Титанічна робота! 👍👍👍 Очікуйте дзвінок від хлопців з Ультрасел 🤣🤣🤣
@respectossАй бұрын
Нехай свої контакти для початку засвітять. І хоча б даташит у когось куплять
@aronnaksАй бұрын
Пусть и мне позвонят, 10000гр. вернут за акум который год протянул ((
@akb.kramnycaАй бұрын
То коли дзвонили з заводу Іста, то там нас знають. Оскільки ми давно доволі на ринку) І досі ображаються і відмовляються співпрацювати))) Коли двонили із заводу Веста, то там аналогічна ситуація. А тут хай дзвонять, цікаво навіть які будуть аргументи
@Maximus-72811 күн бұрын
@@akb.kramnyca Пам'ятаю 2000 рік, того злощасного виробника "Іста", скільки ж мені нервів коштувало їхня продукція. Працював тоді старшим акумуляторником в частині. Партія в 80 штук, кожні 1,5 - 5 місяців замикання однієї, двох банок. Нарахував за рік дефектів, навіть краще сказати браку 35-40% їхньої продукції. Це якесь божевілля! Ніколи не зв'язуйтесь з "Іста" і так думаю про "Веста". Вони купили технологію в німецького виробника, але проблема їх в тому, що вони порушили технологічний процес, економлячи на додаванні сурми або не достатньої її кількості в % співвідношенні при виготовлені свинцевих решіток і обмазки, яка також обсипалась досить швидко на дно АКБ. Свідчили мої результати препарування після списання.
@TheVector447Ай бұрын
Просто титанічна робота! Дуже актуальна тема. На мою думку, це відео дає вичерпну відповідь на питання "чому в мене здох новий акб за пів року використання з ДБЖ"... Як на мене, дві наступні частини цього тесту робити не потрібно. Результат буде +- той самий. Навіщо марно витрачати кошти, час та нервові клітини. Як висновок: потрібен акб для резервного живлення, щоб не на пів року - тоді купуйте lifepo4, і буде вам щастя. Дякую за крутезний відос!
@akb.kramnycaАй бұрын
Все ж таки зробимо ще два тести. Мені самому цікаво чи буде однаковий результат, чи гірший... Але відповідь буде ще вичерпніша коли змонтую відео про заряд акумулятора на інверторі.
@oleksandrT1000Ай бұрын
@@akb.kramnyca і потім металофосфат, щоб люди даремно не раділи, там не краще буде😂
@ДимАвто-р8цАй бұрын
@@oleksandrT1000 Також було б цікаво, чи витримає LiFePO4 такі навантаження! Але ці акб не фармат каналу!
@ApoSuM120 күн бұрын
Так на усіх Акб заряд 10% від ємності і розряд такий же 10%...щоб було оті 800-1200циклів... Розряд в 10.5 вольт говорить що ти відстрелив йому ногу 🙈. Тест класний і підтверджує те що забороняють поставщики Акб... Ті ж самі ЛоджикПавер говорять вже ао 30-40% залтшкової ємності акб для його коректної роботи Просто доглядний приклад як не можна робити...
@СергійДячук-7бАй бұрын
Дякую вам за вашу працю! Відео дуже сподобалося! Мені подобається коли ви говорите правду про акулятори!
@akb.kramnycaАй бұрын
так хіба колись ми казали неправду?) Дякую за перегляд!
@Kamazist_02UAАй бұрын
Доброго вечора ✌️ Спочатку 👍 а потім перегляд Дякую за Україномовний контент ✊💪🤝
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд 🤝
@ViktorG-uz9dr7 сағат бұрын
Просто вражає об'єм проведеної роботи! Дякую.
@akb.kramnyca5 сағат бұрын
Я тоді теж думав що це великий об'єм роботи. А зараз в процесі другий тест, і там буде все ще довше...
@ViktorG-uz9dr3 сағат бұрын
@@akb.kramnyca чекаю, особливо звичайний наливний, бо іншими і не користувався.
@griswaАй бұрын
Ну хіба так можна? Тільки зібрався спати і тут ваше нове відео, маю дивитись тепер 😂
@akb.kramnycaАй бұрын
Та ще 45 хвилин... Мммм... і страшенно нудне як на мене) 😅
@griswaАй бұрын
@@akb.kramnycaяк снодійне виявилося норм
@ivancherevko7541Ай бұрын
Супер завдання і виконання. Дійсно вартий уваги контент. Дякуємо. Надіюсь затрати вартували того!
@akb.kramnycaАй бұрын
затрати завжди вартують якщо то корисно, є перегляди і активність на каналі. Це приємно
@ivancherevko7541Ай бұрын
@akb.kramnyca можливо достатньо форсе помучити , а середній все одно покаже + - той же результат. Краще ніж форс і гірше ніж цей
@akb.kramnycaАй бұрын
Середній. АГМ автомобільний дасть можливість контролювати густину і сухість скломатів. Тому це важливо.
@sergeylistopad3784Ай бұрын
Доброго дня!!! Дякую Вам за Ваші старання. Дуже інформативне відео. На мій погляд, підтвердилася моя теорія про розбаланс банок. Можливо, автор відео пам'ятає, ми десь у попередніх відео у коментарях обмінялися думками про це (Гель Rabell). Можливо, ніхто не звернув увагу, погляньте уважно на напругу відскоку в кінці розряду (напруга на клемах після зняття навантаження). При ємності в 115 Аг вона була 11.26В (10.34 хв. відео). А при замірі після 20 циклу вона вже була більше 12В. Процес деградації почав на 7- 8 розряді, почала підійматися напруга відскоку (фрагмент відео 17.34 та 18.56). Для чого я це говорю. Банки в АКБ не ідеально однакові, тому термін заряду в них трохи відрізняється, що приводить до розбалансу та втраті ємності. Особо сильно це явище буде мати місце при сильному навантаженні, а також при надмірних струмах заряду. А коли у нас є розбаланс, з однієї сторони при заряді ми стикаємося з тим, що заряджені банки підіймають свій опір і струм заряду знижується, хоча одна чи дві банки можуть бути не до зарядженими. А з іншої сторони, коли ми розряджаємо АКБ, ця банка вже розряджена та підіймає внутрішній опір батареї в цілому, хоча ті п'ять банок ще не розряджені. В мене на інверторі гель АКБ пережив два жорсткі блекаути в травні-липні, та серпні-вересні 24р. Із 100Аг залишилося 5+Аг. Напруга відскоку в моєму випадку була 12.95В. Методом проб та помилок вдалося повернути значну частину ємності. Зараз АКБ віддає 75Аг, стоїть на інверторі та почуває себе не погано поки що. З нинішніми вимиканнями справляється. Хоча ця ситуація народила декілька порад і перша з них - по можливості, не заряджати занадто великим струмом. Для мого випадку я залишив струм заряду в 5А.
@akb.kramnycaАй бұрын
Тут два автори. Кожен відповідає під своїми відео. Голоси озвучки теж різні. І задній фон у нас теж різний бо різні точки з'йомки. Але не суть. Тут я з вами погоджуюсь у всьому. Високий струм - зло. Розбаланс банок - це факт. Поки в планах спробувати цьому акумулятору повернути ємність. Буде відео про нього далі. Якщо не вийде, то я його просто розпиляю і подивимося що там всередині.
@sergeylistopad3784Ай бұрын
@@akb.kramnyca Про повернення ємності в мене є що сказати та є відчутний результат на прикладі своєї батареї. Як що буде цікаво, буду радий допомогти своїми роздумами в цьому питанні на благо суспільства.
@Sergey199121Ай бұрын
@@akb.kramnycaзгоден, на рахунок розбалансування, це майже 100% що так, але питання в іншому, чому це розбалансування сталося вже на 10-ти циклах, це схоже на заводський брак
@akb.kramnycaАй бұрын
Мені не схоже) Акумулятор в робочому стані. Заводський брак я класифікую як якийсь дефект який виводить повністю акумулятор з ладу. Замикання банки або обрив електричного ланцюга. Все інше, це наслідки експлуатації і можливо початкова не дуже хороша якість, в даному випадку свинцю, хоча це лише припущення
@ВолодимирРозторгуєв-ш2т25 күн бұрын
@@sergeylistopad3784 Діліться досвідом😅
@Ivan_BarskyiАй бұрын
Оце у Вас залізні нерви! Лайк та комент в підтримку!
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую!
@izimynikizimynikАй бұрын
Респект за настійливість та жагу до дослідів
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую, приємно)
@ДимАвто-р8цАй бұрын
Дякую за тест! Дивлюсь, як Ви активно використовуєте nano-20, вже стільки років! Приємно здивований їх "живучисттю"! Вже і собі планую купити його...
@akb.kramnycaАй бұрын
ну... це колега Олександр чисто випадково на них натрапив колись. Чесно кажучи не знаю яку зарядку особисто я б використовував якби не вони. Звісно нано не панацея, там теж є деякі моменти яких не вистачає... але поки що конкурентів нема якщо порівнювати детально.
@sergeylistopad3784Ай бұрын
@@akb.kramnyca Ось Ваш колега Олександр з його відео і спонукав мене придбати НАНО20, за допомогою якого і вдалося повернути ємність свого гель АКБ. За що я дуже вдячний каналу АКБ-крамниця. Просто від душі, дякую хлопці!!!!
