Azt szeretném, ha a ,,Lélekben" soha nem érne véget, jelenleg nem is tudnék még egy ennyire fontos, és ilyen sokaknak segítő műsort mondani, mint ez. Kötelezővé tenném a nézését már a gimnáziumokban!!!
@szgoti799 ай бұрын
Ezzel teljesen egyetértek!❤️ Ezek nagyon nehéz, de nagyon fontos témák. Nagyon sokat tudnának segíteni egymásnak az emberek, ha jobban ismernék bármelyik mentális betegséget ezek közül.
@katalinronai99369 ай бұрын
Egyik legjobb rész volt ez! Köszönöm
@szgoti799 ай бұрын
Kedves Endre! E tematikájú munkája díjat érdemelne! Minden egyes részét érdeklődéssel hallgatom és tanulok. Csak remélni tudom, hogy sok emberhez eljut és még több embernek segít ezzel.... bármely témáról is legyen szó! Én minden esetre köszönöm!❤ E témában is sajnos érintett vagyok. A testvérem 25 évesen "minden előzmény nélkül" fejbe lőtte magát. Életem legnagyobb tragédiája. A gyerekeim minden rezdülését figyelem. Ez egy borzasztó teher.
@ildikolukacs82469 ай бұрын
😪Bizony az.. Én is tudnék ehhez hozzászólni.. Kiheverhetetlen ..
@monikabokros28979 ай бұрын
JAJJJ Istenem 😢 Ennél többet nem is tudok hozzászólni...
@gabriellahegyvari29888 ай бұрын
Remek beszélgetés volt. Redkívül alaposan járta körbe a témát a szintén hatalmas tudású vendégekkel, szakértő professzorral. A családunkban is nagy az érintettség . Ezért is néztem már a "Fellfelé Zuhanás" c. műsorát is nagy érdeklődéssel.
@IzaVox_557 ай бұрын
Az önsértés (falcolás) hátterében biztos, hogy zsarolás áll? Nem lehet, hogy egy kilátástalan helyzetben a tehetetlenség miatt csinálja, vagy a lelki eredetű fájdalmat fizikaival oltja ki, vagy "gyakorol"? Fogságban tartott állatoknál is megfigyelhető ez a viselkedés. Kismillió oka lehet, és a legáltalánosabb értelmezés szerint segélykiáltásként értelmezhető. Ez a bagatellizálás rendkívül veszélyes, mert közönyösségre ösztönzi a környezetet, így az önsértő még kisebb eséllyel kap időben segítséget. Az önsértés és az öngyilkosság közötti szoros kapcsolatot pedig kutatások igazolják. Egy ilyen nehéz téma megfelelő feldolgozásához lehet, hogy jó lett volna egy kontrollszakértőt hívni.
@zsuzsannajlailia56816 ай бұрын
Ez sokkal tóbb volt mint egy egyszerű beszélgetés. Látszik hogy egyik témában sem vagy otthon. Nem baj. Én sem, de azért meg tudom állapítani miben mennyi tudás, és munka van.@SupernatuRe.
@forgacsanita118 ай бұрын
" Olyan jó kérdéseket tesz föl, hogy az én szememben Főszerkesztő!" Ez mennyire kedves volt!!! ❤ Köszönöm szépen Endre, ez (is) remek műsor volt! 👍🤝
@hkattka9 ай бұрын
Rihmer doktor, kérem írjon könyvet! Ritka az ilyen tüneményes, empatikus hozzáértő, ilyen kiváló beszélőkével. Babarczy Eszterrel nagyon együttérzek, egyszerre sérülékeny és hihetetlenül bátor nő.
@MsKismuki9 ай бұрын
Nagyon szimpatikus a doktor úr, a nem vidám téma ellenére is elhallgattam volna még sokáig!
@erikamoldvan93539 ай бұрын
Eszter amiket elmondott magáról őszintén az példaértékű ! Köszönjük , mély beszélgetés volt ❤
@irenevinne43089 ай бұрын
Hála a Jó Égnek, hogy van pozitív kimenetele, őszintén és tisztán. Kívánok Eszternek boldog, egészséges életet. Megszenvedett érte, legyen jó is az életében.😊😊
@ovverflow9 ай бұрын
Csodálatos a doki. Bármeddig elhallgatnám!
