📢 Ne legyél azok között, akik lemaradnak a legfrissebb pénzügyi infókról! Iratkozz fel csatornánkra! 🔔
@KikiTheHobo2 күн бұрын
3:35 Arról nem beszélve, hogy ha már a legolcsóbb élelmiszereket vesszük, akkor az később az egészségi állapot, vagy bármi más miatt be fogja nyújtani a számlát.
@ovarzolee3 күн бұрын
Bevezették a népegészségügyi adót. Az elmúlt 10-15 év kormányzati politika eredménye a nagy államháztartási hiány, a gyenge forint. + A klíma, az üzemanyag áremelés stb is közrejátszik, de ez súlyt mindenkit, szóval marad az első kettő Aranymalac.
@attilajuhasz2063 күн бұрын
Ha a politikusokon múlik, akkor végünk is volna! Azok csak a következő 4 évet látják!
@mateishorvath12ag3 күн бұрын
aranymalac aranymalac, nagyon jók a videók és informatívak így tovább!
@nohabpapa2 күн бұрын
A kereskedelmi cégek nem is törekednek arra, hogy nagyobb kiszereléseket árusítsanak. Ami ugye arányaiban olcsóbb és gazdaságosabb a vásárlóknak. Hogy környezetvédelem szempontjából is kedvezőbb az már nem is érdekli őket. Mindig a nem létező fogyasztási szokásokra hívatkoznak minden oldalon. A gyártók is, az eladók is. Pedig soha sehol nem kérdezik meg a vásárlókat, felhasználókat. Csak a saját hasznuk legyen minnél magasabb. Ne kötlezzen egyetlen üzletlánc se, hogy ha olcsóbvan akarok valamit megvenni töltsek le ilyen-olyan aplikációt.
@PeterD.642 күн бұрын
Aranymalac ismét, köszi 👍
@BankmonitorHu2 күн бұрын
Mi is!
@SarahBliss-o5h3 күн бұрын
A kriptopiac nem gyerekjáték, ezért ha valaki bele akar indulni és óvatosnak kell lennie, van egy szakértő, aki eligazítja.
@SandraMarsh-w3u3 күн бұрын
Tudom, hogy a kriptopiaci befektetések előnyösek, de időnként nehezen tudok nyereséget elérni, függetlenül attól, hogy milyen stratégiát használok és milyen összeggel fektetek be.
@HarryCynthia-f7c3 күн бұрын
Új vagyok a kriptográfia területén, és tényleg szükségem van egy szakértőre, aki végigvezet. Van valaki akit megbízhatóan tudtok ajánlani?
@SarahBliss-o5h3 күн бұрын
Amanda florea, csak 25%-os jutalékot számít fel a nyereségéből a befektetőinek, ami elég tisztességes. Május óta több mint 110 000 dollárt kerestem 32 000 dolláros tőkével
@HarryCynthia-f7c3 күн бұрын
Hogyan nyúljak hozzá?
@SarahBliss-o5h3 күн бұрын
INSTAGRAM👍
@BankmonitorHu3 күн бұрын
🌍💸 Szerinted ki a legfőbb felelős az élelmiszerárak emelkedéséért?
@BankmonitorHu3 күн бұрын
🐖💰 Hallottál valami érdekeset vagy újat? Dobj egy aranymalacot! Ha nem, jöhet egy fabatka is! 🐷👇
@fannibucher34482 күн бұрын
Fiúkák, anyám szerint a kertünkben már 60 éve volt 2 fügefa, amiről isteni gyümölcs szüretelődött.
@petersomogyvari52183 күн бұрын
Minden drágult valamennyire, de az egészséges élelmiszerek és az alapanyagok kevésbé, mint a munkaerő, marketing, csomagolóanyag, logisztika és árfolyam igényes termékek. A kényelem árát kétszer fizetjük meg. Először a boltban, másodszor az egészségünk helyreállításával.
@janosmatrai7961Күн бұрын
Aranymalac Egyetértek, hogy a benzin / dízel nagyon beépül az élelmiszerárakba (is), és fontos eleme az inflációnak. USA-ban is erre fogták pár éve a 25%-os inflációt. $4.5 volt a gallon benzin. Most, hogy megint $2.7 a gallon benzin miért nem látok árakat csökkenni?
