Bardzo podobało mi się na jednej rozmowie -Pracował Pan na kontroli jakości, robił Pan raporty pomiarowe? -Tak, na skanerze, ręczne oraz z maszyny CCM -W takim razie, do 3-ciego czy 2-giego miejsca po przecinku? -Nie no, jak nie trzeba to do 2-giego! -Aaaah!! Praktyk! :D
@KT_Bartek8 ай бұрын
Trafiłem na ten film kilka lat temu, dał mi wtedy wiele ciekawych informacji 🙂 Osobiście też nagrałem film na którym pokazuję na rzeczywistym przykładzie jak wygląda konstruowanie pewnego zespołu od pierwszych szkiców po wykonanie na warsztacie. Zainteresowanych zapraszam do oglądania 🙂
@piogrzes3082 Жыл бұрын
Wow, Paul, you haven't changed a bit. Can I be a builder?
@4kvidmusichannel4 жыл бұрын
Witam, zgodzę się z tym co mówisz w filmie, aczkolwiek pracodawca bierze pod uwagę również wykształcenie. Zazwyczaj kandydat na takie stanowisko powinien mieć wykształcenie wyższe techniczne np. mechanika i budowa maszyn lub pokrewne ... Dobrze by było mieć podstawową wiedzę na temat wytrzymałości materiałów oraz wykazać się bardzo dobrą znajomością rysunku technicznego.
@pawel_woloszyn4 жыл бұрын
Jeśli przyjdzie polonista i odpowie na wszystkie pytania pracodawcy i pokaże, że stworzył to i tamto, to nie obchodzą go studia. Jeszcze jak weźmie ze sobą laptopa i narysuje np. rzecz którą mu pracodawca da do ręki. Pracodawca szuka konstruktora nie uczelni.
@marcinrokita6503 Жыл бұрын
Najlepiej inżynier mechanik, który na prawdę nauczył się tego, czego na studiach uczą. Im więcej, tym lepiej. No i potrafiący tej wiedzy używać. Potem przy projektach urządzeń, gdzie są również inne parametry niż kształt potrzebne jest, żeby potrafił obliczyć, czy konstrukcja wytrzyma, czy będzie miała odpowiednie parametry (moc, wydajność, itp.), czy będzie bezpieczna, itp. Celem jest, żeby urządzenie zadziałało najlepiej za pierwszym razem. Wszelkie poprawki to strata czasu i koszty. Czasem się nie uda, ale po to inżynier ma wiedzę, żeby tych poprawek było jak najmniej. Sama umiejętność rysowania klocków w komputerze to trochę mało.
@Mariuszzz984 жыл бұрын
Witam, mam kilka pytań: 1. Czy warto mieć konto z różnymi modelami np. na GrabCAD i potem umieścić link do profilu w swoim CV? Pracodawcy zwracają na to uwagę? 2. Jak osoba z małym doświadczeniem (mniej niż rok) może w procesie rekrutacji przebić się przez innych kandydatów którzy mają przynajmniej kilka lat doświadczenia? Czy w takiej sytuacji najlepiej jest odbywać staże aby mieć przynajmniej 1-2 lata doświadczenia, bo inaczej jest ciężko się załapać na stanowisko?
@pawel_woloszyn4 жыл бұрын
Pracodawca nie ma na nic czasu. Na pewno nigdzie nie będzie szukał po necie ani klikał. Weźmie tylko to co ma na tacy od razu. Wydrukować i wpiąć do SV, przykładowe projekty 3D i 2D. Rozmowa osobiście, żadne wysyłanie podań, jeśli to tylko możliwe. Cały proces może trwać u pracodawcy nawet 1 rok i więcej. Więc po roku jak sobie pracodawca pomyśli, że chce kogoś zatrudnić to nie będzie szukał wśród 3000 maili, tylko weźmie SV z szuflady, i to które będzie ładniejsze to zadzwoni, by się spotkać. Bo zapomni z kim między czasie rozmawiał i o czym...