@ildikolukacs82469 ай бұрын
Igen, rettegtem meghallgatni ezt a beszélgetést, mert nagyon érintett vagyok családilag.. Túl.képp sokmindent tudtam már a témáról-de ha nem profán itt ez a szó, élvezetes volt hallgatni őt.. 😊
@TímeaSzermek9 ай бұрын
Nagyon szeretem Kadarkai Endre bármelyik riportműsorát.Rendszeresen követem. Tájékozott,felkészült,empatikus. Témái társadalmunk mentális helyzetét tükrözik.Nagyon jól kérdez. Remélem még sokáig figyelhetjük munkásságát.
@ildikolukacs82469 ай бұрын
És csodálatosan szerény, nem álszerény.. ((pl. főszerkesztő titulus kapcsán) Viszont tényleg ő az egyik legjobb kérdező Ever.. ❤️Szeretni valók voltak itt így mindnyájan..
@barokeszter9 ай бұрын
Ez elképesztően mély volt. És hasznos.
@zsuzsannajlailia56816 ай бұрын
Mindegyik beszélgetése mély és tanító.
@And-hk8cy9 ай бұрын
Nagyon klassz nő Babarczi Eszter. Sokat tesz az emberekért az őszinte, világos beszédével.
@looiluia9 ай бұрын
Köszönöm az interjúkat, mindkettő nagyon jó volt. Babarczy Esztertől pedig bármikor bármennyit.
@anikohomolya94519 ай бұрын
Kb. 40 eve kezelt, csodasan, olyan profi hogy nincs is nala jobb ma az orszagban. De bejutni hozza szinte ma mar lehetetlen. Aldas minden szava, szerencses aki ma bejut es az tuti h meg is gyogyul. Engem is meggyogyitott. Vegtelenul nagy tudasu, kedves ember. Vajon hany eves lehet.....
@ferencdeak46919 ай бұрын
Megnéztem: 77 éves.
@anikohomolya94519 ай бұрын
@@ferencdeak4691 koszi szepen, jol tartja magat....egy zseni
@borbalaszennai53979 ай бұрын
Endre minden beszélgetés alkalmával meg tud lepni, hogy milyen okos, felkészült, bizony kellene már nem csak tőlünk❤ elismerést kapni, mert fantasztikus, volt ez is. ❤
@berkeg19 ай бұрын
Bizony, ezt már én is nagyon régóta hiányolom.....és ez azért is furcsa, mert Endre kimondottan kerüli a politikai jellegű megnyilvánulásokat...sajnos a Klubrádió nem feltétlenül az a szakmai műhely, amit a jelenlegi kurzus a keblére ölelne, de a független újságírói közösség - a színészekhez hasonló módon - maguk is adhatnának elismerést az arra érdemesnek tartott részére . Endre nem a bulvársajtó része, megítélésem szerint jelenleg a Kadarkai Friderikusz kettős jelenti a legmagasabb színvonalat a műsorkészítés területén.
@csancsi98 ай бұрын
Sajnos több szempontból is érintett vagyok a témában, ezért nagyon érdekes volt számomra a műsor, köszönöm. A Lélekben c. sorozat sok másik része is megérintett.
@krisztinademjen76059 ай бұрын
Szuperek ezek a beszélgetések,nagyon sokat segítenek a megértéshez.
@andikk59739 ай бұрын
Kedves Endre! Köszönöm szépen ezt az epizódot is, nagyon érdekes és értékes volt mindkét beszélgetés. Szeretnék javasolni is témákat: szívesen hallgatnék beszélgetéseket szülés utáni depresszióról, iskolai bántalmazásról (akár elkövető, akár elszenvedő szemszögéből) vagy időskori mentalis problémákról is. Köszönöm szépen!
@KDorina9 ай бұрын
Nagyon hasznos és informatív beszélgetés volt. Minden tiszteletem a két vendégé, illetve Endrének is köszönöm a kiváló kérdéseket és a lehetőséget ennek a problémának a megismertetésére! Eszternek kívánom, hogy ezentúl harmóniában és boldogságban tudjon élni! Nagyon erősnek, és bátornak tartom, amiért ilyen őszintén tudott beszélni a megélt dolgairól. Köszönettel: egy szintén érintett
@busztajidal9 ай бұрын
Ilyen megrendítő elbeszélést régen hallottam.
