111Ed: Ciekawostki (plusy dodatnie)

  Рет қаралды 27,342

850kN

850kN

Күн бұрын

Ciekawostki z lokomotyw serii 111Ed.

Пікірлер: 117
@Cargul77
@Cargul77 2 жыл бұрын
''...możemy przyjść kulturalnie przemyśleć różne sprawy i spuścić się do zbiornika?..." 😱😂🤣😂🤣💪
@wuesik
@wuesik 2 жыл бұрын
też się zastanawiałem, czy to mi się przesłyszało, czy rzeczywiście taki tekst padł :)
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
"Spuścić je do zbiornika" :)
@Cargul77
@Cargul77 2 жыл бұрын
@@850kN dobra,, dobra, wiemy o co chodzi😂🤣. Pozdrawiam💪
@tyr666
@tyr666 2 жыл бұрын
Nie każdego tak robota podnieca, że musi spuszczać się do zbiornika! 💪 😁
@zielskotorowe
@zielskotorowe 2 жыл бұрын
Przy tym piszczeniu z maszynowni to ciężko
@jarzabek019
@jarzabek019 2 жыл бұрын
w WC mógłby być radiotelefon, albo chociaż głośnik,by było słychać że dyżurny nas woła
@sylwesterczernecki7884
@sylwesterczernecki7884 Жыл бұрын
6:06 griffiny w PKP IC też mają funkcję "szczotki" czyli pierwszy pantograf nie pobiera prądu z sieci lecz odladza/odszrania trakcje
@grzegorzEU07
@grzegorzEU07 2 жыл бұрын
Pełna ''profeska'', krótko zwięźle i na temat. 111Ed jest wyjątkowa i na dodatek uniwersalna.Kciuk do góry za ciekawy film.
@adriangracjas2498
@adriangracjas2498 Ай бұрын
Jest bardzo wyjątkowa 🙈🙈🙈. Taka wyjątkowa że nie powinno się tego produkować!
@m.q-zersky47
@m.q-zersky47 Жыл бұрын
Hamulec trzymający skład w miejscu, jest również na traxxach, ale działa jedynie przy trybie AFB, czyli przy tempomacie. Po zatrzymaniu składu, maszyna jest dohamowywana na full.
@kamilwrc1
@kamilwrc1 2 жыл бұрын
Bardzo dobry film :) Na EN97 mamy taki sam zadajnik hamulca jak na filmie. Jednak nie ma hamulca utrzymującego. Przed zwolnieniem hamulca postojowego trzeba użyć hamulca zespolonego żeby skład się nie stoczył. Ale już w EN100 jest taki bajer, po zatrzymaniu sam się uruchamia hamulec EP w celu utrzymania składu :)
@EP07385
@EP07385 2 жыл бұрын
Elfy obu generacji mają tak samo rozwiązany hamulec utrzymujący EP, można go zwolnić zadając jazdę albo wybierając tryb holowania w komputerze. Hamulec ten nie załączy się po zatrzymaniu pociągu hamulcem PN. Funkcje odszraniania sieci i testowanie różnych pierdółek również są dostępne na Elfach2.
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Właśnie o tym wspomniałem czy miałem wspomnieć, że podobne rozwiązania są na elfach :)
@piotr3373
@piotr3373 2 жыл бұрын
Fotel w tej lokomotywie jest wzięty wprost z ciężarówki. Dokładnie takie same.
