Trafiłem przypadkiem a oglądam już kolejny raz. Super pilot z niesamowita wiedzą.Słucha się pana z zapartym tchem. Takiego huku jak SU nie ma nawet F16 😃👍💪
@michakuklinski51022 жыл бұрын
Nikt nie ma do Pana pretensji o partię .Szczery człowiek i prawdę powiedział gorzej z tymi zdrajcami z rządu. Pozdrawiamy Was Swietna robota
@flashlightbeam3487 Жыл бұрын
Absolutnie genialny film. Marzy mi się omówienie w taki sposób wszystkich polskich samolotów.
@izaak.salomon50488 ай бұрын
Radzieckich!
@maryan587 ай бұрын
@@izaak.salomon5048 Co ci nie pasuje ??? jeździsz polskim autem , oglądasz tv na jakim sprzęcie, działonowy kraba w jakim siedzi sprzęcie a pilot z szachownicą na f16 to polski pilot czy marsjanin ???? Cymbał.
@maryan587 ай бұрын
Jak chociażby TS-16 "Grot"
@romekcyferkowski37372 жыл бұрын
Super się słucha takich opowieści z pierwszej ręki.
@czart1542 жыл бұрын
Głupawych opowieści.Łajza sugeruje tu ,że jak sie było w PZPR to od razu było się chamem ,kanalią ,sprzedawczykiem itp.Ilu takich było i jest co niby obalali komunę ?Cała masa.
@piotrm66452 жыл бұрын
fajnie się ogląda tylko w latach siedemdziesiątych żeby dostać się do szkoły oficerskiej musiałeś należeć do partii rodzice też musieli mieć czerwone książeczki
@czart1542 жыл бұрын
Moi rodzice ciężko pracowali całe życie.i dostawali dyplomy uznania od tej komuny..Za racjonalizatorskie pomysły itp. anie za to by być łajzą
@piotrm66452 жыл бұрын
nie wiem o co ci chodzi nikogo nie kajam ani nie rugam mówię jak było pozdrawiam
@czart1542 жыл бұрын
@@piotrm6645 Moj ś.p. wujek dostał się do szkoły oficerskiej i był oficerem WP do emerytury bez koneksji partyjnych.Pochodził z robotniczej rodziny.
@ineffige2 жыл бұрын
Brakuje takich wywiadów z emerytowanymi pilotami. USA ma swoj kanal z bazy Pensacola i regularnie wrzucaja ciekawe wywiady. Dziwne, ze nasze wojsko, zamiast zagospodarowac takie doswiadczenie i wiedze po prostu to ignoruje. Dziekuje za ten film!
@bartekkolo43472 жыл бұрын
Bo tam nadal rządzi beton..
@dariuszwandtke16222 жыл бұрын
gdzie zaczyna sie wojsko , kończy się logika !!!
@LocoMarioPL Жыл бұрын
Szkoda gadać. Wystarczy popatrzeć, ile sprzętu poniewiera się w Muzeum Wojska Polskiego. Jak to jest słabo wyeksponowane, zaniedbane.
@novakvelnowak Жыл бұрын
ostatnio robiłam materiał o rocznicy lądowania pierwszego bojowego Su 22 w Pile zapraszam kzbin.info/www/bejne/aKfEqYCpZdlme7c
@novakvelnowak Жыл бұрын
a tu jeszcze wspomnienie Limów kzbin.info/www/bejne/lYrbo4KmZrWsfZo
@damianfreyer3501 Жыл бұрын
Oglądam już 20 razy i nadal będę oglądać . Super film . Super gość i wszystko super . Mój ojciec służył w Pile i dużo opowiadał . Su 22 to dusza , . Pan Wojtek super gość . Pozdrawiam serdecznie.
@krzychokrzycho2 жыл бұрын
Wiele razy oglądaliśmy walki kołowe nad lasami Chodzieży , najciekawszą była "walka" Iskry z SU22 to był prawdziwy spektakl, lub wykonywanie pełnej pętli nie zapomniany widok opadającego SU22 kilka set metrów i wyjście na dopalaczach do lotu poziomego, nasz dom cały się trząsł dorośli się wkurzali a my mieliśmy radochę, do dziś zadzieram głowę słysząc samolot wojskowy ale teraz żeby chociaż rozpoznać jego typ trzeba mieć dobrą lornetkę latają grzecznie i wysoko. Czterdzieści lat temu piloci tych maszyn byli dla nas super bohaterami o nadludzkich mocach i mówiliśmy z dumą że nikt nam nie "fiknie" bo mamy takich pilotów i takie samoloty. Pozdrawiam.
@piotrpuciennik2146 Жыл бұрын
Tu masz racje....kiedyś jak latali nad domem to tylko wszystko się trzesło: niskie przeloty w kilka sztuk na pełnej prędkości, beczki i inne wygłupy. Teraz jak je widze to już tylko startują i lądują.
