@Űrkutatás magyarul: Abszolút kedvencem a csatornád. Minden részletre kitérően, jól érthetően beszélsz, szépen hangsúlyozva... na, meg nincs tele félre- és tükörfordításokkal, amit viszont a legtöbb tudományos TV csatornán elég sűrűn hallani. Profi munka.
@active2503 жыл бұрын
Esküszöm a végére megkönnyeztem a Cassini-t !
@drew_idea3 жыл бұрын
Én is.
@robiagrotv3 жыл бұрын
Én is amúgy😥
@_diegopapa_3 жыл бұрын
Szintén, mint ha valós személyrôl lenne szó, pedig csak egy ember álltal épíett tárgy, mégis sokat tett
@szabolcskiss103 жыл бұрын
Csori Cassini 🥺🥺🥺
@jozsefbalyi45243 жыл бұрын
Szegény Cassini ☹️
@Tinyo223 жыл бұрын
Véletlenül találtam a csatornádra, de rákattantam a videóidra! Csak így tovább!
@editkiss51273 жыл бұрын
Mint mindig remekre sikeredett ez a videoi is. Különösen tetszett Cassini utolso napjai, milyen tökéletesen vegrehajtotta a rá kirótt feledatait. Amikor a Nasanal dillemaztak azon hogy Cassini vegul is hol pihenjen orok nyugalomra majd eldontottek hogy egyenesen a megfigyelt célszemély" testébe irányították. De akkor már a halál programmot vitte magával. mennyire erdekes volt az is , hogy még az utolso tudásával is segítséget kért a központtól Nasatol . Komolyan mondom a felvétel alapján meg hozza mondott szöveg alapján olyan emberinek tűnt a halála. 🍀
@Marsyeverynight3 жыл бұрын
Ohh hát ez nagyon szép, részletes és hangulatosra sikerült! Én nagyon szeretem az űrrel kapcsolatos témákat, viszont itt tudtál nem egy új dolgot is mondani számomra, ráadásul szépen megfogalmazva, alapos utánajárással tálalva azokat. A Cassini animációja a végén a kedvenc részem. Egy igazi hős volt ez a szerkezet és hősként is távozott!
@nonowolr00103 жыл бұрын
😭😭😭 ezek annyira meg tudnak érinteni 😭😭😭 Ismét egy elmondhatatlanul hasznos videó lett! Nagyon köszönöm/jük a fáradozásaidat! 👌👏
@benedekszarvas71763 жыл бұрын
Nagyon király lett! Mind a 2 rész!! Rettentő minőségi tartalmat készítesz! Le a kalappal😃 a többi videód is imádom 😎
@TheSkulo Жыл бұрын
Imádom a Szaturnuszt! Olyan gyönyörű, (persze a remek űrszondáknak köszönhetően csodás képeket kaptunk róla) mintha rajzolva lenne, mintha egy sci-fi író fantáziájából lépne elő. De, nem. Ez a valóság és szebb minden mesénél.
@asztronauta39622 жыл бұрын
nagyon bizar belegondolni, hogy ezek az embertől (mint megfigyelő) függetlenül létező dolgok, és ugyan akkor gyönyörű is.
@balint_szoke Жыл бұрын
Döbbenet, milyen kecsesek, vékonyak és egyben milyen fiatal képződmény a Szaturnusz gyűrűi, valamint milyen szép maga a Szaturnusz rendszere a holdjaival együtt! Tök szomorú lett a vége, komolyan, sajnáltam szegény Cassinit, ahogy automatikusan "küzdött az életéért"!
@darumisi3 жыл бұрын
1:28 - "Sajnálom, de erre a teremtésre csak 4-est tudok adni. A Föld bolygó szép lett ugyan, de látszik, hogy összecsaptad. Például ez a hold itt sorjás maradt. Legközelebb időben kell nekiállni, nem beadandó előtt pár nappal."
3 жыл бұрын
Kb 1:28 ig tartott kitalálnom a "termetésre" jelentését, de nagyon nagyot röhögtem a végére. :D
@darumisi3 жыл бұрын
@ Bocsi, elgépeltem. 😊
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Érthető volt ez így is! :)
3 жыл бұрын
@@darumisi Haha semmi baj, igy is jo volt :D
@TaurenETC3 жыл бұрын
Szegény Cassini. Jelezte hogy baj van, próbált korrigálni, de sajnos elnyelte a Szaturnusz. RIP Cassini, mindent köszönünk! :)
@xTheTrickster3 жыл бұрын
Ez nagyon jó rész lett!
