Дякую вам пані за українську мову і миру вам та Божого благословення
@КатяМишко-р1п Жыл бұрын
Я в захваті від Ваших відео, стідьки цікавої інформації черпаю для себе. Дякую! Успіхів Вам.
@НинаБаталина-з9х10 ай бұрын
Вперше зустрічаю блогера, з яким згодна на всі 100
@jelenamelnyk94018 ай бұрын
Ой, яке корисне і цікаве відео... як я його пропустила раніше. Дякую. Розказуйте про все. Ви цей світ кращим робите. Здоров'я Вам і Перемоги нам. Хай Бог береже наші ЗСУ і Україну.
@НаталияКацалап-о3с Жыл бұрын
Героям Слава! СлаваЗСУ! Коротко, компактно, цікаво, пізнавально, а головне рідною мовою💙💛Спасибі , вам. Про батат чекаю відео
@ЛідіяСливка10 ай бұрын
Дякую за Вашу працю!Корисна,практична і цікава інформація. Здоров*я,успіхів Миру !
@lyudmylamales7893 Жыл бұрын
Натрапила на Вас випадково (уу ці алгоритми пошуку :( ...) Дивлюся тепер підряд майже все, просто вибираю, що актуальніше зараз, а що пізніше. Дуже цікаво і корисно!!
@ТворчамайстерняЛілея Жыл бұрын
Хотілося б розповісти про одну історію з "яловою" картоплею. У моєї знайомої одного року такої було дуже багато. А її чоловік возив своїм "бусом" у сусідню область на базар "бізнесменів" з овочами, то заодно і продав там ту ялову картоплю. Ціле літо мою знайому мучила совість, що вона збула людям негодящу картоплю. А восени, коли чоловік знову з тими ж "бізнесменами" потрапив на той самий базар, то декілька жінок його впізнали і дуже дякували за картоплю. Бо вродила вона у них так, як давно вже не родила . От так вийшло, що у наших краях (південь Вінничини), картопля була ялова і не родила, а в інших умовах ( Подільськ Одеської області) дала гарний урожай. Сподіваюсь що у вас теж цьогоріч вродить картопля. Ви дуже мила жінка і дуже гарно і змістовно розповідаєте. Маєте нову підписницю.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Дякую за коментар. Це означає, що це була не вірусна хвороба, а лише явище, викликане несприятливими умовами зберігання. Така "яловість" насправді не є яловістю. Всім повезло. У мене історія інша, викликана багаторічним висаджуванням на одному місці. Я спеціально дослідила, що яловість моєї картоплі - справжня. Але це для мене менші незручності, ніж забезпечити картоплі сівозміну.
@ВикторТс4 ай бұрын
При змiнах грунту, велике добро! Но деяких грунтiв й нелюблять!
@ГалинаСтепанюк-в4л2 ай бұрын
Дякую за дуже потрібну і цікаву інформацію.Підписалася.
@АллаРеміцькі Жыл бұрын
Я в захваті від вашого патріотизму,якби нам таких побільше....як ви.
@vv-su1oh8 ай бұрын
Балакати не мішки тягати
@oksanabodnar6516 Жыл бұрын
Дякую за вашу роботу! Слава Україні!
@valyaborschenko519617 күн бұрын
Дякую п Оксано.
@ТаняКоржук-д2ы Жыл бұрын
Добрий день. Цікаве відео. Здається, що вже стільки знаємо про картоплю, а всеодно багато нового. Дякую. У нас чорнозем, до того низина. Дуже важкий грунт. Пристосувалися садити картоплю в мілкий рівчачок і відразу нагрібаємо високий гребінь. І більше не підсипаємо. Єдина проблема - зілля. Приходилося прошаровувати. Минулого року спробувала мульчувати соломою. Дуже добре. Тепер проблема - солома.😀 Дякую Вам за цікаву інформацію.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Схожа ситуація). Мульчі нема. Ані соломи, ані чогось іншого.Соломою трохи боюся - можна занести фузаріум. Звичайно, якщо гарненько обробляти мульчу біопрепаратами ( сінною пличкою (щоб швидше там завелася), триходермою, метаризіумом), то ризик мінімальний, але я часто не встигаю все. Тому і борсаюся з бур'янами. А тепер взагалі не знаю, що буде: у город не влізти, дощі ллють, не перестають і не видно їм кінця по прогнозам. Картоплю не посадити, а бур'яни пруть.
