Valahol olvastam egyszer, hogy _"a vidám elméjűnek minden nap lakodalma van"_ Mindig ez jut rólad eszembe, ahányszor csak nézlek :) Dijaznám, ha (sokkal) több ilyen ember lenne
@LLehel-rj3ob2 жыл бұрын
Végre valaki aki komolyabban foglalkozik ezzel,egész nap tudnám nézni ezeket a videókat🥰
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
óvatosan, mert mint tudjuk, ami kis mennyiségben orvosság, nagy mennyiségben méreg... 😏
@attiwise2 жыл бұрын
Laci, te vagy a tanú, hogy ez a "méreg" nem halálos! ; )
@mihalyszekely45299 ай бұрын
Még a szakkönyvekhez képest is nagyon új és előremutató ropogós friss tudás, gratulálok László! 👏
@panarea092 жыл бұрын
Hát ez a műsor isteni volt, nagyon köszönöm, sokat szórakoztam, és nagyon sok számomra új dologról hallottam a kísérő galaxisainkról.
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Köszönöm, örülük, hogy tetszett! 🤓
@zsuzsakomor96682 жыл бұрын
Stanisław Lem: Magellán-felhő című regénye volt az egyik első sci-fi könyvélményem, valamikor a múlt évezred utolsó negyedében
@hszilard2ggsanta4602 жыл бұрын
Köszönöm. A csillag képek nevei miért nem magyarul hangzanak el? Nem vagyok szakember (de mindig nagy érdeklődéssel hallgatom), csak a közönséges nevek alapján tudok tájékozódni.
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
A Fornax és Sculptor (Kemence? és Szobrász) annyira nincs benne a köztudatban, hogy egyszerűbb. És a szokás írásművekben (MCSE kiadványok), hogy pl. a csillagok neveinél (alfa Gem, stb) sem fordítjuk le a csillagképeket (Ikrek alfája és hasonlók), ezért automatikusan a latin verzió jön ki belőlem. Szóval: szokás. Hogy jó-e, azon lehet vitatkozni.
@TeslaElonSpaceXFan2 жыл бұрын
Javaslat: Mivel tematikus műsor hallható én megoldhatónak tartanám ha időbélyegeket használnának a youtube videónál. Köszönöm. :)
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Ha valaki elmagyarázza, hogy hogy kell, ígérem, használunk.
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Nno, időközben elmagyarázták és az elmúlt négy videómban már ott vannak a leírásban a fejezetek kezdőpontjai, klikkenthető linkekkel. Ha jól sejtem, erre vonatkozott az időbélyeg javaslat.
@TeslaElonSpaceXFan2 жыл бұрын
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Köszönöm! Megtisztelő a gyors válasz és a kitartó munka. További szép napot és sok minőségi videót!
@robertzsalkovics19412 жыл бұрын
Sikerült végre megnéznem az aktuális epizódot, hát volt itt is minden mint a búcsúban, ahogy a műsortól már megszokhattuk. Jó volt, bár hatalmas a fő téma és az idő rá rövid. :) Valamelyik nap megnéztem az ELTE-s galaxisok távolságmérése című előadást is, remek volt, részletes, szakmai jellegű. Jövő héten ott Hubble-állandó, messzi-messzi galaxisokkal, várós az is. Csak én vélek viszont felfedezni ebben valami tematikusságot, vagy tényleg erre tendál a Kiss László Social Media Network? :D
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Bár büszke lennék, ha azt mondhatnám, szándékos a tematika felépítése, most tényleg teljesen véletlenül alakultak így a dumák. Köszönöm a pozitív visszajelzést!
@robertzsalkovics19412 жыл бұрын
Csak szerénykedik! Belsős infója van arról, hogy jövő héten végre nyilvánosságra hozzák az Event Horizon munkatársai a Sagittarius A-ról készült képeket és innen az apropó. :D Viccet félre téve, mi köszönjük, hogy végre valaki szabatosan és szórakoztatóan adja elő a csillagászati témát! Jó hétvégét és derült eget mindenkinek! ;)
@ww952 жыл бұрын
Lehet lakható bolygó törpe galaxisban?
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Hát, ez egy nagyon érdekes kérdés. Gömbhalmazban még nem találtak de facto semmilyen bolygót, aminél az alap magyarázat a nagy csillagsűrűség és az emiatt állandóan működő külső gravitációs perturbációk, amik ellehetetleníti a stabil égi mechanikát. De volt olyan gondolat is, hogy a fémszegény környezetben kevesebb alapanyag volt bolygókeletkezéshez, ami vagy igaz, vagy nem (sztem nem). A törpegalaxisok fémszegénysége lehet szempont, egyébiránt nem látom, hogy miért ne lehetne ugyanolyan exobolygó-populáció egy másik galaxisban is. De jelenleg az extragalaktikus exobolygók általános tulajdonságairól semmit nem tudunk.