@anonymus95703 жыл бұрын
Az baj, ha a Cassini halálánál meghatódtam? 😅 Ismét minőségi tartalmat hoztál nekünk, köszönjük!
@mariatoth32933 жыл бұрын
Nem voltál egyedül...
@krisztianmercz26553 жыл бұрын
@@mariatoth3293 Megerősítem
@mocorgo9113 жыл бұрын
Imádtam, nagyon jó! Köszönöm Rip Cassini
@martonimre-kedves70383 жыл бұрын
nagyon-nagyon jó lett az epizód 👌👌👌
@petkomolnar21073 жыл бұрын
Hallod...igy elbucsuztatni egy munkara tervezett eszkozt. Mindenki tudta mar az elso napon, hogy majd egyszer ok fognak neki szandekosan "ongyilkos" parancsot adni mas bolygok tiszteletere. Rendesen meghatodtam mikor mondtad, hogy probalt korrigalni es jelezte a foldi iranyito egysegnek...te igazan szint viszel a hetkoznapokba, koszi megegyszer! :)
@boczorattila8545 Жыл бұрын
Nagyon jó!
@spontanvideok2463 жыл бұрын
Lenyűgöző video volt. Ahogy mondtad a video alatt mi micsoda miért van, mint egy igazi oktató. 😍Elképesztő lett. A Cassini űrszondát kajakra sajnálom. 20 évnyi csodálatos Üzemidő alatt 450.000 csodálatos fényképeket készített a Szaturnuszról a Csodálatos gyönyörűiről és Holdjairól.😍😍😍Remélem lesz igyan ilyen részlet gazdag video a Merkurról és a Napról is. Szívesen nézném.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Már van mindkettőről ;)
@lacam78073 жыл бұрын
Ismertem a story-t, anno 2017-ben folyamatosan frissítettem a neten fellelhető élő információkat közlő honlapokat ujdonságokért és komolyan mondom, a végén még mindíg, ugyanaz a borzongás, az a .... nem is tudom jelzőkkel kifejezni, mit is éreztem/érzek mikor a Cassini történetét viszont hallom. Mint egy hűséges igásló, aki teszi azt, amit kértek tőle és a végén azt is, ami a technika végét jelenti. Élőben, 2017 végén és most is örülök, hogy hallhattam felőle. Köszönöm.
@JoeSanHUN3 жыл бұрын
08:22 ezt most csak úgy itt hagyom... 😀😀
@anitahk7873 жыл бұрын
Indokolt
@tamasgreff84613 жыл бұрын
Minden amit az űrkutatásról tudok, azt tőled tudom :-) Kérlek nézd el, ha végtelenül amatőr a kérdésem,de! A kozmikus sugárzás nem öli meg az űrszondákra került esetleges földi eredetű szennyeződést, mikrobákat?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
A legtöbbel végez, de nem feltétlen öli meg az összeset.
@mrbeniexe3 жыл бұрын
Köszönjük a munkádat Cassini. Nyugodj békében.
Жыл бұрын
Üdv. Nagyon jó mindkét rész a kedvenc bolygómról. A dínós példát Dr. Becky-től csented el az angol Supermassive Podcast-ból? :)
@laszloszondi99973 жыл бұрын
15:44 Jaj, Istenem! Szeeeegény... :( Baszki, tök szomorú az a rész. :D / Amúgy kurva jók ezek a videók. Köszi, hogy csinálod!
@pihedy.official6 ай бұрын
Az animációnál láttam, hogy 21 másodperccel tovább irányult az antennája a föld felé, mint amire számítottak! :O Hatalmas küzdelem, egy csodálatos géptől!
@urkutatasmagyarul6 ай бұрын
Csodásan kitartó masina volt!
@martonpapp69203 жыл бұрын
8:50 - Mármint a gyűrűk ott lesznek, csak nem fognak látszódni nemde?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Igen, épp úgy fognak eltűnni, mint a Jupiter, az Uránusz és a Neptunusz gyűrűi. Ott vannak, csak nem láthatóak szabadszemmel.
@2567lgy3 жыл бұрын
De árnyékot vetnek így akkor valamennyire lehet érzékelni nem?
