Mógłby istnieć antytydzień, 2 dni pracy 5 dni wikendu.
@riddick95475 ай бұрын
Niedługo będziemy mieć jak w banku 😆
@Michal-p4p5 ай бұрын
Istnieje. W Polsce nazywa się długi weekend.
@riddick95475 ай бұрын
@@Michal-p4p Oraz syndrom dnia trzeciego
@Brick_One_A_Lego_Story5 ай бұрын
Tylko pytanie, czy miałby antypłacę? Antyfirma zabierałaby pieniądze za te dwa dni antypracy :)
@gitarlesson82125 ай бұрын
law ju
@jackspar18775 ай бұрын
Powiem tylko, że waszkanał mnie wciągnął, jesteście debeściaki i to nie jest wazelina! Po prostu dziękuję.
@janinaepoka9634 ай бұрын
tak masz rację straszny kanal
@smogpodwawelski4443 ай бұрын
A gdzieś, gdzieś tam... w odległej anty-galaktyce... odpowiedni anty-kanał z analogiczną siłą - odpycha...
@antoniobermuda5 ай бұрын
Pan Leszek powinien zostać lektorem do audiobooków!
@marcinnik30705 ай бұрын
Pan Leszek ostatni czrnianin
@smogpodwawelski4444 ай бұрын
Pan Leszek po prostu emanuje pozytywną energią... Strach pomyśleć, czym musi emanowć (z pewnością istniejący gdzieś w Kosmosie)... anty-Pan anty-Leszek...
@miki1981pl5 ай бұрын
Kolejny dobry materiał aby szybciej zasnąć ( chociaż potem oglądam na raty 😅)
@8SoWa75 ай бұрын
W końcu Leszek 😊
@snajper41414 ай бұрын
Robicie jeszcze Q&A? Mam w sumie pytanie 😊 Tak się zastanawiam nad tymi sygnałami które odbieramy jak pulsary, FRB i inne temu podobne. Niektóre można wyjasniś a inne są tak nietypowe, że ktoś nawet sugerował iż może to być sygnał od obcej cywilizacji. Ale nie potrafimy go zinterpretować. I tak sobie gdybałem jak mógłby być zakodowany w tej formie. I sobie wymyśliłem taką koncepcję, że wiadomością jest precyzyjny czas trwania sygnału w połączeniu z jego częstotliwością: 1. Częstotliwość sygnału odpowiada częstotliwości atomu. 2. Czas trwania rozpadu atomu (o tej częstotliwości) jest liczbą przez którą dzielimy czas trwania sygnału. 3. Uzyskany wynik zamieniamy na różne systemy liczbowe do momentu aż uzyskamy taki zapis w którym odległość (ilość cyfr) pomiędzy zerami będzie stała. 4. Zera odznaczają kolejne porcję kodu. A to co pomiędzy to informacja o "pikselu". Bo skoro żyjemy w trójwymiarowy przestrzeni to chyba tak najłatwiej przekazać wiadomość. 5. Rozmieszczać piksele od środka na zewnatrz. Czyli jeden centralny, osiem dookoła niego, później szesnaście itd aż uzyskamy kwadratowy obraz. Można też rozważyć że jest to obraz trójwymiarowy. Piksele można równie dobrze rozmieszczać od krańcow. Nie wiadomo jak są ustawione. Wydaje mi się, że od punktu centralnego to taka najbezpieczniejsza pozycja. 6. Patrzymy na obraz. Może zawierać jakąś wizualną informacje która wygląda znajomo. Bardzo szalona teoria? 🤔
@ChristophorosSedinum5 ай бұрын
Dobra, zabieram się za sprzątanie łazienki z Astrofazą w tle :"-). Dwie godzinki ? To od razu posprzątam kuchnię :-).
@user-lx6pr5tx4p5 ай бұрын
Życzę Ci nieznajomy człowieku wspaniałego popołudnia!
