No video

Andy - Peršing Czech Škoda electric loco. 163/162 ► [Description of functioning / regulation]

  Рет қаралды 156,906

Andy CZ

Andy CZ

Күн бұрын

Today you have a unique opportunity to look into the engine room of the Czech locomotive made by Škoda!

Пікірлер: 314
@Mr0779
@Mr0779 4 жыл бұрын
Chlape, takhle lidově to vysvětlit umí jen málokdo. Máš můj upřímný Hlubokosklon.
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Děkuji převelice, snažím se :D
@vaclavsuk9176
@vaclavsuk9176 3 жыл бұрын
Vážený pane, jsem už poněkud starší. Do důchodu jsem odcházel před 20 lety. V zácviku jsem měl 38 strojvedoucích. Přeškoloval jsem strojvedoucí, kteří měli ještě zkoušky a jezdili na parní trakci, což byl i můj případ. Obor ve kterém jsem se vyučil byl mechanik pro opravu motorových a elektrických lokomotiv. Hned v 18 jsem šel jezdit. Postupně jsem se dostal až na el. trakci. Zaškoloval jsem až do řady 130. Potom jsem udělal zkoušky na pulzně řízené lokomotiv, proháněl jsem i asynchron, několikrát jsem byl i na Velimském okruhu. Na pulzně řízené loko. jsem už nezaškoloval. Tam už byli jíní borci. S tak vyčerpávajícím a bezmezným výkladem jsem se nesetkal. Máte můj OBDIV !!!
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Děkuji moc! Velice si toho vážím.. zejména od lidí jako jste vy! Tohle mne opravdu potěšilo :)
@janfranek3673
@janfranek3673 4 жыл бұрын
Jako malej jsem si myslel že Esa a jemu podobné stroje existují ve více verzích, kdy jedna ty venkovní žaluzie má a jiná ne. S nima mi připadaly hezčí, jaké bylo zklamání když jsem po letech zjistil že některé jsou jen otočené :-)
@Simon-jb7xx
@Simon-jb7xx 3 жыл бұрын
Jsem rád, že jsem nebyl sám. .D
@Jaro_Us
@Jaro_Us 3 жыл бұрын
Já si to myslel i jako velkej. Přesně až do tohohle videa.
@SohajTV
@SohajTV 4 жыл бұрын
Andy jako elektromechanik z bývalého DKV Přerov si dovolím tvrdit, že to zvládnuls skvěle. Muselo to dát neskutečnou práci. Natáčení samotné i s vysvětlováním! Zpracování videa rovněž! Skvělé fakt! Takhle dále. Těším se na 363, protože depo Přerov bylo jejich rájem. Děkuji za tuto kvalitní podívanou!
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
Díky moc! Vážím si toho, snažil jsem se :D
@SohajTV
@SohajTV 4 жыл бұрын
@@AndyCZchannel Je to znát! Velice cením. Nejde mluvit o všem! Příště zařadíš i střechu a PSO. A jistě si vybavíš mnoho dalšího! A na Štárali kašli! Sami by to nedokázali jako ty! Já taky ne!
@MrElectroniqueFreak
@MrElectroniqueFreak 4 жыл бұрын
Krásný stroje a ve svý době špička zdaleka nejen u nás - eso 363 resp. tehdy ES 499.1 byla první vícesystémová lokomotiva s pulzní regulací na světě. Vzpomínám si, když jsem viděl peršinga poprvý na Hlaváku někdy v roce 1985, to bzučení měničů bylo prostě jak ze sci-fi. Na druhou stranu kdyby mi tenkrát někdo řekl, že v roce 2020 budou tyle mašiny pořád jezdit, tak bych si o něm myslel, že je blázen.
@icomakbezlednice4092
@icomakbezlednice4092 4 жыл бұрын
Nazdar Andy České dráhy by ti měli platit za popularizaci a verbování budoucích pracovníků. Kdyby za mých mladých let byla taková videa šel jsem na strojvedoucího. hodně zdaru jsi šikovný.
@pejan
@pejan 4 жыл бұрын
163 250 byla 162 050, která darovala svoje podvozky některé 363, ze které vznikla 362 :)
@jansimkovic2186
@jansimkovic2186 3 жыл бұрын
Ahoj.andy super přednaška .zdravi ťe hanis .depo ostrava mechanik.
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Díky moc! Vážím si toho.
@prostejezbis6032
@prostejezbis6032 4 жыл бұрын
SŠ logistická Dalovice zdraví z hodiny 👌😂
@danbalada
@danbalada 4 жыл бұрын
Další úžasné video Andy🔥 Luxusně natočené a zpracované🙂 Velmi zajímavé, tyto videa mám od tebe moc rád😍 Až máš už 20K🎉
@vitspenatek455
@vitspenatek455 4 жыл бұрын
To je nejlepší mašinková pohádka na dobrou noc co znám.
