Remek, tanulságos videók. Nyugodtan és részletesen magyarázol. Sokkal több feliratkozót érdemelnél.
@csabamolnar8663 жыл бұрын
Köszönöm! Mivel ezek eléggé szűk réteget érdeklő témák, nem gondolom, hogy ezrek irakoznak fel rá. Gondolkodom az angol szöveg, magyar felirattal kombináción, viszont az nagy munka, több idő lenne. Odáig viszont nem akarok süllyedni (ma még nem), hogy csak valami zene legyen alatta, esetleg néhol tőmondatos, angol feliratokkal, pedig ezt sokan csinálják és akár milliók megnézik.
@zotaczotac41494 жыл бұрын
Köszi! Super volt érthető látható.
@kittiker49073 жыл бұрын
Szia kérlek küldj nekem tanuló leckét gyakorlattal az alapoktól az oktatom alltal nem tom megtanulni mert nem mutatja meg csak elmondja igy nehez kerlek segíts köszi.
@arpadszeiff2 жыл бұрын
Néhány apró megjegyzés. - Nyomtatott áramköri lap tervezésekor fontos, hogy az a négy "ónozható kocka" ami itt a videóban látszott, ott legyen, és közel a lábakhoz. Amikor pákával forrasztunk be, vagy pákával hárítunk el összefolyást, akkor az utolsó két lábat összekötő ónfelesleg oda tud "átugrani". - Gyakorlatlan kezűeknek 1: Lehet, egy kis körömlakk cseppet tenni az IC alá, és azzal rögzíteni az IC-t. A tapasztalatom az, hogy a felületi feszültség el tudja rántani az IC-t. Csak vigyázzunk, hogy a lakk ne tartalmazzon olyan pigmentet, ami vezet száradás után. (megtörtént) - Gyakorlatlan kezűeknek 2: Az IC behelyezéséhez kicsi normál csavarhúzó használható. Élesek legyenek az élei. A frontél egyik sarkát letámasztjuk, a másikkal, elforgatással tesszük odébb az IC-t. Így nagyobb kézmozdulatok nagyon kicsi elmozdulást okoznak. - Gyakorlatlan kezűeknek 3: Ha nem használat előtt/után eldobandó dolgot forrasztasz, akkor nem attól a néhány centi 60%/40% ón/ólom óntól fognak kihalni a bálnák. Viszont sokkal könnyebb javítani a hibákat, kevesebb eséllyel jönnek le a forraszhelyek, ha eleinte többet bénázol. Első munkákhoz azt ajánlom.
@csabamolnar8662 жыл бұрын
Köszönöm a hasznos hozzászólást! Mint a videó készítője, reagálok rá: - A NYÁK-ot én terveztem, a 4 db. ónozható kocka pont ezért került rá: az utolsó lábakról lehet áthúzni, átúsztatni az ónt ezekre. Amennyiben gépi forrasztással dolgozó, profi beforrasztó cég végzi el a forrasztást, akkor ezekre nincs szükség, de kézi forrasztásnál nagy segítség. - 2: a csavarhúzós megoldás nagyon hasznos, majd bemutatom egy újabb videóban. -3: ez így van: meglepően jól és meglepően szépen lehet forrasztani az ólmos ónnal. Személy szerint nem a bálnák kihalása miatt aggódom, hanem saját kihalásom miatt, ezért a való életben is tartózkodom az ólmos óntól, nem csak a videó kedvéért használtam ólommenteset. (Sőt, a videó kedvéért ólmosat használtam volna, hogy mindenki lássa, mennyire szép lett a munka. Viszont érdemes bemutatni egy összehasonlító videóban az egyik és a másik eredményt.)
@arpadszeiff2 жыл бұрын
@@csabamolnar866 Én 30 éve dolgozok ólmos ónnal. Teljesen normális vagyok tőle. Még a hangok is ezt mondják.
@csabamolnar8662 жыл бұрын
@@arpadszeiff Én 40 éve (bár nem hivatásszerűen, csak amikor dolgom akadt) és csak néhány éve álltam át az ólommentesre. A mérleg egyik serpenyőjében ott vannak azok a forrasztónők, akik napi 8 órában, évtizedekig forrasztottak és semmi bajuk sem lett, a másikban pedig azok véleménye, akik szerint, ha a szervezetbe kerül (szájon át vagy belélegezve), akkor igenis, hogy rákot okozhat azoknak, akik hajlamosak rá. Persze ez minden másra is igaz. Például asztalosból és hentesből is van olyan, akinek meg van mind az öt ujja és olyan is, akinek kevesebb. Szerencse kérdése is. Annyi pozitívumot tudok mondani, hogy számomra megnyugtató az érzés, hogy egy veszélyforrással kevesebb, bár a forrasztás eredménye egyértelműen csúnyább, nehezebb dolgozni az ólommentessel és a páka csúcsot sokkal hamarabb eloxidálja, elfogyasztja, mint az ólmos.
@arpadszeiff2 жыл бұрын
@@csabamolnar866 Amúgy sok múlik az elszíváson, elterelésen. Nagyon minimális munkaasztal kiegészítés kell, hogy a gőzeit az ember ne szívja be forrasztáskor.