Köszönöm😊 kelkáposztát roppanósra hagyva párolni, almával, dióval olivaolajjal összekutyulni, isteni sali. Éljen a káposzta, retek, torma! Mind csoda, és szuper, hogy ezt ilyen jól össze is foglalta! Jó egészséget!🙏🏻😊❤️
@evanemeth55282 жыл бұрын
Kedves Zsolt Dr: Nagyon szimpatikusak a különböző témákat közérthetően, kedvesen előadott ismeretterjesztő videói 🧡😊
@darlaaddams71692 жыл бұрын
Kivalo es hianypotlo video Tanar Ur! En vegan vagyok evek ota, ezert B12 vitamint celzottan napi szinten szedem, igy teljesen benne vagyok a normal savban (ezt mindig kulon nezetem). Kellemes hetet kivanok Limabol!
@rapsodie692 жыл бұрын
Gyógyszerfóbiám van, ami abban nyilvánul meg, hogy nem szedem a vitaminokat, hanem eszem "őket"! Napi szinten, és örömmel! Aranyos pillanat volt, amikor a káposzta elkészítési módozatait illetően a " töltött" szót említette, akkor nyelt egyet, de én is!☺️ Megyek a nem túl ígéretes piacunkra, és eldöntött céllal! Jól éreztem magam itt, és szívesen meghívnám egy finom ebédre! Menü: töltött káposzta, amit nem nehezítek meg semmilyen füstölt hússal, mégis finom! Üdvözlöm, és minden jót kívánok!
2 жыл бұрын
Nagyon köszönjük a videót! Ha lehet kérni, sokkal több helyes táplálkozással foglalkozó téma jöhetne! Köszönjük!
@katizoller91912 жыл бұрын
Drága Doktor Úr! Hálás köszönet a videóért,meg a munkájáért! Az Isten áldja meg!!! Ezer puszi és ölelés!!
@juditjergel5982 жыл бұрын
Nagyon hasznosak a videók, hálásan köszönöm. Én kovászolt káposztát készítek vagyis savanyú káposztát. Káposzta leszelve, ízlés szerinti fűszerek ezt leöntöm vízzel ( 1l vízhez 1 ek sót adok ) és a tetejére 1 szelet kenyér kerül. Ez melegebb időszakban pár nap alatt fermentálódik, télen kicsit hosszabb idő és lehet is fogyasztani. A másik c vitamin forrásom pedig az őrölt és szárított homoktövis. Úgy tudom ennek nagyon sok jótékony hatása van és igen magas a c vitamin tartalma.
@Kecsuafiu742 жыл бұрын
Nagyon köszönöm az infót. Megnyugtató volt számomra, hiszen évek óta magam savanyítom a káposztát, mert a bolti nagyon savanyú. Imádom, amikor a szakácskönyvek azt írják, hogy a savanyú káposztát mosd ki, meg csavard ki, aztán főzd, vagy süsd meg. Ez nagyon jó, mert az összes vízben oldódó vitamint rögtön el is tünteted. Pláne, ha kiöntöd és nem iszod meg. Szóval én azért savanyítok másfél hetente egy fej káposztát, mert csupán csak addig savanyítom, amig nem érzem a kellemesen savanyú izét, aztán üvegbe zárom és be a hűtőbe, itt aztán lelassul a további savanyodás. Ezt eszem aztán egész télen köretként, savanyúságként, és néha készítek belőle töltött káposztát is, vagy székelykáposztát. De sohasem kell kicsavarnom és kimosnom a főzés előtt, mert kellemesen savanyú, amit én készítek.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Juj de jól hangzik 😊 Én kimchit szoktam, bár rettentő büdös van tőle 🤭 Ja meg kovászos uborkát ha van kedvem szöszölni vele
@gbrca2 жыл бұрын
Doki! Ezek a videók eszméletlenül hiánypótolók. A szakember szemszögéből is látjuk, hogy mik az összefüggések a táplálkozás és az emberi kémiai és biológiai funkciók között. Hasonlóan a koronavírus, tüskefehérje működéséről is ezen a csatornán kaptam a legtöbb érthető, hétköznapi nyelven előadott információt, magyarázatot. 👏 Köszönöm! Jó egészséget kívánok!
@toml.58602 жыл бұрын
Jóóóóreggelt emberiség, a JÓISTEN ezt a teremtéskor már zseniálisan megalkotta , jó látni hogy ezt újra felfedezzük és elkezdünk zöldségeket is enni!
@alajosszabo67712 жыл бұрын
IGEN DE A SÖTÉTEK TUJÁT TERMELNEK A KERTBE NA AZT EGYÉK
@Vid.1862 жыл бұрын
Köszi Doki, ez nagyon hasznos videó volt, be is építem a vörös káposztát az étrendembe! 👍
@azi65302 жыл бұрын
Most találtam a csatornára és egyszerűen imádom! Így tovább!
@gyulaodor12402 жыл бұрын
Köszönöm, ez a videó is nagyon hasznos, szükséges, időszerű. Főleg ha még számításba veszem az ukrajnai szomorú események miatt a közeli jövőben várható élelmiszer krízist is. Igaz, hogy Ukrajna nem káposztát exportál, de már Jelenleg is komoly élelmiszer ár emelkedés tapasztalható világszerte...
@chatech38672 жыл бұрын
Nagyon hasznos előadás volt Sokat tanultam…köszönöm szépen. Sok tanàcsot megfogadtam.
@mariusbogdan90362 жыл бұрын
Újfent köszönjük ! Én imádom a főzelékeket, köztük a kelkáposzta főzeléket is. Mikor 1980 -ban 2 hónapot a Szovjetunióban töltöttem (egy koncertkörúton hangmérnök gyanánt) mindig Szoljanka levest ettem, az volt a kedvencem. (Aminek ugye alapja a káposzta) Kedvencem volt még a fekete ("tégla") kenyér és a kaukázusi kefír. Életemben olyan jó nem volt a gyomrom, emésztésem, mint akkor. Kisgyerekként a káposzta torzsája a kedvencem volt. remélem abban is benne vannak a hasznos összetevők. No meg a nyers karalábé is. Ma már inkább a savanyú káposzta amit szívesen fogyasztok. Van egy "függőségem" a Szatmári szilvalekvár.(hozzáadott cukor nélkül természetesen) Ebben ugye fruktóz van, de a színe miatt gondolom polifenolok is. Jól gondolom, vagy inkább mellőzzem? Érdekes, hogy édesapám már akkor mennyi hasonlót mondott. Ő is a kénvegyületekben gazdag növények fogyasztására bíztatott. Pedig csak vegyészmérnök volt. Mikor 1962 -ben a Veszprémi Magyar Ásványolaj és Földgáz kutató intézetben dolgozott PVC padlóborítást raktak le a laboratóriumokban. Ő a kollégáit arra kérte, szellőztessenek gyakran, mert a benne levő lágyítószer a dibutil-ftalát rákkeltő. Nos meghallotta ezt a párttitkár és beutaltatta Lipótmezőre kényszer gyógykezelésre, mivel "üldözési mániája" van. Azóta bebizonyosodott, hogy igaza volt ! Amikor a DDT megjelent nálunk, (ha jól emlékszem "Matador" márkanév alat)t, akkor is szólt, hogy ne használjuk ! ( kézzel szedegettem a krumplibogarakat, amit még a csirkék is nem túl lelkesen ettek meg. További sok sikert és jó egészséget kívánok !
