Co za wdziek, uroda, inteligencja i naturalna zdolnosc komunikacji i przekazywania wiedzy w sposob prosty i zrozumialy. Slucha sie z przyjemnoscia. Dziekuje i serdecznie pozdrawiam.
@BarbaraIrenaNowicka4 жыл бұрын
Zapisałam sobie ten wykład do obejrzenia ponownie. Zawiera duży ładunek wiedzy i wiele dobrych rad na temat odżywiania. Wzbudziło to mój wielki szacunek dla wykładowczyni.
@marcomarco50562 жыл бұрын
Zgadzam się, ja lece na Biotad Plus dla mnie rewela.
@elapiolunowska10592 жыл бұрын
Witam Basieńko to tak samo jak ja ‚oglądam po raz drugi aby czegoś nie uronić z prelekcji a zarazem szacunek dla prelegentki ‚ za ogrom ważnej wiedzy 🙏
@bluelady36534 жыл бұрын
Bardzo dziękuję. Konkretnie. 10lat chodzę do endokrynologa i nie otrzymałam tyle informacji ile Pani przekazała w formie bardzo ciekawego wykładu. Dziękuję.
@aal83364 жыл бұрын
lekarz nie jest od tego by nauczac pacjenta, bo jak niby ma przekazac lata nauki ? a Pani wykladajaca ma poziom wiedzy z liceum;) to gratuluje niewiedzy
@simisu14763 жыл бұрын
W trakcie lekarskiej wizyty nie da się przekazać tyle wiedzy z tak naprawdę podstaw fizjologii.
@annaszczesliwy4512 жыл бұрын
Lekarz sie uczy leczyc i rozpoznawać choroby a dietetyk uczy sie co jest w jedzeniu
@9210olcia2 жыл бұрын
Otóż to, za mną już 17 lat "leczenia" i jestem w szoku, bo o tych rzeczach nie wiedziałam. Super wykład.
@9210olcia2 жыл бұрын
@@aal8336 nie jest? Jeżeli lekarz do mnie mówi tylko ok wynik w normie to dalej ta sama dawka, tu jest recepta, do widzenia to o czym my rozmawiamy? W naszym kraju tarczycy się nie leczy tylko zalecza na tyle, żeby w miarę funkcjonować. Leczę się tyle lat i żaden lekarz nie wspominał o diecie, o produktach, których nie powinno się spożywać o niczym. Tylko wynik w miarę to dalej tabletki i widzimy się za pół roku. Poziom wiedzy z liceum? Przed tą pania nie siedzą lekarze tylko zwykłe kobiety. W jaki sposób miałaby się wypowiadać, żeby zostać zrozumiana? Musiała wyjaśniać wszystko od podstaw i zrobiła to rewelacyjnie.
@rosalinamarczuk44582 жыл бұрын
Bardzo mądry wykład, prowadzony w sposób zrozumiały dla normalnego słuchacza i przemycajacy wiele przydatnych treści. Oby wiecej takich!
@marzannakalkowska19334 жыл бұрын
Mam 3 fakultety i mogę stwierdzić że nie często się zdarza aby ktos w tak komunikatywny i z taks dykcją i płynnością prowadził wykład Jest Pani konkretna i przystepnie przekazuje wiedzę Sa tacy co się gimnastykaują używajac wyszukanych i niezrozumialych medycznych słów co powoduje ze malo z tego dociera do słuchacza i wykład staje sie nudny Dużo się dowiedziałam z Pani wykładów i chciałabym w dalszym ciągu brac w nich udział Dziękuję za przekazaną mi wiedzę Nie dość że jest Pani sliczna to jeszcze mądra co obala mit brzydkich nudnych profesorów
@lovelypolishperson55663 жыл бұрын
Po co powiedzialas, ze masz 3 fakultety? Jestes chora psychicznie i szukasz dowartosciowania?
@elamazur31833 жыл бұрын
Podpisuje się obiema rękoma! Super zrozumiały wykład! Piękna i mądra kobieta! Super super!
@aniajm.s.3282 жыл бұрын
@@lovelypolishperson5566 Może się pochwalić, ponieważ jest to wartość. Mnie nie boli, że ktoś ma trzy fakultety tylko, że ew. ja nie zadbałam o to, by też mieć.
@magdar33842 жыл бұрын
Dykcja? Serio?!
@grabowskag48742 жыл бұрын
Plynnoscia... 😉Przejezyczenia I Dialekt... 😔
@bluelady36534 жыл бұрын
Super! Dziękuję przerobiłam wielu endokrynologów ale żaden nie przekazał mi tylu cennych informacji. Szacunek
@elzbietaturcza26423 жыл бұрын
Cieszę się ,że trafiłam na ten wspaniały ,profesjonalny i ciekawy wykład Czekam na następne
@dorotadoniec79868 ай бұрын
L
@ewarozmus16113 жыл бұрын
Świetny wykład! Imponująca wiedza, dobrze usystematyzowana i w przystępny sposób przekazana. No i ładna, bystra i młoda osoba, co może też niektórych wkurzyć:-))) Dziękuję za wartościowy materiał, do którego wrócę pewnie nie raz.
@adanowak97145 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład. Duża wiedza i bardzo przystępnie przekazana. A ponieważ prowadząca wykład nie dość, że ładna to jeszcze mądra to na 100% posypią się negatywne komentarze. Proszę się tym nie przejmować i robić swoje. Dziękuję za wspaniały wykład i poproszę o więcej.
