Mały błąd,ostrężyny i obwarzanek(jerzyny,precel)reszta👍
@jadwigakrawczyk1021Сағат бұрын
Trafiłam przypadkowo 25 11 2o24, fascynujący przekaz, doskonała robota, dzięki. Z pewnością, każdy film z wielu powodów obejrzę wiele razy. Trudno wszystko wiadomości ogarnąć za pierwszym razem ❤️🙋 Dzięki. Pozdrawiam serdecznie.
@marekk13373 сағат бұрын
Jak big farma to wykorzysta, to nam to na dobre nie wyjdzie. Juz teraz wykreowano super bakterie odporne na wszystkie antybiotyki.
@mispuchatek53783 сағат бұрын
Słodziaki❤
@5055645515 сағат бұрын
Wszystkiego dobrego byku! Zawsze interesowałem się geografią i kocham słuchać takich materiałów. Geografia nie jest tu najlepszym terminem ale chyba obaj wiemy jak w historii bylo z tym słowem.
@Revolwerowiec21375 сағат бұрын
Pamietam dłuższy film o nich. 7 lat temu..
@jadwigakrawczyk10219 сағат бұрын
Dzięki, fantastyczny pasjonujący temat, 😊 dzięki, uznanie za pracę.
@mariuszspyrka224911 сағат бұрын
Ja to się jeszcze zastanawiam, jak to jest, że na innych planetach nie jest obserwowany dryf kontynentów? Nie ma nawet podziału na płyty oceaniczne (cienkie) i lądowe (grube)? Jakie więc warunki muszą zaistnieć, aby dryf kontynentów wystąpił? A w ogóle to jakie warunki muszą zaistnieć aby powstały kontynenty? Skąd tak znaczne różnice w grubości litosfery na Ziemi? Czemu inne planety mają w miarę stałą jej grubość? Pozdrawiam i liczę na więcej 😊
@blondyn19113 сағат бұрын
Jeżeli wymawiamy KAROL Darwin, to czemu jego syna nie wymawiamy JERZY Darwin tylko [dżordż]?
@NaukowoTV13 сағат бұрын
Karol Darwin to jeden z niewielu naukowców, który znany jest w naszym kraju i pod angielską i pod spolszczoną nazwą. Inni naukowcy niekoniecznie - mówiąc Jerzy Darwin lub Karol Layell mógłbym być dla wielu niezrozumiały.
@adams.938123 сағат бұрын
No nie wiem nie wiem, ciekawe rzeczy opowiadasz ale cały czas więcej sensu ma żółw i cztery słonie.
@danielchaos2410Күн бұрын
Zrób serię o wulkanach.
@marekjakimowiczКүн бұрын
Potężny materiał. Dzięki za niego. Naprawdę ciekawe informacje. Ciekawe, jak wyglądało by życie na takiej novopangei albo pangei proximie?
@meusiaКүн бұрын
Świetny materiał 🎉
@lukaszlewczukКүн бұрын
Znowu niezwykły materiał :-) Rozpieszczasz nas Krzysztofie! Gratuluję zarówno tego filmu / podcastu, jak też nominacji. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
@michamis59Күн бұрын
Jesteś w porządku !
@michamis59Күн бұрын
Taktyczne podziękowanie dla kanału za miłe oglądanie.🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻
@pawelmalicaКүн бұрын
8:26 NIE bój się powiedzieć wprost:ciemnota religijna-po co to w bawełnę owijać?
@pawelmalicaКүн бұрын
Zmiana paradygmatu w nauce( twór wyjątkowo skostniały) zawsze przebiega w bólach, ma coś na kształt rewolucji, leje się krew,lecą głowy (NIE DOSŁOWNIE)
@pawelmalicaКүн бұрын
Masz gościu bardzo głęboką wiedzę, umiesz ją przekazać, chwała Ci za to, ale masz też wkurzające maniery językowe.Popracuj nad swoją polszczyzną, proszę, będzie z korzyścią i dla Ciebie i dla oglądających. Powiem szczerze, nie jestem purystą językowym(bo jestem człowiekiem nauk ścisłych), ale niektóre Twoje sformułowania biją po uszach , aż huczy..
@pawelmalicaКүн бұрын
1:35 "skupię się na wyjaśnieniu" a nie "skupię się nad wyjaśnieniem" tytuł doktorski do czegoś zobowiązuje, nie?
@maciejandrzejkakowski8818Күн бұрын
Breaking bad 2 - nieoczywiste źródła metyloaminy, głębia challengera
@tigertankererКүн бұрын
Materiał świetny, ale nawet tutaj wzmiankować o kreacjonistach jest zbędne i zaczyna podchodzić pod obsesję.