@jozsefkovari43132 жыл бұрын
Nagyon tetszett a videó és nagyon hasznos. Ha lehet megkernem szépen a vérnyomas, stabilizasara illetve csokentesere, használt növényi illetve gyümölcs fogyasztása, ami rendbe hozza,a magas vernyomást. Köszönöm szépen. További jó munkát és KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK.
@emesepellach69722 жыл бұрын
A gyöngytyúk megeszi a krumplibogarat, még szereti is!
@sarakolozsvari2943 Жыл бұрын
Jajj de jó hallani ezekről kedves Doktor úr! ❤❤ Hat imádom nézni, bár nem mindig tudok itt lenni! Mindig is szerettem a zöldséget gyümölcsöt is! Nyersen párolva főve mindenhogyan! Többször is megszoktam nézni ugyanazt a videót, mert van amit elfelejtek!😊😊 Köszönöm szépen hogy nézhetem ezeket a hasznos információkat, videókat!❤
@csabaolah94002 жыл бұрын
Én Thaiföldön szoktam rá a nyers káposztára, gyakran adják egyszerű ételek mellé, aztán már magamnak is azt vettem otthonra. Köszi a hasznos információt!
@mariabencsik98322 жыл бұрын
Köszönjûk, nagyon hasznos infok, s ezt a dédik és nagyik “tudták” tapasztalatból. Az én dédieim soha nem ettek gyógyszert s vitamin tabletákat, pénzük sem volt rá, mindkét dédi papa ott maradt a háborúban, s egyedül nevelték a gyerekeket, s mégis 90-100 évig éltek. Egyik dédmamám gyűjtötte a gyógynövényeket, várt kis tüllzacskokat, s abban tárolta, s ezt kapták a gyerekek, ha betegek voltak.
@damapikk9522 Жыл бұрын
2 egyszerű elkészítés: 1. coleslaw, vagy amerikai káposztasaláta, káposztát megreszelem, sárgarépát is, lila hagymát adok hozzá és joghurtot, só, bors, esetleg majonéz. Finom hús mellé vagy magában. 2. fermentálva, ha nem magam készítem, akkor boltból kilósan veszem, szintén lila hagyma a savanyú káposztához+olíva olaj, bors. Nagyon finom! Mindkettő vöröskáposztából is készülhet. 🤩pont most hallom a videóban a fermentálást ;)
@magdafeher18992 жыл бұрын
Üdvözlet. A reteklevelét is felhasználhatjuk, nyersen is és főve is. Ne dobjuk ki, ha FRISS!
@gablen232 жыл бұрын
Ez nagyon jó, és informatív videó lett, köszi! Épp nemrég vettem fermentált répás káposztasalátát a termelői piacon. Én télen fekete retket eszegettem viszonylag gyakran, jó csípős :)
@petermekk2 жыл бұрын
Nagyon jó tartalom lett. Multivitaminok esetében még érdemes megemlíteni, hogy milyen molekula formában vannak jelen az adott készítményekben a felszívódási hasznosulásuk végett, valamint a nyomelemek antagonizmusokra is figyelni kell (Cal Mg vagy Zink és Réz). D3 vitamin mellé a K2 vitamin fontossága (szintén a megfelelő molekulaformában). De a lényeg, tiszta helyről származó, változatos étrendnél nincs jobb alternatíva.
@gyorgynebarna3362 жыл бұрын
Üdvözlöm ezen a nem túlzottan tavaszi napon! Az Ön videói egy kis melegséget is küld nekünk. Multivitamin!! 😌
@thomasgotti32812 жыл бұрын
Köszönjük! gratulálok a 60 ezer feliratkozóhoz ! !
Köszönöm, nagyon hasznos videót láttam!- Én már régóta abbahagytam a multivitamin szedését. Nagyon alacsony dózisnak véltem benne a C vitamint.
@elizabethhorvath87252 жыл бұрын
Rendkivul sokat tanultam ebbol a videobol. Koszonom szepen ismet az erdekes videokat.
@janosnejaksa41602 жыл бұрын
Kedves Doki! Imádom az előadásait, a sok hasznos információt. Megfogadom a tanácsokat ezután több zöldséget fogyasztók. . Jó egészséget kívánok, hogy sok ilyen és ehhez hasonló videókat tudjon nyújtani Köszönöm szépen. Vigyázzon magára.
@hajniferencz55502 жыл бұрын
Kedves Zsolt ! Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos videót 🙏🥰Nagyon jó egészséget és minden jót kívánok 🤗❤️
@erikaajtai58532 жыл бұрын
Doktor Úr!Most tartok az életmód váltás elején, köszönöm a széleskörű tájékoztatást! 🤗😘
@adamnoe89662 жыл бұрын
Egy uj betegseg az aszcorbinsav allergia.
@veronikademjennedr.kovats3826 Жыл бұрын
Ez is nagyon jó videó, mint a többi. Hallgassatok a dokira és minden nap egyetek káposztát valamilyen formában, mert én is azt teszem és tényleg jó hatása van. Igaz, én a káposztával együtt céklát és kövér porcsint is minden nap eszem. Ez nem azt jelenti, hogy minden nap káposztafőzeléket kell enni, mert nagyon változatosan elkészíthető alapanyag, káposztalecsó, kínai édes-savanyú ragu, tejfölös-mustáros ragu, káposztafasírozott, borscs, bármi készíthető belőle más zöldségekkel vegyesen is, salátaként nyersen, fermentálva és párolva is. A keresztesvirágúak levelét is enni szoktam, nem dobom ki és azt sem engedem, hogy a zöldséges levágja róla. A retket meg is lehet főzni, csak mi magyarok nem szoktuk.
@bb2tempo1 Жыл бұрын
es "Spirulina vs. Chlorella: Boost Your Mitochondrial Health with Algae Supplements"
@20zeusz202 жыл бұрын
Káposzta, mindegy hogy végigfingod a napot, fő az egészség ☺️☺️☺️
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Csak nem egy új indikációja lett a multivitaminoknak? Fing gátló? 😊
@cleopatrakis91282 жыл бұрын
Mi nem fingunk tole a kutyammal .
