Пікірлер
@piotrmorella4480
@piotrmorella4480 Күн бұрын
moi drodzy prawda jest taka że muzycznie radmor to szrot a jeżeli jakiś stary piernik z sentymentu go kupi bo kiedyś nie było go na niego stać to niech płaci ja jestem w takiej samej sytuacji i też chciałem go kupić pojechałem do pana miał trzy 5102 posłuchałem chwile i wyszłem mam około 20 amplitunerów z lat 70/80 i nie są wcale takie drogie wszystkie poniżej 2,5 k i wszystkie radmora pozamiatały nawet te najtańsze a zbieracza kurzu nie potrzebuje w domu bo u mie napewno by nigdy nie zagrał
@marian198102
@marian198102 21 сағат бұрын
Wyszedłem, a nie wyszłem wieśnioku
@piotrmorella4480
@piotrmorella4480 20 сағат бұрын
@@marian198102 wieśniaku a nie wieśnioku cymbale
@marian198102
@marian198102 20 сағат бұрын
@@piotrmorella4480 Wiesnioku brzmi bardziej po wieśniacku 😁
@piotrmorella4480
@piotrmorella4480 19 сағат бұрын
@@marian198102 ja nie oceniam tak jak ty czujesz się (wieśniokiem ) twoja sprawa to nic złego i mi nic do tego
@ziuteksoneczko1231
@ziuteksoneczko1231 2 күн бұрын
Miałem takie podłączone do M2405, ale chyba miały kopułki i nie były frezowane pod głośnikami. Pozdrawiam
@marcinrobertkazmierczak
@marcinrobertkazmierczak 3 күн бұрын
Ten sprzęt jakościowo jest gówno wart. Jakość dźwięku fatalna. Najtańszy klocek z dolnej półki Pioneera albo Technicsa lepiej gra niż ten badziew.
@330krzysiek1
@330krzysiek1 4 күн бұрын
Za radmora dałem 50 zł od złomiarza na kacu moim zdaniem wart jest góra 200-300 zł układowo to szrot,nic szczególnego.pozdro dla rozsądnych:)
@Mikexception
@Mikexception 4 күн бұрын
Czy to znaczy że w Radmorze jest taki brak szczegółów że aż nic? Niesamowite.
@jerzyrojek6722
@jerzyrojek6722 4 күн бұрын
Co to jest dwa trzy tysiące a nawet dziesięć za sentyment jeśli są ludzie gotowi wywalić kilkadziesiąt tysięcy za kompletnie odnowionego pyrcoka/kaszlaka który w bliższym kontakcie z nowoczesnym pojazdem może właściciela o śmierć przyprawić.
@jacekszymanski2409
@jacekszymanski2409 4 күн бұрын
Przerost formy nad treścią. Ceny z kosmosu i nie adekwatne to jakości sprzętu.
@the_normal
@the_normal 4 күн бұрын
Jakość brzmienia fatalna, wartość sentymentalna- bezcenna.Btw,ceny nie są takie wysokie,co za to dzisiaj kupimy?Badziewny amplituner?
@wojtekc3311
@wojtekc3311 4 күн бұрын
Od 48 lat słucham tego samego Radmora. Tak przywykłem do niego że sprzęt ponoć zdecydowanie lepszy fatalnie brzmi dla mnie. Co kto lubi, a przyzwyczajenie to druga natura.
@Mikexception
@Mikexception 4 күн бұрын
@@wojtekc3311 I to jest prawda Przynajmniej ja mam takie podejrzenia że jeśli się go często słucha sprzętu to zmysł słuchu uczy się go i "odkolorowuje" dźwięki , wyławiając tylko najnowsze wrażenia a pomijając te permanentnie niepożądane . Generalnie po dziesiątkach godzin używania przestaje się je zauważać podobnie jak uczy się akustyki pokoju. Ale to dotyczy tylko całkiem dobrych urządzeń które w ogóle się często słucha . Od stania na półce bez używania lepiej nie będzie nawet po latach. Te super idealne ( w zasadzie nie spotykane) tego nie wymagają bo słuch i tak 16/24 uczy się najlepszego odbioru
@RafalKrajewski-dm3bw
@RafalKrajewski-dm3bw 4 күн бұрын
Ciekawe ile by dali za mojego 5102 z 1980, na variach, ładnie i równo zrudziały po serwisie u Pawła z Mazowieckiego.