@riddick95475 ай бұрын
I słusznie. Efektywność z prędkością światła na wysokości lamperii to jest coś ;)
@necrolabolabbel56365 ай бұрын
Dużo lepszy początek niż wycinki fragmentow.j
@norbertpiosik69705 ай бұрын
Normalnie Dzień dziecka poczułem dziś ujrzawszy nowy pop sciense ❤
@jerzykiler43865 ай бұрын
Kolejny genialny temat w waszym portfolio. Szanuje i czekam na wincyj.
@michal.abramowicz5 ай бұрын
Czy już ktoś zdobył minerał dr Fiutta? Ten maly bursztynek ma taką energię, że ja cierpię dolę!
@robertandruszkiewicz37994 ай бұрын
Ja słucham 4ty raz. trzy razy miałem do snu a teraz zaczynam słuchać a nie tylko słyszeć 😂 pozdrawiam serdecznie 🫡
@dawidbulicz5204 ай бұрын
@@robertandruszkiewicz3799 widzę ty tak samo jak ja
@Szuji5 ай бұрын
Poproszę odcinek "1000 Ciekawostek z naukowego życia Leszka(studia wliczając)" 😁
@KaczuszkaMoon5 ай бұрын
Popując, warto byłoby tu wspomnieć o brytyjskim zespole Antimatter. :)
@iSPORT24-q9z5 ай бұрын
POP Science nigdy nie zawodzi , mega materiały teorzycie Panowie ,pozdrawiam
@AtomicAnarchyShop5 ай бұрын
Ujemna energia to ja jak rano wstaję do roboty
@kamilsoltysiak42495 ай бұрын
Może wstawajmy razem, energii powinno być wtedy więcej : )
@dawidburdelak5 ай бұрын
Jak zwykle rozmowa przeprowadzana na najwyższym poziomie - od ośmiu lat mam mnóstwo powodów, by uwielbiać Astrofazę.
@cyrylhardy5 ай бұрын
1,5m Dicka... 2,5h Piotrka i Leszka ... a właśnie... czemu nie ma emotki Leszka? 🤔
@pawciu_jankowski3385 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 😊😊😊
@dawidmikitka33835 ай бұрын
U Pana Leszka mistrzowska koszulka, uwielbiam was słuchać,wybaczcie ze nie wspieram. Pozdrowienia i powodzenia w prowadzeniu kanału❤ 😊
@figarybka13935 ай бұрын
1:40 Unobtainum to było w Avatarze, w Star Treku były kryształy Dilithu ☝🏻
@robertandruszkiewicz37994 ай бұрын
Uwielbiam i dziękuję za ten klimat pozdrawiam serdecznie 😅
@tomasznowak82475 ай бұрын
Z Houellebecqa polecam Panowie "Możliwość wyspy", mocna rzecz, chyba najbardziej sci-fi (i nawet post-apo) w bibliografii autora. I kudos za krótką refleksję o "tematach, o których się nie mówi" około 40:00 minuty. W punkt.
