Nagyon jó, érthető, összeszedett videó ! Köszönjük! ;)
@youtubeborasz Жыл бұрын
Nagyon Köszi Bali! Nem hittem, hogy eljutok eddig a fázisig! :)
@magyaragyar Жыл бұрын
Nagyon profi munka!
@youtubeborasz Жыл бұрын
Köszönjük szépen! Remélem sikerül masnak is segíteni ezzel. :)
@jozsefszalai306911 ай бұрын
Köszi
@Szerelobacsi Жыл бұрын
Köszönjük az újabb részt! :) A tartályokat is kénessav oldattal és vízzel fertőtleníted?
@youtubeborasz Жыл бұрын
Csaó! Ha korábban volt benne folyadék ( must, vagy bor ) és csak átfejtem egyikből a másikba, akkor általában csak sima vízzel szoktam kimosni. Ha hosszabban áll akkor 0,1% kénessav oldatot készítek, és előbb sima vízzel majd ezzel az oldattal mosom ki, és szárazra törlöm. :)
@Szerelobacsi Жыл бұрын
@@youtubeborasz Köszönöm szépen! :)
@tamasbarta5691 Жыл бұрын
@@youtubeborasz +1 kérdés ehhez: pumpás, vagy parafinolajos úszófedelet használsz?
@youtubeborasz Жыл бұрын
@@tamasbarta5691 paraffinolajasat. Nem szokott sokáig állni a tartályban a bor, mert le szoktam palackozni tavasszal, így gazdaságosság szempontjából is jobbnak találtam ezt a megoldást.
@tamasbarta5691 Жыл бұрын
@@youtubeborasz A kiegészítő kénezésnél, illetve derítés/szűrésnél miként jársz el? Ha leemeled az úszófedelet, akkor az olaj szépen elterül a bor tetején. Lefejted a bort előtte, vagy a szivattyú csövét a bor tetején úszó olajon keresztül tolod át? Eddig csak tömlős úszófedelessel dolgoztam, érdeklne, hogy a paraffinolaj mennyivel macerásabb.
@andraskovacs24514 ай бұрын
Nagyon sokat cuccolsz, tkp. teljesen feleslegesen. Minek kell pektinbontót használni pl? Jó nagy marhaság
@youtubeborasz3 ай бұрын
Köszi a véleményed András. Ez is egy nézőpont. :)
@gaborczar171Ай бұрын
Pektinbontó segít felszabadítani a poligaraktulon-savláncot, hogy hasznos, fajtajelleges illat- és ízaromák kerüljenek a majdani borba. Ha a szőlő fajta nem kívánja, célszerűbb a színmustba tenni.
@ZoltanPatyi-ev7we Жыл бұрын
Nagyonjóez feldolgozás.Aztszeretném megkérdezni hogy milyen deríton hasznnálsz a mustba köszönöm
@youtubeborasz Жыл бұрын
Üdvözlöm Zoltán! EnartisZym nevű készítménnyel dolgozom, de egy borászboltban bármilyen hasonló jellegű szert simán be tud szerezni. A lényeg, hogy must ülepítő legyen!
@tamasbarta5691 Жыл бұрын
Szerencsésnek érzem magam, nekem a pincében van a feldolgozás is, így nem kell külön hűtenem a mustot. Viszont ennyi szőlőhöz ezt a kis prést nem tartod túl macerásnak?
@youtubeborasz Жыл бұрын
Szia Tamás! Az tényleg nagy szerencse! Sajnos nálam nem elég nagy a hely, hogy minden elférjen. Viszont már teljesen megszoktam ezt a beállítást! Pont az idei feldolgozás alatt gondolkodtam rajta, hogy lehet kicsi lesz ez a prés! Azt a következtetést vontuk le édesapámmal, hogy talán pont ez a határ, amit még meg tudunk ezzel csinálni. Ahogy mondtam is, nem vagyok a préselés mintaképe, mivel nem préseljük szárazra a héjat. De nekünk ez így rendben van. :)
@hunormadaras73455 ай бұрын
Szia. Milyen antioxidanst hasznaltal pontosabban? vagy milyet javasolnal a cefre kenezeshez?
@istvanmajoros69367 ай бұрын
Szia! Remek a video. Milyen anyagot használtál ülepítésre? Valamint hány százalékát teszed vissza az ülepítésből? Válaszod köszönöm!😊