Codzienne wyrażenia w języku polskim i słowackim

  Рет қаралды 17,792

Ania LanguaJet

Ania LanguaJet

3 жыл бұрын

Słownictwo dnia codziennego. Kilka przydatnych zwrotów, które możemy wykorzystać będąc na Słowacji. Nie musimy znać biegle języka, żeby używać najczęstszych wyrażeń.

Пікірлер: 112
@truckslovakia
@truckslovakia 3 жыл бұрын
Siemanderko ze Slowacji🙋‍♂️ calkiem nie zle ci idze👍 pozdro do Polski🇸🇰🇵🇱🤝
@jurajkunak9915
@jurajkunak9915 3 жыл бұрын
Keď som bol pred pár rokmi v Krakove, veľmi často som používal slovo smacznego. Jedávali sme v reštauráciách v meste aj v hoteli kde sme boli ubytovaní a ja som bol poľským jedlom úplne nadšený. Netušil som, že poľská kuchyňa ja taká vynikajúca. Výborne varíte. Veľmi príjemné prekvapenie pre mňa. :) Inak Krakov je nádherné mesto.
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Pozdravujem srdečne :)
@piorab
@piorab 3 жыл бұрын
Pozyvame Vás znova do Krakova :)
@michaelnovis7784
@michaelnovis7784 3 жыл бұрын
@@piorab Pravda Krakow je velmi krasne mesto.Krakow je historicke ale aj velmi moderne svetove mesto.Nadherne mesto.🙂😎👌👍
@kj4923
@kj4923 3 ай бұрын
Uwarzyłem kiedyś bigos i dałem do posmakowania moim przyjaciołom ze środkowej Słowacji. Byli zachwyceni. Niby coś normalnego, kapustę się u nich jada bardzo różnie przygotowywaną ale czegoś takiego NIGDY nie widzieli i nie smakowali. Bardzo im podpasowało i wyjechali z postanowieniem założenia na Słowacji polskiej restauracji 😂🤣.
@Today2305
@Today2305 3 жыл бұрын
Twoje gesty, piękna wymowa języka słowackiego uśmiech itd , powoduje to że raz jesteś słowaczką a zaraz polką . Ciekaw jestem jak na słowacji postrzegają cię na co dzień .... fajnie to wygląda i fajnie się tego słucha . pozdrawiam - pozdravujem
@pavolbodnar
@pavolbodnar 3 жыл бұрын
Ďakujem za ďalšiu bardzo ciekawu lekciu poľštiny a slovenčiny, Anna!
@agnieszkasurowka4657
@agnieszkasurowka4657 3 жыл бұрын
Ale mnie ucieszyło to powiadomienie. :)Zawsze z niecierpliwością czekam na serię z językiem słowackim.
@boryskowalski0016
@boryskowalski0016 3 жыл бұрын
Ja też
@marekthor7042
@marekthor7042 3 жыл бұрын
My zo Slovenska tiež. Podoba mi sie Polska :).
@rigormortis7621
@rigormortis7621 Жыл бұрын
Cześć! Jestem Słowakiem i pierwszego lutego, w zeszłym roku naczałem uczyć się języka polskiego, myśle że to bardzo trudny język ale piękny i romantyczny, chciałbym dobrze mówić po polsku bo chcę wyjechać na urlop do Krakowa, nawet moja siostra ma okazje studiować w Warszawie więc i ona uczy się języka polskiego i muszę powiedzieć że ona mówi dużo liepiej niż ja! Życzę ci zdrowia, i powodzenia ale głównie miłośći. ❤
@adamlisiecki6119
@adamlisiecki6119 4 ай бұрын
Rozmawiałem kiedyś ze Słowaczką. Ona mówiła po słowacku, ja po polsku i rozumieliśmy się. Oczywiście nie wszystkie słowa rozumieliśmy ale nie potrzebowaliśmy tłumacza. To było bardzo miłe i ciekawe doświadczenie.
