Ваш дім знесуть через генплан

  Рет қаралды 26,003

CHAPLINSKY VLOG

CHAPLINSKY VLOG

3 жыл бұрын

Сьогодні згадаємо магічне словосполучення "генеральний план міста". Деякі кандидати на виборах повторюють ці слова як чарівну мантру, що має неймовірно покращити життя мешканців міста. Але в якому місті України виконано генеральний план? Чому цей документ не працює і навіть містить загрози для сталого розвитку сучасного міста? І головне, чому ваш дім можуть знести через генплан? Про все це поговоримо далі.

Пікірлер: 304
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Сьогодні згадаємо магічне словосполучення "генеральний план міста". Деякі кандидати на виборах повторюють ці слова як чарівну мантру, що має неймовірно покращити життя мешканців міста. Але в якому місті України виконано генеральний план? Чому цей документ не працює і навіть містить загрози для сталого розвитку сучасного міста? І головне, чому ваш дім можуть знести через генплан? Про все це поговоримо далі.
@Pi3da_ebanym_moskalam
@Pi3da_ebanym_moskalam 3 жыл бұрын
Подільсько-врскресенський міст - прекрасно відсилають масово людей, все валять
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Дачні будинки?))) ну і подивимся що він там розвантажить як запустять...
@user-zi1lc4et3x
@user-zi1lc4et3x 3 жыл бұрын
@@CHAPLINSKYVLOG Коли пустиль метро то розвантажить електричку яе мінімум
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Метро це супер
@Pi3da_ebanym_moskalam
@Pi3da_ebanym_moskalam 3 жыл бұрын
Тотально не згідний. Якщо б там не було розв’язок - там би взагалі ніхто не проїхав, а проблема неефективності тих розв’язок полягає в тому, що питання не проробляються в комплексі, не прораховуються пропускна здатність і чи буде вона ефективна чи вже застаріла ,і чи справиться вулиця в яку вписали цю розв’язку. Я був в багатьох містах світу і точно можу сказати, що в більшості міст пробують розвивати і громадський транспорт, і дорожню інфраструктуру, а не один напрямок. Як на мене, Є 3 головних систем будівництва системи доріг: довгі односторонні вулиці з системами перехресть і фактично дублювання іншої паралельної такої ж дороги( нью йорк); система величезних магістрал- річок, що перехоплюють машини з квартальних доріг через систему багаторівневих розв’язок ( Дубай , Атланта ) і система діаметральних кілец, що фактично вирішують проблему використання старих вузьких вуличок, бо направляють транспорт в обхід. Яка з цих ідей була втілена? Як мінімум 2 можна легко зробити. Почати кільце від липинського з розширенням через кільце з Чорновола, яке б теж мало б бути реконструйоване і на Шевченка і далі... також є можливість розширити чорновола до кільця. А щоб не їздили через центр, поставити систему фіксації номерів після «форуму» і дозволити проїзд: таксі, автобуси, мешканці. Можна під площею, перед «форум» зробити підземний паркінг щоб люди могли залишити авто.також для того щоб підвищити ефективність пр Шевченка можна було б зробити слоти для паркування в тротуарі і пустити 2 смуги і ще забрати повороти на пр Шевченка з бічних вулиць. адже вони додатково блокують рух. Також варто б переформатувати вузол стийська-франка, адже саме вона є причиною заторів на франка. Також і далі є проблеми і я чесно не розумію, чому при будівництві трамваю на Сихів не було кардинально збільшено пропускну здатність. Ви тільки робите гірше. Ті смуги вже в горлі. Ви побудуйте додаткову полосу, а потім вже малюйте. Ви думаєте, що цим ви змусите пересісти на автобус. То я вам скажу інше, поки ті автобуси не будуть мати кондиціонерів, великої кількості автобусів та біль продуманих маршрутів, ніхто з власного авто з м’яким кріслом, кондиціонером, не як «риба в банці»6 не пересяде на автобуси. В сторону Замарстинівської на пр чорновоеа ніколи не було корків і автобуси нормально проїжали, але ж мали всучити полосу і тепер там вже вони є
@lynx2970
@lynx2970 3 жыл бұрын
Львів врятувала бідність) Гарно сказано
@user-cp1ki2ti9b
@user-cp1ki2ti9b 3 жыл бұрын
Медичний інститут, лікарні, морг, капличка, Личаківський цвинтар... Все по дорозі... 😂🤣😂🤣😂😅😅
@user-jx9ts4kb7v
@user-jx9ts4kb7v 3 жыл бұрын
потрібно було ще згадати в цьому контексті «хордову магістраль» - також проєкт монстр-утопія і от це все разом взяте :))
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Ще згадаю, про все за раз не згадаєш
@MrEzheniko
@MrEzheniko 3 жыл бұрын
В Дніпрі нема в забудовників проблем, спалять а потім знесуть будь-який будинок, де хочуть щось побудувати.
@natalina7779
@natalina7779 3 жыл бұрын
Чудове відео! Правильне! Щодо автомобілістів: місто для людей, а не для металобрухту на колесах ( не маю нічого проти авто - справді дуже потрібна річ сьогодні.) Але!!!! Вчора спостерігала таку картину: на В.Великого навпроти Цуму посеред велодоріжки (між клумбою і тротуаром!!!!) дві години стояло припарковане авто... Будуємо тротуари, стелимо велодоріжки, а усе для того, щоб якесь бидло поставило там своє авто! Тому так і живем. Мабуть Львів ще занадто мало бідний... Дякую за відео. Вподобайка 👍
@SolevoyVezdehod
@SolevoyVezdehod 3 жыл бұрын
Назва така, шо я настрашився
@user-gc2bs9sq3w
@user-gc2bs9sq3w 3 жыл бұрын
Дуже змістовно і інформативно, а головне - доступною мовою для тих у кого немає найменшого поняття про описані процеси. ДЯКУЮ!
@WysTaras
@WysTaras 3 жыл бұрын
Цікаво б почути про урбаністику Дубая, адже місто нове і розробляли його запрошені спеціалісти Друзі, поставте вподобайки будь ласка, щоб Юліан побачив Цікаво ж
@namirGO
@namirGO 3 жыл бұрын
Мені також цікаво!)
