Jak nastavit hranice?
8:42
4 ай бұрын
Správná hračka ve správný čas
1:47:05
Komunikace s batoletem u vaření
17:35
Ellen krájí okurku
1:38
3 жыл бұрын
Montessori praxe: Volba
28:59
3 жыл бұрын
Montessori praxe: Sešívaná rodina
54:29
Пікірлер
@hedvikadobrozemska4430
@hedvikadobrozemska4430 Күн бұрын
Moc zajimave tema a hezke podani. Ale uplne s tim nesouhlasim. Trosku to tu vypravite do extremu. Kdyz dcera neco chtela v obdobi, kdy lezla, a zacala byt ve stresu (zacaly ji tuhnout svaly) tak jsem ji to podala. Ted ve dvou letech si umi velmi dobre rict, co chce. Nastalo obdobi “sama”, a sama si rekne, ze moji pomoc nechce. Je to takova zachrana pro nas rodice, kteri neumi (/uci se) nepomahat. Takze je dobre se nad tim zamyslet, ale priroda myslela i na todle. Nedavno jsem dokonce zaslechla asi 6 lete dite, ktere nastvane kriklo na mamu: mami ne, nech me! .. ony si reknou. Ale chapu, ze se vymezujete vuci vychove v 90’, kdy se za deti fakt delalo uuuuplne vse a nepustily se skoro k nicemu
@irenakubantova
@irenakubantova Сағат бұрын
Je to super, že nasloucháte své dceři a vnímáte, kdy POTREBUJE pomoct. Ale upřímně, ne všechny děti so neřeknou, některé si ZVYKNOU, že jim rodič slouží. Některé NEVÍ, že si mohou říct. A málokterý rodič ví, co je láska-láska není o obětování děti a zajišťování 100% pohodička pro dítě. Není! Láska je o tom učit je umění života. NECHAT je žít s tím, že k tomu mají klíč-zhruba ví, co je možné dělat a jsk se to dělá, sledovat to, jak se jim daří a znova ukázat detail činnosti. V tom spočívá pomoc. Ne v konání ZA dítě! Není to láska, když žijeme za dítě... a v tomhle budu velmi radikální, protože obětování dětí vidím v dnešní době velmi velmi často! Toto video je pár let staré a teď bych byla asi i ostřejší! ❤ Nebojte se děti učit zažít frustraci, vypořádat se s překážkami a slavit! Život vyžaduje odolné děti. A odolnost je něco, k čemu se dítě v péči rodiče buď dopracuje nebo ne...
@adelasvoncinarova
@adelasvoncinarova 17 күн бұрын
ja som vo veku 14 mozno 15 rokov pocula od otcima hlasku typu, a pardon ze zacitujem: "seres hovna velke jak ruka." a teraz mam 40 a riesim uz hodne dlho problemy so zapchou. NO .... tazko povedat ci to s tym suvisi, alebo tam bolo este nieco ine, ale zatial si to spajam len v tomto.
@andreasmrzova6191
@andreasmrzova6191 17 күн бұрын
Damy, dekuji, ze o tomto mluvite. Je to obrovske tema nejen pro problemy deti, ale i dospelych. Jsem lekarka, venuji se take psychosomatice a ta o tomto tematu mluvi take, takze uz je to jasne prokazana vec. Coz uz je co rict, kdyz se to dostava do klasicke mediciny. Psychosomatika je nyni uz par let i atestacni obor. Takze plne se za slova pani podepisuji.
@ilonasvastova2738
@ilonasvastova2738 Ай бұрын
Hezký den😊moc děkuji za hezké vysvětlení👍🙏💚ráda bych v montessori školce pracovala 🙏
@hedvikadobrozemska4430
@hedvikadobrozemska4430 Ай бұрын
No nevim, kdo by sveril dite cizi pani, ktera prijde a rekne, ze ho nekde venku pohlida. Asi by se me to spis dotklo. Navic, ty deti vetsinou fakt neodejdou rady s cizim clovekem. To by me o znalostech te cizi osoby o detech taky uplne nepresvedcilo.
@user-bi8ol3ye7v
@user-bi8ol3ye7v 2 ай бұрын
Dívatelné a poslouchatelné do věty ,,V Americe je........." pak už to je naprostý blábol.
