mapisy gdy Panowie uzywacie fachowych nazw sprzętów i systemów, zeby tacy laicy jak ja łatwiej przyswajali. Ogólnie super programy.
@oldship68002 жыл бұрын
Mamy ogromne szanse na zapisanie się w historii jako kraj , który mając dostęp do morza świadomie pozbawił się możliwość jego obrony. I śmieszne i straszne...
@qwerty701642 жыл бұрын
Fanom podwodniactwa polecam gorąco serię Deep Dive o amerykańskich okrętach podwodnych na kanale Smarter Every Day. Sorki za taką 'reklamę', jak dobrze zrealizowany był to materiał. Panu Jarkowi dziękuję z kolei za dotychczasowy całokształt i życzę sił, czasu, motywacji i pomysłów na dalszą działalność na yt
@rafalkroczka35742 жыл бұрын
Bardzo ciekawe programy.
@filmstarist2 жыл бұрын
Wspaniale że wkład w edukację o wojskowości jest tak doceniany przez internautów. Trzymam kciuki za kanał!
@henrykadamzdebel11 ай бұрын
won z tond , do domu
@WolfKenneth2 жыл бұрын
Więcej z Dawidem bo macie dobrą "chemię".
@ciarypowykonie30962 жыл бұрын
Chemia jest ale prosiłbym pana Jarka o porozmawianie z panem Dawidem żeby ten oduczył się przerywania rozmówcom w środku zdania. Ja rozumiem chęć pokazania wiedzy ale jak dla mnie efekt jest zły. Druga prośba do obu panów to pamiętanie o tym że duża część oglądających to laicy, czasami rozmowy odpływają przez żargon i dygresje których ja nie rozumiem. Popularność kanału może rosnąć tylko przez edukację (i vice versa) ale to trzeba robić w odpowiednim tempie. Chyba że kanał ma być z założenia dla wąskiej grupy freaków.
@blackcougar87772 жыл бұрын
@@ciarypowykonie3096 Z tym pierwszym to się zgadzam z tobą, ale co do drugiego to nie do końca. Jest masa innych materiałów które są przeznaczone dla ludzi, którzy nie ogarniają wcale tematu, a tutaj już chyba nie chcemy słuchać definicji, typu co to jest okręt itp. A jak się czegoś akurat nie wie, to można na spokojnie pauzę kliknąć i sprawdzić w necie.
@RumcajsRumcajs2 жыл бұрын
@@blackcougar8777 Dokładnie. To nie Zychowicz który chce tlumaczenia podstawowych rzeczy co jest dla mnie trochu strata czasu (sam się czasem zastanawiam czy to tak serio czy udaje)
@bluebird14222 жыл бұрын
@@ciarypowykonie3096 dla mnie to Jarek właśnie często przerywa i długo ciągnie przerywnik
@mlody9692 жыл бұрын
@@RumcajsRumcajs 95% widzów nie wiedziało kim jest Jarosław Wolski przed marcem tego roku. Jasne, że są inne kanały jak i w ogóle inne źródła, no ale te 190 tys subskrybentów to są w przeważającej większości ludzie, którzy pół roku temu nie wiedzieli co to jest brygada. A niestety odcinki z panem Kamizelą przekształcają się czasami w dyskusję 2 kumpli przy piwku. Ja też mam jakąś bardziej specjalistyczną wiedzę, też mogę zabrać kolegę i publicznie dyskutować posługując się skrótami i branżowym żargonem, a widownia będzie musiała pauzować aby sprawdzać w googlach o czym w ogóle rozmawiamy. Ale to chyba nie o to chodzi. Gdy Wolski samodzielnie realizuje materiał to jest o wiele bardziej przystępny i merytoryczny.
@jn4102 Жыл бұрын
Dzięki za bardzo fajny techniczny odcinek. Aż się boje o nasze bwp-1.
@pogromcagoblinow2 жыл бұрын
We wszystkiuch dyskusjach nt sprzetu brakuje mi jednej bardzo ale to bardzo waznej, walki radioelektronicznej, nie ma słowem nic w oficjalnym przekazie. Dzieje sie tu co?
