Bevallom, tévedtem - ez a helyreigazítás életet menthet

  Рет қаралды 62,620

Ázsiába Szakadtam

Ázsiába Szakadtam

Күн бұрын

Пікірлер: 530
@csabakortvely9638
@csabakortvely9638 2 жыл бұрын
Kedves doktor úr! Ez a videója megerősített abban, hogy Ön egy hiteles ember. Nagyon kevesen vannak olyanok akik önhibájukból, vagy más hibájából tévednek és ezt elismerik. Ráadásul veszik a fáradságot, hogy az esetleges téves információt helyesbítsék. Köszönöm az alapos lelkiismeretes munkáját! !!!
@irenkaszap5167
@irenkaszap5167 2 жыл бұрын
Ez a video is azt erősítette meg bennem, hogy a változatos étkezés az optimális az emberek számára, mert így valószínűleg hozzájutunk a szükséges rostokhoz, tápanyagokhoz, vitaminokhoz, és minden egyébhez, de nem fogyasztunk semmiből sem túl sokat, főleg, ha a szezonális termékeket részeszesítjük előnyben. A hazai árrendszer sajnos nem segíti elő ezt a szemléletet.
@zsuzsannadrgyorfi2045
@zsuzsannadrgyorfi2045 2 жыл бұрын
Köszönöm a tájékoztatást ! Én mindig úgy gondoltam hogy a tej a bociké! Pár évtizeddel ezelőtt pedig lehetett olvasni a tehenek antibiotikummal történő kezeléséről ( a tőgyük begyullad a gépi fejéstől) majd ezt kimutatták a tejben is . Ezért már régóta nem iszom tejet .. A vegán pl mandula tej az amit használok . De azt is csak módjával . Jól helyettesíti a tehén tejet .
@erikaladics5685
@erikaladics5685 2 жыл бұрын
Napi szinten nem ittam de ittam tejet. Innentől lemondok róla.
@evasusanszky6325
@evasusanszky6325 2 жыл бұрын
Köszönöm az értékes és érdekes előadását. Minden jót kívánok .
@klarakovacsnekiss2541
@klarakovacsnekiss2541 2 жыл бұрын
Köszönöm a tájékoztatást . Kedves doktor úr. ❤️👏
@jozsef5846
@jozsef5846 4 ай бұрын
Nagyon jó a téma. Köszönöm doktor Úrnak a közzétételét. Sok embernek lesz nagyon hasznos. Annál is inkább, mert egyes becslések szerint Magyarorszáhon a laktóz érzékenyek aránya akár a 47 %-ot is eléri. Az én családomban ez 90% fölötti. Nagyon örülnék, hogyha hallhatnék egy előadást a laktóz vagy tej allergia hatásairól. Nem is annyira magam miatt, hanem azért, hogy hiteles forrásból hallhassák sokan mások, mennyire súlyos károkat tud okozni az egészségben, tanulásban és a gyerekek beilleszkedésében a kis közösségeikbe. Előre is köszönöm.
@SperS-222
@SperS-222 2 жыл бұрын
Megnyugtató érzés, hogy korán lecseréltem a tejet sörre .
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
😂
@krisztinahaasz-bagameri6675
@krisztinahaasz-bagameri6675 2 жыл бұрын
Köszönet a videóért kedves Zsolt!Évekkel ezelőtt egy természetgyógyász ismerősömtől hallottam a 4 fehér halálról, ami alatt ő a cukor, tej, só, fehér lisztet értette amelyeket jobb kizárni, de legalább csökkenteni értve ezt a sóra, amit én teljesen elhagyni nem tudtam. Azt is ő mondta, hogy a tehéntej a kisbociknak való. Ezt én el tudom fogadni.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nem is kell teljesen elhagyni.
@attilahorvath9902
@attilahorvath9902 2 жыл бұрын
Abszolút laikusként és felületesen írok, a videókat tisztelettel köszönöm! Biztos már a fáradtság is teszi, de per pill úgy érzem belefáradtam már ebbe, hogy mi a jó és mikor/mivel, pont mennyi adaggal stb... Gyerekkoromban még úgy ittam a tejet, hogy az 'élet,erő, egészség!'. A tojás is egészséges páros évente, páratlanokon nem. A zsír dettó. És akkor még lehetne sorolni. Én mindent elhiszek és semmit sem. A szervezetem szerintem tudja mi esik neki jól. Az élet káros az egészségre!
@jozsefmolnar8992
@jozsefmolnar8992 2 жыл бұрын
Teljesen érthető ez a hozzáállás és vélemény. És sajnálatos, hogy logikusnak is tekinthető, főleg, ha az ember nem szakértő. És ez a tragikus is az egészben... A táplálkozástudomány kapcsán én sem vagyok az (mármint szakértő), de ismerek olyan szakembereket közelről, akik igen. És akik az itt elhangzott "nagy felismeréseket" emlegetik már vagy 10 éve konzisztensen, és nagyjából ugyanezeket mondják, ilyen hangsúlyokkal. (És kb. ilyen szintű elővigyázatossággal. Úgy értem, hogy nem vallásosan csapnak át a tejellenességbe, hanem kellő kritikával nézik az új eredményeket is.) Úgyhogy én ezt a videót pont ellenkezőleg éltem meg, ilyen "na végre, jobb későn, mint soha" érzéssel, és nagyon örülök neki - mert egyébként ez a csatorna eszméletlen hasznos és színvonalas.
@jozsefmolnar8992
@jozsefmolnar8992 2 жыл бұрын
@Attila Horváth - A hozzászólásra visszatérve pedig (informatikusként, aki mozgott táplálkozási szakemberek köreiben) mondanék egy olyan bíztató megjegyzést, hogy az a tudás, amit felszedtek a kutatók az utóbbi 10 évben, összemérhetetlen a korábbi 100 év eredményeivel. A jó értelemben. Mind az adatok mennyisége, mind az összefüggések feltárása kapcsán hatalmas előrelépések vannak. Szóval, ki tudunk törni ezekből a "körökből". De nem lesz könnyű az átlagember számára. Mert ki fog derülni, hogy ezek a "kétévente más az egészséges és más a méreg" ciklusok nem azért voltak, mert a tudomány rosszul válaszolt a kérdésekre. Hanem, mert rossz kérdéseket tett fel - és ez csak most derült ki. Mondok egy példát. Mivel egészségesebb főzni? Hogyan zárjuk le a kétévente megfordulóz olaj/zsír/vaj ciklust? Megrázó lesz a válasz: egyikkel se lenne szabad! Ezért van az, hogy egyszer az egyik okoz nagyobb gondot a kutatások szerint, egyszer meg a másik. Kb. olyan szintű feltenni a kérdést, hogy melyik egészségesebb, mintha azt kérdeznénk, hogy "mit választasz, csákánnyal vágjanak a lábadra, vagy 10 kilós nagykalapáccsal?" Mindegyik tönkrevágja mind az Omega3/6 arányt, mind az egységnyi kalóriára jutó mikrotápanyag-bevitelt... Szóval a jó válasz a jó kérdésre, hogy: EGYIKKEL SE! (És ez persze ijesztő, amíg az ember utána nem néz, és rá nem jön, hogy nagyjából minden kaját el tud kb. ugyanolyanra készíteni, mint ezek nélkül, és receptek ezrei vannak erre...) Ja igen, és még egy szomorú hír a legvégére: nem, az ember nem feltétlenül érzi, hogy mi a jó neki. Gyakoratilag az ételfüggőség keltette "ez most jót tesz nekem", meg a "tényleg jól érzem, hogy jót tesz nekem valami" között nem tudunk (önmagunkra figyelve) különbséget tenni. Szóval, muszáj lesz a tudománynak esélyt adni, hogy felnőjön a feladathoz. Ehhez pedig az alapszabály, hogy nincs olyan, hogy azért helyes valami, mert "azt mondja a kutató", meg "azt mondta az orvos"... "Azt mondták az ORVOSOK" van. Válogatni kell, mint az autószerelők között - sajnos :(
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
József, nagyon jókat mond!
@jozsefmolnar8992
@jozsefmolnar8992 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Köszönöm, nem tudom, sért-e valami "irányelvet" a linkek megosztása, szóval akkor most csak a könyv-ajánlatot ismétlem meg a törölt (?) hozzászólásomból. A mikrotápanyag/kalóra maximalizáláson alapuló étrendet talán a legjobban (legalábbis az általam ismert könyvek közül) J. Fuhrman - Vége a szívbetegségnek c. könyve írja le (amúgy, a cím abból a szempontból kamu, hogy ír mindenfajta krónikus betegségre egy könyevet ugyanazzal az étrenddel, szóval ez nem is szívbetegség-specifikus, hanem mindenre is jó. Elég jó üzleti fogás eladni valamit többször, más címmekl :D) Viszont tényleg nagyon jó az ürge. Úgy tudom, a "nutritáriánus" étrend fogalmát is ő találta ki, és tényleg nagy úttörő volt. De természetesen mindenkinek a saját felelőssége (sajnos), hogy mit vesz komolyan, meg mit nem. Szóval csak óvatosan, meg kritikával kezelni mindent a témában, bárhonnan jön!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Linkszűrő van.