@zlaticaguzlejova6638
@zlaticaguzlejova6638 3 ай бұрын
Cítim to podobne. Tak veľmi sa sústredíme na to, čo chceme a potrebujeme a ako to môžeme dosiahnuť, že úplne zabúdame na druhu stranu. Lenže ta druha strana k tomu, aby nás dokazala vypočuť, potrebuje byt sama vypocuta a pochopená (úprimne a nie zas účelovo). Pretože tak chápem dialóg, sme v ňom dvaja, teda dve strany potrebujú byt videné a počuté. Inak je to monológ a ten nefunguje, nevedie k spojeniu, riešeniu, ktoré si predstavujeme. Výsledok ma často ´trpkú´ príchuť.
@dobrehnizdo-montessoripruv4114
@dobrehnizdo-montessoripruv4114 3 ай бұрын
Moc hezké a hluboké zamyšlení! A je to tak, vždyť "Dítě je tvůrcem Člověka" - o tom to je, vědět jak enormní dopad má ranné dětství na náš dospělý život.....mluvíte o dvou rovinách dohromady dětství vs. dospělost a přestože to je provázané může to vyvolat trochu zmatek v posluchačích - téma je to krásné a natolik obsáhlé, že se připojuji k předcházejícím komentářům ohledně pokračování :)....napadá mě k tomu ještě tohle - výchovné strategie, školství, pohled na dítě byl před cca 40ti lety dost rozdílný - zatímco jsme se dostávali často právě do tlaku a museli jsme vyhovět navzdory sobě samotným dnes vidím snahu mnohých rodičů se domlouvat a jít potřebám dětí naproti někdy až příliš (až tak, že rodič opět popírá sám sebe - opakuje stejný vzorec z dětství, ale nyní ho netlačí dospělí, ale jeho vlastní dítě...) .....ale rozumím tomu jak to myslíte - domlouvat se - být ve spojení, vyjádřit vlastní potřebu spíše než požadavek, použití "já" formy v komunikaci .... rozhodně vždy pomůže potvrdit emoci, přijmout ji, přijmout dítě (dospělého) i s tou emocí opravdově a srdcem...no a pak i s ,případně křičícím, dítětem odejít z hřiště, protože se mi chce čůrat :) ....mějte se krásně a díky za Vaše sdílení ♥
@martikpochyla2033
@martikpochyla2033 3 ай бұрын
Ano v partnerskem ziti to vidim denne...co s tim.
@irenakubantova
@irenakubantova 3 ай бұрын
Vyrůst do své zralosti a z bodu empatie a soucitu, komunikace a hranic zralé osobnosti s pokorou a láskou zvlát partnera/ku k sobě...
@adelasvoncinarova
@adelasvoncinarova 3 ай бұрын
mam pocit ze toto video bude mat este pokracovanie, neviem presne ake, mozno dalsie video na podobnu temu, mozno webinar mozno clanok, ale nieco sa este bude diat.
@irenakubantova
@irenakubantova 3 ай бұрын
To je možné. Co by Vás zajímalo?
@adelasvoncinarova
@adelasvoncinarova 3 ай бұрын
@@irenakubantova nemam nic konkretne co by ma zaujimalo, skor mam pocit, ze vo vas vo vnutri sa tato tema bude este nejak dalej rozvijat. poznam totiz ten pocit aj u seba ked ako sa hovori v nas nieco cinkne alebo ako ja hovorim klikne v spravny cas.
