Дякую, чітко зрозуміло без "водички".....окремо ,подяка за українську мову....
@МиколаБлохін-к4с11 ай бұрын
Вітаю.Колись читав що бджоли зимували у комуняцкому металевому пам'ятнику,так що бджолам головне потрібен корм.Успіхів усім!!!
@sergeykrikun157111 ай бұрын
Зимують навіть на відкритому небі, хтось з блогерів проводе дослід, але навантаження різне. І шлунок у бджіл не без розміру, може і не витримати без обльоту.
@spark-gb6ey3 ай бұрын
Дякую дуже повчально, процвітання Вам)
@bdjola-Ukraina2 ай бұрын
Щиро дякую!
@Roman_04228 ай бұрын
Дякую за цікаву інформацію . У мене пасічник робить вулики з верби .
@bdjola-Ukraina7 ай бұрын
Непоганий варіант на самому ділі
@ВиталийНиколаевич-ф8г11 ай бұрын
Незавжди так я займаюсь пасікою 32роки вулики в мене лежаки з різних порід дерева а при кочілі довелось бачити алюміневі багато корпусні з магазинами вулики і той чоловік говорив щьо зимують прекрасно магазин пустий з низу і корпус ,а ще в мого товариша є 10 вуликів із пластику всередині пінопласт а зовні і середина пластик лежаки на дві сімї по 12 рамок вони дуже легкі при перевезенні коли відкачаний мед зимують у них добре на наш погляд і меду багато
@НадеждаОмельчук-ь6и11 ай бұрын
Друже чомусь ви не згадали про вулики з очерету вони зараз набирають популярності особливо в нашій місцевості так як наші компанії відправляють мільйонами снопів в год по всій европі. В настоящий час особисто займаюсь заготівлею мілкого очерету ( троснику)!!! Дуже чудовий матеріал 7 й рік вулик працює бездоганно!. Літом не жарко зимою сухо !
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Не згадали тому що не використовуємо такі вулики на своїй пасіці. В відео говоримо тільки про власну практику і досвід.
@НадеждаОмельчук-ь6и11 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina зрозумів підтримую, вибачте щось пропустив.
@Любомир-х5е2 ай бұрын
Красота - Червонястість.
@ivanvanja307812 күн бұрын
Добре вас розумію і хочу поділитись своїм досвідом виготовленя вуликів Для мене столяра взагалі нама проблем з цим питанням Робив різного типу вулики для себе і на заказ В україні є вибір деревини великий тому і з цим питаням нема проблем Самі кращі яу на мене вулики з сосни мало смолистої при сушкі на вулиці під накритям На пятий рік можна робити.смідиво та не переживати що потріскається.або розбсохнеться Дошка товщиною 22.міліметри плюс 10 мм ппс.і зверху осб і Точно так і дно з сітками взагалі незаморочувався. В таких вуликах навіть слабаки виживають через перегородку тонку фанера 3 мм В такій перегородкі можна насверлити дірок до 3 мм щоб краще обєднувалось тепло сімей Якщо яка сімя не бажає щоб постороній запах йшов до них то заліплять Вулики.виходять не важкі і теплі І нема запаху від хімічних сполук ппс Частини вулика роблю щитами клею по краям різних сторін тобто по кутам з зовнішньої сторони клею рейки на товщину ппс.10 мм щоб було до чого прикручувати осб і тоже 10 мм І в цілому входить 40 мм товщина Також можна осб і 6 мм все залежить від того які розміри сторін на вулики Деталі можна виготовляти.щитами потім нарізати по ромірам які вам потрібні Покраска з зовні яка вам подобається і по коштам також Кришки на вулики га ваш вибір як.кпжуть що більше подобається нема значеня
@НовыйНовый-ф6ж11 ай бұрын
Доброго вечора Вам! Дякую!
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Дякую, що дивитесь нас, і пишете коментарі!
@НовыйНовый-ф6ж11 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina 🐝🐝🐝
@SergiyFrolenko11 ай бұрын
Вітаю! Були плани перейти на ППС, але також відклав на невизначений термін 🐝👍 Хай щастить, та мирного неба 🕊🙋♂
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Доброго дня, мабуть в пасіку вже вкладатися не будемо. Доходить те, що є, і усьо. Бо не тільки війна а і ціна меду не стимулює бджільництво.