@andriykohubchak9780
@andriykohubchak9780 3 жыл бұрын
+ Мені теж було б цікаво послухати за урбаністику Дубая. Хоча і очевидно що в нас у Львові і у Дубая зовсім різні історії, але можливо є щось чого ми б могли в них навчитися.
@anonymousanon4043
@anonymousanon4043 3 жыл бұрын
Я також підтримаю через те, ще нещодавно в Дубаї заявили, що перетворяться на місто для пішоходів. Як ви це уявляєте, щоб місто з 8 смуговими автобанами серед міста перетворилося в комфортне для пішоходів, і як прокоментуєте? Запитання до пана Чаплинського також. Хоч він вже в сказав, що йому не цікавий Дубай. Та сам факт таких заяв зі сторони шейхів інтригує. І реалізують же, що найсмішніше.
@dmytromen3229
@dmytromen3229 3 жыл бұрын
Дуже інформативне і я б навіть сказав емоційне відео, дякую. Найбільша кількість заторів з'являються підчас несприятливої погоди (дощ, тощо), бо тоді пішки не особливо приємно пересуватись, отже з погодою пропоную і почати боротися
@user-pd23vq2i
@user-pd23vq2i 3 жыл бұрын
Гарна ідея! І почати з того, що заборонити в прогнозі погоди згадувати опади :)
@Dimitr_Max
@Dimitr_Max 3 жыл бұрын
Відповідь неправильна. Під час дощової погоди водії збільшують дистанцію між автомобілями, повільніше та чуть пізніше рушають з місця, трохи раніше починають приторможувати та загалом їдуть з меншою швидкістю. Усе це загалом на великій кількості автомобілів і дає ефект. Цей ефект дається взнаки навіть тоді, коли погода прекрасна в першій половині дня, а прогнози не віщують зміни - і раптом дощ. І корків більшає.
@dmytromen3229
@dmytromen3229 3 жыл бұрын
@@Dimitr_Max ну це звісно теж, але ситуація, яку я описав не варто відкидати, оскільки вона є дуже типовою
@_FireHeart
@_FireHeart 3 жыл бұрын
@CHAPLINSKY VLOG , 30:45 велике прохання зробити окреме коротке відео _(5~10хв.)_ саме про естакади, розв’язки і відповідно підземні/надземні переходи _(як треба і як не треба робити)._ Дякую за увагу!
@yuzzoleco4885
@yuzzoleco4885 3 жыл бұрын
Було б цікаво послухати. Але гадаю, що підземні та надземні переходи на міських вулицях взагалі не треба робити)
@_FireHeart
@_FireHeart 3 жыл бұрын
@Yuzzole Co , абсолютно з вами погоджуюсь. Мене просто вже заманало пояснювати такі елементарні речі окремим людиноподібним і я просто хочу, аби була можливість без зайвих слів просто поширити посилання на Україномовне відео.)
@anonymousanon4043
@anonymousanon4043 3 жыл бұрын
@@_FireHeart актуальний запит. Теж пояснюю людям, здавалося б неочевидні речі, що не пішохід має пірнати в підземний перехід, а набагато приємніше переходити дорогу зеброю.
@_FireHeart
@_FireHeart 3 жыл бұрын
@Anonymous Anonymous , саме так.
@yuzzoleco4885
@yuzzoleco4885 3 жыл бұрын
Тема відео підібрана і висвітлена суперово, обов'язково поширюватиму) А то вже їй-богу з тим "недотриманим" генпланом забембали окремі "стурбовані" мешканці. Ну і окремі кандидати в мери, які або цілеспрямовано підігрівають цю істерію, свідомо вводячи в оману своїх виборців, або які є самі абсолютно некомпетентні в питаннях міського планування. Вже навіть не знаю, що в такому разі гірше..
@thenashbridges
@thenashbridges 3 жыл бұрын
Говорячи мовою програмістів, генплан - це waterfall, а потрібен agile.
@romanhankevych2448
@romanhankevych2448 3 жыл бұрын
@@romansero цимес! :)
@user-xy9lh9ig5z
@user-xy9lh9ig5z 3 жыл бұрын
Раскажите про шедевры б. Дубневичей в центре Львова
@vitoldmysholov9401
@vitoldmysholov9401 3 жыл бұрын
Треба потерпіти два тижні до виборів, поки міцні генпланісти злізуть з телевізора і вернуться в офіси. Комунізм зазнав краху в глобальному значенні. Юліане, а як збираються змінювати автостраду на Стуса? Там пішоходам і жителям будинків вздовж траси пересуватись тротуарами небезпечно.
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Нажаль вулиця від генпланістів не довго
@user-uf8qb6hp1o
@user-uf8qb6hp1o 3 жыл бұрын
Юліан, вам потрібно читати лекції студентам.
@tinamoriss3529
@tinamoriss3529 2 жыл бұрын
Тут ширша авдиторія, тому не треба. Я не планую навчатись на архітектора, але Юліана слухала і слухала б)
@user-zn8wy6pr3r
@user-zn8wy6pr3r 3 жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую)
@jasonzone9738
@jasonzone9738 3 жыл бұрын
розумний же чоловік все таки, повага Вам пане Юліане, справжній професіонал, дякую!
@user-pf4hv1jw6n
@user-pf4hv1jw6n 3 жыл бұрын
Подобається дивитись ваші блоги, роз'яснення складних речей це те що потрібно
@Yagunitto
@Yagunitto 3 жыл бұрын
дуже і дуже пізнавально, дякую!
@orvelveranderung8619
@orvelveranderung8619 3 жыл бұрын
Було цікаво послухати
@martapastukh5692
@martapastukh5692 3 жыл бұрын
Дуже дякую за таке детальне роз'яснення!
@user-ol1ck7rd6c
@user-ol1ck7rd6c 3 жыл бұрын
Дуже цікаве відео. Добре що в нас прийняли концепцію
@yuriyzhuk3253
@yuriyzhuk3253 3 жыл бұрын
Шикарний матеріал, дякую!
@namirGO
@namirGO 3 жыл бұрын
Дкую за неймовірну роботу!
@genyklemberg
@genyklemberg 3 жыл бұрын
Такий формат взагалі топчик. Дякую за вашу роботу!
@vmadonov
@vmadonov 3 жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую!
@babiy9342
@babiy9342 3 жыл бұрын
дуже дякую Вам за інформацію. Дуже приємно, що пояснюєте такі речі.