@mmowski328211 ай бұрын
Tak było jak kiedyś polonez był marzeniem a te samoloty latały koło 2 machów ;) To był niesamowity przeskok. U mnie mieszkałem blisko podejścia to co wieczór z 30 podejść mig 23 gdzie okna się trzęsły (jeszcze nie plastiki) to była norma podczas dnia lotnego.
@dawidk81042 жыл бұрын
Mega materiał. Super się słucha, szkpda że tak krótko. Pozdrawam Pana pilota. Wtedy o wszystkim decydował czlowiek.
@novakvelnowak Жыл бұрын
tu wywiad z kolegą Pana Ościka kzbin.info/www/bejne/aKfEqYCpZdlme7c
@janek1502 жыл бұрын
kurczę wzruszyłem się. Byłem w Pile 86/88 Pamiętam te hangary pamiętam ten cpps. pamiętam tragiczny wypadek z udziałem su-22 zginął wtedy chyba jeden czy dwóch pilotów po ceremonii przelatywali nad jednostką. to byli świetni goście Oni nie byli trepami oni byli oficerami pilotami i tak się zachowywali. Pozdrawiam wszystkich którzy szanowali zwykłych prostych żołnierzy.
@jw16042 жыл бұрын
Hej...ja też po Pile troche później - ja pierdziele jak dwie suki wieczorem startowały na dopalaczach to się całe miasto trzęsło. Już nie wspomnę że w o spaniu można było zapomnieć. Piloci byli spoko potwierdzam. Byłem też 2 tygodnie na poligonie lotniczym w Nadarzycach - tam su22 ćwiczyły naloty i bombardowania. Niestety z celnością było mizernie. Zdarzyło się gasić las jak trafili zapalającą w drzewa. Za moich czasów rzucały bomby max 250kg bo 500kg wywalały szyby we wsi kilka kilometrów dalej.
@lotnylotny6712 жыл бұрын
@@tubylec1138 no tak, bo dzisiaj zamiast bliższej i dalszej jest TACAN, a zamiast PAR jest ILS. Noo faktycznie, "kiedyś kurła to było..", a teraz to nie ma nic. Proponuję jednak dobrze odwiedzić Łask, Krzesiny, czy nawet Powidz który trochę zmienił swój charakter. Całe szczęście powoli wychodzimy z tego ruskiego ustrojstwa, bo w większości to tylko się nadaje dzisiaj do muzeum. Chociaż sentyment do "siedemnastek" z Łęczycy zawsze będę miał.
@lotnylotny6712 жыл бұрын
@@tubylec1138 Tak, w Pile obecnie nie ma już nic z czasów o których mówił Pan na filmie . Czasy kiedy mieliśmy flotę prawie 1000 odrzutowców też dawno minęły. Owszem każde pokolenia ma "własny czas", więc inaczej ocenia pewne rzeczy. Dzisiaj zamiast Teciaka mamy Leosia, wkrótce pewnie Abramsy. Zamiast Migaczy mamy eFy, zamiast Mi-24 może będzie Apache, zamiast RSBN przyszedł TACAN, a zamiast ruskiego uczymy się angielskiego. No i podział nieba między wojsko, a ruchem cywilnym też się ucywilizował. Przy okazji jak to ruskie ustroistwo "działa" obecnie widać dobrze na Ukrainie. Łączność na telefonach bez szyforwania. Żołnierze bez przeszkolenia w gumowcach wyłapywani z przypadkowej łapanki na ulicach. Piloci w kombinezonach z poliestru - przy moim kombinezonie na motocykl śmiesznie to wygląda (możliwe że nawet kask mam lepszy niż ten "kierowca" Miga czy Su). Dość powiedzieć że bez Francuskiego Thalesa nie potrafią dzisiaj wyprodukować obecnie noktowizji. Drony z Iranu. Wszystko rozkradzione i sprzedane. Ot taka eta Rasija. Efekty rządzenia państwa przez mafię.
@jw16042 жыл бұрын
@@lotnylotny671... jak w 92r na "wojskowych" Balicach wylądował amerykanski 707 latająca cysterna i piloci zeszli z maszyny na płyte, to zaraz się wrócili po aparaty fot. Bo zaparkowali obok naszych dwupłatowych AN2 i chyba nie mogli uwierzyć że my tym latamy. Ciepło sie wspomina te poradzieckie samoloty lecz technologicznie były nieco lepsze od latawców. A bojowe np. SU dobre do bandyckich nalotów na cywilne obiekty jak teraz na Ukrainie...Bo w konfrontacji z nato zostałyby szybko pozamiatane na szufelke .