@Gilyannkata
@Gilyannkata 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen nagyon jó előadás
@Nirrata
@Nirrata 2 жыл бұрын
Üdv! Nekem erről az jutott az eszembe hogy megint kihalunk... Kívánod a tejet akkor igyad, ha nem akkor nincs szükség rá! Az evolúció miatt az után sóvárgunk ami kell a szervezetnek! Ha viszont valamit folyamatosan kívánsz akkor annak valamilyen egészségügyi oka van! Csak rá kell jönni! 😂 A szélsőségeket ki kell minden esetben zárni! Pl.: a vizet folyamatosan kívánod vagy pedig a stimulánsokat! Ezt is lehet fokozni hogyha túl sok vizet vagy stimuláns(okat) iszol/használsz akkor meg azok nyírnak ki! Engem meg a macskák és a kutyák ha nincs tej! Az állatorvos nyekereg emiatt, de mondtam hogy ők csak akkor érzékenyek a tejre, ha nem kapnak! Múlt héten tejet váltottam és azt hittem hogy megpusztolok... A megoldás a macska vagy kutya tápszer, amihez probiotikumot adnak hogy ne fossák össze magukat! BEVÁLT!!! Két nap múlva teljesen megszűnt a bajom! 😁 Egy koszton vagyunk és egy ágyban!☝️Mondtam a helyi állatorvosnak is hogy nem tudom hogy mi az a zoonózis! Ja és nincsenek darazsak sem kik a vizemből isznak, miből a macskák is mert finnyásak és nem isznak mindig a kutyák vizéből! 😶😶😶 Kb. ilyen arcot vágott és kérdezte hogy orvos látott-e már... 😁
@istvanhonti1068
@istvanhonti1068 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen a kiigazítást!
@gyurivarga2781
@gyurivarga2781 2 жыл бұрын
Tetszett a videó, különösen a vég-konklúzió: ha nem eszünk tejet, akkor nem kapunk tej eredetű rákot. Meg kellene vizsgálni, hogy forralt tejre, pasztőrözött tejre, ESL vagy homogenizált tejre, mikroszűrt tejre vonatkozik-e ez. Továbbá a tehén-hormonok hatással vannak-e az emberi szervezetre, felszívódnak-e vagy megemésztődnek? Sok a kérdés, figyelemfelhívásra jó. Köszönöm a munkássàgát!
@lizaszonyi8880
@lizaszonyi8880 2 жыл бұрын
Pár éve kaptam valami joghurt-kulturát, és mivel sajnáltam kidobni a szaporulatot, gyártottam/ittam is ész nélkül. Míg egy napon alig bírtam felkelni, sajgott minden tagom. Mint egy iromláz. Rémlett, hogy az izomlázat az izmokban felgyülemlett tejsav okozza, rögtön kapcsoltam és kutatni kezdtem a neten, van-e olyan, hogy "tejsav sokk" -- és van! Azóta tudom, hogy minden jót is CSAK MÉRTÉKKEL. 🥰🤩😍
@ferenchackfelner8784
@ferenchackfelner8784 2 жыл бұрын
Így van! 2 deci jó. Másfél liter méreg. Bár sok nép tejen, joghurton, kefíren és marhavéren (maszájok) él. Tízezer éve.
@Fel1sh4
@Fel1sh4 2 жыл бұрын
Köszönöm, szuper volt!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Köszönöm
@kuruczerzsi53
@kuruczerzsi53 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen a tájékoztatást, kedves Doki!
@pappgyula2541
@pappgyula2541 6 ай бұрын
Sokat segített! Köszönöm!
@jozsefmolnar8992
@jozsefmolnar8992 2 жыл бұрын
Nekem a kefir ugyan hatásos szokott lenni a néha előjövő emésztési gondjaimra, viszont találtam valamit, ami ugyanúgy bevált, és növényi: a kovászos (mindenképp fermentált, és nem ecetes) uborkát! Eszméletlen jó, csak nehéz rátalálni boltban olyanra, ami a házira hasonlít. De van ilyen. Ha fehér "lepedék" van rajta, vagy leülepedve az edény/zacskó aljára, az nagy eséllyel jó lesz. Mert az jelzi, hogy benne van a kellő baci-töltet :) Remélem, lesz, akinek hasznára válik a tipp!
@istvanhonti1068
@istvanhonti1068 2 жыл бұрын
Üdv! Otthon kell fermentált dolgokat készíteni. Lásd KZbin!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Úgy van, fermentálni mindenki tud, persze télen 18 fokos lakásban nem egyszerű.... Káposztát is lehet kenyérrel fermentálni, nem kell a hordós módszert követni. Kenyérrel gyorsabb és majdnem ugyanaz az íze.
@jozsefmolnar8992
@jozsefmolnar8992 2 жыл бұрын
Igen, igen, köszi a válaszokat, tudom :) Tervben van. Kicsit más áll most az életem fókuszában, és azzal is alig boldogulok, hogy a főzést beszorítsam a mindennapjaimba, de ez lesz a következő, ígérem! :D
@jozsefmolnar8992
@jozsefmolnar8992 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Köszönöm a tippet, káposztát is tervezem fermentálni (bár tényleg nem viszem a fűtést túlzásba). És ha már itt tartok, megosztok egy ötletet a közjó érdekében. Hátha itt eljut többekhez! Akinek kevés az ideje... kisebb lilakáposztát csak úgy bedob a sütőbe (a nagyon nyamvadt leveleit leszedve), alacsony (100-120) hőfokra, hosszú időre. És pároljuk addig, amíg a szag már elviselhetetlen lesz - akkor kész :D Ez aztán a minimál recept nekem nagyon bevált. Utána nyers kápia + hegyes erős paprikával "hármasban" szoktam enni. És sokáig kitart hűtőben, hidegen is finom (Szerkesztés: nagy késsel könnyen szeletelhető egyébként, érdemes egyben hagyni, és egy-egy adagot leszelni belőle, úgy tartós)
@csabakortvely9638
@csabakortvely9638 2 жыл бұрын
@@jozsefmolnar8992 Kösz, ezt kipróbálom!
@tamaskohidi8748
@tamaskohidi8748 11 ай бұрын
Pár éve hallgattam egy riportot egy magyar sráccal, aki az USA-ban táplálkozásbiológiai kutatóintézetben dolgozott kutatóként. Elmondta, hogy ezeket a kutatásokat szinte kizárólag élelmiszeripari cégek finanszírozzák. Sztem aki ezeket gyakran olvassa, az vagy hipo lesz, vagy éhen hal. Szerencse, hogy mi megengedhetjük magunknak a hipochonderséget ebben a nagy nyomorunkban.
@jozseflengyel4461
@jozseflengyel4461 2 жыл бұрын
Nagyon meglepett a video. Én kb. 50 éve "kóros tejivó" vagyok, ami azt jelenti, hogy min. napi 1.1,5 l tejet iszom + kefir vagy mostanában 0,5l-es író. A tejet nem azért ittam , mert azt mondták régén , hogy "a tej élet erő egészség,", hanem egyszerűen ízlik. A tej fogyasztásával kapcsolatos problémák nálam sose jelentkeztek. Churchill alkoholszeretete közismert, valamint erősen szivarozott, mégis megélt 90 évet. Alkoholt nem iszom, cigit se szívok , remélem nekem is meg lesz a 90 év azért. ( ha igen megírom) 😊
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
A kaukázusi öregek is szívják a cigarettát a kefir mellé. Nyilván van ott még valami.
@Honeyrose5925
@Honeyrose5925 2 жыл бұрын
Tizenévig csináltam ezt, amit most Te, Doki! Több mint 15 éve azzal kezdtem, hogy kidobtam a fehér lisztet, a rizst, a cukrot és a többi hasonlót a kukába. Többek között megbarátkoztam a kölessel, a hajdinával, a tönköllyel, a teljes kiőrlésű liszttel, és elkezdtem kovászos kenyeret sütni. Nem ettem olyat, amiben élesztő, tojás vagy tej, tejszármazék volt. Étkezésem javarészt zöldségekből állt, bár ettem elég sok gyümölcsöt is. Hal hetente egyszer, havonta egyszer pedig csirke került a tányéromba. Csírákat ettem gabonakolbásszal, amiről éhes ember nem igazán álmodik. Az összes lehetőséget kipróbáltam a cukor helyettesítésére, inkább kevesebb, mint több sikerrel… Bár jó pár kilótól megszabadultam ennek köszönhetően, mindig hiányzott a finom házi füstölt kolbász, a szalonna, a foszlós kalács, a csoki és társai… Aztán szépen lassan rájöttem, hogy ami jó az egyik szervemnek, az bizony nem jó a másiknak. Ma már aki nem tudja, hogy reformkonyhát vezetek, annak talán fel sem tűnik, hogy nem hagyományos módon étkezem. Tejet csak akkor iszom, ha sikerül kecsketejhez jutnom, ami két-három havonta egyszer van, de imádom a tejet inni és foszlós kalácsot enni hozzá. E kettő együtt bármilyen hétköznapot ünnepnappá tud varázsolni számomra. A tejfölt, kefirt, vajat, joghurtot én is a boltban veszem és azt eszem, mert a próbálkozásaim a kecsketejjel nem igazából hozta azt az állagot, ami számomra kívánatos. Ha csak tehetem, házi kecskesajtot veszek. A töltött káposztát gerslivel készítem, és néha pulykahússal. Ma már édesítők helyett újra cukrot használok abba, amibe nélkülözhetetlen. A kávét viszont már csak magában iszom, nem hiányzik bele semmi sem. Igyekszem az elfogyasztott húst háztájiból beszerezni: kecske, csirke, nyúl, galamb, disznó, a halat pedig horgászoktól kapom. A zöldségféléket ma már zömében magam termelem meg, és némi gyümölcs is terem a kertben. Ma reggelire pl bolti kefirt ettem fokhagymával dúsítva, előzőleg lefagyasztott, majd pirított kenyérszelettel. Ebédre céklás salátalevest főztem, melybe magam gyártotta almaecet került. A második fogás egy pici darabka sült disznócomb jókora adag zeller-fehérrépa-krumpli pürével, melyben a zeller volt a legtöbb és a krumpli a legkevesebb. Mindezt saját készítésű savanyúkáposztával ettem. A desszert meggyesrétes volt, amit én sütöttem. A tizen-egynéhány évig alkalmazottakat zömében most is használom, de sokkal lazábban, mint korábban, s inkább úgy jellemezném, hogy az évszázadokkal ezelőtt használatos ételkészítési szokásokat ötvözöm a jelenlegi reformkonyhával. Mellette azt vallom, mindent lehet enni, de módjával! Ha valamit megkívánok, azt nem vonom meg magamtól, így éppen ma este is kirúgtam a hámból, és az addigi szerénynek, de egészségesnek mondható kaják után napraforgós olivaolajban sült krumplit vacsoráztam majonézzel. Mert ezt kívántam meg. És mert szeretek enni. (Tudom, „éssel nem kezdünk mondatot”, de én már ezt is megengedem magamnak így 55 felé. Egyébként pedig egy évben egy liter napraforgóolajnál többet nem használok, inkább szavazok a mangalicazsírra, de általában forrólevegős sütőben sütök zsiradék nélkül.) A hűtőben csücsülő, kemencémben sütött tök holnapra maradt… Nagyon várom a főzős-sütős videóid, remélem hamarosan indul az a csatorna is, mert még mindig tanulom, mit-mivel varázsoljak hagyományosnak tűnő, de sokkal egészségesebb módon az asztalomra. További jó egészséget kívánok Neked, Doki, vigyázz Magadra! És gyártsad a videókat „ezerrel”, mert mindig várom őket itt is, meg majd ott is. :) Ja! Tudtad? Ha, megjelenik a videód, és pár másodpercen belül elkezdem nézni, akkor általában nincs benne reklám.