@HornetChronicles
@HornetChronicles 3 жыл бұрын
Круто! Бачив і в інших європейських містах, як розбирали надземні переходи над 6-полосними дорогами, і ставили світлофор та малювали зебру в тому місці
@user-kb6nr2kx8q
@user-kb6nr2kx8q 3 жыл бұрын
Ви красава! Дуже мудро кажете
@nazar9049
@nazar9049 3 жыл бұрын
Корисна інформація!
@rapvoznya
@rapvoznya 3 жыл бұрын
Дуже корисно, особливо перед виборами!) автору лайк
@bohdanmoriarty3191
@bohdanmoriarty3191 3 жыл бұрын
дякую за роз'яснення
@JONW-ob7id
@JONW-ob7id 2 жыл бұрын
Як завжди дуже обємно змістовно та вичерпано все розставили по місцях. Ви топовий урбаніст для мене ... На мою думки Ви та ваші відео міняють погляд на життя та побут людей. Хочу побажати вам натхнення та бажання змінювати світ на краще вашими діями. Задоволенням дивлюся ваші відео живу у одному з комплексів де ви робили огляд та повністю розділяю вашу думку. Веселого Нового Року. Дуже Вас поважаємо . Дружина буде вдячна якщо у наступному блозі передасте їй привіт(Зоряна) Ще раз дякую Вам за вашу діяльність від щирого серця. ...
@jupitercamp6995
@jupitercamp6995 3 жыл бұрын
Все по ділу! Дякую!)
@nadiiakhomanchuk1439
@nadiiakhomanchuk1439 3 жыл бұрын
дуже доступно і гарно пояснено про генплан! ідеальний лікбез для непрофесіоналів!
@mykhailo2529
@mykhailo2529 3 жыл бұрын
Дякую за гарний і змістовний контент!
@user-lv6io3jy3d
@user-lv6io3jy3d 3 жыл бұрын
Тема багатоповерхівок - то прямо болюча рана сучасних міст. Живу на лівому березі Києва, якраз поблизу тих біло-червоних ЖК, що Ви згадали. І тут взагалі нічого не будують, окрім цих багатоповерхівок. Вони повсюди.
@fc4673
@fc4673 3 жыл бұрын
Прекрасно , кому надоїсть міська суєта-простори навколишніх сіл ще великі, будувати можна кілька десятків років , чим Кияни більш активно і займаються . А ці щільні коробки , мурашники , вулики рано чи пізно багатьом проїдяться, і стоятиме лише питання вашої відваги - жити за містом , а інфраструктура з часом зробиться . А от щільність сусідів в Авалон на Чорновола,чи Семицвіті ,чи Вел.Британія ....нікуди не зникне , а ще більше стане проблемною . Тому вибір за майбутнім - котеджі,будиночки поряд з містом
@user-qe8ho2jl3p
@user-qe8ho2jl3p 3 жыл бұрын
Класне вичерпне відео, як завжди. Чітко і наочно з прикладами. Пане Юліан, з нового, одне з неправильних , на мою думку рішень, яке зараз хочуть зробити, це на щойно класно зробленій вулиці Шевченка, на тому новому квазікільці робити автостанцію🤦 або мийку. Кільце і будувалося для того, щоб розвантажити вулицю, а не впхати туди ще купу всього , що назад ту вулицю загрузить під зав'язку . Маленькі там зупинки , де крім жителів тих всіх новобудов, ще й усі жителі з яворівського напряму. Ні пройти неможливо буде , ні велосипедом проїхати. Тут ще зупинки не поставили, трамвай не їздить та не всі маршрутні таксі, а люди вже стоять собі на велосмугах та деякі паркуються на тротуарних доріжках. Хочеться там трохи спокою, якщо вже з'явилася нова дорожна лінія і додатковий шум ,додати б якогось громадського простору чи парку всередині того квазікільця. А не ас з усіма витікаючими наслідками чи мийку. Щоб і сенс створення того кільця втратився.
@oleksandrtatus2234
@oleksandrtatus2234 3 жыл бұрын
Чудове наповнення. Мед на вуха)
@biznorman
@biznorman 3 жыл бұрын
Пане Юліане, вартувало б додати таймлайни до відео, щоб можна було б переглянути зручніше, така опція є в youtube. дякую за корисну інформацію!
@user-pe6oi2ue6q
@user-pe6oi2ue6q 3 жыл бұрын
Підтримую на всі 100%
@sergijyfialkovskij9470
@sergijyfialkovskij9470 3 жыл бұрын
Хороший огляд, згоден з більшістю висновків, але все ж трохи тенденційний. Не хочеться багато дискутувати перед виборами, тому коротко про деякі спірні питання, відповіді на які Ви прекрасно знаєте. Щодо класифікації магістральних вулиць - для крупних міст, до яких відноситься Львів, діють категорії магістральних вулиць загальноміського значення безперервного і регульованого руху, а також районного значення. Існує таке поняття, як щільність магістральних вулиць, яка для Львова становить в середньому не менше 2,1 км Щодо транспортних розв’язок в різних рівнях - їхня необхідність прямо диктується навіть новим ДБН В.2.3-5:2018 (п. 6.1), не кажучи вже про діючі на момент розробки генплану. Сумарні інтенсивності транспортних потоків на під’їздах до перехресть більшості магістральних вулиць загальноміського значення на перспективу значно перевищують 6000 авт/год, які достатні для доцільності влаштування таких розв’язок. Такі картограми, розраховані в рамках «Стратегії міського транспортного руху» в 2009 р. за участі широко відомих німецьких компаній РТV та VCDB, лягли в основу транспортної схеми генплану. Ніяк не можна сказати, що це схалтурили місцеві генпланісти. Зрештою, ніяка Державна експертиза не погодила би генплан без відповідності вказаним показникам. А доцільність будівництва нових магістралей ми вже бачимо на Малоголосківській, і починаємо відчувати на Стрийській - Луганській - Володимира Великого, особливо після будівництва ІТ-парку і заселення «Національного», «Америки» та інших нових мікрорайонів.
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Про дбни зроблю окремий блог. Хто і як їх пише)) до вас в мене нема жодних претензій. Просто харить слухати декого з колег, які розуміючи все те саме - розказують що генплан нас спасе, будучи ще й членом містобудівної ради стільки років
@taraspelenio8259
@taraspelenio8259 3 жыл бұрын
Дуже класно розказуєте, але я так розумію від вас нічо не залежить. Просто гарно говорите.