@bartoszsitarz8715 ай бұрын
Pozdrowienia dla pana Leszka i Astrofazy😂❤🎉
@hubabz5 ай бұрын
O Opatrzności, syty, zakrapiany solidną dawką wiedzy odcinek! Na połacie ,,materii antymaterii"! Właśnie, ciekawe jest to, czy problem tego, czym jest antymateria czy ciemna materia w ogóle zostanie w pełni rozwiązany? No bo jakby nie patrzeć, tylko ograniczenia technologii, braki w wiedzy oraz nie ten aparat matematyczny, którego potrzebujemy, sprawiają, że pełne odkrycie i objaśnienie empiryczne czym ,,to coś" jest, cóż, może zająć nieodgadnioną, symulacyjnie nieokreśloną ilość lat. Teorii na temat tego czym jest Ciemna Materia i Antymateria jest całkiem sporo. Spotkałem się z wieloma, a jedna zakłada to, jakoby stanowiła ona zaburzenie w polu grawitacji w ujęciu całej makrostruktury Wszechświata; czyż nie oznacza to jednego: chyba nie wiemy o kosmosie tyle ile byśmy chcieli, co nie? A co by było, gdyby takowa Antymateria - mówiąc dość łopatologicznie - była błędem w teorii grawitacji Newtona (Prawo Powszechnego Ciążenia), albo w aparacie matematycznym Szczególnej i późniejszej Ogólnej Teorii Względności. O ironio, na chwilę obecną w kwestii rozważań nad jej właściwościami i ogólną nazwijmy to ,,budową", którą sobą prezentuje, dochodzimy (tak mi się wydaje) do sytuacji w której bez zaakceptowania istnienia Ciemnej Materii i Antymaterii astronomowie, fizycy, kosmologowie nie są w stanie wyjaśniać multum procesów i zjawisk prowadzących do powstawania i ewolucji wszechrzeczy do takiej formy, w której jest. Czyli Antymateria i ,,jej siostra" Ciemna Materia muszą istnieć, bo z założeniem ich ,,egzystencji" łatwiej jest wytłumaczyć to dlaczego Wszechświat jest tym czym jest.
@olasek79725 ай бұрын
my dokładnie wiemy czym jest antymateria, antymateria (jej istnienie, właściwości) została przepowiedziana teoretycznie przez angielskiego fizyka Paula Diraca za co zresztą dostał nagrodę Nobla. Antymateria to się nawet da zrobić na Ziemi. Ciemna materia to rzeczywiście inny problem i w tej chwili mało co wiemy. Nie mieszałabym tych dwóch materii.
@hubabz5 ай бұрын
@@olasek7972 Pisząc w ten a nie inny sposób o Antymaterii i Ciemnej Materii czy Energii, faktycznie, popełniłem błąd - za dużo porównań, a w kwestii Antymaterii to zupełnie inny biegun doświadczeń i zdobytej wiedzy przez fizyków czy astrofizyków różnej specjalizacji, co Ciemna Materia. Raczej chodziło mi o to, czy w pełni, tak ostatecznie zrozumiemy czym jest Antymateria i czy kiedykolwiek jej właściwości wcielimy do ,,tajnych" technologii a potem do nazwijmy to ,,życia codziennego".
@olasek79725 ай бұрын
@@hubabz tak samo dziś rozumiemy materię jak antymaterię, różnicy w rozumieniu nie ma, raczej nie zastosujesz antymaterii do “życia codziennego” bo w połączeniu z materią wybucha eksplozyjnie.
@kamil-korman5 ай бұрын
Antymateria jest fascynującym zjawiskiem, które rzeczywiście istnieje, a nie jest tylko fikcją naukową. Jest to forma materii składająca się z antycząstek, które mają przeciwne ładunki w porównaniu do normalnych cząstek materii. Antycząstki mają taką samą masę jak ich odpowiedniki materii, ale różnią się ładunkiem elektrycznym i innymi właściwościami kwantowymi. W popkulturze antymateria często jest przedstawiana jako źródło ogromnej energii, wykorzystywane w zaawansowanych technologiach, takich jak silniki statków kosmicznych czy nawet jako broń. W rzeczywistości, antymateria ma potencjał do zastosowań w produkcji energii i medycynie, na przykład w pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), która jest techniką obrazowania medycznego. Jednakże, wykorzystanie antymaterii na większą skalę wciąż jest przedmiotem badań. Trudności w jej przechowywaniu i wysokie koszty produkcji sprawiają, że na chwilę obecną nie jest ona używana w codziennych technologiach. Mimo to, naukowcy nadal badają możliwości jej wykorzystania w przyszłości, co może otworzyć nowe horyzonty dla ludzkości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o antymaterii i jej potencjalnych zastosowaniach, POP Science może być świetnym źródłem informacji. Zapraszam do dalszego odkrywania tego intrygującego tematu!
