Książkę mojego autorstwa o walce z toksynami w przebiegu chorób, znajdziesz w moim oficjalnym sklepie tutaj 👉marekskoczylas.pl/
@ElaNadolna Жыл бұрын
😊
@HalinaKonarska-w6c11 ай бұрын
1500-3200kcal to sporo.Ja mam 74 lata i zapotrzebowanie 1260 kcal.
@aluette12 жыл бұрын
To zalecenia dla wszystkich, a nie tylko seniorów, ja myślę 👍🏼
@zuzannakrotoszynska99992 жыл бұрын
Towaru w sklepach pełno a nie ma co jesć.Wszędzie chemia.Smakowo też wszystko takie samo czyli do d...I to jeśli chodzi o pieczywo mięso czy nabiał czyli podstawa żywienia.Na warzywa i owoce też trzeba uważać.Czyli samo zdrowie.Od tego trzeba by było zacząć.I co tu mówić o prawidłowym żywieniu.Szkoda naszych dzieci i wnuków.
@tomekmackowiak71252 жыл бұрын
Dziękuję dobry człowieku niech aniołowie cię prowadzą Dzienkuje
@teachercaroline2732 жыл бұрын
Żywienie to podstawa.Wygląd skóry, witalność i po prostu chęć do życia 🥰
@annasuska22222 жыл бұрын
Zawsze jest najlepsza pora, aby zadbać o seniora! Dbajmy o to by seniorzy byli zdrowsi i mniej chorzy... Malo jedzą lub... są grubi - złe odżywianie ich gubi Za dużo, za mało jedzą, brak ruchu, wciąż w domu siedzą Witaminy, minerały - często poziom jest za mały Biologiczny zegar tyka - woła o więcej błonnika... Gdyż z produktów przetworzonych nie będzie zadowolony... Cukier, sól szkodzą im takze - więcej warzyw jeść - a jakże! Białka mało spożywają, wody też niedobór mają Więc seniorom pomagamy i czyste sumienie mamy Kiedyś na nas przyjdzie pora - zamienimy się w seniora!
@hannawidenska60592 жыл бұрын
Piękne dzięki 😄
@henrykamachej65072 жыл бұрын
Panie Doktorze, ma Pan wielką wiedzę ale i wielkie serce ❣
@jadwigaszczypior71022 жыл бұрын
Wiele osób starszych nie je gotowanych potraw preferując pieczywo myślę że to jest monotonia a przygotowując obiad włączamy myślenie i pobudzamy kubki smakowe pozdrawiam
@terasaplich62322 жыл бұрын
O czarnej wodzie gazowanej Coca-Cola lepiej zapomniec.!!! Dzieki, bardzoo wartosciowe informacje.🌹♥️🇵🇱
@teresagorecka60272 жыл бұрын
Jestem seniorką i dziś pierwszy raz pana doktora słucham , jestem pod wrażeniem i postanawiam zmienić mój jadłospis . Pozdrawiam serdecznie , wysłałam dziś filmik 3 mi bliskim osobom .
@ewakotowicz20232 жыл бұрын
jak ja lubię pana słuchać, jest pan mądrym człowiekiem o miłym głosie 🍀
@romanaromana69692 жыл бұрын
Bardzo wazny aspekt w utrzymaniu zdrowia seniorow i nie tylko. Coraz wiecej osob opiera swoja diete na zywnosci przetworzonej .Dziekuje panie doktorze za poruszenie tego tematu.Bardzo powoli dochodzi do nas prawda " Jestes tym co jesz". Serdecznie pozdrawiam.
@teresamally4237 Жыл бұрын
Dziękuję Panie Doktorze, poświęcając czas,na edukowanie osób starszych, to cenny materiał. Korzystam z każdej lekcji,buszuję po Pana kanale ,warto poświęcić czas,bo jest tak dużo wiadomości na temat zdrowia,różne porady,że nie usłyszy się w przychodni,ani od lekarzy,ani od pielęgniarki.