@jn41022 жыл бұрын
Super. Wiecej wywiadów z takimi ekspertami jak Pan Komandor.
@Eryk-gt4zg2 жыл бұрын
Fajnie byłoby, gdyby podziękowania dla patronów wyświetlane były w formie napisów na końcu. Tak to rozwiązuje większość kanałów na YT.
@adriano76782 жыл бұрын
Wiecie, że jeśli do studia zaproszony byłby ktoś innej profesji to przekonywał by, że co innego jest kluczowe w rozwoju kraju, zapewne robiłby to zgodnie z jego specjalizacją. Energetyk - elektrownie jądrowe Leśnik - więcej lasów Marynarz - większe porty Górnik - kopalnie Sportowiec - stadiony Filmowiec - studia filmowe Drogowiec - sieć dróg Kolejarz - infrastruktura kolejowa Kapłan - kościoły Lekarz - Szpitale itd... Zapewne każdy z nich miałby racje.
@tokarp3902 жыл бұрын
Lekarz raczej optowałby za lepszą opieką ambulatoryjną i prewencją, bo to frustrujące jak np. wszyscy na onkologię wbiegają stadem z późnym stadium i nagle ratuj Chciałbym zauważyć że Pan komandor nie twierdzi że Polsce potrzebne są pancerniki, lotniskowce i okręty atomowe z głowicami balistycznymi ;)
@adriano76782 жыл бұрын
@@tokarp390 zapewne masz rację, że schodząc do poziomu specjalizacji każdy miałby ciut inną optykę. Chciałbym również zauważyć, że Pan komandor nie służył na lotniskowcu ani na okręcie atomowym z głowicami balistycznymi :)
@mikymike18202 жыл бұрын
Panie Jarku, co to za muza na poczatku ???
@Harry_z_Tybetu_2 жыл бұрын
Dowództwo Marynarki Wojennej to samo pytanie sobie zadaje. Pewnie dlatego posiadamy flotę okrętów podwodnych w ilości sztuk 1, słownie: jeden. Nie dość, że zdjełany w SSSR, to jeszcze najstarszy, pływający okręt tego typu na świecie.
@ziomalxxz2 жыл бұрын
To nie jest okręt podwodny. Nie można nazywać tak czegoś co nie moze schodzić pod wodą ani nie jest uzbrojone.
@jaros692 жыл бұрын
Domyślam się, że nasze " klocki " nad i podwodne mają pasować jakoscią i ilością do tkanki NATO. Być może najpierw musimy kupić TE klocki. Taką mam koncepcję. Pozdrawiam.
@Xenilar2 жыл бұрын
po nic. dziękuję za uwagę
@wiesawlaczynski32592 жыл бұрын
Extra więcej tego typu tematów może coś w temacie czy potrzebne są nam niszczyciele.pozdrawiam
@black_wolf76542 жыл бұрын
Bardzo interesujące zagadnienie, już zabieram się za oglądanie.
@piotrdybciak52102 жыл бұрын
Świetny materiał. Dobrze jest posłuchac specjalistów
@qweeszrdx77483 ай бұрын
świetny materiał, a dopiero teraz na niego trafiłem
@tommygun3332 жыл бұрын
Dobry ekspert, to podstawa. Dobrze się słucha!
@damianbroszczak78152 жыл бұрын
jest łapa i komentarz z mojej strony, dziękuję za materiał i pozdrawiam :)
@konradjesionek2052 жыл бұрын
Dwukrotnie podchodzilem do podkastu, jednak "tak" co pare sekund, zniecheciło do dosłuchania. Zdanie twierdzące nie potrzebuje potwierdzenia.
@tomekkk29632 жыл бұрын
Mimo wszystko nie przekonał mnie ten wywiad. Ok pan Komandor to widać że specjalista i zna się na technikaliach. marynarka wojenna jest fajna i często potrzebna. Nam by się może i przydała ale nie jest konieczna. My moglibyśmy przegrać wojnę i zostać z nienaszoną flota.