@mojdzienwkade
@mojdzienwkade 2 жыл бұрын
45WE również ma odladzanie pantografu
@xengar1234
@xengar1234 2 жыл бұрын
ahahaha, to jajcarz. Patrze na miniaturkę i tak se myślę, że co on przez 14min będzie o kiblu w Gammie opowiadał, a tu zonk 😎 Fajne ciekawostki o Gammie, czyli nie mamy się czego wstydzić
@pio_mk
@pio_mk Жыл бұрын
No gama full-wypas. Oby więcej takich udogonień dla maszynistów
@850kN
@850kN Жыл бұрын
Niestety nie jest to priorytetem :/
@pio_mk
@pio_mk Жыл бұрын
@@850kN niestety
@ukaszbienkowski2474
@ukaszbienkowski2474 2 жыл бұрын
Griffin E4DCU (EU160) i Pendolino ED250 też mają możliwość podniesienia przedniego pantografu który może pracować "bezprądowo". Nawet w EP09 jest taka możliwość, bo odłączniki pantografów są w szafie WN. Griffin E4DCU (EU160) choć nie ma hamulca "przytrzymującego" znanego z Flirtów i Dartów, to może ruszyć z ciśnieniem w cylindrach hamulcowych max około 3,8 bar - ciśnienie reguluje maszynista hamulcem dodatkowym. Jest ryzyko, że automatyczna próba hamulca może być niezgodna z postanowieniami instrukcji hamulcowej przewoźnika, a wtedy i tak trzeba robić próbę "ręcznie". Różnica we wskazaniach prędkościomierzy wynika pewnie z tego, że pobierają one dane o prędkości z różnych źródeł - radar (ETCS) i czujnik na maźnicy (Hasler, Deuta ...). Toaleta w lokomotywie to fajna sprawa, ale tylko wtedy gdy jeździ na niej stała brygada.
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
EP09 ma odłączniki pantografów ale tak jak mówisz w szafie WN. Opcja odcięcia pantografu na Griffinie jest zapewne opcją dodatkową na życzenie zamawiającego. Hamulec przytrzymujący czy na Griffinie czy Dragonie nie jest hamulcem przytrzymującym z prawdziwego zdarzenia a jedynie hamulcem dodatkowym który może być w taki sposób wykorzystany. Należy zaznaczyć, że lokomotywa pozwoli zadać moc przy ciśnieniu 3,8 bar w cylindrach ale tylko wtedy jeśli został użyty hamulec dodatkowy. Za zespolonym już nie pozwoli zadać mocy :)
@ukaszbienkowski2474
@ukaszbienkowski2474 2 жыл бұрын
Wszystko zależy od warunków - maszynista jadący Tatrami do Zakopanego zatrzymał się bo zabrakło napięcia w sieci a jechał pod górę. Pochylenie miało około +22 promile i hamulec dodatkowy "nie trzymał" pociągu. Zahamował więc zespolonym, "nacisnął" odluźniacz lokomotywy, zadał moc i stopniowo luzował zespolony. Na 22 promilach z 11 wagonami czym byś nie ciągnął - tylko tak ruszysz. + lokomotyw z napędem asynchronicznym jest taki, że przy rozruchu mało pobierają prądu, a przy "rzadkim" napięciu jest większa szansa że nie "puści" WS.
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
@@ukaszbienkowski2474 na Dragonie wystarczyło w parametrach pociągu zmienić długość na 20m i po ustawieniu hamulca w jazdę automatycznie blokada trakcji się wyłącza. Skład jeszcze trzyma a już możesz zadawać moc. Stary trick stosowany na dragonach gdzie nawet na 6 promilach skład o masie 3000 ton będzie ciągnął zahamowaną lokomotywę do tyłu :) Można spróbować tego na griffinie. Podejrzewam, że też to zadziała.
@grzegorzolek9219
@grzegorzolek9219 Жыл бұрын
Griffiny IC (EU160) to typ E4MSU - wielosystemowe. E4DCU jest tylko na 3kVDC
@ukaszbienkowski2474
@ukaszbienkowski2474 Жыл бұрын
@@grzegorzolek9219 Nie. EU160 to E4DCU - lokomotywy jedno systemowe na napięcie 3 kV i Vmax=160km/h
@zielskotorowe
@zielskotorowe 2 жыл бұрын
Takowy patent z przyhamownaiem loka to spotkałem się na SA133 i SA136 pesowskie autobusy i Impuls 31WE mimo że Newag. Tzw EP Compact. Griffin też ma odlodzanie sieci 1 pantografem, bardzo podobna ikonka tam jest, ale czy to działa to nie wiem. Dowiem się tej zimy Takowy test hamulcow Gamy widzę o wiele lepszy jak jest na pendolinach, gdzie niestety robi test od razu z wszystkiego (oprócz MG, gdzie jest osobny test) Z tym przyciemnieniem reflektorów to się w koncu wyjaśniło, bo dużo ma to w dupie przy mijaniu a widzę są aż 4 poziomy.
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Co do przyciemniania reflektorów to niestety podczas jazdy obowiązują nas dwa najjaśniejsze ustawienia. Dwa ciemniejsze to tzw. Markery (nazwijmy to światła pozycyjne). Niestety nie można ich używać podczas jazdy.