@ТаняКоржук-д2ы Жыл бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v Так. Вода цьогоріч стоїть в городі, вперше на пам'яті. І бур'ян з'являється вже болотяний. Але тримаймося! Як казала моя бабуся, очі бояться, а руки роблять. Все буде Україна!
@ТетянаШтонда-с6й2 ай бұрын
Дякую вам, шановна пані!
@ГаннаСало-д3я10 ай бұрын
Вітаю. Випадково натрапила на ваш канал. Ой, як потрібна ваша наука всім, хто щось тай вирощує. Дякую вам сердечно. Хочу сказати вам, що ви дуже щира людина. Ви невтомно відповідаєте на одинакові запитання кожному зокрема. Не часто знайдеш таких блогерів. Дякую вам за науку, яку нам преподаєте. А тепер, дуже прошу вас, навчіть мене як вносити гумат на бідних грунтах ( буває виорюється щирий пісочок) на великій площі, на якій росте картопля (10 -20 сотих).
@ВалентинаЩусь-т8щ10 ай бұрын
Дякую за Вашу працю на благо!!!
@Polunuza10 ай бұрын
Вітаю! Підтримка каналу, вподобайка відео! Дякую за інформацію! З повагою!
@lesjakornelyuk2672 Жыл бұрын
Дякую, довідалася багато нового! Тепер приглянуся до тоненьких відростків вічок.
@rublyova72732 ай бұрын
Дуже дякую вам за ваш канал. ❤уважно слухаю всі ваші випуски. Слава ЗСУ, дякую вам за підтримку наших захисників, і нас залучаєте❤
@oksanam26819 ай бұрын
Наразі не знаю чим кориснішим замінити картоплю до оселедця. Хліба майже не їмо. Солодкого також. Дивимося на користь продуктів. Наша бабулька жила до 93 років. Проблеми мала з суглобами і якби не вломала бедро, то жила б далі. Все життя на картоплі, смальці і молоці, - все своє (і зерно також). Але її манеру харчування можна було б назвати Біблійним, де «хліба з лінивства вона не їла». Поняття на каву з чимось смачним тоді не було. І соняшникова олія, як вона казала, була тільки для панів. Сучасні дослідження кажуть, що гірше за соняшникову, кукурудзяну і соєву олію тільки вживання алкоголю. Так от зранку встала (6 ранку) - води випила, і треба погодувати худобу, поставити сніданок, наладити птиці, видоїти та процідити. Вигнали худобу і аж тоді сідали снідати, приготувати обід. Тоді йшли на роботу чи на базар, а з собою мали «два яйци». До дому «на полудне» треба прибігти і попорати худобу, зварити обід чи вечерю. І так бігцем цілий день до ночі. Розпивати чаї і купувати солодощі - страшне марнотратство! Бабулька навіть не дозволяла собі вітаміни курям купити, бо «вони мусять самі на те заробити»: якщо не нанесли яєць, то зарубала курку, продала і тоді купила. Вночі вже ніхто не їв і нічим нічого не заїдав. В неділю підвечірок міг бути і хліб з варенням, але раз на тиждень - це ніц, як тут кажуть)) Завжди була активна, до 84 тримала корову, до останнього обробляла город 40 арів і ще три городи, але вже ми допомагали. Перша мусіла посадити і перша мусіла виклпати. Завжди чогось хотіла і все було цікаво, навіть компʼютер, хоча була напівграмотна. Раніше не було стільки доступної некорисної їжі. Вибачте, що трохи не по темі )) але картопля у бабульки була майже кожного дня ))
@2v4vomelnyk0v2v9 ай бұрын
Дуже цікаво). У ті часи всі так харчувалися. А старші люди вже і в теперішні часи не дуже змінювали свій спосіб життя. Моя бабуся прожила до 102 років. А мама - лише до 88. Але бабуся увесь час у селі, а мама - пів життя у місті, робота дуже стресова (медик), підробітки важкі. Обирала, чи проїхати у трамваї з роботи, чи купити 100 г тюльки - однаково коштували 3 копійки.