@anna55373 жыл бұрын
Doskonały wykład zarówno pod względem merytorycznym jak i sposobu przedstawienia tematu . I przystępnie i z humorem i z zaangażowaniem. Baaardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)
@mimika41974 жыл бұрын
Smutne, że piwo bez problemu można kupić w butelkach szklanych, a taniej wody w szklanych butelkach zwrotnych - nie ma niestety.
@halinakimak46763 жыл бұрын
Najczęściej woda sprzedawana jest w butelkach plastykowych z bisfenole- ksenoestrogeny, które zaburzają prace hormonów estrogenowych. Oprócz tego woda zawiera fluor wypierający z organizmu niezbędny jod dla tarczycy. Dlatego należy zwracać uwagę czy woda zawiera fluor. To nie geny wpływają na nowotwory piersi lub jajników, tylko braki jodu, który został ukradziony przez brom, fluor i chlor. Dlatego zajrzycie do publikacji w książce pt : Jod leczy. - Lynne Farrow.
@wiolettadanek68533 жыл бұрын
@@halinakimak4676 Masz rację kochana dodam jeszcze do tego co napisałaś powyżej że nie powinniśmy bać się zażywać jod a niestety jesteśmy niemiłosiernie straszeni przez lekarzy że uszkodzony sobie tarczyce a przeciez w całym organizmie w każdej komórce naszego ciała . znajdują się receptory które przyjmują jod stąd wniosek nasuwa się sam trzeba wlaćzyc myślenie.
@gosiary3 жыл бұрын
Nie ma w Polsce....ja poza Polska kupuje bez problemu, oszukuja WAS markety
@zofiagwizda87823 жыл бұрын
@@wiolettadanek6853 exes.
@capybarararara3 жыл бұрын
Nie lepiej kupić filtry do wody i pic wodę z kranu?
@marianoitaliano20095 жыл бұрын
Super wykład, pani Pauliny to istna skarbnica wiedzy. Dziękuje za mozliwość wysłuchania tego wykładu na żywo i to za darmo.
@PoradniaSandiet5 жыл бұрын
Dziękuje za przybycie
5 жыл бұрын
dziękujemy
5 жыл бұрын
Dziękujemy i zapraszamy do oglądania wszechnicy od października
5 жыл бұрын
😀
5 жыл бұрын
😀
@My1Life2Is3Rock4 жыл бұрын
Właśnie mi się podoba styl wypowiedzi. Nie sztuką jest cytować badania naukowe dla laika, sztuką jest przekazać wiedzę w sposób przystępny tak aby "laik zrozumiał a mądry się nie nudził". Wykuć formułek na studiach każdy może jak się chcę, ale nauczyć się ze zrozumieniem to już trzeba wniknąć w daną rzecz. Plus oczywiście wiedza poparta przykładami z życia. Szacunek dla Pani prowadzącej.
@janinaopiekunka65912 жыл бұрын
,aaaaaaaaaa
@vulgorae6 ай бұрын
Świetny wykład!
@zofiakemp37744 жыл бұрын
Bardzo dziekuje.Wspanialy wyklad.Zycze tej mlodej Pani wielu blogoslawienstw Bozych I dojscia do stopnia professorate.
@rafalg157811 ай бұрын
Bardzo ciekawy wykład.👍
@MePaulinn3 жыл бұрын
Bardzo szanuje Panią Paulinę. Jestem wdzięczna za dzielenie się wiedzą która posiada a jest ogromna. Mam tez ksiazke nie jedną Pani autorstwa i wszystkie kocham wręcz :) To jak Pani tłumaczy powoduje ze człowiek zapamiętuje. Uwielbiam !!!❤️
@annaskwarek39222 жыл бұрын
Wykład jest przejrzysty ciekawy dziękuję 😊
@ewagodlewska97283 жыл бұрын
Słuchałam po raz kolejny i poleciłam wielu osobom. Bardzo dziękuję
@kaq3652 жыл бұрын
Dziękuję za ten wykład. Dowiedziałam się o wiele więcej niż od lekarzy.
@grazynaAmica4 жыл бұрын
DZIEKUJE..ZA REWELACYJNIE PRZEDSTAWIONY WYKŁAD ...BRAK MI AZ SŁOW 👍👏🤗 DLA PANI...WIEDZA...ENTUZJAZM W TYM, CZYM SIE PANI ZAJMUJE!!! SUKCESOW W PRACY Z PACJENTAMI I OSOBISTYM ZYCIU ŻYCZĘ Z SERCA🤩😅💞
@wojtekwojtek3163 жыл бұрын
Super wykład dużo ciekawych informacji
@moyek10913 жыл бұрын
Bardzo interesujący wykład. Dziękuję!
@igorkurkowski40773 жыл бұрын
W końcu ktoś mi to wyjaśnił! Bo najczęściej jak się idzie na wizytę to lekarz po krótkim badaniu wypisuje co trzeba wykupić ale nie opowiada o tych zależnościach. Czy to jakaś tajemnica? Przecież mu konkurencji nie zrobię do mam inne wykształcenie :)
@NecrosDeus Жыл бұрын
To co tu jest mówione jest w Necie na każdym kroku. Wystarczy przejawić trochę chęci by to znaleźć.
@merrycherry10153 жыл бұрын
Dziękuję wiele się nauczyłam.Chorowała m 1981 na Grecja Basenowa miałam wspaniałego Pana dok tora z Lublina Który wyleczy mnie bo po kilku latach urodziłam wspaniałą Córeczkę.A obecnie Haszimowo. Niech Pani prowadzi takie Mądre wykłady ŹyczęPaństwu pomyślności.Ula.