@lotnylotny6712 жыл бұрын
@@jw1604 tak, Antki to nawet były niewidzialne dla radarów... tak je prześwietlało promieniowanie stacji radiolokacyjnej 😂😂😂. Razem z pilotami 😀. Zreszta te nasze Migi-29 to też dobre "pozery", ale na zdjęcia. Jaki tam jest zasięg radarów? 50 km? 😂. Zwalczanie celów naziemnych bombkami FAB. Żadnego kierowanego uzbrojenia powietrze ziemia. Oj sporo kasy Ukraina wyda na ich modernizację, chyba że mają tylko działkiem strzelać 😂.
@pawcio_ciekawaokolica2 жыл бұрын
Świetny film. Gratuluję samolotu, wszystko działa.Wspaniale, że sprowadziliście go do domu. Do tego tamten pan świetnie wszystko opowiada. Po prostu sztos. Jak najwięcej takich filmów.
@sebastiandrozd3762 жыл бұрын
Doskonały materiał, serdecznie pozdrawiam Pana Wojciecha Ościka 🙂
@krocha2742 жыл бұрын
Wspaniały materiał byłem w Pile jak latały a dowódcą pułku był pułkownik Konieczny być może już nie pamiętam gdyż było to 36 lat temu . Ale serducho zawsze mi waliło jak oglądałem ich starty . Pozdrawiam wszystkich miłośników Polskich SZACHOWNIC .
@krocha2742 жыл бұрын
@Macc xxLxx Kurde cały czas jakaś łajza kasuje moje odpowiedzi do tego gościa a więc prosiłem aby zakończyć ten temat a ty co ? niepojmujący ? .Tylu ludzi co popełniono na nich samobójstwa lub poumierali w dziwnych okolicznościach po 90 roku też nie jest całkiem mało . Co ty możesz wiedzieć o PRL-u ? że ocet i musztarda ? weź sobie teraz wyobraź że cały kraj strajkuje 2 lata ? po dwóch tygodniach by był stan wojenny .Ponadto to to nasi dziadkowie i rodzice odbudowali kraj ze zgliszcz wojennych i to w takim stopniu że do dzisiaj jeszcze złodzieje z zagranicy jak i rodowici szubrawcy których zawsze było dużo w naszym kraju nie mogą wszystkiego rozkraść . Co do zydów mam zawsze to samo zdanie cały czas myślą jak innych obskubać i nie ważne z jakiego kraju są . A ukraińscy to inni ? tacy wami jak reszta plemienia . Proszę nie odpisuj bo się wku ...ę .
Świetny materiał, piękny samolot i wspaniały wywiad z niesamowitym gościem z olbrzymią wiedzą. Gratuluję autorowi filmu, zostawiam suba i dużą łapkę w górę.
@novakvelnowak Жыл бұрын
tu ostatnio robiłam materiał o lądowaniu pierwszego Su 22M4 w Pile z Bogdanem Likusem, którego wspomina Ościk kzbin.info/www/bejne/aKfEqYCpZdlme7c
@kamilcichocki5509 Жыл бұрын
Jan Pan Wojciech opowiada można słuchać godzinami..
@1bacio12 жыл бұрын
Pan Wojciech Ościk uprawia rysunek ołówkiem i węglem oraz malarstwo olejne. Najchętniej maluje pejzaże. Do ZPARP wstąpił w 2013 r. i pełni w nim funkcję Wiceprezesa Oddziału Pilskiego. ( Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej ) Nie samym lataniem człowiek żyje, szacunek !
@antychrystantychryst5234 Жыл бұрын
niech bóg błogosławi wszystkich świrów i prawdziwych pasjonatów
@MojMechTech Жыл бұрын
AMEN!
@orian1334 Жыл бұрын
Lata 1967-69 służba w wojska OPK ubezpieczenie lotów pomimo wszystko miłe wspomnienia traktowane przeze mnie jako przygoda dlatego takich wspomnień ludzi mądrych i odważnych słucha się z ciekawością tym bardziej ze wielu swoją pasje przypłaciło życiem .Wielki szacunek dla Pana pilota
@pawekazmierski96032 жыл бұрын
Byłem w tym czasie w Oleśnicy 84 r na szkole chorążych kiedy pierwszy SU 20 TRZYMALI W CHANGARZE , nikogo nie wpuszczali , tylko my jako kadeci przyszli technicy mogliśmy ten samolot w całości oglądać . W salach samolot był rozebrany na części gdzie się uczyliśmy , osobno silnik osobno płatowiec . Panika była taka że wartownicy jak by zobaczyli samochód na zagranicznych numerach musiał to do razu meldować na wartownie . Zdarzało się że ciężarówka się zatrzymała obok ogrodzenia lotniska bo kierowca zasypiał to gazikiem warta jechała i gościa przeganiała takie to były czasy . Robił wrażenie ten samolot , jak nas przebazowali do Świdwina 85 r to znowu z Rosji transportowcem przylatywały SU22 i je dopiero składali , takie mam wspomnienia odnośnie tych samolotów . Fajnie się ogląda i słucha tych opowieści , co do pilotów to byli goście z dużą kulturą osobistą
@dreamsdotcomdarek23102 жыл бұрын
te 22ki ze Świdwina poznałem
@tomaszmadej36232 жыл бұрын
mój ojciec służył w Oleśnicy w 88 poszliśmy do piły Zdzisław Madej był technikiem.mieszkalismy na slonecznej;)
@wertuqq2 жыл бұрын
Gościu wygląda jak Zdzisław Dyrman. Zasadniczo. 😁
@JR-ow7gb2 жыл бұрын
😂😂
@piotrmilewczyk35862 жыл бұрын
W punkt🤣🤣
@h.ch.242 жыл бұрын
No i widać też , że swoje wypił....