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Від мене? Не більше, ніж від Вас.
@kozlovskyi
@kozlovskyi 3 жыл бұрын
@@CHAPLINSKYVLOG ну, ви ж не знаєте, скільки впливових людей може бути вашими підписниками...
@anastasiiailyjina4653
@anastasiiailyjina4653 3 жыл бұрын
Дуже дякую за інформативне та влучне відео! Дуже хочеться вірити, що більшість людей і перед усім архітекторів (особливо тих, хто на сьогоднішній день навчається) в різних куточках України розділяють Ваші погляди. Було б дуже файно, якщо розвиток громадянського транспорту в Україні розвивався як належно. А з ним і інфраструктура для велосипедистів та пішоходів, адже міста потрібно будувати для людей, а не для автомобілів. Було б добре бачити, якщо при плануванні доріг було б розділення між автомобілями та громадським транспортом, як це роблять в багатьох країнах Євросоюзу. Побільше таких відео! Щиро дякую :) P.S.: Вам би лекції проводити для студентів архітектури (не лише у Львові) 😊👍🏼
@user-hr7op4gd1v
@user-hr7op4gd1v 3 жыл бұрын
Супер
@taraspodvadtsiatnyk6141
@taraspodvadtsiatnyk6141 3 жыл бұрын
дуже правдиве і водночас демотивуюче відео. після такого хочеться помогти виконаню генплану та емігрувати
@ivanfedak4517
@ivanfedak4517 3 жыл бұрын
лайк... просто лайк...
@ihorko6529
@ihorko6529 3 жыл бұрын
Прикольна 🎸
@viEvans9777
@viEvans9777 3 жыл бұрын
Як завжди суперове відео. Дякую. P. S. пане Юліане, прошу, зіграйте якось на вашому басу. Було б цікаво почути.)
@NorovNazar
@NorovNazar 3 жыл бұрын
Гуляти Стрийською приємніше ніж Личаківською, бо тротуари знаходяться подалі від дороги, те ж саме із будинками, більше дерев та трави. Йдучи ж Личаківською відчуваю себе у камяній клітці: по один бік стіна бідинків, по інший відразу ж транспорт
@vitoldmysholov9401
@vitoldmysholov9401 3 жыл бұрын
Нажаль зараз всюди стає некомфортно. шум автомобілів і вихлопні гази вже на кожній вулиці і погуляти можна хіба в парку або за містом.
@user-kb3ky3dd6j
@user-kb3ky3dd6j 3 жыл бұрын
дуже цікаво та інформативно. дякую)) дуже цікаво почути Вашу думку про "реновацію", чи плануєте такий матеріал? дякую.
@Dmytro-S
@Dmytro-S 3 жыл бұрын
Досить адекватна позиція і логічна аргументація. Мені насправді подобається напрям в якому рухається Львів по ремонтах вулиць, звісно є питання по якості робіт і особливо по нових зелених насадженнях та доглядом за існуючими. Також часто новобудови є просто жахливими як з естетичної, так і з урбаністичної точки зору. Надіюсь що Львів не змінить курсу і стратегії ремонту та розвитку інфраструктури вулиць.
@StyleArsen
@StyleArsen 3 жыл бұрын
Підтримую! Думаю, урбаністика це про душевний стан людей, а не машин 🙂
@oleksa.8975
@oleksa.8975 3 жыл бұрын
вулиця з огидним парканом... це просто супер =) Які ваші думки щодо реконструкції моста Потона в Києві? Чи є шанс туди повернути трамвай?
@pl8197
@pl8197 3 жыл бұрын
Пане Юліан, є просте рішення, багато вулиць де з одностороннього руху можна зробити двосторонього. Достатньо поставити знаки заборони паркінгу і докупити евакуаторів як в Києві. Я весь час дзвоню на 102 щоб евакуювали автомобілі котрі запарковані і блокують рух Наприклад- правий поворот на винниченка з личаківської Далі площа різні, поворот на оперу і так далі. Клепарівська, замість того щоб зробити двостороній рух, влада поставила з однієї сторони платний паркінг!!!!!
@stone7768
@stone7768 3 жыл бұрын
За Сиховом в районі Зубри є земля розміром в 400 га..там би виділити всім новим ЖК - це був би повноцінний новий район з проспектами, парком, лікарнями, школами.
@sashalisik
@sashalisik 3 жыл бұрын
Дякую, дуже цікаве відео! Маю питання: а чи можливо (і чи варто) щось робити з такими вулицями як Хуторівка, Стрийська, Проспект Червоної Калини і т.д? Чи можемо ми якось зробити їх кращими?
@MaxSaveskul
@MaxSaveskul 3 жыл бұрын
👍👍👍
@user-ri2go3kh6d
@user-ri2go3kh6d 3 жыл бұрын
Бостон в США також розбирає розв‘язки і створює громадські простори, закопуючи дорогу під землю)))
@user-jz7jt4oz1k
@user-jz7jt4oz1k 3 жыл бұрын
То може, і у Львові Полтву викопати? І зробити в центрі променад?
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Це реально, тільки 1км такого проекту коштувати 25-30 млн євро
@user-jz7jt4oz1k
@user-jz7jt4oz1k 3 жыл бұрын
@@CHAPLINSKYVLOG , і купа істерик з приводу і без. )))
@Ivan-nm9yo
@Ivan-nm9yo 3 жыл бұрын
Було б непогано, Львову не вистачає своєї річки
@kozlovskyi
@kozlovskyi 3 жыл бұрын
@@CHAPLINSKYVLOG значить пора збирати гроші вже!