@kj4923
@kj4923 3 ай бұрын
No z tą trudnością to kapkę przesadziłeś 😂. W swojej wypowiedzi nie zrobiłeś prawie żadnego błędu a pewnie dzisiaj to już śmigasz lepiej niż nie jeden Polak. Pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
@rigormortis7621
@rigormortis7621 3 ай бұрын
Dziękuję bardzo, życzę panu zdrowie i powodzenia do novego roku. 🎉🎉🎉
@arkadiuszrzymyszkiewicz4301
@arkadiuszrzymyszkiewicz4301 3 жыл бұрын
Przez przypadek znalazłem się na tym kanale.... Boże! Mieć tylko promil tego talentu i chęci, jaki ma prześliczna Pani Ania i też władałbym językami jak poliglota. A ja niestety leń jestem😔. Dziękuję za ten motywujący filmik. Duuużo zdrówka życzę i dalszych sukcesów!
@adampodolak2420
@adampodolak2420 3 жыл бұрын
Ania, pochádzam z, nie pohádzam z. Inak super! Naraže! :-)
@Mr_Pilot
@Mr_Pilot 3 жыл бұрын
To je veľmi zaujímavé :) Pozdrawiam! :)
@telewlzor
@telewlzor 3 жыл бұрын
jesteś niesamowita
@miki38163
@miki38163 2 жыл бұрын
I ładna
@MisanCuber
@MisanCuber 3 жыл бұрын
Je zajímavé, že vaše slovo "mieszkam" (bydlím) znamená ve slovenštině "mám zpoždění". :D
@marekgoga7300
@marekgoga7300 3 жыл бұрын
Ahoj Ania, máš veľmi milú Slovenčinu, krásne sa to počúva ;) len drobná poznámka k výslovnosti cca v 5:03 - nie "môžeme si týkať?" ale malo by sa to vyslovovať krátko "môžeme si tykať?" Hello Ania, your Slovak sounds really nice ;) just a cosmetic comment to your pronunciation in 5:03 - we are not speaking "môžeme si týkať?" but correct is "môžeme si tykať?" (accent on "y" should be short) :) Môžeš vysvetliť rozdiel nabudúce. "tykať si" a "týkať sa" :) You can explain the difference between "tykať si" a "týkať sa" in the next video ;) Inak veľmi príjemné krátke lekcie, ďakujem :) Your short lessons are great, thank you ;) Pozdravujem zo Slovenska :)
@mateusz4782
@mateusz4782 3 жыл бұрын
Super, że wrzuciłaś materiał o języku słowackim :) miło się oglądało, pozdrawiam!
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Ja również pozdrawiam :) Do następnego! ^^
@demkolem7594
@demkolem7594 3 жыл бұрын
Ahoj... Super kanal. Super odcinek. Super Ty.
@igor.secansky
@igor.secansky 3 жыл бұрын
To je zaujímavé, že Ó sa číta ako krátke U. :) Voľakedy sme sa aj na Slovensku zdravili: česť. (a síce: česť práci) :)
@Robertoslaw.Iksinski
@Robertoslaw.Iksinski 3 жыл бұрын
Polske "Ó" to nie je dlhé "O", pretože v polštine "Ó" je to v podstate ekvivalent slovenského Ô a českého "Ů", a dokonca aj jeho davná výslovnosť v staropolštine až do okolo 16. storočia bola rovnaká ako v súčasnej slovenčine a češtine ;)
@igor.secansky
@igor.secansky 3 жыл бұрын
@@Robertoslaw.Iksinski Vďaka za vysvetlenie. České "Ů" znie skôr ako slovenské "Ú" než ako "Ô", čo je v podstate "UO" :)
@SladkaPritomnost
@SladkaPritomnost 3 жыл бұрын
@@igor.secansky V cca 16storočí prebehli v stročeštine zmeny a z kuoň sa stal kůň, (symbolicky ostalo nad u"o") v slovenčine ostal kôň (kuoň) www.mojecestina.cz/article/2012033103-o-krouzku-nad-u
@Robertoslaw.Iksinski
@Robertoslaw.Iksinski 3 жыл бұрын
@Samuel M Aj pre Poliakov "cześć pracy" znie komunistický, ale v poľštine pozdrav "cześć" existoval dlho pred komunismom. Hoci pre Poliakov slovenský pozdrav "ahoj" znie viac divne, pretože na Slovensku a dokonca aj v Československu nikdy neexistovalo žiadne more aj pred komunismom, a v Polsku "ahoj" je to pozdrav namornikov a moreplavcov :)
@marios.3093
@marios.3093 3 жыл бұрын