@Patreides92 жыл бұрын
Vajon a két Magellán-felhőt éppen mostanában (az elmúlt sokmillió évben) szakítja szét a Tejutrendszer, és korábban egyetlen galaxis volt?
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Nem, ők minden épeszű számítás szerint külön kialakult galaxisok voltak mindig is. Túlságosan jól elkülönülnek a bennük levő csillagok tulajdonságai;
@Patreides92 жыл бұрын
Szalay Sándor a galaxisok kutatása előtt a Panta Rhei együttesben zenélt, akkoriban nem jutottak hozzá (meg talán nem is létezett még) igazán jó szintetizátorokhoz, hát építettek maguknak. :) - A latin cactus meg a gugli szerint az ógörög κάκτος szóból ered, tehát már megint a régi görögök... Ezek már a szúrós dolgokat is kitalálták akkoriban. :)
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Nna, köszönöm, a kaktusszal akkor ma is tanultam valamit. Igen, Szalay S. színes karakter, róla sokkal többet is lehetett volna mesélni. Valamikor most léptek fel újra, vagy éppen készülnek fellépni Budapesten, mint újra összeállt Pantha Rhei.
@random_arc2 жыл бұрын
Nekem a kedvenc részem az első 25 perc. Sosem nyomnám el!
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Köszönöm!
@gretek27812 жыл бұрын
Remek volt mint mindig! Jó az új profilkép is, menő 😎✌️👍👍
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Köszi! :-)
@ducsesz2 жыл бұрын
Már van!!!hurrá
@renatavulnera75732 жыл бұрын
A "köszönjük a vásárlás" email végére nem kéne egy "t" betű?
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
De biztos. Legközelebb kijavítjuk!
@karvak14922 жыл бұрын
gde si brate?
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
U Budimpešti
@ducsesz2 жыл бұрын
Főnök nincs hang!
@bagoistvan3182 Жыл бұрын
👍🍺🍺🍺🌚🌚🌚
@Kiss.Laszlo.csillagasz Жыл бұрын
Úgy látom, egyszer csak sikerült rátalálnia a csatornára, s mintha tetszene a tartalom... :-) Ha jól értem, akkor köszönöm! 😎🍹
@bagoistvan3182 Жыл бұрын
@@Kiss.Laszlo.csillagasz Köszönöm szépen tisztelt Professzor Úr . Ezt a csatornát egy megvalósult álomnak tartom és rendkívüli megtiszteltetésnek veszem a lehetőséget hogy csatlakozhatam és figyelemmel kísérhetem rendkívül érdekes előadásait. Az eljövendő rendkívül érdekes és izgalmas jutyub feltöltéseit előre is szeretném megköszönni. Tisztelettel Bagó István. utóirat. kedvenc írom Iván Yefremov Androméda köd című 1957 ben megjelent könyvére szeretném felhívni tisztelt figyelmét. Talán a regényben szereplő lehetőségek elemzése egy igen érdekes tartalmat szolgáltathatna a csatorna számára....a regényben szereplő Ren Boz fizikus által elvégzett tér- idő kísérlet számomra örök rejtély és talán a Professzor Úr segíthetne megvilágositani ennek részleteit egy jövőbeli videójában 🍺🍺🍺👍😁
@mjzcore2 ай бұрын
Algoritmus etető komment
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 ай бұрын
Algoritmust etető válasz :-)
2 жыл бұрын
Nagyon irritáló, hogy rákattintok egy videó címre, mert érdekel a téma, de közben 30 percen keresztül megy a reklám meg az önfényező nagyképű duma.
@Kiss.Laszlo.csillagasz2 жыл бұрын
Bár nem értünk egyet az első harminc perc információtartalmának minősítésével, pontosan emiatt vezettük be az időbélyegeket: a videó leírásában ott van a klikkenthető link a fő téma kezdetéhez ugrás érdekében. 😉
@mihalyszekely45298 ай бұрын
Ez hogy jön össze uram, hogy várja az ingyen tartalmat, a kutatási eredményeket és az autentikus tudást, és közben pökhendi módon sárba tapossa a Magyar Csillagászati Egyesületet egyben tartó embert, aki éjt nappallá tesz ezért a munkáért? Ez nem a laposföldes autisták pötyike2.hu fóruma, ahol a szokott hányással beböffentheti a feljövő bélsarat a száján keresztül… Gondolkodjon el, sosem késő, esetleg engedje le a vérét egy vödörbe, meglátja mindenkinek jobb lesz… Wooden Johnny (Fajankó 😀☝️). És még szolid voltam.