@krzysztofantoniewicz824
@krzysztofantoniewicz824 4 күн бұрын
Szacunek, że z danych na pięć minut zrobiono filmik na jedenaście.
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel 4 күн бұрын
Radmory produkowano w czasach kiedy świat kręcił się dużo wolniej, a ludzie oglądali filmy nie spoglądając nerwowo na zegarek. I taki też jest ten film. Pozdrawiam.
@mariuszkusinski7666
@mariuszkusinski7666 5 күн бұрын
Tu nie ma o czym dyskutować, mimo całego sentymentu do Polskiego sprzętu tak wyśrubowane ceny są chore .Ale oczywiście jeśli ktoś chce to niech kupuje-nie ma zakazu,
@mike-ivy
@mike-ivy 4 күн бұрын
Żadne cudo - stereo dekoder analog - UL 1601 , wzmacniacz z elektrolitem na wyjściu - lepiej wygląda niż gra !
@laudamussklep5360
@laudamussklep5360 4 күн бұрын
@@mike-ivy W którym miejscu jest elektrolit na wyjściu? Płytkę stereodekodera można zamienić na LA3410 ale niekoniecznie, zestrojenie to podstawa ;-)
@Mikexception
@Mikexception 4 күн бұрын
@@laudamussklep5360 Generalnie elektrolit musi być przy zasilaniu tylko jednym biegunem polaryzacji (nie wiem jak jest w Radmorze), a nie musi być gdy jest plus. zero i minus. ( też można dać żeby uniknąć stałych napięć na głośniku wynikających z nawet chwilowych zawahań abo złego biasu. Ma to więc swoje i plusy i minusy .
@ZPDU
@ZPDU 5 күн бұрын
Musi być subiektywna, bo sami z własnej natury nie jesteśmy obiektywni. Osobiście lubię radmory. Pozdrawiam serdecznie
@romank934
@romank934 5 күн бұрын
Kto chce niech kupuje, aż dziw że po 45 latach nie ma na rynku nic lepszego. Jeżeli jest popyt to jakiś producent mógłby pokusić się o składanie Radmora Bis, możliwości dzisiaj są dużo lepsze niż za czasów reglamentowanej komuny. Drukarki komputerowe, obrabiarki cnc, dobre podzespoły elektroniczne za grosze. Jednak w PL wolimy spekulować starzyzną, handlować i podbijać ceny niż wyprodukować coś od podstaw, taka mentalność. Trzeba zainteresować tym amplitunerem z Gdyni Chińczyków, za pół roku będzie ich 10 tysięcy na Aliexpress.
@Daniel22259
@Daniel22259 5 күн бұрын
Możliwości niby lepsze, ale nie do końca. Niedostępne przez gigantyczne koszta, do tego podatki, podatki, i podatki, które zjedzą producenta na początku. Chińczycy mają w tym wypadku łatwiej - sprzęt jadący do Polski z Chin ma prościej, niż wyprodukowany w kraju od podstaw. Nasze przepisy i koszta pracy zabijają nawet duże sieci (patrz - supermarkety/stacje benzynowe Orlen,BP, te niby bogatsze, ostatnio wszędzie kolejki i jeden kasjer). "Nowa" unitra zaczęła produkcję, no i ile kosztuje wzmacniacz WS-805? 20 tysięcy złotych. Kogo na to stać? Mnie i masę ludzi nie, bananów i polityków, czy ludzi bez hobby gromadzących gotówkę dla gromadzenia. Łatwiej w tym wypadku wybrać używanego radmora, czy inny model sprzętu sprzed lat. Wybór jest prosty. Nie jesteśmy Szwajcarami, i nigdy nie będziemy ;)
@krzysztofantoniewicz824
@krzysztofantoniewicz824 4 күн бұрын
"możliwości dzisiaj są dużo lepsze niż za czasów reglamentowanej komuny"lub "Trzeba zainteresować tym amplitunerem z Gdyni Chińczyków" - To, ze wypisujesz głupoty to żodyn problem, to, że kilku tłuczkom się to podoba to już daje do myślenia. Romuś, czasem odpuścić zanim zrobisz z się wioskowego głupka.