@Agotina9 ай бұрын
Fantasztikus a doki ! Eszternek nem lehet könnyű . Minden nap meg kell küzdenie a "démonokkal". Azért nincs jól és nem csak az elhízására gondolok,hanem amit elmond magáról. Le a kalappal,hogy ilyen pozitív tud lenni mégis !
@martazetenyi19939 ай бұрын
Mire kellően begyógyszerelik pszichiátriailag, addigra megérkezik a gyógyszermellékhatás, az elhízás is. Soha ne tudd meg! ( Én sem tudom, de már találkoztam ezzel.)
@AnnaTóth-l8z9 ай бұрын
Sok pszichiátriai szer mellékhatása az elhízás, és az ebből következő cukorbetegség, magas vérnyomás, korai halál.
@martazetenyi19939 ай бұрын
@@AnnaTóth-l8z Nem törvényszerű a cukorbetegség, sajnos hajlamot a szerek valóban hoznak, de ezerszer jobb cukorbeteg hajlammal, mint inkvizitor depresszióval, folyamatosan a halál mezsgyéjén élni.
@AnnaTóth-l8z9 ай бұрын
@@martazetenyi1993 Jó lenne, ha mindenki maga dönthetne arról, hogy 30-40 kg súlyfelesleget és az ebből törvényszerűen következő cukorbetegséget és magas vérnyomás betegséget vagy a pszichés problémákat választja. Nincs ma Magyarországon tájékozott beleegyezés. Ennek megfelelően elvész az önrendelkezés és az emberi méltósághoz való jog is. Jó lenne, ha az ilyen bigott gyógyszerhívők, mint Rihmer úr, otthon élveznék nyugdíjas éveiket. Nem pedig a médiában hakniznának 50 évvel elmaradott tévtanaikkal. Nézzen utána a metabolikus X szindrómának. Sajnos az elhízás idvővel hozza magával a többi problémát, és az idő előtti elhalálozást. Ennek megfelelően gyilkos szerek ezek sajnos.
@vikikovacs89378 ай бұрын
Ahhh megdöbbentő. Köszönöm szèpen a riportot.
@erzsebetkovacs25279 ай бұрын
Jó, hogy szóba került a PMS szerepe a mentális zavaroknál a nök esetében. Jó lett volna arról is hallani, hogy vajon a menopauzának is lehet-e hasonló szerepe, megszüntetheti vagy enyhítheti-e a menopauza bekövetkezése a korábban tapasztalható mentális zavarokat.
@jeannedarc50669 ай бұрын
Nem. Sokan ekkor lesznek skizofrének.
@micike7989 ай бұрын
Biztos vagyok abban, hogy bőven van szerepe a menopauzának is, hisz hormonális változásokról van szó. Talán annyival kevesebb a valószínűsége a suicid cselekvésnek ebben a korban, hogy (az esetek többségében) ebben az időszakban kevésbé érik az embert a megélhetésért, a csaladért való küzdelemmel járó negatív hatások....
@enikobali75459 ай бұрын
@@micike798 A menopauza ill. a perimenopauza alatti hormonális kilengések nagyon komoly hangultatváltozásokat tudnak okozni. Hormonpótlással viszont elég jól kezelhető ez a probléma. Én 2 éve kerültem abba az állapotba, hogy kezdtem úgy érezni, hogy megőrülök, de jobban végig gondolva a dolgokat legalább 5 éve érezhettem a hatását a változásnak. Elsősorban alvási nehézségeim voltak, ami mindent eszkalált (rossz hangulat, koncentráció képességének elvesztése, ok nélkül rám jött a sírás, ami soha nem volt rám jellemző stb). Valamivel több mint egy éve vagyok hormonpótló terápián. Minden sokkal kiegyensúlyozottabb. Szóval 40-es évei közepén-végén járó nőknek mindenképp javaslom (ha nincs valami kizáró ok). Ezt csak azért írom ide, mert teljesen irracionálissá válhat ilyenkor az ember. Én ezt megelőztem, de leginkább abból táplálkozóan, hogy anyukám jó 20 évvel ezelőtt pont ilyen korban (talán ugyanezen folyamatok által kiváltva) próbált meg öngyilkosságot elkövetni. Ő nem részesült hormonpótlásban, akkoriban nem is igen beszéltek erről. Szerencsére mostmár jól van, de egy hosszú folyamat eredménye ez. A legtöbben tinédzser korban, vagy menopauza környékén "őrülnek meg", ebből adódóan én úgy gondolom, hogy a hormonháztartásnak ebben nagyon nagy szerepe lehet. De nem vagyok orvos, csak a környezetem megfigyelése alapján mondom ezt.