@elzbietam1392 Жыл бұрын
Brakuje nam takich lekarzy jak Pan. Nawet jeśli posiadają tak obszerną wiedzę, nie mają czasu nam jej przekazać, bo czeka zbyt dużo pacjentów w kolejce😪
@piotrmarchlewski78902 жыл бұрын
Książkę posiadam. Dziękuję za troskę o seniorów, ja też będę seniorem. ❤️
@dorotamusio2 жыл бұрын
Dziękuję Panie Doktorze za dzisiejszy baaardzo wartościowy film,jak i za wszystkie poprzednie. Pozdrawiam serdecznie
@janinagasek20192 жыл бұрын
W tłusty czwartek widziałam wiele starszych osób kupujących paczki w Biedronce po 30 gr . Całe pudła . Potem jeszcze częstują rodzinę . Kiedyś szło się do babci na ciasta robionej przez nia
@irenagutowska7188 Жыл бұрын
Tez to obserwuje
@fromagetaline31999 ай бұрын
😂😂😂😂😂😂😂
@zofiazarudzka67562 жыл бұрын
Bardzo dziekuję za wykład.Niby o tym wszystkim wiemy, ale przypomnienie jest bardzo potrzebne .
@mediumv2 жыл бұрын
Sól trzeba mieć okazję wypocić. Naturalnym powinien być zmniejszony apetyt na sól przy spokojniejszym trybie życia. Stare podręczniki zalecały dodawanie koperku w miejsce soli przy problemach z nerkami. P.S. Niedawno wymyśliłam dodawać do placków ziemniaczanych nasiona słonecznika i ostropestu, raz nawet spróbowałam dodać curry. Ziemniaki ścieram na drobnej tarce jarzynowej i nie odciskam, ale dodaję żytniej pełnoziarnistej mąki no i oczywiście usiekaną i osoloną cebulę oraz 1 jajko na dwa średnie ziemniaki. Placki są bardziej chrupiące od tradycyjnych i bardzo mi smakują. Nie czuję, by obciążały wątrobę, choć jak to placki, trawią się nieco dłużej.
@edek20872 жыл бұрын
Mistrz wśród lekarzy Dobry człowiek bo promuje zdrowe nawyki , i preferowanie uzdrawiającej mocy żywności i dodatków ziół i tyle i az tyle tylko człowiek idzie po najmielszej Lini oporu i na chorobę tez pracuje pozdrawiam ZDROWIA ZYCZE zdrowie masz wszystko masz motto Edkolandi
@wieszka1761 Жыл бұрын
Doniesienia ze świata nauki??? Porady ekspertów??? To już wybieram swój własny rozsądek i wiedzę oraz doświadczenie.
@annarejmann122 Жыл бұрын
Bardzo dobrze, że, dzięki lekarzom takim jak Pan, mamy dostęp do wiedzy, która pozwala nam żyć w lepszym komforcie zdrowotnym, uważam jednak, że byłoby łatwiej z tej wiedzy korzystać gdyby było więcej wskazówek praktycznych a mniej informacji "fachowo medycznych".
@johannafrank52062 жыл бұрын
Dziekuje bardzo za dobre porady. Seniorki w Niemczech musza do 67 a nastepne pokolenia do 70 lat pracowac aby dostac pelna emeryture. Nie mamy czasu na zdrowe gotowanie, dopiero tylko w Sobote lub Niedziele. Picie czy wyjscie do toalety w pewnych zawodach jest prawie nie mozliwe. Np. Assistentiki Dentystycznej ktora przeprowadza Prophylaxe czy Zabiegi na Parodontose. Muj zawod z biegiem czasu zmienil sie na akkordowy zawod ktöry nie sprzyja seniorom. Nowy zawod sie uczyc majac 60 lat, zeby nie byc ciagle szczypionym jest bardzo trudne i nie kazdy potrafi.
@bogdanszewczyk48322 жыл бұрын
Super pomocny wykład dla senior. Dziękuję.Więcej podobnych wykładów. Pozdrawiam.
@teresabartos9241 Жыл бұрын
Dziękuję p.doktorze za przekazywanie nam tak ważnej wiedzy dla naszego zdrowia.Oglądam każdy odcinek pana filmów z zaciekawieniem. Wiedza którą pan nam przekazuje jest nadzwyczajną wskazówką jak żyć zdrowo i nie chorować.Dziękuję.
@zofiaporadzisz83752 жыл бұрын
Bardzo cenne Wiadomosci. Musimy tylko przestrzegac!
@dorota66562 жыл бұрын
Dziękuję bardzo przydatny i bardzo pouczający wykład Pana Doktora . Bardzo przydatnej wiedzy dla seniorów w ich życie wnosi Pan Doktor swoimi cennymi wykładami z których korzystam i wprowadzam do życia. Dziękuję Bardzo życzę Dużo Zdrowia .