@Mikexception
@Mikexception 4 күн бұрын
@@krzysztofantoniewicz824 Syntetyzując wypowiedź do najważniejszych tez 1. żaden problem dla kogoś o kim niewiele tu wiemy , 2. Okazuje się że coś komuś daje do myślenia (zawsze komuś coś daje) i 3. rady psychologiczne o do rozwoju osobistego. A Radmor? Nawet nie wspomniany. A teza jest bardzo fajna - skoro jest to poszukiwany towar za który spokojnie kasuje się 250 - 500 USD to ze świecą szukać takiego produktu na który czeka rynek zanim powstał? Niestety należy się zastanowić kto będzie odbiorcą czyli płatnikiem. I tu dopiero dochodzimy do schodów - odbiorcą nie jest słuchacz Hi FI bo to nie bardzo się kojarzy z Hi Fi ale kolekcjoner. A kolekcjonerom zależy na dacie produkcji i numerze fabrycznym , tabliczce znamionowej i równomiernej patynie czasu a a nie na muzyce. I tego Chiny nie mogą zrobić .
@romank934
@romank934 4 күн бұрын
@@krzysztofantoniewicz824 Cześć spekulancie. Niestety zamknęli stadion X Lecia czyli główny punkt dystrybucji tego cuda. Dzisiaj jest to "vintage". Ps pracowałem w serwisie i dlubałem takie wynalazki, a ty głupku ?
@romank934
@romank934 4 күн бұрын
@@Daniel22259 Czyli dzisiaj jest trudniej albo wręcz niemożliwe wyprodukować podobny sprzęt w kraju, a w czasach ubogiej komuny i prymitywnej ręcznej produkcji dało się ? Przecież jesteśmy 30 lat po reformach rynkowych, co miało oznaczać postęp, zielone światło dla produkcji i dla przedsiębiorczości. Coś mi sie tu nie zgadza albo czasy się odwróciły. Oczywiście zgadzam się z Tobą i kończę offtop żeby nie denerwować Autora. Wykupujmy wiec pamiątki po Unitrze póki jeszcze są.
@franciszeksywula
@franciszeksywula 7 күн бұрын
Audax tw8b Moc nominalna 2,5W 60W w zestawie głośnikowym z ferrofluidu Efektywność 94 dB Pasmo przenoszenia 3 - 20 kHz ane ze strony Audax czyli takie same jak tonsil z lat 1965
@franciszeksywula
@franciszeksywula 7 күн бұрын
glosniki niskotokawe to glosniki o magniesie kobaltowym GDN 16/15 2 x 8 om z zawieszeniem gornym goma kalczukowa
@franciszeksywula
@franciszeksywula 7 күн бұрын
Audax tw8b byl zwyklym glosnikiem alumiowyn z piankoa i srodkiem zabezpieczajacym cewke ferrofluidu przed przegrzaniem ale zaleca sie je wymienic na GDWK 9/40 8 Ohm ktore jast maja w sobie ten plyn
@marek7125
@marek7125 9 күн бұрын
Mam te kolumny z nad 3020 graja Super nic więcej nie potrzeba małe niepozornie ale mogą miło zaskoczyć mimo takie małej mocy .Super reportaż 😊
@nile2589
@nile2589 8 күн бұрын
No, może Tobie, nie potrzeba.