@adelasvoncinarova
@adelasvoncinarova 3 ай бұрын
@@irenakubantova este raz som si to vase video vipocula, a aako ste tam hovroila o tom, ako v ludoch zostava to vnutorne nie, tak ja jedno take nnie mam. v momente, ked sa s niekim rozpravam nizozemsky, a stane sa ze nieco nerozumiem, tak vidim resp pocujem v sebe take to troj mozno stvor rocne dieta, ktore krici, place, divne chaoticky sa pohybuje ale hlavne krici: "nie, to ze niecomu nerozumiem nepoviem, ani ked sa vsetci nahlavu postavite." a ja to fakt nehovorim, a ked sa to snazim zo sebou nejak riesit, tak prave ho pocujem, ako krici ze nie, ze to nepovie a botka. bolo to tam aj o tlaku, a ja ho prave na sebe citim v momente, ked niecomu nerozumiem, a tie druhe strany mi hovoria, ze sa ucim cudzi jazyk, a ze je to normalne nerozumiet, a ze to musim povedat atd. ale namiesto aby mi to pomahalo, tak ma to tak extremne rozculuje, a frustruje, a odobera mi to tak enormne mnozstva energie, ... lebo mam pocit, ze skratka nerozumeju tomu, ze to povedat nechcem a hotovo, no a uz ked tlacia moc, ked sa to pocas rozhovoru stane uz niekolki krat, a oni furt to iste, ze to musim povedat atd, tak semtam sa stane ze som uz tak pritlacena k muru ako sa hovori, ze sa az rozplacem. vtedy, ked sa to deje, ze sa s niekim rozpravam, nerozumiemm a nechcem to povedat, tak je ticho. ale v momente ked sa s tym vnutornym detskim frustrovano rozculenym hlasom, snazim dohodnut,ze ci by nebolo lepsie hovorit ze nerozumiem, ked vsetci tvrdia, ze by sa to malo, tak vtedy krici velmi hlasno: "nieeeeeee!" Tak ... to mi vyskocilo, ked som si to video teraz pustila druhi krat.
@zlaticaguzlejova6638
@zlaticaguzlejova6638 3 ай бұрын
V tomto vidím to, o com sa hovorí vo videu. V tej chvíli nikto nepočúva teba. Idu si svoje a sústredia sa na to, ako ta presvedčiť, nie pochopiť. Ty by si potrebovala, aby sa na to pozreli tvojimi očami, prijali a rešpektovali to, ako to máš ty. Snáď keby si zažila empatiu a úprimne prijatie toho, že sú v poriadku tvoje pocity i reakcie (pretože sú aj pokial nie sú v súlade s presvedčením/názorom druhých), nemala by si takú bariéru. Ak nemáš v okoli takého človeka, da sa to i sebaempatiou. Dáš sama sebe to, čo potrebuješ počuť od druhých, len ten dialóg budeš viest sama so sebou vo svojom vnutri.
@adelasvoncinarova
@adelasvoncinarova 3 ай бұрын
@@zlaticaguzlejova6638 no praave lebo ked sa to stane, tak namiesto aby som mala cas sa zasustredit / precitit to, co sa prave udialo a ci a co vlastne citim, tak riesim v tej chvili iba jedine: "aha, tak som zas nieco nerozumela, achjo teraz zas po mne budu chciet, aby som to priznala." a ja by som to aj urobila, uz len nech mi daju svety pokoj, ale ide to tak hrubo proti mne, ze to nakoniec ajtak neurobim.
@83mrfelix
@83mrfelix 4 ай бұрын
Irčo, vyslovila jsi tu velkou pravdu. Ale zároveň je to důvod, proč celou frázi "NASTAVIT HRANICE" odmítám. Ono pověstné nastavování totiž často je děláno z ublížení ("On mě štípe a kouše, já už to nevydržím,"), z bolesti, z ega. A téměř vždy působí tlak, nebo aspoň překvapení i pro druhou stranu. Zdá se mi mnohem lepší fráze: UKAZOVÁNÍ HRANIC. Zdá se to jako nuance, ale za mě je tam významný rozdíl. Ukazuji hranici, která už tu byla. Toto jednání mi vždycky vadilo. Snažím se, aby (dítě) poznalo, že toto jednání mi vždycky vadilo/ubližovalo. Nastavování hranic zní, že si vymýšlím něco nového, čím chci dítě/partnera omezit, co mu chci zakázat. A často ve jménu "nastavování" jsou skutečně nová omezení vymýšleny. Tvořeny myslí a egem. Poznávání má jiný význam. Já rodič si chci uvědomit, co mi ubližuje. Chci to umět říct i svým blízkým: "Podívejte, tohle už nezvládám." Říct jim to nezraňujícím způsobem. Nevymýšlet si to na ně, ale dát jim poznat sebe. Pak i to testování hranic probíhá úplně jinak. Na nastavené hranice děti pošlou zkušební šturm, na ukázané hranice se nesměle zeptají: "Maminko, lásko, tohle Ti nevadí, že ne?" Indie nově nastavila své hranice, 1 pákistánská stíhačka sestřelena, 5 tanků zničeno, 300 vojáků ztraceno. Ne! Poznat hranice je neofenzivní. Je to jak zeptat se všech obyvatel Kašmíru, kdo by žil raději pod Islamabádem, kdo raději pod Dillí, vůbec tu hranici nemodelovat a nevymýšlet, jen zjistit: Je to tak a tak, hranice povede tudy. Všichni živí, stíhačky nevzlétly. Vivat respekt!