@gyurivarga27812 жыл бұрын
Életem egyik legjobb előadása ez. Köszönöm!
@magdolnanuszer42102 жыл бұрын
Doktor Úr, én szeretnék GRATULÁLNI és megköszönni ezt a csodás előadást, ebben minden benne volt olyan szinten amit mindenki megérthetett !!! :)
@VeronikaFarkasne-ju6bh5 ай бұрын
Nagyon jó ez a videó. Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat. SZUPER JÓ VIDEÓ.🙏❤🙏👏👍☺️
@janosnagy68122 жыл бұрын
Megkésve is, üdvözlöm doktor úr! Itthon a bolti pezsgőtablettákat veszik nagyon! Drága, ráadásul alig van benne vitamin! Ez olyan mint a falusi csirkének hazudott tápos, üzemi csirke, ami tele van vízmegkötővel! Tapasztalat! Igaz én csak kacsákkal dolgoztam!
@zsoltlaszlo6324 Жыл бұрын
Doki, a cím nagyon jó! További jó egészséget kívánok Neked! 🤗
@zsoltlaszlo63242 жыл бұрын
Doki, okos ember vagy! 🤗 Én sem használok ilyen ... okat egész életemben! Jó egészséget kívánok Neked! Szeretettel : Zsolti
@mariannajaki19482 жыл бұрын
Köszönjük az értékes videót és a tanítást 🤗😍👍! Ezentúl még nagyobb kedvvel fogyasztom a káposzta féléket!
@Mandelleus2 жыл бұрын
Na,ezt már szeretem, amikor valaki végre konkrétumokat is mond,nem csak rèbuszokban beszél,hogy táplálkozzunk egészségesebben.Ok,de mit egyek?Itt legalább kézzelfogható ajánlásokat hallani.Thx!
@csabilibu10 ай бұрын
Köszönjük szépen e hasznos videót! További jó munkát kívánunk!!! Viszlát!!! 🧄🥦🥒🥕🍆🍅
@margithackl91472 жыл бұрын
Köszönöm, jo gondolatebresztö müsor volt ez. En az uborkat szoktam kicsavarni, mert igy tanultam. Megprobalom, ugy elkesziteni, ahogy a javaslatban szo volt rola. A jopap is holtig tanul. Köszönöm
@erzsebetmatildegervarineho62872 жыл бұрын
Szia dr Zsolt!Soha nem szedtem multivitamint én mindig a zöldségekkel és napi 1drb almával és 1citrommal potoltam!. Köszönöm a videod!🍀👏🤗
@zsofimarinescu2056 Жыл бұрын
Köszönöm szépen a munkádat, a hasznos információkat.👍
@kl.k7133 Жыл бұрын
Ajanlom a rantott kelkaposztat! Felszeleteljuk a kelkaposztat es ugyanugy panirozzuk, mint a hust. Szuper!
@erzsebetvarga7585 Жыл бұрын
Juj, ne! :)
@brigittahuber58512 жыл бұрын
Ismét egy jó videó a kedvenc témámban. Örömmel tapasztaltam, hogy végre egy doki aki megpróbálja a megelőzés irányába tolni a nézőt és nem feltétlen a gyógyszereket és vitaminokat látja csak a szeme előtt. Különben is ezeknek a szintetikus vitaminoknak jó ha 20%-a szívódik csak fel. Nagyon igaz a zöldségek kedvező hatása és az is nagyon tetszett amit a gyümölcsökről mondott a tanárúr. Sajnos nálam a káposztával az a probléma, hogy rettentően puffaszt ahogy a hűvelyeseknél is megfigyelhető ez a tulajdonság pl: bab. Én azt gondolom, hogy mindenképpen a cél az lenne, hogy megpróbálni a táplálkozást bázikus irányba eltólni és mindenféle savasító élelmiszert minimalizálni vagy teljesen elhagyni, hiszen ez garantálja a fotoszintézis útján a maximális oxigéndús vér keringését a szervezetben. Hiszen az immunrendszer a belekben van. Ez a táplálkozási forma mentesít a civilizációs betegségektől és a vírusokkal baktériumokkal is könnyebben bírkozik meg a szervezet. Imádtam ezt a videót, köszi. 🙏
@Patreides92 жыл бұрын
"...mindenféle savasító élelmiszert minimalizálni vagy teljesen elhagyni, hiszen ez garantálja a fotoszintézis útján a maximális oxigéndús vér keringését a szervezetben..." - Ez egy érdekes mondat, de tessen elhinni, még maga Lénárt Gitta sem ír ilyen csacsiságot. Tényleg nem. Csak majdnem. Az ember nem fotoszintetizál, és amit L.G. ír, hogy a klorofill hasonlít a hemoglobinhoz, tehát ha zöld levelet eszünk, akkor a klorofill a vérben majd segít a hemoglobinnak az oxigént szállítani... Hát ez elég meredek logikának tűnik nála is. Szerintem érdemes megválogatni, hogy mit olvas össze az ember, és mindent kellő kritikával kell fogadni, mert manapság a legnagyobb marhaságokat is tudományos köntösbe bújtatják, aztán az ember csak nézhet ki a fejéből, hogy akkor most mi van...?
@brigittahuber58512 жыл бұрын
Nem ott olvastam, bármily meglepő ez tud működni. Úgyanis melyik ételek savasítanak, javarészt azok amelyeket fel kell dolgozni magyarán hőkezelni, vagy őn el tud fogyasztani egy húst nyersen vagy kenyér helyett búzaszemeket ropogtat? És egyik állat sem olyan fafejű hogy megigya a másik tejét csak az ember. 😂 Amúgy rengeteg tanulmány kimutatta, hogy azok a népek ahol elsősorban növényi alapú a táplálkozás ott sokkal magasabb az átlagéletkor. Sőt sok orvosílag gyógyíthatatlan betegséget vissza lehet fordítani ha megvonjuk a táplálékból a savakat a húst a tejtermékeket a gabonaféléket stb. A szervezet nagyon jól van kitalálva és rövid időn belűl regenerálódik úgyanis lúgos közegben nem találnak a sejtek táptalajt a terjedésre. Nem véletlen például hogy a Covid is a túlsúlyosokat támadta főként, ahol már alapból nem jó az emésztés és az immunrendszer.
@Patreides92 жыл бұрын
Még annyit, hogy az immunrendszer nem a belekben van, az az egész szervezetben működik, és fontos része például a csontvelő. A belekben a biom megfelelő összetétele, egyensúlya az egyik feltétele az immunrendszer jó működésének.
