Таймкоди: 00:00 - Intro. 00:38 - Про щотижневу рубрику. 01:05 - Анонс. 03:07 - Автомобіль у щоденному користуванні. Досвід Андрія та Марти. 06:23 - Задачі міста з точки зору міської інфраструктури. 07:24 - Як можна впорядкувати 20 метрів чотирьох автомобільних смуг. 10:47 - Чому не будують підземні паркінги, про інспекторів з паркування. 18:52 - Cкільки коштує мати власне авто на місяць. 21:31 - Орест Зуб про те, чому він обрав не мати власного авто. 23:58 - Чому в світі популярний каршерінг. 26:22 - Про середнє транспортне кільце, Левандівська-Сяйво. 28:59 - Як проацює сервіс каршерінгу в Києві. 32:00 - Електромобілі, як розвивається інфраструктура для них. 38:55 - Підсумки влогу. 39:42 - Outro.
@yuriizerkal12873 жыл бұрын
Більшість людей, які є власниками автомобілів колись були пішоходами, і добре знають про зручність інших видів транспорту. Тому я не впевнений, що їх зупинять логічні аргументи в бік вартості утримування власного авто, чи пошуку паркомісць. Кожна людина вміє рахувати і обирає те що їй зручно чи комфортно. Я вважаю, що ринок здатний сам себе врегулювати за наявності серйозних зручних альтернатив, про які навіть не потрібно буде розказувати. Як би багато про це не розказували, але сьогоднішні альтернативи - це шлях сильних людей, які готові вийти з зони комфорту заради благого діла. Це типу як усі знають, що бігати корисно для здоровя, але не кожен буде бігати, оскільки це вихід з зони комфорту. Тому поки користування громадським транспортом, велосипедом, каршерінгом та іншими речима буде відносно менш комфортніше ніж автомобілі, а люди це відчують, до того часу не почнуть пересідати. Отже тут справа в балансі комфорту автомобіля і інших видів транспорту. Де другому є ще куди рости для того щоб хоч зрівнятись з конкерентом. Крім того пандемія внесла свої корективи, і думаю багато хто не хоче користуватись автобусами і маршрутками суто через відсутність соціальної дистанції. Якби кожен зміг собі дозволити купити автомобіль з тих хто їздять громадським транспортом - більшість одразу б пересіла на них. Тому на сьогоднішній момент єдиний важіль впливу - це доходи населення, а не зручність. Не зрозумійте мене не правильно, я за розвиток громадського транспорту і інших видів транспорту, і сам би хотів ним користувтись, але поки для себе не бачу жодних переваг окрім випадковостей коли бачу, що трамвай який проїжджає не заповнений і можна застрибнути щоб проїхатись кілька станцій. Але поки мій вибір - автомобіль або ходьба пішки.
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
Підтримую. Ринок сам диктує правила і наші "хотілки" йому не указ. А намагання заставити призводить лише до погіршення ситуації.
@ua78903 жыл бұрын
поки нема велоінфраструктури і громадського транспорту, то є хрущі на пижиках
@yuriyzubov39933 жыл бұрын
Дякую.
@ysyrota3 жыл бұрын
У вас помилкове уявлення про трафік в США. Якщо не брати до уваги кілька катастрофічних міст - Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Маямі та Сан-Франциско, то ситуація там значно ліпша ніж в Європі. Порівняйте, наприклад, ваш Улюблений Антверпен з удвічі більшим Бойзе чи Амстердам з Солт-Лейк-Сіті.