@Mikexception
@Mikexception 9 күн бұрын
Nie to żebym zarzucał coś panu bo podaje pan chyba w dobrej wierze. Ale sądzę że co do głośniczków GDW 6/1,5 posiłkował się pan jakimiś danymi które z różnych powodów wtedy mówiły to co miały mówić. A może podawały przenoszenie kolumn z tym głośnikiem? Skoro przewidywano nowocześniejsze wersje kolumn głośnikowych z nowszymi tweeterami to logiczne było żeby zostawić dla nich rynkową niszę w postaci braku odtwarzania tonów ponad 12 kHz przez te które miały wyjść z produkcji ( bo te starsze były droższe do wykonania i zwróćmy uwagę na magnesy AL Nico. ) Gwoli prawdy uzupełniam. Mam w swoich diy zestawach akurat te głośniczki które z znanych widać tylko mnie powodów sobie cenię. j Po zobaczeniu filmu jeszcze raz szybciutko na bieżąco je zmierzyłem - akurat mam możliwość porównania z również użytymi w tych samych zestawach papierowymi tweeterami Stern Rochliz z odbiorników Stradivariius. Układ pomiarowy zwiera i korekcję fizjologiczną w wzmacniaczu lampowym SE mojego projektu i korekcję odwróconą fizjologiczną w mierniku tak ze jest w miarę zbalansowany Wypadają tak ze do 18 kHz idą łeb w łeb z RFT a powyżej łagodnie spadają i przy 20kHz róznica w dół ( przynajmniej w moich już 50 letnich od daty produkcji ) jest ok 10 dB. Te RFT były znane z tego że przenosiły do 20 kHz pomimo ze data ich projektu to mniej więcej 15 lat przed Tonsilami.(np w głośniki elektrostatyczne Isophon były wyposażane niemieckie radioodbiorniki już w 55 roku ale tamte miały przenoszenie tylko do ok 15 kHz ) Mam katalogi Tonsila z troszkę późniejszego okresu i z wyjątkiem specjalnych tweeterów wysokiej skuteczności dla wszystkich karty te podawały górną granicę 20 kHz Tak ze nie było to jakieś osiągnięcie jak by wynikało z pana opisu audaxów . 12 kHz dla tego Tonsilowskiego jest wartością mocno zaniżoną Inna rzecz że w Tonsilowskich kolumnach z tego okresu to nawet 10 kHz byłoby szczęściem usłyszeć a jeszcze te grube maskownice
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel 9 күн бұрын
Według wykresów pomiarów ciśnienia akustycznego podawanych przez producenta zestawy głośnikowe z użyciem tego GDW nie radziły sobie z przenoszeniem wysokich czestotliwosci powyżej 12 KHz. I proszę zwrócić uwagę na to, że jest to opowieść o roku 1974. Wtedy jeszcze nie było krajowych głośników kopułowych które pojawiły się około 1976/77 roku i rozwiązaly problemy jakie występowały przy użyciu krajowego, papierowego GDW. W 1974 roku przejście z GDW 6/1,5 na Audaxa to jak zamiana Syrenki na Mercedesa.