@alwnz3250
@alwnz3250 3 жыл бұрын
Цікавий приклад Позняків в Києві, що в кінці показані на відео. На мій погляд, якби в тому районі зробити якісне і продумане озеленення (витривалими до засухи високорослими деревами) кожного придатного клаптику, то було б в цілому навіть непогано для життя, імхо. А так, просто асфальтована пательня). Ну і погано, коли треба їхати на роботу в годину-пік) А от якби ж там зробили урбаністику до десяти поверхів, та ще й з розумним планом, то так, було б простіше дитя в школу доправити, і вдвічі-тричі дорожче житло. Бо це реально тре було б дві-три такі ж площі... а якщо зробити ще й урбаністику, як мріють урбаністи, поверхів до п'яти... без авто... ммм..... ох мрії ви мої мрії))) Ну і велосипед... це якийсь маразм, серйозно, і я не хочу нікого образити, але здається що люди в неадекваті, коли пишуть за велосипеди як повсякденний транспорт контексті якогось Києва. Я їздив в Києві з лівого на правий на щоденній основі, на роботу, фор фан. На велосипеді 25 км - це година, а так, щоб не приймати душ, це пів дня взагалі. Велосипед - це транспорт останньої милі і фану, а не міста, імхо. Може містечка, може малого міста, але не великого, імхо. І це якщо тобі здоров'я дозволяє. Я своє відкатав, більше не можу. А взагалі дивно казати, мовляв, подивіться - Київ з його дорогами в сраці, а ви кажете чом у Львові так не зробити... Дивно, бо Київ, це перш за все під 3 млн населення, плюс населення передмість, яке в відчутній частині теж орієнтоване на Київ. Тому не дивно, що більше доріг в більшому місті так само забиті, як менше доріг в меншому місті :) Плюс, у Києва є три вісі, що притягують до себе бізнес, і тому є деяка поляризація потоків вздовж цих конкретних вісей зі зростанням концентрації ближче до місць їх перетину :) Було б непогано показати приклади класних кейсів комплексного перетворення чи вдосконалення подібних Києву агломерацій, де взяли і розрулили так, що прям заздріть!) Якщо таке є, то розказати про ці приклади - нести просвіту в маси)) бо чим більше людей це будуть бачити, знати і розуміти, тим більше шансів, що в суспільстві з'явиться запит на подібні зміни. Хоча б в якійсь його частині, що цікавиться темою. А то якісь там урбаністичні оазиси на третину-половину мільйона жителів і п'ять-десять кілометрів в поперечнику по серед степу... ну це трохи не про подібне Києву, імхо.
@Ivan-nm9yo
@Ivan-nm9yo 3 жыл бұрын
Про велосипед - не всім треба на інший кінець міста їхати,можна їздити на метро і брати велосипед напрокат щоб вже від метро доїхати, це приємніше ніж їхати в жовтому сараї на колесах. Про агломерації - мені здається то шлях в нікуди. З розвитком технологій необхідність жити в великому місті щоб мати хорошу роботу буде зникати і кучкуватись по кілька мільйонів в одному місті вже не буде мати сенсу.
@alwnz3250
@alwnz3250 3 жыл бұрын
​@@Ivan-nm9yo На прокат... так, можна взяти... якесь одоробло на кшталт некст байка буде коштувати 30 гривень за 30 хвилин. Якраз спокуслива пропозиція для, наприклад, середньпересічної прцівниці якого супермаркета чи іншого магазину під 40-50 років :D. Це вже не кажучи про враження від них. Я кілька разів катав на них - зовсім не задоволений. Проте в будь-якому випдаку (і я і кажу про це), велосипед - це транспорт останньої милі або фана. Так само й самокат, наприклад. А говорити про нього як якийсь основний транспорт - це просто балакати про пусте. І в Києві, принаймні зараз, для більшості їхати на роботу чи в справах - це таки через пів міста щонайменше. І метро є далеко не скрізь, де є кияни)) от і купують в тому числі і розвалюхи, щоб їздити ними бо так, в маршрутках жах. Ну а світ, в якому хоча б половина українців міст буде працювати віддалено - це не близький нам світ, імхо :) Та навіть серед тих (спостереження за колегами), хто може, не всі хочуть. У мене на роботі, половина не хоче :) І ще десь третина тих, хто залишився, хоче їздити в офіс час від часу. Мені чомусь здається, що треба якась зовсім нереальна мережа суспільного транспорту відповідної якості, щоб спокусити урбанізоване населення не витрачати кошти на власне авто. Ну і ще мабуть допомагати (через освіту?) усвідомлювати якісь банальні речі, на кшталт, що тобі авто насправді дуже рідко треба...
@yura1717
@yura1717 3 жыл бұрын
👍
@yanivgames
@yanivgames 3 жыл бұрын
бідність нас рятує
@vitaliilikhytskiy7774
@vitaliilikhytskiy7774 3 жыл бұрын
На щастя ми були бідні)
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
На щастя ми не мали можливості наробити дурниць через брак грошей, так і є
@user-qs2sz2lg2t
@user-qs2sz2lg2t 3 жыл бұрын
Дякую за дуже інформативне відео Дуже ,як корінного жителя вул,Ялівець, цікавить інформація про територію колишнього 28 АВТОРЕМОНТНОГО заводу Інформація,дуже неоднозначна.
@user-qd5fl2do3y
@user-qd5fl2do3y 3 жыл бұрын
Мій також? Я ж у Чернівцях живу!
@rapvoznya
@rapvoznya 3 жыл бұрын
🔥🔥🔥
@Yeslyk
@Yeslyk 3 жыл бұрын
скажіть будь-ласка, блог про Тернопіль планується?
@katemartem
@katemartem 3 жыл бұрын
колись ми з подругою поїхали на деміївський ринок в києві. вийшли з метро біля бібліотеки і... заблукали. ми півгодини (я не перебільшую, дійсно півгодини) блукали тим величезним підземним переходом, багато разів виходили кудись не туди поки нарешті якось вийшли до ринку. ми були у відчаї, це був кошмар. ти черговий раз виходиш з підземного переходу, бачиш ринок, а дійти до нього не можеш - бо розв'язка і машини мчать 60-100 км на годину
@kozlovskyi
@kozlovskyi 3 жыл бұрын
Дуже круті відео у вас... Треба якийсь ТВ канал із нормальними блогами... Щоб старі бабки також дивились
@romansmorgun6249
@romansmorgun6249 3 жыл бұрын
Черговий день -черговий блог, автор як завжди на ВИСОТІ! А проблема генплану, як на мене в тому що творити подібні речі мають професіонали!!! а не політики 🤬 що «вульгаризують» місто під себе. А назва зачіпила... особливо коли живеш в мікрорайоні «Ваш Дім» 🤪
@fabi4353
@fabi4353 3 жыл бұрын
Хотілося б почути про генплан розвитку міста львова з дотриманням урбаністичнах санітарних норм, (в новобудовах) , маю на увазі відстань між будинками , ширина вулиць, парки , дитсадки, школи , і це малоби бути догмою , яку просто неможливо порушити , а реально забудова ведеться , будинок на будинкові , вулиці вузькі , без паркінгів і т.д. і т.п. У Львові повна анархія в овобудовах . Проекти самих будинків, бажали б бути кращими , особливо з дотриманням санітарних норм , на будинки . Я зустрічав будинки /2020 рік/ без сушилок , для білизни , без підсобних приміщень , Я веду до того , що міська архітектура все це погоджує .