@martineczek
@martineczek 2 жыл бұрын
Jak widać na Gamie to pełen wypas. Żyć nie umierać 👍
@bbzyq
@bbzyq Жыл бұрын
13:47 jak pilot samolotu :D prędkość, temperatura.... czekamy bo towar się toczy a szlak zajęty xD
@kakaowcy
@kakaowcy Жыл бұрын
toaleta w dzisiejszych czasach to powinien być wymóg na lokomotywach
@januszjendrzejewski7501
@januszjendrzejewski7501 2 жыл бұрын
Ciekawy film. Lokomotywa "od kuchni" . Pozdrawiam z Katowic.
@przewoz83
@przewoz83 2 жыл бұрын
Griffiny IC mają odszranianie (funkcja "szczotka") i próby automatyczne hamulców (w różnych trybach). Tryby świateł to zgodnie z normami powinny być pełne, pełne przyciemnione (to, co znamy z każdej inne serii lok) oraz dodatkowo wprowadzane światła jeszcze ciemniejsze z natury: markery i markery przyciemnione (napływ z kolei zagranicznych).
@adrianadrian3348
@adrianadrian3348 2 жыл бұрын
Do czego służą owe markery? Pozdrawiam
@przewoz83
@przewoz83 2 жыл бұрын
@@adrianadrian3348 W Polsce to w sumie do niczego chyba, bo zdaje się, że przepisy póki co pozwalają na użycie światła pełnego i pełnego przyciemnionego. Ale w TSI (któraś karta UIC) wyróżniają te markery, więc daje się ten tryb. Obecnie produkowane projektory LED bez problemu obsługują wiele trybów w jednej oprawie i często jednym kompletem diod. Kwestia sterowania.
@dominikhsv
@dominikhsv 2 жыл бұрын
Bardzo fajny filmik! Oby takich więcej! Leci jak zawsze łapka w górę!!
@TSZSpotter
@TSZSpotter 2 жыл бұрын
Bardzo fajny film z ciekawie opowiedzianymi ciekawostkami 👍 Więcej takich filmów Proszę na przykład o Dragonie czy Griffinie. Pozdrawiam :)
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Problem w tym, że Dragon czy Griffin niczym się nie wyróżnia. Dragony to "golasy" :)
@romanstetina674
@romanstetina674 2 жыл бұрын
@@850kN ma to slovensky manual
@Kajzii
@Kajzii Жыл бұрын
Hamulec podtrzymujący ma używana od wielu lat EU44 - tam, w zależności od masy pociągu na postoju hamowana jest tylko lokomotywa lub lokomotywa ze składem (po zatrzymaniu samoczynnie obniża ciśnienie do 4.5 bar w PG). Po przestawieniu zadajnika jazdy lokomotywa popełnia skład, luzuje lokomotywę i rusza :) Można też ręcznie przed odjazdem popełnić skład zostawiając zahamowaną lokomotywę i w taki sposób ruszyć - tutaj też lokomotywa wyluzuje sama. Warunkiem takich zabaw jest załączone AFB.
@850kN
@850kN Жыл бұрын
Jednak Husarz jest lokomotywą typowo pasażerską. Aczkolwiek fakt. Niemiecka technologia :)
@Kajzii
@Kajzii Жыл бұрын
@@850kN Jest wykorzystywana też w ruchu towarowym, nawet po Polsce śmiga jeden u towarowego. A F4 nie ma takich bajerów?
@850kN
@850kN Жыл бұрын
@@Kajzii Na f4 nie jeżdżę więc nie wiem :)
@Logistics7891
@Logistics7891 2 жыл бұрын
Siedlce Pozdrawiają !!! :D
@pawel2403
@pawel2403 2 жыл бұрын
ED161 DART oraz ED160 FLIRT mają hamulec podtrzymujący, ale nie zgodzę się z Panem że Gama jako jedyna w Polsce lokomotywa ma hamulec podtrzymujący, EU44 HUSARZ też takowy posiada po załączeniu AFB:) Łapka w górę. Pozdrawiam
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Podobnie jak i Traxx DC3. Ale są one rozwiązane w całkiem inny sposób. Do tego na Husarzu czy Traxxie DC3 lokomotywa nie jest automatycznie hamowana po zwolnieniu hamulca sprężynowego i luzuje po ustawieniu manetki hamulca zespolonego w położenie zasadnicze.