@Mikexception
@Mikexception 8 күн бұрын
@@CzerwonyFotel To jest spowodowane tym że uznaje się niesłusznie ze najwyższa częstotliowość kolumny jest równa możliwości tweetera Tymczasem pasmo kolumny to jest przetwarzanie wszystkich razem driverów takie które się zmieściło w dopuszczalnych granicach tolerancji Jeśli będzie rezonans na powiedzmy 800 Hz to może się okazać że tweeter noszący 20 kHz w ogóle się nie zmieścił i wtedy faktycznie go nie będzie słychać. Do tego dochodzą zaniki fazowe , odbicia od drewnianych elementów maskownicy i tekstylnej materii. Na tym polega sztuka wykorzystania a driverów. Tonsil miał sporo do poznania ale być może wtedy rynek nie wymagał więcej
@Mikexception
@Mikexception 7 күн бұрын
@@CzerwonyFotel Wspomniał pan o głośnikach kopułkowych więc dodam jeszcze że ne jestem do nich "przywiązany". Stosowałem je w szeregu moich starszych konstrukcji i można powiedzieć poznałem specyficzną nieprawidłowość w porównaniu do niektórych stożkowych i wróciłem do papierowych stożków . Wprowadzenie kopułek rozwiązało na pewno problemy producentów (montaż jest trywialny w porównaniu do stożkowych) ale nie dla wyjątkowo wybrednych wymagających słuchaczy jak ja - pewnie 99,99 procent nie narzeka. Ja tak chociaż tez tylko pod warunkiem że mogę wybrać sobie znakomity papierowy stożkowy a to dziś jest rzadkość (i szkoda) . . Nie chcę opisywać słabości kopułek ale jak tak się zastanowić to skoro dałoby się zrobić idealną to po co w ogóle byłoby robić później wstęgowe i elektrostatyczne które są tak wyżej cenione? Ale i tak uważam że i od wstęgowego lepszy jest stożkowy. A to z powodu długości fal harmonicznych 10kHz - 15 kHz przy braku możliwości dzielenia się kopułki .. A co do 20 kHz to w każdym wypadku nie ma nawet po co się bić
@wojtekadalberth2311
@wojtekadalberth2311 10 күн бұрын
5:22 nie rozumiem tej informacji o łączeniu 2 lub 3 głośników wysokotonowych. Opisywana kolumna ma 1 głośnik. Po filtrze górnoprzepustowym 12 db/okt, moc 1,5 W głośnika wysokotonowego w tych kolumnach była wystarczająca, jeżeli używano ich zgodnie z założeniem, czyli moc pracy 10 W. Ja miałem w komplecie z Meluzyną kolumny Zg-25C, z wysokotonowym GDWK-9/40 . Te kolumny z Meluzyną grały lepiej niż ZGZ-20/4. Dziś grają razem z wzmacniaczem JVC JA-S11 z 1974 r. Jakość dźwięku tych kolumn w takiej konfiguracji uważam za wybitną. Oczywiście kolumny zostały zmodernizowane, głośniki po regeneracji w Tonsilu, nowe wytłumienie i zwrotnica 12/18dB/okt. Ciekawostką, tak w opisywanych w filmie kolumnach, jak i w moich Zg-25C, w maskownicy zastosowano tkaninę "Vynair" angielskiej firmy Imperial Chemical Industries (istnieje do dziś). Na tamte lata super materiał, a i dziś wygląda świetnie. Ramka maskownicy w Zg-25C mocowana była na taśmę "Velcro" (rzep).
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel 9 күн бұрын
Z uwagi na niska moc tego GDW ratowano się stosowaniem dwoch ( Fonica A17) lub trzech (ZGZ 20/4 H1) takich głośników w 20W zestawach. Zastosowanie Audaxa rozwiązywało ten problem. A pojedynczy GDW stosowano w zestawach 10W, ale z jednym wyjątkiem jakim była pierwsza wersja ZG20C201
@wojtekadalberth2311
@wojtekadalberth2311 8 күн бұрын
@@CzerwonyFotel aaa, czyli nie chodziło o elektryczne zabezpieczenie głośnika wysokotonowego przed uszkodzeniem, poprzez dodanie kolejnych głośników jako swoistych "wytracaczy" mocy?
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel 8 күн бұрын
Szeregowe połączenie dwóch, trzech GDW 6/1,5 o impedancji 15 Ohm rozwiązywalo problem malej mocy tych głośników.
@bit4969
@bit4969 11 күн бұрын
Moim zdaniem obcinanie wysokich częstotliwości przez głośniki gdw nie jest wcale aż tak dokuczliwym problemem. Dorosły 30+ lat i tak nie słyszy wyżej niż 14-15 max 16kHz. To co odbieramy realnie jako soprany mieści się w 10kHz. Można spokojnie używać tych głośników z lat 70-tych ze współczesnym sprzętem i źródłami cyfrowymi. Jak na swój wiek i cenę dzisiaj grają rewelacyjnie jak się im zapewni odpowiednie warunki.