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Міська архітектура не має повноважень погоджувати проекти, читайте закони
@kyrkolom
@kyrkolom 3 жыл бұрын
Маленьке уточнення по аеропорту. Контрольована зона не 15км, а 5км , і не в радіусі, а на глісадах смух. Тому площа Ринок не є приаеропортовою зоною. А сама приаеропортова зона в зв'язку з подовженням смуги на 500метрів - власне і збільшилась на 500м, бо і до того на глісадах були обмеження.
@VitaliyKulyk
@VitaliyKulyk 3 жыл бұрын
все дуже грамотно і чітко. Але як завжди мусили встиснути свою субєктивну і доволі сумнівну думку. Я живу на сихові 5 років, до того жив на топольній. Я люблю широку вулицю, хай з двома, хай би і з трьома полосами в одну сторону, і гуляти там люблю, якщо там є тротуар зручний, і засаджено це все вздовж деревами.
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
А в чому моя думка суперечить вашій?
@VitaliyKulyk
@VitaliyKulyk 3 жыл бұрын
@@CHAPLINSKYVLOG вона не суперечить. Ви просто на 90% ведете доволі обєктивний блог. Кожен випуск це факти, аргументи і структурована подача. А потім так раз, і під шумок навязуєте що "проспект калини це уродська вулиця.". Це авторська субєктивна думка. Канал ваш, і ваше право. Але воно вибивається з загальної концепції усіх відео, де ви даєте обєктивні оцінки і судження на підставі аргументів які релевантні вашим професійним навикам.
@chillid.chocolate4277
@chillid.chocolate4277 3 жыл бұрын
Такі треба того Юліана вкрасти зі Львова і проштовхнути на мера Києва, бо такий розум та погляди однозначно мають бути у столиці!) Скільки можна - то Льоня-космос та його молода команда яка шось робе, то "сегодня не все могут в завтрашний день смотреть...". Хочу глянути в затрашній день та побачити космічний Київ, бо є стійке враження, що Юліан годен то зробити!
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Юліана завалять через тиждень)))
@chillid.chocolate4277
@chillid.chocolate4277 3 жыл бұрын
@@CHAPLINSKYVLOG Ххахаха)))))))))) до сліз)))
@rolyanos3242
@rolyanos3242 3 жыл бұрын
Доречі наявність Епіцентру і ринку торпедо справді роблять срач на кільці. Не думаю, що квазі кільце допоможе
@wpcity-pm2wk
@wpcity-pm2wk 3 жыл бұрын
Ага, там треба переносити те торпедо кудись, але куди незнаю
@Bohdanchyk
@Bohdanchyk 3 жыл бұрын
Платне паркування біля епіцентру це питання вирішить (безплатне тільки для покупців епіцентру)
@rolyanos3242
@rolyanos3242 3 жыл бұрын
Bohdanchyk 1990 не вирішить, буде стихійне паркування біля дороги, цей талант не пропити
@user-uo4qi3ip8n
@user-uo4qi3ip8n 3 жыл бұрын
Допоможе, якщо допогу провести через епіцентр
@bogdans.323
@bogdans.323 2 жыл бұрын
Ковель ген план - вічний, однаковий, норм))
@faust2800
@faust2800 3 жыл бұрын
Живу біля Львова у с. Зимна Вода, раніше жив на Левандівці так є проблема не тільки з роботою але й з відпочинком. У Зимній воді жодних розваг чи місць відпочинку те саме у спальних районах Львова. За 40 років Львів вже приївся і нема бажання гуляти вулицями чи парками, ходити по торговим центрам чи сидіти у кав'ярні. Хочеться щоб в кожному районі були місця для відпочинку, а не тільки церкви, дитячі майданчики та магазини.
@pl8197
@pl8197 3 жыл бұрын
Так само кільцева дорога у місті мільйоннику односмугова .Десь не десь є розгалуження на дві смуги, але це всього навсього частково!!!
@user-gx6rc9ug3v
@user-gx6rc9ug3v 3 жыл бұрын
ХЕЛП!!! Доброго дня. Куди звертатися, якщо львівський забудовник ("КарпатБУД") згідно з усіма документами здав будинок на Круглій 5 більше року тому, а комунікації так і не підключили. Ремонти зроблені, наближаються морози (Ви розумієте...). Додаткову оплату за підключення комунікацій з НАС взяли, а нам дирку від бублика!!! Я так розумію, що без згоди міста це було б неможливо!!!
@lesia_hr7053
@lesia_hr7053 3 жыл бұрын
Цікаво було послухати Вас!
@liliya5691
@liliya5691 3 жыл бұрын
Перша причина- корупція.За взятки будують хто де хоче і що хоче.
@OleksaShkliar
@OleksaShkliar 3 жыл бұрын
Чи є можливість у міських рад впроваджувати концепції інтегрованого розвитку без (або без їх дотримання) генеральних планів?
@shadowbehindyou6967
@shadowbehindyou6967 3 жыл бұрын
Можливо наступне відео зробити на теми " як краще реалізувати Львів, які є приклади в світі які б підійшли нам, топ 10 проблем Львова".І маю ще питання на рахунок високого замку.Є якісь міфічні шанси що він там появиться? Бо вже надоїло пояснювати друзям які приїжають у гості що замку там немає)
@nazard1284
@nazard1284 3 жыл бұрын
Цікаво а коли буде нове відео про радянську забудову Львову ?