@emjo36698 ай бұрын
Nagyon fontos téma. Köszönjük. Remelem segít embereknek az információ.
@mariamigneprazsmari71549 ай бұрын
Zseniális, tanulságos mély beszélgetést hallgattam! Szívből köszönöm!
@micike7989 ай бұрын
Szerintem ha valaki eljut a "kivitelezésig", az már olyan beszűkült tudatállapotban történik, hogy semmilyen "beszélgetéssel" nem lehet kihozni. Az pedig, hogy a gyermek sem tud visszatartó erő lenni, szintén azt igazolja, hogy komoly beszűkült tudatállapotban kell legyen az egyén, s ez egy igen hosszú folyamat eredménye ! Nagyon hasznos, "értelmes" beszélgetések voltak erről a nagyon nem "vidám" témáról - köszönöm !
@krisztagadzsa40969 ай бұрын
Érthető és mélyen àtérezhető volt! Köszönöm szépen a beszélgetést 🤗
@editedit34699 ай бұрын
Igen, olyan jó kérdéseket tesz fel Endre, hogy az én szememben is FŐSZERKESZTŐ.
@agnesfarago5047 ай бұрын
Hú de nehéz a 2.beszélgetést szülőként kellő toleranciával hallgatni! Aki ebben nincs benne, annak kívülről ez figyelem felhívasnak tűnik, pedig bizonyára van komoly pszichológiai oka. Bátor, hogy felvállalta, de a gyerekének( még ha már felnőtt is) pokol lehet ez. Köszönöm a beszélgetést Endre!❤
@szilviabacso99357 ай бұрын
Köszönet, nagyon informatív volt.
@melindahollosi79079 ай бұрын
Nagyon szeretem a sorozatot. Köszönöm, Endre
@affettoaffetto56029 ай бұрын
Szavak nélkül ... 👍🏻❗️❤️👏🙏
@boglarkabaykov9 ай бұрын
Ez egy kivételesen jó rész volt szerintem. Mindkét interjúalany nagyon tisztán és világosan beszélt erről az állapotról és sokminden érthetőbbé vált rajtuk keresztül.
@StayTheFOut9 ай бұрын
De aranyos a doktorbacsi.❤
@sandornesafar32839 ай бұрын
Nagyon tanulságos és őszinte beszélgetés volt. Köszönöm.
@KissGinaChannel9 ай бұрын
Babarczy Eszter csodálatos!
@mayonnaisekun72068 ай бұрын
Hiánypótló csatorna ✊🏻
@mariacsimanehegyi82309 ай бұрын
Dr.Rihmer Zoltának köszönöm ezt a mély beszélgetést!
@evafranciskovic41189 ай бұрын
De szép volt a vége!
@HortenziaRacz9 ай бұрын
Nagyon szeretem mint kèt vendèget.Köszönet èrtük!
@ilonabedo30039 ай бұрын
Igen, a drága doktor úr, amikor hozzá fordultam, és megtudta, hogy szakmabeli vagyok, nyomban elutasított. Igen kollegiális viselkedés!
@MrEmcsike9 ай бұрын
Olvastam règen könyvèt.
@AgnesSaigi-jq3hv9 ай бұрын
A HIT sokat segít a megelőzésben.!
@hegyesvivien33725 ай бұрын
aránylag jó beszélgetés, pontos és jó kérdésekkel. De önmagában kevés, lehetne második rész, például konkrét tanácsokkal, hogyan ragadjunk meg valakit, aki zavartnak tűnik, esetleg már kísérlet közben van, vagy hogy az emberek közönye hogyan járul ehhez hozzá, vagy hogy bizonyos rétegek ki vannak téve ennek jobban -lásd munkanélküliek, fogyatékos emberek, eldugottabb helyen élők. Ja, meg a haldokló pszichiátriai ellátás.. de esküszöm ezek csak kis észrevételek, nagyon fontos téma, jó hogy teret adtok ilyen beszélgetéseknek!!
@Gabika-t2y9 ай бұрын
Ha nincs pénzed, akkor nincs segítség. Ha van, akkor meg sokan csak lehúznak, élősködnek a nyomorodon.