@domoweprzedszkolaki74302 жыл бұрын
Jestem pod wrażeniem pani wiedzy i przekazu , bardzo interesujący materiał!!!
@sylwiabilicka59753 жыл бұрын
Świetny,wykład naprawdę ja też mam wyniki takie,że sama przez 3 lata śledząc to i czytając,wiedziałam że to ta choroba miała ja moja mama.Dziekuje za mądre wypowiedzi. Pozdrawiam
@alicja84552 жыл бұрын
Poza tym dziewczyna potrafi wytłumaczyć dobrze,nawet ludziom którzy mają problemy z przyswajaniu wiedzy Pani dr gratulacje i życzenia powodzenia w dalszym rozwijaniu wiedzy łapa w górę dzięki pozdrawiam serdecznie
@joannajulke99782 жыл бұрын
Super wykład, bardzo wyjaśniający. Od endokrynolog nie uzyskałam tylu informacji. Dziękuję bardzo!!!
@NecrosDeus Жыл бұрын
Chyba nawet na prywatnej wizycie nikt nie będzie z tobą siedział i przez 2 godziny wyjaśniał ci rzeczy, które wcale nie musisz wiedzieć. Jak jedziesz do mechanika z samochodem, to też żądasz od niego by opisywał ci budowę silnika, czy jak skrzynia biegów działa? A tak na marginesie. Niemówienie za dużo przez lekarza jest specjalnie praktykowane, a wynika to z podejścia pacjentów do choroby. U wielu pacjentów ta wiedza miesza na tyle w głowach, że zaczynają konfabulować, często pojawiają się na siłę objawy, których de facto nie ma. Powiedz pacjentowi jak ma zrypany kręgosłup, to od razu pojawią się mega dolegliwości bólowe, które są wymyślone, ale nie są wymyślane w złej wierze by lekarza oszukać. Po drugie. Takie rozmowy do niczego nie prowadzą, bo większość ludzi nie ma nawet elementarnych podstaw w temacie medycyny, więc nic nie zrozumieją! Po co więc tracić czas?
@marekszzz3 жыл бұрын
Brawo. Film zapisany w ulubionych i będę do niego wracać. Dużo wiedzy, obalone internetowe "mody", których pełno. Dla chorych to głos zdrowego rozsądku i naukowe podejście.
@grazynagraza13 жыл бұрын
Jestem bardzo ZADOWOLONA z przekazu. Dziękuję. :)
@halinakardyna88643 жыл бұрын
Bardzo wyczerpujący wyklad.Dziękuję
@grazynakomarska2333 жыл бұрын
Genialny wykład. Krótko i konkretnie na temat. Chora tarczyca to mam wrażenie syndrom XXI wieku. Coraz więcej osób skarży się na problemy tarczycowe. Sama też od kilku lat regularnie się badam, bo wiem że mogę byc obciązona genetycznie. Ja i córa. Dlatego w tym roku skorzystałysmy we dwie z akcji na pakiety tarczycowe w laboratorium diagnostyki. Drugi i trzeci pakiet sa objęte zniżką więc opłaca się iść na badanie z kimś, a przede wszystkim wiedzieć na czym się stoi
@wiktormyers8324 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ważne ciekawe informacje
@sabinapochopien11752 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo interesujący wykład.
@honoratamedrkiewicz61613 жыл бұрын
Wspaniały wykład. Duża dawka wiedzy i ważnych badań naukowych. Dziękujemy!
@adadruzbanska65155 жыл бұрын
Jestem zdziwiona ile osob zarzuca problem z dykcja/mowa. Ja wszystko slysze i rozumiem ;). A wytykanie, ze „malo profesjonalny styl” jest bezsensowne skoro jest to wyklad dla ogolu, nie specjalistow. Dodatkowo Pani zwrocila uwage, ze prowadzi wyklady w sposob rozmowy: pytanie - odpowiedz sluchaczy. Dla mnie fajny wyklad, pozdrawiam :)
@laurafilon23884 жыл бұрын
to my polacy, jakże by nie wytknąć 😣🤔
@simisu14763 жыл бұрын
Poziom i jakość głosu zależna jest od głośników.Laptopy , smartfony i monitory mają zazwyczaj kiepskie głośniki. Najlepiej słychać w Smart TV 😎
@bozenaratz90653 жыл бұрын
Mlodzi ,faini,inni.Trzeba brac co i idzie.Ja zrozumialam wszystkio.
@AsiaSwimmer3 жыл бұрын
A mnie się właśnie podoba! Fajnie się słucha i patrzy, co nie często idzie w parze. Młoda, ładna, sympatyczna o miłej barwie głosu - czego więcej chcieć? Może to po prostu kobieca zawiść? 🤔
@homepathy3 жыл бұрын
Bo to takie polskie. Trza się przyczepić do wszystkiego. Może trza sobie słuch zbadać.
@guniakot38662 жыл бұрын
Dobre kompendium wiedzy
@XX-de8jp3 жыл бұрын
Przesłuchałam jak na razie większość wykładu. Jest adekwatny do wiedzy przeciętnego słuchacza, interesujacy, nie widzę jakiś rażacych błędów, ale endokrynologiem nie jestem. Za to jestem studentem leku, i jak widzę co niektóre “mundre” komentarze sprzeczne z nauka o np: niezasadności usg tarczycy, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Uniwersytet robi wykład z kimś specjalizujacym się w danej dziedzinie, ale oczywiscie dowód anegdotyczny pani Grażynki w jej mniemaniu jest ważniejszy i prawdziwszy.
