Padlófűtés van ami üzemeltethető kondenzációs gázkazánról vagy egy 24-kw-os elektromos kazánról.
@zsoltagocs75357 ай бұрын
Passziv házhoz kivallo,egyebkent felejtos!
@andsaa46424 жыл бұрын
Jó volt a videó érthető, világos
@smartablog4 жыл бұрын
Köszönöm! :-)
3 жыл бұрын
Gázkazán mellè hőszivattyút hogy lehet bekötni? Erről infó lenne?
@smartablog3 жыл бұрын
Hidraulikusan ellenőrizni kell a primer kört, mert a hőszivattyúnak kell egy minimális rendszertérfogat (puffer) amire dolgozni tud. Célszerű szakemberrel felméretni a csatlakozás környékét. A működést tekintve a hőszivattyúnkhoz adnak egy kis vezérlőpanelt, ami indítja a kazánt és leállítja a hőszivattyút. Azt, hogy mikor történjen ez a váltás, az adott külső hőmérsékletnél történik, amit a hőszivattyú a kültéri egységén keresztül mér. Ez azért fontos, mert a hőszivattyú annál gazdaságtalanabbul működik, minél hidegebb levegőből kell kinyernie a hőt, így beállítható egy olyan külső hőmérséklet, ami alatt már ne ő dolgozzon, hanem a kazán, hisz ekkor már a kazán lesz gazdaságosabb. Javasolt hőmérséklet: -5…-10°C.
@petertoth12373 жыл бұрын
felület hűtésnél, hogy oldható meg a páralecsapódás problémája?
@smartablog3 жыл бұрын
A felülethűtésnél a páralecsapódás elkerülését olyan fali termosztátokkal oldják meg, amik páratartalmat is érzékelnek és ha a páratartalom emelkedik akkor beavatkoznak a vízoldalba. A beavatkozás lehet egyszerűbb (kizárja az adott kört, vagy panelt) vagy intelligensebb (a beáramló víz hőmérsékletének emelése keverőszelep segítségével). A lényeg mindkét megoldás esetén, hogy a mennyezet felületének hőmérséklete ne csökkenjen le arra a hőmérsékletre amin a pára már kicsapódhat. A fent leírt szabályozás a szekunder oldal feladata, vagyis az adott mennyezethűtési rendszer szabályzóihoz tartozik.
@funnyfanni77743 жыл бұрын
Jó napot! Képzelje, a maga videóját kellett lejegyzetelnünk technika órán! Ha nem tölti ezt fel, megspóroltam volna fél órát az életemből, de helyette hallgathattam a sok kamut a szuper fűtési rendszerekről! *Fizetett promóció* Szóval ezért pénzt is kap! Nos, köszönöm szépen az osztálytársaim nevében ezt a csodálatos és felejthetetlen videót! Sokat tanulhattunk belőle!
@smartablog3 жыл бұрын
Lehet, hogy dühös vagy, mert a tanárod az én videómat találta meg a neten, és úgy ítélte meg, hogy elég jól össze van szedve minden információ erről a fűtési rendszerről, és neked ezt kellett meghallgatni, és nem a tanárod mondta el ugyanezeket az információkat, és szerinted ez az én hibám...hát... erre az okfejtésre is szánj egy kis időt, hogy mi mivel van összefüggésbe ;-) A lényeg, hogy neked így is úgy is ezt valami miatt el kell(ett) sajátítani, tehát csak a formátum volt más, nem könyvből kellett jegyzetelned, hanem videós anyagból. Ezért miért a videó készítőke a hibás? Vagy a tankönyvek esetében is szidjátok a kiadót? Ha nem adja ki a tankönyvet, akkor nem kell időt töltenetek a tananyag elsajátításával? Végül is ez is egy nézőpont. Ha elmúltál 16 éves, akkor ez is lehet egy döntés, hogy nem akarsz újabb ismereteket, hanem elmész inkább kapálni. Egyébként pedig szívesen, hogy 30 percben megtudtál minden infót, és nem kellett órákat töltened azzal, hogy ezeket az információkat összegyújtsd különböző helyekről, mert az nem lett volna meg 30 perc alatt. Nekem ebben a videóban kb. 2 nap háttérmunkám van. Több tucat szakmai anyagot olvastam el - egy részét angolul, mert magyarul nem érhető el minden - és több órát beszélgettem fűtéstechnikai szakértőkkel. Ezt az időt és energiát megspóroltam neked is és az összes osztálytársadnak is ;-) Arra a feltételezésre pedig, hogy valami azért kamu, mert fizetett hirdetést tartalmaz, nem az a válasz, hogy Funny Fanni accounttal ide írod, hogy szerinted az és pont, hanem az, hogy előveszed a kritikus gondolkodásodat, beleásod magad a témába, és pontról pontra, szakmailag hitelesen, hivatkozásokkal megjelölve megkérdőjelezed az állításaimat. És akkor el tudunk kezdeni beszélgetni értelmes, intelligens emberek módjára egy adott szakmai kérdésről :-D
@Sarngok2 жыл бұрын
Tudom, hogy sok mindentől függ, meg minden, de nagyjából mennyibe kerül egy átlagos közepes családi háznál a rendszer telepítése?
