A szőlő permetezési menetrendje, permetszerek bemutatása és hasznos tippek a növényvédelemhez.

  Рет қаралды 16,943

Youtube Borász

Youtube Borász

Жыл бұрын

Ebben a videóban bemutatnám, hogy milyen gombabetegségekkel kell számolnunk a szőlőben. Elmesélem milyen permetezésifordulókat szoktam beiktatni az év során, illetve, hogy milyen permetszereket használok a különböző kórokozókkal szemben.
Ha tetszett a videó nyomj egy LIKE-ot, ne felejts el feliratkozni a csatornára,
Ezt itt tudod megtenni:
Y O U T U B E B O R Á S Z :
bit.ly/3XgBfQA
Ne feledd!
Minden jó, ha a vége B O R !
#grape #grapewine #wine #winelovers
Ha van kedved csekkold a többi oldalamat is, ahol a pincészet történetével is megismerkedhetsz!
F A C E B O O K :
bit.ly/3Ym9BmY
I N S T A G R A M :
bit.ly/3lmmbUB
Ezekből a forrásokból tudtok mélyebben informálódni a videóban elhangzott anyagokról:
EXCEL TÁBLA A PERMETSZEREKRŐL:
bit.ly/3ptIObx
SZŐLŐ GOMBABETEGSÉGEI:
bit.ly/42zSr7k
PERMETEZÉSI MENETRENDEK:
bit.ly/3M0pjPz
NÖVÉNYVÉDELMI KISOKOS:
bit.ly/42ydLKr