@PoradniaSandiet3 жыл бұрын
Standard 😓
@beatam.1781 Жыл бұрын
Wspaniały wykład! Zapisałam do obejrzenia w późniejsczym czasie!!! Wielkie dzięki!
@_Pandastic.3 жыл бұрын
Super wykład, kopalnia wiedzy :)
@barbaraaba89443 жыл бұрын
Świetny wykład
@ewazakrzewska2653 жыл бұрын
Super wykład ! ,dużo informacji bardzo pomocnej .Jest Pani Boska ! ❤️👍👍👍 dziękuję 🌹
@jolantakotlarek40483 жыл бұрын
Bardzo ciekawe. Pięknie przekazane.
@katarzynatyrek63734 жыл бұрын
Super wyklad. Dziekuje
@mariasalamon-betlej58753 жыл бұрын
Bardzo rzeczowy I przystepny wyklad. Brawo dla madrej prowadzacej👍
@ingerkaminska4 жыл бұрын
Genialny wykład, dziękuję pięknej Pani, zaraziłam się- właśnie szukam czerwonego damskiego garniturku na Allegro. Pozdrawiam.
@malwinaklikli36234 жыл бұрын
Tak, jest piękny, a Pani prowadząca wygląda obłędnie! Jak schudnę (walczę z Hashi i IO), też sobie taki kupie 🥰
@BEA70W5 жыл бұрын
Świetny wykład,pani Paulina fajnie opowiada,ma dużą wiedzę na ten temat,dobrze się słucha.Dziękuję
5 жыл бұрын
dziękujemy
@becykkurzaapka73325 жыл бұрын
Pani Paulina (wykładowczyni) bardzo przystojna i mądra Pani. Pozdrawiam !
5 жыл бұрын
😀
@becykkurzaapka73325 жыл бұрын
Jasne? Jasne!
5 жыл бұрын
😀
@Mm-jz5ku5 жыл бұрын
Zapamiętaj że słowo przystojna to nie jest komplement dla kobiety, chyba że jest wielka i gruba 😉
@becykkurzaapka73325 жыл бұрын
@@Mm-jz5ku Wiesz tyle, co zjesz - a mylisz postawność n.p mężczyzn z postawnością kojarzoną z widokiem grubasów. Z językiem polskim i jego logiką damska logika ma nie wiele wspólnego. Może w innej fazie księżyca coś zrozumiesz. Na przykład grubokościstą i brzydką kobietę nazwać wypada postawną. A nawet grubokościstą ładną (dużą lub małą) i nie piękną wypada nazwać przystojna, a nie "kitować" o niej lub do niej iż jest piękna. Ty serduszko kapuściane (a może i krypto-LGBT). Z a p a m i ę t a j !
@annapyrtej93472 жыл бұрын
Dziękuję pięknie za bardzo wyczerpujący wykład ,który mnie dotyczy.Pozdrawiam serdecznie😍i powodzenia życzę 😘🌹🌹🌹
@mariolatadera3293 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za wspaniały wykład. Pozdrawiam serdecznie.
@renatajachowska81712 жыл бұрын
Super wykład.Popieram wypowiedzi poprzednich komentatorów.Słuchałam, robiłam notatki.Jutro polecę córce i koleżankom chorym na hasimoto.
@Bewitka2 жыл бұрын
Jezu wspaniały wykład!!!!
@Wokerr Жыл бұрын
Dziękuję za super wykład wszystko wyjaśnione idealne ❤
@agathqkazoo4 жыл бұрын
dobry material dla zrozumienia podstaw o chorobie tarczycy oraz na co zwracac uwage, duzo mi to wyklarowalo czego unikac i co zachodzi w moim organizmie przy hashimoto
@ewabiakowska97562 жыл бұрын
Dużo słów...zbyt dużo.
@sylwiak.68705 жыл бұрын
bardzo ciekawie opowiedziane, przystępnie dla wszystkich
@monikam77622 жыл бұрын
Fajny wykład, nie wiem skąd i po co tyle hejtu. Wg mnie zbędne te pytania, czuje się człowiek jak na lekcji w szkole - niepotrzebny stres;). Ale ogólnie super płynnie i interesująco:)
@barbarabarcikowska65502 жыл бұрын
Piekny wyklad
@wiaranadziejamiosc5825 Жыл бұрын
Znakomita dawka wiedzy przekazana w zrozumialy sposob
@kristinasatkowska85242 жыл бұрын
Kristina bardzo dobry wyklad i pani doctor mowi to z pasja
@agnesfreke86752 жыл бұрын
Piękny wykład 🤩
@pan_pawe68835 жыл бұрын
Super wiedza! Dziękuję bardzo.😁
@teresaszewczyk2363 жыл бұрын
Bardzo ciekawe informacje przekazane w formie zwięzłej, treściowo pojemnej . Sprawne operowanie językiem polskim przez Panią wykładowczynię, połączone z jej oryginalną urodą wzmagają walory estetyczno poznawcze tego wartościowego przekazu wiedzy. Dziękuję 🌹😊
@marynanesterenko91644 жыл бұрын
Czytalam duzo o kurkumie, ze zmniejsza Stan zapalny
@lilistrilets764 жыл бұрын
Bardzo fajny wykład. Nie można nic zarzucić. Lekarzy popierają.
@grazynadrozdowska66723 жыл бұрын
Super wykład...