@mariamatuszczak86732 жыл бұрын
Bardzo dziękuję Doktorze za ważne informacje prozdrowotne. Każdy kolejny filmik chłonę. Pozdrawiam i czekam na następną dawkę wiedzy w pigułce!
@TheMos23 Жыл бұрын
Dziękuję za cenne rady tak nam potrzebne w ratowaniy naszego zdrowia
@zofialewczuk43042 жыл бұрын
Dziękuję Panie Doktorze za kolejny ciekawy odcinek
@henrykamarszalkiewicz5733 Жыл бұрын
Dziekuje Panie Doktorze za cenne informacje zdrowotne.pozdrawiam!!
@teresanr17832 жыл бұрын
Wszystko robię tak jak mówi Doktor ale nadal utrzymuje mi się waga 90 kg przy wzroście 156 tu sól u mnie muszę zmniejszyć dziękuję i dużo chodzić 👍
@witaminy_pl2 жыл бұрын
Każdy popełnia błędy żywieniowe więc skazani jesteśmy na ciągłe dążenie do doskonałości i dzięki takim merytorycznym świetnie opracowanym materiałom staje się to łatwiejsze. Podziękowania za najlepszej jakości opracowania w Internecie.
@irenaolejarz2152 жыл бұрын
Za niedługo zostaną tylko sieciowki a w nich sama chemia i co?mamy jeść i umrzeć z glodu? Bardzo cenie bardzo Pana doktora i przekazuje taka..........wiedze 😄😄😄😄🇵🇱
@ewaniepsuj40422 жыл бұрын
Jeśli wit. D jest tak ważna, to dlaczego oznaczenie jej poziomu jest w Polsce płatne?
@EdwardD437 Жыл бұрын
Bo jego odpowiedni poziom w organizmie (np w zależności od wagi ) zapobiega rozwojowi chorób a wtedy pacjent mniej odwiedza medyków i apteki .Plejadę reklam leków od A do Zet słyszymy każdego dnia w mediach tv na wszelkich kanałach po dziurki w nosie!!!
@annasaw1004 Жыл бұрын
To pytanie do Ministra Zdrowia
@tomasz352210 ай бұрын
Właśnie dlatego
@romualdatrybek96229 ай бұрын
Od tego roku,2024 badanie vit D3 jest bezpłatne
@hasppl90055 ай бұрын
Badanie vit D nadal nie jest refundowane.
@BM-hv6te2 жыл бұрын
Dane z 2012 roku to juz nieaktualny model. Częste jedzenie to ciągły wyrzut insuliny. To jest ok? Musimy pić, w tym zioła i stosowac techniki relaksacyjne. A jesli jeść, to coś co syci, aby nie jeść często.
@urszularojda39812 жыл бұрын
Tak jest! Generalnie nie chodzi o ilość jedzenia, ale o jakość i pan Marek o tym wspomina, ale ludziom brakuje podstawowej wiedzy, tego powinni uczyć już w podstawówce. Jeśli ktoś chce, to jest teraz mnóstwo materiałów, aby się dokształcać. Sama jem tylko dwa zrównoważone posiłki dziennie, w południe i o szóstej wieczorem ( tzw.post przerywany), przy czym jestem wegetarianką od 30 lat, nie choruję na nic, nigdy nie brałam leków, pije dużo wody i ziół. Mam 65 lat i wszystkim w moim wieku takiego zdrowia życzę, a pana Marka z radością oglądam, żeby ugruntować wiedzę😊
@krystynamika32702 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję za wszystkie takie mądre i potrzebne artykuły. Pozdrawiam
@krystynagolak13692 жыл бұрын
Panie Doktorze jak zawsze pięknie Pan nas uświadamia dziękuję lubię Pana program i ciekawe wiadomości pozdrawiam
@AT-kx6fj2 жыл бұрын
Ten przekaz seniorzy powinni oglądać codziennie rano!!! Bo w południe większość z nich i tak zapomni co przygotować zdrowego!!
@urszulakaramon2739 ай бұрын
To nie jest śmieszne
@ewatyszka19902 жыл бұрын
Robiąc zakupy często obserwuję koszyk seniora i stwierdzam ,że większość seniorów sięga po słodycze, a z owoców głównie po winogrona . Pozdrawiam
@magorzatabielecka6915 Жыл бұрын
Dużo seniorów ma bardzo małe emerytury i nie stać ich na dobre mięso , dobry ser żółty a w supermarketach leżą pod ręką przy ladach przecenione delicje lub inne pierniczki.
