Tak jsem celé video čekal, co s tou destičkou lze dělat a nic jsem se nedozvěděl 😅. Ok, přidá mi to 4 vstupní a 8 výstupních pinů ... A? To je dobré k čemu? 🤣 Uvítal bych ve videu alespoň ten jeden příklad, třeba na časosběr, aby bylo vidět reálné použití v praxi. Evidentně je tato deska vyšší dívčí a není určená pro mě, ale v tom případě je toto video jen pro velice úzký okruh uživatelů.
@MartinZeman3DКүн бұрын
Video o tom, jak udělat časosběrné video je trošku složitější. Je velké množství fotoaparátů, mobilních aplikací a možností, jak tohoto videa docílit. Ukázal jsem, že to možné je a zbytek holt bude v jiném videu, kde na to budu mít prostoru. 4 vstupy a 8 výstupu samo o sobě otevírá spoustu možností použití. Asi souhlasím, že jsem tam mohl říct například “S touto destičkou lze rozsvítit obyčejnou LED, ale i spínat relé, kterým lze spouštět osvětlení, ventilátory nebo filtraci, ale klidně i vodní čerpadlo nebo televizi. Výstupem lze posílat signály nebo spínat věci. Vstupy můžete tiskárně říct, aby spustila jeden ze 4 připravených g-code souborů a díky tomu například automatizovat chování tiskárny před, během nebo po tisku. Při spojení destičky s externího mikrokontroleru nebo počítače můžete provádět daleko více.”. Nenapadlo mi to ale a díky aktuální rodinné situaci a nedostatku času jsou změny v rozpracovaném videu dost komplikace. 🫡
@ONDR4SH3K20 сағат бұрын
Tak a teď vyrobit spool rewinder (místo bufferu) pomocí dodatečných motůrků během výměny filamentů z mmu3 zpět do cívky a budu spokojen :-)
@MartinZeman3D20 сағат бұрын
Jako vím jak to uskutečnit, takže to by asi mohlo klapnout 🧐 Minimálně na popis konceptu 🫡
@ONDR4SH3K16 сағат бұрын
@@MartinZeman3D Hodně záleží na tom, jak správně načasovat dobu, kdy filament vyjíždí z hotendu do mmu jednotky a bohužel se musí počítat i s tím, aby motorek filament nepřetlačil z mmu úplně, protože by pak došlo k tomu, že by si mmu filament nevzal zpět do hotendu. Muselo by se to nejspíše dodatečně řešit i nějakým senzorem, který by hlídal vzdálenost ujetého filamentu. Co se týče arduina, tak není problém naprogramovat :-D
@filmodpetraКүн бұрын
Vďaka za video 😊 Určite by ma zaujímalo na čo sa to dá používať, a tak isto timelapse na Sony A7 iii. Ale chápem že rodina je prvá, a to je tak v poriadku 😊
@dki42Күн бұрын
Osobne by ma zajimalo časozberne video pro bezpečnostné kamery typu tplink tapo alebo podobne. Lebo osobne si myslim, že hodne uživatelu tychto tiskaren používa podobné riešení pre sledovaní na dialku.
@peterkiss494914 сағат бұрын
Lupte si Bambulab a nemusite tu roešit vysoku školu. Zapnete a tlačíte. Ja by som sa uz k typu MK3 či 4 nevratil. Uplne vážne, teraz je to iny level. 😊
@fybyfyby13 сағат бұрын
Ne, díky, radši u toho budu přemejšlet:-)
@tondafousek105Күн бұрын
video o nicem. po 15-ti minutach chjem se nedozvedel k cemu to je dobre 😞
@MartinZeman3DКүн бұрын
Ono se asi nedá říct, k čemu to je dobré. Je to prostě deska, která ti přidá 4 vstupní a 8 výstupních pinů, které lze ovládat pomocí G-Code. 🤷♂️ K čemu to je? To je asi na každém. Můžeš si nastavit 4 různé G-Code soubory, které lze vyvolat pomocí 4 vstupů. Na 8 výstupů si můžeš nastavit v zásadě cokoliv tě napadne. Jen je potřeba trochu chápat elektroniku a mít představivost. 🫡 Ukázat několik různých příkladů v jednom videu a vysvětlit jak fungují a jak je chápat je trošku nad moje síly v aktuální životní situaci.
@djkvidoКүн бұрын
To, že to nechápeš tak to neznamená, že není video o ničem. Martin dokonale popsal vlastnotsti a funkce pinů a vlastně tím i jak je využít. Všechno nejde dělat jenom podle návodů které někdo vytvoří od A - Z. Děkuji za super video Marťas.
@davidjersak9821Күн бұрын
Video je přesně o tom co se v něm popisuje. To, že jsi debil, je věc jiná.
@Petr.L17 сағат бұрын
Právě naopak, video je doslova nabušené informacemi o možnostech této “destičky” to na co jí člověk využije, to už je asi subjektivní a záleží na potřebách jednotlivce. Myslím si ale, že jste čekal úplně jiný produkt, a tedy i video: toto je destička k tomuto, tomuto nebo tomuto použití, a průša k ní prodává toto, tohleto, nebo tady to příslušenství které se plug&play cvakne do jedno ze tří konektoru a hotovo… Asi jsem se trefil…nebo?
@tondafousek10516 сағат бұрын
@@Petr.L nebo netrefil. elektronikou se zabyvam cca 30let. takovymi " blbinkami" jsem uz prosel v puberte. proto jsem cekal, ze ukaze nejaky priklad vyuziti. to ze to ma x vstupu a x vystupu si kazdy precte uz na desticce. nebo ne?