@Lokomtywa
@Lokomtywa 2 жыл бұрын
Na Eu44 przy załączonym AFB ( tempomat ) również jest podtrzymanie ale nie samej lokomotywy tylko całego składu , upuszcza z PG
@pontonpontonowy5432
@pontonpontonowy5432 2 жыл бұрын
Ciekawie, ciekawie 👍👍i do tego still dre💪☘
@leonnycz1292
@leonnycz1292 2 жыл бұрын
Super ale koniec filmu to już wymiata. 🤣😂😝
@Shoockedxd
@Shoockedxd 2 жыл бұрын
Bardzo fajny pomysł na serie! 🔥 pozdrawiam ✋✋
@CargoKoT420
@CargoKoT420 2 жыл бұрын
Ale giga seria czekam na więcej
@moje12a
@moje12a 2 жыл бұрын
Czy lokomotywa obsługuje tryb ukrotnienia (ewentualnie jak to wygląda na pulpicie) jeśli natomiast te lokomotywy tego nie obsługują to jak to wygląda w lokomotywach serii EU/ET 07/08/09 o ile nie są "voldermortami" czyli pozbawionymi tych gniazd. Czemu są akurat 3 gniazda i co tam się znajduje na "klawiaturze" ?
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Nie chcę się wypowiadać na ten temat bo aż tak dobrze nie znam specyfikacji gamy. Z tego co wiem to gamy mają możliwość przystosowania do jazdy w ukrotnieniu ale wersje 111Ed-20 na których ja jeżdżę musiałyby mieć wprowadzone poprawki w sofcie. Stare siódemki posiadają zestaw styczników jazdy wielokrotnej za pomocą których steruje się pozostałymi urządzeniami. W praktyce trzeba uruchomić obie lokomotywy, potem obie wygasić i w drugiej maszynie załączyć sterowanie wielokrotne. Po tej czynności obie lokomotywy zachowują się prsktycznie jak jedna ET41.
@krzysiek407
@krzysiek407 2 жыл бұрын
Kibelek występuje jako opcja w Dragonie 2. Ale z braku możliwości opróżnienia zbiornika WC, to jest bardziej gadżet niż do korzystania.
@railmann_lk181
@railmann_lk181 2 жыл бұрын
No proszę Pana..... Ma Pan w użytkowaniu takiego Rolls - Royce'a wśród lokomotyw nie się Pan nim wcześniej nie pochwalił ??? ha ha haaaaaaaa. Jak dla mnie to technologiczna przepaść miedzy czasami, gdy "połykałem" dziesiątki tysięcy kilometrów na "Sputniku" 3E.👍
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Bardziej Alfa a nie Rolls. Więcej na kanale jak w trasie :)
@xmateuszx3019
@xmateuszx3019 2 жыл бұрын
Czyli ogólnie lubisz te lokomotywy, czy tak średnio na jeża?
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Nie da się lubić tej czy innej lokomotywy. Każda seria ma swoje plusy i minusy. Gama jest dość usterkowa i niestety głośna. Ale bardzo dobrze radzi sobie na szlakach ze słabym napięciem w sieco trakcyjnej oraz z pociàgami o prędkościach rozkładowych większych niż 90km/h. Do tego jest bardzo komfortowa. Dragony z kolei są silne ale potrzebują dobrego prądu. Co do komfortu - są bardzo zimne. Podobnie jak Griffiny. Traxxy DC3 z kolei mają poważne problemy z ETCSem. Do tego toporny monitor DMI i na odwal wykonana sygnalizacja SIFy i SHP. Jedyna seria lokomotyw jakiej nie da się nie lubić to chyba traxxy pierwszej generacji.
@Sebastian-le5ed
@Sebastian-le5ed Жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie panie mechaniku ,super nagranie 😊
@totalski
@totalski 2 жыл бұрын
typowy fotel z długodystansowej ciężarówki :) Obstawiam że marki Grammer. :)
@wdowa94
@wdowa94 Жыл бұрын
13:37 Bardzo ładne nawiązanie do znanego Polskiego filmu ze spuszczaniem sie do zbiornika
@moje12a
@moje12a Жыл бұрын
Darmowe jogurciki z gruszką :)
@ET42Driver
@ET42Driver 6 ай бұрын
Czy w wieku 32 lat jest sens "iść na kolej" gdzieś? Dało by się jeszcze dostać na maszynistę?