@ferencneillyes2 жыл бұрын
Köszönöm szépen az információt részemről nagyon hasznos volt.
@idadosa71002 жыл бұрын
Köszönjük ezt a nagyon hasznos felhívást az egészségmegőrzésre ! Hála-hála-hála :)
@coffika2 жыл бұрын
Köszönöm ezeket a fontos információkat biztos mindenkinek hasznára válik! Kellemes Húsvétot és jó munkát kívánok! )
@irenkaszap51672 жыл бұрын
Remek videó volt. Ha figyelünk a szervezetünk jelzéseire, akkor kiderül, hogy éppen melyik növény tartalmazza leginkább azokat az összetevőket, amelyek pótlására feltétlenül szükségünk van. Pl: én a kemoterápia 6 hónapja alatt kizárólag a brokkoli levest voltam képes megenni, semmi más nem ment le a torkomon. A terápiát követően szép lassan a többi növényre is sor került, viszont a húsokat és az édességeket még hónapokig nem kívántam. Ez idő alatt viszont indokoltnak tartottam az egyoldalú táplálkozás miatt a multivitamin alkalmazását - Béres cseppet fogyasztottam.
@adelfellner21862 жыл бұрын
Tüdőembólia után kilószámra ettem a spárgát és a hajdinát, minden nap, úgy, hogy előtte soha nem is kóstoltam őket, de a zöldségesnél meglátva nagyon megkívántam mindkettőt. Hetekig csak ezt ettem, nem kívántam mást. Utólag néztem meg, hogy miből van bennük sok : rutinból (P vitamin), ami segíti az erek átjárhatóságát. A természet bölcs, csak észre kell vennünk a szavát.
@imrelente4962 Жыл бұрын
Üdvözlöm Doktor úr! A káposzta, cékla répa, fermentálása 1l víz kanál só oldat kovászolás. sok sót viszek be evésükkel
@mariacsimanehegyi82302 жыл бұрын
Köszi Doki megint az alapos munkát, hasznos volt! Annyi, hogy én télen csak D és C vitamint veszek be mást semmit!
@gyongyvirag8552 жыл бұрын
Köszönöm a videót. :) Én is szedtem multivitamint, de mostanában nem szedem. Azt vettem észre, hogy a szervezetem nem tolerálja. C-vitamint (800 mg) és D-vitamint (3000 N) szedek naponta, valamit Magne B6-ot. Gondolkodom azon, hogy a D-vitamint kisebb adagban szedjem nyár közeledtével. (2000 NE) Megerősített a videó abban, hogy nem szükséges a multivitamint szedni mindennap. A zöldségekből készített ételeket szeretem. :)
@palkoszo3592 жыл бұрын
Szia Doki ! Szivemből beszéltél ! Hogy miért ? Mert " kedvenced " "Gábbor" doktor vitaminjait is ha megnézed azok kémiai alapanyagok keverékei, fele sem hasznosul. Hasznosulás: már igen régen tanultam a Liebig féle minimum törvényről melynek lényege, hogy a tápanyagok hasznosulását mindig a minimumban levő tápanyagok határozzák meg. Ezért aztán a multivitaminok adatai közönséges parasztvakítás. Nem tagadva a multi vitaminok, vagy csak a vitaminok fontosságát azt szoktam megnézni kelát vegyületekből állnak e. Sajnos ez nem könnyen található. Egész évben fogyasztjuk a keresztes virágú zöldségeket, több mint 7 évtizede, és tökéletes táplálékok. Persze a termőhely is meghatározza a beltartalmi értékeket. Az EU sajnos rossz irányba tereli a termelőket. Vízkultúra, mesterséges termesztő közeg, szerves trágyázás tilalma, stb. Most szinte hallom azoknak a fiataloknak a véleményét akik a meki hamburgeren szocializálódtak, hogy fúj főzelék, stb, olyanok is egész életükben mint a kelésgyenge csirkék amelyek az egészségügy hasznára válnak. Egykor volt ókori doki mondotta volt: " Azzá leszel amit eszel " ( Hippokratész ) Ezen apropó mentén szívesen hallgatom újabb táplálkozással, egészség megőrzéssel kapcsolatos táplálkozási tanácsaid annál is inkább mert a doktorok ezekről a témákról valamiért nem szívesen beszélnek.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Kelésgyenge csirke...mindent visz 😂
@andrasnesarkozi62182 жыл бұрын
Nagyon köszönöm ,”finom”lett!🥦🥦🥬🥬
@dardaildi Жыл бұрын
Újra logikus az okfejtésed. 💗 Köszönöm. 🌷
@erzsin65362 жыл бұрын
Komolyan, ezt a videót imádtam. Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!
@erzsebettakacs9862 жыл бұрын
De jó, hogy ezt is megtaláltam. Szeretem a káposztát nyersen csikókra vágom, de teszek rá sót, és saját gyártású almaecetet, a lila hagymát is van amikor így eszem. Savanyítani szoktam, és a levét is nagyon szeretem. Sajnos úgy tudom, legalább is egy eladó mondta, hogy már nálunk a vecsésibe is tesznek tartósítót. Nem nehéz savanyítani. Nekem régebben azt mondta háziorvos, ha jó sok pénzért akarsz sárgát pisilni egyél vitaminokat .Kimcsit még nem csináltam, de megfogom próbálni. Kerékrépát is savanyítottam annak olyan tormás íze van, de finom. Nagyon élvezem ezeket az előadásokat. Köszönöm!