@mariuszpierscionek91442 жыл бұрын
@@h.ch.24 no my nafciarze !!!!
@MS-wh5ps2 жыл бұрын
Ciekawe gdzie Zoofia?
@Qguar012 жыл бұрын
Wspaniały człowiek. Bardzo ciekawie opowiada. Szkoda, że film jest taki krótki.
@argoskugel10 ай бұрын
Ale super materiał SU 22 mój ulubiony samolot.
@martinflashgordon2 жыл бұрын
Super materiał. Chciałem do Dęblina do szkoły pod koniec lat 80-tych ale bez szans byłem.
@robinson642 жыл бұрын
Wspaniały Reportaż Panie Marku , proszę o więcej !
@marekplucinski4033 Жыл бұрын
będzie więcej, ale na to trzeba czasu to nie takie proste.Pozdrawiam
@andrzejgrzegorek97582 жыл бұрын
przepiekny material filmowy, pozdrowienia dla pilotow!!!! wszystkich i w szczegolnosci z bydgoszczy!!!!
@SeWiB522 жыл бұрын
Piękny film. Rzeczowo co jak działa. Miło się ogląda i chłonie przekaz.
@rafalkuczek24612 жыл бұрын
Naprawdę, bardzo ciekawe, te detale nikt ci tego tak nie opowie jak pilot. Pełen Szacun.....
@lotnylotny6712 жыл бұрын
Te detale o lądowaniu na RSBN już od wielu lat można trenować na domowym komputerze. Tutaj materiał na przykładzie MiGa-21. kzbin.info/www/bejne/qHfNq5pqi62nac0 Ale zgadzam się, takich wspomnień z pierwszej ręki słucha się najlepiej, dlatego sam chętnie sięgam po książki wteranów z II wojny.
@romekv29962 жыл бұрын
Fajny film. Osobiście pamiętam lotnisko w Kamieniu Śląskim gdzie stacjonowały MIG 21, i gdzie jeździłem oglądać starty z dopalaczami😉 A niedawno nad Krapkowicami latał SU 22. Jakieś manewry były. Fajny dźwięk, 🙂. Choć ludzie troszkę narzekali. Że głośno, że krowy mleka nie dają...😁
@arbersky4074 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał..Pan bardzo ciekawie opowiada...Wielkie doswiadczenie i przeżycie.. Sam mialem epizod w lotnictwie.. służyłem na Babich Dołach w obsludze dalszej radiolatarni.. Pozdrawiam😊
@lotnylotny6712 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał, z tego względu że z "pierwszej" ręki od kogoś kto dosiadał tego sprzętu. Szkoda ze tak mało jest takich materialów. Sporo Pan opowiedział, fajnych rzeczy można się było dowiedzieć, ale brakło mi czegoś ważnego. Ten samolot ma zmienną geometrię skrzydeł, co samo w sobie warto było omówić. Jak wyglądało sterowanie tym mechanizmem (podejrzewam że w trybie automatycznym zależnym od prędkości i trybie manualnym), w zależności od fazy lotu (start, przelot, ładowanie, lot bojowy). Sympatycznie Pan to opowiada, taki zluzowany, jak by wsiadl na rower. Ale dobrze się to słuchało i oglądało. Często widywałem te maszyny kiedy były jeszcze w Powidzu, chociaż mieszkam bliżej Łasku. Nieraz się zdążyło że wyszła para na dużej prędkości gdzieś zza budynków, aż numery taktyczne można było odczytać i szachownicą się przyjrzeć. A przy okazji lądowania na RSBN, jak to wygląda w praktyce z kokpitu można obejrzeć na tym materiale: kzbin.info/www/bejne/qHfNq5pqi62nac0
@arturrudolf93892 жыл бұрын
Ale to obraz generowany komputerowo, jak z symulatora (chyba?)