@plavanvali
@plavanvali 2 жыл бұрын
De már azt is mondják hogy a forró levegős sütő sem jó mert többszörös az akrilamid mint a rendesen sütöttnél .
@Honeyrose5925
@Honeyrose5925 2 жыл бұрын
@@plavanvali Éppen erről írtam: "ami jó az egyik szervemnek, az bizony nem jó a másiknak". Ma már nem hangoztatom, hogy egészségesen étkezem, - ennek ellenére úgy érzem, hogy mégis egészségesebben, mint a környezetemben élők.
@schferi9639
@schferi9639 2 жыл бұрын
@@plavanvali mindig van vmi mi miért nem jó.... Ennyi erővel semmit nem lehet enni.... De ha már betegségek, azért régen nem ilyen levegőt szívták be az emberek... Szerintem az alap innen ered....
@leventeszabolcspeli984
@leventeszabolcspeli984 2 жыл бұрын
Köszönjük hogy megosztja az új kutatások eredményeit ,tévedni meg emberi dolog, amugy biztos vagyok benne hogy rengeteg kutatás sok érdekes dolgot fedez majd még fel, remélem még sokrol beszámol nekünk ebben az évben is 🙂
@jozsefistvan1970
@jozsefistvan1970 2 жыл бұрын
Ki finanszirozza ezekt a kutató intézeteket?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nyilván a Soros.
@plavanvali
@plavanvali 2 жыл бұрын
Hát érdekes hogy a kutatások eredményei éppen a statisztikákat követik, attól függően hogy ki rendeli őket annak a malmára hajtja a vizet, most például Európában be akarják tiltani a gáztűzhelyet mert hirtelen károsabb mint a passzív dohányzás ... asztmák és allergiák eredete, az energia és gáz váltság közepette . Ne együnk vajat meg tojást mert az koleszterint tartalmaz, hanem margarint, aztán meg hogy a margarin az plasztik, olaj a jó aztán mégsem mert a disznó zsír kevésbé finomított és tisztább , sőt, több omega 3 at tartalmaz plane ha mangalica de szerintem attól is függ hogy mivel etetik. Emlékszem a nagy rating házak középeuropai gazdaságokat emelték AA pluszban és hogy dübörög a ipar , mikozben már 2007 hét óta ők tudták hogy nagy válság következik.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
A kutatások eredményei miért követik a statisztikát? Én már ott elvesztettem a fonalat
@ildikoviranyi9772
@ildikoviranyi9772 2 жыл бұрын
Rengeteg hormont kapnak az állatok, és az mind bekerül a tejbe illetve a húsba is. Igazából nem is szeretem a tejet, de azért a mellrákot nem hagytam ki. Sokáig a csirke szárnyát sem ettem meg mert oda kapják a szurit. Ma pont tejbegrízt ettem..Utoljára 3éve. Nem görcsölök rá semmire megpróbálom nem túl tolni..
@belorusz1
@belorusz1 2 жыл бұрын
Elgondolkodtató, hogy régen a hagyományosan táplált tehenek akár 16-18 évig éltek és tejeltek, ma a profit centrikus állattartás mellett nem érik meg a 4 éves életkort. Lehetséges, hogy a tehén hormon dús táplálékának lehet köze a tej élettani hatásához?
@The66manna
@The66manna 2 жыл бұрын
Köszönöm a tajekoztatast Több éve abbahagytam a tejfogyasztast, nem kérdés
@ferencvarga3831
@ferencvarga3831 2 жыл бұрын
erről az a vicc jutott eszembe,hogy -Mivel lehet a rákot megelőzni? Szívinfarktussal!🤣
@emjo3669
@emjo3669 2 жыл бұрын
🤣🤣🤣🤣🙈
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Az Alzheimert meg rákkal.
@pinterblanka7150
@pinterblanka7150 2 жыл бұрын
Na, le is iratkozom. Csak viccelek. :D Tévedést belátni nyilvánosan: profizmus. Hajrá Doktor Úr!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
😂👍
@ferenchackfelner8784
@ferenchackfelner8784 2 жыл бұрын
Már, ha tévedés...Az volt a tévedés, hogy amerikai baseball-egyetemek kutatásait lapoztad fel, Doki!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Legközelebb megnézem mit írnak a Lomonoszovon. Most az a sikkes otthon.
@csabat4878
@csabat4878 2 жыл бұрын
Mivel így felmentek az árak, a tejtermékfogyasztásom ősz óta a korábbi negyedére csökkent. A Lidl -es fél kilós joghurt sokáig 199 Ft volt, most 400 feletti ára van, nyár óta nem vettem, ahogyan semmilyen sajtot vagy vajkrémet sem. Egyék meg annyiért.
@MarkMark-fx8kq
@MarkMark-fx8kq Жыл бұрын
Ez az étel étkezés élelmiszer téma tapasztalataim szerint összetettebb annál minthogy kiemelünk egy élelmiszer félét meg kiemelünk valamilyen tápanyagot és annak hatásait. Nos először is a nagyszülők és dédszülők életkora ha kizárjuk a védőoltások hiányát és ebből fakadó haláleseteket valamint a háborúk és baleseteket is magasabb volt és nem a kórházak gyógyszerek miatt. meg az erősebb az erősebb ellenálobb szervezetűek éltek tovább.Nem mindig volt a dédik táplálkozása megfelelő háborúk aszájok Magyarországon a kertészkedés szinte alig inkább vadon élő zöldségfélék voltak.számoljuk az 1900 as évektől. Állattartás többségében szabadon tartott szabadon legelésző sőt elment a gazda akár többszáz kilométert a téli takarmány lekaszálásáért mert tudta tudták tapasztalatok alapján hogy ott jobb minőségűbb a széna szalma stb és a vadvirágok gyógynövények is belekerültek a téli takarmánnyba . A másik nem ettek ennyit ennyi félét nem főztek mindent mindennel össze ezt manapság gasztronómiának hívjuk. Egyszerűbb eljárásokat alkalmaztak az ételkészítés terén sokkal természetesebb állapotban fogyasztották el. És mozogtak sokat . Na most én tartottam régi fajta kendermagos ,fogoly ,sárga, fehér tyúkokat amikhez nem kellett táp indító nevelő befejező . És elhullás sem volt . Tény sem gyorsan sem nagyra nem nőttek viszont teljesen szabadon éltek 8 tyúkra egy kakas volt de ezt késöbb meg változtattam miután olyan helyen tartottam ahol folyó víz erdős részek voltak azért kellett a kutya tök mindegy hogy keverék de jó alomból a legjobb a tacsi foxi keverékek ilyen házi méretű állatartás mellett csak tyúk félék sertést nem tartottam. Nos ezek mozogtak fákon csücsültek innen onnan egyszercsak jött a tyúkanyó 5-8 csibével. De azért volt kontroll ilyen esetekre. Emlékszem vittem családnak főzetek ebből húslevest mellé kertből szedett zöldségek házilag készített leves tészta. Nem aratott osztatlan sikert mert teljesen másabb íze volt mint a már akkoriban háznál is tartott húshibrid fajtákénak. Nem volt zsíros a cimb izom volt nem ilyen parizel mint a mostani főleg a nagyüzemié a mell valóban száraz izom volt . És a beltartalmi értéke biztos vagyok benne több jobb stb volt. Beteg állatot nem ettünk. Szerintem itt vannak az alapok az étkezés és élelmiszerek terén. Ez itt közvetlen élőhelyünkön gyökeresen megváltozott. Minden téren. Az alapanyagok amikhez az átlag polgár hozzá jut az megközelítőleg sem ugyan az mint 50-80-100 éve. csökkent a magasabb éltkor és az egészségben eltöltött élet hossza. Persze az eü fejlődött így gyógyítással az életkor hosszabbítható de nem egészségesen. És persze nem mozgunk reggeli ebéd vacsora nasi uzsonna tízórai pancsolt ipari kaják pl ugye a népszerű felvágottak adalékos kenyerek péksütik stb plusz teher plusz évek alatt vágja haza a szervezetet minden téren hiszen minden mindennel összefügg. Emellé párosúl és eggyüt rombolja a szervezetet a beton,aszfalt kipufogó gázok műanyag festék diszperzit ugye? Műanyag ablak pozdorja bútor ami szépen engedi ki magából a ragasztót ahogy telik az idő és porlik minden. Linoleum lágyítószer ami benne van és szaga van mikor burkol vele az ember plusz a ragasztó amivel oda ragasztják az is szépen enged ki magából minden féle kemikáliákat. Annó mész ami fertőtlenített is ma műanyag meeee az jobb?🤔 És ígyen összeadódnak a dolgok műanyag kaja műanyag ház kőolaj kemikália mindenhol mindenben és a gasztronómia ami mindent mindennel összefőz párosít és a főzés során az alapanyagokban lévő adalékok kemikáliák ki tudja mivé válnak egy komplikált összetevőkből készült ételkölteményben. Meg amúgy is. És még mindig egyénfüggő hogy mikor és milyen módon betegszik meg az egyszerű átlagpolgár és milyen genetikai tényezők játszanak még bele. C vitamin eszek egy almát ahoz beveszek kb 200-500 miligramm c vitamint és bízok hogy így almával jobban hasznosul mint önmagában szedve. A többin még gondolkodok amit még szeretnék a táplálkozás témához hozzáfűzni.