@TheSirArress4 ай бұрын
Chłopaki, kiedy dwa auta mają prędkość powiedzmy 100km/h i dojdzie do zderzenia czołowego to prędkość się sumuje i wynosi 200km/h. Jeśli dwa protony rozpędzimy do niemal prędkości światła zderzymy analogicznie jak te auta to prędkość też się sumuje i przekracza nieprzekraczalną prędkość światła?
@mariuszjanuszewski61964 ай бұрын
Niestety ktoś musi w tym szambie siedzieć lepiej jak nasi ludzie . Czerwony album to rewelacja , polecam też solową twórczość klawiszowca.
@leszekstachon44975 ай бұрын
Teoria antyinteligencji wiele wyjaśnia, a zwłaszcza istnienie antyprezydenta, który wypowiada się po zderzeniu dwóch pozytronów... 😢😢😢
@BałkańskieKakao5 ай бұрын
KOCHAM PANA LESZKA, CHCĘ Z NIM JEŚĆ NIEDZIELNY ROSÓŁ I SŁUCHAĆ JEGO HISTORII MMMMMMMM
@mattelew97545 ай бұрын
Leszek ufam Tobie. ❤
@Piorun15 ай бұрын
Bardzo ciekawy odcinek dzięki ❤
@KoszmarnyPaweTheNightmare5 ай бұрын
Dziękuję za świetny materiał ❤
@agnieszkawronska-koschelsk47955 ай бұрын
Panowie, mój humanistyczny rozum pojmuje was tylko częściowo, mimo to słucham was z zapartym tchem i przedkładam nad inne rozrywki🫡
@tomizubi16 күн бұрын
Podejrzewam że jakbyś chciała rozmawiać na humanistyczne tematy Panowie nic by nie zrozumieli. Także plus dla ciebie że piszesz o tym. Większość ludzi również mało pojmuje ale wstydzi się napisać.
@ENTERPRISE8145 ай бұрын
Pozwolę sobie na tematyczny dowcip: Żydzi odkryli portal do wszechświata ktory składa sie z antymaterii. Biora statek i lecą eksplorować. Znajdują antyplanetę gdzie znaleźli jakis dziwny obiekt. Lądują na antyplanecie, okazuje sie ze jest tam antyszopa. Otwierają antyszopę, a w srodku siedza antysemici
@jz93325 ай бұрын
W przerwie bombarownia cywil, mordowania kobiet i dzieci.
@nabuchodonozor65314 ай бұрын
To jest komentarz ZŁOTO! 😂❤😅
@PM-xw3xk5 ай бұрын
Najlepszy duet! 😊
@Console_Warriors5 ай бұрын
Zupełnie lepszy wstęp 😮
@koliber_cb5 ай бұрын
Dziękuję 😉
@mrmenace1405 ай бұрын
No nareszcie ❤ pozdrawiam
@LoliHunterMusic28 күн бұрын
Pan Leszek mogłby audiobooki czytać. Kupilbym wszystkie.
@mateuszmakowski84845 ай бұрын
Małe sprostowanie. Izotopy Wodoru to: Prot, Deuter i Tryt. Prot jest tym izotopem najpowszechniej występującym. Tryt jest z kolej niestabilny z okresem półtrwania trochę ponad 12 lat. Prot i Deuter są stabilne. Ciekawostka: Tlenek Deuteru to tak zwana ciężka woda.
@DariuszKobierecki5 ай бұрын
Panowie szacun słucham was od nie wiem ilu lat pewnie od początku jeśli to możliwe Mieszkam w Anglii ale chętnie polecę do Polski żeby uczestniczyć w waszym programie
@danielski6915 ай бұрын
Jak zwykle szacun za świetny materiał. Ja już trzeci raz, będąc na siłce, słucham wszystkie odcinki i jeszcze mi się nie nudzi.
@qwertyK-vx7st5 ай бұрын
Panowie podziwiam was bo zawsze znajdziecie jakiś kolejny temat do omówienia w Pop science.
