Choruję na SM 4 lata, miałem ostre objawy, nie widziałem na jedno oko prawie nic na drugie trochę, całe ciało czułem na 50%, depresja i ogólna tragedia. Myślałem że to koniec świata. Na szczęscie po diagnozie dostałem dobre leki, zmiana diety. Dziś mam syna 2,5 roku, córkę 1 rok, pracuje na budowie, remontuje dom, wychowuje dzieci. Od 2 lat nie mam żadnych objawów, wszystko wróciło do normy, z tyłu głowy ciągle mam to że jestem chory, ale na dzień dzisiejszy nie mam czym się martwić, mam 2 bombelki i piękna żonę. Wszystkim życzę wytrwałości, to nie koniec, sam chciałem ze sobą skończyć. Badajcie się i lekarze wiedzą co robią. Chwała Panu!
@annar1524 Жыл бұрын
Chwała Panu, życzę Wam radości i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
@arturduszek945211 ай бұрын
Masz szczęście że miałeś leki bo na moją chorobę niema
@stokrotka587411 ай бұрын
Ja również choruję na chorobę na którą nie ma lekarstwa. Po 15-stu ciężkiej walki, skrajnej udręki fizycznej i głównie uwiezienia w czterech ścianach nie mam już sił. Za 9 dni kończę 35 lat i chciałabym aby to były moje ostatnie urodziny. Ponad 99% lekarzy nigdy nie słyszało o tej chorobie, jest ultra rzadka i mimo wieloletniej walki nikt nie zechciał nawet spróbować mi pomóc. W tym momencie nie pomagają już nawet leki silniejsze od morfiny, które biorę bez kilku godzin przerwy. Też kiedyś miałam w sobie entuzjazm, nadzieję i siły do walki walki o swoje życie. Jednakże każdy ma swoje granice i każdego da się złamać...@@arturduszek9452
@moonlightbae3339 ай бұрын
No tak, najważniejsze co masz do powiedzenia o żonie to że jest piekna, jakbyś wybierał sobie kawał mięcha z masarni a nie partnerkę życiowa
@moonlightbae3339 ай бұрын
@@stokrotka5874co to za choroba?
@juliawlazlo9495 Жыл бұрын
Choruję na SM 8 lat, diagnoza od 3. Pracuję nad etacie, prowadzę własną działalność, podróżuję i mam super życie. SM to nie wyrok, wręcz przeciwnie - motywator, by ulepszyć swoje życie. Asię uwielbiam, a wszystkim czytającym SM-owcom życzę dużo szczęścia i pomyślności (zdrowia nie życzę, jak to mówią na Titanicu wszyscy byli zdrowi ;)).
@PelasiaPelasinska8 ай бұрын
U każdego przebiega to inaczej. Cieszę się, że masz takie świetne życie. Niestety nie każdy ma tyle szczęścia. Ja choruję na sm i na depresję, ale to ta druga choroba jest u mnie gorsza.
@magdalenamarchewka5230 Жыл бұрын
Moja mama choruje na SM od prawie 20(?) lat. Powiem tak...ma niedowład prawej ręki i nogi, trudności z wypowiadaniem się, otępienie, spastyka, depresja i wiele innych przykrych skutków. Najgorsze są rzuty, które pojawiają się raz na jakiś czas i nigdy nie wiesz na jaki obszar ciała padnie, co tym razem odetnie ci choroba. Fajnie, że pani wypowiada się pozytywnie o możliwościach, dostępie do tego czym można się posiłkować, super, ale to nie pokazuje jak ta choroba potrafi być tragiczna. Gadanie, ze mozna poratowac sie tym i tym, ze normalne zycie jest praktycznie mozliwe, a wiec gdzie wystepuje problem? W sumie można się rozejść. Mama jest niezdolna do pracy, a i tak co jakis czas musi sie stawiac przed komisja lekarska, aby mogla otrzymac jakakolwiek pomoc. Dla rodziny jest to tragiczne obciazenie, gdyz zawsze ktos musi byc w domu, mierzenie się mamy sie z choroba jest na rowni z obojetnieniem i brakiem perspektyw na cokolwiek. Nie ma sily cwiczyc. Kazda czynnosc wymaga od niej heroicznej walki. Musi odpoczywac nawet po tym jak uda jej sie umyc kilka naczyn. Spi kilka razy dziennie. Jedynie gdzie jest w stanie samodzielnie wyjsc, to do biedronki oddalonej jakieś 200 m dalej, bo tak bardzo sie meczy. Normalnje jestes w stanie przejsc taki odcinek w 2 minuty, a jej to zajmie 10. Wzrok ludzi, kiedy przechadzam się z nią miedzy alejkami sklepowymi wiaze sie z oceniajacym wzrokiem, ze mama chodzi jak pijana, potyka się przez opadająca stopę...mam wtedy ochotę wykrzyczeć: ona jest chora! Potrzebujemy wiekszej swiadomosci w spoleczenstwie jak to wyglada od strony fizycznej. Odcinek przygnębiająco pozytywny, chciałam pokazać mamie, że fajnie, że się o tym mówi, ale chyba pękłaby na pół.
@OchorobaJoannaDronkaSkrzypczak Жыл бұрын
Dzień dobry, rozumiem, że u Twojej mamy choroba przebiega inaczej. Trzeba jednak pamiętać, że ja mówię z perspektywy osoby, która jest zdiagnozowana stosunkowo niedawno i u której od razu było wdrożone leczenie - niedostępne 20 lat temu. Dlatego coraz częściej się mówi, że dzisiejsze SM i to 20-30 lat temu ma i nie rokowania, szczególnie dla postaci rzutowo - remisyjnej. Najbardziej bym chciała, żeby niezależnie od przebiegu każda osoba z SM była objęta wsparciem, rehabilitacją itd. I wiem, że jest ogrom luk w systemie. Pozdrawiam!
@michaelstawowy7727 Жыл бұрын
Witam mój ojciec zmarł w 1999w wieku 53 lat zdiagnozowany w wieku 33 jak rozumiem teraz są jakieś możliwość leczenia wtedy byliśmy w czarnej dupie. Widziałem jak choroba postępuje i co potrafi zrobić z ciałem człowieka na przestrzeni czasu. Ostatnie 10 lat był przykuty do łóżka. Opiekowaliśmy się nim do końca w domu do ostatniego tchnienia. Proszę uważać na siebie i walczyć i próbować spowolnić chorobę która jest niebywale podstępną I konsekwentną. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości.
@karolinakazmierowska8003 Жыл бұрын
Mam dokładnie tak samo z moją mamą 😢
@Ja-Guga007 Жыл бұрын
Pozdrawiam Cię najserdeczniej i życzę dużo siły Tobie i Twojej mamie. Moja mama zmarła na SM i za każdym razem kiedy słyszę słowo SM to zaciska mnie w gardle. Kiedy piszesz o swojej mamie , ja widzę swoją przed oczami bo tez tak ciężko przechodziła chorobę. ❤
@aniakkk8340 Жыл бұрын
Przytulam was podziwiam rodziny i chore osoby które walczą każdego dnia...