@LenniceN
@LenniceN 4 ай бұрын
Iri, ty jsi takový balzám na duši. ❤❤❤
@pavlahoncova5036
@pavlahoncova5036 4 ай бұрын
Děkuju
@barborasalkova1838
@barborasalkova1838 4 ай бұрын
Perfektní Ireno !❤
@kristynakrejci1890
@kristynakrejci1890 4 ай бұрын
Irčo, koho bys ted doporučila v Brně na konstelace?
@user-nc7bt2ke6x
@user-nc7bt2ke6x 4 ай бұрын
Milá Irčo, znám tě už od narození mého prvního syna před 10 lety... Jsi pro mne stále velkou inspirací a děkuji ti, za sdílení té práce na sobě, která ti dává sílu, odvahu a schopnost dávat přijetí klientům... A podporovat rodiče v této šílené době. Těším se, že se někdy zase osobně setkáme.
@terezazahradnikova1536
@terezazahradnikova1536 4 ай бұрын
Moc Ti to sluší 🥰
@adelasvoncinarova
@adelasvoncinarova 4 ай бұрын
ja by som nepovedala, ze to bolo smutne video, prave naopak, ludom ktory sa dostanu k spolurpaci zs vami to dost pravdepodobne odpovedalo na mnohe otazky, a aj nam, ktory vas kanal sledujeme, to dalo moznost spoznat vas trochu viac do hlbky.
@irenakubantova
@irenakubantova 4 ай бұрын
Okok... Díky za zprávu. ❤
@annanemcova168
@annanemcova168 4 ай бұрын
někdo si tam dělá kafe :D hruza!
@veronicabeccabunga9932
@veronicabeccabunga9932 5 ай бұрын
Iri. Paráda 👍❤️ udělala bych to stejně. Soudit umí každý, ale vlastní sebereflexe má větší význam.
@barborasalkova1838
@barborasalkova1838 5 ай бұрын
Irčo, jsi fakt super máma!!❤
@irenakubantova
@irenakubantova 5 ай бұрын
Dekuju. ❤
@kamilaknapova8557
@kamilaknapova8557 6 ай бұрын
vy jste úžasná :) já vás poslouchám, chvilku se řechtám, pak zase brečím :D to je v háji toto, všude stejné*
@user-up4xe7ul2j
@user-up4xe7ul2j 6 ай бұрын
Dobrý deň,mám záujem o kurz,ale po kliknutí na linka mi ukáže termín z minulého roka. Bude aj tento rok prebiehať kurz? Ďakujem.
@irenakubantova
@irenakubantova 6 ай бұрын
Martino, to mi připomínáte důležitou věc ! Tento kurz byl v listopadu a ráda ho budu ipakovat, ale zítra teprve lad akce na příští rok. Oredpokladam, že bych kurz uvedla v první půlce března. ❤❤❤následně bajdete info na webu a i sem dám aktuální link -předpokládám, že do středy bude jasno! ❤ díky, Irča Kubantová
@user-up4xe7ul2j
@user-up4xe7ul2j 6 ай бұрын
​@@irenakubantovaĎakujem za odpoveď. Budem sa tešiť. 🙂
@irenakubantova
@irenakubantova 5 ай бұрын
Dobrý den, nové kolo kurzu bude probíhat v březnu 2024! Link najdete zde: irenakubantova.cz/miluji-sve-dite-3tydenni-kurz/objednavkovy-formular/
@petrahaskova6608
@petrahaskova6608 6 ай бұрын
Krasné, díky ❤
@user-pm1li6xp9m
@user-pm1li6xp9m 7 ай бұрын
Krasne video, moc deluji. Mohu se zeptat, jak se kniha pro prvni cteni - o lese, louce, farmarskem trhu jmenuje? Nemohu dohledat a nevidim nazev, dekuji moc!
@PetraMrakova-gw2xr
@PetraMrakova-gw2xr 7 ай бұрын
Moc se těším!