@Mikexception
@Mikexception 9 күн бұрын
. Pięknie (ale wyjątkowo pięknie i z korekcją fizjologiczną dla cichego słuchania) zestrojony sprzęt potrafi grać podobnie bogato przy paśmie 5 kHz jakie jest dostępne w radiu AM jak jak przy 15 kHz na FM. Będzie tam może 2 % najwyższych dźwięków więcej Ja słucham a przyjemnością nawet muzyki z fal krótkich które maja pasmo ograniczone przez nadawców aż do 2,5 kHz bo wszystko co najważniejsze tam o dziwo ,jest
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel 9 күн бұрын
Ma Pan rację, kto słyszy 15KHz jest szczęściarzem. Ale niech Pan spróbuję to wytłumaczyć audiofilowi zakochanemu w winylach- ma być 20 KHz i już. Oni słyszą. Być może.
@Mikexception
@Mikexception 9 күн бұрын
@@CzerwonyFotel Problem polega na tym ze ludzie sprawdzają czy słyszą 15 kHz w ciszy, jeszcze najczęściej stworzonej przez słuchawki . Ponieważ słyszą to mówią że to jest dla nich w sprzęcie audio konieczne. Jeśli słyszymy jednocześnie inne wysokie tony to te 15 kHz w tym "ginie". Niech potwierdzą że słyszą ten sinus 15 kHz jeśli jednocześnie im będziemy grali na perkusji albo trąbce gdy słuch przez to nawet ma zmniejszoną wrażliwość na najcichsze dźwięki.. A taka jest rzeczywistość słuchania muzyki
@kepinskidaniel1521
@kepinskidaniel1521 11 күн бұрын
Polecam dać 2X prędkość
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel 11 күн бұрын
Nie każdy pragnie podróżować ekspresem. Czasem osobowym wiecej,lepiej,wyraźniej widać I słychać. Pozdrawiam.
@ZPDU
@ZPDU 12 күн бұрын
Ja też witam serdecznie. Tak, te zestawy są wyjątkowe. Brzmią doskonale. A wyglądają obecnie banalnie ale wówczas skromnie i z klasą
@NecrosDeus
@NecrosDeus 12 күн бұрын
No i ta dokumentacja. Dziś, kupuje się coś za furę kasy, a jedynie dostaje się planszę A3 z nic niewartymi informacjami w 10 językach, i ostrzeżeniami żeby nie brać np. zestawu głośnikowego do wanny.
@ZPDU
@ZPDU 11 күн бұрын
@@NecrosDeus Tak, to prawda. No i nie zwróciłem na to uwagi. Kiedyś nawet schematy załączano. No cóż - wszystko z duchem czasu :). A film mi się podobał. Bardzo.
@mblus32
@mblus32 14 күн бұрын
Końcówki mocy były na tranzystorach Motoroli. Tych 2N3055 nie ma wymienionych w zestawieniu na schemacie. Mój egzemplarz z wczesnej serii ma Motorolę. Opowieść o tym wzmacniaczu jest na Zabytkach Techniki. Schemat załączony jest w artykule o wzmacniaczach z Foniki na Technique. Pozdrawiam.
@Marek_Bogdanowicz
@Marek_Bogdanowicz 16 күн бұрын
Chyba najpiękniejszy polski amplituner. Pozdrawiam.
@e17electronicsuk
@e17electronicsuk 18 күн бұрын
Co do recenzji modeli, historii, świetna recenzja, ale od strony technicznej to delikatnie mówiąc, bardzo odbiegająca od rzeczywistości...
@robertb.8083
@robertb.8083 18 күн бұрын
Piękna i tematyczna kolekcja Posiadam kilka odbiorników Unitry klasy Hifi między innymi Merkury który naprawdę różni się jakością dźwięku od Elizabeth Posiadam również Amplituner Sanyo DCX 3300KB który ma dużo wizualnych podobieństw z Elizabeth np.pokrętla lub wychyły oraz podświetlenie skali
@zetareticuli8896
@zetareticuli8896 18 күн бұрын
Szacunek Koneserze!