@stanzjednoczony55455 ай бұрын
Dzieki.
@latajacykamper4x45 ай бұрын
Zajebisty duet jak zawsze 😂😂❤
@tasman49805 ай бұрын
W końcu jesteście 😊
@doe6joe5 ай бұрын
rozmienił się na drobne... i coś tam, mistrzu Profesore😂
@mariuszwojciech5 ай бұрын
Jest taki zespół brytyjski Antimatter , grają w Polsce ostatnio sporo, byłem podoba się mi
@koprolity5 ай бұрын
To jest temat dla antyfizyków.
@ma.ttlu2245 ай бұрын
Antykot zjadł antrykot i ubrał trykot.
@dannyissofunny5 ай бұрын
Oglądam o antymaterii, a YT daje reklamę antyperspirantu 😂
@rafasolak68854 ай бұрын
Teorie spiskowe stają się faktem A wtyle- wizji jest zadanie mówienie odwrotnie. Kto ma oczy to widzi co się dzieje nad naszymi głowami
@bartezzos21 күн бұрын
W odcinku nie rozważaliście jeszcze zderzenia się "pierwotnej" czarnej dziury z czarną dziury tej samej masy ale zbudowanej z antymaterii. Czarne dziury by się zlały, czy anihilowały emitując swoistą pierwotną zupę energii podobną do wielkiego wybuchu. Czy może o czarnej dziurze nie można mówić już o jakiejkolwiek materii?
@ProcesMyślowy1.6185 ай бұрын
58:10 A czy anihilacja to nie powinno być całkowity zanik czegokolwiek ? w przeciwnym razie to jest zwykła przemiana.
@MsDexter475 ай бұрын
Smartsgam zrobił super materiał poruszający to o czym mówicie
@cyrylhardy5 ай бұрын
@ smartgasm
@radekmis5 ай бұрын
jak robiłem w rtv. to zazwyczaj po kilku dniach przerwy. po jednym dniu pracy . nie widziałem nic wieczorem. znaczy się oczy tak naświetlone od szyjek kineskopów. jakby człowiek w spawarkę spojrzał.. także tam promieniowanie było mocne .. ale dzień czasu i było ok.
@TivazDG5 ай бұрын
Sprzedam Opla na antymaterię. Tanio. Produkuje ethanol i dziwadełko. Tylko poważne oferty. Komplet opon zimowych gratis.
@Ravsawicki15 ай бұрын
Fizyka nie jest mi obca, ale bania jest niezła, może nie jestem z Ziemi, mam prawie lat 50, albo bujałem się po innych klimatach. No jak by nie ta astrofaza to bym nie poznał kto to David Bowie.
@jestemwterenie5 ай бұрын
AntyHibernator kupuje to! 👊🤣👍
@gen.sulski82014 ай бұрын
😂 Padłem 1:18 :22
@wojciechszczoek17325 ай бұрын
Czy jeśli do czarnej dziury będzie wpadać antymateria to czy nie dojdzie do zmniejszenia jej masy a potem do zniknięcia horyzontu zdarzeń?
@piotrpiotrek90505 ай бұрын
Ciekawe pytanie 😂 napewno musiały by to być konkretne antycząstki żeby po drodze nie anihilowały z promieniowaniem dziury. No i też sama antycząstka nie ma ujemnej masy, i sama z siebie nie zmniejszy masy dziury, musiała by spotkać tam w środku swój odpowiednik z którym mogła by anihilować, a tego nie wiemy czy jest tam w środku cokolwiek.
@krzykr1235 ай бұрын
masa to energia. więc zamiana masy w energię nie zmieni nic w tym układzie.
@piotrpiotrek90505 ай бұрын
@@krzykr123a racja, nawet jeśli założyć mało prawdopodobną hipotetyczną możliwość, że w środku doszło by do anihilacji cząstka-antycząstka, to uwolniona w efekcie energia, czyli fotony lub inne cząstki i tak nie mogły by wyjść poza horyzont.