@ДимАвто-р8цАй бұрын
@@akb.kramnyca Дякую! Я також думаю, що на сьогодні альтернативи nano, не має! Тому не дивлячись на мінуси, потрібно буде купити і собі.
@yurii68520 күн бұрын
@@akb.kramnyca саме краще використовувати стабілізований блок живлення по струму і напрузі.
@ОлегБезніско-р7пАй бұрын
За відео і пропоблену роботу велика подяка. Чекатимемо наступну серію!
@akb.kramnycaАй бұрын
Готуюся морально до зйомки)
@kersan42020 күн бұрын
Дуже дякую. Доволі цікавий експеримент. Тепер маємо точне уявлення чого варті 200-400 циклів заряду розряду. Скоріш за все ця практика йде й на усі інші подібні гелеві акб.
@akb.kramnyca20 күн бұрын
Можливо в умовах в яких тестують ці акумулятори виробники і можна вижати 400 циклів. Але я вже давно в це не сильно вірю. От і вирішили хоч якось перевірити в практичних умовах
@ussser000Ай бұрын
Зрозуміло, що такі цикли призвели до розбалансу і втрати ємності однією (сеоріш за все) банкою. Контент на міліон: Зробіть вкрутки залуженими шурупами в перемички між банками, визначте відстаючу і підтягніть її, а потім замір ємності акб!!!! Це буде дуже і дуже доречний контент!!!! Дякую!
@akb.kramnycaАй бұрын
Згоден. Думаю теж там точно є розбаланс після регулярних подібних навантажень. Далі Олександр прийме естафету і візьме цей акб на обслуговування. Спробує повернути ємність у другій частині відео. Якщо ні, то в третьому відео в планах його порізати. Якщо до того часу ми будемо живі і здорові. Це плани на цей Ультрасел.
@ussser000Ай бұрын
@@akb.kramnyca Якщо в планах розтин, то почніть з верхньої кришки, повністю зняти і знайти слабке звено))) Якщо відновлення не дасть результатів,звісно. Так набагато простіше буде підтягнути відстаючу, а ще можна заміряти опір побаночно для повноти картини, якщо маєте yr1035 чи аналоги!
@Sergey199121Ай бұрын
@@akb.kramnycaотже якість цього бренду гівно, якщо так швидко настає розбалансування) не буде ж нормальна людина ставити бмс на такі типи акумуляторів)
@Sergey199121Ай бұрын
Та там до розбалансування, ще думаю що вимерло як мінімум 2 банки, бо мінус 45А це ємність саме двох банок з 6
@akb.kramnycaАй бұрын
Я вам скажу що не в бренді діло. Тих акумуляторів з однаковими проблемами а саме втратою ємності нанесли цілу купу за певний короткий час. Бренди різні. Країна одна - Китай
@ivanyurchenko9420Ай бұрын
Ви молодці! Не знаю, чи ще хтось зголоситься на такий експеримент. Наснаги у подальших відео. Чекаю з нетерпінням!!!
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую!якщо все буде стабільно, то відео будуть
@КовальБогдан-ы8рАй бұрын
Дякую за роботу і терпіння! Еталонний канал з практичного обслуговування акамуляторів.
@akb.kramnyca29 күн бұрын
Дякую за активність)
@Lampego0Ай бұрын
Дякую! Ну в тебе і витримка)
@akb.kramnycaАй бұрын
І я дякую) Якщо вже підписалися зробити таке, то здатися на півдороги якось не круто. Крім того і самим цікаво оскільки ми в цій сфері працюємо.
@ОлександрСтепаненко-д4ыАй бұрын
Дякую Вам за роботу і чудові матеріали. Це дозволяє споживачам (хто цього бажає) помітно економити гроші. Оскільки Ви крім власного часу вкладаєте в проєкт власні кошти, вважаю було би нормальним, якби Ви виложити номер картки для підтримки каналу. ПС придбав в Крамниці Нану і наразі обслуговую пару Бош АГМ 95аг. Ще раз подяка.
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую, в одному відео на паралельному каналі поменше ТОПМАКС АВТО я якось казав щось типу "донатьте якщо цікаво побачити щось схоже". Було ніяково і зараз мені і досі якось за те соромно. Ми ж не тільки відео робимо а й у сфері продажів працюємо і обслуговування. Коштів поки вистачає і жебракувати нехочеться. В жодному відео на цьому каналі і натяку нема на цю тему. Хто хоче донатити, хай допомагають армії в такий час як зараз. Бо якби не наші браття, то ніяких відео і не було б. Моя особиста думка і дякую що спитали про це.
@ОлександрСтепаненко-д4ыАй бұрын
@@akb.kramnyca дякую за позицію. Підтримка війська - за замовчуванням.
@ОлександрСупрунюк-э6вАй бұрын
Дякую. Дуже цікаво особливо висновки.
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за активність на каналі)
@ЮрийЛавриненко-ю8фАй бұрын
Интересный ролик, спасибо. Литиевому альтернативы не вижу на сегодняшний день. Хотя уверен, серебряно-кадмиевый аккумулятор наилучший для бесперебойной станции. Но работу вы сделали колоссальных размеров. Спасибо за информацию.✌️🇺🇦❤️🇨🇭
@akb.kramnycaАй бұрын
Знову ж таки, дивлячись для якої ситуації. Ми говоримо про щоденні відключення? Тоді певно що літій. Якщо це просто запас енергії для аварійних відключень раз у декілька місяців? Думаю свинець буде абсолютно нормально працювати.
@Anton-tw3kn29 күн бұрын
@@akb.kramnyca, бажаю міцного, а який lifepo порадите на 200Аг?
@ВадимГудзішевськийАй бұрын
Вау. Давно я чекав на це відео. Дякую за вашу працю. На мою думку, ємність впала через розряд до 10,5 в і заряд високим струмом. Потрібно знайти золоту середину, при якій акумулятор довго не втратить своєї ємності, але виробникам це не на руку.
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд. Розряд до 10,5 вольт можливо. Але щоб знати точно, треба такий самий акумулятор, це було б краще всього розряджати до 11,5 або 11,7 вольт. Це ще один тест який можливо зробимо пізніше. До струму також питання. Та тут до багато чого є питання на які нема точних відповідей.
@ussuriuafmАй бұрын
👍👍👍 крутий тест.чекаємо авто-акб, я в шоці особливо з 38мін. Але агм не варто заряджати в довготривалому режимі вище 14.6в.особливо не новий АКБ. Їде вже газувидеління достатньо обільне і бульбашкам тяжко скрізь стекломати підніматися, від того деформуються пластини і ще їде більший нагрів.. акб
@akb.kramnycaАй бұрын
На деформацію пластин багато чого впливає, а не тільки заряд при певній напрузі. Окрім того напруга це важливо, але струм також треба враховувати. З приводу піднімання бульбашок... може ви і праві... але тут також є багато додаткових питань на які адекватній людині відповісти буде важко, так щоб це було точно, бо та мікрохімія яка відбувається в скломатах, її не видно. Ми можемо тільки вгадувати.
@turbo166926 күн бұрын
Дякую було дуже цікаво з нетерпінням буду чекати наступні відео після такого відео захотілось теж привести подобний опит з своїм бюджетом купити якісь АКБ наприклад літо кава формат 18650 десь на 3000 mah і теж в нього поганяти чіквов 20- 30 і подивитися втрату ємності
@turbo166926 күн бұрын
Якщо цікавий даний тест поставте вподобайку кажу зразу це буде максимум бюджетний тест не думаю що він буде дуже точний і нестиме якусь корисну інформацію дякую
@akb.kramnyca23 күн бұрын
Будь які тести несуть в собі певну інформацію.
@RanddomTVАй бұрын
Дякую за відео! В принципі очікуємий результат. Все-таки ми знаємо, що розряджати свинцеві АКБ до 0% - це зло. Якщо користуватися ним на 50% ємності і не заряджати/розряджати надмірними струмами - якийсь період, типу рік, два, можна прожити)
@akb.kramnycaАй бұрын
Ось зроблю ще два тести з 10,5 вольт. А далі якщо буду живий то хотів спробувати зробити аналогічний тест до межі типу 11,7 або 11,5 вольт. Самому теж цікаво подивитись різницю. Бо поки це все теорії.
@RanddomTVАй бұрын
@akb.kramnyca так, хотілося б дізнатися наскільки взагалі це впливає в реальності. Якщо ідея є, то час згодом знайдеться)
@холмс-ь4т27 күн бұрын
@@akb.kramnyca Ось зроблю ще два тести бажано рахувати не кількість циклів чи час життя, а кількість відданої енергіїї до втрати ємності на 20%, тобто до залишкових 80%. Тільки так можна порівняти різні умови експлуатації.
@andreyliashuk251627 күн бұрын
Не очікував, що ви стільки часу витратите для тесту. Дуже дякую!
@akb.kramnyca27 күн бұрын
Ну не робити ж голосування, а потім просто забити... Будуть всі три тести як обіцяно, просто в розрізі в часі. Дякую за перегляд
@kirigirikyoko534326 күн бұрын
зайду не з робочого а з основного Каналу і теж поставю вподобайку Дякую чудове відео
@akb.kramnyca23 күн бұрын
Дякую за перегляд і допис
@Maximus-72811 күн бұрын
Чудовий канал, підписка і лайк! 😊🤝
@shtetcАй бұрын
Дякую за важливий у наш час дослід, а також за гарний україномовний контент. Моя повага та вподобайка вам
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за приємний коментар
@ussser000Ай бұрын
Не треба змінювати розрядний пристрій, просто АКБ не в змозі більше віддати))) Та і збільшення напруги заряду для гелю, то критично, бо електроліз починається від 14 і чим вище, тим відчутніше, тому виникають сухі ділянки, що призводять до розбалансу. Для гелю це критично!!! Дякую за контент!