@SergiyFrolenko11 ай бұрын
@@bdjola-UkrainaТак, поки все працює не на користь пасічника. Нема бажання говорити щось негативне, але реальність не радує...
@RomanGalilei11 ай бұрын
Дякуємо 👍
@НиколайКириенко-ч6й11 ай бұрын
Дуже дякую,люблю дивитись і слухати твої коментарі.
@KisaLisa7511 ай бұрын
Цікаво, інформація про види дерева, ціла наука для бджолярів 😎🤗😎
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Та на самому ділі все просто)) Аби війни не було...
@СашаПономарь-г5р11 ай бұрын
Доброго дня,в мене залишилися від прадіда 6вуликів,важкі як хтозна що їм уже більше 40 років збереглися прекрасно то бджілки в них зимують краще чим в липових з 30 мм дошки
@Василь-и5п11 ай бұрын
Ви з ясеном визначтеся.По Прокоповичу то ясен найкраща деревина для вулика.Не знаю,чи мав Прокопович вулики з ясена,бо якби мав,то таке би не писав.Якщо маєте залізну спину то можна і з ясена.По вазі він не поступається дубу,а гниє дуже швидко.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Для мене ясен абсолютно неприпустимий на пасіці
@Василь-и5п11 ай бұрын
Тоді "підкоректуйте" Прокоповича...
@Roman_04228 ай бұрын
Гарна порода Бакфаст😊
@bdjola-Ukraina7 ай бұрын
А ще малоагресивна, та медопродуктивна. При нормальному взятку Бакфаст спрацьовує краще за інших
@РоманЧерних-с9х6 ай бұрын
це не порода
@bdjola-Ukraina6 ай бұрын
@@РоманЧерних-с9х щоб стверджувати що це не порода вчіть біологію , генетику бджолиної сімʼї і тоді дізнаєтеся що терміну « гібридизацїї» в бджільництві не існує. Наслухаєтеся Гайдара з Доскочем і видаєте перли від яких людям смішно.
@ДідзЧернігова2 ай бұрын
Я з якої тільки деревини не робив вулики витримуючи всі технологічні процеси і в решті решт зробив із ППС які виявилися нйкращими в усіх відношеннях. У мене корпуси на десять рамок Дадана , на кочівлях перевозив по три корпуси і все нирмально, зимівля відмінна, вага іграшкова, догляд мінімальний користуюсь десь біля п'ятнадцяти років. Висновок мій--- дерево це день вчорашній поякості та і по ціні якісне дерево дорожче на багато. Удачі вам хлопці.
@Ольга-я1р3с11 ай бұрын
Дякую хлопці за відео! А якої товщини краще робити другий корпус та магазини? Що б легше працювати було з ними
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Можна і з 20-тки. Тільки щоб внутрішній розмір був дотриманий
@savik.o11 ай бұрын
Дякую
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Вам дякую за перегляд 👍🙂
@MykolaVyhnan11 ай бұрын
Близько 30-ти років назад ,старий чоловік ,який жив поряд приніс мені два вулики . З розмови з ним, вдалося встановити ,що вулики були виготовлені десь не пізніше 1930-х років ,можливо і раніше. Я їх пам"ятаю десь в кінці 50-х років ,інші свідки точно підтверджують кінець 30-х . Один мені вдалося більш -менш підремонтувати . Вулик на українську рамку , стінки 20-22мм , дно товщиною 10 мм , висувне вперед,виступаюча чстина утворює прилітну дошку , передній льоток 20см ,боковий (на теплий занос) -8 см. Дашок двоскатний з дощок товщиною 10 мм. Рамки були без розширювачів Гофмана ,зберегти не вдалося. Дошка хвойних порід ,дно трохи подірявила червоточина ,стінки та дашок у доброму стані. Люди розумілися коли і яке дерево рубати. Треба зазначити ,що коли ці вулики виготовлялись ,у нашому регіоні ( Чернівецька обл. )зими були дуже сніжні з завірюхами та морозами не рідко 30-35 , найнижчу пам"ятаю у кінці 50-х біля -42. Як кажуть ,бджоли бояться не холоду ,а сирості і голоду. РS. На жаль не бачу тут як скинути фото.