@ferkoferko
@ferkoferko 2 жыл бұрын
Lassan egy hónapja hogy bújom a videoidat, és szeretném kifejezni számodra hálámat mindezért. A kritikusból mára szinte rajongóvá váltam. Értem, és élvezem ezeket a tartalmakat, és nagyon sokat segít nekem hogy sikeres legyek a diétámban, és abban hogy tudatosan étkezzek. Olyan mennyiségű témát dolgozol fel, érthető és élvezetes minőségben hogy szinte felfoghatatlan hogyan tudsz erre ennyi energiát fordítani. Úgy érzem, nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül. Adjon erőt neked ehhez a munkához a tudat hogy nagyon nagyon sok embernek segítesz. És az erőn kívül még sok jókedvet és egészséget kívánok neked mert az fakad a munkád nyomán.
@janosneteleki5707
@janosneteleki5707 2 жыл бұрын
Hálás köszönetem Dr Úr!
@attilahorvath9902
@attilahorvath9902 2 жыл бұрын
Utolsó hozzászólásom, remélem nem volt túl sok, talán egy kis feszültség oldásnak is jó lesz. Eszembe jutott kedvenc regényem és az abban szereplő összes étel leírása a zseniális Fekete István Tüskevárjából! Minden egyes étel leírásakor csorgott a nyálam! 'A meleg kenyéren olvadó lé!'-ez volt a másnapi halászlé alap zsírja, amit reggelire ettek pirítósra kenve. Na ott mondta volna nekem bárki is, hogy akármelyik kaja is egészségtelen... De a videóhoz a lényeg, Nancsi néni aludt teje, ami egyből meggyógyította Tutajost a pálinka és szivar bajából!😁
@krisztinahekl8277
@krisztinahekl8277 2 жыл бұрын
Kedves Doki! Megosztom tapasztalataimat. A tejtermékek elhagyásával 3-4 kiló lemegy. A legjobb az adalékmentes rizstej és zabtej, idahaza a Bridge family termékek szerintem a legjobbak,kinn nem tudom mi. Ha valaki gyomorbeteg, a joghurtot javasolják neki a gasztró dokik, az nem csinál problémát. Évekig gyógyultam az Indonéziában szerzett toxikus ételmérgezésből, az összes szervem megsínylette, saját tapasztalat. Rizstejet lehet otthon főzni, van hozzá rizstej főző gép, neten lehet rendelni. A puding is tök jó rizstejből. Ha valaki átáll a rizstejre, többé nem akar tejet inni, több ismerőst áttérítettem...
@rozaliaszekely976
@rozaliaszekely976 2 жыл бұрын
Otthon îs elkeszitheto, olcson, tisztábban ☝️ Keresés Google-n : rizstej házilag, könnyen .
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nem ismerem a rizstejet, de olyan érzésem van mint a cukormentes édesítők esetén.
@betyubetyar3707
@betyubetyar3707 2 жыл бұрын
Amíg a tehenek füvet legelltek nem volt növekedési hormon túltengés a tejben. Manapság 50 liter tejet ad 1 tehén naponta. Régebben 15-20 litert. Ez nem egy egyszerű evolúciós fejlődés, hanem kőkemény doppingolás eredménye. Itt van a baj.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Fogalmam sincs hogy miért jön ilyenekkel mindenki. Pedig ez rém egyszerű. A tehén (ahogy az ember se) nem tejel hormonhatás nélkül. Ahhoz hogy teje legyen, a tehénnek folyamatosan vemhesnek kell lennie, ami felnyomja a hormonok mennyiségét a tehénben, máskülönben nincs tej. Ettől épp elég hormon megy a tejbe, függetlenül attól hogy még mit adnak neki. A másik két rákkeltő anyag meg eleve a tej része.
@zsoltujhelyi1461
@zsoltujhelyi1461 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Nagyon egyszerű: gabonát és különböző adalékokat (GMO-s szója és kukorica) etetnek a tehenekkel. Sőt a cukorbetegség kockázatát is a megváltozott takarmányozás okozza, amely a tejben megváltoztatja az enzimek összetételét . A nomád népek tejen éltek. A tehén fűevő ilyen a gyomorszerkezete,ráadásul a magyar tarka tejhozama kisebb mértékű mint a Holsteiné és ezáltal a beltartalmi értéke sokkal kedvezőbb. Mindennek az oka az emberi kapzsiság, pénzéhség. Régi mondás: ami tesztek az állatokkal az lesz a ti sorsotok is.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Ezt nem hiszem el. Kérdezze már meg a feleségét vagy barátnőjét, hogy mitől lesz egy anyának teje. Terhesnek kell hozzá lennie. A tehén pont ilyen. És amikor vemhes, dugig van hormonokkal, amitől teje lesz. Ez jut be a tejbe. A többi meg gyárilag benne van. Mindegy mit eszik. És hogy legyen mindig teje, arra van külön ember, az inszeminátor, aki gondoskodik róla, hogy a fejős tehén állandóan vemhes legyen. Egy néző leírta itt, hogy mivel foglalkozik az ilyen tehenészeti dolgozó.
@szeptember1
@szeptember1 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Az emberasszonynak terhesen nincs teje:) Szülés után indul be a tejelválasztás és aztán addig lesz teje, amíg a gyerek rendesen szopik. Ez tarthat simán 2-3 évig is. A tehénnél nem tudom, de szerintem ugyanaz a helyzet. Megszületik a kisborjú és amíg szopik (vagy ahelyett fejik), addig termelődik a tej.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Mondjuk úgy, hogy terhesség nélkül nincs teje. Az megvan?
@istvansandor9392
@istvansandor9392 2 жыл бұрын
Hát, én vedeltem a tejet mostanában. (Napi közel 1l bement.) El van meszesedve a prosztatám amellett, hogy 50+ mm hosszú... Ezek után leállok a tejről (újra - egyszer már olvastam erre ködös utalásokat, de sehol nem volt így kifejtve). 50 felé közeledve talán jobb ezt tennem, mint tétlenül néznem az egészségi leépülésemet. De a saját esetemtől függetlenül is (újfent) nagyon köszönöm a Doktorúrnak, hogy nem rest ezekkel a hiánypótló videókkal foglalkozni. Manapság csak azt akarják megmondani, hogy mit vásároljunk, hányféle adót fizessünk, és mit gondoljunk (pl. Brüsszelről), de azt, hogy az egészségünkre mivel vigyázhatnánk jobban, nem nagyon feszegetik már sehol - azt hisszük, hogy a technika mai állása mellett mindenhatóak vagyunk, beleértve az egészségünk feletti kontrollt is. Sajnos nem így van: a magyar orvostársadalom leépülőben van (ezúton is megkövetem a kivételt!), az egészség pedig gyakorlatilag genetika és szerencse, környezet kérdése lett. Az orvosok nem a megelőzéssel foglalkoznak, hanem a tűzoltással. Mégegyszer köszönöm, sok videóját láttam már, és sok embernek ajánlottam a csatornáját. Jó egészséget és sokáig tartó szellemi frissességet kívánok! 🙂
@ferenchackfelner8784
@ferenchackfelner8784 2 жыл бұрын
Talán olvasd el a bolti élelmiszernek látszó tárgyak tartalomjegyzékét...Dobsz egy hátast.
@davidkardos-szabo5474
@davidkardos-szabo5474 2 жыл бұрын
Köszönjük!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen
@laszloorosz1480
@laszloorosz1480 2 жыл бұрын
A mai "tejek",igen sok szóját tartalmaznak,ami férfiaknak nem előnyös mert tele vannak ösztrogénekkel,az is lehet gond,férfiaknál(prosztata).Jó kérdés,hogy a kaukázusi emberek,de törökök is sok sajtot,joghurtot,kefirt fogyasztanak és sokáig élnek?Vagy ha nem fogyasztanák,még tovább élnének?!🤔
@nagyrozalia4317
@nagyrozalia4317 Жыл бұрын
Köszönöm szépen❤
@Marcella3499
@Marcella3499 Жыл бұрын
Köszi Doki, jó volt ez a videó is! 4 doboz kefir van a hűtőmben, azért azokat még megeszem... :-)
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Lehet többet is 😊
@Manoooo
@Manoooo 2 жыл бұрын
Egész gyerekkoromban tejet ittam tejjel, amikor nem, akkor is. Aztán felnőttem, és nem kívánom a tejet, a kávémba rakok egy kevés tejszínt és ennyi a tejfogyasztásom. Semmi bajom, egyszerűen azért nem iszok tejet, mert már nem kívánom. van egy nagyon rossz tulajdonságom (mások szerint ez nagyon rossz tulajdonság) hogy amit a szervezet megkíván, azt meg kell neki adni. Engem ez visz előre (vagy a korai halálba nem tudom) Kb 30 éves koromig cukrot ettem cukorral, sütemények, csokik meg minden. Az utóbbi években nem kívánom, ezért azt se eszek, kávéba rakok egy kockacukrot és annyi. (néha abba se rakok) Most szalonnás korszakot élek, több szalonnát eszek mint általában. Egy dolog nem változott, imádom az olajos halat, mindig is szerettem, és a mai napig eszem. Érdekes, hogy például a cukros üditő italokat is kerülöm, (néha iszok egyet-egyet, de nem jellemző) Életemben egy alkalommal ért durva tünet, körülbelül 10 éve, bedagadtak az ujjaim, fájtak a végtagjaim stb. Akkor kezembe került egy cikk, amiben azt írták, hogy az aszpartám idegméreg. Mindent kivettem az étrendemből, amiben ez a fajta édesítő szer volt, és azóta sincs semmi tünetem ilyen. Fogalmam sincs, hogy ez placebó hatás vagy sem, egy kémikus ismerősöm annyit mondott, hogy az aszpartámról külön tanultak a főiskolán, és annak negatív hatásairól. (nem tudja megemészteni a szervezet, beépül a sejtek közé, rákot meg minden szart okoz) A tejet most is szeretem, csak nem kívánom. Néha iszok, néha csinálok tejbedarát, néha kakaót. Az igazat megvallva, 45 évesen kutya bajom, én abban hiszek (ez morbid kissé, mert nem hit kérdése) hogy a szervezetem, hangulatom jelez ha valami nem kell neki. :D
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
A negatív jelzésben van valami. A minap kínomban pizzát rendeltem, jó drága is volt meg szar is, de napok óta esett az eső, nem volt kedvem piacra menni és minden elfogyott. Olyan gyomorégés lett a vége, amire rég volt példa. A mikrobiom visszautasította, nem akarta befogadni. A pozitív jelzés a trükkösebb dolog. Én pl bármikor hajlandó lennék füstölt kolbászra és hasonló kártékony dolgokra pedig biztos vagyok benne hogy nem tesz jót. Néha erőlködni kell hogy ne egyem azt amit megkívánok. Hát erőlködök.