@olafil.3320 Жыл бұрын
Choruję na SM od 11 lat, jestem bardzo wdzięczna za ten odcinek - oswajajmy tę chorobę w kontekście społecznym!
@emiliajakin8227 Жыл бұрын
Brazylijski profesor neurologii dr Cicero Coimbra leczy SM dużymi dawkami Wit D3. Jego protokół leczenia jest w Internecie. Stosuje nawet 100O jed .Wit D3 na 1 kg masy ciała , czyli jeżeli ktoś waży 80 kg, to 80 000 jed. dziennie , ale wcześniej robi 12 różnych testów. Nie można jesc wogóle nabiału , bo odkłada się wpan w tkankach miekkich. Koniecznie należy zazywac Wit K2mk7 z wit.D3 , bo odprowadza wapn do kosci. Po 20 latach badań stwierdził , że osoby chroniące na choroby autoimmunologiczne mają oporne przyswajanie Wit D3. Wapń oprócz tego , że jest w nabiale , jest również w warzywach.
@slawekwnuk2137 Жыл бұрын
Choroba wyleczalna dla naturopatów. Natomiast zadaniem Szmat ubranych w białe kitkę jest zarobić na takich jak Ty. Polecam książkę Jacka Safuty ,,Mit chorób nieuleczalnych''. On również był chory na SM i wyleczył się sam niewiele zmieniając w swoim życiu.
@Olgaola7 ай бұрын
Dziękuję, że jako jedyna pani pozwala nam zrozumieć
@EmmaTar-h9e Жыл бұрын
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej dziewczyny, jaka ona ogarnięta i rozsądna. Nie wiem czy ja bym byla w stanie taką chorobę w ten sposób zaakceptować. Bardzo oczytana, mądra i naprawdę... słów nie mam, brawo!
@spojrzystosc Жыл бұрын
Świetny wywiad, dziękuję! Sama choruję 14 lat (od pierwszego semestru studiów). Diagnoza, a wcześniej 2 bardzo ciężkie rzuty jeden po drugim dały mi kopa, by zmienić życie i spełniać marzenia. Porzuciłam Uniwersytet, dostałam się na ASP na konserwację dzieł sztuki (kompletnie bez większych nadziei, bo rzuty między innymi pozbawiły mnie na pół roku władzy nad prawą ręką, którą jednak w celu malowania się posługuję - i nie tylko, bo cała prawa strona oberwała- wzrok, słuch, noga - a na egzaminy wstępne poszłam po miesiącu od odzyskania jako takiej sprawności) i teraz żyję sztuką i ze sztuki. I chucham i dmucham na rękę, by mi znów cyrków nie robiła. ;) Dużo zdrowia i sił dla Was wszystkich :)
@krystynakoppel9344 Жыл бұрын
Zycze pani powodzenia i dalszych osiągnięć.
@mrokomaroko4429 Жыл бұрын
Mas jakiegoś ig czy fb z pracami?
@spojrzystosc Жыл бұрын
@@krystynakoppel9344 Bardzo dziękuję!
@alicjamyszkowska4160 Жыл бұрын
❤
@spojrzystosc Жыл бұрын
@@mrokomaroko4429 joannasztyrak _ art (bez spacji)
@Aleksandra-uo8uq Жыл бұрын
Czekałam na ten odcinek i bardzo za niego dziękuję. Choruję na SM od 3 lat. Gdy usłyszałam diagnozę, w głowie pojawił mi się obraz młodej osoby na wózku, zupełnie zależnej od innych. Początkowo byłam załamana, ale spotkałam na swojej drodze wiele mądrych, pozytywnie nastawionych do życia ludzi, dzięki którym uwierzyłam, że ta diagnoza to nie wyrok. Dzisiaj jestem na lekach, funkcjonuję niemalże normalnie, jak wcześniej. Warto przybliżać szerszemu gronu odbiorców z czym "się je" ta choroba i może jej nazwa przestanie się tak paskudnie kojarzyć, a nowo zdiagnozowane osoby nie będą przechodziły początkowego załamania, jakiego ja musiałam doznać.
@bestja2410 Жыл бұрын
Życzę Pani dużo zdrowia ❤❤❤
@ireneuszkoodziejak5445 Жыл бұрын
Proszę pić olej z czarnuszki
@iwonakb8757 Жыл бұрын
Bardzo mądra, pozytywna, realnie patrząca na życie elokwentna kobieta. Świetna rozmowa 👌
@Jeane_doe Жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad. Pani Joanno życzę aby do emerytury się nie pogorszyło i żeby miała Pani silę fizyczną na swoje pasje i plany w życiu.
@dorotaantosiewicz7006 Жыл бұрын
Na emeryturze też niech będzie dobrze!!!
@boniakosmala1878 Жыл бұрын
Pani Joanno bardzo Panią podziwiam i życzę wytrwałości w przezwyciężaniu choroby.Ja już jestem seniorka i od 45 - roku życia przeszłam na rentę inwalidzka-wczesniejsza emeryturę ,gdyż miałam te same objawy co Pani- niemoc i drętwienie i brak sił a szczeg.w rękach.Jak otrzymałam wcześniejszą rentę i inwalidztwo z diagnoza na kręgosłup gdyż punkcja krwi z kręgosłupa nic nie wykazała i na tym zakończona moja chorobę otrzymując inwalidztwo II grupy. Otrzymałam bardzo mała rentę która nie starczała na utrzymanie 2-ch osób i na zagospodarowanie nowo otrzymanego mieszkania więc bez zastanowienia w zrywie musu zarobienia na utrzymanie i zmiennego samopoczucia oraz swojej zaradności podjęłam pracę w Kiosku Ruchu gdzie choroba się potęgowała i zaczęło silne nietrzymanie moczu, zmienny brak siły, straszne bóle głowy itp. na co lekarz zapisał tylko tabletki które później musialam odstawic i zaczęłam leczyć się sama różnymi herbatkami ziołowymi.Od 2 lat i z tym czasem byłam całkowicie odizolowana nie mając siły żeby iść do lekarza, po czym już trzeci rok jako tako funkcjonuje ale po zażyciu tabl.bole wraz z bezsilnością i bolem mięśni rąk wracają i tak pomyślałam o czym wspominałam lekarzom o tej samie chorobie co Pani " stwardnienie rozsiane"której zaprzeczyli Ja myślę wg obecnej analizy swego ciała iż mam tą samą chorobę. Jestem osobą optymistycznie nastawiona do otoczenia ale z tym bólem jest strasznie ciężko, tak że boję się iść nawet spać. Może by mi Pani doradziła do jakiego lekarza o jakiej specjalności musiałabym się udać.Serdecznie Panią i najbliższych Pani sercu pozdrawiam.
@madziamop4754 Жыл бұрын
Choruję od 8 lat. Podstępna choroba o 1000 twarzy. Każdy przechodzi inaczej 🤷🏼♀️ nie dajmy się 💪🏻 zdrowia!!
@alicjaroszko1136 Жыл бұрын
Brawo! Pozdrawiam z calego serca.