@essermcfalkon3 жыл бұрын
Сразу ошибочный стереотип про "комфорт". Во первых сравнив с общественным транспортом здорового человека, например Киевским трамваем Песа: комфорт явно не в пользу машин: гораздо больше пространства, широкие сиденья с местом для ног, мощный климат контроль, большие окна, нет тряски (вообще), удобная посадка с платформы через широкие двери, гораздо плавнее разгон и торможение, и главное нет смрада в салоне, так же нет шума. Добавим сюда нет головной боли от сидения за рулем - можно мирно читать книгу взамен, нет возни с поиском парковки, быстрее прибываешь потому что нет пробок, можно комфортно ехать уставшим или после корпоратива, удобен для колясок и прочих маломобильных, нет кучи сопутствующих расходов. И можно во время дождя спокойно зайти из под навеса, а не выкручиваться с зонтиком пытаясь влезть в машину, приятный бонус. Самое главное вероятность погибнуть в ДТП равна нулю, плюс не надо пристегиваться.
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
Київських трамваїв Песа скільки штук? На всю державу. А комфортних приватних авто скільки? Якщо ринок сам би себе зарегулював у напрямку ГТ, то з того щось би було. А так на сьогодні приватне авто найкомфортніший ТЗ. Навіть в заторах. Чи хочете сказати що автобуси не стоять в заторах. У нас по всій протяжності для них одні "виділенки"? І вони не перетинаються із "простими смертними".
@Mykhailyna-KhrystynaStoronska3 жыл бұрын
Шкарпетки топ!!!!
@Danelius_BY3 жыл бұрын
Усё жыццё жыў без машыны і буду, адзінае гэта калі ехаць ў кемпінг. Але для гэтага патрэбны правы а аўто можна ўзяць у арэнду.
@questgryzli3 жыл бұрын
22:08, який прокат, нема проблем з тим? з прокатами напевно краще у Львові ніж з підземними парковками?)))) від 40 Є за добу за прокат вбитої малолітражки це нема проблем з прокатом? щей на вихідні фіг найдеш щось, крім того сайти всі левакові, нема навіть нормальнгго сервісу з прокатом авто у Львові
@AndriyBilyy3 жыл бұрын
є проблема
@ArsenEverlast3 жыл бұрын
У Києві і Львові різні закони працюють, що в одному місті сотні евакуаторів, а в іншому одиниці? Інспектори з паркування працюють по суботах-неділях чи в нас у вихідні дні до водіїв приходить просвітлення і вони лише за правилами паркуються?
@AndriyBilyy3 жыл бұрын
фактично, так. кожне місто самостійно обирає політику, підходи, тарифи і тп. В Києві тариф на евакуацію значно більше ніж у Львові, тому в Києві є багато приватних евакуаторів. А у Львові вартість примусової евакуації не піднімають, тому немає бажаючих і справа стає взагалі збитковою.
@ArsenEverlast3 жыл бұрын
@@AndriyBilyy хто має прийняти рішення про збільшення тарифу? Міськрада, виконком, комісія, мер ? Чи обговорюється це питання? Хто блокує підняття тарифу? Чому це питання не висвітлюється, в тому числі у вашому блозі? Тобто влада на місцях постійно ниє про погане законодавство і недостатність повноважень, а тут дали повноваження, але рішення блокується на місцевому рівні? Громада має знати "героїв". Я, як водій, не проти тарифу хоч 5000 грн за евакуацію, скоріше зявляться нормальні платні парковки і бажаючі бізнесмени за приватні кошти закупити евакуатори
@AndriyBilyy3 жыл бұрын
@@ArsenEverlast планую зняти по цьому теж відео Щоб всі знпли своїх героїв
@yurchykG3 жыл бұрын
"Більше доріг - більше заторів". Ви, львівські урбаністи, забрали в мене і в решти львів'ян 3 години в день на добирання до роботи
@ua78903 жыл бұрын
возити дітей в школи... шо за брєд я сам ходив з 1 класу і слава богу
@олегказимирович-т5р3 жыл бұрын
сухо і комфортно- реклама тампакса.
@TheAhdp3 жыл бұрын
Памперса Дуже стара реклама з дитиною
@APXITEKTOP20093 жыл бұрын
Моє переміщення по Львову на авто 14 км в одну сторону.
@mykolaperov69533 жыл бұрын
Може вже час задуматись про переїзд або заміну роботи?
