Bardzo bardzo bardzo dobry odcinek. Elektryczna Śląska Kolej Górska to temat na wiele godzin.
@dasboot59033 жыл бұрын
Tak przypuszczalem ze to jest SZESCSETKA ...... WoW !!!! ))))))))
@noelkotela11 жыл бұрын
Świetne te odcinki robicie!
@mariusz97304 жыл бұрын
Czy jeszcze na tym ostatnim przystanku można napić się piwa ? Ktoś wie ?
@pkusiak3 жыл бұрын
Czy można udostępnić cały film pociągu ze Ścinawski Średniej do Radkowa ? Podejrzewam , że ekipa niemiecka nakręciła całą trasę. Jest jakiś kontakt do producenta filmu ? W 1997 roku brałem udział w spotkaniu dot. reaktywacji linii. W 1999 roku robiłem zdjęcia jak rozbierali nową wyremontowaną linię do Radkowa. Teraz wszystko zarosło krzakami.
@leradicideglialberi10 жыл бұрын
Fantastic railways! WOW!
@KOLEJWIZJA11 жыл бұрын
A gdzie znaleźć taką lokomotywę?
@listonoszpat23311 жыл бұрын
Jak pisałem głównie na kolejkach torfowych np w Nowym Chwalimiu albo Krakulicach.
@lukasofklodzko11 жыл бұрын
Super! Świetny odcinek! Nigdy nie miałem okazji przejechać się tą trasą,ale te reportaże pokazują coś tajemniczego i zarazem prostego,spokojnego. Mam tu pytanie:Czy jeszcze jezdzi jakiś towar na odcinku Ścinawka-Słupiec? Czy byłaby tam możliwość organizacji przejazdu specjalnego? Miło,że ktoś pamięta te kolejowe pamiątki,świadectwa dawnych czasów. Czekam z niecierpliwością na film o Wolsztynie,choć mam mieszane uczucia po swojej pierwszej w życiu Paradzie. Witamy na Dolnym Śląsku!
@NeisaG11 жыл бұрын
A co w końcu z Panią Dagmarą, konkretnie - będzie czy nie?
@staszekkowalski626111 жыл бұрын
Bardzo dobry odcinek, ustawiacie sobie wysoko poprzeczkę ;)
@listonoszpat23311 жыл бұрын
Fajnie by było jakby w Białośliwiu mieli też lokomotywkę Ls600,która często eksploatowana jest na kolejkach torfowych.Dobrze byłoby zachować choć jeden egzemplarz.Jest ona zbudowana na podzespołach Ciapka czyli Ursusa C330, dzięki ośmiu biegom może ciągnąć ekspresy torfowe lub pasażerskie :-)
@KOLEJWIZJA11 жыл бұрын
To zależy od możliwości czasowych.
@januszcybulski170811 жыл бұрын
We Wysokiej tuż za stacją tory idą przez zaasfaltowany przejazd do wyładowni (ok 300m),wystarczy i ten przejazd udrożnić,oraz tory bocznicowe żeby lokomotywa mogła skład obiec..
@gophervs10 жыл бұрын
Zastanawia mnie dlaczego w tytule widnieje dopisek "kolej sowiogorska"?? autorowi chyba cos sie pomieszalo delikatnie :x hehehe..
@KOLEJWIZJA10 жыл бұрын
Prosimy oglądać cały film. Film ten przedstawia DWA TEMATY. Jeden zajmuje się kolejką w Białośliwiu, a drugi - nie istniejącą już koleją zwaną kiedyś sowiogórską.
@gophervs10 жыл бұрын
KOLEJWIZJA fakt, zasugerowalem sie wstepem.. milo ze ktos pamieta te kolejke...
@gophervs10 жыл бұрын
KOLEJWIZJA i szkoda ze juz nie ma torow ktore pierwsze byly.,,. nic ino zal..
@VIKING.19598 жыл бұрын
Mozna bylo zebatke wykorzystac dla celow turystycznych w tym rejonie to zloty interes, ale w Polsce raczej sie wszystko likwiduje niszczy
@adamtomaszewski406811 жыл бұрын
no oby tak
@januszcybulski170811 жыл бұрын
Mam nadzieje że kolejka będzie udrożniona do trójkąta w Czajczu,a dalej do Wysokiej do stacji,i w przeciwną strone do Łobżenicy.Buszowałem w tych okolicach,ubytków w torach niewidziałem za wyjątkiem silnego zakrzaczenia szlaku.Najgorsze jest to że z Łobżenicy tory idą do mostu nad Łobżonką,a dalej wzdłuż jeziora w stronę Liszkowa Radzicza i Nakła zostały rozebrane przez złomiarzy..
@slawo000011 жыл бұрын
Poprawna nazwa miejscowości z zamkiem to Ratno Dolne.
@jangajewski80556 жыл бұрын
A co juz niemcy dlaczego nie używa sie polskich nazw
@dariuszb79533 жыл бұрын
Nie w Radyni lecz w Ratnie.
@redis29458 жыл бұрын
Panie dr. sowieci nie wywieźli tego sprzętu żeby go wykorzystać u siebie, tylko po to, żeby nie mogli z niego skorzystać Polacy. Sowieci przecież dobrze wiedzieli, że tereny te pozostaną przy Polsce.
@STACHUrka7 жыл бұрын
redis Dokładnie tak, i jakie reparacje dla Sowietów majątkiem z ziem polskich. Same brednie. Tak samo jak kompletnie wymarły dworzec ale jednak knajpa tętni życiem. Sami sobie zaprzeczają.
@mariusz97304 жыл бұрын
Akurat tu się mylisz. Sowieci całymi składami wywozili z terytoriów krajów przez nich zajętych mnóstwo sprzętu do swojego kraju, licząc na to, że kiedyś go wykorzystają. Nie wykorzystali. Widziałem zdjęcia na których te dobra leżąc przy bocznicach kolejowych marnowały się przez lata. Na przykład skład z fortepianami i innymi instrumentami muzycznymi składowany pod niebem na wieczne zapomnienie. Sowiecki system najpierw strzelał później myślał. W ich gospodarce centralnego planowania taki skład widniał w rejestrze. Gdy po kilku latach ktoś chciał wykorzystać taki zapomniany zasób otrzymywał górę trocin i pogiętego metalu. Oczywiście sowieci także niszczyli mnóstwo sprzętu i struktury technicznej dla samej małpiej złośliwości wobec wyższej wobec nich kultury technicznej. Jednak przypuszczenie, że robiono to celowo wobec polskich władz obejmujących mienie poniemieckie nie wydaje mi się uprawnione. Ot, przyszedł Wania, nasrał do poniemieckiej amfory w pałacu, walnął serią pepeszy po pruskich portretach, rozwalił rzeźby w parku i polazł dalej. Oddziały wyspecjalizowane w rabunku dóbr przyszły po nim. I tyle.