@baltazaar454 Жыл бұрын
Choruje na SM już od 10 lat. Leczę się, prowadzę własną firmę od 8 lat i pracuje w niej jako operator koparki. SM w tych czasach to nie wyrok. Dziękuję za uwagę☺️
@bestja2410 Жыл бұрын
Ściskam mocno i dużo zdrowia życzę ❤❤❤
@karolinapodsiado8067 Жыл бұрын
Dziękuje za ten komentarz ❤️
@annakowalska9343 Жыл бұрын
Niestety mojej kuzynce nie udalo sie, odeszla dwa lata temu.
@megmeglk Жыл бұрын
Dużo zdrowia ☺️
@nimueara Жыл бұрын
w jakim jesteś wieku?
@Anecik1989 Жыл бұрын
Jak zwykle ciekawy wywiad. Pan Gebura robi dobrą robotę.
@jadwigamedrala6604 Жыл бұрын
Panie Rafale dlaczego nie ma napisów. Jestem osobą Głuchą. Też lubię oglądać 7metrow pod ziemią. A ostatnio brak napisów. Proszę o wgranie napisów
@nina-eg6ov10 ай бұрын
Proszę kliknąć w prawym górnym rogu kwadrat z napisem "CC" i to włączy napisy. Działają w każdym filmie nawet w tym w którym fabrycznie autor nie wgra napisów. Wszystkiego dobrego Pani Jadwigo ❤
@Annie-xi2jg Жыл бұрын
Pani Joanna jest niesamowita.Młoda a tak mądra życiowo kobieta.Tak jak wszyscy komentujący jestem pod wielkim wrażeniem 🌹👏👌🤗🥰❣️🌹🐞🍀
@mariaskrzek7682 Жыл бұрын
Bardzo mądry wywiad.Choruje na inną jednostkę i słowa te mają przełożenie na inne choroby. POZDRAWIAM życząc dużo zdrowia
@SS-zx6fl Жыл бұрын
Pani Joanno, wierzę, że są lepsze i gorsze chwile. Jest Pani bardzo dzielna i silna. Trzymam kciuki za Pani dobre samopoczucie bardzo, bardzo!
@marcinbanasiak3024 Жыл бұрын
Pani Joanna jest genialna. Dużo zdrowia!
@agnieszkaharatym9464 Жыл бұрын
Życze dużo zdrowia dla Pani Joanny, mogła by Pani być z powodzeniem ambasadorką wiedzy o SM - miło się słychać tak rezolutnej kobiety.
@EP-cm8ch Жыл бұрын
Prowadzi swój kanał na yt o choroba
@anotherpersonontheinternet4676 Жыл бұрын
Alez fantastyczna osoba, swietnie sie sluchalo. Ciesze sie ,ze moglam wysluchac Pani historii. Zycze wszystkiego dobrego x
@anjaa7105 Жыл бұрын
Trafiłam na filmik czekając na diagnozę. Tydzień temu rezonans, złe samopoczucie od 3 lat chociaż pierwsze objawy kilkanaście lat wstecz. Dzięki takim filmikom człowiek się nie boi. Diagnoza to nie wyrok a wiedza ma potężna moc w walce z choroba.
@EmmaTar-h9e Жыл бұрын
Życzę z całego serca zdrowia i siły ❤
@luska3466 Жыл бұрын
polecam zgłębić medycynę germańską czy totalną biologię
@hanula85 Жыл бұрын
Jakie objawy miała Pani kilkanaście lat temu?
@anjaa7105 Жыл бұрын
@@EmmaTar-h9e Dziękuję bardzo ❤️
@anjaa7105 Жыл бұрын
@@hanula85 Nie mogłam ustać nogach, chodziłam w pół zgięta bo mięśnie były tak słabe, kręcenie w głowie. Prąd w całym ciele. Byłam wtedy młoda dziewczyna i uznali że to wirus. Dużo rzeczy przegapili ale to były inne czasy.
@dorotaantosiewicz7006 Жыл бұрын
Pani Joanno, jest Pani mega mocną babeczką, podziwiam i trzymam kciuki, żeby wszystko się Pani pomyślnie w życiu układało ❤
@anitakurys-jelinska1943 Жыл бұрын
Piękna rozmowa i piękna silna kobieta ... Dziękuję
@khiara69 Жыл бұрын
pani Joanna prowadzi doskonały vlog na yt. Bardzo pomocny i wypełniony większą wiedzą niż ma niejeden lekarz.
@OchorobaJoannaDronkaSkrzypczak Жыл бұрын
Dziękuję! ❤
@lenaxxx8206 Жыл бұрын
To prawda. Subskrybuje kanał p.Joanny. też mam SM.
@TheSusie772 Жыл бұрын
Nie znałam Pani Joanny ale jakoś wyczułam że ma taką swobodę wypowiedzi.
@sophiemac7494 Жыл бұрын
Jaka nazwa kanału Pani Joanny?
@lenaxxx8206 Жыл бұрын
O choroba ! Joanna Dronka Skrzypczak
@bestja2410 Жыл бұрын
Pani Joasiu, jest Pani bardzo dojrzałą emocjonalnie i niezmiernie pozytywną Osobą. Z całego serca życzę dużo radości i siły. Trzymam kciuki by zachowała Pani zdrowie jak najdłużej. Wierzę, że uda się dopracować leczenie tak, że SM nie będzie dla nikogo wyrokiem, a chorobą do pokonania bez najmniejszego problemu.
@kocho4242 Жыл бұрын
Kocham ludzi, którzy mają takie metodyczne podejście do choroby.
@aleksandrazalewska-stojko5529 Жыл бұрын
Gratuluję sposobu podejścia do "zmiany" i przyjmowania jako normy każdej możliwej sytuacji. Aby tak dalej. Cieszy mnie to, powodzenia.
@qagi978 Жыл бұрын
Świetny wywiad! Bardzo oczytana, mądra i rozsądna kobieta. Jest Pani dla mnie przykładem. Ten wywiad bardzo mnie zainspirował by w inny sposób postrzegać małe codzienne rzeczy. Pan Gebura jak zwykle robi świetną robotę. Brawo!
@zwrotniko.k.6174 Жыл бұрын
,,o choroba,, kanał Asi na yt
@martaskowron7986 Жыл бұрын
Asiu zycze Ci bardzo mocno tego zeby ta choroba nie przeszkadzala Ci spelniac marzen. Swietnie sobie radzisz. Jestes wspaniala. Przytulam Cie ❤
@zakreconastyle4157 Жыл бұрын
Bardzo podziwiam tą panią😊
@krystynablew3764 Жыл бұрын
Witam cię serdecznie . Żyje z ms 22 lata mam w tej chwili 54 i zaczyna się , czytam te opinie i pamiętajcie , każdy przechodzi inaczej niemodna mówić , ze to nie groźne , to okrutna choroba . U mnie przez 20 lat było spokojnie, nie spodziewałam sie ….. teraz po tylu latach zaczynam sie obawiać . Ty masz takie objawy jak ja miałam , pisze to w telegraficznym skrycie , trzy osoby które znała w króciutkim czasie zmarły , ja żyje być może dlatego , ze nie pogarszało sie , ponieważ dostałam bardzo skuteczne leki . A to szczęście miałam bo wyjechałam do USA itd dziekuje ci bardzo miło cię słuchać i tak trzymaj , nie myśl co może być , to naprawdę pomaga , powiem ci jeszcze ze przygotowuje sie do przyjęcia komórek macierzystych , tu w USA trzeba płacić dużo bo jeszcze żadne ubespieczenie nie płaci ale już od pszysxlego roku to sie zmieni i już jestem zapisana , opowiem wam jak sie czuje i ogólnie „czy działa” do usłyszenia
@gumeczka052 Жыл бұрын
Dziękuję za wywiad :) ciężko znaleźć w mediach cokolwiek neutralnego na temat tej choroby, a żyjąc z nią 5 lat dobrze jest usłyszeć kogoś dzielącego się swym doświadczeniem
@wioleeSag Жыл бұрын
Asia ma swój kanał, jest tam ogrom wiedzy: O choroba!