@matt50744 жыл бұрын
@@pawel_woloszyn linkowałem swojego grabcada w cv i kilka razy wspominali o tym na rozmowach, ale to w przypadku gdy za rekrutacje odpowiada HR ;)
@matt50744 жыл бұрын
1. Co myślisz o zamieszczaniu portfolio w pliku pdf z cv? Ja umieściłem zdjęcia przedmiotów które zamodelowałem między innymi 'reverse engineering', możesz zobaczyć na moim kanale ;) 2. Jak pracodawcy patrzą na doświadczenie na maszynach? Pracowałem po studiach inżynierskich na CNC, ale przyznam że wirtuozem nie jestem, po prostu co nieco liznąłem tematu i wiem jak posługiwać się przyrządami pomiarowymi 3. Mógłbyś podrzucić jeszcze parę pytań może się kiedyś przydać hehe
@pawel_woloszyn4 жыл бұрын
Pewnie, że pdf z foto to dobry pomysł, też tak robiłem :). Każde doświadczenie, byle nie za granicą to dobry powód by się nim pochwalić. I pozytywnie zadziałać na pracodawcę.
@ciastek1664 жыл бұрын
@@pawel_woloszyn Dlaczego doświadczenie zagraniczne jest traktowane negatywnie?
@doiladd91152 жыл бұрын
Jak ktoś zna programy Invertor, AutoCAD, solidworks i swobodnie się po nich porusza, zna dobrze rysunek techniczny i ma obycie na warsztacie czego wielu konstruktorom brakuje bo pracował jako spawacz/ślusarz to może zostać zatrudniony jako konstruktor nie mając studiów?
@pawel_woloszyn2 жыл бұрын
Pewnie, że tak.
@loczaczix3 жыл бұрын
Czy uważasz że da się dostać pracę jako konstruktor bez ukończenia studiów kierunkowych? Dodam że konstruowanie jest moją pasją.
@pawel_woloszyn3 жыл бұрын
Moim zdaniem jak najbardziej, teraz każdy pracodawca szuka konstruktora. I najważniejszą sprawą jest by coś sensownego wymyślił i narysował to łatwo w programie 3d i dał rysunki 2D do produkcji. Papiery nie mają znaczenia jeśli to ktoś potrafi robić.
@andrzejzawada61722 жыл бұрын
Szanowny Panie. W czasach kiedy ja pracowałem, 40,30,20 lat temu konstruktorami w połowie byli inżynierowie i w połowie absolwenci technikum o specjalności budowa maszyn lub technologia budowy maszyn, lub specjaliści od eksploatacji maszyn. Ale to byli technicy którzy byli ambitni, dorównywali inżynierom i często byli nawet lepsi w swojej pracy. Podstawą było ciągłe uczenie się i ambicje. Z własnego doświadczenia wiem, ze byli doskonali. Znałem techników którzy byli na stanowiskach Głównego Konstruktora lub kierownika pracowni projektowej, lub kierownikami działu oprzyrządowania lub działów budowy i badań prototypów. Ale kiedyś nawet w technikum zdobywało się rzetelną wiedzę i praktykę do pracy na stanowiskach technicznych.
@bmind232 жыл бұрын
Czy da radę wykonać fi120H7 wytaczakiem?
@pawel_woloszyn2 жыл бұрын
Na pewno, od tego jest wytaczak, by właśnie takie dokładne wymiary uzyskiwać.
@Upsilon20074 жыл бұрын
Ale to rozmowa o pracę dla technologa czy konstruktora?
@pawel_woloszyn4 жыл бұрын
Konstruktor, który nie jest technologiem nic nie zakonstruuje, musi rysować tak by dało się to wykonać, podczas konstruowania rysuje się mając na uwadze sposób wykonania. Rozwinę to w filmiku, gdyż to podstawowy błąd popełniany, przez młodych jaki i doświadczonych konstruktorów.