@beafarkas5434
@beafarkas5434 2 жыл бұрын
Én maximálisan egyetértek: a szervezet jelez, hogy mire van szüksége, de a mértékletesség is fontos:)
@csabakortvely9638
@csabakortvely9638 2 жыл бұрын
Itt hangzott el a lényeg! Úgy gondolom, hogy a változatos étrend a legfontosabb, és a szervezet jelzi hogy mit kíván Ha étkezésnél kirakok az asztalra több féle kaját, akkor a látvány eligazít. Amit megkívánok abból fogyasztok. Talán még a koplaló s napok, a böjt ami hasznos lenne, de ehhez akaraterő szükséges.
@beafarkas5434
@beafarkas5434 2 жыл бұрын
@@csabakortvely9638 Szinte mindig a szervezetem szól bele az étrendembe:) Már felkeléskor tudom, hogy mit kíván, de előfordul, hogy már este kitalálja mi legyen a reggeli. Egy étteremben pedig az étlaphoz kötött emlékek, illatok és fantáziák segítenek a választásban. Igen az utolsó mondatával is maximálisan egyetértek...
@attilahorvath9902
@attilahorvath9902 2 жыл бұрын
@@beafarkas5434 Más hozzászólásod alapján is kérdezem, leszel a feleségem?😁
@marcsiszabone
@marcsiszabone 2 жыл бұрын
Megdöbbentő ...... köszönöm a korrektségét, további jó egészséget kívánok! 🙏🙂
@tutigirl10
@tutigirl10 2 жыл бұрын
A szója is hormonkezelt. Az egyik legegészségtelenebb étel!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nem is javasoltam tej helyett. Bár nem hormonkezelt, de van más baja.
@csorografikus
@csorografikus 2 жыл бұрын
Az a szója a hormonkezelt, amit az állatoknak adnak, és végül a húsevők esznek meg. A szójával ezen kívül semmi baj nincs, sőt, kiváló fehérjeforrás.
@beafarkas5434
@beafarkas5434 2 жыл бұрын
@@csorografikus ...annak, aki szereti:) Én legfeljebb csak a kínai levesekben, vagy szószként, amivel ízesítem a husikát:)
@frigyesvarga3726
@frigyesvarga3726 2 жыл бұрын
@@beafarkas5434 A szójáról úgy tudom női nem i hormont ösztrogént tartalmaz ha nem hormon kezelt akkor is .Érdekes ,hogy a régen minden jobb volt hívők akik dicsérik az akkoriban kapható általuk kiválónak tartott élelmiszerekben is volt szójaliszt például a párizsiban.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Fitoösztrogének vannak a szójaban, ezt nem hozzáadják, hanem magától ilyen.
@ilonaszijjarto411
@ilonaszijjarto411 2 жыл бұрын
Ejnye, Doktor Úr, tessen már észrevenni, hogy azon a térképen a sötétkék részeken a feldolgozott élelmiszereket nagyban fogyasztó népesség él! Nyilván az áll a prosztataproblémák mögött, nem kell a kefírt démonizálni! Eddigi munkáját köszönöm és értékelem.
@Zoli049
@Zoli049 2 жыл бұрын
Zimbabve, Botswana és Eswatini is?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
A tanulmányok nem térképre nézésből származtak. Azt hiszem félreértett. A térkép arra jó, hogy egy kutató elgondolkodjon, vajon mitől van ez. Aztán az elvégzett kutatásból kiderült hogy mitől.
@csabakuzma2038
@csabakuzma2038 2 жыл бұрын
Az én mottom: arany középút. Napi 1 kávé: kb 2dl + 0,5-1 deci tejjel. Heti 2 kefír, 2 joghurt. És jól érzem magam. 🙂
@darlaaddams7169
@darlaaddams7169 2 жыл бұрын
Koszonjuk szepen Tanar Ur. Vegankent mar hosszu evek ota abbahagytam a tej fogyasztasat. A szojatejrol viszont szivesen hallanek, a szoja mint olyan eleg megoszto egyebkent is, foleg nokent es 40-es eveim elejen nagyon erdekelne hogy tanacsosnak tartja-e a szoja fogyasztas csokkenteset, ez egy nagyon erdekes tema lehet sokak szamara. Minden jot es boldog uj evet kivanunk Limabol!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Annyi minden van szója helyett. Ha valami kétséges, jobb otthagyni. 😊
@zoltanviski1534
@zoltanviski1534 2 жыл бұрын
A szojával nincs baj, csak a szoja izolatum a rossz. Meg kell nézni a terméket, ha van benne azt kerülni kell.
@mihalypataj5025
@mihalypataj5025 2 жыл бұрын
Régebben azt is mondták ezzel kapcsolatban,hogy a tejfogyasztó országokban magasabb kort érnek meg, ezért a prosztatarák kialakulásának veszélye is magasabb.Úgyhogy.....statisztika.
@zsuffajudit8871
@zsuffajudit8871 2 жыл бұрын
Szia! Igen, a joghurt/kefir/sajt tuti mas, mint a tej. Tejet csak neha iszom, kavehoz (nem napi szinten). Rak kialakulasa az eletmodon tul legalabb annyira genetika is... = h. mondjam, nem biztos, h. a tejfogyasztas donti el..hulyen fogalmazva.. Nalam a joghurt/sajt nagyon bevaltak, ezen is sokat toprengtem: 100% novenyi etrend nekem nem valo (nem eszem sok hust, ennek ellenere irom), vashianyra viszont (genetikai okok miatt) van hajlamom = nekem egyertelmuen a vegyes taplalkozas valo & edzesek miatt is en tuti sokkal tobb feherjeben gazdag etelt eszem, mint az atlag.. = En annyira nem tartanek sem a joghurttol, sem a sajtoktol (mondjuk joreszt mozzarellat eszem, finom is & nem u.az, mint a nagyon zsiros sajtok = ezekbol sem mindegy, mit..)
@VReb1
@VReb1 Жыл бұрын
Mindig vannak ervek, ellenervem! Az szamit amit mi megtapasztalunk.
@emese-tundetorok1135
@emese-tundetorok1135 2 жыл бұрын
Adjatok boltban vásárolt sajtot, túrót, kefirt, joghurtot egy laktózérzékenynek, 2 óra múlva megmondja melyik a jó és melyik nem! A fermentálás nagyon fontos folyamat. Én fokozottan laktóz érzékeny vagyok.
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 2 жыл бұрын
Köszi Doki most is sok hasznos infót kaptam!
@bencze53
@bencze53 2 жыл бұрын
Jó estét, doktor úr!
@tokaineildiko952
@tokaineildiko952 2 жыл бұрын
Kedves Dr.! Mindig hallgatom a videóit, mert nagyon érdekes témákat dolgoz fel, rávilágít olyan tényekre, amik sokszor titkoltak, vagy nem köztudott. Köszönöm ezt a videót is , mert én személy szerint érintett vagyok sajnos a témában. Egészen pontosan 6 évvel ezelőtt lett ösztrogén eredetű mellrákom. Én is nagyon szerettem mindenféle tejterméket napi szinten. Azóta, mivel sokat utána olvastam teljesen kihagytam az első negy évben, és most is csak heti 2,3 kefír joghur, 1,2 túrórudi amire ráfanyarodok. Tejet nem iszok egyáltalán, de ezt érdekes senki nem tanácsolja még a protokoll szerint sem az ilyen betegeknek a kiújulás elkerülése végett. Viszont a csonritkulás miatt valamennyit fermentált formában talán? jó fogyasztani. Milyen alternatívát tud javasolni ilyen esetben? Érdekes a Dániai tejről halott is. Köszőnöm ha elolvasta! Még sok ilyen érdekes információt jó lesz hallani.További jó egészséget!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Kedves Ildikó, sokan gondolják hogy csak tejtermékekből lehet kalciumot szerezni. Sok más is van pedig. Bab, lencse, kel, mandula, dobozos hal (!) - mivel a csontja puha és ehető. A spenót nem jó mert az oxalátok miatt nem szívódik fel a kalcium. Itt van még pár ötlet nem tej eredetű forrásokra. Kiváló a szétfőzött csirkeláb. Abban kollagén is van, ami külön jó. Talán lehet kapni lábat 😊 www.medicalnewstoday.com/articles/322585
@rickmonarch4552
@rickmonarch4552 2 жыл бұрын
Van egy értelmezési kérdésem. Ha egy orvos azt mondja, hogy 25%-al növeli az xy az zk kockázatát, akkor azt hogyan kell érteni? Kétféleképpen tudom ezt értelmezni: Röviden: multiplikatív vagy additív? Példázva: A) Eddig 1:10.000.000 esélyem volt, most zk-ra xy miatt 1,25:10.000.000 B) Eddig 1:10.000.000 esélyem volt, most zk-ra xy miatt 2.500.001:10.000.000
@ferenchackfelner8784
@ferenchackfelner8784 2 жыл бұрын
Statisztika. Az a "tudomány", amivel BÁRMIT, VAGY AZ ELLENKEZŐJÉT BE LEHET BIZONYÍTANI Az .(főleg amerikai) ORVOS: sportdiplomás középnyugati tehénszaros lábú EGO. Pénzekre pályázik; mindent és mindennek az ellenkezőjét hajlandó kikutatni és bebizonyítani Így kell érteni..És hajlandó halálos denevérvírusokat rászabadítani az emberiségre. 20 év munkával...