@bogusawaadamczyk629 Жыл бұрын
Niezwykle wartosciowa postać. Wyrazy uznania i ogromnego podziwu❤
@wiktorias58 Жыл бұрын
Moim zdaniem jeden z najlepszych wywiadów na kanale
@bernadka1466 Жыл бұрын
Wspaniały wywiad, Pani jest niesamowita, dobrze, że są tacy ludzie. Życzę dużo zdrowia.
@valmoren9401 Жыл бұрын
jest Pani bardzo miłą i silną osobą, życzę dużo szczęścia przy walce z chorobą❤
@malgorzatastachelek4519 Жыл бұрын
Pozdrawiam wszystkich słuchaczy dziekuje ❤😊
@Graba4092 Жыл бұрын
Choruje na WZJG. Bardzo ciężko mi było na początku odnaleźć się nowym scenariuszu. Zdrowy nigdy nie zrozumie chorego i tego z czym musi się mierzyć w swojej głowie. Najważniejsze to walczyć dla siebie, czy mając wsparcie wśród bliskich czy nie! Skrupulatność, dbałość o szczegóły, zero odstąpień przynoszą skuteczne efekty. Dużo zdrowia!!
@edytadrdz6290 Жыл бұрын
Cześć, choruję na ChL-C. Pozdrawiam i ciagłych remisji życzę
@koprolity Жыл бұрын
Wszystkie badania powinny zawsze być darmowe, a nie tylko w ramach jakichś specjalnych akcji.
@wero1799 Жыл бұрын
@@FollowTheGoldFishno nie do końca. Żeby dostać się na rezonans magnetyczny trzeba zapłacić i to sporo. Tak samo laparoskopia to badanie które jako jedyne może wykryć endometriozę w początkowym stadium, ale zabieg kosztuje 60tys, więc powodzenia. W Polsce nie ma darmowych badań jeśli chce się leczyć, a nie czekać latami.
@AIeksandraa Жыл бұрын
Wow nawet tutaj tak szybko jesteś. Dawno cię nie widziałam. Pozdrawiam
@dziewczynazsekskamerek Жыл бұрын
@@FollowTheGoldFishi tu zaczyna się problem bo jeśli ktoś nie ma ubezpieczenia to za wszystko musi płacić. Jedynie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest darmowa ale w okienku traktują Cię wtedy jak śmiecia i robią wszystko żeby Ci nie dać papieru do podpisania. Ludzi bez możliwości leczenia w Polsce jest ogrom i oni po prostu umierają jak się coś zdarzy np wypadek bo lekarze w szpitalu też będą jak najbardziej przeciągać żeby zrobić operację bo zwyczajnie nikt szpitalowi za nie ubezpieczonego pieniędzy nie odda jeśli sam pacjent nie zapłaci.
@kingellakingae Жыл бұрын
@@wero1799rezonans magnetyczny? Nie jeden miałam na NFZ 🤔
@crazyfrytka Жыл бұрын
A jak pracownicy Ochrony Zdrowia żądają zwiększenia nakładów finansowych na Ochronę Zdrowia, to na nich psioczycie... Oni też by woleli móc swobodnie badać pacjentów.
@karolina12339 Жыл бұрын
Mądra i silna kobieta ❤
@justynaradek4067 Жыл бұрын
Z tego wywiadu płynie bardzo ważny morał- badajmy się, jeśli czujemy, że dzieje się coś złego. To my znamy swoje ciało najlepiej i potrafimy zauważyć, gdy dzieje się coś niedobrego. To uratowało życie mojej córeczki. Gdy byłam w ósmym miesiącu ciąży zaczęłam czuć okropne swędzenie stóp. Tak dziwnie mocne, że zdecydowałam to wygooglować. Rano od razu pojechałam na badania krwi, które potwierdziły cholestazę ciążową. W międzyczasie od różnych ludzi słyszałam, że na pewno przesadzam, że pewnie panikuję... I nie mogę być taka nerwowa, że powinnam poczekać... Córeczka urodziła się miesiąc przed czasem, bo choroba była oporna na leczenie i rozwijała się bardzo szybko. W szpitalu czułam się dobrze, za to wyniki były bardzo złe. W domy bym tego nie wychwyciła. Cieszę się, że wtedy zadziałałam, a nie przeczekałam, tak jak mi radzono.
@ewawroblewska436 Жыл бұрын
No i co z tego że pójdziesz do lekarza natychmiast. Na tę chorobę nie ma leku! 😢
@mrokomaroko4429 Жыл бұрын
"Badajmy się". Taaaaa,w dobie czekania miesiącami na badania i wizyty lub w czasach potrzeby posiadania hajsu na owe rzeczy; dodajmy do tego strach pacjenta przed potencjalną diagnozą i często niedelikatnosc lekarzy , ah i jeszcze ogólny mental , czyli : facetom nigdy nic nie jest, to tylko wymysły, zmęczenie, głupoty ,a kobiety - zawsze zwalają wszystko na hormony, pms, zmęczenie w związku z przepracowaniem albo boją się usłyszeć diagnozę ,bo mają świadomość, jesli cos im dolega, to posypie im się życie i nikt już nie zadba o pranie,sprzątnie, dom, dzieci, ogródek, rodziców.... to jest rzeczywistość tysiąca rodzin w tym kraju. Wystarczy podpytac z jakimi stanami piersi przychodza kobiety na badania - potrafia miesiacami ukrywac broczący sutek, choc maja przeczucie, ze jest cos nie tak, ale wszystko jest na ich glowie....Łatwo powiedzieć milionom Polaków,ze maja sie badać. My dalej żyjemy w lesie. Najłatwiej jest powiedzieć warszawce i mieszczuchom, nowobogackim.
@jus4795 Жыл бұрын
@@ewawroblewska436 Oczywiście, że są leki! Co nie znaczy, że choroba jest uleczalna, bo przy aktualnym stanie medycyny niestety nie jest. Leki mają za zadanie spowolnić chorobę, co pozwala chorym dłużej zachować samodzielność.
@ewawroblewska436 Жыл бұрын
@@jus4795 Dziękuję za uświadamianie. Doceniam trud. Wiem wystarczająco dużo z autopsji niestety . Pozdrawiam.