@eugeniakamzol4475 жыл бұрын
Serdecznie dziękuje za tyle wiadomości o tarczycy. Niedługo idę na badanie tarczycy .Krew już pobrali .Będę przesłuchiwała to nagranie pare razy i trochę sobie zapisze ,żeby zadawać pytania doktorowi i rozumieć o co chodzi Nie chce operować tarczycy.Jestem po złamaniu obojczyka i słaba jeszcze ,laktos i gluten dieta. Zobaczymy co wymyśla i zaproponują .Pozdrawiam🙋♀️😘
5 жыл бұрын
😀
@becykkurzaapka73325 жыл бұрын
Mnie, przez kilka tygodni w szpitalu, obojczyk się nie zrastał. Do momentu rozpoczęcia co dzień konsumowania galaretkowatych wywarów z kości (bodaj że raciczek świńskich).
@aquarius55585 жыл бұрын
I Jeszcze odnośnie depresji (świadoma jestem obecności hashimoto u siebie od 4 lat), już zdążyłam brać antydepresanty, ale poczułam się dopiero lepiej jak odstawiłam całkowicie nabiał. Podczas przyjmowania leków na depresję miałam tak okropne myśli samobójcze (bez prob), czułam się tak beznadziejnie jak nigdy dotąd, cały czas przyjmuje euthyrox, hormony na dobrym poziomie, czułam fizycznie ból z powodu złego stanu psychicznego. Nie sądzę, żeby to było placebo, bo nawet zapomniałam o istnieniu nabiału i o swoim eksperymencie, a w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że od dłuższego czasu czuje się bardzo dobrze. Mleka nie pije pół roku, nabiału całkowicie nie spożywam od 2 miesięcy. Po około 3 tygodniach zaczęłam czuć coraz większą zmianę na lepsze. Alergie ustapily, ciągle swedzialo mnie ciało, w końcu mogę jeść orzechy. Długo bym mogła wymieniać, ale najbardziej odczuwam dużo lepszy stan psychiczny i fizyczny.
@PoradniaSandiet5 жыл бұрын
Aleksandra to jest coś co często obserwuje u pacjentów :)
@ametyst74315 жыл бұрын
Trzeba jeszcze zdawać sobie sprawę, że antydepresanty powodują dodatkowo spadek poziomu hormonów tarczycy stąd czułaś się jeszcze gorzej.
@Mm-jz5ku5 жыл бұрын
Masła też nie jesz?
@daniello045 жыл бұрын
Piła Pani mleko z kartonika czy takie prosto od krowy? Masła też Pani nie używa?
@iwonamaslankiewicz83145 жыл бұрын
Ja też na to choruję, byłam u lekarza i okazało się że. mam także insulinooporność. Potrzebna jest dieta, biorę też Selen i Cynk.
@martax41283 жыл бұрын
W jaki sposób wykryto insulinooporność?
@alicjarozanek82343 жыл бұрын
@@martax4128 przy niedoczynnosci tarczycy powinno się zbadać poziom glukozy we krwi, na czczo, godzinę i dwie godziny po wypiciu glukozy. Na podstawie wyników stwierdza się insulinooporność
@martax41283 жыл бұрын
@@alicjarozanek8234 aaa ok, dzięki wielkie. Pozdrawiam i zdrowia życzę
@moyek10913 жыл бұрын
Żeby stwierdzić insulinoopornosc wykonuje się badanie poziomu glukozy oraz insuliny.
@magorzatawojcik89633 жыл бұрын
Dziekuje za rzeczowy,b.przydatny wyklad
@ewaurbaniak37565 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za te informacje! Taka młodziutka osóbka a taka mądra!
5 жыл бұрын
😀
@AlexSandra25254 жыл бұрын
Ja obecnie moje samopoczucie zwalam na hashimoto, wiec stany pasywne wyjaśnione.
@grazynagrabos6142 жыл бұрын
Czy mogłaby by Pani opowiedzieć o nadczynności tarczycy?
@kasiam11603 жыл бұрын
Hmm tak słucham i słucham ogólnie dobrze mówi,ale o tej Pani Krysi i przyjęciu leku po 2 dniach wszystko minęło to jest masakra. U mnie tsh wynosiło 6.42 i co 6,8 tygodni brania euthyroksu i zrobieniu wyniku było 5.60 i tak stopniowo po zwiększaniu dawki około 3,4miesiecy nawet do pół roku tsh w końcu ustabilizowało się.
@agar803 жыл бұрын
Jak jest dobrze dobrana dawka to tak jest. TSH to hormon przysadki, nie tarczycy. Gówno wart. U mnie TSH w okolicach 1,8 już mam pełnoobjawową niedoczynność i hormony tarczycy poniżej normy. Badanie tego to powinien być dodatek, żeby sprawdzić korelację a nie podstawa diagnostyki. To samo z dawkami eurhyroxu, niezadowolona z wizyty u pierwszego endokrynologa, po 2 mcach bez poprawy samopoczucia poszłam do drugiego i od razu powiedział, że mam za małą dawkę. Zwiększył prawie dwukrotnie i to dało efekt. Najczęściej po prostu lekarze źle leczą zbyt małą dawką i opierając się na samym wyniku TSH. Drugiej strony kobiety nie chcą odstawić tego co najbardziej wpływa na otyłość zażerają się chlebem, bułkami, pizzą, serniczek do kawy z dużą ilością tłustej śmietanki i płaczą, że to przez Hashimoto.
@MA-oq1zg3 жыл бұрын
@@agar80 leczenie euthyroxem??? To jest tylko przykrywanie chorej tarczycy a nie leczenie
@damakameliowa57122 жыл бұрын
@@MA-oq1zg to co proponujesz zamiast euthyroxu mądra?
