Mezben is cukor van és a fluorid meg elcseszi a tobozmirigyet
@zsuzsasas85015 жыл бұрын
Köszönöm! Örülök, hogy rád találtam. Sokrétű tudással rendelkezel.
@jutuber3045 жыл бұрын
Én pedig örülök, hogy rám találtál :-)
@rottweileresistvan2 жыл бұрын
@@jutuber304, én pedig örülök, hogy ti örültök.🙂👍🥂✍️
@jutuber3042 жыл бұрын
@@rottweileresistvan :-D
@elr71054 жыл бұрын
Elképesztő vagy! Iszom szavaidat, saját tapasztalatból mondhatom, hogy teljesen igazad van. Tudjuk, hogy mennyi káros anyag van a fogkrémekben ill. a tusfürdőkben is. Tényleg nem kell megvenni mindenféle újabb terméket, amit a piacra dobnak. Én ösztönből nyúltam a zöldteáért és a fogselyemért. Szuper amit csinálsz! Köszönöm!
@jutuber3044 жыл бұрын
Én köszönöm a visszajelzést! :-)
@andreagyori31919 ай бұрын
Nagyon értékes műsor. ❤ Talan még menteni tudom a maradék fogamat.
@jutuber3049 ай бұрын
Reméljük... 🙂
@denesszabo5629 Жыл бұрын
A fogápolást nem kerülöm,de túlzásba se viszem.Gyerek koromban sok édességet ettem és a fogkefét akkoriban nem igazán ismertem.Most 61 éves vagyok,minden fogam meg van és egyetlen sérült,romlott fogam se nincs.A fogorvos számomra ismeretlen fogalom.Anyám 92 évesen halt meg és a saját fogaival evett.Ha jól emlékszem,2 foga hiányzott.
@lajosnАй бұрын
Köszönjük. Valaki használ még 15-20 perc kókuszzsír öblögetést, ami a baktériumokat öli ki a szájból. Valaki még fahéjolajat is csöpögtet bele (mértékkel), hogy a rossz bacik védőhártyáját feloljda és jobban hasson az úgynevezett oil pulling.
@MáriaBezerèdiАй бұрын
@@lajosn C és D vitamint kapnak,mégis van problémájuk.
@bandyel20075 жыл бұрын
A rendszeres, lehetőleg zöld tea fogyasztása nálam is bevált módszer, illetve a gyakori propoliszos öblögetés, kb. 10 éve alkalmazom, azóta nincs szuvas fogam. 👍
@jutuber3045 жыл бұрын
Akkor én vezetek a 20 évvel :-)
@timea.n.s Жыл бұрын
Én is köszönöm! 🙏🤗
@miklosbordas830 Жыл бұрын
😮ez meglepő. 5éves koromtól az ellenkezőjét tanítottak nekem. Lehet hogy ezért is került mű fogazat a számba 😊 ( És akkor még mennyi más téren is voltam/ unk megtévesztve?) Ez már nem vicces😊. Kezdem megérteni (?)hogy még a jóindulatú nevelés, tanítás is a " korszellem"-én alapszik .
@jutuber304 Жыл бұрын
Ahogy mondod...
@andrassimon71696 жыл бұрын
Jo video, egyetertek! En olyat is hallottam, hogy regebben szalonnabort ragtak eves utan fogmosas hijan. Ugyan igy, az olajos magvak ragasa es szajban tartasa kb. 10 percig, apolja a fogzomancot.
@jutuber3046 жыл бұрын
Pontosan... a kioldódó nyomelemeknek köszönhetően :-)
@tildasandor28674 жыл бұрын
@@jutuber304 jóóók a meglátások (úgy általában IS !!! '.) ... épp ezrt , kíváncsi vagyok a véleményedre az (...ájurvédikus ? - reggeli ) olajrágásrol .
@jutuber3044 жыл бұрын
@@tildasandor2867 független attól, hogy elég régi módszer, én csak egy újra felkapott divathóbortnak tekintem. :-)
@Daredevil197909215 жыл бұрын
Dr Rulek Cibóki magaslatogik jutunk vajon?
@jutuber3045 жыл бұрын
Ki tudja... :-)
@gombamania89484 жыл бұрын
Sőt, szerintem Rulek még Czibókon is túltesz.
@jutuber3044 жыл бұрын
@@gombamania8948 Isten útjai kifürkészhetetlenek...