@ІлляМикитюк11 ай бұрын
У нашій та вашій місцевостях в більшості робили з смереки.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Чернівецька область дуже класна. З задоволенням там би жив. А щодо вуликів, в нас є старий вулик з верби лежак. Йому вже років 100. Треба відреконструювать, та на пасіці як антураж виставить. Правда зараз не до того. На лівобережжі війна, і хто зна коли їй край прийде.
@user-shmuzerr11 ай бұрын
Відео корисне👍
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Дякую!
@ВіталійСубота-з4й11 ай бұрын
Товщина не грає ніякої ролі, по Коржу клуб гріє тільки центр на переферії 5°С.А у вулик у поза клубом температура як на вулиці.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Ну не прям як на вулиці, вище на декілька градусів. А от на стінці може бути і як на вулиці.
@ВолодимирОдарич-с9ш11 ай бұрын
Хлопці ви забули про літній період життя бджіл коли температура доходить до +30 і вище,ось тоді ви оціните товщину стінки вулика.
@ВолодимирОдарич-с9ш11 ай бұрын
Дурниця
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
@@ВолодимирОдарич-с9ш не забули , бо утримуємо влітку при такій температурі в вуликах з стінкою 22- 25 мм без проблем. Дно сітка .
@Bohdan789011 ай бұрын
В мене 20 мм але влітку вулики стоять втіні а дно сітка
@ДімаСтародубцев-м7д11 ай бұрын
В мене вулики дадан лижаки на 24 р і 12 рамочні корпусні рамка дадан зроблено з сосни і липи того року буду поновлювати вулики буду робити з сосни
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Чим на вашу думку сосна краща липи?
@ЮрійТітов-й9в11 ай бұрын
Старі вулики лежаки зроблені по типу сендвічу.товщіна стінок 120-150мм.коли починав купив 2 шт з бджолами,на причіп грузили вчоьирьох.але і досі стоять,бджіл в них давно не тримаю,але в них чомусь гарно заходять рої.а більше ні в які не хочуть
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
А скільки років тим сендвічам? І що всередині?
@ЮрійТітов-й9в11 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina да Господь знає скільки їм років.діду було 92.але це було в 2010.в нього всі такі були.казав що сам робив.всередині між дошками мох
@НиколайМакаров-з6х11 ай бұрын
Напишу і я до роздумів. Є один точок , там десяток лежаків. Штук шість нових, а всі ще за царяпанька. У одному із старих постійно ранній старт, розвиток та інше. Повний меду. Так од товщина стінки 100 мм, весь час думав він суцільний, поки миша не прогризла дірочку і звідти не посипалася солома. Виявилося він двустінний . Так от. Чи не пов'язана конструкція самого вулика із гарним розвитком і зимівлею.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Може бути до речі! Тонкий сендвіч має тепліші стінки
@alekspoda71411 ай бұрын
Пов'язана, ще й як! То все тонкостінна сіточна мода. Вона пройде... Залишаться нормальні вулики і пасічники.
@Alex6Znn15 сағат бұрын
Звичайно, що пов'язана, у ньому бджолам. не тільки легше підтримувати належну температуру, особливо навесні та у літню спеку, але і вологість в холодну пору.
@dimakalenychenko730011 ай бұрын
Ну для корпусних видів вуликів ППУ та ППС годиться, а от лежак не зробиш. Про товщину стінок то теж можу сказати що 5 см то міф, в мене деякі лежаки діда покійного мого і товщина в них 3 см в середньому так би мовити. Вік тих вуликів років 60 і дід майже ніколи не ховав їх з вулиці, не секрет які зими були холодні раніше, але бджоли жили без проблем зимою ( я з Київської області) тому дійсно товщина навряд вирішує ту проблему. Одне що дід класно придумав то обшивка із руберойту де між деревом і руберойтом клав простий картон з ящиків і фарбував руберойт в різні кольори. При реставрації вуликів виявив я з батьком що деревні майже нічого не сталося хоч бралася різна деревина бо особо вибору не було в діда. Тож може комусь така інформація стане в нагоді що руберойт не товстий бо євро погано згинати, добре допоможе продлить вік вуликів. Я й надалі їх використовую, от по поводу вільхи то вперше почув що з неї можна робить вулик бо всі казали раніше навпаки що вона холодна дуже як і дуб.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Поцікавтеся бджільництвом в Фінляндії. В них багато корпусних вуликів саме з ППС. Плюс в Україні давно вже впроваждено лиття корпусних вуликів ППУ. У вас трошки застаріла інформація)
@dimakalenychenko730011 ай бұрын
@@bdjola-Ukrainaпро корпусні я знаю, про лежак не чув. Забув згадати що з хвойних порід можна брати дошки, але треба шукати які висушені технічно в шафах бо самі по собі то не врятує від смоли. То теж перевірений факт дома, робили свиням корито взяли дошки соснові які лежали під дахом років 30 і по всім сподіванням малося все там висохнути, але то не так. При струганні на станку всі були в смолі.