@lotnylotny6712 жыл бұрын
@@arturrudolf9389 bo to jest symulator, na normalny domowy komputer, gdzie możesz się nauczyć procedury RSBN. To akurat jest DCS World i dodatkowy model MiGa-21. Zresztą dzisiejsze symulatory (szczególnie te cywilne typu Flight Simulator lub Xplane) uczą znacznie więcej. Od nawigacji zliczeniowej VFR, po radionawigacje. meteorologię, kończąc na procedurach operacyjnych, i czytaniu map lotniczych.
@lotnylotny6712 жыл бұрын
@@arturrudolf9389 A jeśli oglądałeś Top Gun i chciałbyś zobaczyć jak wygląda procedura CAT1 lądowania na lotniskowcu to ten sam symulator i płatny model F-14 kzbin.info/www/bejne/i6e8aIt_r5JmlbM Oczywiście cała procedurę i jej opis można znaleźć w dokumentach, ale na KZbin nie brakuje też jej opisu. Dodam tylko ze ten samolot też ma zmienna geometrię skrzydeł, tak jak Su-22.
@lotnylotny6712 жыл бұрын
@@arturrudolf9389 A tutaj technik pokładowy z prawdziwego Mi-8 (z Łęczycy) pokazuje Mi-/17 w DCS World. kzbin.info/www/bejne/bIame5yno5eLbK8 Polecam kanał tego autora, można zobaczyć na innych jego filmach jak wygląda krąg nadlotniskowy w wykonaniu tego smigłowca, albo procedura uruchomienia Mi-8/17. Jak widać, nie jest to już gra komputerowa.
@pepepankracy40722 жыл бұрын
Piękny film. Wspaniała i bardzo ciekawa opowieść o samolocie ❤❤❤
@novakvelnowak Жыл бұрын
zapraszam do obejrzenia pierwszego lądowania samolotu Su 22 M4 w Pile kzbin.info/www/bejne/aKfEqYCpZdlme7c
@jeremi8136 Жыл бұрын
Świetny materiał. Bardzo przyjemnie się słucha 😉
@janopype2 жыл бұрын
Fajny materiał, fajnie się ogląda tym bardziej że jest co wspominać . Kompania z mojej jednostki stacjonowała na lotnisku w Pile w pobliżu drogi kołowania w lasku , latem w 1988 roku. Były robione hangary dla Su-20. Napatrzyliśmy się na starty i lądowania ile weszło bo popołudniami i wieczorami był czas wolny. Najlepsze były nocne loty , bo wtedy było już po spaniu, samoloty rozgrzewały silniki nieopodal naszego zgrupowania a spaliśmy w namiotach wiec huk był tak niemiłosierny że prawie bębenki rozwalało. A dzisiaj się zastanawiam dlaczego mam problemy ze słuchem, być może jest to pokłosie tego niemiłosiernego hałasu.
@marchewa1142 жыл бұрын
Ciekawe wspomnienia. Kilka lat temu udało mi się rozmawiałem z jednym z pilotów który się katapultował z MIG 21 a powodem była awaria samolotu. A latał w Krzesinach i tez ciekawie opowiadał. A czy pana nie korciło aby jeszcze raz się wzbić tym samolotem w powietrze...???
@dron30322 жыл бұрын
Wielki Szacunek dla Pilota który bronił Ojczyzny czy w czasach PRL czy w Obecnych Pozdrawiam
@jurekbem16962 жыл бұрын
swietnyy film!Bardzo fajnie ten Pan opowiadal! :)
@hhhhhh5398 Жыл бұрын
Wspaniale się słucha takich wspomnień.
@wojciechwoytek69942 жыл бұрын
W 97 roku wyciągałem SU-22 z PWL na obloty . miło wspominam .Jak wychodziłem do cywila 98 były tylko ISKRY ..
@palem28102 жыл бұрын
Byłlem 84/86 jesień. Piła same miłe wspomnienia.
@larsporsenna132 жыл бұрын
Byłem w tym samym czasie w wojsku. Po szkółce w Grudziądzu trafiłem do 1-go PLM pod Mińskiem. Szkoliłem się na RSBN-ie,a oddelegowali mnie na Avię. Ponieważ na szkółce sprzęt był w remoncie wysłali nas do pułku w Powidzu. Tam też były te samoloty,miaóem szczęście je oglądać na ziemi i w powietrzu.
@betatec12 жыл бұрын
""Dziki jestem z miasta pszczółka" 😂 świetny materiał. Pozdrawiam 🔥
@robertwolanski2852 Жыл бұрын
Pamietam wakacje nad morzem zawsze latały w parze Szacunek Panie pilocie
@48arras2 жыл бұрын
Super inicjatywa. Piękne wspnienia i historie pilotów i obsługujących sprzęt. I ukłon dla pasjonatow Lotnictwa w Pile za troskę o sprzęt który weź i inicjatywy wylądował by na złomie.