@tundehegelsberger23845 ай бұрын
Van baj önnél.... nem is kicsi 😢
@catoom109 ай бұрын
A skorpió magába vágja a tüskéjét, ha kilátástalan a helyzete. Az öngyilkos is ezt teszi! Az emberek a legkegyetlenebbek egymással és környezetükkel. Az egyetlen egy állatfaj a Földön, aki élvezetből öl. Embertársát és minden mást körülötte. Miközben emberségről és szeretetről papol örökké!
@martazetenyi19939 ай бұрын
Az a kérdés tetszett a legjobban, amikor enyhén Eszterre akarta erőltetni a kérdést Kadarkai, hogy " ilyenkor az ember belehergeli magát ebbe"? Empátia ezerrel, áldozathibáztatás.
@Zolega892 ай бұрын
Kár hogy nem vagyok elég bátor, mert megtenném
@GyarmatiAttila889 ай бұрын
Köszönöm a műsort, 22 éves korom óta hallom a fejemben , hogy jobb lenne nélkülem a világ ( a fejemben de nem vagyok skizofrén). Vannak időszakok mikor keresem neten hogyan lehetne fájdalommentesen megölni magam. Sokszor felszem le, hogy arra vágyok, hogy bárcsak ne ébrednék fel. Kb 2 hete pénteken már jó mélyen voltam, döntés közeli mélységben. De szerencsére lett egy beszélgető partnerem akinek adok a szavára. Pszihiáter még nem látott ( 36 vagyok ). Voltam sok családállításon, túl vagyok egy Pszihodráma csoporton. Szeretném megkérdezni, hogy milyen javulási ( gyógyulas szerintem nincs ) utat jart be a hölgy?...
@tgj_888 ай бұрын
nagyon drukkolok. szakember segitségét kérd! en kb az utolso pillanatban vettem fel a telefont es kertem segitseget. azota is jarok pszichoterapias kezelesre. Mukodik! es eljutottam oda h halas vagyok minden ujabb napert. mar kicsit tobb mint 2 eve.
@ursuminor8 ай бұрын
A csaladallitasok semmit nem segítettek?
@GyarmatiAttila888 ай бұрын
@@tgj_88 egyenlőre nem adom fel... megyek tovább.
@editmaurer42129 ай бұрын
BE ❤
@jjy68 ай бұрын
Édesapám februárban döntött az öngyilkosság mellett. Nehéz volt az interjút végighallgatni. Van, amire kaptam választ, van, amitől csak még inkább hibásnak érzem magam, hogy nem tettem eleget. De mindenképp tanulságos volt.
@applepieblackmore998 ай бұрын
Őszinte részvétem!
@nyuszinda8 ай бұрын
Annakidején a Búra segített kigyógyulni a pánikbetegségből. Ott olvastam hogy ez gyógyíthatatlan és élethosszig tartó gyógyszerezést igényel. ( a doki is ezt mondta) Ez nem tetszett ezért életmódot váltottam és 4 év alatt kijöttem belőle. Ennek 22 éve.
@gaborszabo82998 ай бұрын
Őszintén örülök ennek 😊
@GothBlocked5 ай бұрын
"kitűnően lehet élni a pszichés betegséggel" (csak nem érdemes. Egy évig nem csinálnám ha visazamehetnék az időben)
@mariaurban39559 ай бұрын
Nincs ellátás,terápiát csak az tud igénybe venni akinek van rá pénze. A testvérem öngyilkos lett 32 évesen,és esélye sem volt. Futószallag szerűen megy a kezelés. Nincs segítség sajnos!😢
@erzsebetkovacs25279 ай бұрын
@@Zaffriel Nem lehet tudni elöre, hogy kinek milyen hosszú terápiára van szüksége, illetve hogy olyan szakemberrel kerül-e össze, akivel összeillenek. A közgyógyellátás kutyakötelessége volna megfelelö hosszúságú terápíát finanszírozni, nem a magánban dolgozó szakember hibája, hogy nem dolgozik ingyen.
@affettoaffetto56029 ай бұрын
Szalag egy l 😮
@LA18989 ай бұрын
@@affettoaffetto5602tényleg a legnagyobb probléma...
@ferencdeak46919 ай бұрын
1@@Zaffriel
@moenmoen54719 ай бұрын
Nem gondoltok arra,hogy a hit felé fordulni?