@smartablog2 жыл бұрын
Keresd a Daikin bemutatótermét, segíteni fognak :-)
@dobosbence12024 жыл бұрын
Nekünk is az van napelemmel. Nagyon megéri.
@anikonyilas16614 жыл бұрын
Nekünk geotermikus fűtési rendszer van napelemmel társítva, szerintünk ez a legjobb, mert nincs fűtési és villany költség!
@smartablog4 жыл бұрын
Szuper, hogy ilyen jól össze tudtátok kombinálni ezeket a környezetbarát megoldásokat! :-)
@dobosbence12024 жыл бұрын
a geotermikus az egyik legjobb. Bár nagy beruházás, de hosszú távon jól jársz vele.
@erdokerek28002 жыл бұрын
@@dobosbence1202 A geotermikus fűtéshez kb mennyi zsetont kell összegyűjteni?
@richirichi5812 жыл бұрын
@@erdokerek2800 Az összeset!
@erdokerek28002 жыл бұрын
@@richirichi581 Ok, köszi a segítséget!😃
@zoltanbalassa52994 жыл бұрын
eléggé el van ferdítve az egész! Nagyon magas beszerelési költség,mindenképpen kell alternatív fűtés vagy egy rakás pénz fűtőpatronra vagy áramköltségre!Nem hozza be az árát mert magas a rendszeres szervízköltség és nem hozza be a befektetett költséget 10 év alatt se,míg 10 éven belül biztosan tönkre megy.A gazdagok játékszere,semmiképpen sem egy átlag ember alternatívája.
@smartablog4 жыл бұрын
Ez saját tapasztalat?
@zoltanbalassa52994 жыл бұрын
@@smartablog Épületgépész technikus vagyok
@peterszigetvari57624 жыл бұрын
@@zoltanbalassa5299 most építek házat és elöször mi is hőszivattyús fűtést szerettünk volna. Ami miatt változtattunk pont a befektetett pénz nagysága. Mire megtérülnek addigra valami tönkre is megy. Gazdagok játékszere....ez van.
@farkastibi3 жыл бұрын
@@zoltanbalassa5299 milyen futesi-hutesi rendszert ajanlanal akkor ar/ertek aranyban?
@erdokerek28002 жыл бұрын
Mennyit értesz egy "rakás"pénz alatt?
@KarolyMagyar2 жыл бұрын
egy dolog amit nem tudsz értelmes címet adni a videodnak
@smartablog2 жыл бұрын
Ez is egy vélemény 🤷🏼♀️ de az a jó hír, hogy ha van saját KZbin csatornád, akkor ott te a saját videóidnak olyan címet adsz, amit szeretnél 😉 és ígérem, én nem megyek oda okoskodni 😆
@Billitery4 жыл бұрын
Pont ezen gondolkodtunk, mi napelembe fektettünk, de megérte.
@smartablog4 жыл бұрын
Ez nagyon jó, hogy megnéztétek az alternatív lehetőségeket is, és megújuló energiaforrást választottatok! :-)
@asdasd-oq3yg3 жыл бұрын
A padlófűtés egyik nagy hátránya, hogy a meleg levegő felfelé áramlik, és emiatt, a szokásosnál sokkal jobban száll a por a lakásban. Ennek következtében a porcicák száma is megnőhet. Emiatt sokkal könnyebben kialakulhat porallergia vagy asztma. A másik probléma, hogy a fűtéscsövekben áramló víz vízérsugárzást generálhat, ami keringési problémákat, reumát, vagy egyéb különböző típusú megbetegedéseket okozhat. A technológia szintén nagy hátránya, hogy a lábakban lévő vénák kitágulhatnak tőle, így a visszérgondokkal küzdőknek kifejezetten ellenjavallt a padlófűtés használata.
@Watt253 жыл бұрын
Vízérsugárzást. Azt. Nem csodálom, hogy nem adod a neved ehhez a butasághoz.
@katalinlenky33222 жыл бұрын
Hülyeség! 30 éve élek padlófűtéses házban és szuper! Semmilyen egészségügyi kockázata nincs! Sokkal veszélyesebb ha kólát, vagy energiaitalt vedel valaki. Ami a porcicákat illeti: egy héten egyszer azért fel kell mosni...😏