@josefkozak7765
@josefkozak7765 4 жыл бұрын
Opět a znovu,velká pochvala za videa ve Vašem provedení.Koukám na to velmi rád.Manželka nerozumí vlakům,ale zase prohlásila,že jste pěknej muž.Takže pochvala od obou dvou.Držím palce při výrobě dalších krásných pořadů z řiše železnice.
@PontiacCZ
@PontiacCZ 3 жыл бұрын
Nádherná přednáška, skvěle vypíchnuté zajímavosti plus doprovodné záběry. Díky za objasnění frekvencí pulsních měničů - 33, 100 a 300 Hz. Už vím, proč Esa a Peršingy při rozjezdu tak hrají. :-)
@tomasrusnak4865
@tomasrusnak4865 4 жыл бұрын
Perfektne video, a pre laikov velmi prinosne. Velmi ti fandim Andy, robis to dobre, nech ti elan vydrzi a takychto videi bude pribudat. Ak by sa dalo urobit eso spod striedaviny tak by to bolo super. Bolo by to zaujimavejsie. ;)
@martinturnovsky9986
@martinturnovsky9986 3 жыл бұрын
Ahoj Andy,zazněly tady nějaké nepřesnosti. Centrální napaječ má dvě vany stabilizátoru z 48V na 28V a dvě vany měniče z 28v DC na 115V 400Hz AC. Unipulz snižuje napětí z troleje 2000-3600v na napětí cca 570v DC ,z něj se napájí dobíječ a čtyři měniče snižující napětí pro dva ventilátory a dva kompresory s napětím 440v DC,oba motory kompresorů klimatizace se napájí přes odporník a mají také 440v DC. Topení stanoviště je z napětí troleje přes stykače,topnice pod okny,kalorifer a topení pod nohy strojvedoucího. Zvuk který Unipulz vydává je způsoben frekvenčním řízení ,vyšší frekvence je větší výkon. Vzduch do pulzních měničů je nasáván zespodu od podlahy,přes jednotlivé chladiče a labyrinty ,a nasáván shora ventilátorem. Co týká ztrát na tyristorech jde o úbytek cca 2v na tyristor,ale ty nejsou sepnuty celou dobu,ale vždy dva měniče pracují do jedný skupiny trakčních motorů. Zatím vše,hezká videa,jen pokračuj,aspon se lidi něco dozvědí.
@sused-zavis
@sused-zavis Жыл бұрын
Milujem trojtóninu - 31:13, musel som si to pustit asi 20x, asi si to dám ako zvonenie :) Dik za super videa!
@petrbilek1275
@petrbilek1275 4 жыл бұрын
Díky Andy za další jako vždy supr video o mašinách :-)
@tomasbremek4492
@tomasbremek4492 4 жыл бұрын
Tvl. To je nabusena masina, to neni mozne. V te dobe to muselo byt velmi nadcasove. Dik moc Andy
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
Ano, ve světovém měřítku byla v té době skutečně Škodovka přelomová. Pulzní bezkontaktní regulace, elektronicky řízený brzdič, automatická regulace rychlosti, elektronická skluzová ochrana. Velice pohodlné a prostorné stanoviště, několik typů topení stanoviště, klimatizace, umyvadlo s bojlerem a spousta dalšího, proto jsou to do dnes jedny z nejoblíbenějších lokomotiv.
@Tomas_Stec
@Tomas_Stec 4 жыл бұрын
@@AndyCZchannel Na druhú stranu analógový počítač… :-D Musí byť radosť to ladiť.
@janvotapek793
@janvotapek793 7 ай бұрын
Dobrá práce Andy CZ. Krasná ukazka fungování lokomotivy 30:30-31:30!!! :)
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 7 ай бұрын
Děkuji vážím si toho!
@josefhankus3754
@josefhankus3754 3 жыл бұрын
Děkuji za krásné představení lokomotivy. Josef, Krnov
@frantisekoravec9421
@frantisekoravec9421 4 жыл бұрын
Vynikajúce stroje ,veľmi rád s nimi pracujem.
@miok8509
@miok8509 3 жыл бұрын
konečně po 30letech chápu princip téhle nádherné mašiny. Pane máte dar vysvětlit spoustu zajímavých věcí. Jsem rád, když vidím jak vás práce baví. jen tak dál!
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Velice děkuji! Také mi trvalo několik let než jsem si z různých zdrojů dokázal dát dohromady tyto vědomosti, taktéž mi to nikdo nedokázal pořádně laicky vysvětlit. Tak snad se to mě konečně jednou povedlo.. 😁 Ještě jednou děkuji!