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Állítólag a Vecsési ecettel van, nem is fermentált. Legjobb otthon megcsinálni, nem nagy kunszt 😊
@gaborpap777 Жыл бұрын
Tisztelt Doktor úr! Nem mindenben értünk egyet, illetve van néhány dolog amiben kiegészíteném. Több mint 10 éve egy nagy gyógyszergyár gyógyszerkutatási részlegén dolgozom. Van némi fogalmam nemcsak a gyógyszerekről, hanem a vitaminokról is. Nagyon nem mindegy, hogy milyen formában van jelen egy-egy készítményben az adott hatóanyag (pl. a magnézium oxid vagy kelát, vagy a vas szulfát vagy fumarát. Az egyik formában alig, a másikban szinte teljesen felszívódik az adott ásványi anyag) A másik fontos dolog az arányok. Amit a videóban is említ, illetve kérdez a Centrummal kapcsolatban, hogy miért nincs mindenből 100%? Nos ennek fő oka, hogy bizonyos nyomelemek, ásványi anyagoknál rendkívül fontos mit, miből, milyen arányban tartalmaz a készítmény, hogy ne akadályozza vagy éppen segítse egymás felszívódását. Csak néhány példa. A túl sok cink akadályozza a réz felszívódását. A C-vitamin segíti a vas felszívódást, vagy a magnézium nehezebben szívódik fel B6 vitamin nélkül. S még sorolhatnám. Nos ha már a Centrumon keresztül szemléltette ezeket. Elmondható, hogy minden multivitamin gyártónak ő volt az alap. Nem csak azért, mert lényegében közel 45 éve ők találták ki illetve vezették be magát a multivitamint, hanem ez idő alatt folyamatosan tökéletesítették. Jelenleg elmondható, hogy a piacon lévő multivitaminok közül a Centrum és a Supradyn (Bayer) rendelkezik a legjobb felszívódási hatásfokkal. Valamint a Centrumról még annyit talán érdemes tudni, hogy az egyetlen multivitamin készítmény, amit gyakorlatilag a világ több mint 30 országában lehet kapni, méghozzá patikában, melynek engedélyezéséhez elég komoly követelményeknek kellett megfelelni, ami jelenleg még egyetlen multivitaminnak sem sikerült rajta kívül. Valamint ne ragadjunk le a Magyarországon forgalmazott néhány termékénél hiszen a Centrum több tucat készítményt gyárt, a külföldi piacra, nagy dózisú D illetve C-vitaminoktól kezdve az Omega 3 készítményeken át a sportolóknak szánt készítményekig, vitamin pakkokig, amikben tasakonként több tabletta van elosztva napi adagokra. Csak azért veséztem ki a Centrumot, mert Ön is ezzel példálózott. Megjegyzem, nem köt semmilyen személyes vagy szakmai érdek a Centrumhoz, sem a gyártójához, de a tények ettől még tények maradnak. Valamint igenis fontos ezeknek a készítményeknek a szedése, legyen szó Centrumról, Supradynről, Béres Activalról, hogy csak a legismertebbeket említsem. Hiszen változatos táplálkozással hiába lehetnénk egészségesek, szinte kizárt, hogy a legtöbb ember kivitelezni tudja a tiszta vegyszer és hormonmentes zöldségek, gyümölcsök, halak stb fogyasztását napi szinten. A megadózisú készítmények szedése pedig hosszú távon rendkívül káros lehet ezért ezt nem ajánljuk. Több bajt okoznak mint hasznot. Az emberi szervezet nem úgy lett kitalálva, hogy hatalmas mennyiségekbe tömjék bele a C-vitamint vagy a D-vitamint, de még sorolhatnék ide jó néhány vitamint, ásványi anyagot vagy nyomelemet. további jó munkát kívánok Önnek
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Köszönöm szépen a részletes leírást
@peter-x5k3s Жыл бұрын
akkor mint hozzáértőt kérdezlek téged.... miért tesznek a vitaminok,és a gyógyszerek mellé mérgező anyagokat... pl. titán-dioxid, magnézium-sztearát, aszpartám, stb,stb....
@gaborpap777 Жыл бұрын
@@peter-x5k3s ebben nagyrészt teljesen igazad van, viszont azért nem ennyire fekete-fehér a történet. Vannak határértékek, nemcsak a vitaminoknál hanem az általad említett segéd vagy adalékanyagoknál is. Pl, az általad említett magnézium-sztearát egy töltőanyag illetve a gyógyszeriparban síkosító anyagként is használják, ugyanis pl. a tabletta préselés esetén nem tapad a présgéphez. Semmilyen ismert káros hatása nincs! A másik, hogy a legtöbb kozmetikai termékben is megtalálható, így pl. az arckrémekben. Ettől még nem leszel bőrrákos! Úgyhogy itt is mint mindenhol, a mértékletesség a lényeg. A titán-dioxid (E171) éppen ezért lett betiltva az EU-ban az élelmiszeripari termékekben. Hiszen az üdítőkön át a pékáruig minden tartalmazta és nyilván nagyobb mennyiségben fogyasztod ezeket mint egy-egy tablettát. A gyógyszeriparban (és az általuk gyártott vitaminokban) vannak legjobban szabályozva az adalék és segédanyagok! Az élelmiszeripar sokkal lazább terület. Jobban aggónék a sok energiaital vagy üditőital fogyasztásától a benne található dolgok miatt. Persze itt is a mértékletesség a lényeg. Minden ami jó, vagy finom, vagy jólesik az életben az is árthat ha túlzásba visszük! Ám, hogy a témánknál maradjunk. Az A-vitamin létfontosságú a szervezetnek, viszont ha sokat szedünk belőle brutálisan mérgező is lehet. Vagy a C-vitamin vesekő esete. Senki nem mondja, hogy messze kerüljük a C-vitamint, mert vesekövet okoz. A mennyiség, itt is a mennyiség a lényeg! (persze ez a vesekő C-vitamin történet ma már tudjuk, hogy nem teljesen úgy van ahogy régen gondoltuk, de ebbe most ne menjünk bele.) Vagy ott a víz! Meghalsz nélküle! Ha sokat iszol akkor meg belehalsz. . . .Az alkohol is káros. Mégis egy pohár vörösbor még jótékony is lehet, vagy egy üveg sör is jól esik és semmilyen káros hatása nincs. Viszont ha ezt is túlzásba visszük alkoholisták leszünk és májrákosak. :-) Ezek szélsőséges példának tünhetnek, én csak szeretném érzékeltetni, hogy mikor valamit kikiáltanak az élelmiszer vagy gyógyszeripari adalékanyagként mérgezőnek, akkor a megengedett határértékek többszöröséről beszélnek általában! Ám az emberekben a negatív visszacsengése a dolgoknak jobban megmarad.
@mariahudelcu13382 жыл бұрын
Köszönöm szepen Dr Ur a videot es a ❤ tanitast. Nagyon hasznos mindenkinek.
@zsofimarinescu20562 жыл бұрын
Gratulalok a hasznos eloadashoz !
@mmickey85 Жыл бұрын
Eleget téve a javaslatnak ki is szaladtam egy almáért, haha. De akkor majd beiktatunk több káposztát is az étrendbe, köszönöm a videót! 😊
@zsoltpesti6582 Жыл бұрын
Napi egy orvos az almát távol tartja!😁
@zsuzsabodine5835 Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm az útmutatót. Sok káposztát és zöldséget eszünk.🥰❤️
@zsoltbenyo52522 жыл бұрын
Helló Doki!De jó kis videó volt!Az én esti csemegém a vecsési káposzt tökmag olajjal hetente kétszer háromszor.Egyt tipp : mive a tökmag olaj már olyan drága hogy lassan ékszerkén lehet hordani,(9-10 000 ft/liter boltban )ezért érdemes az őrségből vagy Szlovéniából beszerezni házit ami sokkal finomabb és kb 5500 6000 ft körül van az ára.JÓÉTVÁGYAT!
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
😂😂😂 Ez jó duma, ékszerként...