@ltvx179211 ай бұрын
Є вулики с товстими стінками, але в них зазвичай в середині солома )
@ВикторДикий-з9ъ10 ай бұрын
у мене 7 вуликив лежакив з ппс вже 30 рокив и прекрасно
@Володимир-э7ч11 ай бұрын
Доброго дня,скажіть будь ласка з якої деревини вам найбільше сподобався? Дякую. Ви перерахували що робили вулики з різної деревини.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Доброго дня. Осика та сосна ( легка в обробітку)
@ВикторБрушко11 ай бұрын
А можна більш детально розповісти ,з якої деревини краще робити рамки. Та чи можна змішувати різні породи деревини при збиванні рамок.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Доброго дня, відео на каналі вчора вийшло на цю тему
@koval_natural_honey11 ай бұрын
Чі можна обробляти вулик в середині біо і воген захистом, аба мідним купоросом? Як би дізнатися чим американці зеленого кольору обробляють вулики і наскільки воно безпечно для меду?
@РоманСемененко-л6м11 ай бұрын
Обробіть свої вулики методом проварюванння
@РоманСемененко-л6м11 ай бұрын
Альтанку свою хімією пропитай😅😂😂😂😂
@ФедірПетрів-ф9в11 ай бұрын
Коли звернувся з таким запитанням, то старі пасічники відповіли. Бджілки самі запрополюсують, і це буде ліпше всяких біо
@koval_natural_honey11 ай бұрын
@@РоманСемененко-л6м пароварка це довгувато і дорогувато, люди вже користуються пропиткати, воно здається швидше, і потім зовні пофарбувати по грошам дуваю вийде так само зекономивши чяс, але це ще під питанням.
@Олександр-т4ъ11 ай бұрын
Була колись така ідея : вулик,тобто всі його складові частини виготовляти з пластику,що всюди засмічує довкілля. матриця+пуансон штампуватимуть таку продукцію в достатній кількості. За умови,що перед штампуванням всі внутрішні поверхні, по яких буде контактувати бджола, будуть закриті дерев'яним шпоном. Технологічно можливо в порожнини корпусу вмонтувати екрани з фольги та утеплювач,що унеможливить там циркуляцію повітря(тепла). Така пропозиція виявилася не цікавою для потенційного виробника і залишилася на рівні мрії.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Доброго дня, ну це муторно, і для великих пасік мабуть дуже геморно.
@Олександр-т4ъ11 ай бұрын
Уточнюю:мова йде про матеріал вулика,а він може бути тотожнім пет-пляшці.Технологіцчно, можна поеднати всі можливі чесноти від різних систем та конструкцій. А де його використовувати приватно чи промислово - яка різниця? Едина умова - виготовлення потребує промислового обладнання та потужностей. @@bdjola-Ukraina
@ДмитроДасевич11 ай бұрын
Може хтось підказати , чи треба нові вулики обробляти з середини наприклад лляною олією? Дякую .
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Доброго дня, ми не обробляємо. Всередині щовесни обпалюємо пальником тільки днища (глухі). Сітчаті не чіпаємо
@Alex6Znn15 сағат бұрын
Бджоли самі подбають - оброблять прополісом.