4 жыл бұрын
Ty videa z kobky aka strojovny jsou super, určitě by to byl skvělý školící materiál i před 50 lety pro všechny strojvůdce :)! Protože pod napětím tam nikdo nevleze... Ať žije moderní kamera. A jak jsou krásně slyšet frekvence spínání tyristorů (30, 100 a 300 Hz), nádhera. To je jak hudební nástroj, by se podle toho dalo ladit.
@petrturkott3713
@petrturkott3713 3 жыл бұрын
Elektriku jsem ,dělal večerně - a moc mě ten obor baví - opravuji kotle plyn ,elektro . Musím říci ,že dnes jsem se dostal ,k tomu to videu a moc mě baví . Jsi super ,takhle by měli učitelé učit . Moc díky -vlaky mě baví od dětských let , ale ty jsi super a líbí se mi ,že to máš moc rád . Já to mám podobně s kotli na plyn - jen nemám tu odvahu před kamerou .-Diky Petr
@dawematy8359
@dawematy8359 Жыл бұрын
24:54 s tím vybíjením říkáš kravinu, po 2 vteřinách tam bude tak 3000v, protože za provozu je tam reálně tak 3500 a na AC dokonce 4000 v případě esa, ale jakmile otevřeš dveře tak se sepne zkratovací kontakt a hlavní filtr se okamžitě vybije
@koltyman8817
@koltyman8817 3 жыл бұрын
Andy Peršing nebo-li Eso je můj nejlepší z nejlepších vlaků
@martinmcz
@martinmcz 4 жыл бұрын
LVŽ líný vlakový železničář :D
@miriammacova
@miriammacova 2 ай бұрын
Moc mi to pomohlo pri učení 😄
@evgenijnovak4211
@evgenijnovak4211 4 жыл бұрын
Lokomotivy značky " škoda" jsou nádherné. V Rusku ještě máme 82E a další, které nejkvalitnější v práci.
@nikita_a_s
@nikita_a_s 4 жыл бұрын
Ale s prdelní ODPOROVOU regulací přes mezikontroler, s brzdičami Matrosova, s píštovými kompresorami, s nabíjením přes dynamo místo stacického měniče, bez ARR a modernejší diagnostiky, bez pulzní regulace pom.pohonů (za výjimkou ČS8), bez skřině BSE, bez nového trakčního transformátoru s regulací napětí způsobem Tichměněva - na sekundarné straně (na lokomotivách střídavého proudu) atd. STARÉ a LEVNÉ tech. řešení pre kokotných debilov u SŽD. Короче, как бы хороша не была семёрка, она НЕ СРАВНИТСЯ с этими постоянниками с импульсным потележечным регулированием через двухзонные ВИП-ы, диафрагменно-клапанной электропневматикой, управляемой через УКТОЛ, неисчислимым множеством автоматики и мн.мн.др. преимуществами. Хотя эти машины - ровесники семёрки, и не будь в ЦТ карьериста А.Н.Бевзенко, а в системе ЦТВР - нищеты и невозможности ремонтировать какую-л. силовую электронику (начиная с "сотых" ящиков реостатного тормоза) - у нас были бы такие же электровозы.
@tJakubhajicek
@tJakubhajicek 3 жыл бұрын
Bomba video! Dík za něj!
@zemelugta
@zemelugta 4 жыл бұрын
ty kráso kdo tohle dokázal vymyslet, smekám. WOW. Nejkrásnější stroj.
@StereoCZ
@StereoCZ 3 жыл бұрын
Zdravím a pozdravuji z PP Brno hl.n. Jen drobné upřesnění - V akumulátorech (i jednorázových bateriích) je energie uložena chemicky (při nabíjení/vybíjení dochází fyzicky ke změnám jak v elektrolytu, tak na elektrodách), kdežto v kondenzátorech je uložena elektrostaticky - a v tom jsou právě kondenzátory nebezpečné, zvlášť ty vysokonapěťové - pokud by nebyly zazkratovány, či nebyly připojeny vybíjecí odpory, časem se na nich naindukuje určitý náboj, který může mít napětí až stovky voltů. A jak bylo řečeno, je to zásobárna energie, která se dokáže velice rychle vybít. Následky si může domyslet každý sám. Kondenzátor je nejnebezpečnější elektronická součástka. Topení stanoviště je napájeno z 3000V Unipuls - primární vytváří z 3000V napětí cca 600V a z tohoto napětí je napájen sekundární unipuls (kompresory, ventilátory 0-440V), nabíječ, a přes předřadné odpory motory kompresorů klimatizace (ty jsou taky na 440V) - na některých lok. (aspoň u nás), jsou předřadné odpory a stejnosměrné motory kompresorů klimatizace, nahrazeny střídači a asynchronními motory. Jen pro zajímavost, motory ventilátorů mají 25kW, motory kompresorů 15kW - vše stejnosmerné 4. pólové motory se sériovým buzením (proto to alnico na kompresorech) Výhoda tyristorů oproti tranzistorům je ta, že jsou odolnější vůči průrazům - tyristor je 4-vrstvá polovodičová součástka, tranzistor je 3-vrstvá polovodičová součástka, přičemž ta prostřední (báze) je velmi tenká. Pro