@gregor_man11 ай бұрын
@@2567lgy Valóban. És ahogy az Uránusz gyűrűit is sikerült egyszer arról észrevenni, hogy innen nézve elhaladt mögötte egy csillag, amelynek a fényében kis ingadozásokat okozott, a Szaturnusz gyűrűi sem válnak észrevehetetlenné, csak nem lesz ilyen jól látható, világos színük. Szóval húszmilló év múlva ütemezzünk be gyűrűpucoló szondát.
@gyuro3 жыл бұрын
Szia! A jövőben tervezed esetleg filmek elemzését? Például a The Martian-ról vagy az Interstellar-ról szívesen látnék tudományos szemmel elemzéseket. Köszönjük az eddigi munkát! További sok sikert!
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
A következő epizódban már lesz is egy kis filmelemzés ;)
@istvanonodi59943 жыл бұрын
Miért ábrázolták a grand finale videóban a Szaturnusz “egét” kék színben?
@thevillain6272 жыл бұрын
Én egy dokumentumfilmben azt hallottam, hogy még lehetett volna küldetése a Cassini-nek máshol is. De ha valóban olyan kevés volt az üzemanyaga akkor ezt nem tudom miért mondták.
@szaboaron99003 жыл бұрын
A vége nagyon drámaira sikerült :( RIP Cassini
@69ricsko3 жыл бұрын
Szegény Cassini :( Igazi hős 🥰
@Gellert743 жыл бұрын
Hatalmas látvány lenne, ha Földnek is lenne a Szaturnuszéhoz hasonló gyűrűje.
@tamasfenyo84503 жыл бұрын
Hát ugyan nem akkora,nem is lehetne a kis gravitácó miatt de volt egy kisebb méretü még a hold keletkezéskor :)
@laszlojanosi66033 жыл бұрын
Van nekünk is, csak űrszemétnek hívják, és nem látványos. 😟
@joules83a Жыл бұрын
9:00 "A hajtóanyag tartályok kezdtek kiürülni." Ha már megoldható az automatikus dokkolás a világűrben akkor az ilyen illetve hasonló helyzetek megoldására talán fel lehetne küldeni egy automatikus csatlakozó teherűrhajót némi pót üzemanyaggal. 🤔
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Az még most is sci-fi kategória, de biztos, hogy ez lesz majd a jövő!
@szabolcskiss103 жыл бұрын
Lehetne video a magyar mérnökökröl? 🥺
@anthonybirger55313 жыл бұрын
Van egy olyan teória is, hogy az Enceladus gejzírjei folyamatos utánpótlást adnak a gyűrű fényesedéséhez.Így tovább "élvezhetjük" a látványát mint ahogy elsőre kiszámolták.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Ez csak a gyűrűk egy rendkívül vékony szeletétre igaz. Egy párszor tíz km-es sávra, ami eltörpül a tőbb százezer km-es teljes szélességhez képest.
@tivcsiszlavitsek82817 ай бұрын
2024.04.30. Köszönet.
@starenharkon42653 жыл бұрын
1:57...."..itt a bolygógyárba , leszoktuk smirglizni az ilyen sorját,de ezt pont pénteken gyártottuk,műszakváltáskor..bocsi.."
@Roland922 жыл бұрын
Esetleg készül majd olyan videó ahol az Europa és Enceladus holdak részletesen ki vannak elemezve? Nagyon érdekes ez a két hold, és jó lenne azt is tudni, hogy terveznek-e vagy ha igen, mit terveznek velük a tudósok a közeljövőben.
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
A listámon vannak! ;)
@vezseistvanviktor3 жыл бұрын
12:10 Ha jól emlékszem, volt is valami balhé abból, hogy egy medveállatkákat szállító szonda belecsapódott a Hold felszínébe 1-2 éve.
@47nickname3 жыл бұрын
Én nem vagyok biztos benne hogy a medveállatka egy létező teremtmény. Mindig az olajfaló c. "dokumentum" film jut róla eszembe. (Természetesen én sem vagyok tévedhetetlen.)
@elektrosokkk3 жыл бұрын
Úgy tudtam, hogy az enceladust k-val ejtjük. Rosszul tudtam?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Rosszul :)
@janoshollosi95703 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Wikipedián is k-val van. hu.wikipedia.org/wiki/Enceladus és mint tudjuk az internet nem hazudik :) Enceladus (görög: Εγκέλαδος, ejtsd: enkeladosz) ----- Ettől függetlenül, nagyon jó tartalom. Gratula!