Sympatyczny i przydatny film => dziękuję :) wpadłem tutaj przed wyjazdem na urlop na Słowację i cześć przedstawionych tu wyrażeń mi się przydała :) Podczas pobytu na Słowacji starałem się przysłuchiwać językowi słowackiemu => przy uważnym wsłuchaniu i spowolnionej mowie da się sporo zrozumieć (w obie strony); Taka pobieżna moja obserwacja: oba języki używają dość podobnych słów, choć często są to słowa o nieco innym przeznaczeniu w danym języku ale o wspólnym korzeniu gdzieś tam w słowiańskiej przeszłości :) Wydaje mi się że można to zaobserwować w przypadku wielu słów. Podobne wrażenie miałem kiedyś odnośnie języka chorwackiego/serbskiego; cóż - wspólne słowiańskie korzenie :)
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Dzięki za odwiedziny :) zapraszam do pozostałych filmików o języku słowackim na moim kanale. Życie przyjemnych rozmów podczas każdego pobytu na Słowacji ;) Pozdrawiam
@stanislavkrajnak2600
@stanislavkrajnak2600 3 жыл бұрын
And again a nice video. Thanks
@conquistador73
@conquistador73 3 жыл бұрын
Super🙂💜
@grzesgeo6903
@grzesgeo6903 3 жыл бұрын
Gratulacje za fajny kanał, który zawsze z przyjemnością się słucha... Pozdrawiam
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Również pozdrawiam :)
@willispan4612
@willispan4612 3 жыл бұрын
Dokonale video, dakujem.... milujem polsko....
@Waldek9100
@Waldek9100 3 жыл бұрын
Pol'sko ( alebo Polska )tak se spravne pise. Ja take milujuo Slovensko..nadherna krajina:)Pozdrawiam Willis Pan, pekny den:)
@user-zj9hr5wi1t
@user-zj9hr5wi1t 3 жыл бұрын
taka ciekawa sliczna dziewczyna... Ogladalem z przyjemnoscia. Pozdrowenie z Uralu...
@adamkwadrat5162
@adamkwadrat5162 3 жыл бұрын
Dzięki :)
@WitcherTNBM666
@WitcherTNBM666 3 жыл бұрын
Więcej takich filmów z codziennymi zwrotami! 🙂 A może kolejny odcinek na przykład o wyrażaniu różnych uczuć? 🤔
@dariusznowak9599
@dariusznowak9599 3 жыл бұрын
@josimarsousa6562
@josimarsousa6562 3 жыл бұрын
Você é bonita professora!🌹
@sirgalahad3992
@sirgalahad3992 3 жыл бұрын
Výborné video ako vždy .
@Lena-ls8oy
@Lena-ls8oy 3 жыл бұрын
Jak zwykle interesujący filmik! Uwielbiam słuchać, jak mówisz po słowacku. Bardzo zainspirowałaś mnie do nauki tego języka, od kilku tygodni staram się codziennie uczyć, jest to dla mnie świetna zabawa ! Czy masz zamiar kontynuować tę serię o języku słowackim? Czy mogłabym liczyć na filmik, gdzie wyjaśniłabyś różnice pomiędzy sa a si?
@grindej1
@grindej1 3 жыл бұрын
A mi przywróciła zainteresowanie językiem po kilkunastu latach od ostatniego kontaktu z nim :) Przy okazji mogę polecić fajne słowackie kanały na YT: JurajVie - gościu młody, ale mówi o ciekawych, czasem skomplikowanych sprawach. Filmiki są króciutkie a przy tym ma świetną dykcję i mówi dość powoli więc łatwo można go zrozumieć i nauczyć się nowych słówek. Drugi kanał z którego uczę się słowackiego i przy okazji historii i wielu innych ciekawostek to Dejepis Inak :)
@Robertoslaw.Iksinski
@Robertoslaw.Iksinski 3 жыл бұрын
Różnica między słowackim "SA" czyli polskim "SIĘ" i słowackim "SI" czyli polskim "TYŚ" albo "SE" jako "ludowej" formie urzędowego "SOBIE" jest zbyt jasna i prosta, by aż specjalnie robić o niej film. Podobnie wygląda też różnica między "SE" i "SI" w czeskim, tyle że w czeskim to "SE" jest odpowiednikiem słowackiego "SI" i polskiego "SIĘ" albo "TYŚ", a nie polskiego ludowego "SE" :-)
@Lena-ls8oy
@Lena-ls8oy 3 жыл бұрын
@@Robertoslaw.Iksinski ooo! Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie! Nigdzie nie mogłam tego znaleźć, a uczę się sama z książki niepisanej pod Polaków, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że to faktycznie dość proste. Jeszcze raz bardzo dziękuję !