@alexzoby821111 ай бұрын
Вже дев"ять років використовую 12-ти рамкові вулики з 50-ти мм екструзійного пінополістиролу, які сам же і виготовив. Це дешево, невеликі трудозатрати. Вулики легкі і теплі, а на зиму ще й заношу їх в сарай (їх не багато - 9 шт.). За ці роки я не втратив за зимівлю ще жодної сім"ї (тьфу тьфу тьфу). Дно виготовлене з соснової дошки з сітчатим прорізом розміру аркуша А4. Недолік вуликів з ППС - гризуть їх бджоли. Але є ППС, якого вони не чіпають - він має неглибоку перфорацію на поверхні (може через це не гризуть?) і щільність 35, сіроого кольору торгової марки Symmer. Брав його в Леруа. З початку використання всі вулики у нормальному стані, але зараз збираюсь переробити їх на 10-ти рамкові, бо с повними меду на сьомому десяткові років важко їх піднімати.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Можете фольгу проклеювать по внутрішніх стінках-гризти точно не будуть. Або є ще спосіб-вимиваєте вулики всередині рідким милом в пляшках продається, і наче вони не гризуть. Льоток треба чимось укріплювати. Хто робить з труби пластикової, хто з дерева обв'язку-верандочку. Бо бджоли гризуть саме біля льотка
@Alex6Znn15 сағат бұрын
Тоді переробляй відразу на вісьмирамкові - на восьмому десятку саме те буде😊
@ВікторМазур-е1ю11 ай бұрын
Вільха це родина березових і цим все сказано.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Не узагальнюйте)) з вільхи непогані рамки і вулики у нас
@fedan649611 ай бұрын
Привіт, друг має великий досвід в столярній справі, меблі і так далі ! То зробив вулики з вільхи ! До Сосни взагалі противний говорю як чому, а він сказав все що ти сказав і говорить бистріше згніє! Є с тополя також пару у нього то я здивувався ,а він говорить потрібно знати як вірно обробити і знати яку частину доски використовувати зі ствола, і розповідав щоб не крутило, потрібно клеяти не великими заготвками а меншими! Дякую за ролик!
@СтаниславБернацкий-к9к11 ай бұрын
❤❤❤
@oleybee376411 ай бұрын
Проварювання в парафіні і будє вам щастя
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Я про це зазначав. Але йде війна, яке там проварювання і які там бджоли. Для багатьох 2024 це останній сезон.
@user-vm9cm6ko8m11 ай бұрын
Канадці праві у мене вулики Паливоди 22 мм розвиток із запізненням але до липи (головний взяток) аж забагато !!! Липу у вигляді матеріалу чи до рамки чидо вулика бачити не хочу (вічно живе дерево) !!!
@ФедірПетрів-ф9в11 ай бұрын
Зліпив декілька штук з липи і не замітив жодних вад. Щоправда, висихала липа в колодах + ще рік після розпилу
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Липа непогана на самому ділі. Маємо штук 15 вуликів
@Mykhailo72_11 ай бұрын
В Канаді основний пожиток(взяток) в більшості випадків з ярого ріпаку , який завітає десь так як липа і часу для нарощування сили сім'ї предостатньо. В умовах України сіють ріпак озимий ,який починає медоносити разом з початком цвітіння яблоні. Рання весна. Тому треба ,щоб до цієї пори було якомога більше бджіл, які працюють в полі. Звідси випливає що вулики, а відповідно гніздо повинно бути теплим. Попробував ППС гніздовий корпус300 . Сподобалося. Нюансів багато. Праця пасічника ---як мелодія в музиці. Щасти всім. Миру і спокою.
@ОлександрПавлик-ы4о11 ай бұрын
Зробив з клена 3 лежаки. Вже 8 років і все нормально. І бджоли гарно зимують. Правда, моя пасіка стаціонарна і я вулики не таскаю.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Для лежаків більш-менш. Однак є деревина краща
@ПетроЩука-з9ф11 ай бұрын
Доброго вечора вмене дід робив із сосни і 30 років нічого небракує
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Значить матеріал якісний. Сосна часто неякісна продається. І якби у вас були вулики ще і з осики, то ви б з легкістю зрозуміли, що осика краща
@АнатолийРябчич11 ай бұрын
👍👍👍
@ЮрійБокій-ф4с11 ай бұрын
Як ви дивитесь на вулики з очерету , товщина стінки 5см. ?
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Не використовували...
@СамсунгСамсунг-т9й2ы11 ай бұрын
У мого діда були вулики зроблені з листвинниці , зроблені по технології німеччини, подвійне товщина по 50 мм кожна ( строгана ) , ні вологи , ні перепадів температури на неї не пошкоджували , деревини обробляти вапном - термін користування дуже довгий - більш ста п'ятдесяти років , вулики були на кованих колесах , коли фахівці приїхали подивитись , то були дуже здивовані конструкціями ...Усі двадцять п'ять вуликів забрали ...(тридцять шість рамок )...Що це були за конструктивні технологіі -ніхто відповісти не зміг ...