@azzeenn3 жыл бұрын
@@janoshollosi9570 Az üpszilont n hangként kellene kimondanunk? Nem értem...
@gregor_man3 жыл бұрын
@@azzeenn Az ott nem üpszilon, hanem gamma, ha jól értelek. Bizony a görög szavak ejtésének szabályai sokkal zűrösebbek, mint gondolnánk, a görög betűk néha nem is azokat a hangokat jelölik, amiket mi hozzájuk társítunk. Nem vagyok a dologban különösebben járatos, de egy példát azért tudok mondani: Βαγγέλης, azaz a mi szokásos, betű szerinti olvasatunkban "baggelész" a valóságban, görög módra kimondva "vangelisz", ez a híres zenész lerövidített neve.
@azzeenn3 жыл бұрын
@@gregor_man Hmmm... Cirill... A "B" az "V"... Amit ön mond, az felettébb érdekes.
@viktorianagy83403 жыл бұрын
R.I.P. Cassini 😥
@mikozalannorbert83973 жыл бұрын
Vicc: A szaturnusznak vannak a legszebb gyűrűi!!! .... De ujjai neki sincsenek ... 🤣
2 жыл бұрын
Le a kalappal a csatorna előtt! Imádom!!! De ha megengeded, ezúttal egy kritikával élnék. Ne hívjuk angolosan "Fíbinek" a Phoebe nevű holdat, ha már egy ókori mitológiai alakról nevezték el. Görögül/latinul "Foibé" a neve (esetleg erasmusi latin kiejtéssel "Főbe"), a magyar tudományosság ehhez szokott inkább ragaszkodni, nem az angolhoz. Például nincs nálunk "Ganimíd" (Ganümédész), "Jurópa" (Európa) vagy "Hájpíriön" (Hüperión) nevű hold se. :)
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Igazad van, köszönöm az észrevételt! ;)
@laszlokomar6 ай бұрын
A Titán holdra leszállt Huygens viszont egyben maradt az viszont biztos hogy metán és egyen folyékony szénhidrogénekben gazdag légkör és felszín mivel ott metán eső esik a földi eredetű mikrobák és vírusok nem igazán maradnak élve pláne -160 fok hidegben
@Krikimo2 жыл бұрын
Csak két kérdésem van, amire biztos van magyarázat. Ha nem tudják biztosítani 100%-ban a szondák sterilitását, akkor mégis hogyan terveznek leszállni egy 3. vagy 4. kategóriába sorolt égitesten? És ebből adódik a második kérdés. Ha nem landolnak szondák, hogy megbizonyosodjanak az élet jelenlétéről, akkor honnan tudják, hogy melyik kategóriába sorolják az adott égitestet? Hiszen addig minden állítás csak matematikai és biológiai feltételezésen alapul ,tehát muszáj leszállni és kutatni a bizonyosság miatt. Nem tudom érthető-e így, amit leírtam? :)
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Ha már 99 százalékban sterilizálnak egy szondát, akkor az azon lévő esetleges mikro organiumusok az odaút során elpusztulnak.
@Krikimo2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul ez esetben nem értem a túlzott aggódást, ellenben tudom, hogy nyilván próbáltak a biztosra menni. Igen ám, de itt a Huygens egység azonnal leszállt egy holdra, amiről csak feltételezték, hogy nincs rajta élet, míg itt a Földön azt hitték, hogy 7.000 méteres mélységben nem létezhet összetett létforma egy kéndús, savas környezetben, aztán kiderült, hogy mégis. Elég a vulkáni hő és egy kevés nitrogén, oxigén nem is kell. A Cassiniről pedig ne is beszéljünk, hiszen volt 20 éve, hogy elpusztuljon rajta minden mikro organizmus. Szóval nem vagyok tudós és nyilván nálam sokkal okosabb emberek dolgoznak az ilyen projekteken, csupán sok az ellentmondás számomra, amit próbálok megérteni, mert így megfogalmazódik bennem, szintén másik két kérdés. 1. Így mégis milyen alapon szeretnének landolni egy életet hordozó égitesten? 2. Fordított esetben, hogy akarnak védekezni egy esetleges Földre visszatérő mintánál, hogy ne pusztuljon ki a földi élet, ha az veszélyt jelent és kiszabadul?