@oksanam26817 ай бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v так, я думаю, стрес рішає все. Бачила як бабця ставиться до смерті - дуже просто, не зациклювалася… Колись розповідала, що заслаб онук, якого лишили їй мої свекри. І вона, розповідаючи, що дитина нерухомо лежала три дні сказала: «Шкода вже такої дитини, бо з капарства вилізла», говорячи про те, що пеленки закінчилися, бо дитині вже 2 роки.
@АнастасияОстапова-ы6х11 ай бұрын
Так ви праві,що картоплі ми вже вживаємо менше,ніж колись, цікаво посадити батат,розмірковую над цим
@2v4vomelnyk0v2v11 ай бұрын
Я зробила це чисто з допитливості. Сподобалось.
@ЛидаТуревич10 ай бұрын
І знову добрий день,Олю! Дякую за чергові знання,все ,як і завжди, чітко та змістовно.Хочу просити Вас підказати яке саме калійне міндобриво краще підходить для листового підживлення картоплі.Дякую.Ваша прихильниця.
@2v4vomelnyk0v2v10 ай бұрын
Найзручніше - щось типу Плантафол або Плантатор 5:15:45 або 0:25:50 (або щось подібне, комплексне, але з максимумом калію). Ці добрива продають у дрібному фасуванні - зручно використовувати у малому об'ємі оприскувача. Вони дуже добре розчиняються. Не містять хлору. Інший варіант - 2 ст ложки монокалій фосфату + 1 ст ложка карбаміду /10 літрів води. Ще один - 1 ст ложка калій сульфату/10 л води.
@yuhymkakotyhoroshko69819 ай бұрын
Підкажіть будь ласка сульфат калію підійде для листового підживлення картоплі?
@Tymofiy83 Жыл бұрын
Нехай родить. Слава Україні.
@ВикторТс4 ай бұрын
Добрий врожай, це як один до десяти, в чисту! 😊
@ЗрказНеба Жыл бұрын
Так само картопля вже років 60 точно росте на одному місці. І так само,як і Ви проводжу відбір насінневих бульб. Але проростають ще у погребі( у квітні там вже 12-13°) і прямо з погреба,перебравши ,висаджую. Паростки довгі ,5-15 см,часто з корінням. Висаджуємо у вологий грунт,кланяюсь над кожною,присипаю земелькою,щоб корінці не висохли і пагони не зламалися. Далі чоловік сапою загортає.
@lyudmylafedorovych22126 ай бұрын
Отримала багато корисної інформації. Благо дарую.
@ЛарисаАгеева-э3с Жыл бұрын
Дякую Вам! Цікаво, корисно, інформативно! Подобається ще й те, що люди в коментарях діляться власним досвідом. Ми висаджуємо картоплю коли цвіте черемха. Тоді земля і достатньо тепла, і волога.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Таки так. І я частенько орієнтуюсь на цю прикмету (коли випадає нагода бачити черемху)).
@ТатьянаПотапенко-щ2з10 ай бұрын
Чула від діда,що коли зацвіла груша ,то вже можна без ризиків садити картоплю Але клімат міняється,можливо в де-яких регіонах буде запізно.
@ВасильБандура-ы7н Жыл бұрын
Дякую Вам!
@НаташаДудаева-о3у Жыл бұрын
Дякую Вам!❤
@ЛіліяПетренко-г4д Жыл бұрын
Дякую Вам.
@ЛидаТуревич10 ай бұрын
❤❤❤
@orestkrok1888 ай бұрын
щира подяка
@ЛеонораСавченко7 ай бұрын
Дякую!