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Цікавий досвід. А хто і чому забрав ваші вулики?
@shcherbatyi11 ай бұрын
Чому не згадуєте очерет, як матеріал? З моєї практики бджоли в них дуже добре себе почувають, та й багато хто тримає цілі пасіки в очеретяних вуликах.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
В відео мова йде про деревяні вулики та власний досвід . В очереті бджіл не тримали , тому і не згадуємо. Вони бувають не тільки з очерету , а і з соломи ( сапетки)
@НиколайНик-в2я11 ай бұрын
👍
@НадеждаОмельчук-ь6и11 ай бұрын
У мене питання ЯКА різниця температури зовні і в вулику, не в клубі , а вулику!?! ? В зимк у!
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Доброго дня, на стінці внутрішній може температура бути на пару градусів менше ніж надворі.
@АнатолійТрач-т2к10 ай бұрын
впливає досить сильно чим товщі стінки тим краща термостабілізація у мене старі вулики яким вже є під 100 років стінки 30 мм дальше 5 см полови і дранка 10 мм тобіш подвійні стінки з засипкою половою і зимують прекрасно і літом нежарко
@apismnua838811 ай бұрын
Красна верба то саме...
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Ну вільха ж червона. І непогана деревина. Вона червона не від грибка
@ВолодимирСтехна8 ай бұрын
Христос Воскрес. Нажаль зараз дерева дикорослі не зрубати, екологи штрафи дають космічні.
@bdjola-Ukraina8 ай бұрын
Воїстино воскрес! Та як крали дерево, так і крадуть)
@Alex6Znn15 сағат бұрын
@@bdjola-Ukrainaкрасти - гріх!
@maksbees11 ай бұрын
На 100% підтримую ідею переходу гніздового корпусу, даху і дена на ппу. Магазини з дерева, але бічні дошки зробити тоньшими і в зовнішній розмір нижнього корпусу.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Розвиток сімей буде набагато кращим
@maksbees11 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina В сезоні 2023 декілька сімей пересадив з весни в еппс на 12р.на 300 - найкращий результат. Для себе 12р.ппу гніздо, а далі магазини дерево це напрям подальшого руху. Пасіка 200+ системи: 8р.дадан эппс, 10р. рута і дадан еппс. Про дерево згадую, як страшний сон, хоч і пів пасіки на ньому. Якщо у дереві сім'ї достатньо і 10р.гніздо на 300, то у еппс чи ппу цього замало, треба 12р., хоча це моя суб'єктивна думка заснована на сезоні 2023.
@ВікторОстапчук-г4о11 ай бұрын
А тепер послухайте не блогера якщо пасіка зимує в лісі як в мене точерез незатребуваність хутра куниць розвелось стільки що всі ваші ппс , ппу зимою остануться тільки рожки та ножки
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
На щастя, у нас куниць зовсім нема.
@maksbees11 ай бұрын
2 точок, точніше 2 пасіка у горах. Куниці табунами бігали навесні, весілля влаштовували за 10м. від вуликів, дуже переживав, що рознесуть корпуси з еппс в зимі, то поки відмінно. Головний ворог ппу, ппс це синиці на козацькій землі, вони просто розносять вулики, якщо не захищати плівкою, затвняючою сіткою.
@ВікторОстапчук-г4о11 ай бұрын
@@maksbees у мене минулого року порвали 2 шт і цього року вже 2шт але це вулики виготовлені із 25 дошки а зовні утеплені 30 мм ппс і захищений двп то вона його обдирає до дошки .
@maksbees11 ай бұрын
@@ВікторОстапчук-г4о ясно, проблема( Треба шукати рішення.
@дядяМіша-ь6е11 ай бұрын
В Америці взагалі стінка вулика 19мм 😮
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Ну там від штата залежить.
@vovazub770311 ай бұрын
В мене вулики з верби, 30 років не гниє. Погано обробляти, трохи крутить. Вулики Паливоди.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Так звані рогаті? На 8 рамок?