@przemyslawpason2025 ай бұрын
"z bajką o królewnie" , fajna ta bajka..
@Marcin-xn9tb5 ай бұрын
Odnośnie czarnych dziur z antymaterii, to czy my w ogóle wiemy z czego są rzeczywiście zbudowane obserwowane przez nas czarne dziury, skoro często o ich istnieniu wnioskujemy tylko na podstawie orbit, krążących w ich sąsiedztwie obiektów?
@siatek_nah5 ай бұрын
Leszek !!! ❤❤❤❤❤
@falconcf32845 ай бұрын
Aktualizowany jest plik zrobiony przez fanów (chyba w Excelu) gdzie są wymieniane dzieła literatury, filmu, muzyki? Proszę o link.
@siatek_nah5 ай бұрын
Zrobiłbym nowy kierunek jak by Pan doktor prowadził wszystkie przedmioty :)
@memotion5 ай бұрын
ładunek = charge, prąd = current
@bartoszp14545 ай бұрын
Jeśli inne galaktyki są zbudowane z antymaterii to światło które do nas wysyłają powinno składać się z antyfotonow, które po dotarciu do naszej galaktyki i przed dotarciem do naszej planety w większości ulegną anihilacji. Stąd obraz widzialnego wszechświata który obserwujemy może być zniekształcony i mocno ograniczony. Może tutaj kryje się tajemnica ciemnej materii i ciemnej energii. Nie widzimy większości wszechświata bo informacje o nim są anihilowane zanim do nas dotrą. Co myślicie?
@rigelheron99975 ай бұрын
Foton jest sam swoją antycząstką.
@heniudamian5345 ай бұрын
Foton jest bozonem który ma ładunek 0, wiec trudno zrobić antyfoton, bo -0 to to samo co 0. Z neutronami jest inaczej bo są to cząstku złożone z fermionów(kwarków), które mają ładunku 2/3 lub -1/3. Tutaj już można zrobić antykwarki -2/3 i 1/3 i z tego zrobic antyneutron, który mimo że nadal sumarycznie będzie miał ładunek 0, będzie antycząstką.
@maniekmaniowski29815 ай бұрын
Nie oglądałem do końca ale 1g antymaterii zamiana na energie to razem przereaguje 2 gramy i to da około 43kt trotylu, no chyba że się mylę bo jestem lajkonik z fizyki.
@agatix75 ай бұрын
Myślę że film Anihilacja też całkiem wpasowuje się w ten temat
@s3rverius5 ай бұрын
Aż sprawdziłem: "Mein *lieber* Freund" :)
@JNKArts884 ай бұрын
To drożej niż gdyby w Polsce zalegalizować zioło 😂
@jeremiaszstefanski60255 ай бұрын
Wami się inspiruje w odkrywaniu nauki ale pozaszkolnej a taką też chcę zdobyć proszę Panie Leszku o pomoc...
@czarekciamciam81955 ай бұрын
Kiedyś strzelał? Mój monitor dalej strzela jak szalony.Z tym,że ja potrafiłem zostać kopnięty przez co dopiero odpiętą od prądu wiertarkę
@hegemonit5 ай бұрын
Pozdrawiam 😄
@milan1325 ай бұрын
Zaproście dr Pokrywkę w temacie wydłużania życia
@RamaNaBana5 ай бұрын
Foliowa czapka doktora i nie ma strachu z antylatarką 😂
@ariess64335 ай бұрын
Panowie, ale ujemna energia istnieje. Energia potencjalna pola grawitacyjnego jest energią ujemną
@piotrpiotrek90505 ай бұрын
Możesz coś więcej powiedzieć? Tak jak dla laika.