@ІраЮрченко-р5д Жыл бұрын
Дякую
@Михайло-п6д10 ай бұрын
Прекрасні відео, в кожному находжу, щось нове, корисне, спасибі.
@We3cats Жыл бұрын
ми вирощуємо батат Вінницький рожевий, вже буде 3й рік. Він схожий на смак картоплі, але солодший)) знімала відео з приготуванням навіть, нам подобається смак. Після Пасхи буду закладати на пророщування, пізніше,бо клубнів цього року багато, то можна 1-2 хвилі розсади брати.Батат мені більше подобається. Тому картоплю цього року менше вдвічі висадимо.Багато з нею мороки... Рів"єра, Колева Анна, ще рожева якась у нас. Дякую за відео з порадами, скористуюсь.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Дякую Вам за відгук. Теж збираюсь цього року виростити батат, бо ще ене вирощувала. Про мої наміри та думки з цього приводу навіть зняла наступне відео;)
@ЗрказНеба Жыл бұрын
Теж вирощую такий батат,4й рік. І картопля Королева Анна є - моя улюблена. 2 передостанні роки давала мілкі бульби. Купили 1шу репродукцію. А минуле літо було дощове,то гарно вродила і наша картопля,і купована. Батат додаємо до картопляного пюре,дуже смачно. Запікаємо з овочами. Але нам він картоплю не замінить. Супи і так солодкі,бо все солодке! І цибуля,і морква,перець,капуста,зелень...
@mariiamocherniuk53856 ай бұрын
Доброго вечора. Випадково натрапила на Ваш коментар .Зацікавилась бататом.Якщо доживемо до осені , то прошу продати мені для посадки батат ,хочу спробувати виростити у себе.Буду вдячна Вам,якщо відпишете мені
@We3cats6 ай бұрын
@@mariiamocherniuk5385 добрий вечір, так, звичайно, нехай все буде добре, в нас на каналі є відео, як саджали. Зараз якраз період для висадки розсади
@mariiamocherniuk53856 ай бұрын
Дякую, буду з нетерпінням чекати . Як знайти Ваш канал?
@Helen-l4r Жыл бұрын
Я пирскаю картоплю від личинок колорадів актофітом, по інструкції. Це біопрепарат. В основному вистачає 1 пирскання. В подальшому - лише за потребою, вибірково. Дохнуть і личинки і дорослі. Чула, що суміш актофіту і бітоксибациліну більш дієва.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Так, суміш більш дієва. А якщо внести при посадці боверію та метаризіум, актофіту витрачається значно менше, а інколи і взагалі нема у ньому необхідност.
@dimong2392 Жыл бұрын
Корисно
@oksanam26819 ай бұрын
Хотіла спитати що Ви думаєте про паршу. Я так бачу, що вона у мене є. До речі, сині і червоні сорти картоплі чистесенькі, а от біла має чорні налипи. Зберігається добре. Родить гарно. Я часто експерементую і хочу мати сорт, щоб у мене і родив, і був смачний.
@2v4vomelnyk0v2v9 ай бұрын
Найперше запитаю, чи використовуєте Ви попіл під картоплю?
@oksanam26817 ай бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v коли саджаю картоплю, то спеціальнотнічого взагалі не кидаю з добрив, бо маю кури. Попіл маємо, але спеціально теж не сиплю (спалили гілки на городі). Попіл даю курам, вони люблять купатися і їсти. Минулого року почалася на томататак на вулиці фітофтора, то я посипала їх попілом і сказала: «Хочете житт - живіть». Це увесь мій досвід використання попілу. Просто моя знайома колись сказала, що попілу багато неможна в ґрунт, оскільки він вбиває не тільки патогени, а й нормальну мікрофлору і робить землю забитою. А в нас така земля… Я коли тільки почала обробляти її, то з сапи іскри летіли.
@tamaraboyko51110 ай бұрын
А що робити, якщо дуже люблю смажену картоплю?! Дякую за відео, Слава Україні!
@ліліяостапенко-у3д10 ай бұрын
Дякую за відео. Вже бачила у Вас результати по батату. Може у Вас, пані, Оксано, буде час, щоб розказати про страви, які Ви з нього готували.