@gefausss52503 жыл бұрын
Щось в Марти є таке щоб її покохати))) такво легонько)
@mykolaperov69533 жыл бұрын
якщо подобається, то може варто діяти?
@СтепанПерун-ь8ф3 жыл бұрын
🤮🤮🤮 яка риганина. Їздять на авто і розказують як їм це незручно
@israelbuchholz36133 жыл бұрын
Jak mi się marzy, żeby zamknęli całe centrum Lwowa dla ruchu samochodowego.
@golyj0003 жыл бұрын
Ale nie mamy obwodnicy. Niema drog alternatywnych
@israelbuchholz36133 жыл бұрын
@@golyj000 Trzeba dać ludziom dobry transport miejskie oparty na tramwajach i trolejbusach i zbudować centra przesiadkowe z parkingami. Zrobić na początek parkowanie w centrum bardzo drogim, tak żeby ludziom było niewygodnie jechać do centrum samochodem.
@evermore2963 жыл бұрын
Може вже досить говорити "корки"? Корок в пляшці, на дорозі - затор. То максимально тупа калька з російської мови, де "пробка" і на дорозі, і в пляшці, але це не означає, що в українскій мові корок і затор теж рівнозначні.
@martapastukh56923 жыл бұрын
Дякую!
@Bohdanchyk3 жыл бұрын
Теж це дратує, в кожному відео одне і те саме
@Yagunitto3 жыл бұрын
перепис осіб з корчами на євробляхах в коментарях починається через 3.. 2.. 1..
@ЮрійКорнацький-к8ц3 жыл бұрын
Подивись навколо, які євробляхи? Їх вже давно нема
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
30 тис дол автомобіль. Якщо б не дозволили розмитнювати автомобілі з європи нижче євро 5, то Ціни не просто не впали б - вони б виросли. Тут не питання років вашому авто. Багато хто втратив половину вартості авто за рік. І це нічого. Якщо ви продаєте своє авто дешевше - то і наступне ви купляєте дешевше. Це тенденція ринку а не вашого конкретного автомобіля.
@andriyfreelancer41093 жыл бұрын
якщо наступне авто з салону - то не думаю, що дешевше
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
@@andriyfreelancer4109 який відсоток продаж нових авто з салону від загальних продаж?за 2020-й рік це було аж 19%. Можемо про них навіть не згадувати - це не для простих смертних.
@valeriisovytskyi3 жыл бұрын
Я продам своє авто якщо у Львові з'явиться каршерінг, і я не жартую =)
@valeriisovytskyi3 жыл бұрын
Я 99% перейшов повністю на велосипед, а ми з сім'єю мали досвід не користуватись автівкою 3 тижні, і єдине коли нам була справді потрібна автівка, це або якісь поїздки або просто покататися вечірнім львовом, почілити, проїхати з одного кінця міста в інший, решта на велосипедах, і в нас одна 3х річна дитина
@oleksiim12833 жыл бұрын
3 тижня, то ти просто опель свiй на ремонт поставив Валера))
@valeriisovytskyi3 жыл бұрын
@@oleksiim1283 десь так)))
@RebeccaEvans-r6b3 жыл бұрын
Всіх на гуляйноги
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
Все правильно. Нам ніхто нічого не повинен. Воно працює? Люди до того призвичаїлись? Не треба нічого змінювати, бо зміни в нашому випадку швидше про погіршення (під лозунгами покращення).
@Limmmer3 жыл бұрын
Місто потрібно розтягувати збільшувати а не ущільнювати його багатоповерхівками та супермаркетами (великіми) всередині Львова
@Bohdanchyk3 жыл бұрын
Вам щось відомо про концепцію міста коротких відстаней?