@jus4795 Жыл бұрын
@@ewawroblewska436 Również pozdrawiam i życzę zdrowia (w tym by w końcu wynaleziono leczenie które pozwoli cofnąć zmiany wyrządzone przez chorobę)
@paulinakomarek117 Жыл бұрын
Mam nadzieję że Pani przeczyta ten komentarz. Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani pogody ducha, mimo choroby jest Pani tak pozytywna osoba, że słucha się Pani jednym tchem. Życzę jak najmniej rzutów i jeszcze więcej optymizmu oraz więcej wywiadów bo to czysta przyjemność Pani słuchać..
@KrystynaWozniczka-yt1oy Жыл бұрын
❤
@paulinapaulina9617 Жыл бұрын
Pracuje z osobami chorymi na SM jako fizjoterapeuta i popieram że jest to bardzo indywidualne, każdy pacjent jest inny każdy inne objawy każdy inny stan nie zależnie od "stażu" choroby. Oczywiście jakieś punkty można połączyć ale każdy ma "swój przebieg". Życzę dużo zdrowia i pogody ducha bo to najważniejsze ❤🎉
@angelikam346 Жыл бұрын
a gdzie Pani przyjmuje klientow? ciezko o fizjoterapeute z wiedza o SM
@jakubtruszczynski542311 ай бұрын
Podpinam sie do pytania
@edytadrdz6290 Жыл бұрын
Nadal proszę o odcinek na temat nieswoistych zapaleń jelit w tym choroba Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Pozdrawiam, dziękuję za odcinek
@mariakaras627 Жыл бұрын
Należy pić sok z kapusty świeżej . Szklanka każdego dnia przez miesiąc . Działka pozytywnie na jelita. Odstawić wszystko co z mąką odstawić.
@schattenmefisto Жыл бұрын
Bardzo ważny temat - p. Joanna cudowna osoba! ❤
@zofiamisiaczuk8080 Жыл бұрын
Powodzenia Asiu . Fajnie przekazujesz wiedzę ❤
@coronersilcri6355 Жыл бұрын
Dziękuje za ten wywiad, jestem akurat w trakcie diagnozowania SM
@karolinapodsiado8067 Жыл бұрын
1 maja usłyszałam diagnozę stwardnienie rozsiane... Całe szczęście z pomocą życzliwych osób trafiłam w ręce fantastycznej pani doktor. 2 czerwca miałam podany pierwszy zatrzyk leku wysokoskutecznego. Mam nadzieję, że będę sprawna jak najdłużej się da.
@aveprussia7065 Жыл бұрын
Nie będziesz sprawna😊
@karolinapodsiado8067 Жыл бұрын
@@aveprussia7065 kochanie jestem sprawna, i mam nadzieję, że to potrwa jak najdłużej. Życzę więcej pogody ducha i empatii.
@macia691242 Жыл бұрын
@@karolinapodsiado8067 Życzę Ci najlepiej i oby pogoda ducha Cię nie opuściła ;) Niestety w tej chorobie nie czegoś takiego jak lek wysoko skuteczny. Moja mama choruję na SM przeszło 20lat, początkowo były trudności w skupieniu się, zbieraniu myśli delikatnie z chodzeniem, niestety z biegiem czasu było tylko gorzej. Aktualnie porusza się głownie na wózku, jak ma lepszy dzień to z chodzikiem. Cewnik założony 24/7, co 2 dzień przychodzi opiekunka pomóc przy kąpieli itp, do tego choroba dwubiegunowa i depresja prawdopodobnie spowodowane stwardnieniem. Testowali na niej większość leków typu tysabri, aktualnie mayzent, wcześniej były inne, których nazw nie pamiętam. Nie mam na celu Cię zdołować, lepiej się nastawiać stopniowo jak może (nie musi) wyglądać przyszłość niż się nagle zderzyć ze ścianą. Pozdrawiam i zdrowia życzę ;)
@karolinapodsiado8067 Жыл бұрын
@@macia691242 no u mnie niestety nie zaczęło się tylko 'trudnościami w skupieniu i zbieraniu myśli'. Od razu z dnia na dzień zaczęło mi odcinać prawą nogę, aż do masywnego niedowładu kiedy to nie byłam w stanie sama dać kroku i wylądowałam na neurologii. Więc pisanie o zderzeniu się ze ścianą, nie znając sytuacji jest mega słabe. Nie rozumiem tego typu komentarzy pt. 'nie chce Cię dołować ale'. To co mam teraz już na samym początku poddać się i siąść na ten przysłowiowy wózek i płakać w kącie bo padło na mnie ? Zdaję sobie sprawę, że prędzej czy później będzie bardzo ciężko, ale pozwolisz, że teraz będę próbować 'normalnie' żyć. Życzę mamie dużo zdrowia mimo wszystko i siły na to bo musi być jej ciężko z tak pesymistyczną osobą obok. Miłego wieczoru.
@magdalenawarzecha889 Жыл бұрын
@@aveprussia7065pocieszające
@TomekKopańczyk Жыл бұрын
Pisałem do pana Rafała około roku temu żeby poruszył w programie 7 m pod ziemią temat stwardnienia rozsianego Dziękuję ślicznie Panie Rafale że wreszcie moja skromna prośba została wysłuchana sam choruje na sen od 28 lat i w pełni zgadzam się z tym co powiedziała pan rozmówczyni Dziękuję ślicznie jeszcze raz za poruszenie tego tematu na kanale❤😢 pisząc ten post jestem akurat po rzucie choroby
@megmeglk Жыл бұрын
Znalazłam kiedyś artykuł z badaniami, że rzuty mogą być łagodzone korzeniem hortensji, tylko nie pamiętam czy miał być proszek czy nalewka. Ona ma jakieś właściwości blokujące cytokiny zapalne.
@pf78168 Жыл бұрын
💐
@TomekKopańczyk Жыл бұрын
Witam chciałem jeszcze dod.ać że zachorowałem mając 12 lat. Dzisiaj mam 39. W tym wywiadzie jest wątek odnośnie dzieci Otóż mam dwunastoletnia córkę która jest zdrowa. Każdy choruje inaczej
@MattWikk Жыл бұрын
Niezwykle sympatyczna i przyjemna w słuchaniu Osoba. Bardzo dobry odcinek, gość skradł show 😊
@magdalenabielak6126 Жыл бұрын
bardzo ciekawa rozmowa, nawet dla osoby, która nie choruje i nie ma do czynienia z chorymi na tę chorobę...takich wywiadów chce się słuchać - dobry dziennikarz, świetnie poprowadzona rozmowa i ciekawy rozmówca :) brawo
@monikarolak4278 Жыл бұрын
Dziękuje za ten odcinek, jedna z najważniejszych dla mnie osób choruje od wielu lat, stwierdzam że niezwykle dużo szczęścia chyba jak tak słucham tego odcinka. A na na nartach jeździ nawet z Kasprowego mimo kilkunastu lat od diagnozy :)
@Graziinna Жыл бұрын
Brawo. G
@kamilab140 Жыл бұрын
Bardzo ważny i ciekawy temat, życzę Pani dużo zdrowia!👍
@RzatM Жыл бұрын
Biotad Plus kto testował?💪💪
@joannabiala7451 Жыл бұрын
Ja choruję od 10 lat i krótko po diagnozie wyjechałam z mężem do Niemiec. Tu zaczęłam się leczyć a po roku dostałam z Polski list ze szpitala, że mogę przystąpić do programu lekowego. Oglądam czasem pani programy i cieszę się, że są w Polsce zmiany na lepsze. Pozdrawiam i byle te króliki trzymały się od nas z daleka.