@andrzejszyszo4284
@andrzejszyszo4284 2 жыл бұрын
Lektor się mi podoba bardzo, spokojnie i na temat, ale podkład jest za głośno, w pierwszych minutach filmu wręcz zagłusza. Jakbyś mógł przyciszyć to będzie jeszcze lepiej.
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Następne filmiki są już z cichszym podkładem :)
@yoursoulmattersmost
@yoursoulmattersmost 2 жыл бұрын
i do tego jest śliczna w niebieskim ;-)
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Ta gama akuray jest biało czerwona :)
@adriangracjas2498
@adriangracjas2498 Ай бұрын
Gama to stan umysłu 😂😂 . Jesteś pierwszą osobą co chwali fotele na gamie
@ukaszbienkowski2474
@ukaszbienkowski2474 2 жыл бұрын
@850kN Oczywiście że sprawdzę! Dzięki za podpowiedź 👍
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Zmieniasz tylko długość pociągu. Nie zmieniasz brutta żeby zachować ustawienia dynamiki napędu :)
@maciejroclawski
@maciejroclawski 2 жыл бұрын
Dobre!
@5Dale65
@5Dale65 Жыл бұрын
Jak w samolocie :O Coś takiego na zapyziałym PKP?
@grzegorzolek9219
@grzegorzolek9219 Жыл бұрын
PKP tym nie jeździ (IC próbowało, ale się poddali)
@GdaJacek
@GdaJacek 2 жыл бұрын
1. Hamulec podtrzymujący zbędny dodatek który może się popsuć, ruszanie na wzniesieniu załatwisz obsługa dodatkowego. 2. Tryb "odszraniania sieci" posiada zarówno Gryfin IC jak i Pendolino. Wadą tego trybu jest to, że jak jest duże oblodzenie to zazwyczaj obydwa patyki opadną krótko po sobie. Pendolino ma coś takiego jak bypass filtra zakłóceń harmonicznych, gdy impulsy i flirty stoją my jedziemy. 3 Testy przyrządów to powinno być w menu serwisowych dla warsztatu. 4. 3 szybkościomierze a zimą i tak stoisz bo ETCS zawyża...... 5. Roleta fajna, od Włochów zgapili :) 6. Fotela zazdraszczam :) 7. Wasza firma ma ogarnięte odfekalnianie i nawadnianie?
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
1. W momencie gdy lokomotywa zrywa nagłe przy staczaniu się hamulec podtrzymujący akurat dobra sprawa. 2. Możliwe. Ja praktykuję starą metodę jazdy na szronie. Naprzemienne stosowanie pantografów i jazdę "rwaną". Naprzemienne zadawanie mocy i jazdę z wybiegu. 3. Nie wszystkich. Podczas objęcia lokomotywy przydaje się np. test ED. 7. U nas z toalet się praktycznie nie korzysta ale jeśli toaleta jest do opróżnienia to jest opróżniana. Nie wiem niestety czy robi to zewnętrzna forma czy "nasi"
@GdaJacek
@GdaJacek 2 жыл бұрын
@@850kN Ja nastawiam maxymalny prąd 1200 - 1400 A (normalnie dziobaty przy rozpędzaniu bierze 2100) wyłączam ED i niech się dzieje co musi....
@GdaJacek
@GdaJacek 2 жыл бұрын
@@850kN Ja nastawiam kaganiec między 800 a 1200 A w zależności od oblodzenia ( normainie dziobaty bierze 2100 przy rozpędzaniu), wyłączam ED i niech się dzieje co musi.
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
@@GdaJacek podejrzewam, że różnią nas pantografy. Nie wiem jak na pendolino ale podczas oszronienia sieci na dragonach bardzo szybko od temperatury przepalają się przewody powietrzne. Podejrzewam, że podobne bolączki mają griffiny. Chodzi o te przewody zatopione w nakładkach których przetarcie teoretycznie ma służyć sygnalizacji zużycia nakładki pantografu.