@madryidiota17012 жыл бұрын
Suuuper.Milo posłuchać i poczuć obeznanie ze sprzętem 👍
@Mrpodkomorzy Жыл бұрын
Super. Pozdrowienia dla autora i p. Wojciecha. Oby więcej takich filmów
@marekplucinski4033 Жыл бұрын
już się staramy.Pozdrawiam
@panx8272 жыл бұрын
Świetna robota i tyle. Wszystkiego dobrego.
@andy22972 жыл бұрын
Super materiał. Byłem w Pile 87-89 w Orkiestrze. Pamiętam próbę feralnego pokazu na przyjazd ministra z Austrii ,gdy pilot młody porucznik robił trudny pokaz i zginął. To był trudny czas. Potem graliśmy pogrzeb na komunalnym. Jak przyszedłem do wojska , także był wypadek na stojance przed domkiem pilota. Jakieś zwarcie i odpaliły rakietki , zginęli piloci. Ogólnie bardzo dobrze wspominam te czasy, mimo trudnych czasów. Piloci to była elita, nie ma co ukrywać. W 89r dowódcą był płk Lacroix . Dziś nie ma jednostki , nie ma orkiestry, pewien etap się skończył, lecz miło się słucha opowieści z tamtych czasów. Pozdrawiam wszystkich pozytywnych z Piły i okolic. 🤙
@jurandchaubinski1793 Жыл бұрын
No tak... porucznik Falenta zginął na treningu do pokazu. Ale ze śmiercią pilotów na stojance po "odpaleniu rakietek" to cię poniosło. Nikt nie zginął wtedy.
@andy2297 Жыл бұрын
@@jurandchaubinski1793 tak nam wmówiono. Ja dopiero przekroczyłem bramę jednostki na jesień w 87r. Czyli propaganda PRL-u. Pozdrawiam.
@novakvelnowak Жыл бұрын
tu można zobaczyć co zostało po Limach, 2 lata służby a emocje wciąż zywe kzbin.info/www/bejne/lYrbo4KmZrWsfZo
Swietny material, dzieki.Pozdro z angli.Powodzenia.Wicej takich materialow.
@tiditomal36882 жыл бұрын
Bardzo ciekawa opowieść pilota o charakterystyce samolotu. Czy muzeum w Pile z tym Su jest dostępne dla zwiedzających? Szacunek dla osób zaangażowanych w akcję zachowania tego samolotu.
@janekpawlowski4277 Жыл бұрын
wspaniały materiał.Pilot to człowiek niesamowity jednak.Ta czystość umysłu,pamięć życzę wiele zdrowia.
@krzysztofk5182 жыл бұрын
Ale materiał ! Dziękuję i Pozdrawiam pilota!
@RadioRozaBxl2 жыл бұрын
Fajne nagranie. Bardzo naturalne. Dzięki.
@danielwalkow1001 Жыл бұрын
Wielki szacunek,dla takich pilotów jak ten pan...
@pawegruba77872 жыл бұрын
Słuzyłem na krasuli ,z su 22 bylem za Pan Brat.39 Swidwin super czas!!!!szkoda ze Polska nie zakupila mirage to była maszyna !!!
@JanJan-fs8mw2 жыл бұрын
Który rok?
@mazakaudio2 жыл бұрын
w roku 1988 byłem w Pile, wtedy byłem na WOSLU ,polecieliśmy dwoma klasami na AN-26 i siedziałem w takim SU-22 .Być może w tym egzemparzu??/
@pontonsky2 жыл бұрын
Czy bomby czy nie bomby... Genialny material!
@jezurkajezic8937 Жыл бұрын
Interesting material.Great plane.Its even more interesting since this SU 22 are still flying in Poland AF.Or they did just a couple years ago.If I am correct, no other ex Warschau Pact country operated Su 22 beside Poland. Czechoslowaks and Bulgaria had Su 25. DDR had MiGs 23 BN as ground attack planes.Romania had IAR 93.Maybe Hungary? Not sure.Regards from Croatia.
@paweisyn74462 жыл бұрын
Świetny materiał. Od `88 byłem w internacie w Starej Łubiance... Jak Pan z kolegami startował,to też nam szyby w oknach dzwoniły. Zawsze lubiłem się przejść i popatrzeć jak pracuje "stacja radarowa" - czy jak się to nazywało na górce koło wioski. - Pozdrawiam i czekam na kolejne opowieści :)
@andrzejendriu44512 жыл бұрын
O Rybak też ogląda .Ja w 2001r byłem na stanowisku dowodzenia wojsk lotniczych obrony powietrzenej WLOP.Obornicaka Wrocław obsługiwałem agregat na silniku wola .
@paweisyn74462 жыл бұрын
@@andrzejendriu4451 Siema Andrzeju.