@ArturKozoubКүн бұрын
Brawo Niech żyje nauka i jej popularyzacja
@DanioSan718Күн бұрын
Fajnie wygladaly te stworzenia, mają swój urok.
@michalmatula9762 күн бұрын
Mnie osobiście zastanawia, Potop, 40 dni lało, a woda przybierała miesiącami, może to naiwne, lecz gdy fizyk kwantowy, powiedział, że szukają inspiracji w filozofii, religii, to są rzeczy, zbyt abstracyjne, więc wrócę do nie mojej, tak kreacjonistów teorii i ma parę logicznych argumentów, Ziemia była płaska, na powierzchni były jeziorka, jak i dziś pod skorupą wody jest więcej niż na powierzchni ito grubo, no i słabsze skały popękała, ciśnienie opadającej skorupy ziemskiej, zrobiło fontannę, błyskawiczną zimę nuklearną, równie dobra teoria
@monika.czernecka-blaszczyk2 күн бұрын
Dziękuję
@majkel12 күн бұрын
Topka kanałów naukowych, super. Oby algorytm mocniej promował te filmy.
@danielmoniak92662 күн бұрын
w kosmosie moze istniec nieskonczona ilosc takich nas jak tu na ziemi
@SheeraAlaine2 күн бұрын
2 godziny, ale było warto :D
@tomaszrezmer78312 күн бұрын
Super pozdrawiam
@bogdanbogdan23862 күн бұрын
Dajcie kciuka ❤
@Czerwek9992 күн бұрын
Genialne... Chcę więcej...
@DanekR2 күн бұрын
A może Pan ma wnioski kim lub czym miał być ten nasz "wspólny przodek" (człowieka i małpy, albo i bez małp), i jak to rozdzielenie się (skrzyżowanie z czym i kto?) miałoby się odbyć? Że był "wspólny przodek" i potem poszło w stronę człowieka obecnego i małp. Rozumiem, że nie było pierwszego "Adama" z nieba, ale w takim razie co było, co z czym się krzyżowało, że wyewoluowało w homo sapiens.
@DanekR2 күн бұрын
Jakiś początek być musiał, człowiek od czegoś.
@0raptor0002 күн бұрын
Jak zwykle dobra robota. Dziekuję
@69wyciorek2 күн бұрын
3:43 super, właśnie słuchać będę jadąc autem ❤
@irenatrojanowska92342 күн бұрын
Wspaniały materiał,wielkie dzięki!
@maciejpulwert70532 күн бұрын
Jestem tu od niedawna, materiały rzetelne, ciekawie skomponowane, miło się słucha, dużo wiedzy w każdym filmie. Pozdrawiam
@say_monn2 күн бұрын
Co się stało z wyświetleniami pod tym filmem? :o
@NaukowoTV2 күн бұрын
Długie treści rządzą się swoimi prawami. Często rozkręcają się po czasie. Film ma 10 tysięcy wyświetleń w tym momencie. To czy się dobrze przyjął czy nie będę w stanie oceanić za tydzień/miesiąc.
@nowy52 күн бұрын
59:48 wszelkie te rozważania to masło maślane i mylenie pojęć, usuń to z filmu lub lepiej skonsultuj to z astronomem, że np. wzrost masy zaprzecza zasadzie zachowania energii itd. i dlaczego naprawdę Księżyc oddala się od Ziemi
@NaukowoTV2 күн бұрын
Bardzo bym prosił o większą precyzję, z tego komentarza nie wynika nic. Nie mam pojęcia na co niby miałbym zwrócić uwagę. Na temat ekspansji rozmawiałem wielokrotnie z naukowcami (z różnych dziedzin). Wskazujesz np. na kwestię oddalania się Księżyca - ja doskonale wiem czemu Księżyc oddala się od Ziemi (mam na ten temat 20 minutowy film).