zajímavost, výkonnová ztráta jednoho kotevního pulsního měniče "puls delta-A", při frekvenci 300 Hz je cca 30kW. Esa 174 a 175 mají RCT tyristory (tyristor+zpětná dioda v jednom pouzdru) a poloviční počet prvků v jednom měniči. Esa a peršinky mají špičkový 15-ti minutový výkon 4950kW (Ik=1100A) Chlazení - jen pro upřesnění - vzduch je nasáván ze spodu měničových skříní, první ventilátor nasává chladící vzduch přes 1 a 2 kotevní měnič a měnič buzení, a vyfukuje ho do motorů 1. podvozku, unipulsu, (u esa 1/2 chladiče trafa), trakčních tlumivek 1.MS a vyhlazovací tlumivky, druhý ventilátor pak nasává vzduch přes 3 a 4 kotevní měnič a dius (u esa je v těchto místech usměrňovač) a vyfukuje ho do motorů 2. podvozku, do vyhlazovací tlumivky primárního unipulsu, (u esa 2/2 chladiče trafa), trakčních tlumivek 2.MS a vyhlazovací tlumivky Co se týče padání lokomotiv při námraze (nedokonalém kontaktu sběrač-trolej), tak je to dílem nových elektronických ochran - protože i na esech, který mají silovou část původní a jen byla vyměněna skříň ochran (tady je to ten klapkovník, u nás tomu říkáme AGL) za elektronické, tak nastaly neskutečné problémy, protože nebyly dodrženy doporučená zapojení měřících transformátorů jejich výrobcem (chybějící blokovací kondenzátory na výstupech) - takže třeba s WTB esem se rozjet za mírné námrazy je prakticky nemožné
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Díky za doplňující informace :)
@tady-bus-111
@tady-bus-111 3 жыл бұрын
Krásně si to na konci vysvětlil, ale myslím, že Peršanů nedostatek je, pač v HK musí vyjíždět žehlička na OS a v dvou článkách na internetu o tom psali, že je jich nedostatek (hlavně v HK), což jako Hradečák můžu potvrdit. Jinak moc pěkné, povedené video, takže LIKEC :D
@davidstloukal4852
@davidstloukal4852 4 жыл бұрын
Ahoj Andy. Super!! Děkuji mnoho za nové video týkající se popisu, či fungování této lokomotivy. Já, i můj syn Adam, jsme Tvým videem nadšeni. Navíc syn do budoucna usiluje o práci strojvedoucího. Zdravíme, a oba podporujeme železnici, D.
@martincerny6122
@martincerny6122 3 жыл бұрын
Máš opravdu úžasné znalosti. Vždycky to vysvetlis tak že tomu člověk lajk dokáže naprosto porozumět. Normálně bys mohl dělat učitele na drážní škole. Máš můj obdiv a moc ti fandim 👌
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Snažím se věci vysvětlovat tak aby to pochopila většina.. Bohužel i v kurzu například většinou učí sice odborníci, kteří tomu opravdu rozumí, ale neumí to dost dobře vysvětlit lidem kteří tak odborné znalosti nemají. Takže občas jsem i kolegům něco dovysvětloval, když byl čas a to mě nesmírně bavilo :D :) tak se to snažím promítnout i do svých videí. Samozřejmě zase když se na moje videa podívá někdo kdo to právě vidí jen z té odborné stránky, vždycky najde v mém výkladu nějaké nepřesnosti, nebo věci které by řekl úplně jinak. Jenže to si právě myslím že odborníkům to vysvětlovat nepotřebuji.. ti už to vědí :D
@martincerny6122
@martincerny6122 3 жыл бұрын
@@AndyCZchannel Jj to je jasné. Vždy se moc rád podívam na tvé video a něco zajímavého se dozvím. Třeba o lokomotivě 163 Pershing nebo jak jsi posledně měl to video o 5kovem esu. Tyhle lokomotivy já opravdu miluji
@rptraincz4598
@rptraincz4598 4 жыл бұрын
Super video. 😁 Koukali jsme na to při hodině elektrotechnické stroje a přístroje. (Učím se na silnoproud) Panu učiteli se líbilo, jak si to všechno pěkně vysvetlil 😁😊
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
Tak to je super! Za to jsem moc rád :D
@brumla3132
@brumla3132 3 жыл бұрын
měl jsem to štěstí jet na této mašině z Prahy do Žiliny se svým strejdou, moc se mi líbili ty tipické zvuky
@vlakyotrokovice
@vlakyotrokovice 4 жыл бұрын
Super video, pěkně vysvětlené a moc zajímavé. Ať se daří.👍👍👍 Karel
@obcanmarian
@obcanmarian 11 ай бұрын
Veľmi pekne a zrozumiteľne vysvetlené. Si borec, že si to všetko pamätáš🙂
@frantisekleiterman2082
@frantisekleiterman2082 4 жыл бұрын
Ahoj chlape....perfektní výklad! Děkuji :)
@Chlapec
@Chlapec 4 жыл бұрын
Super! Dekuji moc!👍👍👍
@Vojtyk
@Vojtyk 4 жыл бұрын
Jupííí krásné video i střihy!!!! HYPE 20K Andy!!!