@ErzsébetFodor-j4d
@ErzsébetFodor-j4d Жыл бұрын
Dr Ur szeteznem kerdezni akkor a colostrum szedese egeszseges?❤Koszonom valaszat.Nagyon hasznos eloadas.
@magdolnamarkus7564
@magdolnamarkus7564 Жыл бұрын
A koser etkezes kulon valasztja a tejes es husos eteleket. Ha hust esznek azutan nem esznek tejet, tejtermeket 6 oran keresztul. Erdekes lenne ezt is vizsgalni.
@sandorlegoza4267
@sandorlegoza4267 Жыл бұрын
Kedves Márkus! Arra tud választ adni, hogy fordított helyzetben is szükséges a 6 órás szünet (tejtermék után húsfogyasztás) vagy esetleg rövidebb is elegendő?
@lotr-oldmoviegame8626
@lotr-oldmoviegame8626 2 жыл бұрын
Szuper, akkor ne egyek tejterméket sem.... Tésztát sem, mert az is rákot és elhizást okoz.... Húst sem lehet enni, mert ugyan ezeket okozza... Akkor fényt, vagy fűvet egyek? :( Én szeretem a tejet.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Baleset történt a Körúton. "Jaj már az utcára se lehet kimenni, pedig szeretek sétálni"
@beafarkas5434
@beafarkas5434 2 жыл бұрын
Naponta egy litert megiszom - nekem megnyugtatja a gyomromat:)
@csabakortvely9638
@csabakortvely9638 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam 😂😂😂
@lotr-oldmoviegame8626
@lotr-oldmoviegame8626 2 жыл бұрын
@@8golem373 Igazad van a levegő sem megoldás már.... Mert az is szenyezett
@sandorlaszlo8971
@sandorlaszlo8971 2 жыл бұрын
Nah, én ebből a Videoból azt szűrtem le tanúságként, hogy a tejtermékeket fogyasszák a növekekedésben lévő gyerekek és a kamaszok, akár rendszeresen is, a 40-en fölöttiek pedig felejtsék el vagy csak néha néha fogyasszanak, például ha megkívánnak egy naon finom tejfölös Jókai Bablevest ! Egyébnként én is ezt teszem ! Nagyon ritkán iszom tejet ! Talán egy éve egyszer megkívántam, de fostam és fingtam tőle eleget, úgyhogy már akkor megfogadtam, hogy többet nem iszok tejet ! És hál'Istennek a prosztatám még tökéletes, pedig már rég elmúltam 20 éves és még a cerka is jól működik !
@mariakomives6373
@mariakomives6373 2 жыл бұрын
Köszönöm!
@pcgametester
@pcgametester 2 жыл бұрын
A kazeinről már nagyon rég tudják, hogy gyulladást okoz a szervezetben - de persze a tejiparnak az nem érdeke, hogy ez nagy dobra legyen verve.
@Kecsuafiu74
@Kecsuafiu74 2 жыл бұрын
A fiam kamasz korában naponta még a viz helyett is kakaót ivott. Ezen kívül, még elég sok sajtot is evett, és én ennek nagyon örültem, mert nőtt, mint a b.gomba. Mig apám nagyon alacsony növésű volt, és én is , a férjem pedig csak 174 cm, addig a fiam 17 éves korára már 187 cm lett. Én a sok kálciumnak, és az állati eredetű fehérjéknek tulajdonítottam, hogy ilyen magas lett. A növekedési hormonra nem gondoltam, hogy a sok tejívásánál is szerepet játszhat. Azt nem tudom, hogy mostanában - immár 49 évesen - is naponta iszik-e tejet, mert nem velem lakik. De talán nem történik a prosztatájával galiba. Egyébként a gyerekei (az unokáim) nem ittak tejet a laktózproblémájuk miatt. Igy aztán igencsak alacsony növésűek maradtak mindketten. Tanulság? Van?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Az egy elég népszerű tévhit, hogy a tejben sok a fehérje. Gyakorlatilag alig van benne. Kb 90% víz 😎
@Kecsuafiu74
@Kecsuafiu74 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam köszönöm
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Hozzáteszem, hogy a sajt már sokkal többet tartalmaz. De a hús ebben az életkorban a legjobb. Később érdemes visszafogni. 😊
@Kecsuafiu74
@Kecsuafiu74 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam természetesen húst is adtam minden nap a gyerekemnek. De sok főzeléket is kapott hozzá.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Jaj, nem kételkedem benne 😊
@KennyMcCormick4356-i9j
@KennyMcCormick4356-i9j 2 жыл бұрын
Jó estét dr. Úr!
@liviaszecsenyi6959
@liviaszecsenyi6959 2 жыл бұрын
Kedves Dr. Evek ota vagyok tej cukor erzekeny es amenyire sak tudom kerulom is de sutemenyekbe is van .Es jogurtot is eszembe de nem minden nap . Lehetseges az hogy kb.egy honapja kiutesek vannak rajtam kulombozo helyeken es ott elcsoportosodik nem tul viszket de nagyon idegesit .Mert mar lassan nem lesz olyan test reszem ahol nincs . Mi a velemenye ? Koszonom a videot is. Udvozlettel Livia
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Őszintén szólva fogalmam sincs hogy mi lehet. De ha ilyen sokáig fennáll, érdemes lenne megmutatni bőrgyógyásznak.
@proactivegod5463
@proactivegod5463 Жыл бұрын
Kedves Doktor úr! Hogyan lehet egy élelmiszeripari termék hormon tartalmát csökkenteni vagy megszüntetni?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Sajnos fogalmam sincs róla.
@Angi2513
@Angi2513 10 ай бұрын
Teljes értékű növényi etrenddel. 🥰 Azaz semmilyen állati eredetű élelmiszerek! Már ha jót akar az egészségének.
2 жыл бұрын
Én azt mondom, várjuk meg a végét... Lehet, hogy jönnek majd olyan kutatási eredmények, amelyek pont az ellenkezőjét állítják. Akkor megint rakhatsz fel egy videót Doki, hogy "Bevallom, tévedtem". Ezt afféle vaj kontra margarin dolognak érzem most.
@katazord1259
@katazord1259 2 жыл бұрын
Igaza van a dokinak...tejet babák isznak
2 жыл бұрын
@@katazord1259 De most a kefírt is dobjuk ki?
@Peter_82
@Peter_82 2 жыл бұрын
Doki mondta a videóban Kefírt, tejfölt lehet de csak módjával
@attilahorvath9902
@attilahorvath9902 2 жыл бұрын
Nincs vége. Csak körforgás. Most rossz. Előtte jó volt. Aztán megint jó lesz...(ez nem a videónak szól!!).
@joefoldvari3747
@joefoldvari3747 2 жыл бұрын
Sajnos ezek tények de úgy néz ki, hogy kis mennyiségben nem inditja be a rákot sem a kazein sem a tejsavó. A kefir is kazeint tartalmaz, csak módjával ajánlott fogyasztani.
@gabornepulay
@gabornepulay 2 жыл бұрын
Üdvözlöm, Doki!- köszönöm a kefírrel kapcsolatos hírt, nálunk, nem folyós a kefír, nagyon jó lehet kanalazni, mint a joghurtot, (folyós,inni kell),bár mostanában nem igazán kívánom, esetleg ritkán és nem a mai videó miatt! Osztom!
@jozsefnekadar8674
@jozsefnekadar8674 Жыл бұрын
Kedves doki! Születésem óta imádom a tejet. 82 éves vagyok. Egyetlen nap sem múlhatott el mostanáig tej nélkül, de most próbálom magam le szoktatni róla, sajnos nehezen megy úgy látszik nálam függőséget váltott ki. El kezdtem több zöldséget, gyümölcsöt enni. Kérdésem a következő a sok permetezett, és talaj vegyszerezett zöldség, gyümölcs nem okoz rákot? A húsok hústermékek amibe azt sem tudjuk mit kevertek bele sajnos megesszük mert nincs más lehetőségünk. Még az 50, 60, 70-es években nem volt ennyi rákos beteg. A kolbász szín húsból volt, a bolti tej valódi volt, ha megaltattam finom aludt tej volt belőle. Mostani bolti tejet próbáltam megaltatni egy bűzös zöld nyákos trutymó lett belőle. A húsoknak is más íze volt, de ezt leginkább a csirkénél lehet jobban észre venni. Rendszerváltás óta mióta a minőség át ment profit termelésbe. Minden szemetet be hoztak az országba, és már a Magyarok is az szerint dolgozzák fel az élelmiszert mert már nem az egészség a fontos hanem a profit. Több pénz, több pénz és még több pénz. Én így látom.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Örömmel olvastam a sorait, hiszen ebben a szép korban is gyönyörűen és hiba nélkül tetszik írni. Érdemes zöldséget fogyasztani, nem kell a vegyszertől félni, lebomlik az mire az asztalra kerül az áru. Feldolgozott hús terméket ne nagyon, inkább süssön csirkét, ha nem okoz gondot. Pici olajban mindkét oldalon megsütve.
@sandorlegoza4267
@sandorlegoza4267 Жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam És mi a helyzet a túlvegyszerezett talajban nőtt vagy a vegyszeres kezelés, permetezés után nem sokkal piacra kerülő áruval (értem itt a gyümölcsöket is)? A süssön csirkét tanácsa vonatkozik a boltban kaphatóakra is (értelemszerűen egész csirkére gondolok itt) vagy a hormonokat / tápokat / antibiotikumokat használó tenyésztők, gazdálkodók, őstermelők, piacon áruló kedvesnek látszó öreg nénik csirkéire is?