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд. Ще невідомо чи то дійсно справжній гель, чи отака "змішанка" більше до AGM як в розпиляному Ventura. Тоді це виправдовує дозволену напругу написану на акумуляторі.
@bodyanone5156Ай бұрын
ні, це тому що він на 200Вт і при більшій напрузі він автоматично знижує струм, коли купляється пристрій потрібно дивитися його характеристики...
@ВолодимирРозторгуєв-ш2т25 күн бұрын
@@akb.kramnyca якщо на скломатах є гель, то мультігелеві акб. На сайті одного бренду така інфа
@TurkaShowАй бұрын
Дякую за пророблену роботу! Користуюсь електро скутером на двох агм акумуляторах. В циклічній роботі розряд десь до половини і заряд автоматичною та температурі повітря більше +7. І картина постійно не втішна. Якщо стоять 80-100ач акуми, то живуть приблизно 2 роки. А 55ач взагалі один сезон живуть, 6-8 місяців. В той же час товариш поставив 80ач літій-залізо і вже 5 років добре тримають без просадок. Так що як на мене висновок очевидний: Кислотні акуми як тягові вже віджили своє
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд. Не думаю що свинець різко перестануть виробляти і продавати як тягові. Але і без цього відео вже багато людей попеклись бо або натрапили на підробку, або на низьку якість або банально незнали як користуватись. Вже багато людей перейшли на літій. Подивимось що буде далі через рік або два
@ОлександрКоваленко-й9еАй бұрын
@@akb.kramnyca, ваші відео як онлайн курси, але безкоштовно)) деякі можна як навчальні використовувати в профільних НЗ.
@b_o_d_y_a1828Ай бұрын
Довго листав стрічку ютубу - ну немає що подивитися, і тут натрапляю на ваше нове відео) Про те, чому сивинцеві акумулятори, незалежно від технології, погано переносять роботу в умовах блекаутів типу: 4/4, 3/6 і т.п. було би цікаво почути, ну і наскільки все погано.
@akb.kramnycaАй бұрын
Якщо подивились це відео, під яким пишете коментар, то могли звернути увагу на те що години заряду сильно перевищують години розряду. І навіть якби я вирівняв струм, то все одно до повного заряду часу витрачалося б більше. Тому цикли рівні по часу не підходять для свинцю. Розбаланс банок буде не минучим і втрата ємності буде куди швидшою і більш відчутною. Да і враховуючи кількість тих акб які несуть щоб обслужити, то так, все погано
@3dschuminatorАй бұрын
Дякую за відео! Робота пророблена просто величезна. Та і мало хто наважиться так цілеспрямовано взяти і вбити новий акумулятор на камеру :). Я завжди знав, що глибокі цикли і свинець - це речі несумісні. Мене навіть дивує, що він цілком бодрячком протримався 20 таких циклів і не розсипався. Відчуваю, що заливний акум навіть до такого результату не дотягнеться. З АГМ буде трохи цікавіше, бо на відміну від цієї дешевої китайщини у нього і пластини якісніші/товстіші, і скломати їх тримають добре. Можливо він помітно почне втрачати ємність тільки після 20-го циклу, а не після 10-ти. Тому ви це навіть не зафіксуєте. Тому ще цікавіше потім, через деякий час, дізнатись про подальшу долю цих акумуляторів. Скільки вони ще прожили після такого знущання. Але всі вони так чи інакце до 50-го глибокого розряду будуть інвалідами.
@akb.kramnycaАй бұрын
Думаю десь ви праві. Та якщо все буде добре у нас, то скоро отримаємо ще деякі відповіді на питання після наступних тестів. Треба було такі тести робити ще після перших відключень, думаю багато кому це допомогло б. Але хто ж знав...
@3dschuminatorАй бұрын
@@akb.kramnyca Як універсальна порада , яку вже можна дати для тих, хто зекономив і вклався в свинець, може бути такою: Подвійний запас по ємності. Тобто, якщо ви порахували, що вам вистачить 100Аг при розряді до 10.5В, то візьміть 200Аг і розряджайте до 11.5В. Тоді акумулятор в 3-5 разів більше циклів переживе і навіть у випадку цього китайця цих циклів вже вистачить на зимовий період відключень. А якщо розряджати до 11.8В, то число циклів можна ще множити на 2-3. У мене робота пов'язана з 3д графікою і працюють потужні десктопи, на ноутбуках ніяк не вирулити, таких потужних ноутбуків просто не існує, тому всі десктопи підключені до безперебійників з автомобільними АГМ акумуляторами. І я теж декілька акумуляторів вбив ще зимою 2022-2023 років, поки не збагнув те, про що написав вище. Зараз при відключеннях до 4-х годин акумулятори розряджаються до 11.7 - 11.9В і з ними взагалі нічого не відбувається. Працюють як щойно куплені :)
@РоманЗварич-в8э16 күн бұрын
Дуже вам дякую
@akb.kramnyca16 күн бұрын
👍🤝
@aleksandrbudrevich642729 күн бұрын
ГІПЕРРРР-ЛААААЙК!!!!! Дякую за таку працю!!!! Експлуатую в своїй сонячній міні-підстанціі два бюджетних стартерних АКБ по 200 Аг. Ще ті танці з бубнами… намагаюся і АКБ зберегти, і хоч якийсь резерв забезпечити. Розряд до 12.7-12.5 не більше, АЛЕ ЗНЯТИ СУЛЬФАТ З ПЛАСТИН ДУУУЖЕЕЕ СКЛАДНО!!!! Влітку було краще, а на холоді це складно….. Більше 20 років на вантажних автомобілях з такими АКБ відпрацював, але тільки на даний час зрозумів як же їм складно відновитися взимку!!!!!!!!! Тим більше що кожну ніч автономний обігрівач висаджував АКБ до 12 вольт…..😅😅😅😢😢😢 Є над чим задуматись!!! Ще раз дякую!!!!!!!!!!!!!!
@akb.kramnyca27 күн бұрын
Дякую за перегляд і розгорнутий допис)
@ihorpatsay2531Ай бұрын
Титанічна робота! Шкода, що не можна більше однієї вподобайки поставити
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую
@smert_rashistskiy_pederaciiАй бұрын
Важкий тест та відео із ще більш невтішними висновками: бо 41:25 ми бачимо, що вже після 11 циклу, у лабораторних умовах, маємо вже вихід за межі номіналу. Це хай 10 днів використання. Неактивного, заощадливого, коли не розряджається як у багатьох випадках до "нуля" (вимикання) і не розряджається різними струмами та більшими за рекомендований номінал... Але з іншого боку це зайвий раз доводить, що ці АКБ - НЕ підходять для жорстких умов використання із регулярними відключеннями, а тільки як буферна батарея для ДБЖ, щоби вимкнути ПК, або доробити щось ще хвилин 10-15. Ні про яке жорстке циклічне використання мова не йде, бо свинець він як не назви: agm, vrla, gel чи стартер - все одно свинець і не може тягатися із сучасними liion/lifepo4, які вже за умов купівлі їх без перекупів - ДЕШЕВШЕ та надійніші за свинець. А головне - більше підходять під циклічне використання.
@akb.kramnycaАй бұрын
Згоден але трохи підкоригую. Свинцеві резервні АКБ та інвертори відпочатку розраховані на "аварійні" відключення. Раз у пів року... а потім знову через пів року. Тоді все буде працювати. Швидкі цикли не підходять для свинцю. Хібащо розуміти що потім ти його викинеш. Та з літієм також будьте уважні. У період високого попиту ціна не може дешевшати на товар на який є підвищений попит. Це закон. Наплив дешевого літію ще про себе скаже. А якісний товар завжди коштує дорого.
@ВолодимирРозторгуєв-ш2т25 күн бұрын
@@akb.kramnyca Ну а якщо швидкісні цикли будуть на 20%-30% від ємності? Можливо і термін життя таких акб буде довший
@smert_rashistskiy_pederacii23 күн бұрын
@@ВолодимирРозторгуєв-ш2т так, саме це і рекомендує для заощадливого використання той же ШІ ChatGPT. Він мені рекомендував під 200 Вт навантаження не 1 шт 75 Аг АКБ і не 100 Аг, а 3.5 шт тобто 4 шт 75 Аг, щоби зменшити навантаження на них (як по струму так і по ємності), та збільшити таким чином їхній ресурс. Але це ж ніколи не виконується у реальних умоваих користувачами. Бо всі бачать напис "100Аг" і а)хочуть отримувати це 24*7 - постійно, б)впевнені, що саме 100 мають запас раз у раз. А це не так хоча б з цього відео. І як завжди - гроші. Ніхто ж не може собі це дозволити - купити замість 1 шт АКБ одразу 2 або 4 шт щоби це а)працювало надійно та б)не витрачало свій ресурс 10х швидко. До речі, навіть якщо це собі дозволити - не завжди працює. Я взяв 200ку, вона сконала за півроку - втрата ємності без зрозумілих причин.