@irenakubantova
@irenakubantova 7 ай бұрын
Hurá, Peti! ❤
@arisgurutidis
@arisgurutidis 7 ай бұрын
Mooc chytrej a rozumnej kluk:)
@arisgurutidis
@arisgurutidis 7 ай бұрын
Dobrá práce emiii:)
@arisgurutidis
@arisgurutidis 7 ай бұрын
začínám binge-watchovat celou sérii malé emičky a tadeáše
@finodiro2386
@finodiro2386 8 ай бұрын
To je tak krásné, nejraději bych u vás pracovala jako výpomoc... To je tak milé prostředí a jak pojímáte přístup k dětem a jejich vzdělávání...
@finodiro2386
@finodiro2386 8 ай бұрын
Ohledně sexu, pomáhá se ladit na sebe navzájem průběžně vždy, když se vidíte. Pravidelné objetí, pohlazení dptykem i slovem. Pak se vám bude dít to, že se na druhého těšíte a máte o něm i představy během dne i ve spánku. Je to něco příjemného, k čemu se v myšlenkách vracíte i nevědomky. Jinak ohledně toho, jak se žena cítí, to je její zodpovědnost, cítit se dobře. Může sama hledst řešení. Může se navonět, pustit si příjemnou hudbu, nalíčit se, to jsou věci, které jí mohou pomoci a je jich víc a jsou individuální. Zaberou upřímně velmi málo času a jsou dělat i s dítětem ve vedlejší místnosti během toho, co má dítě svou hru či aktivitu. Pomáhá vyběhnout ven se psem, když všichni spí, to je můj parádní rituál, který mívám i ráno i večer. Mohu se volně nadechnout a pustit myšlenky z hlavy.
@janakudelkova3204
@janakudelkova3204 9 ай бұрын
Aktuální téma, doporučuji si při rozhodování, jestli a v jakém věku chytrý telefon dítěti, poslechnout dětského psychologa Martina Stránského. Na KZbin je s ním x rozhovorů. Já mám teď dvouletá dvojčata a zatím jsem odhodlaná, že chytrý telefon nedostanou dřív než v 8-10 letech. Čím později, tím lépe. Je to prý jak se všemi drogami. A týká se to také tabletu a počítače. Ideálně najít nějakou základku, kde jsou tyto věci zakázané/nepoužívají se ve výuce. Jako to mají třeba ve Francii.
@irenakubantova
@irenakubantova 9 ай бұрын
ROZHODNE s Vámi souhlasím. Je to velmi náročné tu hojnost technologií, podnětů, hraček a jídla udržet na uzdě. Je toho moc... a ovlivňuje to děti... od vztahů a činností v realitě. :(
@janakudelkova3204
@janakudelkova3204 9 ай бұрын
@@irenakubantova No jsem zvědavá, jak mi to půjde, protože to opravdu asi nebude snadné. Tohle je divná doba.
@martinabakalikova2338
@martinabakalikova2338 9 ай бұрын
Moc zdravím ❤ po 5 letech se vracím k tomuto jednomu z mých oblíbených rozhovorů (vedle rozhovorů s paní Polarczyk a paní Kociánovou). Zrovna ve videu zazněla zmínka “povíme si za 5 let, jestli jsem to opustila nebo u toho zůstávám”… a napadlo mě, není v plánu nějaké pokračování rozhovoru, zhodnocení, jak se během 5 let vyvíjel unschooling apod? Moc děkuji za Vaši tvorbu ❤
@sarkacekanova2731
@sarkacekanova2731 9 ай бұрын
Jste skvělá ❤
@janamatouskova4137
@janamatouskova4137 10 ай бұрын
Výborné a zasáhlo to tu strunku o které paní mluví:-))
@user-ty9kt1db8l
@user-ty9kt1db8l 10 ай бұрын
Skvělí posun ,vyzkoušíme... Díky za video...budeme sledovat dál
@finodiro2386
@finodiro2386 11 ай бұрын
Jsem překvapená, jak moc lidí řeší, co si kdo myslí v tak intimní věci, která je jen mezi matkou a dítětem. Podívala jsem se na toto video kvůli tomu, že syn má defekt skloviny a budí se přes noc na kojení. Zubařka doporučila, aby se noční kojení odbouralo a syn chodil spát po vyčištění zubů a přes noc spalo. To je jediné, co řešíme. Proč někdo řeší, jestli je dítě nebo matka závislé na kojení nebo co si kdo myslí, to mi vůbec hlava nebere. Ale připadá mi, že to video je jen o tom a vůbec ne, jak tedy dítě odstavit nebo jak upravit režim kojení, aby to bylo zvládnutelné. To je to, co bych potřebovala...