@NecrosDeus Жыл бұрын
@@MA-oq1zg No ale ten lek to jest przecież "substytut" tego, co powinien produkować organizm. Nie ma raczej mowy o leczeniu tarczycy, tylko raczej jest to dostarczanie z zewnątrz tego, co powinien wyprodukować organizm! Nie za dużo przypadkiem "mądrości" znachorskich?
@MA-oq1zg Жыл бұрын
@@NecrosDeus no to jedzcie dalej eurhyrox.... powodzenia
@urszulakosowska11493 жыл бұрын
Witam I dziękuję
@kamilwarzecha50454 жыл бұрын
Ja słyszałem że jod jest bardzo ważny przy hashimoto
@majakasprzak97654 жыл бұрын
Pani w 11:35 o nim wspomina
@AgusiaSrusia4 жыл бұрын
Ja trafiłam do internisty (nie mogłam spotkać się ze swoim lekarzem), który na prośbę o receptę na Letrox (miałam przy sobie wyniki badań) wystawił mi receptę na lek antydepresyjny a na Letrox nie chciał... Bywa i tak niestety :(
@AlexSandra25254 жыл бұрын
Bo oczywiście ma pani depresje - a tak na powaznie przeciez to przez hashimoto mamy taki nastrój jaki mamy i nie leczą od odstaw tylko objawy...
@aleksandraw.5 жыл бұрын
15:58 wystarczyło,że ta p. Krysia brała letrox albo eutyrox i po DWÓCH dniach wszystkie objawy depresji zniknęły? Nie wierzę w to. Poza tym cały wykład przydatny dla mnie;choruję na Hashimoto.
@becykkurzaapka73325 жыл бұрын
PANIUSIU Aleksandro! Te kwestie (hormonalne) są ogromnie determinującymi nie tylko zdrowie fizyczne, ale definitywnie najwięcej określają stan psychiki. Ćwiczący na siłowniach przez to są uzależnieni od nich, gdyż dają natychmiastowe generowanie endorfin w ich organizmach. Zanim ja (men) doszedłem do ustaleń, drogą analiz zleconych przez internistę z "zajobem" endykrologicznym, że mam niedoczynność tarczycy - uśmiechałem się pod wąsem gdy widziana przeze mnie po drugiej stronie ulicy znajoma, sama do siebie się głupio uśmiecha. Zrozumiałem jej impulsywne stany, gdy zacząłem przyjmować Euthyrox nawet w małej dawce przez kilka dni także wywoływał on moje mimowolne uśmiechanie się. Chemia (a szczególnie hormonalna) to straszana siła! Może nie u każdego z jednakową siłą i pod każdym względem ta kwestia jest regulowana w sposób wywołujący u Pani niedowierzanie. Tak że ma Pani dziecięcą, w pewnych momentach, psychikę. Dzieci mówią - "czego nie znam, tego nie lubię". To po co się Pani wymandrza (piszę jak wymawiał niektóre słowa Cz.Niemen). C h o c i a ż - "każdy, jak własną, du..., ma rację" [J.Piłsudski]. Uszanowanie z mojej strony!
@ZA-gv4jh5 жыл бұрын
@@becykkurzaapka7332 Szanowny Panie Kurzałapko, czy wyrazami uszanowania dla drugiej osoby jest według Pana zaprzeczanie czyichś odczuć? Uważam, że Pana zachowanie było tu co najmniej niestosowne. To,że jeden lek u kogoś wywołuje radość a drugiej osoby nie zależy również od tego czy osoba ta zmaga się tylko z jednym lub wieloma problemami zdrowotnymi. Być może też leki, o których wspomniano inaczej działają na poszczególne osoby. Przykładowe połączenie Hashimoto, z depresją i dodatkowymi obciążeniami zdrowotnymi może powodować, że owe tabletki, brane wraz z innymi nie dają tak pożadanego efektu jak u wspomninej wcześniej szczęśliwej Pani Krysi. Zalecam nieco krytycyzmu wobec własnej osoby, jak i szacunku do odczuć innych, gdyż wypowiedź Pani Aleksandry nie była według mnie krytykowaniem wykładu Przystojnej Pani Wykładowczni, tylko Jej subiektywnym odczuciem. Na co, jak mniemam Pan się ze mną zgodzi, przynajmniej do 13 października mamy jeszcze w tym kraju prawo. Wybaczy Pan, ale nie pozdrawiam Z.
@ametyst74315 жыл бұрын
Dokładnia tak jak Aleksandra mówi, jestem tego przykładem. Po ok pół roku brania tyroksyny zaczęłam widzieć różnicę w swoim samopoczuciu na lepsze, a po roku byłam już innym człowiekiem. Przy dużej niedoczynności i prawie braku tarczycy - syntetyczny hormon (tylko T4 ewentualnie z T3, a tarczyca produkuje jeszcze T1 i T2 poza wymienionymi ) zanim zacznie wchłaniać się we wszystkie tkanki ciała - potrzebuje czasu. Im większe braki w organizmie hormonów tarczycy tym dłuższy czas wyrównywania.
@Karolina70015 жыл бұрын
@@becykkurzaapka7332 Po pierwsze grzeczniej! Można się nie zgadzać, ale zwrot "paniusiu" jest nie na miejscu. Po drugie p. Aleksandra nie zakwestionowała działania euthyroxu w ogóle, tylko stwierdzenie, że efekt był po 2 dniach. Zaznaczyła to wielkimi literami. Efekt brania euthyroxu jest najwcześniej po 2-3 tygodniach.