@ВолодимирРозторгуєв-ш2т10 күн бұрын
Тому що по ціні двох гелевих можна взяти вже залізофосфатний акб. Тому якщо постійне споживання більше 30% від ємності акб до його повної зарядки, є сенс вже брати lifepo4
@ВолодимирРозторгуєв-ш2т25 күн бұрын
Писали чи ні, але акб гєлеві добре ходять якщо розряджати до 60%, принаймні таки графіки у виробників, а далі їм срака. Тому що в гель рідини не особливо є можливість додати. Дякую за відео
@akb.kramnyca23 күн бұрын
Я думаю це такий самий "мультигель" як у вашомі іншому коментарі. Крім того тут вже не раз писали про різні глибини розряду DOD і кількість циклів від цих глибин розряду. Але поки чи я щось не так зробив у тесті, чи лижі не їдуть.
@ПетрикПяточкін-у4тАй бұрын
Дякую за такий експеремент, дуже інформативно
@akb.kramnycaАй бұрын
подяка за перегляд, сподіваюсь принесло користь
@bmw-he9tsАй бұрын
Дякую за працю!Дуже цікавий контент👍👍👍👍
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую за перегляд і активність на каналі. Це просуває канал
@HajAlАй бұрын
Уууффф ........ яка робота була зроблена 😲😲😓😓 Цікаво , що буде з наступними АКБ , дякую за вашу працю 💪💪👍👍💛💛💙💙
@akb.kramnycaАй бұрын
да і самим цікаво як далі піде... подивимось...
@LiulkaOMАй бұрын
Дякую за пророблену роботу.
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую за коментар і перегляд
@serg1000gtrАй бұрын
Ти молодчага!!! Я ніде не бачив такого тесту, на 20 циклів!!! Я сам хотів подібний тест провести з стартерним але розрядне нормальне не зробив) не то що купляти. Я б тобі на каву закинув за таку роботу!
@akb.kramnyca29 күн бұрын
Дякую, поки на каву вистачає)
@ЕвгенийДука-и1шАй бұрын
Дякую за крутий контент соловїною.
@akb.kramnycaАй бұрын
стараємось)
@MasterYoda_Ай бұрын
Збільшення напруги заряду до 15в збільшило газовиділення та підсушило акум, тому і ємність зменшилась. Ще було би добре якби ви на початку експерименту заміряли у ньому опір і після зробили замір.
@akb.kramnycaАй бұрын
Опір? Так, може і треба було, не подумав. Тим не менш на останніх циклах при такій самій напрузі втрата ємності зупинилась. Більше того, навіть без зміни напруги акумулятор грівся всього два рази а потім перестав. На тих самих 15 вольт. Знав що будуть цькувати мене за ті 15 вольт)
@MasterYoda_Ай бұрын
@akb.kramnyca та ніхто не цькує :) Гарний експеримент вийшов, але мені здається що в циклічному заряду у всіх за рік АГМ вийдуть з ладу. Ви навіть розряджаючи 20 раз в нуль зробили для цього акума майже ідеальні умови, і то він втратив ємність. Ви розряджали і одразу заряджали на 100 % А уявіть що буде з ним у часи блекаутів ? Коли розряджатись він буде, а зарядатись не встигатиме і стоятиме розряджений майже постійно. То на 20-тому циклі за таких умов може виявитись що там тільки 50 відсотків ємності. Я теж маю 4 штуки АГМ акума, з самого початку вскрив їх щоб додавати води і сподівався що вистачить більніж на рік, але після вашого експерименту маю тепер сумніви. А прикол ще у тому, що зараз сильно здешевіли літійзалізофосфатні, і 100 амперний LiFePo продається по ціні як 100 амперний свинцевий.
@ViktorG-uz9dr7 сағат бұрын
@@akb.kramnyca ну, так 15 В і на АКБ написано.
@DEMONVozАй бұрын
Бачу у вас в магазині є вживані акуми, але що було з ними не пишеться. В таблиці ТТХ пишете фактичну ємність, чи заводську? Думаю придабати вживаний акум, щоб в крайному випадку підживити ecoflow, що скажете? Споживання буде до 200 ватт максимум
@akb.kramnycaАй бұрын
Є вживані. Що з ними було... та реальну ємність ніхто не пише на сайті чи в оголошеннях бо ті акумулятори іноді хтось купує чи видаємо в якості підмінки, а потім з'являються нові. Кожного разу оновлювати інформацію і перевіряти їх на розряд просто нема часу і вільних приладів. Відповідаю на ваше питання. Якщо купувати свинцевий вживаний акум для ємності, то не рекомендую. Вони ніколи майже не бувають в хорошому стані з повною ємністю. Яка там ємність і скільки часу він попроцює невідомо. Як стартерні, їх хочаб тестером можна перевірити.
@Resident66666Ай бұрын
крутий контент, дякую друже за роботу. чекаю тест звичайного кислотника.
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую, я і сам його чекаю)
@ovglotovАй бұрын
Дякую за роботу!
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую за коментар і перегляд
@smert_rashistskiy_pederaciiАй бұрын
41:32 А це буде ще цікавіше. Гадаю, що тест вже почато, якщо не закінчено? Але якщо ні, то пропоную його проводити більш лагідно ніж цей: спробувати пом'якшити умови тесту, поступово збільшуючи навантаження, а не одразу від 0 до 100 розряд/заряд. Можливо, це трохи вбереже АКБ на початках?
@akb.kramnycaАй бұрын
Чесно? Накопичував матеріал для двох інших відео поки камера була вільною. + треба було відійти морально від цього відео бо було дійсно доволі напряжно його робити і постійно слідкувати. Реально другий акумулятор почну тестувати тільки на наступному тижні. Так що через 2 місяці буде тільки. А поки будуть інші відео від мене і від колеги. Ось ці 20 циклів - на 3 акумулятори піде пів року...
@ТамерланСтрельцовАй бұрын
Доброго вечора. Питання не по темі , можливо щось можете сказати про нові LifePo4 акб Redodo , є сенс купити 100а для дбж ?
@akb.kramnycaАй бұрын
Доброго. Нажаль інформації нема
@carte-noireАй бұрын
Ви реальні титани ! ))) 👍
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую. Обіцяно - зроблено. Далі ще буде... якщо не станеться з нами нічого поганого)
@carte-noireАй бұрын
@@akb.kramnyca Чекаю, дуже цікаво. В таких режимах мабуть якісь банки відстають і тому такий результат? Може якби поставити на тиждень на буфер, то ємність трохи відновиться?
@b_o_d_y_a1828Ай бұрын
Ну, хоча би подякую за такий тривалий експеримент. Я раніше писав коментар, що "підняв з мертвих" 2 гелевих акумулятори MK Power ніби 100Ah. Їм по 15 років, і працювали вони як послідовно з'єднані тягові акумулятори з зарядкою 8A, скоріше за все з балансиром. Аж захотілося заміряти яка ємність в них залишилася
@akb.kramnycaАй бұрын
Нормальні такі акумулятори)) Дякую за перегляд і за те що слідкуєте за каналом
@b_o_d_y_a182818 күн бұрын
@@akb.kramnycaімітував 20-ти годинний розрядний цикл безперебійником з підключеним до нього ноутом. В офісному режимі з акума бере майже 5А. Після 6годин роботи, напруга на акумі з навантаженням була трошки більше 12.1 вольта. Ніби норм, як для акума який розрядженим в 0 простояв зиму та весну на вулиці
@b_o_d_y_a1828Ай бұрын
Маю акумулятор Westa 60ah, здається 2019 року. Літом цього року попав мені в руки ареометр - у всіх банках щільність 1.25 рівно. Скільки на пробував його заряджати - 1.25. Доречі в автомобілі (при роботі двигуна) напруга на акумуляторі 14.6-14.7 вольт, наскільки це погано для акумулятора, чи варто лізти в генератор, і видумувати щось для пониження напруги?
@РоманХарченко-с6чАй бұрын
Це нормальна напруга заряду
@akb.kramnycaАй бұрын
Як тут підказав ще один глядач вам, так. Це нормальна напруга генератора. Акумулятор 2019 року, уживаний. Більше ніж 1,25 там вже може ніколи і не буде
@b_o_d_y_a1828Ай бұрын
@@akb.kramnyca дякую за відповідь. Одного разу залишив той акум на ніч на дозяряд при напрузі 14.6 вольт. Ефекту - 0, тільки електроліт закаламутило, під того дійшов до висновку, що краще дати йому спокійно дожити до своєї заслуженої акумуляторної см3рт1
@zhdanovych.iАй бұрын
Гарна робота, дякую вам!
@akb.kramnycaАй бұрын
і вам дякую за перегляд
@АндрейЛисайчукАй бұрын
Дякую вам. Це величезна робото була пророблена
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую за перегляд)
@AScorpius79Ай бұрын
Нарешті, дочекались. Ну що, дивимось.
@akb.kramnycaАй бұрын
Як і обіцяли
@eniseyuАй бұрын
Доброго дня! Можу тільки додати - МОЛОДЧИНА!
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую))
@DevilJovanyАй бұрын
Безмежно дякую за колосальну працю та задіяний час. Цікаво, а як в такому режимі поведе себе хвалений LiFePO4 з аналогічними характеристиками?
@akb.kramnycaАй бұрын
нажаль літієві не наш профіль, та мені це теж цікаво. Особливо якийсь недорогий вже готовий екземпляр...