@MagdolnaDarázs9 ай бұрын
Krízis helyzetek esetén, ha valaki mániás depressziós, miért nem nézik a szerotonin szintet?
@Gabika-t2y9 ай бұрын
Na pont most hívtam a lelkisegélyt. Azt sem tudják megmondani, hogy mire való ez a szám. Aztán rám baszták a telót. Mert apfáziám van. És mindenhol îgy megy. Itt az emberi élet nem érték. Miért nincs aktîv eutanázia???
@tundehegelsberger23845 ай бұрын
Keressen egy pszichiátert. Minél előbb..m
@beataorosz17789 ай бұрын
❤❤❤
@adambazso92074 ай бұрын
A nagyon profi szakemberek vagy megfizethetetlenek és/vagy csak Budapesten vagy nagyobb városokban rendelnek. Az állami ellátás sajnos nem sokat ér, de még a magánellátásban is nehéz jó és kompetens szakembert találni. Mindenki túlterhelt és hónapokra előre be vannak táblázva. Akinek lenne pénze rá, sokszor még az sem tud eljutni megfelelően gyakran a megfelelő szakemberhez. Szóval minden szép és jó, ami a beszélgetésben elhangzik, de épp a megelőzés nem működik és szinte lehetetlen hozzájutni Magyarországon. Ezen kellene javítani, csak ez senkit sem érdekel. Tragikus a helyzet. Már régóta az és egyre rosszabb. A szenvedők totálisan magukra vannak hagyva.
@Gajdacsi619 ай бұрын
Hol érhető el Eszter dokumentumfilme?
@ThyFacelessOne11 күн бұрын
kzbin.info/www/bejne/mJOpYoSkr517qZY
@monikacsaszi-im5fk8 ай бұрын
Végre! A vízcsapból is ez kellene, hogy folyjon! Legalább addig mindenképpen amíg például egyetemista fiatalok ugrálnak ki a sokadik emeletről....Nekem a lányom is annyi idős, mint azoknak az anyáknak a gyermekei voltak......ezt soha nem lehet feldolgozni...!!!MEGELŐZNI!!!!!!
@jeannedarc50669 ай бұрын
Kövezzetek meg, de én ezerszer jobban sajnálom Babarczi Eszter FIÁT, mint őt magat. És valahogy nem csodalkozom, hogy ha felügyelet nelkül nem bizza rá a gyermekét.😢
@katalinschottner17259 ай бұрын
Ha pszichiátriai beteg lennék, akkor nem vállalnék gyereket. Megnyomorítják a gyerekeik életét....
@tamasit9 ай бұрын
a gyerekvállalás, a közvélekedéssel ellentétben, nem egyedül az anya döntése és felelőssége. Illetve a várandósság és a gyermekszülés katalizátorként működik egy addig így-úgy elketyegő, diagnosztizálatlan pszichiátriai beteg esetében. Amikor a diagnózist megkapja ( ha egyáltalán megkapja ), addigra már ott van a gyerek. Eszter óriási lelki fegyelemmel mászott ki a feneketlen aljú kútból, szerintem név nélkül sem kellene a fejéhez vágni azt amiről egyáltalán nem tehetett, és saját bevallása szeint is a legfájdalmasabb pont az életében.
@ivanyiattila35478 ай бұрын
Nekem tinédzserkoromban voltak ilyen jellegű hajlamaim.
@tamasit9 ай бұрын
“Ha öntudatlanul hagytam kiskaput, arról nyilván nem tudok, hiszen öntudatlan” - ezt a választ be kellene kereteztetni! Micsoda elképesztő intelligencia!
@norbertjanosi68169 ай бұрын
HboMax - Az ember akit Ottónak hívtak Tom Hanks, pont erről szól, egy ember halálvágya Ahogy Skizofrénia film Russel Crowe SkyShowtime - Egy csodálatos elme
@piroshalasz25149 ай бұрын
A skizofrénia egy személyiségzavar.Nem szorongásos,neurotikus betegség.
@norbertjanosi68169 ай бұрын
@@piroshalasz2514 Szétválasztottam, az ember akit Ottóna hívtak c filmben a főhős folyamatosan próbál öngyilkos lenni. Jól mutatja ezt az állapotot. Az egy csodálatosban pedig szkizo. Egy másik videóra ajánlottam amiben Oravetz Dávid ad interjút.