@joanna48 Жыл бұрын
NIESAMOWITA DZIEWCZYNA !!!!!!!!!!🎉🎉🎉
@gabrielam12 Жыл бұрын
Ciekawy odcinek, dziękuję i życzę Pani takiego optymizmu jak do tej pory❤❤❤
@marzannakulinska8699 Жыл бұрын
Powodzenia i Zdrówka w super kondycji !!!
@marcodiaz2662 Жыл бұрын
Jestem dopiero po rodzinnym bo sam to podejrzewam u siebie (może wręcz paranoicznie). Za miesiąc mam neurologa. Dziękuje za ten film bo mnie uspokoił. Może jednak dam radę spełnić swoje marzenia. Mam dopiero 20 lat wiec liczę że w razie w uda się szybko zaradzić
@krystynakoppel9344 Жыл бұрын
Tego życzę z całego ❤
@1982larysa Жыл бұрын
Zbadaj się na borelioze, objawy są bardzo podobne! Tak samo z nerwica czy depresja! Powodzenia! Trzymam kciuki!
@PelasiaPelasinska8 ай бұрын
@@1982larysaLekarze wiedzą, co mają zbadać.
@BiPi2227 ай бұрын
@@1982larysaczy mogłaby Pani napisać, gdzie zrobić rzetelne badania na boreliozę?
@Kate_2823 Жыл бұрын
Bardzo miły gość i ciekawa rozmowa
@Marlena_23 Жыл бұрын
Miałam podejrzenie tej choroby. Prawie już wierzyłam, że ją mam. Badania, rezonanse, punkcja... Na szczęście okazało się, że nie. Kilka miesięcy w depresji i wreszcie wychodzę na prostą. Wszystkim chorym życzę wytrwałości, siły i spełnienia marzeń ❤
@jamesiblond Жыл бұрын
A z jakiego powodu podejrzenia?
@tomeksocha3440 Жыл бұрын
Mam przepuklinę oponowo-rdzeniową i też mnie tak czasem odcina. Mało robię, nie jestem jakiś bardzo aktywny, ale też czasem Zapominam, że jak ciało Ci mówi, że masz się zdrzemnąć, to masz się zdrzemnąć. Słuchajmy naszych ciał ❤.
@gusia944 Жыл бұрын
Też choruję przewlekle na dość rzadką chorobę i faktycznie jest problemem, że wielu lekarzy nie zna się na niej i czasem boi się o czymś zdecydować 🙈 Wspaniała rozmowa ❤️
@nobosnobos4318 ай бұрын
Pięknie wysławiająca się osoba. Gratuluję.! Lepiej wytłumaczyła niż niejeden lekarz. Dużo zdrowia 😘❗
@magdaprusak7919 Жыл бұрын
Na narty zawsze mozecie jechać jak nie bedziesz miala sily mąż pojeździ a Ty pospacerujesz, polazisz po sklepach lub posiedzisz z goracym kubkiem w knajpce a pozniej wspolnie spedzicie czas😊. My z moim niepełnosprawnym partnerem tak sobie radzimy, nie wszystko mozemy robic razem co nie wyklucza wspólnych wyjazdów.😊
@oliwiabodziany6850 Жыл бұрын
Uwielbiam oglądać Asię, jest świetną mówczynią i jej kanał jest bardzo pomocny ❤
@kaprysnapogoda6031 Жыл бұрын
Dziękuję tej mądrej Pani.
@adelaideberry7225 Жыл бұрын
dziękuję za rzetelną, spokojną rozmowę!
@AngieNTheComettes Жыл бұрын
Ja mam chorobę nerwowo-mięśniowa, genetyczną, polineuropatię CMT. Na tego typu jednostki chorobowe, ale też na stwardnienie rozsiane genialnie działa terapia komórkami macierzystymi - jest udowodniona naukowo jako skuteczna i ja np. za pomocą tlenoterapii namnażam te komórki w organizmie. Dzięki temu postęp mojej choroby na jakiś czas zostaje zatrzymany
@tabletsamsung3606 Жыл бұрын
Dziekujemy Pani Asiu za edukacje. Duzo zdrowia zyczymy.
@jandrzejp8 ай бұрын
Pani Asiu jest pani super pozytywnie nastawiona do zycia i dziekuje pani z ten wspanialy wywiad i zycze pani samych sukcesow w zyciu.
@wladyslawahala Жыл бұрын
Wspaniały mądry Prowadzący. Szacun. 💐
@nicolhofman8981 Жыл бұрын
Wykryto mi sm w tym roku na Wielkanoc, pierwszy rzut miałam ok 3/4 lata, pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego, straciłam wzrok na prawe oko, cofnął się i wrócił, tym razem wyczułam, że coś jest nie halo z okiem to poleciałam na sor i tam, że punkcja 😏i info, że ma pani stwardnienie 🥴 musiałam przestać karmić synka, weszłam w program lekowy, biorę zastrzyki. Od roku jestem na zasiłku z sm mam depresję kliniczna i nerwice. Jak jest lepiej, jeżdżę konno, przebywam w stajni, z końmi jestem związana 16 lat, więc myśl pierwsza była, czy ja będę mogła dalej z nimi przebywać. Jak ludzie słyszą o sm to często mówią oo Boże to tragedia, jesteś taka młoda 🥴no nie jest to przyjemne, ale byłam w tym roku w górach, staram się próbować nowych rzeczy, miałam momenty wyparcia, ale co począć
@marlenaczajkowska2923 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad, dużo się dowiedziałam za co bardzo dziękuję 😊 Pozdrawiam ❤
@ewakka4870 Жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa, dziękuje 👍
@prezes3296 Жыл бұрын
Trzymam kciuki! Mój tata miał SM, ale kilka lat temu nie było takich możliwości leczenia/zatrzymania choroby :(
@KasiaEs1 Жыл бұрын
Choroba której boję się najbardziej, wkręciłam sobie ten strach w wieku około 14 lat i nadal 11 lat później boję się że na nią zachoruje... Pani wygląda pięknie i nastawienie ma cudowne❤
@izabelamalicka3250 Жыл бұрын
Im wiecej strachu i paniki tym lattwiej sie rozchorowac !!!Przede wszystkim nalezy badac sobie poziom wit D3 co pol roku,poziom homocysteiny i badanie typu OB i przestac sie bac !wiem co pisze bo odpukac nawet z guzem od 15 lat jakos jestem aktywna zawodowo i mamgdzie te mammogrfie ,ktore przyspieszaja wzrost guzow piersi
@sylwia825 Жыл бұрын
Proszę się zainteresować metodą EFT, dzięki niej min takich strachów można się pozbyć baaardzo szybko. Można EFT robić samemu, to bardzo proste, można z trenerem, wtedy będzie szybciutko po sprawie. Pozdrawiam i życzę spokoju.