@SapienzSpbАй бұрын
Спасибо! Интересный тест. Я уже говорил о самовосстановления аккумуляторов. Если оставите эту батарею на несколько месяцев - скорее всего увидите увеличение ёмкости при первых разрядах. Думаю после трёх месяцев простоя и подзарядки любым удобным способом - отдаст 100Ач током 0.1С до 10,5В. Прекрасный пациент для перепроверки эффекта самовосстановления.
@akb.kramnycaАй бұрын
Передам колезі, зараз він буде займатись акумулятором. Можливо і перевіримо вашу теорію. У нас один акумулятор стояв доволі довго, готували його для відео про десульфатацію. Він замкнув)
@РоманЗварич-в8э3 күн бұрын
Доброго ранку. Підскажіть будьласка на клемах акума 12.8 вольт. Щільність елетроліту 1.2 приблизно одинаково по банках. Нано 20 після зарядки показує 100 проц заряду. Що робити далі.Акум був повністю розряджений 10. 5 вольт показував мультиметр.
@akb.kramnyca3 күн бұрын
Який тип акумулятора? Автомобільний чи резервний? В якому режимі заряджали?
@РоманЗварич-в8э3 күн бұрын
@akb.kramnyca кислотний автомобільний зарядка автоматичний режим
@akb.kramnyca3 күн бұрын
Ставите на ручний заряд. Обмежуємо напругу до 14,8 вольт і заряджаємо. Якщо акум свіжий, типу щось до року, то можна напругу вище поставити і до 16,0в. Але на свій страх і ризик. Струм на вибір але я завжди вибираю менший. І чекаємо густину. Якщо довго дуже, то можна напругу ще підняти потім до 15,4 наприклад.
@РоманЗварич-в8э3 күн бұрын
Дуже дякую
@serg9616Ай бұрын
Супер, чекаю наступних тестів.
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд і коментар!
@Blackened-h7nАй бұрын
Вітаю! Дякую за матеріал. 1. Як уже хтось писав, цей китайський розрядник має ще й обмеження по потужності 200Вт, окрім лімітів струму 20А і напруги 30В. Тому і виходить так, що при початку розряду, поки напруга на клемах ще ~13В, фактичний розрядний стум падатиме нижче встановленого, так як досягатиметься швидше межа по потужності (наприклад: 200Вт/13В=15.38А) 2. Акум сушить не стільки саме значення верхньої межі зарядної напруги, як час і величина струму, впливу яких він зазнаватиме після того, коли вже не буде що заряджати. Приблизно за 10год набирається основна частина ємності, ще стільки ж достатньо для повноцінного насичення. Але ж не 40 чи 60! Десятки годин "буферу" при 15В - це зло ще те. А ще ж температура...одне діло дати 15В вкінці на 2-3 год, якщо акум холодний ~10°С, а інше - тримати десятки годин при ~30°С. 3. А що, НАНО-20 не має ліміту по часу зарядки? Чи хоч по ємності? Встановлено, що після повного 100% розряду, АГМ/гель акумулятору потрібно віддати ~115% від використаної ємності, для повного заряду. При струмі С/10 і макс напрузі 14.7В це досягається з 24год МАКСИМУМ! При нижчих лімітах, наприклад одною буферною напругою 13.8В, так, заряд може тривати декілька діб, без шкоди для АКБ. P.S. Мені справді вкотре шкода стільки витраченого Вами часу на експеримент, сенс якого у значній мірі вийшов спотворений необдуманими діями. Наче розрядний струм вибирали з розрахунку на наближення до реальних умов експлуатації, а тут нате вам, кількадобові заряди! І не просто заряди, а злісні "сушки"... Ну ок, мабуть у мене сильно завищені очікування, маємо те що маємо. І на тому спасибі.🤝
@akb.kramnycaАй бұрын
Вітаю. 1. Добре, дякую за підказку. 2. Що там і за скільки набирається - це ще треба достовірно визначити. І знову таки, скільки часу в таких циклах ця теорія буде працювати? Я не приховува те, що підсушував акумулятор. Там були промахи. Але за 72 дні ДОВОЛІ ВАЖКО зробити все точно по плану + це перший такий тест і я не приховую що не все продумав до кінця. Ще ускладнює ситуацію той факт, коли немає постійного доступу до локації де все це відбувається. І це всього 20 розрядів що по суті "не о чем". 3. Якщо запропонуєте кращий зарядник для дослідів з більшим функціоналом, то я тільки за! Але я альтернатив поки не знайшов. Якщо ви так добре знаєте роботу наприклад китайського розрядника, то певно з нано розібратись буде ще легше. Про % і ємність я не розумію. Це знову ж таки - теорія. П.С. Можливо і дійсно завищені критерії ви собі уявляєте про нас. Бо майже всі останні коментарі від вас в стилі "все не те". А що ви пропонуєте? Бо поки бачу лише критику. До розрядів я так зрозумів претензій нема. А до зарядів є. Треба було заряджати як? Я визначив падіння струму до певної межі. Ви би яку порадили межу? Чи на які критерії опиратись коли густину не знаєш? Цікаво почитати відповідь. Доречі думаємо з Олександром зробити тестову типу рубрику. Глядач обслуговує свій акумулятор (відео, фото в будь якій якості і форматі) тими методами про які пише в коментарях і які рекламує, що вони точно працюють. Потім це зливається нам, ми монтуємо, озвучуємо і викладаємо від імені того глядача. Цікава ідея?
@Blackened-h7nАй бұрын
@akb.kramnyca 2. Свинцевокислотному акуму півтора століття, АГМ/гель 50+років точно, в часи масового вжитку у всіх сферах дуже багато цікавих явищ і закономірностей було виявлено і досліджено. Просто треба мати бажання цим цікавитись. Відсотки ємності відданої акумулятору під час заряду теж не з пальця висмоктані. В літературі, даташитах і мануалах від виробників можна зустріти різні цифри. 115% - це дне з найбільших чисел. Якщо не зрозуміли: 100Агод забрали в розряді - 115Агод потрібно дати при наступному заряді. Про НАНО-20 я запитав у Вас, бо у Вас це один з основних зарядників, а у мене його не має, і поки не планується придбання, то ж гуглити і листати детальну інфу по ньому ні часу ні бажання не маю. А от Вам би не завадило орієнтуватись в його можливостях, враховуючи професійне регулярне використання. Шкода, що конструктивну розгорнуту критику ви сприймаєте як образу чи щось таке, а не як поштовх до аналізу помилок
@akb.kramnycaАй бұрын
О. Цікаво. Література це добре. Але я і сам пишу статті в інтернет тому особисто не сильно довіряю відкритим джерелам. Якби довіряв, то читав би їх, і працював би в основному по ним. А так то більше довіряю практиці і досвіду людей у яких за плечима багато практики. Про ємність я добре зрозумів. Але ще раз питаю - це перевірено чи просто написано десь? І це працює 100% у всіх випадках з усіма акб з будь якою якістю якої ми не можемо перевірити? Питання про зарядку нано виглядало не як дійсний інтерес а як здивоване розчарування "оооо...невже там нема обмеження часу заряду? І ємності? Це таке собі...." Пам'ятаю ваше зауваження про те що екран у зарядки недороблений і нема затемняючого скла)) згоден. Дуже важлива деталь для зарядного... Сарказм. Ще залишилось обгімняти ціну але всі хто це вже робили альтернативи зарядному не запропонували жодного разу)) Ви свої зауваження назвали конструктивною критикою. Але як на мене конструктив це зауваження, і запропонований варіант. Варіантів я не побачив, тільки те що там то і там то ми неправильно зробили роботу. Далі я питаю: на відео про ємність трьох акумуляторів ви мені чи не найгучніше доводили що розряд мав бути у 10годинному періоді бо це зазначено на акб у даташиті і взагалі якщо не так то смерть. Тут на цьому самому акб так само зазначено 15 вольт. Тобто вже не можна дивитись на те що зазначено на САМОМУ ТОВАРІ??? Далі. Акумулятор почав грітись на певних циклах. Нагрівся всього 2 рази. Потім при тих самих налаштуваннях і напрузі грітись перестав. Як поясните? Питання про нову рубрику було абсолютно серйозне. І це не тільки до вас відноситься а до всіх хто визначає на відстанні дефект акумулятора і завжди знає що з ним робити, на відміну від нас))
@s137100Ай бұрын
Никто не заряжает сутки или два в Украине при отключения света. Примерно ясно как падает ёмкость. Реально 3-4 часа. Спасибо большое за тест! Для света использую кислотный 60А и 78А в ноль никогда не разряжается, за два года существенно изменений не заметил. Вполне можно пользоваться
@sergeypawlyshyn5353Ай бұрын
Буде кумедно якщо наступне відео з тестом звичайного кислотніка покаже кращі результати ніж гель)
@akb.kramnycaАй бұрын
Ясно що ніхто не заряджає стільки по часу. Тому і показано скільки це реально займає. Бо 4 через 4 це акумулятор на кладовище...
@akb.kramnycaАй бұрын
Наступний АГМ автомобільний, і якщо мене до того моменту ще не заберуть відомо куди, то потім звичайний наливний буде.
@СергійНестерчук-щ4д11 күн бұрын
Доброго дня! То ви все-таки розбирали акумулятор Ультрасел 100А?Він гелевий чи АГМ?