@viktorsvoboda12032 жыл бұрын
Köszönjük! Irány a szombati biopiac. 👍
@damapikk9522 Жыл бұрын
Még egy káposztás recept a gyors zöldségtál: káposzta+sárgarépa+hagyma+fokhagyma+shiítake gomba gyors tűzön, icipici olajon futtatva roppanósan + szójaszósz, tejföl vagy kókusztej és kész, krumplival, hússal vagy tofuval finom. Polentával /puliszka, pirított szezámmaggal megszórva.
@biren3333 Жыл бұрын
Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos volt!
@magdafeher18992 жыл бұрын
Van egy kedvemre való mondás: "amíg a majom átmegy az őserdőn, addig az őserdő átmegy a majmon" 83 éves vagyok és mostanában megnézem az Interneten, melyik ételnek milyen gyógyhatása van és annak megfelelően készítek magamnak ennivalót. Ja olyan borzasztó az értelmem, hogy minden kemikáliára ami nem természetes rosszul reagálok, így semmilyen gyógyszert - még fájdalom csillapítót sem tudok bevenni. Kiütés, viszketés, hányás követi.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Hahaha zseniális mondás, sose hallottam.
@lestervecsey78806 ай бұрын
Szia Magda. Én is pontosan olyan élet módot elek mint Te és 83 éves vagyok. Te azóta 85 lettél. Jó egészséget kívánok .
Ha rendesen savanyított nem valami ecetezett holmi, akkor jó
@martabertalan20792 жыл бұрын
Köszöntöm, s köszönöm az okos videót. Várnék tanácsot a N i t r á t kiküszöbölésére.
@brigittatundebiro3712 жыл бұрын
6o.ooo! Gratulálok👏🥰 Meglepő, de nagyon jó előadás volt, köszönöm.
@belatasi8552 жыл бұрын
Köszönjük szépen hogy megtaláltak 💓.
@bakajudith2 жыл бұрын
pár éve olvastam egy cikket a brokkoliról, hogy annál mérgezőbb zöldség nincs is, mivel "akármivel" permetezik, amivel ugye nem kellene. Az ember sajnos elvész a sok infóban, amik ráadásul eléggé ellentmondanak egymásnak. De éljen a káposzta, erről még rossz hír nem jött, legalábbis a savanyítottról. Köszi a videót:-)
@tekag61462 жыл бұрын
Évekkel ezelött felfedezést tettem mikor edzeni keztem mert egy gyárban kezdtem dolgozni ahol csökkent a fizikai megterhelésem, mert elötte az épitő iparban dolgoztam. Ekkor úgy gondoltam megtámogatom a szervezetem kiegészitőkkel, vitaminokkal. Valahogy arra lettem figyelmes hogy rövidúton távozik a vizeletemmel, ami erős sárga szinte neonsárga színű és vitamin szagú. Akkor még nem nagyon sokat tudtam ezekröl csak azt amit mondanak hogy a felesleg kiürül. De nekem ez igen furcsa volt gondoltam ha vitamin hiányom van mert több fizikai megterhelésnek teszem ki magam akkor lehet felesleg. Egyáltalán hogy lehez az hogy a szervezet ilyen fontos anyagokat nem akarna megtartani ha már hozzá jutott. Ez szerintem alapbol furcsa természtet ellenes. Aztán telt az idő keztem egyre többet dolgozni 16 ótákat mellette egyzettem meg steszeltem és keveset pihentem gyorsan étkeztem sok cukrpt vittem be, és abba hibába estem hogy pronáltam ellensújozni hogy egészséget fenttarsam fehérje porokat vitaminokat szémhidráttal pótolni. Aztán inzulin reziztens lettem. Mivel az orvosom nem foglalkozott velem és elég rosz álapotba kezdtem lenni otthagytam az orvost és a sajátkezembe vettem az irányitást. Elkeztem diétázni amit magam keztem kifejleszteni. Rájöttem arra hogy a müanyag vitaminok semmit sem érnek. Elkeztem zöldségeket és természetes vitaminokhoz nyúlni. Ekkor keztem chorella algát virágport méhpempőt illetve a sörélesztőt felválva és kombinálva a z étlezéssel. Két éb diéta után telkesn renbe jöttem. Ma már semmit nem fogyasztok i csomagolt vagy mesteréges adalékot vagy vitamint tartalmaz. Sok hust eszem kevés kenyeret semmi krumlit viszont rizst napi szinten. Savanyú káposztát vagy csalamádét szoktam enni. Uborkát rengeteget paradicsomot meg paprikát. Gyümölcsöt szinte egyáltalán . Ami még fontos a víz és só fogyasztása ami nálam 3-4 liter optimális.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Örülök hogy jobban van 😊
@highendalex2 жыл бұрын
Teljesen egyet értek. Az alga, a sörélesztő a méhpempö a virágpor legjobb választás. Megkozkáztatnám, többet érnek mint a káposzta.
@mariamathe33912 жыл бұрын
Régen, a nagymamám idején, nem volt multivitamin, de sok káposztát ettek minden formában, főleg savanyún és hüvelyeseket is. Szegénység volt, háború volt, majdnem 100 évet éltek.M
@krisztianidr81432 жыл бұрын
De az akkori zöldségek tápértéke is magasabb volt...
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Krisztián, ezt honnan tudjuk?
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
A "tapasztalatból beszélek" nem sokat ér, mert pl én soha egy darab multivitamint nem vettem be ÉS semmi bajom. 1:1 Valami nyomósabbat, ha lehet és ne azt hogy hiszek benne. Annak megint nulla a vitaértéke. Szépen elmondtam, hogy miért értelmetlen szedni, ha nem ment át, érdemes meghallgatni többször. 😊
@krisztianidr81432 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Tanulmányok vannak, amik erre jutottak. Én sem szedek multivitamint és eladója sem vagyok.
@agape888888882 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam i
@arpadsimon42462 жыл бұрын
Nem csak multivitamin tablettát eszik az ember..... így talán kijön a matek. Köszönöm a káposzta külső, bemutatását, ezután meg fogom ismerni. Hasznos dolog a nem tűlhőkezelés de a zamatok hátrányára van.
@dzseniferwiesenberger89522 жыл бұрын
Kedves Dr Ur. Sajnos hisztaminintolarenciànàl NACt nem ehetek ès semmilyen fermentàltat sem. Nagyon hàlàs lennék ha egyszer csinàlna egy videot hogy a hisztaminozisban szenvedök mit ehetnek ezek helyett. Köszönöm🙏🙏😊
@andreamihaly8424 Жыл бұрын
Köszönöm szépen! Lilakáposzta lesz reggelire, eddig nem volt szokás zöldséget reggelre, nyersen. Biztosan segít ez és más zöldek megoldani ezt a nocturiát.