Пікірлер: 29
@attilaczegledy3970
@attilaczegledy3970 6 ай бұрын
Remek,így igazi az éves permetezési munka!Köszönöm szépen ,jó minta!
@youtubeborasz
@youtubeborasz 6 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm! :)
@sandormolnar6672
@sandormolnar6672 Жыл бұрын
Köszönöm nagyon ezt a videót, nagyon hasznos a számomra.Várom a következő videót a hajtásválogatásról. Tovabbi jó munkát.
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Kedves Sándor! Köszönöm a bíztató szavakat! igyekszem jó tartalmakat hozni a jövőben is!
@dezsohorvath6913
@dezsohorvath6913 Жыл бұрын
Köszi, remek videó! Külön zene a fülemnek, hogy nem én vagyok olyan béna, hogy három permetezéssel nem tudom megvédeni a szőlőt.Sok hasznos infót kaptam, én is adnák egyet. Nem szép dolog becsapni a feleségedet. :-)
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Kedves Dezső! Köszönöm a bíztató szavakat! A Tanácsot igyekszem megfogadni! :)
@dezsohorvath6913
@dezsohorvath6913 Жыл бұрын
@@youtubeborasz 👍🏻👍🏻👍🏻
@matelederer2660
@matelederer2660 Жыл бұрын
Helló, úgy tudom a spilan és a full5cs nem atkára való, tetveket és molyokat irtja. Atkára flumite, vertimec, nissorun, ortus. De nincs zöld könyvem, csak a leírásokat olvasgatom. Üdv
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Kedves Máté! Köszi szépen a hasznos infókat!
@bazsotom
@bazsotom 6 ай бұрын
Így van! :) Mospilan nem jó atkára! És már 2es kategóriába tették!
@csabakriszeg
@csabakriszeg Жыл бұрын
Hát nekem ez a permetezés 8-9 igen sok, én ezekkel a szerekkel 4-5 permetezéssel megoldom az éves növény védelmet.
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Kedves Csaba! Annyiból oldja meg a gazda, amennyiből tudja! Ahány ház annyi szokás! Nekem ugye borszőlőim vannak, amik általában szeptember végén érnek be teljesen. Így valahogy át kell vészelnem ezt az időszakot. :) Milyen szereket használsz, és milyen permetezési fordulókkal dolgozol? Köszi a választ!
@csabakriszeg
@csabakriszeg Жыл бұрын
Kedves Tamás! Én is azokkal a szerekkel dolgozóm mint te, annyi hogy lombos ,zsendült állapotban a levél trágyába keverek Vegesol erest. Viszont a szőlőimet rendszeresen etetem trágyás vízzel. A permetezési menetrendem, lemosó, 5leveles állapot, virágzás elött, bogyósódás, lombos állapot, az őszi lemosó nálam felejtős. A kertemben jelenleg 35 fajta csemegeszőlő van, új telepítés a régit kivágtam mert szerettem volna olyan szőlőt ami biztosan tuti és ismerem. A borszőlőm Kesztölci vásárolt, mikor milyen, pont mikor milyen fajtát innék. A videók tutik, tisztelettel Csabi gyerek.
@KerperFerenc
@KerperFerenc Жыл бұрын
Nincs bajom a méhekkel, de a szőlőt nem ők porozzák. Remélem csak én értem félre, de már a többi gyümölcsfád elvirágzott, akkor mire is kellenek majd a méhek? Mospilan évente 2x szabad, mintha azt tanácsolnád, hogy többször is lehet?
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Szia Feri! Igen néha még nem sikerül teljesen egyértelműen fogalmaznom, én évente csak egyszer szoktam használni a Mospilant, szerencsére kitart a szüretig nálam. :)
@szekertamas
@szekertamas Жыл бұрын
14:20-nál azt mondod, hogy a szüretig kizárólag kontakt szereket használjunk, mert a kontakt szerek élelmezési várakozási ideje nulla nap.... Hát, nem tudom.... a RÉZ évi-je szőlőben tudtommal 21 nap, szóval, szüret előtt 3 héttel még letolhatod rézzel, de utána már ne... én ugyan csak csemegeszőlővel foglalkozom, de biztosan nem tolnám le rézzel szüret előtt, főleg, hogy az egész család imádja a csemegeszőlőt, és nem egyszer nyersen, mosatlanul esszük a fürtöt ... (Még valamit: valahol azt mondod a videóban, hogy a Full 5 CS felszívódó.... ez sem oké, a Full 5 CS kontakt szer (lambda cihalotrin), ennek évi-je 7 nap szőlőben. További jó videózást, várom a folytatást!!!
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Kedves Tamás! Sajnos az anyag velőssége miatt nem sikerül mindig a legpontosabban a fogalmazás! Ilyenkor jönnek jól az ilyen segítségek! Teljesen igazad van a RÉZ ÉVI-ével kapcsolatban ami valóban 21 nap! Itt a Thiovit jetre gondoltam igazából. Mivel nekem a borszőlőm szeptember végére érik be teljesen, így az augusztusi permetezés után bő egy hónapom van a szüretig. Addigra már minden készítmény eltűnik a növényből. Te milyen permetszerekkel dolgozol? Illetve milyen fordulókat tartasz be? Mikorra szokott esni a szüret?
@szekertamas
@szekertamas Жыл бұрын