@marysid2283 ай бұрын
Місто якраз і має бути компактним і щільним, це його від села і відрізняє
@chumachenckosergey86343 жыл бұрын
Звичне питання, а чому все ж таки і далі к-сть бажаючих користуватися власним автотранспортом більша за громадський? Як тільки міські посадовці дадуть собі чесну відповвдь, то зрозуміють що потрібно змінювати.
@TanyaWeter3 жыл бұрын
А нічого , що в школі біля будинку 38-40 учнів? Може б краще сільрада вже почала обмежувати забудову міста?
@golyj0003 жыл бұрын
Як від цього зменшиться кількість дітей я щось не дуже розумію. Вони від цього перестануть народжуватися? Чи думаєте, що то зупмнмиьн людей від переселення до Львова?
@TanyaWeter3 жыл бұрын
@@golyj000 погано, що не розумієте. Не будують школи, тому батьки вимушені дітей тащити піа міста в іншу школу. Так зрозуміло?а в деяку школу і попасти попрописці не можливо, бо то « модня гімназія» солонка, брюхи всі до львова пруть . Чому?
@ДобрийЛьвівянин-ь6р3 жыл бұрын
Шановні, припиніть навязувати людям свое бачення, тут немае баранів і кожен сам собі знае що йому комфортно, якщо вам дорого іхати на авто то ідьте на гуляйнозі, а я плачу податки і хочу іздити на авто весь час, а ваша робота забезпечити мені інфраструктуру, а не периконувати мене в зворотньому. До речі за кермом виглядаете краще ніж на гуляйнозі.
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
"...всі суди можуть користуватися одним автомобілем, просто брати його в різний час..." - навіть не хочу уявляти собі ті війни на вихідних влітку і перекидання лопати для прибирання снігу з рук в руки взимку. І не дай боже хтось засре салон автомобіля. А за ТО як платити? А за запчастини? А якщо я заправив авто а сусід виїздив весь бензин, то як він мені його компенсує? Ви при своєму розумі? Каршерінг має працювати з абсолютно не знайомими людьми за великі гроші. І та людина, яка хоче взяти авто на 4 дні, то вона має його брати на 4 дні і після того не сваритись із сусідами а просто заплатити купу грошей (бо авто треба ремонтувати, проходити ТО, страхувати його і компанія повинна заробляти щоб мати змогу купляти нові авто ну і сенс всього того у зароблянні грошей).
@ua78903 жыл бұрын
подивіться інші відео про каршерінг наприклад як це в Амстердамі ви дурниці пишете бо не маєте достатньо інформації для розуміння
@АнастасіяСержан3 жыл бұрын
Дивлюся вашу серію відео про різні види транспорту і ніде не піднімається тема бруківки. Це якась Священна Корова для Львова, яку не можна чіпати і навіть подумати про заміну її на асфальт. Гасло урбаністів - місто для людей, комфорту, безпеки, зручності. А бруківка - це кара для містян щоденна. І це для будь якого транспорту. В громадському і в авто трясе таку що зуби рахуєш, велосипед + бруківка це взагалі небезпечно. Навіть коли туристом пішки гуляєш то дивишся не на щось красиве, а тупо під ноги щоб не спіткнутися. А ще чомусь урбаністи мовчать про те що жителі на вулицях з бруківкою страждають від постійного гуркоту дороги. То що "місто для людей" чи люди - раби придуманих правил про історичну цінність?
@martapastukh56923 жыл бұрын
Здавалось, що часто згадуємо. Тут мабуть найбільше kzbin.info/www/bejne/rKO1apR5aK-Vj9k дивились?