@malgorzataluzenczyk13492 жыл бұрын
Witam wszystkich!Bardzo dziekuje za cenne informacje dla ludzi w moim wieku.Jeszcze raz dziekuje i zycze zdrowia!
@querkusrobur31492 жыл бұрын
Dziękuję PANU bardzo za te wspaniałe, pouczające porady! 👍 Jakość naszego życia zależy w ogromnym stopniu od jakości tego co spożywamy i nie tylko!!! Ogromna wiedza! Wielki Szacunek dla PANA! 👍 Pozdrawiam serdecznie 👌
@barbarakazmierska990 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję Panie Marku za tak cenne informacje, człowiek nie zdaje sobie sprawy jaki musi być czujny aby przeżyć przynajmniej do osiemdziesiatki😊🎉😊😊😊❤
@szymonkrenz3152 жыл бұрын
Super materiały jak zawsze i tym razem także pokaże je swoim rodzicom i porozmawiamy razem, tym bardziej że palą duże ilości papierosów, dzięki temu już rozumiem czemu duża ilość potraw jest przesolona lub zbyt dużo cukru w nich. Dziękuję za materiał i pozdrawiam serdecznie
@piotrkowalski5192 жыл бұрын
Witam Panie Marku ✋ Dziękuję za tak cenne informacje. Pozdrawiam serdecznie
@HannaPiotrowska-p5p2 ай бұрын
Dziękuję panu dr za bardzo dobry wykład niech pana Bóg błogosławi amen
@wiesiaorlow83272 жыл бұрын
A jednak cuda sje zdarzają😊Doktorze ,przekazałam dalej a panu Panie Marku ❤ calym dziękuję za te uzdrawiajace informacje.Szkoda ze nie mam takiego lekarza jak Pan.Szacunek i poklony.😊🙏
@ewaslazak32162 жыл бұрын
Bardzo ciekawe informacje, dziękuję bardzo i pozdrawiam Pana Doktora.
@krystynabas35962 жыл бұрын
Panie Doktorze po prostu bardzo dziękuję ❤️ za cenne informacje! Pozdrawiam 😊
@jozefas68772 жыл бұрын
Super wykłady oglądam z wielkim pomysłem i zainteresowaniem i stosuje się odpowiednio do Pana wypowiedzi i bardzo sobie cenię te informacje.Pozdrawiam Serdecznie .Gliwice.
@MorskaPianka2 жыл бұрын
8:51 czarna woda :) fajny synonim :)
@lolalato57802 жыл бұрын
Jedni wrzeszczą nie zryj mięsa a inni za malo zresz mięsa i weź tu człowieku bądź mądry
@BarbaraWojewodzic-i1b8 ай бұрын
Jestem pod wrażeniem pana wiedzy gratuluję
@krystynadaniluk84562 жыл бұрын
Bardzo dziękuję p.Marku👍😊
@annalibera69072 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo dobry i pomocny wykład. 🍏🚵
@grazynacabaj-olejnik10512 жыл бұрын
Dziękuję za bezcenne informacje, zastosowanie znajdują w każdym wieku życia człowieka
@jasnowidzzkalisza2 жыл бұрын
Każdy popełnia błędy żywieniowe (starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna)
@stellaszewczyk8738 Жыл бұрын
Dziękuje za wykład jak że cenny.🥰
@bernardparysek79722 жыл бұрын
Dzięki za wspaniałą przekazywaną wiedzę, korzystamy na bieżąco i są efekty
@teresakrasicka37212 жыл бұрын
Jak zawsze mądrze i na temat , dziekuję
@joannagazda2742 жыл бұрын
Dziękuję Panie doktorze wszystkie wiadomości Są bardzo cenne pozdrawiam
@karolp2 жыл бұрын
Emerytki w Polsce kupują jedza słodkości na potęgę, a emeryci piją dużo piwa. Wśród emerytów większość ma nadwagę lub jest otyła, do tego są roszczeniowi i nie chcą się ruszać. Powyższe to statystyka.