@GdaJacek
@GdaJacek 2 жыл бұрын
@@850kN Myślę że największą różnica jest to że dziobatymi nie jeździmy po nocy po mało uczęszczanych szlakach.
@ksieciunio66
@ksieciunio66 2 жыл бұрын
super muzyka w tle
@chomikzapladniacz350
@chomikzapladniacz350 Жыл бұрын
Zrobisz plusy i minusy lokomotywy et22?
@850kN
@850kN Жыл бұрын
Jest na kanale film o ciekawostkach z serii 201E czyli właśnie ET22 :)
@einshalsped6264
@einshalsped6264 9 ай бұрын
Jeszcze czuwak w WC i będzie full wypas 😂😂 Z tymi elektrycznymi żaluzjiami to dobrze.... dopóki działa. A jak się zepsuje to doceniamy sznureczki😂
@stanisawk1385
@stanisawk1385 Жыл бұрын
"popełniliśmy skład", no fajnie, ale autor POPEŁNIŁ błąd, bo słabo go słychać, a muzyczka jest głośniejsza od niego. Efekt? Każdy słyszy. Warto następny film "popełnić" bez tych błędów
@damiansakowski
@damiansakowski 2 жыл бұрын
Nagrywane w Tłuszczu?
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Być może. W kilku miejscach nagrywałem :)
@piotr3373
@piotr3373 2 жыл бұрын
super film, tylko chwilami muzyka za głośna i niewiele słychać
@adriangracjas2498
@adriangracjas2498 Ай бұрын
Gama to jest wielkie nieporozumienie a nie lokomotywa. 😂
@rapzinger1
@rapzinger1 Жыл бұрын
Still D.R.E od 03:39 ❤
@KOLEJ22DrogaPrzygody
@KOLEJ22DrogaPrzygody 2 жыл бұрын
Witam like
@napokladzie_pl
@napokladzie_pl Жыл бұрын
Korzystacie z ubikacji na postoju?
@850kN
@850kN Жыл бұрын
Z reguły są pozamykane :)
@MediaGFX
@MediaGFX Жыл бұрын
@@850kN w sensie na klucz? WTF? :D
@850kN
@850kN Жыл бұрын
@@MediaGFX dokladnie. Nikogo nie stać na serwis dla jednej czy pięciu lokomotyw.
@MediaGFX
@MediaGFX Жыл бұрын
@@850kN czyli zwykły chwyt reklamowy. Szkoda
@andrzej3511
@andrzej3511 Жыл бұрын
Nie jestem przekonany czy ten "cudowny" hamulec postojowy w istocie jest taki cudowny. Jeśli ma się do dyspozycji OSOBNY kran maszynisty dla lokomotywy uzyskujemy taką samą zdolność do rozruchu na wzniesieniach PLUS inne możliwości wynikające ze swobodnego dysponowania kranem maszynisty. Nie twierdzę, że 111 jest kiepska, twierdzę, że każde rozwiązanie ma zady i walety, czy jakoś tak... Zdecydowanie fajne rozwiązanie to podwójny manometr pokazujący ciśnienia na obu wózkach niezależnie - mechanik ma pełną informację o heblach na jeden rzut oka! Mam przy tym nadzieję, że za tym manometrem stoją również odpowiednie zawory zwrotne powodujące, że jakaś gruba nieszczelność na jednym wózku nie ma wpływu na drugi! Druga rzecz będąca wielkim plusem dla Pesy to kibelek. Koniec z lataniem pod krzak obok semafora i wypinania dupy na śnieg zimą gdy potrzeba przyciśnie. Mamy XXI wiek, na 111 też. Ile wart jest kibelek na pokładzie wie ten kto choć raz srał na gazetę w kabinie, albo pod wspomnianym krzaczkiem... A nie są to jakieś super-nadzwyczajne sytuacje. Mechanik też człowiek o czym PKP (i inne firmy też!) na ogół zapomina trzymając się tradycji rodem z lokomotyw parowych, na których załogi srały po prostu na szuflę w czasie jazdy, w pozycji "na Małysza"...
@850kN
@850kN Жыл бұрын
Niestety w przypadku pracy jako maszynista nasze jelita ciągle muszą pracować w określonym "harmonogramie" :)
@alewczuk
@alewczuk Жыл бұрын
Film ciekawy, a lektor - znakomity.