@akb.kramnyca11 күн бұрын
Доброго. Ще ні. Зараз Олександр накопичує матеріал для іншого відео. Потім візьметься, спробує повернути втрачену ємність тому ультрасел. А аж потім буду його пиляти. Це десь через місяць. Але я вже майже впевнений що він типу гібрид. АГМ з тим білим гелем. В цілому має бути вже зрозуміло на етапі відкривання пробок.
@СергійНестерчук-щ4д11 күн бұрын
@ Я пробки вже відкрив у такому як у вас Ультраселі,це АГМ акумулятор,доляв води у нього ,мати вже накисли буду ставити на заряд.
@akb.kramnyca11 күн бұрын
Ну я ж казав... А імпортер їх парить як гель. Думаю менеджери там і самі не знають що завозять...
@СергійНестерчук-щ4д11 күн бұрын
@Можливо і не знають а можливо і не хочуть знати.Ми зараз живемо в такому часі, коли всі хочуть всунути фуфло і на цьому добре заробити.Ви хлопці робите добру справу,ваші тести все покажуть.Молодці!
@РоманЗварич-в8э13 күн бұрын
Доброго вечора. Скажіть якщо щільність електроліту 1. 27 ,1.28 напруга 13В не є показником зарядженого повністю акумулятора. Дякую
@akb.kramnyca13 күн бұрын
Коли ви знаєте густину, і вона 1,27 або 1,28 це і є показник зарядженого акумулятора. Принаймні для наливного акб. Напруга після густини вже другорядний показник грубо кажучи.
@ViktorG-uz9dr7 сағат бұрын
@@akb.kramnyca тільки ще треба враховувати рівень електроліту.
@WOTKyzmichАй бұрын
Дякую за пророблену роботу. було цікаво проспостерігати за експериментом і поведінкою АКБ. І вже меньше і меньше дивуюсь що не дуже якісний гелевий вольт польська 140А буквально за півтори неділі став 40Аг з відключеннями 4/4 або навіть 3/6. Навіть з умовою що не розряджав його нижче 12в
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую що дивитесь. Ще буде трохи згодом відео про зарядку тільки одним інвертором. Може також отримаєте певні відповіді
@ОлегМаринченко-е5л12 күн бұрын
Добрий день .Не підскажете коли акумулятор вже потрібно викидати,автомобільний .Після зарядки швидко розряджається.Плотность електроліта в нормі.Акуму 6 років.Стоїть відновлювати ємність чи вже викинути
@akb.kramnyca12 күн бұрын
Добрий. Якщо густина в порядку, а ємності нема і йому шість років... Особисто я б не став витрачати на нього час. Вічного нема нічого, а шість років для акумулятора більш ніж хороший термін.
@ОлегМаринченко-е5л12 күн бұрын
@akb.kramnyca дякую за відповідь.
@РоманЗварич-в8эАй бұрын
Доброго дня. Скажіть будьласка акум 190 аг при зарядці нано20 була розбалансовка по банках, вже густина 1.26 , 128 заряджав ручним зарядом 14.5в струм падав до 1 ампера тепер при такій напрузі струм то9 амп то 8амп скаче. В чому причина .дякую
@akb.kramnyca29 күн бұрын
Точно не 0,9 чи 0,8?
@РоманЗварич-в8э29 күн бұрын
@akb.kramnyca тачно зарядне так показувало і акум був гарячий. Тепер за 28 годин напруга на клемах 12.5 вольт. Густина 1.24 і 1.27 . 28 годин без зарядки
@akb.kramnyca27 күн бұрын
Я так розумію ви виставили в ручному режимі близько 10 А струм і при досягненні 14,5 вольт струм зменшився до 1 А, а потім почав грітись електроліт. При цьому струм зростав і падала напруга чи напруга трималась 14,5 ? Коли йде нагрів то одразу треба припиняти заряд допоки повністю не охолоне батарея. Коли відстоїться то заміряйте напругу та густину і якщо буде ті ж 12,5 і розбіжність по густині спробуйте виставити струм менший. Всі банки бурлять при заряді однаково?
@vitaliyvada612Ай бұрын
Дякую, дуже цікаве відео вийшло у вас 👍👍👍 Я так розумію що зараз не виробляють якісні агм або гелеві аккумулятори в китаї. Усюди обман він же маркетинг( для сес і дбж треба переходити на lifepo4 аккумулятори, хоча там теж свої підводні камені(
@akb.kramnycaАй бұрын
підводні камені є усюди де пахне грошима. Наплив дешевого літію на ринок - це теж нічого хорошого і він ще вилізе боком комусь, я впевнений. З приводу якості китайських резервних акб - є підозри на неякісний свинець (окрім відвертого обману чи недовкладання пластин).
@vitaliyvada612Ай бұрын
@@akb.kramnyca Я про якісний літійзалізофосфат і такий є. Наприклад в Німеччині можна купити з гарантією 10 років. А от з китаю купляти готові збірки і навіть окремі комірки немає сенсу це буде б\в. А на рахунок свинцево-кислотних вироництва китаю, я з вами згоден, справа в технологія виробництва і якості свинцю. Можливо аналогія не краща але це як з китайським припоєм - роблять із сміття. Звісно в китаї роблять і якісні товари. Але проблема саме аккумуляторів, будь-яких, що всі ці заявлені цикли це теорія і звичайний покупець не може перевірити це.
@Sergiy31415Ай бұрын
Чудове відео. Очікую на продовження.
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую. Якщо все буде добре, то буде продовження
@АлександрАлександров-ю6к7щАй бұрын
Дякую за таку працю
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд
@M.MakarenkoАй бұрын
За дизайном корпусу цей Ultracell дуже схожий на той Ventura, що ви розбирали, може вони на одному заводі зроблені.
@akb.kramnycaАй бұрын
у резервних акумуляторах формат корпусу однаковий у всіх. Вони всі китайські. З різних заводів, певно. Деякі з одного і того самого заводу, однозначно... да і враховуючи розмір китаю то там певно багато тих заводів. І акумулятори ці всі схожі між собою як ті сам китайці...
@volodymyr560217 күн бұрын
Яку б напругу радили виставити у інверторі для розряду акумуляторів ? 11 вольт буде нормально ? По дефолту стоїть до 10.2 що є глибоким розрядом як на мене
@akb.kramnyca16 күн бұрын
10.2 це вже аж занадто) згоден. Я б виставляв 11,5.
@11AndriyАй бұрын
Дякую за пророблену роботу, та за інформацію
@akb.kramnycaАй бұрын
завжди раді допомогти. Дякую за перегляд і коментар
@overemchukАй бұрын
Дякую. Тепер зрозуміло, що сталося з моїм Ультраселлом, коли вимкнення еленергії перейшли в жорсткий режим весною і вимикати вручну ДБЖ при розряді більше 50% стало просто неможливо. Я так розумію, що єдина розумна альтернатива купувати звичайний кислотний ставити в провітрюваному приміщенні та зарядку типу Nano-20. А можна конкретні рекомендації щодо подібної схеми, про порядок обслуговування і можливі альтернативи професійній зарядці? Дуже дякую.
@overemchukАй бұрын
Тут ще й кумулятивний ефект грає роль. Чим менший заряд, тим частіше розряджається до критичної межі і буквально за кілька днів при жорстких відключеннях все "падає" з буквально ще робочого стану в повний нуль. За моїми грубими оцінками за пару тижнів акумулятор 100 Аг здох від 80% ємності до виміряних близько 5 Аг.
@overemchukАй бұрын
А до того він пережив дві зими. І тримав систему опалення та резервне освітлення спочатку 5-6 годин, а потім 3-4 години.
@akb.kramnycaАй бұрын
По перше. Як альтернативу можете розглядати літієві акумулятори. Там звичайно теж є багато нюансів і проблем, але якщо якісна збірка з запасом енергії, то думаю буде працювати адекватно. Звичайний наливний акумулятор теж підійде (особисто користуюсь). Але тут є ще така проблема як заряд інвертором. Більшість стандартних інверторів не розраховані на щоденний заряд. Якщо послідкувати за поведінкою інвертора то він не буде тримати акумулятор на підвищеній напрузі доводячи густину акумулятора до норми, а при досягненні певної напруги перейде одразу в буфер щоб не сушити батарею. Тобто виробник інверора не розраховує що ви будете кожного дня розряджати і заряджати акумулятор. А отже інвертор буде заряджати акумулятор довго і нудно, як у випадку аварійного відключення... а не щоденного. Звичайно тоді за місяць чи навіть менше ваш аккумулятор помре, бо він по суті буде весь час у недозарядженому стані і густина електроліту там буде набиратись вкрай довго. Розряджаєте інвертором, бажано не до повного розряду у 10,5 вольт. Бо навіть якщо не думати про якусь шкоду від такої глибини розряду, далі вам банально довго треба буде його заряджати. Отже акумулятор треба більший, щоб запас був більший. Потім заряджаєте і контролюєте густину. Якщо вибирати дешевий наливний акумулятор, то і контролювати треба більше показників і частіше. Якщо вибирати дорогі літієві збірки, то нічого контролювати не треба, але треба викласти багато грошей. Якщо обрати гелевий акумулятор для щоденних відключень - то це гроші на вітер типу бо його ви проконтролювати наврядчи зможете адекватно. Я робив тест опираючись на струм і тільки. І мене постійно турбувало те, що я не можу проміряти ні густину, ні навіть банально напругу по банкам не зриваючи кришку акумулятора. От і шукаєте підходящу вам золоту середину...