@anttony06652 жыл бұрын
bardzo ciekawy filmik dzięki za udostępnienie!
@LukaszRogowiczYamaortodks2 жыл бұрын
Świetny bezcenny materiał !!! Super 👍 👏👏👏
@marewel2 жыл бұрын
Fajny człowiek ten pilot, pozdrów.
@pawegawel67392 жыл бұрын
Można słuchać i słuchać . W Sianożętach oglądać można było
@piotrpuciennik2146 Жыл бұрын
Fajnie się tego słucha. W Świdwinie latają ale to już ostatnie lata. Głowa zasze idzie do góry kiedy widze że lecą.
@eugeniuszkortus41362 жыл бұрын
Byłem w Pile jak Smutniak był dowódcą. Jako telegrafista pracowałem w sztabie. Moim bezpośrednim przełożonym był sier. Pluciński - może to ojciec? Szefem sztabu był mjr. Lacroix. Miło to wspominam.
@tomaszsiwek30992 жыл бұрын
Mój Tata służył w Pile od 79 do ... końca. Szkoda że nie było żadnego info bo na pewno włączyłby się w pomoc. Przekażę Jemu ten film może kogoś rozpozna i złapie kontakt. Pzdr
@tomaszmadej36232 жыл бұрын
mój ojciec był w eskadrze technicznej sierzant Zdzisław Madej.pozdrawiam
@wrona_zd2 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo ciekawy materiał.
@novakvelnowak Жыл бұрын
tu w materiale można jeszcze zwiedzić pozostałości po Limach na lotnisku kzbin.info/www/bejne/lYrbo4KmZrWsfZo
@pawelbul72412 жыл бұрын
Powidz , Mirosławiec Zegrze POM Świdwin , na tych lotniskach DWL sprawdzaliśmy radiostacje , UKF KF Jw5660
@dkrakovsky2 жыл бұрын
Świetny materiał. Może udało by się coś nagrać o komputerze Orbita, zainstalowanym na tej maszynie? To chyba pierwszy skomputeryzowany samolot w polskim lotnictwie.
@burdakrystian77712 жыл бұрын
Piękna sprawa chłopaki
@tadeuszmlodkowski2704 Жыл бұрын
Brawo za zachowanie pamięci. Świetny film!!
@novakvelnowak Жыл бұрын
a tu lądowanie pierwszego Su 22M4 w Pile 38 lat temu kzbin.info/www/bejne/aKfEqYCpZdlme7c
@sebastiandugajczyk3852 жыл бұрын
Pozdrawiam panowie,Eskadra techniczna mam nadzieję że trafię jeszcze kiedyś do Piły i pokaże synowi gdzie ojciec służył
@tomaszmadej36232 жыл бұрын
mój ojciec był w eskadrze technicznej sierżant Zdzisław Madej.
@dariuszkalinko81832 жыл бұрын
Super reportaz. Dziekuje
@avant1248 ай бұрын
Super!
@Ashardon2 жыл бұрын
Wspaniali ludzie. Nie chcę deprecjonować obecnych pilotów, ale ci sprzed 30-40 lat musieli o wiele bardziej czuć swoje maszyny. Dziś za wiele czynników odpowiada technika.
@Robert.314 Жыл бұрын
Pamiętam, jak do Piły przyleciał na lotnisko, właściciel czy prezes chyba Simensa (miał takie wystające zęby) przejmować zakłady Polam. Przyjmowali go z honorami jak jakiegoś prezydenta. Wtedy do mnie dotarło, że z naszym krajem jest coś nie tak. No i okazało się, że jesteśmy czyjąś własnością jak to mieliśmy okazję usłyszeć.
@msTECH862 жыл бұрын
Świetny materiał. Pozdrawiam 🙂
@isalum93082 жыл бұрын
Pasja to pasja...super że pan jest oky..pozdro..🇵🇱❤️👍👍👍
@MGTech100 Жыл бұрын
Kapitalna opowieść. Widać jak Go bolało, że trzeba się było zapisać do partii. Dobrze, że to powiedział, żeby niektórym nie przychodziło tak łatwo oceniać ludzi z czerwoną książeczką. W tym zawodzie najbardziej liczy się wiedza, zdrowie i doświadczenie. Nie ma czasu na politykę bo pod nami są ludzie i wszystko musi się odbyć bezpiecznie. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
@piotrbabkiewicz38122 жыл бұрын
Bardzo piękny samolot:) Bardzo szkoda że już nie wiele tych samolotów lata. Gdy wchodził na wyposażenie naszego lotnictwa stanowił super technikę między innymi z powodu że mogł przenosić uzbrojenie kierowane powietrze ziemia.
@damiandrag81772 жыл бұрын
Ruskie ustrojstwo
@SławomirSylwester12 жыл бұрын
@@damiandrag8177 Nie to co polskie myśliwce...