@przemysawszczepkowski9375
@przemysawszczepkowski9375 Жыл бұрын
Full wypas... XXI wiek....
@andrzejkranik3859
@andrzejkranik3859 Жыл бұрын
to odszranianie to z wiekszym dociskiem
@Dragoniarz043
@Dragoniarz043 6 ай бұрын
Eeeee Dragon 2 lepszy (najlepszy do tej pory lok zbudowany w Polsce) oczywiście moim zdaniem żeby nikt sobie nie brał że obrażam lokomotywy Gama bo one też są bardzo dobre
@MadMiktheBull1
@MadMiktheBull1 Жыл бұрын
Fotel z DAFa XF
@850kN
@850kN Жыл бұрын
Bardzo możliwe :)
@MadMiktheBull1
@MadMiktheBull1 Жыл бұрын
@@850kN jeźdze zestawem tzw. "Tirem" z 15 lat, swoją drogą u nas fotel pneumatyczny to standard a chyba nawet wymóg. Myślałem że w waszej branży też , trochę też dla mnie szok braku WC w lokomotywie. Staram sie oglądać to wszystko ze swojej perspektywy , są jakieś cechy wspólne. Czasami mówie do żony że sie wkoncu wkur.... I pójde na pociąg jeździć ;) tylko "te naciskanie grzybka nawet do kibla nie wyjdziesz" ;) p.s. u nas w żargonie mówi sie "zgruszyć na łóżko" xd
@850kN
@850kN Жыл бұрын
@@MadMiktheBull1 jeździłem ma dużych 6 lat i mam takie same odczycia jak ty :) Tylko ja się wkur... i faktycznie poszedłem na "pociągi" :)
@ROGSTRIX40
@ROGSTRIX40 2 жыл бұрын
Witam skorzystałeś 💩
@850kN
@850kN 2 жыл бұрын
Jeszcze mi się nie zdarzyło :)
@ROGSTRIX40
@ROGSTRIX40 2 жыл бұрын
@@850kN wiesz to był taki żarcik 😀
@Adam_Adamsky
@Adam_Adamsky Жыл бұрын
Chłopie nie ma się co indyczyć. Skoro ktoś narzeka na twój głos to choć się zastanów z jakiego powodu. Mamroczesz coś tam pod nosem, mikrofon trzymasz chyba gdzieś pod pachą albo w szafie - i nic nie idzie zrozumieć. Toż weź kogoś zapytaj jak to zrobić poprawnie i nikt nie będzie stękał.
@TomaszNiewiadomy
@TomaszNiewiadomy Ай бұрын
Fotel jak w Manie
@KOLEJ22DrogaPrzygody
@KOLEJ22DrogaPrzygody 2 жыл бұрын
Witam like
X4Ea - ciekawostki
32:10
850kN
Рет қаралды 14 М.
201E - ciekawostki
30:56
850kN
Рет қаралды 35 М.
哈哈大家为了进去也是想尽办法!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:33
火影忍者一家
Рет қаралды 125 МЛН
Life hack 😂 Watermelon magic box! #shorts by Leisi Crazy
00:17
Leisi Crazy
Рет қаралды 79 МЛН
Когда отец одевает ребёнка @JaySharon
00:16
История одного вокалиста
Рет қаралды 13 МЛН
VAMPIRE DESTROYED GIRL???? 😱
00:56
INO
Рет қаралды 6 МЛН
Kabina lokomotywy E6ACTd Dragon | Freightliner PL | Najsilniejsi.pl
15:18
Złomnik: lokomotywa SM42 wykończyła parowozy
24:04
Złomnik
Рет қаралды 321 М.
Osobowy do Kołobrzegu
7:14
Ryszard Maj Kolej Od Kuchni i Inne
Рет қаралды 97 М.
850kN #001: Drobna robótka
22:47
850kN
Рет қаралды 60 М.
Chwile grozy na kibelku! Pierwsze ujęcia dronem! - DZIENNIK MASZYNISTY #78
31:33
201Eo "Marokańczyk" - inny niż wszystkie?
8:09
850kN
Рет қаралды 23 М.
Traxx DC3 - ciekawostki
16:09
850kN
Рет қаралды 27 М.
哈哈大家为了进去也是想尽办法!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:33
火影忍者一家
Рет қаралды 125 МЛН