@erikacsanyi4611 Жыл бұрын
Szia Zoli! Én úgy lettem tanítva, hogy a fluoridot kerüljem( hogy az rákkeltő , és egyfajta ideg méreg) Így én, eddigi életemen àt,kerultem a fluoridos termékeket!Száj vizet ( csak is 100%gyogynovenyest használok!) 48-éves vagyok, fogorvosnál csak a kötelező iskolai kontrolokon vettem részt! Tehát 48 évesen nincs lukas fogam, nincs tömött fogam stb… teljesen épek a fogaim🙏🏻🤍 Ezek szerint neked jó véleményed van a fluorodról? Nagyon hálás lennék , ha csinálnál ebben a témában is egy videót!! Üdvözlettel 🫶🏻
@jutuber304 Жыл бұрын
Köszi, az is meglesz... 🙂
@justanexample1251 Жыл бұрын
Kedves Zoli! Nagyon szuper videó volt! 2 kérdés viszont felmerült bennem. A fogpiszkálóból kiindulva érdekelne mi a véleményed a kemény fogú “hard” típusú fogkefékről? Illetve hogy az esti fogselyem használatát kiválthatja-e akkor is egy kellemes mézzel édesített például “nyugtató” tea? - a hangsúly természetesen a mézen van. Válaszodat munkásságoddal egyetemben lelkesen várom és hálásan köszönöm! :)
@jutuber304 Жыл бұрын
A fogselymet szerintem semmi nem válthatja ki, a kemény szőrű fogkefe pedig azért jó, mert a fogkő kialakulását is nagy mértékben gátolja... 🙂
@ultragyors3 жыл бұрын
Én fogatmosni napjaban egyszer szoktam jóval az étkezés utan.Szedek tablettas c vitamint bőséggel és munkaban csak aszkorbinsavas vizet szom amivel szoktam öblögetni.Mostanra a fogaim olyan erőssé váltak,hogy a keményebb husokat is meg tudom enni ugy,hogy nem faj az egész fogazatom és az inyem.Persze a táplálkozásom elég szigorú és a vitaminoktól sem félek.Az aszkorbinsavas vizzel való öblögetésről mi a véleményed?
@jutuber3043 жыл бұрын
Ha képes belőle felszívódni a vitalizáló anyag, akkor nagyon jó. :-)
@tomy88trance Жыл бұрын
Üdv! Nekem 18 éves koromig semmi baja nem volt a fogaimnak (pedig rettentő édesség mániás vagyok), legalább is nem fájt ,aztán lehet csak elsumákolták a dokik, hogy van ott valami ,hogy később legyen vele gond :/ :D Nos pótolni még nem kellett ,habár már sajnos lenne mit ,de mivel hátsó ezért nem annyira zavaró. 34 éves vagyok jelenleg ,de ez még változhat :D Én reggel este mosok fogat viszont sajnos rögtön evés után, megpróbálom az elhangzottakat és várok 1 órát ,csak nem mindig van idő :/ :) Az a másik problémám ,hogy kávés vagyok, igyak helyette zöld tea+méz kombót? Illetve gondolom cukor meg citrom nélkül ? Illetve ,ha már fáj akkor mindenképpen orvos vagy van arra is valami javaslatod?
@jutuber304 Жыл бұрын
A mosással kapcsolatban elmondtam, amit tudni kell, ha pedig már fáj, akkor csak a doki marad, de minél előbb... 🙂
@jakabgipsz14838 ай бұрын
Pálinkával öblögetés???
@jutuber3048 ай бұрын
Szigorúan 😀
@suttyotolvajfideszbanda59835 жыл бұрын
Az ugy jo hogy este megcsinalom a teat es csak reggel iszom meg hidegen ? Gargalizalni kell a teaval vagy csak siman meginni ? Mennyi mez kell bele ?
@jutuber3045 жыл бұрын
Jó. Simán meginni. Egy evőkanál méz. :-)
@suttyotolvajfideszbanda59835 жыл бұрын
@@jutuber304 koszi szepen Zoli
@jutuber3045 жыл бұрын
@@suttyotolvajfideszbanda5983 nagyon szívesen :-)
@janosneszeitz42915 жыл бұрын
Mi a véleményed a száj öblitőkről?
@jutuber3045 жыл бұрын
Durvábbak a méznél vagy teánál, ...én úgy gondolom, hogy azok már a szájüreg természetes védekezőkészségét is kinyírják.
@landlei88045 жыл бұрын
a szâjviz totâl ârtalmas a fluorid pedig hochgiftig!!!