@ВикторТс4 ай бұрын
Картопля, "Бела роса"! 😅. Польская!
@halinanikolaichuk9164 Жыл бұрын
💕💙💛💕
@МилаПетровна-ч3ф Жыл бұрын
А я ніколи не саджаю цілу картоплю , а лише зрізані верхівки з товстими пагінцями. Завжди виростає гарна картопля. Головне щоб у теплу землю.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Але ж зрізки - з гарної картоплі, а не з дріб'язку:)
@ЗрказНеба Жыл бұрын
У мене не виходить виростити картоплю з різаної. З пагінців розсадою - дуже добре. А різана то гниє,то сидить у землі місяцями. Відкопаю - ціла шапка пагонів см по 5 і далі не росте!
@ЛіліяПетренко-г4д Жыл бұрын
Доброго вечора. Пані Оксано, чи можна одночасно використовувати калійні добрива і яди проти колорадського жука. Актарофіт, наприклад.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Можу точно сказати, що Актофіт (Актарофіт не використовувала) точно сумісний з калій сульфатом та калій монофосфатом, Прлантафолом і Брексилом. А от воду, якщо вона у вас жорстка, як у мене, треба пом'якшувати, щоб активність Актофіту не знижувалась. Актарофітом якось не доводилось користуатись.
@ЛіліяПетренко-г4д Жыл бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v дякую, дякую!!!!!! На добраніч.
@ОксанаПанасюк-ц2л10 ай бұрын
Дякую вам за цікаві та повчальні поради.Багато чого нового дізналася. Від жуків обробляла препаратом Сезар та Ізокуром від хвороб , мені сподобався результат. Ви як ставитись до цих препаратів, і препаратів від товариства Агрозахист.Дякую
@2v4vomelnyk0v2v10 ай бұрын
В принципі, будь-які біопрепарати такого типу, якщо застосовані правильно, а ще, якщо не дуже протерміновані і при цьому правильно зберігались, дають гарні результати. Я - за біопрепарати в принципі. Сезар і Ізокур трапилися мені одного лиш разу. Щоправда, були дуже протерміновані). Але набір мікроорганізмів у них відмінний. Виробник мені не знайомий.
@КатяМишко-р1п9 ай бұрын
Знову переглядаю Ваші відео, бо весна на порозі і скоро треба садити картоплю. Я не зрозуміла, прогрівання це один процес , а потім для прорастання виносите на світло, на який період?
@kiparis102 Жыл бұрын
Пробувала в цьому році проростити батат з Сільпо. З 4-х клубнів: 2погнило на етапі зберігання(коридор ,t15-16гр),два на етапі пророщування.На данний час залишилася напівзгнивша третина клубня ,але має непогане коріння.Паросків не видно і ,мабуть,не буде, але для експерименту залишу.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Батат із супермаркетів, найчастіше, обробляють спеціальними інгібіторами, щоб не росли на прилавках:). У мене бульби вже дали багато пагонів. Згодом покажу).
@ЗрказНеба Жыл бұрын
То як,дав купований батат паростки? Я теж саджала купований,дав паросточки маленькі. Але половина була гнила. То я його й викинула! А люди пишуть,що не треба було спішити,щось би виросло. Я свій Вінницький рожевий розвела з двох паросточків,які неочікувано продавались біля метро на асфальті.
@ГаннаОверчук Жыл бұрын
Вітаю. Дякую Вам за корисну інформацію. Я обробляю картоплю від жука актофітом ,а перед посадкою фітохелпом. Що Ви можете про ці препарати сказати? Дякую.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Мої Вам вітання. Це прекрасні препарати. Актофіт - з авермектинів. Також ним ганяю жуків. На жаль, його не можна відтворити в домашніх умовах. Фітохелп теж дуже дієвий і його аналог можна відтворити. Я використовую, переважно, відтворені препарати, у тому числі і Фітохелп. Це, звичайно, не точні копії, але дієві. Ще й за рахунок необмеженої кількості:).