@cassobiker
@cassobiker 4 жыл бұрын
diki andy za vsetko co robis :) len pre upresnenie, co je to kotvovy prud a budiaci prud. kotva je rotor magnetu, ciza ta cast ktora sa otaca. budiaci prud je prud ktory vytvara elektromadneticke pole statora - statickej casti okolo rotora. mensie a jednoduchsie motory maju zvycajne stator tvoreny permanentnym magnetom, ale pri trakcii je vyhodne odstavit motor uplne a nechat ho ist na volnobeh a prave vtedy staci vypnut budenie. uplne rovnako funguje budenie u generatorov/alternatorov (a EDB) - vybudi sa magneticke pole statora a v otacajucom sa rotore sa indukuje prud.
@jirimraz8829
@jirimraz8829 4 жыл бұрын
Skvělé video, věcné a srozumitelné, hlavně cením ten dodatek o číslování a výměně podvozků s HV363, dneska to ne každý ví. :)
@Tomas_Stec
@Tomas_Stec 4 жыл бұрын
A to sa ešte v ČR prehadzovali podvozky, v SR, pokiaľ viem, len nápravové prevodovky.
@jirimraz8829
@jirimraz8829 4 жыл бұрын
@@Tomas_Stec Myslím, že to tak je, ale v ČR cca od roku 2008 již také pouze převodovky, alespoň tuším, že to tak bylo.
@martinherstus2451
@martinherstus2451 4 жыл бұрын
Ten zvuk tý mašiny je prostě boží 😍
@pavelvolesky23
@pavelvolesky23 3 жыл бұрын
Když ho slyšíš skoro každý den, tak moc není. Věř mi.
@lukyn2882
@lukyn2882 3 жыл бұрын
@@pavelvolesky23 na to si zvykneš věř mi😉
@pavelvolesky23
@pavelvolesky23 3 жыл бұрын
@@lukyn2882 No trvá to už pár let a pořád nic. :-)
@alexandry1600
@alexandry1600 4 жыл бұрын
Thank you a lot for this video
@peter3633
@peter3633 Жыл бұрын
Zdravim Ta..vynikajuce videjkoo.pekne vysvetlenie techn .parametrov elektrickych..menicov kondikov .mas krasny prehlad o masinach a je vidiet ze masinami zijes a toje skvele..mas odbornost vies co je co .kazde zariadenie ako sa chova a pod..vysvetleneeeee na paraadu..vela stastnych km a hlavne ziadne poruchy.zdravim ta z Povazskej Bystrice.neviem ci jazdis 5kovym esom aj cez povazie na Zilinu ale ak ano tak ti raz zakyvam z peronu👋👋👋👋👋👋
@ave_ja_xD
@ave_ja_xD 3 жыл бұрын
...lokomotiva která mi navždy uvízla v paměti...vždy když jsem od mala trávil čas u dědy a babičky...tyto lokomity byly jediné co bylo ve 3 hodiny v noci slyšet jaké tam bylo ticho ... mohl jsem slavit když jsem slyšel zvuk měniče...hrozně toužím už od dětství jet v tom a cítit tu sílu...
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
Jsou to naše typické lokomotivy pro Česko a Slovensko :)
@lukassuchy9414
@lukassuchy9414 3 жыл бұрын
To je důvod proč bzučí frekvencí při rozjezdu? 33 hz 100 hz 300 hz. Mě i mnoha lidem se tento zvuk líbí.
@smashrulezzz6446
@smashrulezzz6446 4 жыл бұрын
Skvělé a poučné video! Dávám zase 100 bodů! Jen tak dál!
@tomjan-ut2gi
@tomjan-ut2gi 11 күн бұрын
krasny jak tyristory zpívaj))
@radekh2059
@radekh2059 3 жыл бұрын
Hezky srozumitelně popsaný jak fungují tyto stroje. Jsem sice laik, jenže bydlím u vlakového nádraží a k železnici mám "úctu"... Dík!
@vladabocanek3703
@vladabocanek3703 4 жыл бұрын
Podle mě se to vůbec neplete. Že starých Es jsou nové Peršingy, ze starých Peršingů jdou nová Esa a to mezi tím zůstalo. :) moc pěkné video. Určitě to stálo hodně času.