@zetareticuli8896
@zetareticuli8896 18 күн бұрын
Byłem idiotą ,że nie kupiłem panelu czołowego Elizabetki z napisem licencja Sanyo,za śmieszne pieniądze w sklepie z częściami RTV w Myślenicach.Ale to było w latach 80-ch,a ja miałem wtedy Fausta.Mimo wszystko,szacunek za posiadaną kolekcję Audio z Unitry.
@ZPDU
@ZPDU 19 күн бұрын
Super, ale mikrofon warto mieć przy twarzy. Jest dość cicho. Opowieść ciekawa, Legendy świetne. Merkury to chyba król naszych odbiorników. Elizabeth - królowa. Pozdrawiam
@jerzykrzykawski583
@jerzykrzykawski583 24 күн бұрын
szacun...jaki piękny stan....podziwiamy.... super no i ważne wiedza...!
@marek7125
@marek7125 24 күн бұрын
Szczeże te małe niepozornie wyglądające kolumny grają znakomicie udana konstrukcja mam podłączone pod nad 3020
@krzysztofsiedlecki8654
@krzysztofsiedlecki8654 24 күн бұрын
Psuło to się od samego patrzenia
@MiekMiek-jw4mg
@MiekMiek-jw4mg 21 күн бұрын
Bzdury opowiadasz to był dobry sprzęt miałem wszystko co w tym czasie szło na eksport
@janmos5178
@janmos5178 21 күн бұрын
@@MiekMiek-jw4mg Były i dobre i gorsze egzemplarze. A na eksport szły często te lepiej złożone. I z lepszymi nawet polskimi bebechami. O tym jak tego pilnowano opowiadali Panowie z Foniki na kanale Zabytki Techniki.
@leszekskorupinski6748
@leszekskorupinski6748 24 күн бұрын
Mam Elizabeth HiFi przestojona oraz kolumny też przerobione do 25W
@MiekMiek-jw4mg
@MiekMiek-jw4mg 24 күн бұрын
Ten sprzę ustępował tylko japońskiemu - eksportowaliśmy to na cały świat
@janmos5178
@janmos5178 21 күн бұрын
Był dobry jak na demoludy ale nie ustępował tylko japońskiemu. Niemcy Brytyjczycy oraz Tandberg w latach 70 nadal dobrze produkowali. Byli na ówczesnym japońskim poziomie ale były za drogie. A ich społeczeństwa nie chciały tak silnego protekcjonizmu jak w Japonii więc zamykano macierzystą produkcje składając tańszy ale wtedy nie zawsze lepszy sprzęt azjatycki. Akurat w TV i audio wbrew powszechnemu mniemaniu Europa nie przegrała technicznie.
@christianedwardson5311
@christianedwardson5311 26 күн бұрын
Mam DST 203 z 1976 roku. Z importowanych podzespołów są tranzystor FET w głowicy, wzmacniacze STK 015, wskaźnik i potencjometry Cosmos. Reszta już krajowa. Gra do dziś bez żadnych napraw. Swego czasu przestrajałem model Hi-Fi ale nie pamiętem czy 101 czy 102, ale pamiętam że wzmacniacze szumiały i były na polskich GML-ach, a nasze potencjometry z Telpodu strasznie trzeszczały. Pomogło im smarowanie. Moim zdaniem wszystkie są udane, a jeśli mamy jakiegoś unikać to tego z piątku za dziesięć trzynasta. Tak jak w innych produktach z PRL-u trafiały się dobre egzemplarze, jak i buble, które co dwa tygodnie trafiały do ZURT-u na serwis.
@NecrosDeus
@NecrosDeus 24 күн бұрын
W PRL to w zasadzie wszystkie dni były piątkiem, no może za wyjątkiem środy. Najgorszy to był chyba poniedziałek. Tak było przynajmniej w Kasprzaku, gdzie kolega miał praktyki a potem przez chwilę pracował.