@ЛюдаКлинчук-з2п Жыл бұрын
н
@mariyamoroz78456 ай бұрын
Вчуся у вас з великим задоволенням , щиро вдячна вам за цікаву і корисну інформацію . Буде Україна !
@ВикторТс4 ай бұрын
"Де густоо, там, не пустоо" ! 😅55-65 сантиметрiв мiжряддя!
@АллаРеміцькі Жыл бұрын
Розкажіть, будь ласка,як використовувати домашній курячий послід. Дякую
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Послідом наповнити відро на 1/4. Залити водою. Розмішати. Через тиждень готовий концентрат. Берете 1 л, додаєте 12- 15 л води. Полиаєте рослини (не частіше, ніж раз на 2 тижні - треба спостерігати, чи потребує рослина підживлення)
@АллаРеміцькі Жыл бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v дякую, будьте здорові.
@ViraParasolka Жыл бұрын
Підписка. Дякую.❤
@ЕленаДиденко-и3н Жыл бұрын
Скажіть , будь ласка, яке калійне добриво для підживлення картоплі?
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Може бути Калій сульфат (ст.ложка на відро води, можна додати половину ложки карбаміду або кальцієвої селітри) або Плантатор, Плантафол типу "Дозрівання плодів" або "Зав'язь за інструкцією, пакетик на відро), або настій попелу (200г на відро гарячої води, води стоїть 5-6 годин, процідити, можна також додати карбамід) Усе це - для позакореневого, листового підживлення (гарно збризкати, у тому числі і нижнє листя). Цк економно і ефективно.
@ВикторТс4 ай бұрын
З польськой картоплi, яловостi, нема! Через десяток рокiв, деколи бува! 😅
@ГаннаСало-д3я10 ай бұрын
Чи можна обробляти бульби картоплі перед посадкою триходермою.
@2v4vomelnyk0v2v10 ай бұрын
Можна, точно не нашкодить. Але від жука не захистить. Бажано б ще і Ентоцидом чи Картоплексом (метаризіум + боверія) від колорадського жука. Ці препарати бажано вперше внести (можна побризкати) ще до посадки або навіть ще одразу після викопування картоплі (минулого сезону). А потім додатково обробити картоплю.
@ГаннаСало-д3я10 ай бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v велике дякую.
@ГаннаСало-д3я9 ай бұрын
Можна баковою сумішшю (триходерма+ картоплекс) обробити насіннєві бульби, чи не змішувати?
@Татьяна-м6р4б Жыл бұрын
Що таке боверія та ви ще щось назвали, але я не зрозуміла. І де його брати? ( Те, чим прикидаєте картоплю перед загортанням грабельками)
@наталіякирилова-ъ8я Жыл бұрын
Боверія та метарізіум. Гриби, які знищують колородського жука, личинок хрущів,.... Дуже гарні препарати, але їм потрібні спеціальні умови: температура, вологість... Запитайте в садових магазинах. Є порошки, а є рідкі. УВАГА УВАЖНО ОЗНАЙОМТЕСЬ З ТЕРМІНОМ ПРИДАТНОСТІ!!!
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Про боверію і метаризіум Вам уже розказали). А загортаю землею.
@olexandrlevchenko5688 Жыл бұрын
Ваша думка про такий препарат як Картоплекс від enzim для картоплі та на перці, баклажані та на томатах ?
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Препарат прекрасний! У ньому мене найбільше тішить наявність боверії та метаризіуму - грибів, які жеруть грунтових шкідників (хоча не тільки це; вони продукують фітогормони). Ну а бацили різні, то вже як приємний бонус. Треба дотримуватися інструкції
@ludabezuh774410 ай бұрын
Доброго здоров'я а порадьте будь ласка чи треба обрізати картоплю коло хвостика і чи е це корисним
@2v4vomelnyk0v2v10 ай бұрын
Не зовсім зрозуміла, що Ви маєте на увазі.