@pavlodragobetskyi5745
@pavlodragobetskyi5745 3 жыл бұрын
у Харкові генплан на ділянці Новгородська->Рязанська/Авіаційна->Новгородська містив потрібну ідею розширення хордового ходу від проспекту Науки до Сумської і далі на Весніна під ЛЕП. Цікаво було спостерігати, як підчас реконструкції ЦПКіВ через місцеві "кушнарьовсько-регіональні" "ЗМІ" нав'язували думку, що дорога через північну частину лісопарку до заводу ФЕД і є потрібне для розвитку міста втілення генплану. Наскільки я знаю, і досі нема маршрутного транспорту з хоча б 12-метровими автобусами/тролейбусами, що б пов'язував околиці Саржиного Яру з Пушкінською не через проспект Незалежності. Тобто всі генплани дуже зручно витягувати перед виборами для накидів. Навіть якщо муніципалітет більш-менш дотримується адекватної концепції інтегрованого розвитку.
@comandoslviv
@comandoslviv 3 жыл бұрын
Треб будувати міста по скраму :)
@sasha-0
@sasha-0 3 жыл бұрын
Ні в якому разі не підтримую будівництво розв'язок. Але Київські розв'язки стоять в корках на 50% через абсолютно ідіотську конструкцію і відсутність смуг розгону і тупе впирання одних смуг в інші. Ніде в світі так не роблять.
@user-qc8kg9cz4t
@user-qc8kg9cz4t 3 жыл бұрын
Як на мене, велика проблема полягає в тому, що майже неможливо добратись з одної частини міста до іншої оминаючи центр. Дуже багато транспортних потоків ідуть через центр, навіть якщо їм не потрібно заїжджати в центр, а треба просто добратись в іншу частину міста. Тому потрібно зробити можливість об'їжджати центр. Тому ідея таких "кілець", як на 21:38 виглядає цілком логічною
@dellydelly2045
@dellydelly2045 3 жыл бұрын
Живу в Шэньчжэне Китай. Проблем с магистралями по 8-14 полос и съездами с них нет(1-2 полосы в каждую сторону сделаны для автобусов). Чтобы не было проблем с транспортом нужно делать нормальную инфраструктуру: это жилье, работа, школа/садик недалеко друг от друга. Вас не возьмут в садик если вы живете далеко от него(вернее сначала возьмут всех тех кто вблизи,а потом проведут лотерею среди оставшихся). С работой тоже во Львове люди не понимают что проще арендовать жилье рядом чем плюс 1-2часа тратить на транспорт. Ну и делайте нормальный транспорт, а не в который не возможно зайти с коляской(да и самому), нет кондиционеров, при этом цена такая-же как и в городе который входит в двадцатку самых дорогих. Еще хорошо разгрузило транспорт заход проката велосипедов по типу Mobike, блокиратор стоит на самом велосипеде, оставлять можно в любом месте, смотришь на мобильном где есть в наличии.
@Ivan-nm9yo
@Ivan-nm9yo 3 жыл бұрын
Ви пропонуєте жити ближче до роботи - а як бути в ситуації коли чоловік і жінка працюють в різних частинах міста? А якщо ще дитина вчиться в універі ще в іншому районі?
@omukhin
@omukhin 3 жыл бұрын
@@Ivan-nm9yo живіть у центрі міста) Але насправді в мене ніколи не було таких проблем, Львів не таке велике місто і пішки можу подолати дистанцію від південного до форуму за 50 хвилин, що непогано, зранку з усіма корками колеги по роботі іноді витрачають стільки ж часу для подолання цієї дистанції)
@Ivan-nm9yo
@Ivan-nm9yo 3 жыл бұрын
@@omukhin у Львові в центрі квартири або дорогі або з такими інтер'єрами що просто жах
@_FireHeart
@_FireHeart 3 жыл бұрын
18:03 стосовно знищення історичних будинків... Наприклад у Кличка з цим проблем не було-б. Ось нещодавно знесли двоповерхову кам’яницю на вулиці Саксаганського у Києві kzbin.info/www/bejne/eZDCe55jgKmSnqs Але зважаючи на опитування, нарÌд знову обере боксера.
@vitaliyvitaliy5394
@vitaliyvitaliy5394 3 жыл бұрын
У цього боксера вибиті мізки. Тому він є чиімось політичним проектом.
@_FireHeart
@_FireHeart 3 жыл бұрын
@@vitaliyvitaliy5394 й нажаль цього відбитого продовжують обирати мером... _:-/_
@ArchonLicht
@ArchonLicht 3 жыл бұрын
Але як розрахувати правильний баланс між автомобільним рухом і пішохідним? Можна впадати в крайнощі і малювати проспекти, де з одного боку все віддано автомобілям, а пішоходи витіснені на надземні переходи (як на одному з утопічних зображень, наведених на відео), а з іншого боку маєм суто пішоходне "мальовниче село" де навіть підвіз товарів у магазини не можливий інакше як на кравчучці. Чи є якісь математичні, аналітичні підходи до розрахунку балансу між пішохідним та іншими типами руху? На основі яких критеріїв це могло б відбуватись? Зрозуміло що з одного боку збільшення автоінфраструктури завжди провокує збільшення кількості авто - але цей процес має також і переваги (певне зростання мобільності населення, ігнорування якого власне "зіштовхує лобами" людей яких урбаністи називають "автомобілістами" з власне цими урбаністами, та згадане у самому відео пожвавлення економіки/індустрії через розвиток скажімо так "авто-бізнесу" - яке хіба не відповідає дійсності?), не тільки очевидні недоліки. Хоча звичайно після тривалого періоду радянського підходу і ставки на авто вцілому час вже підбити підсумки і чітко окреслити всі недоліки, бо багато з них виявляються для широких мас ще не такими очевидними. Але звичайно що тут же постає питання альтернатив, стану громадського транспорту, питання того ж нещасного "електронного квитка" і подібних hype-ових речей, про які є багато років розмов і мало результатів. Т.п.
@user-gc2bs9sq3w
@user-gc2bs9sq3w 3 жыл бұрын
Чи Вам відомо чому зупинились роботи по організації руху біля "БОМБИ", в чім там справа?