@imredomotor1736 Жыл бұрын
Sziasztok csak egy megjegyzést szeretnék hozzáfűzni amit a saját tapasztalatomból hosszú életem folyamán szereztem fontos aha fogmosás nagyon fontos hogy a Zoli említette és evés után közvetlenül nem fogat mosni ha nem jó alaposan langyos vízzel öblíteni a szájat ezzel sok nem oda való dolgot el tudsz távolítani sziasztok jó mi jó egészséget
@NR-HUN Жыл бұрын
Hát most nem értek egyet a fogpiszkáló ellenességgel. 44 évesen minden fogam saját növesztés. 1 lett kihúzva, mert sor mellé nőtt. Tömés az van, de kizárólag korona barázdában kialakult szuvasodás miatt. Ezt a részt állítom, hogy a legnehezebb kimosni kefével. Szerintem ezen tud segíteni a szájvíz (Glistert használok, mert ár-ban ez a legjobb és a tapasztalatom az 15 éve, hogy nincs hiba vele) valahogyan, mert amióta használom, azóta ezek sem okoztak bajt. (vagy már szinte az összes tömött, ezálltal nincs mély barázdájuk, amit ne lehetne takarítani.) :) Szerintem a fogkefe is simán be tudja nyomni a fogíny-fog mellé a nem oda valókat, nem beszélve a keményebb kenyérhéjról, ropogós vizeszsemléről, vagy a pattogatott kukoricáról. Én minden nap használok fogpiszkálót. Nem fát. Csak műanyagot. Nem a foginyemet zaklatom vele, hanem a fogközöket/felületet. A fogselyem csak két szorosabb fogközümnél kell, de a többinél is hasznos. Én a forró/hideg/jeges italok/ételek fogyasztását tartom a legrosszabb fogpusztítónak. Ráadásul az emberek szinte imádják télen a hidegben lehült fogaik közelébe, vagy rá önteni a forró italok bármilyen formáját, illetve melegben, vagy felhevült állapotban ezek ellenkezőjével sokkolni a fogakat. Én jobban szeretek hövösebb italt, de nem hűtőből előkapottat, illetve langyos italokat fogyasztani. Fogkő leszedésem 1x volt (azt mondták nincs sok, de ott van jobban, ahol a mirigyeim beküldik a nyálat). Nekem a barázdák zárása segíthetett volna mondjuk csontfogra cserélődést követően. De amúgy a többivel egyet értek. Bát minden lehet rossz is, ha elrontják a mértéket. Jó munkát és egészséget!
@jutuber304 Жыл бұрын
Köszi, viszont! :-)
@gombamania89485 жыл бұрын
Nekem semmi bajom a fogpiszkálóval. Igazából nem arra használom, amire ki van találva, hanem az erdőben szedett gomba mosásakor kaparom ki a gomba lemezei között rekedt kosz(oka)t.
@jutuber3045 жыл бұрын
Jó még a köröm alá rekedt kosz eltávolítására is :-)
@gyorgynehonti90342 жыл бұрын
A fluoridos fogrémet most nem ajànlják. 2 évvel ezelőtt még nem volt téma.
@jutuber3042 жыл бұрын
Dehogynem, már nagyon régóta téma... :-)
@gyorgynehonti90342 жыл бұрын
Akkor hasznos vagy káros a fluoridos fogrém szerinted. Én neked hinnék meg magamnak
@jutuber3042 жыл бұрын
@@gyorgynehonti9034 több, mint 30 éve használom. ...nem tudom, mennyi idő kell még, hogy hazavágjon... :-)
@gyorgynehonti90342 жыл бұрын
Én pedig 70 éve. És most az ellenkezőjét hallom. Nekem már mindegy, de mi az igazság vajon?
@jutuber3042 жыл бұрын
@@gyorgynehonti9034 biztos, hogy nem káros.. :-)
@Zololo743 ай бұрын
Én így tudom, hogy fogmosás után a tea elszinezi a fogakat, illetve reggeli előtt rendszeresen éhgyomorra a méz, vagy bármilyen édesség az előbb utóbb cukorbetegséghez vezet Egyébként egyetértek veled, de ezek is igazak tudomásom szerint
@jutuber3043 ай бұрын
@@Zololo74 akkor nekem végem. 30 éve így teszek, így élek... 🙂
@gyulabanko73115 жыл бұрын
Nagyon egyet értek veled az én gyermekem minden éves után fogat mos. sőt még használja a liszterin nevű száj oblitot el mondása szerint naponta biztos ötödször hasznalja egynap hogy ne legyen szakszaga én nem értek vele egyet de mar anyira megszokta hogy N mond le a megszokadarol. Azt hiszi így jó így érzi jol magát hogy rendben van a.szaj higeniaja N értek vele.egyet de ő tudja felnőtt ember
@jutuber3043 жыл бұрын
nagyon nem jó :-)
@janosattilalakatos16658 ай бұрын
Én úgy tudom, hogy étkezés után legalább 30 percet kell várni a fogmosással. Én is így szoktam tenni.
@jutuber3048 ай бұрын
Legalább... 🙂
@laszlopalotas56655 жыл бұрын
na ezt a tanácsot majdnem későn láttam! A korom miatt! :-D
@jutuber3045 жыл бұрын
Azért, remélem, még van értelme alkalmaznod :-)
@laszlopalotas56655 жыл бұрын
@@jutuber304 Ezt én is remélem csak! :-D
@jutuber3045 жыл бұрын
@@laszlopalotas5665 :-D
@uveuve37885 жыл бұрын
Nem lett volna egyszerűbb inkább azt mondani, hogy ha fogpiszkálót használunk akkor nagyon vigyázzunk az ínyünkre? Szerintem simán lehet úgy használni hogy nem is érünk egyáltalán hozzá. Valamint a fogselyem használatakor ha helytelenül használjuk ugyanúgy megsérthetjük… Vagy rosszul gondolom?