@HirekYT
@HirekYT 3 жыл бұрын
it's a pity that in Poland there are no channels like this ...
@sebek07trainz
@sebek07trainz 3 жыл бұрын
Because in Poland commies never was kicked off from railway, they swapped itself or only changed seats. If train driver in Poland ex. forget to stop on passenger station, he is fired or supsended for 6 months with entire health path with exams. Because it is treated the same as passing SIGNAL at danger. Additionaly you receieve speecehes such as "You're the first to be crucified". So try to make a videos from your work in especially state-owned company. Of course there are a few braves and each of them had problems from this title.
@stachos6561
@stachos6561 4 жыл бұрын
Ahoj Andy dělám elektromechanika právě na 162 většinou a moc hezky vysvětleno😉samozřejmě je toho mnohem víc ale to by bylo na díly...za mě dostatečně takhle 😊
@filipandel3653
@filipandel3653 4 жыл бұрын
Neslo by to trebars urobit do samostatnych video dielov, vysvetlenie jednotlivych prvkov napriklad z Edyn 12? CRČ, regulator tahu, ARR, pripadne ovladacie karty Unipulzu, Batyru, Puls-Delta-A a pod? :) Pripadne kompletny presny popis menicov? :) Diky
@teslakovalaborator
@teslakovalaborator 4 жыл бұрын
@@filipandel3653 Taky bych se přidal. Ač mám něco málo podkladů ke konstrukcím, stále je toho spousta neobjasněno. Zvláště když je člověk bastlířem, rád se něco dozví a otázek není málo :D
@michalmechanik8703
@michalmechanik8703 4 жыл бұрын
Krásné video, díky moc. Určitě rád mrknu na tvé další.
@ondrovyvlaky9504
@ondrovyvlaky9504 4 жыл бұрын
Ahoj Andy, na toto téma mám svou maturitní práci, kdyby to šlo, hrozně bych uvítal další video tohoto typu! Díky moc za tvoje videa :)
@koblyha
@koblyha 4 жыл бұрын
Je vidět, že tě ta práce fakt baví :)
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
To si piš :D
@adam_cdc6576
@adam_cdc6576 10 ай бұрын
Ahoj. Parádní video 👌 jen bych měl malý detail, který jsi řekl špatně, ale v tu chvíli tomu rozumím 😅. Pulsní měniče nepracují dva a dva do série ale dva a dva jsou paralelně a ty pak napájí motory. V podstatě to je tak, že první měnič udělá puls pro 1. a 2. motor, které jsou do série. Pak třetí měnič udělá puls pro 3. a 4. motor, taktéž v sérii atd. To není nějaká výtka, spíš pro lidi, kteří tomu nerozumí, tak to je detail, kterého jsem si všiml, že byl špatně řečen 😉. Jinak boží mašina. Za mě nejspolehlivější a nejdokonalejší, která byla v Česku respektive v Československu vyrobena. A když vezmeme, že se její vývoj dělal nějak v polovině 70. let, no stačí posoudit 😊. Stejně tak 363.5, parádní stroj.
@okopeckyok
@okopeckyok 4 жыл бұрын
Super video, moc díky za to že to pro nás děláš. Přeji ti hodně km bez mimořádné události. Díky
@honzarous2794
@honzarous2794 4 жыл бұрын
Krásné a poučné video,super!! 👍
@rasto9255
@rasto9255 4 жыл бұрын
Dobrá práca
@tomik_21
@tomik_21 4 жыл бұрын
Skvělé jako vždy, už se těším na pokračování 😉👍
@martinchudik3589
@martinchudik3589 4 жыл бұрын
Parádní stroj i video👍🤩 A ať už máš těch 20K subs.
@vojtasrp1074
@vojtasrp1074 4 жыл бұрын
Moc pěkné naučné video. Do teď jsem o Pershingnovi věděl minimum.
@scipio47
@scipio47 4 жыл бұрын
Skvělý. Moc děkuji.
@tomasberoun8300
@tomasberoun8300 4 жыл бұрын
Luxusní👌
@jagger7554
@jagger7554 4 жыл бұрын
Díky za zajímavé video. Pozdrav z Polska.
@vozmajster1011
@vozmajster1011 4 жыл бұрын
No paráda, jak já se těšil! A tušil jsem, že další video bude pošťák s Peršanem :P Těším se na jízdu! A je super, že někdo dělá videa tohoto typu, spousta lidem se nechce pročítat sáhodlouhé články, a tak mají aspoň alternativu, když chtějí něco vědět o mašinách... Ale tu jízdu jsi mohl vrazit do tohohle videa, s Brejlákem bylo taky hoďku a půl :P Jasný, do Třebový je to trochu delší cesta, ale i tak :P
@samyacoub4858
@samyacoub4858 4 жыл бұрын
Pěkné video, děkuji za vysvětlení.