@mihalyfoldes11162 жыл бұрын
Üdvözlöm, köszönöm a hasznos informáciokat.
@agnesaczelos56072 жыл бұрын
Tetszett! Tegnap brokkoli főzeléket ettem, ma rakott káposztát. A savanyú káposztát is megeszem nyersen, a levét higítás nélkül megiszom. Valaki ismerős látja jön a kérdés: Neked nem csinál savat? Kijelenthetem, hogy nem. Kutya bajom tőle.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Senkinek nem "csinál savat". Semmilyen enyhe sav nem gerjeszt gyomorsavat, ez egy tévhit. Édes cukros dolgok igen
@Patreides92 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Dédnagymamám kedvence a savó volt az aludttejből, aztán el is vitte a gyomorrák... Mondjuk, az igaz, hogy 95 évesen. :)
@nickyflower852 жыл бұрын
Na szuper! Ma is Betyár Mixet ettem ,az volt az esti salim olajos hallal,.Egyébként nagyon szeretem ezeket a brokkolit,karfiolt is. Ráadásul az ételekben sem szeretem őket rommá főzni! Emlékszem mikor a nagyim plutykát főzött,így hívtuk a kelkáposztafőzit,kb 100 évig főzte,hát én utáltam a szagát is! 😄 De a Frankfurti levest is roppanós káposztával szeretem,ahogy a paradicsomos káposztát,amit megboldogult nagyim szintén rommá főzött. Hát ilyenkor örülök,hogy sokmindent másképp csinálok,mint ő a főzés terén. Köszönjük a videót doki! Egyébként ha már itt tartunk,hogy említetted hogy igyekszel a szénhidrátot.Mit gondolsz a kalóriaszámolásról? Vannak erre is tanulmányok úgy tudom,hogy érdemes csinálni! Kösxlzönjük a videót,ismét tanulságos volt doki! Jó egészséget! 🙂
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Nem számolgatok...kávéba muszáj cukor, azon kívül natív cukrot nem fogyasztok. Rizst nem eszem meg, ez nem egy előny Ázsiában, de akkor se.
@nickyflower852 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam azt sejtettem,de maga az egészségre gyakorolt hatásai a kalóriacsökkentésnek állítólag jók és nálam pl fogyásnál is beválik,pedig én aztán a szénhidrátszegény étkezésről aztán nem vagyok hírhedt,de mikor nem számolom a kalóriát bizony apránként én is hizok.
@katalinbenedek61092 жыл бұрын
Kōszōnōm szépen nagyon tanulságos videó én imádom a káposztát és elég sokat fogyasztók belõle de most még tõbbet fogok!
@LG-ds6rk2 жыл бұрын
Együnk kecskét, az szereti a káposztát! :-D
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Most miért is ugrott be nekem a Lenkei feje? 🤔
@Zoli0492 жыл бұрын
Irány a Balkán, itthon nem kapni.
@LG-ds6rk2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam miért, ő is ezt mondja? Csak poénnak szántam, nem kritikának :) Nekem más kommentre ugrott be, pl. a "nem tudunk elég zöldséget enni, már nincsenek meg benne a vitaminok"
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Vén kecske - nyalja a sót - Lenkei
@dawjack4802 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam A kecske naponta degeszre eszi magát zöldfélékkel, ennek ellenére a szervezete is előállít még további 13 300 mg-ot (átszámítva egy 70 kg-os testsúlyú emberre). A nyúl 15 820 mg-ot, a patkány 10 500, a kutya 2800 mg-ot. Míg egy macska napi 10-15 ezer mg C-vitamint termel, addig egy kecske ha megbetegszik, 18-20 ezer mg aszkorbinsavat is termel, hogy meggyógyítsa szervezetét. Az ember és néhány állat, pl. tengerimalac, gyümölcsevő denevér, főemlősök, nem termelik meg ezt a létfontosságú vitamint, pedig génkészletükben még ma is jelen van az a gén, amely a szőlőcukorból C-vitamint tudna előállítani, azonban ez a gén - egy mutáció miatt - nem aktív.
@gabornepulay2 жыл бұрын
Üdvözlom Doki! Nagyon köszönöm a tudáskiegészítést vitaminok terén.Részemről D3 vitamint szedek (3000 NE) heti 3x, valójában nagyon régóta (kb. 40 éve), csontritkulás miatt.Amennyiben valamilyen vitaminra szükségem van, orvos tanácsára szedek, persze ritkán,mert zöld félék és gyümölcsökkel pótolom.Osztom, szokás szerint.,
@Patreides92 жыл бұрын
Kíváncsi vagyok, hány ember táplálkozik változatosan, egészségesen, hányan viszik be naponta a kellő vitamin és ásványianyag mennyiséget a szervezetükbe a szokásos napi táplálkozásuk során? Nem az a kérdés, hogy kellő odafigyeléssel és elég pénzzel lehet-e úgy táplálkozni, hogy ne kelljen multivitamint szedni, hanem az, hogy ezt valójában hány ember teszi így? A háziorvos is azt mondta, hogy elég D-vitamint szedni október és március között, a többi változatos táplálkozással úgyis bekerül a szervezetbe... De a való életben hányan étkeznek így? Reggel kávé, délben valami gyorskaja, este meg ami éppen a hűtőben van?
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Aztán tele van a rendelő.
@evasusanszky63252 жыл бұрын
Köszönöm a felvilágosítást.
@shinbei54752 жыл бұрын
Istenem, a kedvenc kajáim egészségesek! 😍 Végre egy jó hír! Köszönöm! És szuper videó volt, mint mindig 👍
@andreagyori31919 ай бұрын
Nagy tiszteletem Önnek. Igen a káposzta egy csoda. Amikor mesekt a napközi karfiolról nagyot nevettem mert tenyleg igaz.
@ferenchorvath5842 жыл бұрын
Hasznos videó. Köszönjük Doktor Úr.
@szekreny02 жыл бұрын
a szupermarketben megvehető ízetlen zöldségekben, vajon mennyi vitamin lehet, ahhoz képest, mint amit a 60 évvel ezelőtt megalkotott táblázatok tartalmaznak ? ezekből csak olyant szabad enni , amit meg lehet hámozni, mert több vegyszert tatalmaz, mint hasznos hatóanyagot ...
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
A vegyszer probléma lehet, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a növények a fotoszintézis során szinte bármit elő tudnak állítani amire programozva vannak. A talajban mindig van annyi mikroelem ami kell, sőt még a hydroponikus termesztés során is kevernek ilyeneket az öntözővízbe.