@nowy52 күн бұрын
@@NaukowoTV obaj wiemy, że puchnięcie Ziemi to to samo co teorie płaskoziemców, na początek: nikt nie wspomina o ile powinno być słabsze przyciąganie by wielkie gady mogły chodzić a dziś nie mogą, dlaczego latały wielkie ważki: bo ich niewydajny system oddechowy dawał radę, gdy w atmosferze było więcej tlenu, itd., ale największe niedomówienie, że im Ziemia ma mniejszy promień, masa jak sam wspomniałeś nie urosła znacząco, tym większa siła grawitacji na powierzchni, to dziś powinny biegać wielkie gady lub coś podobnego, a nie kiedyś, cała teoria puchnięcia Ziemi to bzdura , to że popierają ją troglodyci z tytułami profesorkami na uczelniach W ŻADNYM STOPNIU JEJ NIE UWIARYGADNIA i absolutnym nadużyciem jest twierdzenie, że to teoria naukowa, bo gadają o niej na uczelni, na uczelniach pełno jest też popaprańców, którzy z tytułami profesorskimi bredzą, że szczepionki powstały by szerzyć autyzm i wszczepiać czipy lub, że homeopatia zaczaruje jedną tabletką wody cysternę i ta woda będzie leczyć. ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE JEST, żeby twierdzić, że tylko dlatego, że ktoś utytułowany na uczelni coś powiedział ,to że to ma choć 1% sensu (z wiekiem dopada ludzi skleroza), o teorii puchnącej Ziemi musi powstać coś co zrobił SciFun: płaska Ziemia - poważna analiza, sam niestety byłem świadkiem, jak kiedyś zdolni naukowcy cenienieni na świecie wskutek chorób degeneracyjnych mózgu zaczęli liczyć ilość diabłów na powierzchni łebka od szpilki, mój główny zarzut do filmu?: trzeba było zrównać teorię puchnięcia Ziemi ze stworzeniem Ziemi w tydzień i że ma ona 8000 lat
@NaukowoTV2 күн бұрын
Z grubsza się zgadzam z tym co napisałeś tylko dalej nie wiem gdzie są jakieś moje błędy. W pierwszym komentarzu dałeś sygnaturę czasową i wspomniałeś żebym ten frgament usunął. Właśnie ten fragment w którym obalam ekspansję i mówię jaka to jest absurdalna. Hipoteza ekspansji (nie przypominam sobie żebym nazwał ją teorią, a już na pewno nie teorią naukową) pojawiła się w tym materiale w tak rozwiniętej wersji tylko dlatego, że jest największą (choć nadal bardzo małą) konkurencją dla tektoniki. Jednak jest obecna na uniwersytetach i wiem z pierwszej ręki, że niektórzy studenci muszą na egzaminach "bronić" ekspansji, bo inaczej nie dostaną zaliczenia. Dlatego uważam, że należy głośno wskazywać absurdy tej hipotezy co w tym materiale zrobiłem.
@byrd65292 күн бұрын
Świetny materiał.
@lilzan522 күн бұрын
Świetny materiał, jak zawsze zresztą. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
@thadorl34372 күн бұрын
W Iranie Morze Kaspijskie nazywaja tez Morzem Chazarskim.
@bestelements19492 күн бұрын
Dziel takie produkcje na 2 części, żebyś mógł więcej na tym zarobić mimo, nie jakiś wielkich ilości wyświetleń :)
@NaukowoTV2 күн бұрын
Długie treści rządzą się swoimi prawami. Często rozkręcają się po czasie. Analizując statystyki twierdzę, że korzystniejsze jest nie dzielenie takich materiałów.
@milivanili37912 күн бұрын
Przypadek? Nie sądzę.
@bohunes3 күн бұрын
Skąd wiemy co stało się z Wegenerem i jego towazyszem, ze tamten zabrał jego dziennik, pochował go, skoro zaginą?
@kanissapiens3 күн бұрын
Temat mnie zainteresował, lecz gdy zobaczyłem, że mam na to poświęcić 2 godziny, zrezygnowałem. Czy nie da się tego streścić w 10 lub 20 minut?
@NaukowoTV2 күн бұрын
Czy da się streścić historię Polski w 10-20 minut? Pewnie po łebkach się da tylko czy słuchacz będzie później coś rzeczywiście wiedział w temacie? Wiele kwestii poruszanych w tym filmie znajdziesz także w innych, krótszych materiałach jakie zrobiłem. A tutaj chciałem podejść do tematu kompleksowo. Film jest podzielony na rozdziały więc można sobie podzielić go na 2, 4 czy 8 części.
@Tobiasz_W.Күн бұрын
xDDDDDDDDDD
@krzysztofbanas14853 күн бұрын
Dziękujemy.
@bohunes3 күн бұрын
Świetny materiał, dobra robota ;) Ps. drobne montażowe babole wyskoczyły w czasie: 28.48 i 51.12. Pozdrawiam
@NaukowoTV3 күн бұрын
Dzięki za zwrócenie uwagi. Jestem w stanie to jutro poprawić i wyciąć te dwa powtórzenia. 🙂
@bohunes3 күн бұрын
@@NaukowoTV Jak zawsze do usług ;) Jak coś jeszcze znajdę to tu podam. Miłego ;)
@ggabrielcr3 күн бұрын
Dziękuję za kolejny wartościowy film. Z przyjemnością wysłuchałem, częściowo obejrzałem. Pozdrawiam ze Słowacji (w Polsce studiowałem a chętnie podtrzymuję znajomość języka polskiego przy takich treściach).