@vovazub770311 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina так рогаті 8
@КолАйфончик11 ай бұрын
гумовою фарбою фарбуйте вулики і нічого не гниє🐝
@МихайлоДутчак-я1ъ11 ай бұрын
Підкажіть яка ціна даної фарби
@КолАйфончик11 ай бұрын
@@МихайлоДутчак-я1ъ в епіцентрі десь 500гр за літру. не дуже дорога ще дуже мала витрата літри вистачить на десять корпусів це точно.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Так і ПФ-115 в два-три шари вистаяає саме на 10 145-х корпусів!
@ВіталійЗабродський-х5у11 ай бұрын
👍👍👍👍🍯🍯🍯🍯🐝🐝🐝🐝
@СвітланаДейнека-к8ъ11 ай бұрын
Дякую. Пізнавпльно. Тільки не інтересних а ЦІКАВИХ відео.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Дякую за оцінку! Правда, а українській мові є слово інтерес(ний)
@Сергей-п5к1б10 ай бұрын
Та зараз така сосна що навіть запаху немає
@SavinVitaliy31211 ай бұрын
У вас 35 стінки, мені дісталися 45 вулики, важкі жах.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Більша частина вуликів у нас з 25.
@SavinVitaliy31211 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina Мрію, що колись ті вулики в топку пущу, або ще для чогось.
@РоманСемененко-л6м11 ай бұрын
Береза на ручки молотків і топорища. Дуб на паркетну дошку
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Не можу з вами не погодитись!
@ВиталийПохила-и2л11 ай бұрын
Ппу....отель....
@KisaLisa7511 ай бұрын
Ситуація в країні 🙏🙏🙏❤️🇺🇦
@ОлександрНікітюк-ы2щ2 ай бұрын
штангеНциркуль, а не штангеРциркуль
@bdjola-Ukraina2 ай бұрын
Без різниці))
@ОлександрНікітюк-ы2щ2 ай бұрын
@@bdjola-Ukrainaзрозуміло: для чого паритись, якщо основна маса глядачів -то тупі селюки з вуликами ))))
@bdjola-Ukraina2 ай бұрын
@@ОлександрНікітюк-ы2щ шановний , канал правильної вимови чи щоб когось назвати вашими словами на інших ресурсах. Хочете за букву вести полеміку , не вийде. На щастя більше українців які себе ототожнюють людиною , а не хохлом який за букву ( привід знаходять любий) буде ...
@Viktor-eb2lr11 ай бұрын
Навіть з юсб
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Осб) Але не пробували
@ВікторМазур-е1ю11 ай бұрын
Сінєва це начальна стадія грибка.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Якщо дерево оброблено термічно при сушці, це вже не грибок
@ЖеняПанов-п7т11 ай бұрын
Як на рахунок акації?
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Дрова з неї хороші. А ще мед)
@ЖеняПанов-п7т11 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina, я це знаю , а як на рахунок вулика, якщо з неї робити?
@ВисилийПупкин-с5д11 ай бұрын
@@ЖеняПанов-п7т Вулики тяжкі і холодні той самий дуб .
@paulgunner42042 ай бұрын
Акацію ще розпустити на дошку треба - то не легка справа.
@acmpu851311 ай бұрын
Вільха пріє від сирості.
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Не помічав. Може просто сирості у вулику не було. Чи вона у вас зовні пріє?
@МихайлоДутчак-я1ъ11 ай бұрын
Я вважаю найкращі корпуса зі СМЕРЕКИ. Чом ти так ростеш далеко чарівна моя СМЕРЕКО !!!!
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Нажаль на більшості території України вона не росте , тож є проблемою дістати таку деревину.
@tarasdrobotiy824111 ай бұрын
@@bdjola-Ukraina смерека=ялина.. вона теж дуже легка, на рівні липи чи тополі і менш смолиста порівняно з сосною. А як взяти сухостійну так смолистість взагалі невеличка, вулики виходять теплі. Рихла деревина добре бере біозахист, масло чи фарбу. Єдине - щоб був доступ до такої дошки.
@ДимаДимон-о4з11 ай бұрын
Все велосіпед ізобретаети він вже ізобретен😂
@bdjola-Ukraina11 ай бұрын
Правильно писати навчіться , а потім коментарі пишіть. Правопис вже давно вчать в школі , якщо ви не знали.