@overemchukАй бұрын
@@akb.kramnyca Підсумовую, чи правильно зрозумів. 1. Гель. При щоденних кількаразових довгих відключеннях - інвертор деградує акум, а відновити його адекватно важко, через конструктивні особливості. Тому - безвихідь. Як варіант брати із запасом потужності і не допускати сильного розряду (чим менше тим краще (імітація аварійного режиму роботи) (що скажете про плату XH-M609, яку тут згадували, аби не дати ДБЖ розрядити нижче критичного?) 2. Наливний. Треба забезпечити безпечне розташування, теж обмежити розряд і обслуговувати контролюючи параметри електроліту і заряду і заряджати не через інвертор, а Зарядним за певною схемою залежно від стану акумулятора. 3. Літій. Все простіше, але дорого.
@overemchukАй бұрын
Гель із запасом потужності і танцями з бубном буде по ціні літія. :) А на наливному економими гроші, які вкладаємо в свій час та інструменти для професійної роботи з акумуляторами. :))))
@СергейРябов-ц3в8 күн бұрын
Спасибо большое за эксперимент
@akb.kramnyca8 күн бұрын
Дякую за перегляд
@sergeyk8158Ай бұрын
Дуже дякую за відео. Одному мені здалося що просадка ємності почалася при підьему верхні межі заряду? Діапазон в 14.4-15.0 залежить від температури АКБ. Що написано в дадашит до акумулятора? В моєму АКБ можно заряджати 15v при температурі 0 -10. а 14.4 при 20 30 градусив
@akb.kramnycaАй бұрын
Температура на той час була в межах 20ти градусів. Даташит для цього акумулятора я не читав з приводу температури. Але чи ви дійсно думаєте що після одного-двох дозарядів навіть при трохи більшій напрузі він так просяде? Це ж 20 нещасних розрядів. А не 200. Це по факту місяць користування акумулятором в домашніх умовах при щоденних розрядах. Хай це і не дуже вдалий приклад.
@sergeyk8158Ай бұрын
@akb.kramnyca виходить йому багато не треба
@akb.kramnycaАй бұрын
Може. Да і хто в домашніх умовах контролює температуру? Це типу з області фантастики
@ВиталийРЕНКЕНГОАй бұрын
Друже дякую Богові за ваше терпіння!!! Це відео відповідь на питання з альтернативним живленням! ❤
@akb.kramnycaАй бұрын
Дякую за перегляд)
@РоманЗварич-в8э13 күн бұрын
А навантаж вилку не потрібно підключати чи це другорядне
@akb.kramnyca13 күн бұрын
Вилка зайвою не буде, щоб розуміти як акб тримає навантаження
@gordienkoandriy6350Ай бұрын
Багато інфи, що гелеві акуми треба заряджати небільше14 вольт... Що скажете?
@akb.kramnycaАй бұрын
Подивіться відео про гелевий акумулятор Вентура. Написано гель, як і на багатьох подібних, але з практики всередині вони всі як АГМ з якимось типу гелем. Гель без гелю. Поки не розпиляли, і самі не знали. Чи то якийсь гібрид від китайців чи щось інше, ніхто поки не знає. Тут я думаю схожа ситуація. Один наш підписник з ніком "Blackened" нарив відео про те як виглядають справжні гелеві акумулятори зсередини. Нема там скломатів і рідкого електроліту. А пластини дійсно наче перемазані гелем. Я особисто не бачив такі акумулятори, певно вони доволі рідкісні і дорогі. А цей весь типу гель китайський... ну ви я думаю зрозуміли. Не гель він зовсім а якась мішанина.
@mrpicky1868Ай бұрын
якісь гарні приклади в agm є?
@akb.kramnycaАй бұрын
Не зрозумів питання
@mrpicky1868Ай бұрын
@@akb.kramnyca ну у вас майже всі відео погані приклади. що нема жодного бренда якому довіряти можна?
@mrpicky1868Ай бұрын
@@akb.kramnyca у вас всі відео викриття неякісних акумуляторів. якісь бренди яким довіряти можна існують*?
@mrpicky1868Ай бұрын
@@akb.kramnyca у вас всі відео викриття неякісних акумуляторів. існують взагалі бренди яким довіряти можна?
@user-Sekret7321 күн бұрын
Дякую за Вашу працю!!! Розібратися б, як вибрати АКБ - без кірпічів, скла, каменюк? 😢
@akb.kramnyca21 күн бұрын
Дякую за коментар
@Pro-VSE-axe22 күн бұрын
Хлопці дивлюсь вас на 1.5 швидкості, бо сон бере
@akb.kramnyca22 күн бұрын
Веселіше це відео ніяк не можна було зробити
@Pro-VSE-axe22 күн бұрын
@akb.kramnyca та норм ставте на швидше відтворення просто))
@akb.kramnyca22 күн бұрын
Відео монтується під наявний текст. Якщо тексту на 40 хвилин, то вже не скоротиш. Тут просто саме відео, тема, доволі одноманітна і нудна. Я на монтажі теж не сильно радів))
@Pro-VSE-axe11 күн бұрын
@@akb.kramnyca я завдяки вашому відео взяв ododo)
@Роман-н1г5л7 күн бұрын
Підкажіть будь-ласка мені, як печерній людині, під час заряджання акумулятора банки відкривати потрібно?
@akb.kramnyca7 күн бұрын
В AGM та гелевих акумуляторах непотрібно. В звичайних наливних автомобільних в залежності від сили струму заряду. Якщо є змога відкрутити, то зайвим не буде. Яащо ні, то не критично.
@Роман-н1г5л7 күн бұрын
@akb.kramnyca подякував
@РоманЗварич-в8э18 күн бұрын
Акумулятор 100 амп год 13 вольт два дні після зарадки. Тестер показав 15 пускового. Скажіть будьласка Це сильно засульфатовані пластини? Що з ним робити
@akb.kramnyca17 күн бұрын
Ніхто вам не скаже засульфатовані вони чи посипались. Бо це неможливо побачити. Тільки тестами можна оприділити що з акумулятором, дивлячись на його реакцію на заряди і інші процедури. 15А пускового - це звісно майже нічого. Але я не знаю який ваш акумулятор, скільки йому років, де і як використовувався. З того що ви написали взагалі сказати нічого не можна. Це типу як прийти до лікаря і сказати що шлунок болить. Лікар все одно буде брати багато аналізів щоб визначити де саме і в чому проблема. Тут схоже.
@РоманЗварич-в8э17 күн бұрын
Акумулятору 6 років. Стояв на тракторі нюхоланд . Заводський наливний акум . Тобто який ішов з трактором. Заряджав нано 20 в автоматичному заряді.
@РоманЗварич-в8э17 күн бұрын
Густину кислоти не міряв. Там було трохи складно відкрити пробки. Просто в магазині акумуляторів підключили тестер і таке сказали. Діло в тому що коли плюсова температ то він крутить мотор. Підозрую що так сказали для того щоб в них купити новий.
@РоманЗварич-в8э17 күн бұрын
Напевно треба поміряти густину. При густині 1.27 акум має бути справний
@akb.kramnyca16 күн бұрын
По перше 6 років це вже не мало. Навіть якщо це трактор у якого в режимі спокою майже нема споживання і заводиться він вкрай рідко 6 років це багато. Якщо ви на власні очі не бачили показники пускового на тестері то це тоді неточна інформація яка тільки заплутає мене)) міряйте густину, це правильно. Подивіться рівень електроліту. Відкрийте пробки і посвітіть. Подивіться як виглядають пластини. Іржаві і криві, чи ще більш менш рівні. Ставте режим заряду на нано САТ з обмеженням напруги спершу на 14,6 вольт. Якщо густина не набирається і чекати лінь, або якщо зарядка піде в буферний режим і скине напругу до 13,5 вольт то далі підніміть напругу до 15 вольт якщо густина не набереться. Якщо нано буде давати багато струму в цьому автоматичному режимі... Типу 5 або більше ампер то ставте ручний режим заряду з таким же обмеженням напруги. Струм в ручному виставте 2А приблизно. Лікувальний. Низький. Безпечний. Бо акумулятор старий. Якщо густина і далі буде набиратись повільно виставте напругу 16в на свій страх і ризик і не збільшуючи струм заряджайте. Але буде ризик добити пластини. Якось так. І пам'ятайте. Навіть якщо буде густина і все буде рівно, при руйнації пластин яку ви не побачите все одно він може генерувати замало пускового струму. Можете сильно побовтати акумулятор перед усіма процедурами і набрати електроліт в ареометр. Чим більш бурий електроліт, тим більше пластин злізло. Тільки бовтайте без фанатізма. Щоб не замкнули банки)))
@plcdevelop818429 күн бұрын
Дякую за цікавий контент!
@akb.kramnyca29 күн бұрын
Дякую за перегляд!
@ipmshopАй бұрын
Тест вогонь. Трохи про тест іншого типу АКБ, про LFP. Декілька років тому робив тест елемента LiFePO4 32700 3,2в 6Аг, розряд 18А 10хв(50% ємності) потім заряд 3А(це для роботи в ДБЖ) теж все вручну. За пів року зробив 300 циклів. Втрата ємності склала 10%.
@akb.kramnycaАй бұрын
Зараз багато про літій говорять. І багато бачу дешевого готового літію з'явилось. Подивимось як все це добро переживе зиму якщо будуть відключення.