@piroshalasz25149 ай бұрын
@@norbertjanosi6816 Ja, értem.Akkor bocsi a kommentért.
@norbertjanosi68169 ай бұрын
@@piroshalasz2514 Örök harag. Nem bocsaltok meg Szorongani fogok, traumatizalodtam. Újra is kell néznem a tulagyalasos szorongást. Ezen a megbocsátás, kommenten meg a pszichiáternek is tuloraznia kell 😀
@ErzsebetDrSamu8 ай бұрын
@@piroshalasz2514, a skizofrénia nem személyiségzavar, hanem un. nagy pszichiátriai kórkép.
@kisbudai9 ай бұрын
Eleinte nem èrtettem kit hiv főszerkesztő úrnak :)
@Missberegie9 ай бұрын
Endrének megszavazzuk! ❤
@andreavirag13669 ай бұрын
Elég bátor kijelentés, hogy a falcolás az érzelmi zsarolás.
@tamasit9 ай бұрын
Teljesen általánosan elterjedt elképzelés, nem veszik komolyan, még ki is nevetik. Pedig nem jókedvében csinálja, hanem mert segítségre lenne szüksége. Ha van egy erős pszichéje, túlélési ösztöne, ami tudat alatt blokkolja az öngyilkossági kísérleteit, azzal pedig “csak” egy életen át tartó pokoli szenvedést nyer magának. Ha valami csodálatos módon ma Mo-on eljut terápiába, akkor pedig megkapjuk az alig pár százalékban előforduló sikersztorit.
@IzaVox_557 ай бұрын
Nem bátor, így általánosítva kifejezetten baromság. Lehet, hogy egy kilátástalan helyzetben a tehetetlenség miatt csinálja, vagy a lelki eredetű fájdalmat fizikaival oltja ki, vagy "gyakorol", fogságban tartott állatoknál is megfigyelhető az önsértés. Kismillió oka lehet. Ez a bagatellizálás pedig kifejezetten veszélyes.
@AgnesSaigi-jq3hv9 ай бұрын
Alkohol és drog súlyosbítja a depressziós helyzetét..!!
@gyongyiolah16099 ай бұрын
Ez mar tobb adasbol kiderult, hogy ez nem sulyosbitas, hanem depresszios emberek "onkezelese". Mert nincs kulturaja a lelki betegsegek kezelesenek, es mint itt emlitettdk tobben, "nincs ra penz", nincs eleg szakember az ellatasban. Pedig ez biztosan kimutathato, hogy gazdasagi szempontbol is megterulne, ha erre aldozna az allam.
@akiloz70799 ай бұрын
Ma már ki lehet deríteni, hogy vajon előző eletekbol vagy egy meg nem oldott családi mintából ( valamelyik leszarmazottunk)hozzuk pl. az öngyilkosság érzését. Mivel a hölgy 6 éves kora óta érzi ezt szerintem ezeknél a modszereknel is lehetne körül nézni.
@tamasit9 ай бұрын
Ha egy 6 éves gyerek azt hallgatja a tulajdon családjától hogy jobb lenne ha nem élne, akkor azért nem nagyon kell túlgondolni a dolgokat, hogy vajon miért vannak öngyilkos gondolatai 6 évesen…
@barka119 ай бұрын
nem vagyok benne biztos, hogy ilyen nehez tema valo e a nagykozonsegnek. inkabb arrol lehetne szo, hogy milyen segitseget kaphatnak a raszorulok - mental health support etc. megha valaki nyilvanosan is felvallalja a helyzetet, de a pelda nem jo. nem arrol kellene beszelni, hogy hanyszor meg hogyan probalkozott, hanem hogyan kezelni a betegseget es elni vele.
@artgab99709 ай бұрын
Tehát kezeljék a "szakemberek" a "nagyközönséget" három éves gyerekként,nem való nekik a csúf valóság.
@erzsebetkovacs25279 ай бұрын
Mindig segít, ha nyíltan lehet beszélni valamiröl.
@barka119 ай бұрын
@@erzsebetkovacs2527 De nem igy. Ez eppen ellenhatast valt ki.
@faragoannamaria77649 ай бұрын
@@barka11 ?????
@agnesferencz13729 ай бұрын
Hiszen beszél róla Eszter, hogy a sorstársi közösségében, hogyan segítenek egymásnak. "A figyelem a kulcsszó"!