@essermcfalkon3 жыл бұрын
Кстати о трамваях львовских: пришел у арсенала на остановку, увидел пробку в которой стояло десять (!) трамваев, причем пробка тянется за горизонт. В итоге пришлось пешком по бандеры бежать до вокзала чтобы успеть. С таким качеством работы можно трамваи смело на металолом продавать. Пора бы местным властям перестать молиться на автомечту советского человека и выдавить авто из центра, потому что узкие исторические улицы, запаркованные от фасада до бордюра, с вечно тянущимся гудяще-воняющим потоком машин и трамваями-автобусами где-то посреди этой вакханалии это надругательство над городом
@oleksandrbudnytskyy6973 жыл бұрын
Выдавить можно, если это будет касаться абсолютно всех а не избранных, и соответственно нужно нечто, что может считаться перехватывающим паркингом по периметру центра, потому как с того же Сихова пешком не особо пойдешь до театра. Для площі Ринок есть уже положительный опыт. Однако первым шагом - это запрет заезда в центр дальномеров как грузовых так и автобусов (убивание бруківки, застревание на поворотах, дополнительные пробки), вторым шагом - таки расчистка от запаркованых с нарушениями (но тут таки паркинги нужны легальные), для начала хотя бы около пешоходных переходов и тех кто перекрывают до двух полос движения (та же Коперника около почтамта). Учитывая что это уже план лет на 5 :) потом можно и дальше будет двигаться.
@andrewvolsky76553 жыл бұрын
Наругатєль, пиздуй звідки приїхав, і пильнуй як жити десь у свому Скадовську!
@vabanklviv98203 жыл бұрын
Шановний,чомусь ви плутаєте розв'язки з перехрестями!.. Мали б знати різницю!
@juliuspeters13 жыл бұрын
В городе с эффективной системой общественного транспорта автомобиль не нужен. Но это не про украинские города
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
Андрію. Треба виходить не з того кінця. Що значить якщо на Червоної Калини зробити одну виділену смугу для громадського транспорту, то пропускна здатність збільшиться? Ви таким рішенням закоркуєте її намертво. А кількість людей у громадському транспорті не збільшиться. Відповідно пропускна здатність значно впаде і почуєте багато прекрасних слів на свою адресу.
@davidkachor17783 жыл бұрын
Фігню мелете Виділена смуга дозволяє громадському транспорту не стояти в корках, завдяки чому більше ГТ може проїхати і, відповідно, більше перевезе людей Плюс бонусом є те, що ГТ стане прогнозованішим і зможе в майбутньому працювати за графіком
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
@@davidkachor1778 Фігня. Дуже виділені смуги допомогли на Чорновола чи Городоцькій? Єдине де смуга нормально себе показує - це Хуторівка. Бо там в сумі три смуги в одному напрямку. Не будуть люди пересідати в ГТ просто тому що він їде по виділеній смузі. На Червоної Калини є виділена смуга для трамваю - дуже менше машин стало? Всі масово кинулись їздити на трамваї? Ні. Ті хто пхався у маршрутки перерозприділились на маршрутки автобуси та трамваї. А ті хто їздив автомобілем - і далі їздить автомобілем. І будуть їздити автомобілем. Проблема корків на Червоної Калини це Пропускна здатність світлофорів біля шувару в одному напрямку та світлофорів біля нестле у іншому напрямку. Але це тимчасове явище зранку і ввечері. Не треба там "урбаністичних" рішень і все буде добре. А ще краще було б зробити динамічне керування світлофорами в залежності від приорітету в різний час доби. Це як електронний регулювальник, який бачить дуже далеко і може наперед оцінити ситуацію.
@АнтонМельник-э9ф3 жыл бұрын
@@MrMittellaufer ціль виділених ліній не пересадити з авто у ГТ, а тих хто їздить у ГТ залишити в ньому
@MrMittellaufer3 жыл бұрын
@@АнтонМельник-э9ф Ті хто їздив у ГТ у ньому і будуть їздити чи з виділеними смугами чи ні. Єдиний результат якого ті урбаністи доб'ються це лише затори - суцільні затори. Затори імені урбаністики. В цілому 20 годин з 24 на добу місто проїздне вздовж і впоперек. У нас нема проблем з пересуванням (хіба що ввечері година десята майже весь ГТ їде по парках і додому фіг доберешся без таксі чи авто) і не потрібно їх створювати щоб потім героїчно з ними боротися.