@ipmshopАй бұрын
@@akb.kramnyca в мене на ДБЖ вже 5 років працює
@Anton-tw3kn29 күн бұрын
@@akb.kramnyca, питав вас під іншим повідомленням стосовно lifepo4. Що ви можете порадити для придбання 200Аг? Дякую
@MediaServicedpuaАй бұрын
Цікава інформація , і тут реально є над чим подумати бо ULTRcell непогані акуми. Або підробка/лівак або брак. Не хочеться думати що якість погіршили як завжди це робиться в нас- спочатку привезли нормальне , прикормили.А далі вже можна грати туфту.
@akb.kramnycaАй бұрын
Невже вже продивились 45 хвилин?)
@ussser000Ай бұрын
😂😂😂😂@@akb.kramnyca
@maxmax7706Ай бұрын
дякуємо за старання
@akb.kramnycaАй бұрын
дякуємо за перегляд
@Vladimir-qx6if11 күн бұрын
Таке питання: придбав китайський зарядний пристрий Foxsur. Все нормально, але в процесi зарядки зарядний струм зростае до 10А. по дисплею зарядного а по факту близько 8А. А в мене акб 60А/ч. Чи не шкiдливо це для мого акб? Адже для такого акб зарядний струм повинен бути 6А.
@akb.kramnyca10 күн бұрын
Ну по перше якщо акумулятор може поиймати 10 або 8 а, значить він їх буде приймати. Але цей процес не має бути тривалим. Через певний час струм почне падати. Те що для акумулятора на 60Аг треба 6А це лише базова рекомендація. Насправді тут треба враховувати разні фактори. Якщо акумулятор свіжий, то йому і 15А можна влупити. Якщо старий, то краще ще менше ніж 6А. Звісно чим менший струм тим безпечніше але на тому зарядному ви всеодно не зможете відрегулювати струм. Це автомат і це його недолік.
@Vladimir-qx6if10 күн бұрын
@akb.kramnyca дякую! Зрозумiв.
@serhiihorobets2455Ай бұрын
Класний тест!!! Чекаємо тест по AGM!!!
@akb.kramnycaАй бұрын
дякую, якщо все буде добре, то буде тест теж як і обіцяно. А в проміжку будуть інші відео
@vpnwitek24 күн бұрын
В мене також вже втратив ємність мій вентура гпл-12-100 на цьому тижні. 6 Років служби і кінцева ємкість 40+ ампер годин зі 110. Для себе зробив висновок для постійних циклів - тільки lifepo4, або хотя би основне навантаження на нього як першого акумулятора.
@akb.kramnyca23 күн бұрын
Ну так 6 років. Хай навіть він 3 роки просто стояв. Пережив перші відключення, а потім я так розумію і другі... Тут рекорд втрати ємності був нами зазначений 1,5 місяці...
@vpnwitek23 күн бұрын
@@akb.kramnyca Частично відновив ємність зарядним пристроєм htrs p35 в режимі відновлення. Пару годин постояв поки напруга не піднялась до 15,6 вольт і під тиском вистрілила резинова заглушка. Тоді виключив. Сьогодні два раза розряд і заряд, показав ємкість в 61 ампер. Не 100, але не і 40 ампер. Акумулятор всі роки стояв в буферному режимі на дбж logic power і відповідно пережив всі блекаути 2022-2024.
@Berdos_Ай бұрын
Доброго дня 🙂 Зніміт будь ласка розширене,подробне відео про зяряд EFB акумуляторів зарядкою nano20, дякую!
@akb.kramnycaАй бұрын
Доброго) на каналі є відео про акумулятор Фурукава. Він майже ефб. ЕФБ акумулятори такі самі як і звичайні наливні, тільки посилені. Зазвичай посилюють пластини. В інших випадках можуть покласти подвійні сепаратори чи зробити міцнішу ручку для переноски і на акумуляторі написати ЕФБ)) По суті ви просите показати обслуговування звичайного наливного акумулятора, але тут нема ніяких нових секретів.
@Brooo....13 күн бұрын
Вітаю, є авто акб 60Ач, юзав з інвертором десь пів року ( захист по ниж порогу 11,5в) та очікувано він втратив ємність, щільність електроліту в нормі зарядка імпульсами результату майже не дає. Може порадите щось
@akb.kramnyca12 күн бұрын
Чим заряджали в процесі використання?
@Brooo....12 күн бұрын
@akb.kramnyca Автоматичним зарядним 6А, вузли які відповідали за зарядку в самому інверторі відключив . Зарядне було постійно підєднане та підтримувало у буферному режимі.
@tarasl.4345Ай бұрын
Було б це відео раніше, можливо одразу б перейшов на lifepo4. А чому Ви казали, що небезпечно залишати на ручному 14,8. Здається в інших відео такий підхід дозволяв відстаючій банкці підняти ємність? Шкода, що в кислотниках немає внутрішніх балансирів між банками.🤐 відео - моя повага. Чекаємо наступні
@akb.kramnyca29 күн бұрын
Все відносно. Оскільки я не знаю густину банок, то тому і залишати на дуже довго без контролю не бажано...
@МаксимАндреев-л3оАй бұрын
Добрый день! Я много читал про свинец, и для себя уяснил: Чтобы аккум прожил подольше не стоит разряжать его ниже 12 вольт. В противном случае идет быстрый износ пластин. Что думаете по этому поводу?
@akb.kramnycaАй бұрын
Думаю теорія трохи відрізняється від практики. Але цю теорію є велике бажання також перевірити. Та спочатку треба зробити ще два тести як у голосуванні. Потім можливо зроблю схожий тест з розрядом не до 10,5 вольт. А до якоїсь вищої позначки.
@PaulLukashovАй бұрын
@@akb.kramnyca У мене практіка така, в цьому році змінили акб, який працював 20років на стар-стопі, і зараз продовжує працювати со світодіодним аварійним освітленням.
@VolodymyrKrupaАй бұрын
Короче, не залишилось більше аргументів для купівлі свинцевих АКБ для ДБЖ (будь-яких: AGM, GEL, Carbon). Конкуренції для LiFePO4 тупо нема.
@akb.kramnycaАй бұрын
якщо говоримо про швидкі цикли і про ситуацію яка склалась в нашій країні то певно що так. Або купувати найдешевшу кислоту і відноситись до них як до витратного матеріалу. Або купувати літій напевно. Хіба що від напливу дешевго літію через певний час збільшиться кількість людей які теж будуть плюватись. А якісні збірки дешевими не будуть
@a57090Ай бұрын
Ай молодець!
@akb.kramnycaАй бұрын
))
@Nikolai__Ай бұрын
👍👍👍
@akb.kramnycaАй бұрын
🤝
@TheBeshgАй бұрын
Можу порекомендувати наші Харківські зарядні та розрядні пристрої УПЗС та УТАБ-20. Використовую, коли треба більше 20А та 12В на заряд. Досить надійні.
@akb.kramnycaАй бұрын
Трансформаторні?
@TheBeshgАй бұрын
@akb.kramnyca ні, досить сучасні. Ще не GaN, але вже не на залізному трансформаторі з тиристорним регулюванням
@romannemo6144Ай бұрын
Ого. Колосальна робота пророблена. Дякую за контент з такими експериментами, дуже круто! Щодо нано, то з того що народ в їхній групі в ТГ писав, я зрозумів, що в ручному режимі при індикації 14.9 В напруга піднімається до 14.99 В. Тобто різниця не 0.1 В, а 0.01 В. Тому, як на мене, якщо виставити 15 В, то і матимемо цих 15 В, навряд чи варто додавати 0.1 В.
@akb.kramnycaАй бұрын
Сьогодні запитав у виробника бо це питання трохи мене трубувало а ви спонукнули уточнити. Цитую відповідь: Доброго дня. У нашому випадку це нормальна картина.14.99 вольт може бути досягнено у разі майже нульового споживання струму акумулятором. Чим більший струм буде брати акумулятор, тим меншою буде напруга у цьому проміжку «останніх» 0.1 вольтах.
@romannemo6144Ай бұрын
@akb.kramnyca Це цікаво. Дякую.
@MrPahan11Ай бұрын
Гарна робота , але переважна більшість людей , що їх виклристовує наприклад в сонячних станціях, не розряджає так низько до 10.5. Було б цікаво аналогічний тест , розряду до 11.7 наприклад, це більш реальні умови для трішки розуміючих людей . У самого стоїть нижня межа 11.7 , але ніколи на доходив до неї, максимум було 11.9
@MrPahan11Ай бұрын
А на дбж, поставив зовнішню плату xh-m609. відключення по нижній напрузі . В упсах саме тому вони і швидко помирають, бо розряджаються до смерті
@akb.kramnycaАй бұрын
Є ідеї перевірити при розрядах до 11,5 або 11,7 вольт. Але це потім, якщо будемо живі. І до речі є доволі багато людей які розряджають до 10,5 вольт. Це була одна з умов тесту в голосуванні. А так то різних тестів придумати можна купу
@sergeylistopad3784Ай бұрын
@@akb.kramnyca В мене гель 100Аг стояв на інверторі та нижче 12В розряджався пару-трійку разів (відключення навантаження на 10.8В), вся його робота була на напрузі на клемах від 13.5 до 12.6 та навантаженні 50-70Вт, а на піках до 150+Вт. Зарядка струмом 15А до 14.5В, потім у буфер 13.6В. За 4 місяці, на які припало 2 жорсткі блекаути залишилося ємності 5+Аг. Відновити вдалося 3/4 ємності та три тижні часу.