@Ntybolszewik.2 жыл бұрын
@@SławomirSylwester1 taaaa myśliwiec?
@j777barbasiewicz2 жыл бұрын
:kierowane!! Ten samolot nie mial radaru wiec co sie dzialo w nocy czy w chmurach? Cyrk.
@john-doe2 жыл бұрын
Mogliśmy mieć Su-24M ale nasze wojsko ze sobie jedynie znanego powodu wybrali starszy i gorszy jakościowo Su-22M4...
@asielski01 Жыл бұрын
Świetny materiał! Dzięki wielkie!
@MarcinCecotka2 жыл бұрын
piekna opowiesc!
@mari0000082 жыл бұрын
1990 COSSTWL Oleśnica. 90-92 Mirosławiec mech. eksploatacji II EL. To były czasy, ludzie i samoloty.
@maciejtomczak76662 жыл бұрын
Bylem w Pile 1997/1998 pozniej Powidz JW1462 przy Su 22 pozdrawiam
@voytach2 жыл бұрын
Nie interesuję się lotnictwem, militariami. Na film trafiłem przypadkowo ale obejrzalem z olbrzymim zaciekawieniem. 👍
@comandor77132 жыл бұрын
Obsługiwałem 3620 po PRnK w Powidzu, nie raz siedziałem w tej kabinie przed lotem. Te z Piły były charakterystyczne z czerwonym numerem bocznym (nasze były żółte) Pozdrawiam.
@novakvelnowak Жыл бұрын
to tu materiał o tym co łączyło Powidz z Piłą 13.11.1984r. kzbin.info/www/bejne/aKfEqYCpZdlme7c
@d.s.89682 жыл бұрын
Świetny materiał 👏👏👏 Kiedy następny ? Może też z panem Bogdanem Likusem ?? Pozdrawiam serdecznie 🙂
@marekplucinski4033 Жыл бұрын
Tak będzie pan Lis.
@berdardfiszer61972 жыл бұрын
To jest powrót do wspomnień w 83 służyłem w Powidzu w zabezpieczeniu lotów były tam iskry limy no i suki 24 pozdrawiam
@wist112 Жыл бұрын
W Wojsku Polskim nigdy nie było Su-24.
@profipranieradom7312 Жыл бұрын
pozdrawiam pana pilota, świetnie się pana słuchało
@nikton112 Жыл бұрын
to są najlepsze filmy... super
@mr.mojito96432 жыл бұрын
Co za ustrojstwo ,super komentarz
@marcinpozorski6339 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał.Pozdrawiam :)
@raafkusnowak53552 жыл бұрын
Wyluzowany oficer, długie włosy, zresztą piloci to inna bajka to są artyści:)
@tommycbr2 жыл бұрын
Ale gosc! Świetny film.
@henrykboruta91792 жыл бұрын
Pozdrawiam z Oleśnicy. Mieszkam i wychowałem się przy lotnisku oraz jednostce wojskowej. Pamiętam jak to wszystko żyło i funkcjonowało...
@tomaszmadej36232 жыл бұрын
mieszkałem w Oleśnicy ojciec służył na lotnisku potem poszliśmy do piły mieszkam po dziś dzień. Piła pozdrawiam
@mieczysawnocul65082 жыл бұрын
Pilnowałem takich w Powidzu gdy pare sztuk jeszcze latało. JESIEŃ 06/07 PAŹDZIOCH FRYZJER 87 KABUZ
@rcpilot99632 жыл бұрын
Czasy kiedy jedynym zajęciem pilotów były ćwiczenia w czasie pokoju. Oby to się obecnie nie zmieniło czego naszym czynnym zawodowo pilotom wojskowym życzę.
@dannythedogg0793 Жыл бұрын
Fajnie opowiada AS przestworzy hehe ;D 💪😎🇵🇱 Pozdrawiam
@inszynier8 ай бұрын
Pozdrawiam, służyłem na lotnisku początek lat dziewięćdziesiątych 😊. Mile wspominam .
@tomtimor97892 жыл бұрын
Doskonała poglądówka o tym, jak samoloty bojowe są skomplikowane. Szczególnie dla dyletantów w temacie. Oglądałem niedawno wywiad pani Sandry Skibniewskiej ("Sandra w mundurze" LOL) z pułkownikiem Krystianem Zięciem. I wyglądało że pani Sandra nie ma najmniejszego pojęcia o lotnictwie bojowym. Myśli, że kupu się samoloty i już jest. Ola..la. kzbin.info/www/bejne/pXTGmnhjfdNnosk dla ciekawych tego popisu.
@kangurradziecki5113 Жыл бұрын
Zawsze mi się podobały te samoloty . Lubiłem je obserwować nad Bydgoszczą.