@antalbonfini93183 күн бұрын
Pár apróságot ezekhez hozzá kell tenni. 1. Fontos lenne megérteni, hogy senki nem tagadja az éghajlatváltozást. Az éghajlat folyamatosan változik és kisebb nagyobb ciklikusságokat lehet benne megfigyelni. Ez a ciklikusságok viszont függetlenek az emberi tevékenységtől. Az éghajlatváltozással kapcsolatos szkepticizmus pontosan erről szól, vagy is nem a CO2 kibocsátás okozza, hanem egy természetes folyamat. 2. A vásárlási szokások megváltozása és a prémium termékek felé eltolódás nem lehet tényező, hiszen miközben azt hisszük, hogy prémium termékeket vásárolunk, akkor valójában a felhasznált alapanyagok és technológia is óriási minőségiromlást okoztak a termékekben, ami által a termékek előállítása sokkal olcsóbb lett, de azokat mégis prémiumként akarják eladni. 3. Az EU szabályozása drasztikus módon megnehezíti a mezőgazdasági termelést. A támogatási rendszer leginkább olyan multikat támogatnak, akik nem érdekeltek a minőségi termékek előállításában, sokkal inkább a profitorientáltság lett jellemző. 4. Mi az infláció egyetlen oka? A pénzkibocsátás rendszerének megváltozás. Korábban az állam bocsátotta ki pénzt, amit különböző infrastrukturális beruházások megrendelése révén pumpáltak a gazdaságba. Ez változott meg olyan módon, hogy a központi bankok kölcsönök formájában juttatják el a pénzt a gazdaságba. Mivel minden pénz mögött kölcsön van (amiért tőketartozást+kamatot kell törleszteni). Nincs elég pénz a kölcsön kamatainak kifizetésére, ezért a rendszerben folyamatosan felhalmozódik a visszafizethetetlen kamatok mennyisége, ami miatt mindenki áremeléssel próbál harcolni, futnak az egyre kevesebb forgalomban lévő pénz után.
@petervarga16353 күн бұрын
Aranymalac
@mihalynyemcsok67713 күн бұрын
A Magyar mezogazdasag az uniospénzek pazarlasa,nem a megfelelo felhasználása.
@Zoli0493 күн бұрын
Máshol érdekes, de virágzik a mezőgazdaság. EU ország.
@janyjozsef2 күн бұрын
A stadionokat tömítéssel ellátva nem lenne alkalmas víztározónak?
@mateishorvath12ag3 күн бұрын
aranymalac
@Zoli0493 күн бұрын
Dobta a YT... Itt Litvániában nem drágult semmi. Nem érdekes? 🤔
@f.p.1931Күн бұрын
Gondolom ott nem ilyen moslék rablás és ország kiárusítás folyt évtizedekig, mint nálunk Antall Józseffel kezdve, Orbánék meg csúcsra vitték
@daninovak84142 күн бұрын
@goodboy00873 күн бұрын
A kakaó,- és kávétermesztés álommal az a baj, hogy az egyenlítőtől való távolságunk az éghajlatváltozással nem fog változni és ez nagyban befolyásolja asszem a páratartalmat, ami ideális kell legyen ezen növények megtermesztéséhez.
@jozseftoth8357Күн бұрын
Akik sok gázt fizetünk nekünk jo a climate változás ebböl profitálnak az uj BMW sek is sajnos
@mouscornelius83452 күн бұрын
Én amit látok a szegényeknél az az, hogy mindig telik cigire, piára akkor is ha már nincs mit enni. Mert ha pénzt kének kenyérre az a dohányboltban köt ki az élelmiszer bolt mellett.
@KikisellTheOne3 күн бұрын
Az árkülönbség csökkenése azoknak a vásárlóknak lesz szívás, akiknek a közelében csak a nagy láncok boltjai vannak, akár egy lánctól több is.
@szekreny02 күн бұрын
Képmutató 🌳szok 🥱
@b.j56323 сағат бұрын
a multik azért tudnak olcsóbbak lenni mert sok kicsi sokra megy alapon nagy mennyjségu áru fogy .viszont kevés az eladó .dolgoztam nagy boltban .igazi nehéz fizikai munka az áru mozgatás . és a munka idő soha nincs vége
@jozseftoth8357Күн бұрын
Látatok már 1.85 szöke BMWs nöt vásárolni na annál nem kellet volna árstop
@tickettothemoon17622 күн бұрын
🐗🐗
@robertpetrovics982Күн бұрын
béremelés is relatív , semmivel nem fogunk többet hazavinni nézzük már meg hol jár az euro 😂