@tahirabolandi1027 Жыл бұрын
Wystarczy zrobić punkcję lędźwiowa i będziesz wiedziała czy Ci grozi ta choroba czy nie, bo to wynik który pokazuje czy kiedyś zachorujesz
@dw8461 Жыл бұрын
Potrzebujesz konsultacji z psychologiem czy psychiatrą.
@adamkolinko8034 Жыл бұрын
Spoko jestem chory od 20-stu lat Mieszkam sam i to jest najlepsza terapia Sam sobie daję radę choć już nie wychodzę na zewnątrz Prawdopodobnie pierwotne postępowe Mam60 lat i w moim wypadku żadnych leków oprócz leki na błędnik Chemia ,którą odradzam , sterydy też nic nie pomogły Zdrowa dieta i pilnować się z przeżiębieniami Nigdy nie brałem antybiotyków to jest ważne jak nie najważniejsze Teraz są dni ,że latam po mieszkaniu jak wariat a są dni , że wstaje tylko na posiłki Ale są też takie dni ,kiedy buchnę wiadomo co i czuję się wspaniale w rytmie regge 😜Oczywiście nie polecam tego dla wszystkich Wspomniałaś coś o spastyce nie wiem co to jest niektórzy mówią ,że to przede mną Mam to szczęście że mój typ choroby nie jest rzutowy Byłem zdiagnozowany z 2-ma kolegami ze szpitala oni nawet lepiej się czuli mogli dłuższe odcinki chodzić Oni już odeszli z 5 lat temu Najważniejsze żeby mieć dystans do choroby ,często ze znajomymi robie brechty z mojego inwalidztwa pełny luzik Pozdrawiam wszystkich chorych na tą chorobę Ps. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to co napisałem z pozycji 60-latka Mam już naturalnie bliżej do przystani Młodzi powinni walczyć tym bardziej przy współczesnej medycynie wszystko może się zdarzyć 😀
@juliaabu-louz-pn1gr10 ай бұрын
Tak sluchajac tego wywiadu widze objawyvu swojej 12letniej córki. Jedna pielegniarka w rozmowie prywatnej mowila mi o tym że jej to wyglada na SM. Kiedys wyczynowo grajaca w rwprezentacj pilki nożnej, teraz juz nie ponieważ widziałam to ze wykancza to organizm córki fizycznie bardzo mocno. Ostani czas bardzo osłabiona corka jest. Z tego co słyszę w wywiadzie moze być SM. Bóle ciała, mięśni,kończyn. Zastanawia mnie jeszcze czy to nie jest reumatologia bo czesto bala mięśnie, stawy. Czyli udać sie do neurologa musze z córką. Dzięki za ten wywiad❤ Dla pani bardzo duzo zdrówka życzę.
@mateuszlibera99 Жыл бұрын
Dzięki za ten odcinek! Trzy dni temu się dowiedziałem, że mam SM :/
@bozenawronska44439 ай бұрын
Wspaniały wywiad ,podziwiam Panią.Życzę dużo zdrowia
@wladyslawahala Жыл бұрын
Wspaniała cudowna Kobieta❤❤❤❤❤🌹🌹🌹
@wiktorialotz7892 Жыл бұрын
Dziękuję za ta dawkę wiedzy pani Asiu, życzę wszystkiego dobrego !!❤
@maggiekurasiewicz18378 ай бұрын
Dziekuje! Wspanialy odcinek. Pani Joanno, jest pani absolutnie niezwykla! 🥰
@klaudiaklyta4555 Жыл бұрын
Leczę się od 6 lat. SM czasem mnie spowalnia, ale nigdy nie zatrzyma!
@sebastianantonowicz-wsparc8320 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten film. Przy tej okazji znów oddaję się refleksji nad tym, jak niewielką pomoc mamy oferowaną w ramach NFZ, a jak wiele można zrobić kiedy się ma środki.
@TheOraw22 Жыл бұрын
Można z tym żyć... Świadomie... Brawo 🖐️🙂
@MicuYamaha Жыл бұрын
Ryszard Bąk Goczałkowice Zdrój
@IWona-ck3pd Жыл бұрын
Mówienie że to niby nic powoduje ignorancję wobec osób na wózkach. To bardzo poważna choroba. Siada na mózg i cała rodzinę. Opiekuje się mama już ponad 20 lat. Pozdrawiam
@OchorobaJoannaDronkaSkrzypczak Жыл бұрын
Bardzo starałam się opowiadać moją historię jednocześnie nie bagatelizując tej choroby. Ona powoduje wiele problemów i ja o tym wspomniałam w wywiadzie. Ważne jest jednak to, że to jest historia mojej choroby i tak miało być. To poważna choroba i to też mówię w tym filmie - że ja jestem osobą z niepełnosprawnością, nie jestem zdrowa ani bez objawów.
@geniusloci2271 Жыл бұрын
@@OchorobaJoannaDronkaSkrzypczak proszę nie zwracać uwagi na takie komentarze. Człowiek, który uważnie wysłuchał o pani chorobie i jej przebiegu, doskonale wie, że jest ona opowiedziana bazując na pani przykładzie i doznaniach. Cieszę się, że dane mi było wysłuchać. Niesamowita wiedzą i doskonale opowiedziane.Wysłuchałam z ogromną uwagą za co serdecznie dziękuję🙂Mojej partnerki mama też choruje na tą chorobę.Jest po 70-ce.Porusza się o kulach(głównie po domu) oraz używa wózka inwalidzkiego.Życzę pani oraz najbliższym wszystkiego najlepszego❤Siły i wytrwalosci oraz samych życzliwych ludzi, takich którzy będą podporą, a nie balastem ciagnacym w dół🤞Serdecznie pozdrawiam z 🇬🇧🤗💐❤️
@victorialevittoux4701 Жыл бұрын
Aktualnie jestem diagnozowana pod kątem choroby bardzo podobnej do SM. Odcinek dla mnie bardzo na plus, bardzo pozytywna dla mnie pani ❤
@nicpon7118 Жыл бұрын
Trzymaj się tam!
@annaoliveira991 Жыл бұрын
Polecam zapoznać się z bioelektrodami x39
@megmeglk Жыл бұрын
Polecam przebadać się w kierunku boreliozy i innych chorób odkleszczowych (też byłam diagnozowana w kierunku SM lub zmian niedokrwiennych, a wyszło małe zoo które.dostalam od kleszcza😑)
@victorialevittoux4701 Жыл бұрын
Dziekuję za wszelkie sugestie i słowa wsparacia❤️ Jestem diagnozowana już od trzech lat, zaczynałam od rzekomych przewlekłych migren i "taka pani uroda", pierwsze o co spytali to wszelkie kleszcze, wycieczki egzotyczne etc. Potem pochopna diagnoza SM poparta tylko JEDNYM badaniem rezonansem, szereg badań i w końcu po wizycie dziś u lekarza czekam na ostatnie badania i ostateczny werdykt. Dużo wskazuje na chorobę autoimunologczną Zespół Susaca. Jakoś to będzie, ja się nie poddaje 💪
@anetarabenda1068 Жыл бұрын
Gratuluje tak fantastycznego okulisty ,ktory nie odbebnil wizyty tylko jest lekarzem z ❤na reku.