@ariess64335 ай бұрын
@@piotrpiotrek9050 tak mnie w szkole uczyli. Jestem pewien że Wikipedia Ci to lepiej wytłumaczy. Podstawowa zależność jest taka " jak energia potencjalna rośnie to kinetyczna spada , a jak potencjalna spada to kinetyczna rośnie." Teraz wyobraźmy sobie taki model że mamy planetę i Ciało które się od niej oddała do nieskończoności, energia kinetyczna spada i spada, aż w końcu wynosi 0. W tym czasie energia potencjalna grawitacji rośnie i rośnie, ale w nieskończoności siła grawitacji jest nieskończenie mała, więc energia potencjalna też wynosi 0. Ergo bliżej planety energia potencjalna była mniejsza od 0
@arturcieslik24135 ай бұрын
@@ariess6433 z ciekawości to masz może namiary na jakiś artykuł na Wikipedii o tym? Też bym sobie poczytał
@maxipags43755 ай бұрын
Jak liczby masowe będą ujemne... to spowoduje że będziemy mieć 2ga tablicę Mendelejewa?
@heniudamian5345 ай бұрын
Liczba masowa to ilość protonów i neutronów w jądrze, a nie suma ich ładunku elektrycznego. Anty wodór nadal ma liczbę masową 1, tylko że jądro jest ujemnie naładowane, a elektron(pozyton) dodatnie. Teoretycznie mozna mówić o drugiej tablicy Mendelejewa chociaż bardziej to będzie lustrzane odbicie, a nie jakieś nowe pierwiastki.
@LukaszMedrekVLOG5 ай бұрын
najlepsi🤗
@VanherPL4 ай бұрын
2:14:05 Lewoskrętna witamina C ? 🤔
@hubertserafin96355 ай бұрын
Piękna miniaturka ❤️
@pawedunal16615 ай бұрын
To się zaczyna tak - pierwszy gram zawsze za darmo...
@vacarius5 ай бұрын
Czyli antymateria to nie taka anty jak by nazwa na to wskazywała. To się raczej powinno nazywać materia odwrotnie binarna czy coś w tym stylu.
@panszkieko94315 ай бұрын
Mówiąc szczerze, to cały ten kanał ubiera Pan Leszek
@smogpodwawelski4444 ай бұрын
Kalkulator antymaterii: Ile należy spożyć anty-pączków, aby pozbyć się 20 kilogramów materialnego sadła?
@mateuszl44555 ай бұрын
Karent to prunt Czardż to ładunek 😂
@Roman_545 ай бұрын
Meteoryt tunguski - inspiracja do "Astronautów" Lema.
@Kris1dark5 ай бұрын
Trochę za dużo literatury sf, i to z dłuższymi cytatami eh, a za mało konkretnej astronomii i fizyki. Ale to tylko takie moje subiektywne gusta. Proponuję dwa tematy z astronomii, których chętnie bym posłuchał, może kiedyś znajdziecie czas: -pierwszy to mijanki naszego układu słonecznego z innymi gwiazdami i z samotnymi planetami, ale nie w sf tylko konkrety statystyczne. -drugi to "pusta przestrzeń" między galaktykami, i znowu chodzi mi nie o sf tylko znowu o konkrety statystyczne ile tam jest gwiazd i samotnych planet. Bo tak sobie policzyłem np że, statystycznie, co zaledwie 5 milionów lat nasz układ mija się z jakąś gwiazdą zaledwie o pół roku świetlnego, a w ciągu swojego istnienia 4,5 miliarda lat przynajmniej raz minął się z inną gwiazdą o zaledwie 1000 j.a. Co pół miliarda lat, więc dość często mijamy się z inną gwiazdą o 3000 j.a. W przypadku mijania się z samotnymi planetami mamy wyniki jeszcze trochę ciaśniejsze. W drugim temacie policzyłem, np że gwiazdy poza galaktykami są rozmieszczone nie rzadziej niż od 500 do 5000 lat świetlnych jedna od drugiej, co jest wcale nie tak rzadko w