@jutuber3045 жыл бұрын
Részegen ne selymezz! :-D
@uveuve37885 жыл бұрын
Pedig szerintem egy fogselyemmel könnyebb elvágni az ínyünket mint egy fogpiszkálóval… :)
@jutuber3045 жыл бұрын
@@uveuve3788 azzal nincs baj, ha elvágod... a piszkálóval felnyomkodod. :-)
@uveuve37885 жыл бұрын
Most a videó után, már pláne igyekszem ezt elkerülni. :) Amúgy a klasszikus szájvizek nem jók?
@jutuber3045 жыл бұрын
@@uveuve3788 kinyírják a szájunk természetes védekezőkészségét. Már eleve legyengítettük a szájápolással, ezért van 200-szor annyi káros baktérium az emberek szájában, mint pl. a kutyákéban... :-)
@babikajtar16695 жыл бұрын
Nem tudok Önnel vitatkozni!
@jutuber3045 жыл бұрын
Vannak, akik szerint nem is érdemes :-)
@szilardszolloskei5 жыл бұрын
Mi a helyzet az étkezés után együnk egy almát dologgal, valamint pálinka? Elvileg mind a kettő semlegesíti a káros hatású savakat. Amúgy a szajvíz szerintem jó cucc, a fogak között maradt kaja meg szépen szétmar mindent, a fogspriccelőt nem említetted én azt használok, mert vannak olyan helyek, amiket mással esélytelen takarítani.
@jutuber3045 жыл бұрын
Az is egy megoldás... a szájvízzel az a baj, hogy szőnyegbombázást csinál, így teszi lakhatóvá minden baktérium számára a szájüreget. Ezért sokkal fertőzőbb az emberi harapás, mint bármi más állaté... :-)
@Alfonz645 жыл бұрын
Én még a szájvíz használatát pártolom. Szépen lefertőtleníti, és nem indul meg a szuvasodás folyamata. Én még a fogmosás után is ajánlom. Ha nincs lehetőség fogat mosni, érdemes szájvizet használni.
@jutuber3043 жыл бұрын
igen, érdemes :-)
@balazsherold11245 жыл бұрын
Mézes tea estére? A teában koffein van, ami élénkítő hatású. Lefekvés előtt meginni nem gondolom jó ötletnek. A mézek kb 80%-a cukor, azért ezzel érdemes számolni. A cukor nem fogbarát.
@jutuber3045 жыл бұрын
Kicsit több odafigyelést, ha kérhetném! Mézes tea reggel. Fogselyem este :-)
@balazssolymos573910 ай бұрын
Az esetek 99%ban egyetértek Zolival de itt nagyon nem. 1. Mi értelme van kaja után 1 órával fogat mosni? Nem értem...2. A fog az kifejezetten genetika kérdés. Ismerek egy csajt(40éves),kb 20 éve dohányzik, napi 2 doboz cigit sziv és a mosolya olyan, mint ha Hollywoodban lenne. Ismerek egy rettenetessen igénytelen embert(37éves),mindent összezabál és saját maga bevallása szerint egész életében 1 lyukas foga volt, és tényleg, szép fogai vannak. Mi ez, ha nem genetika?! Természetesen nem azt mondom, hogy folyamatosan fogat kell mosni. Én annyit mondok, hogy a legnagyobb szerepet a genetika adja
@jutuber30410 ай бұрын
Valamit nagyon félreértettél. Én arról beszéltem, hogy tilos kaja után fogat mosni. Ha valaki mániásan mossa, az minimum 1 órát várjon. ...csak a lefekvés előtti, napi 1xi fogmosásnak van értelme... 🙂
@attilanagy1811 Жыл бұрын
"Így őrizheted meg legtovább a fogaidat" Nem szólsz be másoknak szemtől szemben! 😆☝
@jutuber304 Жыл бұрын
Például 😀
@DavidDavid-by1ld Жыл бұрын
Zoli, a reggeli teával kapcsolatban cukorbetegek számára mit javasolsz? A méz nem a legideálisabb. Olvastam ugyan, hogy a zöld és fekete tea is segít a vércukorszint csökkentésében.
@jutuber304 Жыл бұрын
Kevés méz, vagy natúr... 🙂
@gr.gr.9886 Жыл бұрын
A fluor minden változata káros! Már gyártanak mentes fogkrémet is, nyugaton kapható. Itthon nem találtam ilyet.