@idoenergia2 жыл бұрын
Nagyon jo video lett! Koszonom! Egy erdekes kerdes ... keszitene olyan videot is, hogy milyen elelmiszer fogyaszthato, tulsuly eseten? 120 kilo vagyok 190 cm nem tul idealis ... tudom ez eleg nagy temakor, de arra is kivancsi lennek, hogy letezik olyan termeszetes anyag amely egeszseges es az edes izt tudja potolni?
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Eddig nem találtam ilyet pedig állandó vevő lennék rá. Most dobtam ki egy doboz steviát, olyan lett tőle a kávé mint az ecet 😐
@deviddolhazsolt43802 жыл бұрын
Mèz?
@zsofimarinescu20562 жыл бұрын
Nagyon jo előadás es hasznos.Koszonom.
@highendalex2 жыл бұрын
Jó videó, de azért lenne pár felvetésem. A doktor úr szerint mennyi C vitamin található egy párolt, főtt káposztában, ami köztudott hogy egy thermolabilis vitamin ami 40-50 fok celsiuson nagyjából elbomlik. Azt csak mellékesen kérdezem, hogy vajon hány fej káposztát vagy brokkolit kellene megennünk akár nyersen is, hogy bevigyük pl a C vitamin minimálisan ajánlott 1- 2 G -os napi dozisát vagy téli honapokban a 2000 - 4000 NE D vitamint, természetesen a hozzá szükséges mennyiségű K2 vitaminnal. Továbbá szintén nem szerencsés, tudománytalan összehasonlitás a standardizált multivitaminok értékeit egy a táplálkozással napi szinten bevitt káposzta vitamin, nyomelem tartalmával, ami teljesen kiszámithatatlan, akár a termelés milyenségéből vagy az utolagos főzés, párolásból adódóan. De ettől függetlenül köszönet a videóért, doktor Úr!
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Mennyi c vitamin van a multivitaminban? Minimális. C és D vitamint pótolni kell, ezt más videókban korábban már elmondtam. A káposzta egy példa volt, ismert még egy pár növény, amit meg lehet enni. Ön a Lenkei mantrát fújja az összes kommentjében, nyilván nem hallott azokról a hatóanyagokról melyek csak növényekben vannak, kapszulában nincsenek. Rostok se, persze azt is árulnak - ott lehet hagyni több tízezer forintot a webáruházakban. Közben lehet enni ócska gyári élelmiszert, hiszen majd a multivitamin mindent megold és a zöldségekben már nincs meg ami kell de vegyszer van. Full vitaminárus mantra. Az eredmény a magyar egészségügyi adatokból látható.
@erikawagner95712 жыл бұрын
Minden energia , rezgés és frekvencia és ebből annyi lesz mindenben mint amit bele programozunk .
@magus3336662 жыл бұрын
Köszönöm szépen ! Örülök annak hogy vagy.
@gabormartin205210 ай бұрын
Üdvözlöm. Martin Gábor vagyok Gödöllőről. Én ültettem 2016-ban itthon egy import, magtalan fajta kaki szilva fát (Dyospyros khaki, eredetileg japán faj), itt Magyarországon, Gödöllőn, amin idén rengeteg, vagy kétszáz, nagyméretű, almányi gyümölcs termett. Felét a fagyok előtt, felét fagyâs után szedtem le, de hagytam fenn vagy tizenötöt, huszat a madaraknak is, mert fagyottan, majd felolvadva szereti a szajkó, a feketerigó is. Minden nap három szemet turmixolok belőlük tízóraira, de van, hogy uzsonnára is, mert egyrészt szeretem, mâsrészt azt olvastam, hogy ez a gyümölcs rendbe teszi az emésztést, annál is főképp a székletállag normalizáló hatása a fő erőssége e gyümölcsnek. Akinek hasmenése van, azon enyhít, akinek meg szorulâsa, napokig tartó székletkimaradâsai, akkor azt is enyhíti. Feleségem az utóbbiban szenved évtizedek óta, s ő a keményen leszedett, majd utóérett kakiszilvákat kedveli, én meg, aki évtizedek óta a hajnali, kora reggeli hasmenéstől szenvedek, én meg a fagyottan szedetteket turmixolom le magamnak. Nem biztos, hogy jól csináljuk, lehet, hogy fordítva kellene, de nekünk így esik jól és ami jól esik és természetes, vegyszermentes, az valószínűleg jót tesz. Mi az Ön véleménye erről? Egy szó is elég lesz. Helyes, vagy nem helyes amit teszünk a khaki szilva napi fogyasztása esetében? Korunk 52 és 54, mindketten kertészmérnökök vagyunk, s igyekszünk termelgetni a magunk kis 300 négyzetméteres telkén amit lehet, itt a gödöllői homoktalajunkban. Rövid megtisztelő válaszát előre is köszönöm szépen.
@ÁzsiábaSzakadtam10 ай бұрын
Kiváló rost forrás és régen ismert a szilva a széklet rendező hatása miatt. Lekvárt is csinálnak?
@Julius122510 ай бұрын
Valtoztassal etelt..meg ne borozzal annyit :) Mert attol fosikalsz..b-meg:) Foleg az olcso fajtatol !
@zsuzsannakaufman92492 жыл бұрын
Skorbut ellen is a savanyú káposztát használták
@FuredyJanos2 жыл бұрын
🤔...hát, rögtön bevágtam egy nagy adag rakott brokkolit. Hasznos előadás, köszönöm!🙋♂️
@evikovacs12777 ай бұрын
A csíráztatás szuper megoldás
@juditzsuffa67752 жыл бұрын
Szia! Köszönöm szépen a sok nagyon hasznos infót, tetszett! Igen, egy ideje én is töprengek az elhangzottakon.. Főleg a covid óta feltűnő, h. valóban milyen kevés van pont a legfontosabb vitaminokbol. & Ugye covid hullámok alatt meg napi 2000egyseg D vitamin sem elég, C vitamin dettó.. A és E vitamin bőven van pl. halakban, halolaj kapszulaban, azt sztem nem hülyeség bevenni.. Vasból sincs elég a multikban. Én szeretem a káposztát, de sokan nem, mert savanyú.. Itt már karfiolt is ritván lehet kapni, meg a Sparban is.. Kiflinel van, de sajnos elég drága, mint a legtöbb zoldseg.. Szóval nem egyszerű.. Amiből sok kell napi szinten, covid miatt is (C, D..) ezeket külön megveszem..
@andreaszarvas69052 жыл бұрын
Imádom és szívesen fogyasztanám ezeket és más zöldségeket! Sugárkezelés utáni emésztőszervi rendellenességgel, bélszűkülettel, stb....le vagyok tiltva minden nyers zöldségről. Párolva is csak 1-2 fajta. ,😟 Így különböző vitamin készítményekkel próbálkozom. Ön mit javasolna?