porównaniu z odległosciami między galaktykami. Wynik zależy od % gwiazd poza galaktykami i to 5000 lat świetlnych wyszło mi dla najostrożniejszego założenia, że tylko jeden promil gwiazd jest poza galaktykami.I znowu dla samotnych planet wyniki są ciaśniejsze bo zwyczajnie jest ich więcej niż gwiazd. Wiem, że większość słuchaczy kocha sf a pogardza satatystyką, ale może uda Wam się zrobić od czasu do czasu temat z troszkę większą liczbą właśnie liczb a mniejszą cytatów z sf. 😎
@dominikaszot-grzanka47745 ай бұрын
❤
@AtomicAnarchyShop5 ай бұрын
Oglądam już od dawna Astrofazę i właśnie zauważyłam, że nie kliknęłam subskrypcji :OOO Co za niewybaczalne zaniedbanie z mojej strony ;_;
@sjzryry5 ай бұрын
Czemu nie mówi się o decyzji/możliwości jako kolejnym z podstawowych wymiarów obok czasu i przestrzeni? Podczas podejmowania decyzji lub jeśli coś ma kilka losowych wyników tworzy sie dodatkowy wektor do czaso-przestrzeni. Wynik jest tylko jednym punktem z wielu możliwych opcji na tym wektorze w który postrzegamy. Aktualnie w fizyce w sumie praktycznie mówi się głównie o tym że przy obserwacji cząstek, te niejako podejmują decyzję jak się zachować. Kolejnym takim wymiarem mogły by być podstawowe prawa fizyki takie jak wartość prędkości światła czy mniejsza lub większa temperatura minimalna co zmieniło by dosłownie wszystko i utworzyło całkiem nowy wektor gdzie na każdym punkcie wektora, świat wyglądał by zupełnie inaczej.
@heniudamian5345 ай бұрын
Czasem się mówi, ja bardzo lubię teorię 4 wymiarów przestrzennych i 2 czasowych. Jednak obserwacyjnie/eksperymentalnie trudno to udowodnić.
@punk39005 ай бұрын
Co się stanie gdy semita spotka antysemitę?
@marek27364 ай бұрын
nie ma czegoś takiego jak grawitacja przyciąganie , jeszcze ludziom trochę zajmie czasu niż zrozumieją jak to działa , a jest to takie proste , ludzie mają taki problem że najpierw muszą coś skomplikować , później trwają w przekonaniu że mają rację , a następnie zaczynają kombinować jak rozwiązać to przy czym tak wytrwale trwali
@nazwakanau12403 ай бұрын
To czym jest
@buziob50134 ай бұрын
Skąd ta cena skoro tego nie ma ? A jak jest to pokaż.
@Oldedaboy5 ай бұрын
Witam Lubię słuchać o materii i antymaterii Sam mam antyciała ponad 200 razy przekroczona norma Skutkiem czego jest altretyzm Nie wyjaśnione wypadki samolotów lub innych zdarzeń moim zdaniem może na nie działać antymateria spiralka Istnieje możliwość że ktoś wie co jest grane Pozdrawiam
@DariuszKobierecki5 ай бұрын
Brawo panie Leszku istotnie to jest Kalifat
@adammadry30525 ай бұрын
A o tej siarce i diable to nie w Potopie Sienkiewicza było?
@s3rverius5 ай бұрын
1:07:25 IMO, pole magnetyczne (anty)materii za bardzo nie utrzyma, chyba, że jakowyś (anty)ferromagnetyk :) Edit, no dobra, antymateria, to szersze pojęcie, pomyliłem z antyatomami.
@professionalcompanyetc5 ай бұрын
Nagrasz jakiś dłuższy film o James Webb o tym co odkrywa jest to ciekawe a Ty jedyny się na tym znasz i możesz nam zwyczajnym ludziom to przekazać ?
@krzysztofwasita5 ай бұрын
Kurde ten materiał to Dilit psze Pana Profesora ;) Te Unocoś tam to w Avatarze kopali chyba :)