@guinnessrecord1.693
@guinnessrecord1.693 3 жыл бұрын
Jak sie masz ? Dúfam že som to napísal dobre lebo já dobre poľsky neviem
@martinsanta6832
@martinsanta6832 3 жыл бұрын
Ania , pochádzam je CH a nie pohádzam:)ale inak ako vždy skláňam sa pred tebou.
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Veľa veci počujem až keď editujem...ale už to nechám, lebo stále je niečo, čo by som mohla zmeniť. Keď rozprávam po poľsky a po slovensky, môj mozog trochu fiksuje xD Pozdravujem
@LuciaVasko
@LuciaVasko 3 жыл бұрын
Absolútne sa pre svoje CH netrápte... Poznám asi len jednu poľku čo ch vie vysloviť... Je to pre vás ťažké.... Fantasticky hovoríte.... 😉
@martinsanta6832
@martinsanta6832 3 жыл бұрын
@@anialanguajet7129 Hej, verím Ti, pretože takéto rýchle prepínanie medzi jazykmi je ťažké.Ďakujem za milý pozdrav ahoj:)
@Robertoslaw.Iksinski
@Robertoslaw.Iksinski 3 жыл бұрын
Toto je normalny polsky zvyk a je on už stary, pretože v "oficialnej" poľštine rozdiel vo vyslovnosti "CH" a "H" zmizol už v stredoveku, rovnako ako rozdiel vo vyslovnosti "RZ" a "Ż" a rovnako ako dlhe samohlasky ;)
@AnfieldSVK
@AnfieldSVK 3 жыл бұрын
@@LuciaVasko Zaujímavé. Poliaci nevedia vysloviť CH ale vedia vysloviť H. Bulhari zase vedia vysloviť CH a nevedia H. A Slováci vedia aj to, aj to.
@Asdasxel
@Asdasxel 3 жыл бұрын
Řekl bych, že "dobrý den" je na Slovensku a v Česku takový univerzální pozdrav a dá říkat v podstatě po celý den. Osobně "dobré ráno" používám jen těsně po probuzení a "dobrý večer" až když je opravdu velmi pozdě a třeba tma. Ale jsem z Moravy, takže možná to Slováci cítí jinak.
@marekthor7042
@marekthor7042 3 жыл бұрын
My z Veľkej Moravy to cítime rovnako :)
@gasko2762
@gasko2762 3 жыл бұрын
Prosil by som výrazy z reštaurácii, hotelov Poliaci onykajú?
@vsavage9913
@vsavage9913 3 жыл бұрын
This’s making a pretty nice mixed salad of slovak and polski in me head mmm
@cookiebinary
@cookiebinary 3 жыл бұрын
vyborne, vdaka :)
@konradkontra8372
@konradkontra8372 3 жыл бұрын
Nie mogę się nasluchac A tym bardziej napatrzeć :D
@mirdallke2
@mirdallke2 Жыл бұрын
dobre rano tak mówi sie tez po góralsku na podhalu
@karolinafatla952
@karolinafatla952 3 жыл бұрын
Pochádzam z Pol'ska, bývam v Lubline
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Pozdravujem Lublin :) Maj sa pekne
@maxdakota4670
@maxdakota4670 3 жыл бұрын
A mozna też użyc słowa na powitanie NAZDAR-(nie wiem czy tak sie to pisze).To takie Polskie Siema.Pozdravujem .cau
@Thewrogpubliczny
@Thewrogpubliczny Жыл бұрын
super
@aldepeche
@aldepeche 3 жыл бұрын
Pani to jest mądrą kobietą.
@pedrocurovsky546
@pedrocurovsky546 3 жыл бұрын
Zaobserwowałem, iż jak i w Czechach jak i na Slowacji nie ma znaczenia czy rano powiem dobre rano czy dobry den. Jednak czy na Slowacji występuje zasada grzeczności. Taka jaka wystepuje w Czechach, jeżeli ktoś jako pierwszy powie (rano) dobry den. To brakiem szacunku będzie odpowiedzenie dobre rano lub dobre dopoledne. Na odwrót jeśli ktoś jako pierwszy powie dobre dopoledne...