@@youtubeborasz Hahaha, így kell "konstruktív kérdést" feltenni :-DDD.... Na, de viccet félretéve, nekem az a marha nagy mázlim, hogy akkor, mikor megtudtam, hogy a mankocebet kivonják a forgalomból, akkor bespájzoltam több kilóval, így több évre elegendő Dithane-nal és Ridomil Gold-dal rendelkezem. Kizárólag csemegeszőlőim vannak (a borral hadilábon állok), így biztos, hogy nem fog egyezni a permetezési "naplónk": - kora tavasszal és késő ősszel Vegesol eReS-t használok lemosásra - négyleveles állapotban én a Bordóilé+Kén Neo-t használom Flumite-tal kombinálva, kiegészítem Mospilan-nal, mert nálunk a kabóca tömegével megjelent a szomszédban - virágzás előtt: Ridomil Gold+Wuxal Super - virágzás után: Ridomil Gold Plus+Szőlődoktor + Topas vagy Karathane + Mospilan - innentől fogva már csak a Quadrist használom, és ha rovarkár van, akkor Karate vagy Decis vagy ami épp van a kontaktok közül A legkorábbi csemegeszőlőm július végén terem már, és mivel számtalan fajta van (összesen 190 tő), én július közepén leállok mindenféle permetezéssel, lesz ami lesz alapon... Eddig bejött 😀
@balinger33
@balinger33 Жыл бұрын
Üdvözletem! Kezdőként az a kérdésem lenne, hogy többhetes esőzés során , hogy oldod meg a permetezést? Megvárod mikor jobbra fordul az idő, vagy közbe iktatsz egy szárazabb napon egy permetezést?
@youtubeborasz
@youtubeborasz Жыл бұрын
Csao Balázs! Pont az ilyen időjárási viszontagságok miatt kényes téma a növényvédelem! Folyamatosan figyelni kell az előrejelzést. Én úgy szoktam csinálni, hogy ha éppen esedékes permetezési forduló közeledik akkor csekkolom milyen időt mondanak, és annak környékén próbálok permetezni. Ebbe belefér egy két nap csúszás ha éppen esik. Viszont ha kontakt szereket használsz ( azt mondják egy este alatt képes úgy megtapadni a permetszer, hogy ne nagyon mosódjon le ) én próbálok egy nap száradási időt hagyni. Utána már eshet. Valamennyit akkor is lemosódik, de a nagyja megmarad a növényen. Ha választani kell, akkor én inkább az esős napok után permeteznék . Így talán az ennek következtében éppen kialakulófélben levő gombák ellen is hatékonyabb a védekezés. Többek között ezért is alkalmazom a virágzás előtt és után a felszívódókat, hogy ebben az időszakban ne kelljen tartanom az időjárástól.
@balinger33
@balinger33 Жыл бұрын
@@youtubeborasz Értem, köszi szépen a segítséget! ;) Akkor majd figyelek nagyon hátha jön egy szárazabb nap/napok.
@poad156
@poad156 11 ай бұрын
Én quadrist használtam, első évben szuper volt, de a peronosz végül megtámadta a tőkéket. Lisztharmat viszont szinte semmi nem volt. Sokan írták, hogy nem szabad minden évben használni, mert a gombák gyorsan rezisztensek lesznek vele szemben. Ezért idén mást használok, armetil c + topast, meglátjuk... Érdemes az armetilt kontakttal keverni, ha nagy a peronoszpórás nyomás? Esetleg championt keverjek hozzá?
@youtubeborasz
@youtubeborasz 6 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm a hasznos kommentet! Ki fogom próbálni!
@botondbanszky1377
@botondbanszky1377 4 ай бұрын
Helló, az lenne a kérdésem, hogy 10 liter permetlé hány tőkére elegendő általában vagy te mennyit használsz a 250 tőkére?
@youtubeborasz
@youtubeborasz 4 ай бұрын
Csaó! Hát az attól is függ a szőlőnovekedes melyik stádiumában permetezed éppen. Ha pár leveles állapotban, akkor nagyjából 40 tőkére elegendő nálam. Ha már full a lombozat és mindkét oldalát permetezed akkor nagyjából 20- 30 tőkére elegendő ugyanez a mennyiség. Sajnos q permetszerek drágák, de nem érdemes spórolni rajtuk.
@botondbanszky1377
@botondbanszky1377 4 ай бұрын
@@youtubeborasz köszi:)
@user-fg6jg3ve7v
@user-fg6jg3ve7v 10 ай бұрын
Keresném az excel táblázatot!?
@ajuhasztomi
@ajuhasztomi 10 ай бұрын
Tiszteletem. Ha telefonról nézi a videót akkor rá kell nyomni a címre. Ekkor felugrik a leírás. Egy kicsit lejjebb görgtve találja a linket. EXCEL TÁBLA név alatt. Ha mégsem találná küldjön egy emailcímet és elkuldöm oda.
@46feri79
@46feri79 10 ай бұрын
@@ajuhasztomi
Szőlő virágzás utáni állapota, tetejezése, júniusi zöldmunkák.
12:20
UFC 302 : Махачев VS Порье
02:54
Setanta Sports UFC
Рет қаралды 1,1 МЛН
ХОТЯ БЫ КИНОДА 2 - официальный фильм
1:35:34
ХОТЯ БЫ В КИНО
Рет қаралды 2,6 МЛН
어른의 힘으로만 할 수 있는 버블티 마시는법
00:15
진영민yeongmin
Рет қаралды 10 МЛН
🍇 KI MIVEL PERMETEZI A SZŐLŐT MÁJUSBAN?  (9 szőlész+ egy lelkes amatör  ! 10 RECEPT ! )
26:34
🍇 SZŐLŐSKERTEK - Szili Miklóssal
Рет қаралды 16 М.
Felszívódó rezes permetezés
1:59
Bacsa Biogazdaság
Рет қаралды 2,3 М.
Ungváry Krisztián másik élete - a Vayi borászat
30:14
Ungvary Krisztian
Рет қаралды 8 М.
2022 Május 27 szőlő virágzás előtti permetezés  1 ső rész
4:34
János Rózsás
Рет қаралды 3,1 М.
A szőlő permetezése virágzás után
10:17
László Kulicz
Рет қаралды 64 М.
UFC 302 : Махачев VS Порье
02:54
Setanta Sports UFC
Рет қаралды 1,1 МЛН