@hustlest819 ай бұрын
Érdekesek ezek a videók, de számomra felfoghatatlanok bizonyos dolgok. Pl. hogy a kis kavics meg ház méretű darabkák miért nem zuhannak bele a Szaturnuszba, mi tartja őket a pályájukon?
@urkutatasmagyarul9 ай бұрын
A forgásból származó centrifugális erő.
@hypexlolqqxd2 жыл бұрын
és miért térhet vissza földre a marsi és holdi minták ? az nem gond hogy a földön kiirthat mindent ?
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Nem, a sugárzás minden életet kiírt a felszínen lévő kőzetekből, kizárt, hogy bármilyen organiumus megmaradna ott. De ha mégis, akkor is ultra tiszta, elszigetelt laborokban fogják vizsgálni.
@hungariangamer743 жыл бұрын
Mikróbák a műholdon úgy hogy évtizedek óta vákumban és -200 fok alatti hőmérsékletben volt? Azért ez így nekem elég fura, melyik mikróba élné túl évtizedeken keresztül ezt a környezetet? O.o
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Kísérletek szerint akár a medveállatkák is.
@gregor_man11 ай бұрын
Az Androméda-törzs című kiváló regény pont ilyen mikrobákról szól. Azóta már sokféle megfigyelés gyűlt össze (például tenger fenekén forró savban kellemesen éldegélő élőlények létezéséről is), és a szakértők már egyre inkább úgy gondolják, hogy ne higgyünk az érzéseinknek, mikrobák hihetetlen feltételek között is életképesek maradhatnak.
@krisztiantakacs84113 жыл бұрын
Amikor belép mondjuk a mars légkörébe, akkor nem pusztulnának el ezek a mikrok?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
A szondát hővédő pajzs védi a forróságtól. A külsején lévő mikróbák szinte biztos, elpusztulnának, de a szonda környékén kelleme hőfoknak kell lennie, hogy ne olvadjom el maga a szonda. Ha ott annak mikróbák, azok túlélhetik.
@krisztiantakacs84113 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul köszi. Mindent értek🙂
@dinothomas68912 жыл бұрын
A spinosaurusnak jó hosszú karja volt
@kristofmarcellfodor45913 жыл бұрын
ennyire megható rész még sosem volt :'(
@afenevigyeel85013 жыл бұрын
323 like, 0 dislike. Valamit tudsz.
@TheKiakiraly3 жыл бұрын
a youtube - valamiért - eltüntette a dislike-okat, tehát lehetne 500 is, nem látnád
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Valóban! Ez érdekes, mióta van így?
@TheKiakiraly3 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul nem tudom, én is ma vettem észre
@2567lgy3 жыл бұрын
Sajnos van 7 .
@marharepa5273 жыл бұрын
Te, az nem Enkeládusz? Lehet még javítani?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nem, csillagászok igazolták vissza, hogy C-vel kell ejteni a nevét, ahogy a videóban is elhangzik.
@robertdakai199711 ай бұрын
Ezentúl asztrosze*uális leszek és égitesteket fogok imádni. 😂
@cloudpeters84263 жыл бұрын
Az biztos, hogy Enceládusz? Nem inkább Enkeládusz lenne? Az Ozone Univerzum ide vonatkozó része a szakértő fizikussal: kzbin.info/www/bejne/ep7IYYypbb5_eNk
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Neves magyar csillagászok igazolták vissza, hogy C-vel kell ejteni, ahogy a videóban is elhangzik.
@cloudpeters84263 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Elküldtem a linket egy barátomnak, de nem látja. Ezért le is tiltottál? Ez szép.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nem, nem tiltottalak le, miért titottalak volna? :)
@Trappista3 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Így igaz, a c betűs változata helyes, ami egy érdekes egyezség eredménye, miszerint a bolgyóknak fonetikus a kiejtése, a holdaknak az fonetikus/latin átírás szerinti változata is egyaránt, de a félreértések elkerülése végett egyet rögzítettek, ami az Enceládusz. "a Föld típusú bolygók és a Jupiter típusú bolygók (röviden: bolygók) nevei fonetikusan (Merkúr, Szaturnusz stb.), a holdak, bolygók, törpebolygók és más hasonló égitestek nevei latinosan, a nemzetközi írásmód szerint (Ceres, Vesta, Io, Europa stb.) írandók." ... "Kiejtés. Ezeknek a neveknek a magyar kiejtése, éppen a nemzetközi írásmód alkalmazása miatt, többféle lehet. A „helyes” kiejtés meghatározására nem teszünk kísérletet, de itt rögzítjük, hogy a csillagászok és a planetológusok (a 2008-as állapot szerint) a következőképpen ejtik az egyes neveket" Io: Ió, Europa: Európa Ganymedes: Ganümédesz Callisto: Kallisztó Enceladus: Enceládusz Charon: Kárón Iapetus: Japetusz Ha a nem lenne rögzítve, melyik az általánosan elfogadott változat, a görög név átírásával benne lennénk a pácban (görög: Εγκέλαδος - fonetikus: Enkeládusz - latinizált: Enceládusz)
@_Betty.Ford_2 жыл бұрын
C-vel egyébként is szebben hangzik😌
@blackphant83993 жыл бұрын
Megöltétek kennyt szemetek!