@marek7125
@marek7125 24 күн бұрын
Szczerze te małe niepozornie wyglądające kolumny graja znakomicie
@samotnywilk7424
@samotnywilk7424 26 күн бұрын
Dzięki 🤝
@kepinskidaniel1521
@kepinskidaniel1521 29 күн бұрын
Gra naprawdę super
@fulko0
@fulko0 Ай бұрын
Szkoda, że treści radiowe są beznadziejne i nie zasługują na transport przez tak zacne urządzenia radiowe.
@robertb.8083
@robertb.8083 Ай бұрын
Bardzo szczegółowe i ciekawe porównanie dodało dużo wiedzy na temat tego ładnego odbiornika
@cezarycezary5119
@cezarycezary5119 Ай бұрын
chetnie pooglądam
@wojtekpierzchala9617
@wojtekpierzchala9617 Ай бұрын
Bardzo fajny film. Chyba jedna najbardziej podoba mi się pierwsza seria :)
@ZPDU
@ZPDU Ай бұрын
1-szy. Gorąco musi być w domu. Bez koszulki? (odbija się w szybce). Ciekawe to było, bo co myśmy kupili od Japończyków. Matko jakoś odbiornik który po prostu był. Wiele poprawiono aby zagrał jak należy. Bardzo ciekawy film. Pozdrawiam
@wojciechpodgorski1411
@wojciechpodgorski1411 Ай бұрын
Ciekawy materiał
@galke1984
@galke1984 Ай бұрын
Swietna prezentacja 😂 sam posiadam trzy sztuki. Dwie dst 101 i jeden najstarszy na licencji Sanyo. Piekne radyjka. Pozdrawiam.
@amper121
@amper121 Ай бұрын
Co za różnica, czy Gierek za kredyty, czy Tusk za KPO które TEŻ trzeba będzie spłacić?
@nile2589
@nile2589 Ай бұрын
Wyjebali cię z "roboty"😂.
@pawwir
@pawwir Ай бұрын
Przecież to PiS zrobił długi 😊
@amper121
@amper121 Ай бұрын
@@pawwir hahahahahahahahahahahahaha
@toolsx8677
@toolsx8677 Ай бұрын
w jakim celu masz 2 radia ?Teraz to zamiast radia polecam z youtube mixy 90 ' czy 80 lata jak kto woli ....
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel Ай бұрын
Pozdrawiam fana nowoczesnych technologii.
@konsument681
@konsument681 Ай бұрын
Lepszym obrazkiem byłaby jakaś reprodukcja Lempickiej ...😁👍
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel Ай бұрын
Łemnicką widzę na tle urządzeń lampowych...
@ZPDU
@ZPDU Ай бұрын
Super film i prezentacja. Och mam już kilka zrobionych. Znam je dobrze i "randka" była przyjemna i trudna. Pozdrawiam serdecznie.
@makskijowski1771
@makskijowski1771 Ай бұрын
niezapomniec o kultowym Merkury wart uwagi i te samelata chyba , moim zdaniem lepiej brzmiacy od radmora
@CzerwonyFotel
@CzerwonyFotel Ай бұрын
Merkury nie odejdzie w zapomnienie. Zapraszam do oglądnięcia następnych odcinków.
@makskijowski1771
@makskijowski1771 Ай бұрын
który model elizki jest na japonskich układach ?
@jerzyrojek6722
@jerzyrojek6722 Ай бұрын
Dogłębna i rzeczowa historia tego pięknego radioodbiornika. Z tym że naprawdę pięknego w pierwszej wersji z logo SANYO. Dodam że mieliśmy wtedy jeszcze Polskie Radio i było czego posłuchać tak na AM jak i na nowym wówczas UKF.
@aro6469
@aro6469 Ай бұрын
A dziś nie ma Polskiego radia?
@jerzyrojek6722
@jerzyrojek6722 Ай бұрын
@@aro6469 Twoje pytanie dowodzi tylko i wyłącznie że jesteś zbyt młody i nie masz żadnego punktu odniesienia. Nie żyłeś w 70 tych i 80 tych żeby móc cokolwiek porównać.