@neobycejnostizivota
@neobycejnostizivota Жыл бұрын
Tak to je naprostá bomba! Jsem zvědavá, jak mi to později půjde v praxi.
@ZuzziHusarova
@ZuzziHusarova Жыл бұрын
Já bych rozhodne nabídku, ze mi pohlidate dítě na nákup využila! Možná je to tím, ze mam důvěru ve své ditko, ze si porozumi s kýmkoliv a pokud by ona chtěla a bylo by ji dobře, mne by bylo v nakupování sama taky dobře a byly bychom obě šťastné. Vím jak to muže byt i pro malou samotné někdy dlouhé, než projdu a všechno nakoupim a proto preferuji nakupovat s mužem, který ji umí fantasticky zabavit. Jak říkáte ve videu, ne vždy jsou tyto možnosti disponibilní proto mít takovou laskavou nabídku a dítě je tomu otevřené, tak je super toho využít. Žijí na Gran Canarii a je to úplně normální. Lidé se běžné takto nabízí a mala je na to zvykla. Možná bychom se mohly inspirovat od jízanu, ze si navzájem můžeme pomoci, ze na to maminky nejsme samy.
@sarkacekanova2731
@sarkacekanova2731 Жыл бұрын
Moc Vas zdraví.,❤jste úžasný člověk a vše co říkáte dává smysl.Budu Vas nadále sledovat a děkuji že mi pomahate😊Šárka
@veronikanovotna8864
@veronikanovotna8864 Жыл бұрын
Díky moc za video a tipy. Mám otázku. Trávíme hodně času v zahradě, takže mě můj 15m syn vidí pracovat s různými nástroji. Miluje motyčky, hraběčky a podobné věci. Vždycky když někde nějakou vidí, tak ji chce, pak si ji drží jako klíště, všude ji s sebou nosí. Ví jak se s nimi zachází, občas je i tak použije :D Někdy jsme ji museli brát i k usínání. Jakým způsobem vydávat tyhle předměty? Strachy tam asi žádné nemám, věřím mu. Moc díky za postřehy.
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
Pokud syn POTŘEBUJE držet P předmět v ruce - zkontrolovala bych u něj senzorickou integraci. Možná nám ukazuje, že potřebuje stimulovat držení v ruce něčeho, co má váhu. Mrkněte na to!
@veronikanovotna8864
@veronikanovotna8864 Жыл бұрын
Díky za odpověď. Držet něco co má váhu v přeneseném významu nebo skutečně jako těžkou věc?
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
@@veronikanovotna8864 jako fyzickou věc- to řeší senzoricka integrace. A v přenesení významu taky, když jste to naťukla - šla bych na kineziologii 3in1 Brain.
@hanakarafiatova7616
@hanakarafiatova7616 Жыл бұрын
Irenko, natočte někdy, jak by rodiče měli mluvit s dětmi, když potkají nevidomého, vozíčkáře či jinak postiženého člověka. Většina rodičů řekne něco jako "tam se nedívej" a z vlastní zkušenosti vím, že rodičů, co o tom s dětmi mluví a třeba se mě i příjdou na něco zeptat (jako vozíčkářky) je hrozně málo.
@nonnettaa3764
@nonnettaa3764 Жыл бұрын
A nebylo by nejlepší VZTEKU PŘEDCHÁZET ? Respektem ,domluvou .....Když se dítě VZTEKÁ ,ŽE NEMÁ ŠUNKU ,příště ho vyzvu ,aby připravovalo svačinu se mnou ......