@torma9933 жыл бұрын
.
@lakingerbelazsebcirkalo3 жыл бұрын
Én "enkeládusz"-ként ismertem, igaz a NASA-t is "naza"-nak. Ez valami beszédhiba?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Az anolok az S-t Sz-nek ejtik. Nem tudtad? Ez valami agyi hiba?
@lakingerbelazsebcirkalo3 жыл бұрын
Nem tanultál angolul, igaz? Nincs semmi baj. Ha egy-két videót megnézel, ahol a NASA szót kifejtik, akkor könnyen el lehet sajátítani.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Szerinted az angolban az S-t Z-nek ejtik? Ne nevettesd ki magad! :) Tessék, itt a NASA official videójában engem igazol a kiejtés módja a 22. másodpercnél! Ámulj barátom! :P kzbin.info/www/bejne/p6alo5Z5lq-pqJI
@lakingerbelazsebcirkalo3 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Szóval nem tanultál angolul. Ugye most nem kell felsorolni az összes olyan szót, ahol az S mássalhangzót Z hangzással ejtik? Csak példaként: please, grease. Ennyi, ugye elég? Hont: általában az a hang után könnyen z-ül az S betű kiejtése. Szép példa még: You're about as easy as nuclear war. Az "as" "asz", ám az easy "ízi".
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Mit szeretnél? A NASA-t, minden amerikai Sz-szel ejti. Szerinted nem?
@ivanondhalmagyi98593 жыл бұрын
Az Ozone Univerzum Nemzetközi Űrhírek 42. adásában szintén foglalkoztak az Enkeládusszal (kzbin.info/www/bejne/ep7IYYypbb5_eNk). Esetleg ismered ezt a már sajnos már abbahagyott sorozatot? Ők is hasonlóan ügyesek, mint te. Nekem kifejezetten tetszenek a videóid. Zseniális, ahogy a 3D-s űrjeleneteket megkreáltad. Nem kis munka lehet benne, elismerésem. Néhány képet szívesen felhasználnék, ha engedélyt adnál rá. Pl.: kzbin.info/www/bejne/fZKcioZrjcaZb5o pillanatban megjelenő Szaturnusz képet felhasználnám egy főiskolai előadásomban, ha engedélyezed. A munkád a szakmaiságod előtt minden elismerésem, a diákokkal szinte minden részt megnéztünk. Azt esetleg lehet tudni, melyik szoftverrel készíted (gondolom a Blenderrel). Köszönjük előre is a válaszodat. Iván
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Az említett kép a NASA tulajdona, bárki publikálhatja.
@ImolaBordos10 ай бұрын
Ha kinyujtod kezedet, lathatod a fenyes ujjaidat, amik Soha nem hagynak el, veled keringenek. Ezt îs " kaptuk" valakitol.
@ImolaBordos10 ай бұрын
Nivel onnan fentrol jottunk , hatasuk van reank.
@darkinvisiblepower Жыл бұрын
fekete lyuk gyanús amúgy a jupiter meg a szaturnusz!
@homersimpsobhun3 жыл бұрын
lol azért egy vicc ezek a korlátozások ha majd az emberiség talál olyan bolygót amilyen a föld és majd meg lesz a technológia , hogy el jusson oda akkor azt a bolygót is ki foglya fosztani tönkre tenni
@zsoltsebo31583 жыл бұрын
Először is fogja. Másodszor nézd meg az ilyen témájú játékokat. Factorio, Satisfactory, Subnautica, Dyson spere.... mindben a cél az iparosítás, lakhatás építés a bolygóra való tekintet nélkül.