@becykkurzaapka73325 жыл бұрын
@@ZA-gv4jh Starając się być komunikatywnym, składam Szanownej Pani. wyrażam niemo wyrazy uszanowania odpowiadające moim subiektywnym odczuciom. Damska logika mnie nie podnieca i nie staram się ją analizować. W dbałości o jakość przekazu przypomnę słowa "Ziuka" (J. Piłsudskiego, którego jednak nie w całej rozciągłości należy akceptować) - to jest "każdy, jak własną d*pę, ma rację". Podsumowywując : przypominam iż nie zaprzeczałem i nie zaprzeczam "Paninym" wywodom, ale ode mnie wara!
@soleyka27915 жыл бұрын
Biorę letrox kilka lat, wszystkie objawy się utrzymują. Co do objawów.......wszystko w 100%sie zgadza. Warto żeby ten wykład obejrzały osoby mające w swoim otoczeniu osoby chore na Hashimoto.
@katarzynamazur53573 жыл бұрын
Badania : TSH, T4, T3, anty-TPO, ATG, poziom selenu oraz jodu. Bez kompletu tych badań nie można odróżnić niedoczynności gruczołu tarczowego od Hashimoto.
@barbarajaskulska36643 жыл бұрын
@@katarzynamazur5357 i co dalej ja zrobilam takie badanie spojrzala i nic przepisala Letrox wszystko prywatnie zrobione jest hashimoto i nadczynosc .
@elizabeth34862 жыл бұрын
@@barbarajaskulska3664 Witam ja od lat przyjmuję Letrox 100 na niedoczynność tarczycy. Dziwne że Pani ten lek otrzymuje na nadczynność. Pozdrawiam.
@goniafrancuz2 жыл бұрын
Jaki sens ma miganie bez przerwy tą tablicą? Ani przeczytać nie można, ani tym bardziej ze zrozumieniem...
@michalwawrzak58693 жыл бұрын
Czy objawy problemów z tarczyca moga polegac na zaburzeniach neurologicznych w nodze lewej? Objawy bardzo podobne do dyskopatii. Jednak rezonans i neurolog tego nie potwierdzily natomiast mrowienie stopy ,zimna stopa,spiete miesnie podudzia i miesien gruszkowaty. Cala noga jest wrecz dretwa. W czasie jazdy na rowerze palce u stopy tej jednej dretwieja. Noga ciezka po dluzszym chodzeniu. Trzeba na chwile zrobic przerwe i unies ja do góry. W nocy jakby duszno i poduszka wiecznie za ciepla. Mam tez ogromne bruzdy na paznokciach pomimo suplementacji cynku.
@annaduda85042 жыл бұрын
Msm podobnie. Jak dziś u Ciebie?
@faradaj1002 жыл бұрын
@@annaduda8504 Jest jakby troche lepiej. Napewno nie gorzej. Ale ani nie wiem co pomoglo ,ani nie znam przyczyny. Odpisuje z drugiego konta.
@annaduda85042 жыл бұрын
@@faradaj100 a coś robiłeś? Fizjo? Osteopata? Mi się zsczelo 3 m-ce temu i pogorszyła tarczyc.
@faradaj1002 жыл бұрын
@@annaduda8504 Moze troszke zaczalem lepiej sie odzywiac. Troszke wiecej sportu. Ale naprawde poprawa u mnie tez minimalna jest. Wciaz nie jestem zupelnie zdrowy. Mieszkam za granica. Fleczery którymi gardze interesuja sie tym ile szczepionek przyjolem a nie moimi dolegliwosciami. A prywatnie to chodzisz od jednego do drugiego i za wszystko placisz. Napisz dokladnie co Tobie dolega i jakie badania robilas. Ciekawi mnie czy cos podobnego mamy czy nie.
@annaduda85042 жыл бұрын
@@faradaj100 ja niepełne czucie w e palacach udłoni i ból stopy.
@grazynasobiczewska9392 жыл бұрын
Czy pani dietetyk słyszała o oknie żywieniowym? Nic t tym nie wspomniala, ale mówiła o 5 posiłkach. To chyba jakieś nieaktualne zalecenia żywieniowe
@holyshit9222 жыл бұрын
No właśnie nic temu uniwersytetowi w Toruniu nie dała ta fuzja nadal Collegium Medicum należy do uniwersytetu w Bydgoszczy a skoro tak to może zamiast to Collegium Medicum w Bydgoszczy wybrać Uniwersytet Jagielloński , Warszawski lub ten w Gdańsku
OSOBA NAGRYWAJĄCA TEN WYKŁAD POWINNA POZWOLIĆ PRZECZYTAĆ TO CO JEST WYŚWIETLANE NA EKRANIE A NIE POKAZYWAĆ CAŁY CZAS WYKŁADOWCĘ.
@uznikkonclagera-ukraina5 жыл бұрын
Zgadzam się ! Ale ona taka śliczna 🤗
@carlosvaldes60384 жыл бұрын
prosze zrobic pauze :) i wszystko mozna przeczytac...
@margitagoch18154 жыл бұрын
Wywiad jest bardzo dobry. Jeśli ktoś chce poczytać tablicę to może sobie zatrzymać na chwilkę. Pani mówi rzeczowo i na temat. Jest tak piękna, że wolę patrzeć na nią. Zresztą wszystko z tablic jest wyjaśnione słownie.
@fitwomen62544 жыл бұрын
Czemu.... Nikt nie porusza..... Tematu..... Po usunienciu sub totalnym tarczycy.....