@podcast-pro-profesii
@podcast-pro-profesii 3 жыл бұрын
Було б добре якби кожен учасник варта 1 повинен був переглянути це відео перед кожним своїм коментом на фб)
@user-ty5nq1jl3f
@user-ty5nq1jl3f 3 жыл бұрын
В нас із ген.планом дурдом, від міри - то є пережиток і відрижка совку. Ген.план може бути історико-архітектурних об*єктів, важливих артерій для міста, котрі теж в майбутньому логічно, що матимуть розвиток. Це все рівно, що робити бізнес-план на початку справи і при її розвитку рухатися за старим бізнес-планом, коли ще не був узятий і погашений перший кредит. Ген.план має розвиватися разом із містом, але логічно, естетично й практично, а не як Київ. Київ недобитий з радянських часів, як і його ген.план..
@AfganUA
@AfganUA 3 жыл бұрын
Підкажіть будь ласка відповідь на таке питання: Як так відбувається що Львів останні 5 років входить в 3-ку найбільш розбудовуваних міст України, в новобудовах весь час хтось живе, але кількість населення Львова не змінюється?
@Mike-ukr
@Mike-ukr 2 жыл бұрын
люди з маленьких радянських квартир їдуть в сучасні + сім'ї розселяються в кілька квартир + житло купують як інвестицію
@AfganUA
@AfganUA 2 жыл бұрын
@@Mike-ukr тобто або старі радянські лишаються пусті або нові як інвестиції стоять пусті?
@Mike-ukr
@Mike-ukr 2 жыл бұрын
@@AfganUA більше радянські, у новобудовах орендують багато
@AfganUA
@AfganUA 2 жыл бұрын
@@Mike-ukr а хто орендує? Той хто мав квартиру в старому будинку просто виїзжає з неї і живе новобудові платячи оренду?
@Mike-ukr
@Mike-ukr 2 жыл бұрын
@@AfganUA ті хто не хочуть з батьками жити разом Взагалі поки нема нового перепису нічого точно сказати не можна
@fiftyprocent5357
@fiftyprocent5357 3 жыл бұрын
Пане Юліане, дякую за відео, завжди з цікавістю їх переглядаю. Нарешті мені стало зрозуміло Ваше бачення "розвитку" міста, і звідки ростуть ноги того пекла під назвою "сучасний Львів"! Ви розповідаєте про червоні лінії і "совєти", тоді розкажіть про сотні мурашників збудованих за останні 3-4 роки! Розкажіть про забудову Під Дубом, кільця Кульпарківська-Виговського-В.Великого, Щирецької, Чорновола, Пасічної Баштанної, я можу довго перелічувати... Чи це не ви погоджуєте МБУ? Дороги! Що з дорогами? Я ще не чув такої дичі, що кількість машин збільшується від розширення доріг! То по Вашому, якщо машина стоїть в корку, вона не споживає палива??? А в півтора рази більше не хочете? І цим всім ми дихаємо! Світлофори! Вони усюди, де треба і де ні. Левандівська-Шевченка - чудова ідея зробити квазі-кільце, але і тут баняк дьогтя - замість одного світлофора впаяли два, ще й маршрутку пустили на зустріч! А кількість смуг? це ж артерія міста!!! Населення Львова: я живу тут понад сорок років, 800тис. це статистика 1989року, тоді розкажіть для кого збудовані ті сотні мурашників? А люди які щодня приїздять на роботу з Брюхович, Рудно, З.Води, Оброшино, Суховолі, Чишок, Солонки, Липник і т.д і т.п, а студенти, а любі гості міста - та тут вже давно за лям! Щодо Європейських міст - якщо ви звернули увагу на той самий Берлін або Париж, то там автобани проходять через усе місто + підземні багатосмугові шоссе. А чим в нас закінчується Кульпарківська-Антоновича? Певно телепортаційним мостом? Як і решта артерій міста. Парковки. Чому досі поруч з центром міста немає жодної багаторівневої автопарковки? Бо не буде фінансового зиску? Визнаю, що за останні роки у Львові зроблено дуже-дуже багато усього: дороги, тротуари, спорт майданчики, тощо, але сполучення і розв'язки це просто жахіття! Це те, через що хочеться тікати з цього міста... Пересадити всіх на ровери? Ми ж не в Шанхаї живемо. Громадський транспорт - де він??? Оті консервні банки??? Графік руху яких зворотньопропорційний їх наповненню... Зрозумійте правильно, місто росте, в кожній родині по 1-2 автівці, і боротись з цім, це все одно що при діареї затикати отвір кляпом. Дивний підхід до вирішення існуючої проблеми. Або ж це свідомі дії! Тоді громаді міста варто задуматись над цією блокадою.
@CHAPLINSKYVLOG
@CHAPLINSKYVLOG 3 жыл бұрын
Запишу відповідь на ваш розлогий комент. Дякую, що стільки часу і розуму доклали .
@MrDmytr0
@MrDmytr0 3 жыл бұрын
Так багато сказано про те, чому не слід будувати великі дороги, і так мало про громадський транспорт, який компенсуватиме приватні авто. Подивіться, як Варламов топить за правильний громадський транспорт.
@Ivan-nm9yo
@Ivan-nm9yo 3 жыл бұрын
Транспорт це добре але яка користь від нього коли 5-6 трамваїв стоять в один ряд в пробці тому що пів міста їде на сихів?
@MrDmytr0
@MrDmytr0 3 жыл бұрын
@@Ivan-nm9yo Як раз за рахунок обмеження індивідуального транспорту і за рахунок модернізації громадського - зменшується кількість корків.
@Ivan-nm9yo
@Ivan-nm9yo 3 жыл бұрын
@@MrDmytr0 тоді по деяким вулицям треба взагалі заборонити рух автомобілів бо вони там трамваям не дають проїхати. А ще зі старими трамваями є проблема що вони ламаються і всі інші не можуть проїхати, бо колія то одна
Як тактичний урбанізм змінює міста
37:07
CHAPLINSKY VLOG
Рет қаралды 19 М.
Чому капітальний ремонт вулиць - це зло
25:35
TRY NOT TO LAUGH 😂
00:56
Feinxy
Рет қаралды 13 МЛН
I Built a Shelter House For myself and Сat🐱📦🏠
00:35
TooTool
Рет қаралды 33 МЛН
🍕Пиццерия FNAF в реальной жизни #shorts
00:41
Розбудова Львова за Хрущова
23:21
CHAPLINSKY VLOG
Рет қаралды 37 М.
Львів - це вже Європа? | Погляд з Австрії
33:52
Модернізм Ужгорода | Реставруємо віллу
15:06
Медична клініка УКУ в Krystal PLAZA у Львові
31:37