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
Ano bylo! A pro dnešní rodiče je to náročná situace, kdy má každý dospělý ve věku prarodiče a každá kamarádka jiný názor. Dále: některé typy dětí je snadné rozčilovat... postupně se můžeme učit, co je spouští... ale je to PROCES, ktery trvá a vyzaduje seberozvoj dospělého. Dítě se take neustále vyvíjí a mění, coz siruaci neustale ovlivňuje... Dále: snaha o prevenci vzteku vede často k tomu, že dítěti UHÝBÁME... Mám na vztek i na prevenci vzteku kurzy pro rodiče, tedy maji kde zjistit, co a proc děláme ve vzteku i v prevenci..., přesto to vyžaduje sebereflexi a cvik v dobrém vnímání sebe sama, aby dospělý věděl, kdy je dokonce nutné VZTEK nechat proběhnout. Vztek souvisí s hranicemi a frustrací a není vhodné se mu zcela vyhýbat. Dítě se bude dostávat do situací už ve školce, kdy by mělo mít prožitou práci s emocemi a naráz na hranice z domácího prostředí, aby nebylo v mš zahlcene tím, že mu nevěnuje dospělý tu pozornost, na kterou je zvyklý/á z domu. :) Ale ANO, pokud rodič dává dítěti přiměřenou svobodu a zve jej k pohybu a práci, respektuje jeho vrozenou osobnost a věk, tak vzteku ubývá. Přesto není cílem ani to není možné u dětí do 18 let vztek nepotkat. Pokud se dítě nikdy nevzteká, je častěji potlačené než skutečně spokojené...
@nonnettaa3764
@nonnettaa3764 Жыл бұрын
Dítě se učí nápodobou ,když jemu půjčí předmět z ruky maminka ,tak dítě by snad nemělo mít problém půjčit druhým to ,co má právě v ruce.....Maminka by měla dítě naučit -jak se CHOVAT PŘI PŘEDÁVÁNÍ ,aby dítě druhým NERVALO PŘEDMĚTY Z RUKY.......
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
Z hlediska vyvoje mozku se dítě do 3 let se nepotřebuje učit, jak se půjčují věci. Jeho mozek je moc mladý, aby to dokázal regulovat - představit si, že mu věc někdo vrátí/nevrátí a že může/nemůže druhému dát důvěru. Druhý bod: maminky dětem často dávají věci jen proto, ze po nich dítě sáhne- aniž by proběhla DOMLUVA. Komunikovat lze i neverbálně: pohled na věc s pak na dospělého - potvrzení dospělým: "Ty chceš pracovat s XY?" A čekání na SOUHLAS dítěte. Komunikace je mnohem důležitější mechanismus než prosté vydání věci druhému. Stejně jako matka nedá dítěti do ruky vše, a dokonce nechce vše půjčit, což je v pořádku, dítě taky nemusí chtít vydat vše cizímu/jinému dítěti... a jd to v pořádku.
@nonnettaa3764
@nonnettaa3764 Жыл бұрын
Tak tak , nekritizujme své děti ...sami také nechceme ,aby nás kritizovali druzí.....
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
Práce s chybou je veliké téma. Děti nepotřebují kritiku - ne proto, že je nepříjemná, ale proto, že je jim k ničemu. Když řeknu dítěti, že udělalo něco špatně, nemá žádnou informaci o tom JAK a CO dělat má/může.
@nonnettaa3764
@nonnettaa3764 Жыл бұрын
Vybíjet si svůj vztek na polštáři a né na mamince ? Dát dítěti PROSTOR ,aby se DOSTATEČNĚ VYVZTEKALO ? Uvědomte si ,že při stresu se vyplavují do krve stresové hormony a to pro tělo není dobré .......
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
STRES je součástí našeho života. A dětido 3 let nemají žádný způsob, jak s ním naložit mimo opory u KLIDNÉHO rodiče. Starší děti se učí sdberegulaci a ventilaci. Učí se předcházení stresu. Pokud to umí dospělí kolem něj a své emoce jen NEPOTLAČUJÍ - to není dobré sni pak tělo a sebehodnotu.
@zlatkamala849
@zlatkamala849 Жыл бұрын
Moc pěkné🙂.
@barboraw.6404
@barboraw.6404 Жыл бұрын
Batole je pro vás prosím jaký věk?
@irenakubantova
@irenakubantova Жыл бұрын
Dítě od roku do 3 let.
@miroslavapavlikovamala8363
@miroslavapavlikovamala8363 Жыл бұрын
To ma presne napadlo!ze si mohla jej ponuknut tu starostlivost a hned o par sekund si to povedala😂
@katerinahlavata7426
@katerinahlavata7426 Жыл бұрын
ženský jedny - jak je možné, že vám nevadilo takové týrání vlastních dětí !!!!!!!!!!!!!!!!!