@ukaszp3571 Жыл бұрын
Super babka,śledzę jej kanał,proponuję wywiad z osobą chorującą na ZGK,temat dla mężczyzn ale bardzo ciekawy,w PL w zasadzie nieleczony a wiele osób odebrało sobie życie przez to cholerstwo.Niestety coraz wiecej ludzi młodych dotyka ta choroba.
@gritschmaria Жыл бұрын
Moja historia z SM zaczęła się od polecenia przez lekarza na bolące kolano Iboprufenu 3 x 600 w ciągu dnia. Po kilku dniach nastąpił paraliż całego ciała. W szpitalu dostałam morfinę, kortyzolu i hemoterapię którą miałam brać do końca życia. Fakt jest że to postawiło mnie na nogi ale ciągle miałam problemy z chodzeniem i byłam cała spuchnięta. Postanowiłam wzmocnić się suplementami,vitaminami i enzymami. Ktoś polecił jedzenie jagnięciny od 1 do 3 razy w tygodniu. (ponoć szybciej odbudowuje nerwy). Tak też się stało wróciła sprawność i mimo że zbliża się 70 rok życia prowadzę 2 firmy, podróżuję i żyję pełnią życia.
@megmeglk Жыл бұрын
Każdy, u którego podejrzewają SM powinien przebadać się w kierunku boreliozy i chorób odkleszczowych. Opowiem na moim przykładzie - w zeszłym roku trafiłam na SOR z drętwieniem i dziwnym czuciem w lewej ręce i nodze, uciskiem i zawrotami głowy, dziwnym czuciem ust po prawej stronie, szumem w uszach itd. Nie odesłano mnie z kwitkiem, bo mam mutację czynnika V zakrzepowego, więc potencjalny udar. Tomografia głowy ok. Przyjęto mnie na oddział z podejrzeniem TIA (mikro udar)lub zmian demielizacyjnych (m.in.SM). EEG, rezonans głowy i szyi z kontrastem, punkcja - czysto. Możliwa diagnoza - silna nerwica. Ale zaczęłam czytać o SM i od forum do forum trafiłam na tematy boreliozy i większość objawów się zgadzała (nawet takie, które wcześniej bagatelizowałam, czyli np.zmeczenie, stanu depresyjne, krótkie ale przeszywające bóle głowy). Zrobione zostały badania: Elisa pozytywna, WB pozytywne w dwóch klasach przeciwciał, dodatkowe płatne badania: PCR, KKI dodatnie. Dodatnią wyszła również Bartonella - częstą odkleszczówka. Intensywne leczenie antybiotykowe, teraz zioła - wszystkie objawy przeszły. W trakcie leczenia miałam kontakt z innymi chorymi i niektorzy z nich mieli już zmiany w mózgu w obrazie rezonansu, ponoć układ tych zmian jest podobny do obrazu w SM. Dlatego trzeba mieć absolutną pewność, że mamy do czynienia z choroba autoimmunologiczną, bo leczenie boreliozy a SM jest totalnie różne.
@Podlasianka87 Жыл бұрын
Zgadzam się, miałam tak samo. Diagnoza borelioza i choroby odkleszczowe.
@jakubZzz1 Жыл бұрын
Tak samo mialem😢 czytając jakbym napisał własna opowieść
@megmeglk Жыл бұрын
@@jakubZzz1 czy jest Pan już zdrowy?
@magdalenabilk.27603 ай бұрын
Byłam zdrowa po pierwszym rzucie , wszystko ok. Przeczytałam w kilku językach o MS I było wszystko w porządku, do momentu kiedy po wizycie u Polskiego lekarza usłyszałam no Ms to stwardnienie rozsiane... No i zacząło się. 14 lat choruje, czwórka dzieci No i Ms. Samo życie Pozdrawiam 👋🏻
@DoomlsGriefx Жыл бұрын
Bardzo ciekawy film, tym bardziej, że moja narzeczona choruje na SM. To poważna choroba, ale wcześnie wykryta nie jest wyrokiem śmierci i da się w miarę normalnie żyć. Świetnie, że uświadamiasz ludzi
@MicuYamaha Жыл бұрын
Google Ryszard Bąk Goczałkowice Zdrój
@ek6900 Жыл бұрын
Poczytaj o bakteriach jelitowych a sm
@bestja2410 Жыл бұрын
Dużo zdrowia dla Narzeczonej ❤
@DoomlsGriefx Жыл бұрын
@@ek6900dzięki za podpowiedź!
@DoomlsGriefx Жыл бұрын
@@bestja2410dzięki wielkie! Na całe szczęście od 3 lat jest w remisji bo stosuje fumaran dimetylu i dzięki temu choroba nie postępuje.
@izabela2387 Жыл бұрын
Świetny wywiad. Również borykam się z przewlekłą choroba i chętnie posłucham wywiadu z osobą, która w młodym wieku zachorowała na Reumatoidalne zapalenie stawów, które również jest dość trudną i ciężką chorobą. Niestety jeszcze często uważanå za chorobę osób starszych co jest absolutnie błędne. Sama bym opowiedziała z czym się to "je" ale niestety nie ma mnie w kraju. Pozdrawiam
@wygraczycie Жыл бұрын
Świetny odcinek. Mam przyjaciela ze stwardnieniem rozsianym, niestety już z postacią wtórnie postępującą.
@Olgaola7 ай бұрын
Kocham Twoje teksty . Będzie jak będzie najgorsze , że brak jest lekarza stałego . Prywatnie nie chcę bo wiemy , że choroba na całe życie to nie ząb. 45 lat służby zdrowia to smak znam
@sosenka3888 Жыл бұрын
Odcinek w idealnym momencie, bo właśnie czekam na diagnozę 😮💨
@nicpon7118 Жыл бұрын
Zdrowia!
@Lolafuck4324 Жыл бұрын
Jakie objawy?
@sosenka3888 Жыл бұрын
@@FollowTheGoldFish oj słoneczko radzę się doedukować
@Mery03K Жыл бұрын
@@FollowTheGoldFishnaprawdę jak nie wiesz co napisać to się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz pojęcia 😮😡
@olinka124125 Жыл бұрын
@@FollowTheGoldFish Ty cholerny trollu🤮
@testowanienaekraniewow7994 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten odcinek. Inaczej już postrzegam SM. Ps. Kilka lat temu miałam różne objawy i myślałam, że mam SM a okazało się, że to sarkoidoza. Niestety też mało znana choroba i nieuleczalna. Bardzo chętnie bym posłuchała odcinek o życiu z sarkoidoza. Jest Pani profesor Panstwowej Akademii Nauk, która zmaga się z tą chorobą.
@ewadziatkowska1059 Жыл бұрын
Kocham tą pania ,cudowny wyklad ,tfu wywiad ....
@sandrarudkowska7898 Жыл бұрын
Bardzo żetelny wygląd,pomyślności Państwa serdecznie 😊