@julijahicko8081
@julijahicko8081 2 жыл бұрын
Kedves Zsolt imádom a videóit, van tèma ajánlatom, a helicobacter pylori, ūdvözlet szerbiából Júlia
@motomania5985
@motomania5985 2 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm . Egy kérdés : A családunkban , mindig felfőztük a tejet , és csak főtt tejet ittunk , mert csak abban bíztunk . Erre is vonatkozik a resztrikció , vagy csak a nyers tejre ? Az UHT tejet szabad fogyasztani ? Előre is köszönöm .
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 ай бұрын
Ha felfőzték, az nem lehet fertőzés forrása. UHT tejjel semmi különös probléma nincs - azon felül, hogy a tejet (ha nem fermentált tejtermék), célszerű kerülni.
@motomania5985
@motomania5985 2 ай бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Nagyon szépen köszönöm . A hő hatására dezaktiválódnak a hormonok ?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 ай бұрын
@motomania5985 a pasztőrözés minimálisra csökkenti ezeket, de még jobb, ha fermentált a termék, joghurt, kefir, sajt.
@motomania5985
@motomania5985 2 ай бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Nagyon szépen köszönöm .
@KárolyPatyi-b4y
@KárolyPatyi-b4y 3 ай бұрын
T. Doktor úr! Kérdésem az hogy a tejre tett megállapítások mindenféle tejre egyformán vonatkoznak-e vagy esetleg nem. Értem ez alatt pl. a kecsketejet vagy a növényi mandula tejet (bár lehet hogy a gasztronómia ezt nem is tartja tejnek). Válaszát köszönöm, üdv.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 3 ай бұрын
Kedves Károly, a mandula tejre biztosan nem vonatkozik. Bármilyen állati tejre viszont igen. Csak pasztőrözött tejet szabad fogyasztani.
@KárolyPatyi-b4y
@KárolyPatyi-b4y 3 ай бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam köszönöm szépen.
@KennyMcCormick4356-i9j
@KennyMcCormick4356-i9j 2 жыл бұрын
Elég sok kefírt eszem, 1 db naponta, éhgyomorra, akkor ajénlotta a háziorvos, mikor még refluxom volt, de rászoktam. Akkor most ez így nem oké hosszútávon?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Kortól, nemtől függ. Egyiket se látom 😊 A nőkkel végzett vizsgálatok szerint a fermentált tejtermékek nem növelték a kockázatot. A prosztata rák kockázatánál ezt nem írták le. Az emlőrák esetén a menopauza után nőtt meg a kockázat. Ebből talán ki tudja venni.
@editkalina823
@editkalina823 Жыл бұрын
Értem én de a tejbe antibiotikum is lehet vagyis tartalmazhat mivel a teheneknek adnak antibiotikumot a soiába meg esztrogének vannak és ezért is nem jó a mellráknak . Mivel sajnos nekem mell rákom van el is vették tőlem a tehén és a soia tejet is .Azért nem ehető semmi mert tele van mindeféle vacakkal semmi se natùr természetes már ,össze vissza mérgezik az embereket .
@orbo16ify
@orbo16ify Жыл бұрын
hálásan köszönöm ! (ezt is )
@gaborlencz1338
@gaborlencz1338 Ай бұрын
Doki ùr!kecske tejböl készitem a kefirt.az rendben van?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Ай бұрын
A legjobb. De picit kéne pasztőrözni. 🤔
@HappyLife-mx9rg
@HappyLife-mx9rg 2 жыл бұрын
Mi a helyzet a tej helyettesítő porokkal? Azok is veszélyesek, mert feldolgozott élelmiszernek minősülnek? (Pl. kávé krémpor, amitől olyan tejeskávészerű lesz a kávé.)
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nem tudom hogy készülnek. A kávéba való porok legtöbbször nem is tejből vannak
@peterbalazs2401
@peterbalazs2401 2 жыл бұрын
Na azok igazán veszélyesek nem a tej. Kavefeherito krempor a hivatalos megnevezés. Az kávé automatas férfitól elkertem a csomagolást a feltoltes után. Hidrogenezett növényi zsír. Azt tudjuk mit csinál az erekkel.... Ja és tényleg nincs köze a tejhez. Ha igazi tejpornak az ára nem ott kezdődik
@LG-ds6rk
@LG-ds6rk Жыл бұрын
Az A2 tej ugyanilyen káros? Másfajta kazein van benne mint az A1-esben. Persze ez a hormont és az IGT-t nem érinti.
@northstarfilmz
@northstarfilmz Жыл бұрын
Doktor Ur, lenne egy kerdesem.....ha jol ertettem ON az igazi tehen tejrol beszel, amit ugymond a tehen ad.....namarmost, mint tudjuk, az uzleti tej soha nem latott tehenet....tehat a kerdesem az, hogy a reggeli kaveba tehetek egy kis uzleti tejet, vagy mellrakot kapok tole, mondjuk hosszu tavon? koszonom.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Annyitól biztos nem kap rákot, bármilyen legyen is az a tej
@northstarfilmz
@northstarfilmz Жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Koszonom szepen.
@anitavarga301
@anitavarga301 2 жыл бұрын
Tisztelt Doktor Úr! Nagyra értekelem munkáját, köszönet a remek videókért. Ez a videó engem kicsit összezavart. Nagy tejtermékfogyasztó vagyok. A szója alapú termékekről több helyen is azt olvastam, hogy ösztrogén dominancia kialakulásához vezethet, ezért kedvez az ösztrogénfüggő daganatoknak. Ebben van igazság? Vagy érdemes szójateket fogyasztani tehéntej helyett? Szívesen néznék a szójafogyasztasról is egy hasonló összefoglaló videót... :)
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Én nem javasoltam a szójatejet, csak mutattam hogy itt jobban megy, mert sok a laktóz érzékeny. Személyesen én utálom, kartonpapír íze van.
@gabordavid9363
@gabordavid9363 2 жыл бұрын
Jó, és mi a helyzet a tojással? Abban nincsenek növekedés serkentők? Tiszta rémálom...:(
@schferi9639
@schferi9639 2 жыл бұрын
Hm... Pedig a tejet szeretem meg minden tejterméket szinte.... Bár ennyi erővel semmit nem ehetünk már lassan mert mindenről egyszer lesz vmi vizsgálat miért is káros...
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Feri az a helyzet hogy az én koromban már rendszeresen járni kéne prosztata vizsgálatra... Inkább dobom a tejet. 🥴
@attilasuveges1538
@attilasuveges1538 2 жыл бұрын
Doki indiában mi a helyzet ? Ott százmilliók szinte kizárólagos állati fehérjeforrása a tehéntej és származékai. 🤔
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Az igaz hogy sok tejet termelnek és fogyasztanak, de hatalmas a populáció is, továbbá rengeteg a vegan vagy vegetáriánus is, tehát az nem biztos hogy a tejtermék a fő fehérjeforrás. Hogy a prosztata rák miért kevesebb, legfeljebb találgatni lehet, kutatást nem láttam erről.
@laszlototh903
@laszlototh903 2 жыл бұрын
Nagyon jó és hasznos videó köszönjük! Az alternatívákról, tehát a növényi tejekről nincs esetleg orvosi kutatás? Én pár hónapja már saját növényi tejet készítek 2 naponta, egy erre kitalált kis géppel, mert sajnos itthon az olcsóbb növényi tejekben van guárgumit és egyéb nem túl bizalomgerjesztő összetevő. A természetes és adalékmentes növényi tejek meg lassan 1500 Ft/ liter áron vannak, az megfizethetetlen számomra.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Ezekről nem láttam tanulmányt. Nyilvánvalóan nincs bennük se hormon, se más, a videóban említett anyag, ami a gondokat okozhatja.
@laszlototh903
@laszlototh903 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Köszönöm!
@gyorgyboros4223
@gyorgyboros4223 2 жыл бұрын
Zseniális videó 👁️👏👏👏🪔📿🥰🙏
@NatiMari3273
@NatiMari3273 2 жыл бұрын
Néztem múltkor egy dokufilmet a youtubon a tejről szólt . Orvosok nyilatkoztak hogy a tej emberi fogyasztásra nem való mert az emberi gyomor nem tudja rendesen megemészteni .Allergia és gyomorproblémákat okoz . Pld. Személyes tapasztalat nekem hasmenésem van minden tejterméktől és mivel refluxom és gyomorsav problémám van nem is használom .
@csabaambrus1708
@csabaambrus1708 2 жыл бұрын
Hát... Picit elvesztem ebben az egész élelmezés kultúrában. (Biztos lehetne ezt szebben is mondani, de így sikerült) Egy kérdés fogalmazódik meg bennem. "Egyszer ki fog vajon derülni, hogy pontosan mit szabad, vagy kell enni ahhoz, hogy ne hízzunk el, ne legyen semmi problémánk belőle később? Létezik olyan étrend? Vagy jobb ha inkább nem eszünk semmit?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nagyjából kiderült. Növényi alapú étrend, kevés állati eredetű fehérje, főleg hal. Ha tejtermék, az ritkán legyen és fermentált. Minimális zsiradék, az telítetlen zsírsavat tartalmazó olaj legyen. Gyári feldolgozott élelmiszert ne. Nem olyan bonyolult.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Ezt lehet váltogatni a "nem eszünk semmit" időszakokkal, ezt hívják időszakos koplalásnak. Ez segíti a DNS javító rendszert, amitől tovább lehet élni.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Ha valaki nem szereti a halat, akkor csirke
@schferi9639
@schferi9639 2 жыл бұрын
Majd mindig lesz vmi vizsgálat éppen mi a jó és rossz...
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Bátran bízza rám, hogy mit ajánlgatok. Egyébként is le se szarja senki. A komment szekciót olvasva az derül ki, hogy itt mindenki jobban tud mindent. Le is fogok állni a válaszolással, rengeteg idő megy rá el, és kb annyit ér mint az ön kommentje.