@thetruthtester51699 ай бұрын
Ha elfelejtem bevenni az antidepresszánsomat, öngyilkos késztetéseim vannak
@EmilyBronte-k8s9 ай бұрын
Aki vonat elé rohan, az mit érez? Mert ő nem öngyilkos lesz, hanem mással öleti meg magát.
@LA18989 ай бұрын
Nem jut el odáig a gondoloatmenet
@andreab.98789 ай бұрын
Csak halkan jegyzem meg, hogy Karsai Daniel is mással akarja megöletni magát. Én megértem, h harcol az eutaná ziáért, h szenvedés az élete. De mégis kinek a lelkiismerete engedné, h ilyet végrehajtson?! Kitöl várhatnánk el, h ilyenben részt vegyem, mégha az érintett kifejezett kérésére történik is meg. Hogy lehet ezzel a tudattal élni?! Azért ebbe se ártana belegondolni... Úgyhogy szerintem ez nem olyan egyszerü kérdés, mint ahogy elsöre látszik.
@EmilyBronte-k8s9 ай бұрын
@@andreab.9878 Karsai Dániel nem akar meghalni. Ő azért küzd, hogy akik szenvednek, fájdalmai vannak, az hagy hunyjon el fájdalom mentesen. Aki vonat alá rohan, annak is vannak fájdalmai, de az a lelkében van, azt lehetne kezelni. Mondjuk az als-t is lehetne. Mindent lehetne, ha nem a stadion, a yacht, a frásztudja lenne fontos, hanem az ember élete.
@zsuzsannakruj35319 ай бұрын
@@andreab.9878A passzív eutanáziában is van “végrehajtó”,hiszen aki lekapcsolja az életben tartó gépeket,egyszersmind megszüntet egy életet. Persze azt is definiálni kellene,mit nevezünk életnek. Kettesben voltunk édesanyámmal-4 éves voltam-,amikor az első epilepsziás rohamot kapta.Aztán agydaganattal diagnosztizálták,majd lebénult az egyik oldala.A kezelések fájdalmasak voltak az 1960-as években,rettenetesen nehezen bírta. Aztán 37 évesen elhunyt,9 éves voltam ekkor. Akárki megvethet,retrográd módon én most segítenék neki meghalni,mert az az 5 év,amit végigküzdött,emberfeletti volt.
@gabor62597 ай бұрын
@@andreab.9878 Ha orvos lennék, szerintem én végre tudnék hajtani eutanáziát egy gyógyíthatatlan betegen.
@czargaby9 ай бұрын
A Sajnos az első szerelmem 2x próbálkozott, a 2. "sikeres", befejezett lett...
@somnoe9 ай бұрын
Részvétem.😔
@agnesklemm9619 ай бұрын
A reklámok után is reklàm!?? Huu
@peterabonyi48117 ай бұрын
Mutasd meg nekem, h szart se tudsz arról, amiről beszélsz, és fingod nincs az egészről: Akkor, Doktor:
@erba35859 ай бұрын
Cselekedni kell és a nyitottságot vlhogy megőrizni. Szerintem az emberi kapcsolatok nagyon fontosak ebben a kerdesben. Sajnos csoda olyat talalni aki meghallgatja a masikat. Akkor is vannak ám olyan melegszívű emberek.Nekem csak gondolataim voltak viszont abban biztos voltam h amíg édesanyám él nem teszem meg. Aztán elkezdtem járni segítő beszélgetésekre TB alatt pl mentalhigiénés de ott voltak a kerűleti műv. hazak. Bármilyen hobbitevekenység kell! Aztán lett munkahelyem majd azóta is próbálom felépíteni a baráti körömet. Ne adja fel senki mert az élet igenis nyújt megoldást de élni kell vele.
@AgnesSaigi-jq3hv9 ай бұрын
Az Életképtelen kihal... Természeti Törvény. Nincs másképp.
@tamasit9 ай бұрын
bezzeg a magabiztosak örökké élnek!
@adambazso92073 ай бұрын
Egy ilyen empátiát teljesen nélkülöző hülyeséget megtarthatott volna magának.
@laszlonebatyai40769 ай бұрын
Már volt alkalmam néhányszor hívni a lelki s. számát, , de még jobban belesodort a kétségbeesésbe, csak a szokásos dumát nyomták. Pczichiáter segített.