@bozenabinkiewicz42912 жыл бұрын
Ciesze sie ze o nas robisz audycje -super👍🌞
@zuzannaz3800 Жыл бұрын
Dziękuję za jak zawsze dobre rady ❤pozdrawiam 👍👍👍
@magdalenakucharska74322 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo ciekawy wykład 😊
@bozena.11632 жыл бұрын
Bardzo ważny temat bo seniorzy odżywiają się głównie bułeczkami ,margaryną i dżemikiem ( na masełko ich już nie stać)🤔 A te substancje w sklepowym jedzonku szkodzą nie tylko seniorom. Kupujemy te śmieci więc je produkują.
@jurgenklops99542 жыл бұрын
Panie Marku może Pan dodawać wyniki badań laboratoryjnych produktów znajdujących się na Pana sklepie internetowym?
@maparo40 Жыл бұрын
Wystarczy się rozejrzeć, żeby widzieć, że większość seniorów ma nadwagę
@dorotastachura23072 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo cenne rady. Pozdrawiam serdecznie 🤗
Dziękuję za cenne rady. Jest. Pan wielki. Pozdrawiam i czekam dalsze filmiki
@teresaguyk76692 жыл бұрын
Dzięki za bardzo dobry wykład mnie bardzo interesujacy
@alicjawilinska2890 Жыл бұрын
Bardzo przydatny odcinek, odrazu przesyłam teściowej i rodzicom 😅😅😅
@annamaciak34562 жыл бұрын
Dziękuję za wspaniały wykład. Ręce na pokład. Trzeba zastosować cenne rady. Pozdrawiam serdecznie🌹👍
@TeresaBudna-h1r13 күн бұрын
Dziękuję I pozdrawiam serdecznie ❤
@teresagulyk4545 Жыл бұрын
Wspanialy wyklad jak zwykle dzieki piekne.Bardzo przydatne wiadomosci nigdzie ich sie nie uslyszy.
@mw906910 ай бұрын
Są dostępne, sa
@donpedro85722 жыл бұрын
15:09 Średnia wieku na stoisku z wędlinami to na oko 70 lat. Taka smutna prawda. Aż się niedobrze robi jak patrzę na te wszystkie świecące "szyneczki". Ale "chude" to pewnie zdrowe 😂
@mariamerry11862 жыл бұрын
P.Marku lubię Twoje wyklady
@alarataj6053 Жыл бұрын
Dzieki za wyklad jak zawsze super ciekawy 😊
@doktormalinowski96712 жыл бұрын
Cześć,dzięki za kolejny świetny odcinek 👍😊😊
@annafabrowska79792 жыл бұрын
Dziękuję Panu za cenny przekaz. Serdecznie pozdrawiam.
@danutazubkovakutny53092 жыл бұрын
Bardzo dziękuje za ten wykład .mam 65 l .zaczęłam eliminować cukier .węglowodany .itp.o tym co Pan mówi .czuje się lepiej .12 l nie jadłam mięsa .zły wybór .zanik mięśni .problemy.mieszkam na FL .słucham Pana każdy odcinek .niech Aniołowie mają Pana w opiece .pozdrawiam i życzę zdrowia i pomyślności .I proszę o przekazywanie wiedzy .
@gosiasos44112 жыл бұрын
Jaka soja ??? To wprost trująca substancja !!
@martap.65422 жыл бұрын
Moja babcia dziesiątek lat gotuje w aluminiowych garnkach 😐 A poza tym ciągle wcina buły i ciastka.
@januszpaliczak36582 жыл бұрын
Pięknie Dziękuję!
@dareksosnowski5192 Жыл бұрын
Moja babcia jadła wdzystko uwielbiała smalec i ciężkie jedzenie,Zmarła w wieku 94 lat we śnie Kolega uprawiała sport był wegetarianinem nie pił nie palił a w wielu 30 lat zmarł na raka trzustki,Jaki wniosek? Róbmy swoje i nie dajmy się zwariować jedzmy to na co mamy smak i ruszajmy się jak najwięcej
@Kamilll822 жыл бұрын
dzień dobry co jeść i jakie suplementy brać przy łuszczycy pozdrawiam
@helenamoj14722 жыл бұрын
Byłam u seniorki w domy seniora. 2 kosteczki mięsa w kaszy i niby jakieś warzywo ale nie rozpoznałam. Głośno powiedziałam że białka jest o 10 dkg. za mało. Co obsługa robi z tych oszczędności?
@danutamaciejewicz48779 ай бұрын
Trudno trafić na uczciwe domy seniora no ich okradajo z lepszej xywnosci😊
@ugoldenbrown2 жыл бұрын
Dziękuję 💝
@tadeuszpuawski61582 жыл бұрын
Dziękuję bardzo.