@carturius
@carturius 2 жыл бұрын
Szuper hogy lefőtt a (nem tejes)kávé... ezek évtizedes információk. Persze sokakhoz még most sem jut el, miközben a prosztatarák és a mellrák tarol... Szuper hogy létrejött ez a video. Elképesztő hogy mennyien használnak tejsavó proteineket, akár fogyókúrás, akár izomépítési célzattal, és nem tudják milyen kockázatnak teszik ki magukat, miközben azt hiszik hogy ez a tejipari hulladék, egészséges.
@arnoldbitte351
@arnoldbitte351 2 жыл бұрын
Köszönöm!Ez is hasznos volt!
@Csilla417
@Csilla417 2 жыл бұрын
A kecskesajt viszont rendben van, nem?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
A kutatás tehéntejről szólt, de ez nem jelenti azt, hogy a kecsketej rendben van. Nem tudom megmondani.
@Csilla417
@Csilla417 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam én azt olvastam, hogy egyrészt a fehérjék szerkezete jobban hasonlit az anyatejre, másrészt mivel a kecske nem "akkora marha🤣" (kicsi méretûre kell nônie), ezért nyilván nem tartalmaz annyi növekedési hormont. Meg talán nem tartják ôket akkora tömegben, igy gyógyszerezni se kell ôket annyit.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Most már csak le kell szaladni a boltba és venni egy doboz kecsketejet. Ja az nincs.
@Csilla417
@Csilla417 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam ja, az nincs. De legalább kecskesajt van. Az is valami. Meg vannak szerencsések, akik tudnak termelôtôl szerezni.
@Csilla417
@Csilla417 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam kecsketejport lehet találni
@304018304018
@304018304018 Жыл бұрын
Doktor úr ! Mi a véleményed a kovaföld táplálékkiegészítöként történö fogyasztásáról ? Tényleg van igazolható pozitiv élettani hatása ? Elöre is köszönöm.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Erről nem hallottam még...🤔
@304018304018
@304018304018 Жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Lehetne tèma ötlet ? 😉🤔
@dsera3925
@dsera3925 2 жыл бұрын
Köszönjük szépen Főnökúr! Pont most ajánlottak nekem casein protein kapszulát hogy szedjek, de kicsit elbizonytalanodtam. A kecsketejről van valami infó? Azt halljuk hogy az szuper élelmiszer a tehén tejtermékek helyett.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Kapszulát főleg ne...te jó ég
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Persze a kecskések azt mondják. Nem azzal volt a vizsgálat de miért volna más? A nőknek sincs anyatejük ha nem áll fenn hormonális hatás. Ugyanaz minden állatnál is
@dsera3925
@dsera3925 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Köszönöm a választ! Nem csak a kecskések, azt hiszem már dietetikusok is mondogatják, ...így most kicsit össze leszünk zavarodva ezzel kapcsolatban. Sebaj, nem az egyetlen területen vagyunk így. A caseint nem fogom szedni :) Köszönet a videóért!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Kecsketejet egyébként is macerás szerezni, erre nem tudnak ráállni az emberek. 😊
@attilahorvath9902
@attilahorvath9902 2 жыл бұрын
Pedig a Kincs ami nincsbe (Bud Spencer és Terence Hill film) is kecsketejet iszik a japó a talán kék zónás kategóriájú Pongo Pongo szigetén😁 (vajon tényleg akkor még érintetlen sziget volt ez, ahogy a film végén mondják?🤔)
@EmeryNY
@EmeryNY Жыл бұрын
Azt sem szabad azert elfelejteni hogy ezekben a fejlett orszagokban milyen tejet isznak. Erossen feldolgozott tejet. Talan azt is megkene vizsgalni. Szardinia blue zonajaban foleg kecske pasztorkodassal foglalkoznak, es kb 30% at a taplaleknak tej de foleg sajtok teszik ki. Meg is blue zona. Persze nem homogenizalt tejet isznak.
@Pontonmaximus
@Pontonmaximus 2 жыл бұрын
Én jó kis savanyú káposztát eszegetek,mintha arról is azt halottam volna jót tesz a emésztőrendszernek Az biztos,hogy finom😁
@marsics
@marsics 2 жыл бұрын
Nehogy azt hidd, minden káros, az egész élet káros. A savanyúkáposztában rengeteg a hisztamin. Amitől hisztamin érzékeny lehetsz. :D Már tényleg nem érdemes idegesíteni magunkat ezeken a tanulmányokon. Lassan minden ételről kiderül valami negatív dolog. Legjobb ha fényevők leszünk. Ja bocs a túl sok fénytől meg bőr rákosak leszünk. :D
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
A hisztamin probléma csak enzimhiányos embereknél van, anélkül nem fordul elő. Tehát a gond nem az, hogy bármiben hisztamin van, hanem az, amikor a lebontó enzim hiányzik. Ezért nem a savanyú káposztát kell hibáztatni, hanem a szülőket és a kapott genetikai hátteret. Az ön által idetett ostobaságot már heten lájkolták, tehát terjed. Ha törlöm, akkor meg az a baj.
@martabertalan2079
@martabertalan2079 2 жыл бұрын
Most aztán megint nem értem: a hordós savanyú káposzta alánja vagy nem.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Nyugodtan lehet enni a savanyított káposztát.
@Pontonmaximus
@Pontonmaximus 2 жыл бұрын
@@martabertalan2079 azt hiszem a lényeg,hogy mindenből mértékkel, kiegyensúlyozottan. Talán a cukrok legyenek leginkább kerülve. 🤔🙂
@jozsefaradi54
@jozsefaradi54 Жыл бұрын
Üdv. Mi van a kecsketejel???
@kicsiati
@kicsiati 2 жыл бұрын
Azt mondta, hogy a fermentáció, az a tejcukorra hat. Akkor ezek szerint a kefirt ihatják a laktóz érzékenyek is? Én a kefirt laktóz mentes tejből készítem, (mert laktóz érzékeny vagyok) és tökéletes lesz a kefir.
@emese-tundetorok1135
@emese-tundetorok1135 2 жыл бұрын
A házitejből, ténylegesen fermentált joghurt, kefir, sajt stb azt lehet. Én akárhány boltit próbáltam hasmars lett a vége. A háztáji az nem okoz gondot csak legyen meg a fermentálási folyamat.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Attila, a fermentálás csupán annyi, hogy a tejcukrot megeszik a baktériumok és savat termelnek közben. Tehát a fermentált tejtermékeket laktóz érzékenyek is ehetik.
@kicsiati
@kicsiati 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Akkor miért lesz a laktózmentes tejből kefír? (kefírgomba segítségével) A laktózmentes tejben nincs tejcukor.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Valamilyen nyilván van, másképp a baktériumok éhen halnak. Ez nem laktóz. Egy másik eljárás során laktáz enzimet adnak a tejhez, ami megoldja a kérdést az emberben hiányzó enzim helyett.
@kicsiati
@kicsiati 2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Én úgy tudtam, hogy a hozzá adott laktáz enzim már a hozzáadásnál lebontja a tejcukrot, így a laktózmenetes termék nem tartalmaz tejcukrot, de akkor ennél bonyolultabb a dolog.
@jozsefaradi54
@jozsefaradi54 Жыл бұрын
Dr úr a kecsketejel is baj van?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Nincs baj egyikkel sem. Aki szereti, igya 😊 Mindegy milyen állatból ered, a végén mind azonos.
@jozsefaradi54
@jozsefaradi54 Жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam kőszőnőm.
@brrrumi1
@brrrumi1 2 жыл бұрын
Pár éve száműztűk az ételből a tejet. A reggeli kávéban (10ml) maradt csupán. Most sós juhtúrót vettem. Joghurtot volt idő baracklekvárral kevertem, de az is kiesett jó ideje. Csak a tehéntej termékekről szól a kutatás?
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 жыл бұрын
Tehéntej volt bennük.
@andrasrevesz1374
@andrasrevesz1374 2 жыл бұрын
Jó!
@bertalanzsigmond983
@bertalanzsigmond983 2 жыл бұрын
Tiszteletem🙂
@gezapapp9318
@gezapapp9318 2 жыл бұрын
A fermentalasrol a szojabab eseteben is sok jot mondanak. Ilyenek a tempeh, a szoja szosz, a miso es a natto, mig a tofu az nem fermentalt.
@ABC1900.
@ABC1900. 2 жыл бұрын
Megtudnà mutatni,hogy ott a nök épitkeznek videóval.Imàdom az épitkezést.Köszi
@anitabreczko5645
@anitabreczko5645 7 ай бұрын
És a konbudzsa és a vizikerirrel mi a helyzet? Ezek rendszeres fogyasztásáról is szívesen néznék egy videót
...ha nem, akkor amennyit akarsz - a koleszterin evés megfejtése
27:11
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 30 М.
Ez az egyszerű trükk drámaian javítja az anyagcseréd!
14:27
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 91 М.
She made herself an ear of corn from his marmalade candies🌽🌽🌽
00:38
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 18 МЛН
Support each other🤝
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 81 МЛН
Une nouvelle voiture pour Noël 🥹
00:28
Nicocapone
Рет қаралды 9 МЛН
6+1 étel, ami a Májat gyorsan tisztítja
14:50
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 84 М.
Waste of money. You are taking these unnecessarily!
18:22
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 130 М.
A szerv, mely a testedet irányítja és nem is tudsz róla
23:08
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 127 М.
We thought NAC was good? There is a better one.
19:55
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 79 М.
Dobd ki a multivitamint (és egyed ezt helyette)
30:36
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 234 М.
Csúcsételek plakkok ellen, artéria tisztítás!
27:25
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 64 М.
Agyra hatnak: növényi és szintetikus teljesítményfokozók, neked is.
18:04
Utazás a kávé körül - jó vagy rossz?
25:23
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 76 М.
Ezt hagyd el legelőször: cukros és alkoholos italok a legrosszabbak
25:46
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 35 М.