@ludabezuh774410 ай бұрын
На картоплі е хвостик або як у нас на Вінничіні кажуть,,жопка,,то якщо обрізати буде якась користь
@ЮрійОнищенко-б4с Жыл бұрын
Це схожа картопля на Белу росу, бо має вічка жовтого відтінку.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Нажаль (чи на щастя) - це не Бела Росса. Вона у мене теж є.
@ПриступаІгор Жыл бұрын
Посадив картоплю біля Луцька 10 квітня, а сходить в середині травня. ))))))
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Посадила 29 квітня. Тиждень, як зійшла)))
@olexandrlevchenko5688 Жыл бұрын
Яке добриво по листу Ви викорустовуєте і скільки раз ?
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Використовую те, що маю на той конкретний момент: може бути калій сульфат (ст.ложка на відро води, можна додати половину ложки карбаміду або кальцієвої селітри) або Плантатор, Плантафол типу "Дозрівання плодів" або "Зав'язь за інструкцією, пакетик на відро), або настій попелу (200г на відро гарячої води, води стоїть 5-6 годин, процідити, можна також додати карбамід) Усе це - для позакореневого, листового підживлення (гарно збризкати, у тому числі і нижнє листя). Я вирощую тільки ранню картоплю, тому використовую один раз ( у неї коротший вегетаційний період), як тількти на окремих рослинах починають закладатися бутони. Якщо у Вас середня або пізня -тоді можна двічи - перший на початку масової бутонізації і одразу після цвітіння.
@kiparis102 Жыл бұрын
Здрастуйте. Чи пробували вирощувати картоплю з насіння?
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Так. Кілька разів вирощувала. На перший рік виростають невеликі бульби, а вже на другий - повноцінні. Насіння було куплене. Мала бажання зібрати своє і виростити, щоб свій посадковий матеріал оновити, але завадила війна.
Біопрепарати зараз широко продаються. Не у повному розумінні "зараз", бо їх саме тепер запускають у виробництво, щоб встигнути до сезону. Адже, зазвичай, біопрепарати мають малі терміни (сухі - більші, а рідкі - від 2 до 6 місяців). Продають в магазинах для садівників-городників та в інтернет-магазинах.
@Галина-ы8ъ7в10 ай бұрын
я чому запитав...колись цим займався Чернігівеліткартопля....а ці єпешники як продадуть так і в носі закрутить...хоч зважаючи на те що картоплю та і овочі вирощують одноосібники могла б і держава плече підставити як свого часу з висадженням польових лісосмуг...п.с. якшо вийде результат по картоплі -запишіть в граматку і мене...буду вдячний...на цьому низенько кланяюся...@@2v4vomelnyk0v2v
@2v4vomelnyk0v2v10 ай бұрын
Так тішить Ваш галантний стиль спілкування! 😊. Біопрепарати можна нарощувати самому і досить успішно. Варто купити трішки і розмножити. Тут, на каналі я розповідаю, як це можна зробити (є кілька відео). Сподіваюсь, іще зніму.
@АллаРеміцькі Жыл бұрын
Де берете метарізію і ту другу,вже забула як.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Спочатку треба купити готові препарати, а потім розмножувати до безкінечності. Про триходерму і бацили є відео. Незабаром буде про метаризіум і боверію.
@АллаРеміцькі Жыл бұрын
@@2v4vomelnyk0v2v дякую,будьте здорові.
@ОрисяВоропай Жыл бұрын
Чи можете поділитись насінням батату😊
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Насіння не маю, бо лише перший рік почала вирощувати. До того ж, він не завжди цвіте. А про посадковий матеріал написала вам у коментарі до відео про батат
@АлинаЗемная Жыл бұрын
Моє вітання.Відносно батату, виріс гарний, але був солодким.До того ж він погано зберігався в погребі.Мені все не сподобалося, якщо чесно.
@2v4vomelnyk0v2v Жыл бұрын
Є багато сортів батату: і більш солодкі, і менш. Я маю шість сортів. Звичайно ж, будь яка їжа, як кажуть, на любителя. Мені подобається:).Зберігати треба у сухому місці.