@szefjarzyna1530 Жыл бұрын
Szkoda, że na wykładzie zabrakłao poruszenia tematyki wpływu diety redukcyjnej ubogokalorycznej na chorobę
@HitoriArt5 ай бұрын
Wyklad rewelacyjny i super pani prowadzaca. Bardzo przyjemnie się jej slucha. Ja ma zdiagnozowane zapalenie tarczycy (stwierdzone na USG + podwyższone przeciwciała). Mimo to moja endokrynolog powiedziała, że nie uzna tego za Hashimoto, ponieważ wszystkie hormony tarczycy mam w normie. Zaleciła dietę zgodną z wytycznymi z tego wykładu, ruch i suplementację żelaza (za niska ferrytyna) oraz D3. Więc się zastanawiam, czy mam to Hashimoto, czy nie? Objawy również sie zgadzają. Czy poziom hormonów w normie wyklucza tą chorobę 🤔?
@windschuetzin3 жыл бұрын
Super wykład. Są gdzieś slides tego wyglądu online?
@MrNiezlykanal4 жыл бұрын
1:48 Skoro pani starsza miała zapas z lata I wiosny to może nie ma toksycznej dawki d3, a może d3 w pewnych konfiguracjach jest toksyczna...?
@elzbietakarlinska32934 жыл бұрын
Nie ma żadnej dawki toksyczne
@alicjap30945 жыл бұрын
bardzo dobrze wytłumaczony problem 👍
@miroslawazaniewska92775 жыл бұрын
Mowi Pani o soli jodowanej...Okazuje sie jednak,ze wystarczy otworzyc torebke i jod wyparuje... Najlepsza sol to himalajska i nasza klodzka rozowa.Czy Pani sie z tym zgadza?
@michauroczynski49155 жыл бұрын
Proszę nie opowiadać bzdur. Do soli nie dodaje się jodu tylko jego związki , takie jak jodki i jodany, które nie sublimują
@PoradniaSandiet5 жыл бұрын
Niestety obie te sole niewiele się różnią od zwykłej ale mogą zawierać mniej dodatków wiec bardziej polecam himalajska i kłodzka
@goszyanefedu79993 жыл бұрын
Z soli to najwartościowsza jest nasza sól Kłodawska, a dla suplementacji jodu płyn Lugola roztwór wodny.
@MA-oq1zg3 жыл бұрын
Bzdura...tylko i wyłącznie ie jod...i nie bójcie się go tylko wpie..prz...ajc...ie i zapomnicie o hashimoto
@meowchaosme81313 жыл бұрын
ja nato choruję bezobjawowo, objawy zaczynają się w momencie kiedy zaczynam leczenie więc nie leczę i czuję się wyśmienicie już 20 lat
@annaszczesliwy4513 жыл бұрын
Biorę eutyrox i nie mam żadnych objawów. Co za szvzeście mieć tą chorobe
@paulinamigocka77752 жыл бұрын
Takie porady w gruncie rzeczy są dobre ale fajnie jest trafić do kogoś kto podejdzie do nas jednostkowo, przerabiałam temat z magiadiety z Panią Doktor Joanną i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy nt. żywienia i wspólnie wyeliminwałyśmy błędy dietetyczne. Samopoczucie od razu w gorę =)
@malgorzatawarzecha7874 жыл бұрын
Jestem pewna, że przy Eutyroksie NIE MOŻNA spożywać soi. Zaburza wchłanianie leku. Informacja z ulotki Eutyroksu.
@XX-de8jp3 жыл бұрын
Można tylko kilka godzin po wzięciu leku
@violettastozek15643 жыл бұрын
Przy soi bardzo źle się czuję
@agnieszkabiaek88242 жыл бұрын
Ja to zbadam po wyplacie.Jest opcja,ze Pani mi uratowała tym wykładem dupę. Dziękuję.
@calkiemnowa5 жыл бұрын
Nie lubię, gdy pytają na takich wykładach. Po to słucham, żeby się dowiedzieć. Ale ogólnie ok
@weronika6765 жыл бұрын
Nigdy w życiu nie miałam przeciwciał, ft3 i ft4 w normie. Tsh bez leków ok. 4,5 do 5. Po letroxie 100 niecałe 2. Po wycięciu jednego płata okazało się. Że mam Hashimoto. Nie wiem co teraz robić. Nie choruję na przeziębienia, grypy itp. Od 10 lat nie brałam antybiotyków. Więc chyba mój układ odpornościowy jest ok. Co zbadać? Jak poznać przyczynę?
5 жыл бұрын
Prownzck.sggw.pl/wydzial/jednostki/katedra-zywienia-czlowieka/zaklad-oceny-zywienia/szę o kontakt z Panią Pauliną Ihnatowicz
@teresakorcz7465 жыл бұрын
75
@crazyeditz2754 жыл бұрын
Sprawdź poziom Wit D3 koniecznie prawdopodobnie masz niedobór
@weronika6764 жыл бұрын
@@crazyeditz275 Mam w normie.
@annaf89023 жыл бұрын
@ czy możecie coś poradzić przy zespole Sjogrena, polecić lekarza fachowca, jestem przed diagnozą, ale wszystko wskazuje na tą chorobę, błagam pomóżcie, gdzie to leczyć, by nie pogorszyć stanu!!!!?
@edytakurzawa96842 жыл бұрын
Jak Panią znaleźć, dużo trenuję od wielu lat, a nie mogę zbić wagi. Potrzebuję pomocy. Dietetycy ustalali diety bez efektu.