@szantynet2 жыл бұрын
Mój znajomy, od dziesiątków lat żywił się wzorowo, zażywał ruchu, świeżego powietrza, prowadził spokojny tryb życia, nie pił wcale, nie palił. Jutro jest jego pogrzeb o 14:30. Zaznaczam, że nie zginął w wypadku. Przeżył aż 77 lat czyli 5 powyżej średniej męskiej w Polsce
@eugeniuszczarnik42572 жыл бұрын
Dziękuje Panu Doktorowi za cenne rady w żywieniu seniorów . Moja propozycja proszę skorzystać z APITERAPI (Wykłady Prof RYSZARD Czarnecki .
@jolantarybak43792 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za cenne informacje🥰🥰🥰🥰🥰🥰 Pozdrawiam serdecznie
@grazynacyronek21292 жыл бұрын
A wiedza jest najważniejsza no i nawyki które ludzie mają fatalne widać to np w sklepach jak lądują do koszyka potrawy które nie powinny być wrzucane odżywianie jest ważne ludzie sami doprowadzają się do ruiny swojego życia otyłość jest nagminna wśród starych ludzi. Wszystko to jest prawda co mówi lekarz
@hyginapaul26809 ай бұрын
Dziękuję za ciekawy wykład. Pozdrawiam
@romannapieralski9226 Жыл бұрын
W świetle tego całego wykładu nasuwa się pytanie. Jak to jest, że w społeczeństwach tzw. Zachodu ludzie żyją dłużej niż w Polsce, pomimo tego, że jedzą zazwyczaj żywność wysokoprzetworzoną? Jaka jest wiarygodność tych wszystkich badań? Może są podobne do tych jak badania koronawirusa?
@gabrielaskotarek51732 жыл бұрын
Dziękuję bardzo 🌹
@MajsterPiotr2 жыл бұрын
osoby starsze też nie zdają sobie sprawy z tego że "pierogi" i inne "polskie" potrawy są wielokrotnie przetworzone, i można takie jedzenie zakwalifikować do pączków z Lidla. Może rozpiszę co mam na myśli 1. mąką rafinowana która już jest pozbawiona prawie wszystkiego. 2. robione jest ciasto na pierożki no i farsz, najlepiej ruskie no to do serka cukier, bo krzepi 3. gotowanie pierożków (kolejny etap przetworzenia) 4. nie znam babci która by zrobiła pierogi na obiad lub dwa, a raczej na pół lodówki. Więc kolejny etap przetworzenia, mrożenie 5. No i kiedy przyjdzie ochota to rozmrażanie pierożków i smażenie na smalczyku, bo zdrowy, kolejny etap przetworzenia. 6. A zapomniał był skórka ma być złocista, więcej tłuszczyku bo jak się nie topi częściowo to tak ładnie się nie przysmaży. 7. Ostatecznie no cóż smakuje, ale czy zdrowe ? A najbardziej rozbraja mnie teściowa. Twierdzi że nie może zjeść surowej marchewki bo ją żołądek od tego boli. Ale jak Marchewkę się rozgotuje (tak tak rozgotuję) do wali do tego cukru (bo przecie marchewka nie jest taka słodka), do tego mąka z tłuszczem (masło) tak zwana zasmażka (no samo zdrowie), wrzuci na patelnię (kolejny etap przetworzenia) . To żołądek wtedy nie boli :), No i oczywiście, nie na jeden czy dwa obiady tylko ilość jak dla pułku wojska. A co do żołądka to już jak zjecie tą surową marchewkę i brzusio boli, to najlepsza jest nalewka orzechowa, no może być pigwa. Podobno pomaga, afekty tak po połowie butelki, ale co tam przecież zdrowe. Pozdro :)
@annabiermann98352 жыл бұрын
Jak zwykle, wspaniały!
@danutakuzniciusz4564 Жыл бұрын
Zakupy tylko w naszych małych polskich sklepach , tam są najlepsze nasze polskie towary. Dziś szwedzi, niemcy , anglia , francja itd dalej łupią nas na kasę w marketach. Każdy z nich zniszczył nas w 98 procentach. Także, dokonujmy zakupy najlepszych towarów tylko w polskich naszych małych sklepach. Pozdrawiam
@martusiamartusia96366 ай бұрын
A są takie zdrowe produkty ? Małe sklepy kupują towar w najtańszych hurtowniach