@vendi558
@vendi558 3 жыл бұрын
Super mašina, super video, super fíra. Diky! 👍
@needforspeed958
@needforspeed958 2 жыл бұрын
super andy
@daidhippie
@daidhippie 4 жыл бұрын
Fantastické videjko. Děkuji Daid
@filipsvoboda8460
@filipsvoboda8460 4 жыл бұрын
Krasny, super video👍
@milankucera7365
@milankucera7365 4 жыл бұрын
no ty bláho a já si myslel, že strojvedoucí je jen figurka co mačká zepár čudlíků na ovládání :-) Na druhou stranu dnes už by to asi mohlo být jednodušší s vyspělou elektronikou. Každopádně velký respekt!
@2thmartuk1989
@2thmartuk1989 4 жыл бұрын
Super video které se dobře sleduje a člověk se dozví zajímavé informace 🙂 jen tak dál
@RaD0VaN
@RaD0VaN 4 жыл бұрын
Najviac poučné video o lokomotívach, aké som kedy zatiaľ videl ! Len tak ďalej... . Veľmi pekne popísané komponenty. Dozvedel som sa najmä o tých radách lokomotív konečne veľa a hlavne prečo sú tak značené, ako sú, to chválim :) . Takže pokračuj aj v ostatných radách podobným štýlom popisu komponentov ! Veľmi ma bavil tvoj popis a aj vysvetľovanie technickej stránky lokomotív ( bol veľmi pútavý a je vidieť, že si ako stvorený na popis lokomotív aj pre laikov - obzvlášť na akciách o vlakoch, ako si to už aj v minulosti robil ) a ako hovorím veľa nového som sa aj ja dozvedel. A to som absolvent elektrotechnickej priemyslovky, takže som konečne videl aj v praxi a vo využití schémy a bežné zapojenia a dáva mi to dokopy väčší zmysel ako celok a lokomotíva + jej funkčnosť ! Hovorím chválim a len tak ďalej
@jtrchalik
@jtrchalik 3 жыл бұрын
Excellent video, thank you - but English subtitles stop working at time 13:24 :( Do you think you could fix please?
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
I am sorry about that.. I have to write the subtitles myself by hand, so it takes a time. I try them first on this video, and I haven't finished them yet.
@petino1110
@petino1110 4 жыл бұрын
Ahoj z Bratislavy. Toto je mega video, úplne čumím. Vlakový zabezpečovať Mirel mašinka nemá zrejme.
@petruryc926
@petruryc926 3 жыл бұрын
Ten má jen Rj peršan
@vaclavpscheidl8858
@vaclavpscheidl8858 4 жыл бұрын
TOP,dík moc
@jankrugers
@jankrugers 4 жыл бұрын
No co dodat prostě super Andy jen tak dál
@petrmares687
@petrmares687 3 жыл бұрын
Parádní video. Děkuji :-)
@honzyseek
@honzyseek 4 жыл бұрын
Výborné video ! Tvoje videa jsou výborný ! Pokračuj v tom
@petrspaca8284
@petrspaca8284 4 жыл бұрын
Andy super video moc se těším na pokračování
@medoveVcelareni
@medoveVcelareni 4 жыл бұрын
super, palec nahoru
@dairos3201
@dairos3201 4 жыл бұрын
dokonale pane !!!!!!!! :)
@radekpavlik7757
@radekpavlik7757 4 жыл бұрын
Andy díky!
@a.f2615
@a.f2615 4 жыл бұрын
*:D Wow raz sa pozriem na video z simulatoru a zrazu XD Si v reálnej mašine*
@dawematy8359
@dawematy8359 4 жыл бұрын
Super zpracování videa, takto se mi to líbí LIKE
@radimhycka5535
@radimhycka5535 4 жыл бұрын
Super
@pokemoshalife8633
@pokemoshalife8633 4 жыл бұрын
Отличный ролик, спасибо большое! Похоже немного на ЧС4т) Жаль, по Чешски не понимаю)
@ceskymic
@ceskymic 3 жыл бұрын
English please
@ZHLlife
@ZHLlife 3 жыл бұрын
Я б сказал на ЧС8/7, но в принципе, все они похожи, как никак Шкода)
@libors7657
@libors7657 4 жыл бұрын
Díky ...prej "jednoduchý")))
@thedarkangelsgaming7046
@thedarkangelsgaming7046 4 жыл бұрын
Ja miluju tvoje videa ses prostě nejlepším
@martincerny5554
@martincerny5554 4 жыл бұрын
Skvělé video Andy 😀 tedka už vim jak tahle kráska funguje
@mk.trains
@mk.trains 4 жыл бұрын
Nádherně propracované video like nesmí chybět
@MODELARLUKAS
@MODELARLUKAS 3 жыл бұрын
No jelikož ji mám v plánu stavět z papíru tak, tohle tvoje video budu dost využívat
@pavelmacourek2956
@pavelmacourek2956 4 жыл бұрын
Stejnosměrný motor se sériovým buzením jestli to říkám dobře. Při odlehčení má teoreticky nekonečné otáčky. Nakreslil bych tu charakteristiku motoru ale není kam. Tak přece si něco ze školy pamatuji :-).
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
Ano přesně tak, stejně tak tomu může nastat u trakčního motoru u ostatních lokomotiv, například 122/123/130/742 které mají všechny stejnosměrné sériové motory, tam jsou na to skluzová relé.
@pavelmacourek2956
@pavelmacourek2956 4 жыл бұрын
No co si pamatuji, tak ve škole nám říkali, že by tyhle motory měli mít spojení přes nějakou kovovou převodovku. Ale jestli je tam pět řemenů. To nemůže přece rupnout..:-). Můj děda měl lepší cirgulárku s asynchronním motorem, tři řemeny a nikdy žádnej problém.
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
Ve Škodovce mysleli na všechno.. radši tam dali ještě přeotáčkovou ochran,u než aby motor roztrhal něco ve strojovně, může také dojít k poškození kompresoru jako takového, ztratí kompresi a také by měl tendenci vyletět do otáček. U motorových lokomotiv třeba k náhonu Dynama budiče vedou 4 řemeny a i tak už se mi stalo že praskly všechny 3 a zbýval jen jeden, ono to pak jede řetězovou reakcí, protože ten řemen sebou většinou vezme i ty okolo, nebo je při nejmenším načne.
@sotouszceskehobrodu5015
@sotouszceskehobrodu5015 3 жыл бұрын
163 je moje nejoblíbenější lokomotiva
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 3 жыл бұрын
A koho ne 😁
@sotouszceskehobrodu5015
@sotouszceskehobrodu5015 3 жыл бұрын
@@AndyCZchannel to máš pracdu neznám člověko co bi jí nenáviděl JEDNOU BYCH RÁD SKONČIL JAKO TY
@michokuk1421
@michokuk1421 4 жыл бұрын
Ďakujem za skvele video. Ako clovek co masinky obdivuje, ale jeho vzdelanie ho zaviedlo chemickou a nie elektrotechnickou cestou som sa hodne naucil a usetril si mi vela casu studavania wiki :-D dakuejm a tesim sa na dalsi diel
@pejan
@pejan 4 жыл бұрын
19:47 zapnutí hlavního vypínače tu stejný není, protože tato lokomotiva má hlavní vypínač jinej a to zejména tím, že k jeho zapnutí potřebuješ vzduch. :-) což je odlišnost od všech odstatních stejnosměrných lokomotiv.
@AndyCZchannel
@AndyCZchannel 4 жыл бұрын
To vím šmarja.. Nerejpej furt :D myslel jsem postup! Nejdřív HV potom sběrače, narozdíl od všech střídavek a vícesystémovek, nemluvil jsem o typu HV.
@pejan
@pejan 4 жыл бұрын
@@AndyCZchannel jo, v pohodě, chápu jak jsi to myslel, jako postup uvádění do provozu. Ale máš to zmáknutý, na to, že nejsi vzdělán v elektru...zavřít kameru do strojovny dobrej nápad :) No ještě si něco pamatuju, naposled jsem jel s Peršinkem v roce 1995
Andy - #LokoVlog 6 ► [Mn na dvojčeti 742 do Benešova]
1:29:39
МЕБЕЛЬ ВЫДАСТ СОТРУДНИКАМ ПОЛИЦИИ ТАБЕЛЬНУЮ МЕБЕЛЬ
00:20
Gli occhiali da sole non mi hanno coperto! 😎
00:13
Senza Limiti
Рет қаралды 24 МЛН
Popis lokomotivy 363
1:30:55
Jan Novák
Рет қаралды 20 М.
PROHLÍDKA MOTORU - Dieselelektrická Lokomotiva T478 1010 "Bardotka" - Train Lovers TL69
5:34
Train Lovers TL69 Vlaky Evropa 4K
Рет қаралды 57 М.
Lokomotiva Škoda řady 363 (Eso) dokument
1:30:55
Tomáš Kvapil
Рет қаралды 261 М.
Andy - #LokoVlog 4 ► [Ukradl jsem ČD Vectron?! 383/193 1/2]
1:10:42
History of steam engines 3 hrs long  compilation of 6 videos into one video
2:53:03
Andy - #LokoVlog 2 ► [S Uhelkou 123 do Berouna 1/2]
47:25
Andy CZ
Рет қаралды 170 М.
Andy - #LokoVlog 4 ► [Vectron 383/193 Beroun - Děčín 2/2]
1:17:40