@msaik666
@msaik666 3 жыл бұрын
Mam wrażenie że te wydarzenia były w jakichś początkowych filmach :)
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Tylko niektóre :)
@piorab
@piorab 3 жыл бұрын
Aniu! Zawsze interesował mnie problem, jak odróżnić słowacki od czeskiego? Mieszkam w Małopolsce i język słowacki odróżniam od czeskiego w ten sposób, że jeśli po kilku zdaniach nie rozumiem zupełnie nic, to znaczy, że jest to czeski. Jak to jest, że te dwa języki są tak podobne, przynajmniej dla Polaków? Czy Słowacy i Czesi rozumieją się nawzajem? Czy muszą uczyć się swoich języków? Wiem, że czeski nie jest tematem Twojego kanału, ale byłbym bardzo wdzięczny o odpowiedź, lub jakiś film na ten temat. Pozdrawiam. :)
@ninaanimations8525
@ninaanimations8525 3 жыл бұрын
Jestem ze Słowacje i rozumię po czesku chociaż nigdy się nieuczyłam. Mówić po czesku nie wiem. W Czesku da się dogadać po słowacku (parę razy coś mi nie zrozumieli).
@piorab
@piorab 3 жыл бұрын
@@ninaanimations8525 Dziękuję za wyjaśnienie!!! To ciekawy temat. Mogla by Aneczka się za niego zabrać :)
@maxdakota4670
@maxdakota4670 3 жыл бұрын
Ja jestem z Pl ale od kilku miesiecy mieszkam na Slovensku i pre mnie slovencina je velmi blisia ako ceski .Slovencinu hapiem a czeski nie vsytko i da sie odróznic po akcencie.( taki mix polsko-slovensky 😉) pozdravujem.
@gustavfocar7859
@gustavfocar7859 7 ай бұрын
Český i slovenský to tak samo jest, tylko akcent inny nič inego,v Čechách i na Slovensku v tv i rádiu sú tlumaczane filmy i po slowacky i czesky 😅
@madmancrow6179
@madmancrow6179 3 жыл бұрын
Zníš totálně jako rodilá slovenka
@pradrev
@pradrev 3 жыл бұрын
Ahoj, Ania, ty vyslovujes slovo Pochadzam, akoby uprostred bolo h. Ale tam je ch, takze my to vyslovujeme ako v polstine. Teda poxadzam, nie pohadzam.:)
@pietrolucas8650
@pietrolucas8650 3 жыл бұрын
velmi dobre len sem tam ti unika intonacia :) (velmi sexi) ale ako hovoris treba si to iba napocuvat :))
@vilja666
@vilja666 Жыл бұрын
Hej. Czy na twoim kanale znajdę jak wymawiać literkę H i Ch?
@squaw35
@squaw35 Жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/nqupdYuEi7Jmgdk tu masz dobrze wyjaśnione. Ale nie ma to większego znaczenia, nie przejmuj się tym😁
@AdamBurianek92
@AdamBurianek92 3 жыл бұрын
0:36 - Okrem "Ahoj" hovoríme aj "Čau" (ako talianske/włoskie "Ciao") 1:50 - namiesto "Pochádzam z..." zvykneme tiež hovoriť "Som z..." alebo "Som zo..." napr. "Som zo Slovenska", "som z Bratislavy" ... po poľsky by to bolo asi "Jestem z..." 6:45 - páči sa mi slovo "Smacznego" :) a Aniu by som mohol počúvať aj hodiny, napr. keby vydala audioknihu "Poľština pre začiatočníkov" :)
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Ďakujem :) PS. O tom, že hovoríte aj "som z..." povedala som už v inom videu. Pozdravujem ^^
@island251
@island251 3 жыл бұрын
Okrem ahoj,hovorime sevas .
@marekthor7042
@marekthor7042 3 жыл бұрын
@@island251 To je z latinčiny servus - sluha, otrok. Myslím, že takto sa zdravili otroci svojim pánom, že im slúžia.
@pobehlicaCaptava
@pobehlicaCaptava 3 жыл бұрын
👽Čau Aniuška,dobre?🖖😃
@jakubbombara9543
@jakubbombara9543 3 жыл бұрын
Na slovensku sa tiež goda mi gorale to veľa slov s polštiny ma tu še tiež goda alebo hovorí čo nevého alebo čo máš nového
@marekthor7042
@marekthor7042 3 жыл бұрын
Goral sa nezaprie :)
@perseus274
@perseus274 Жыл бұрын
Hej, aľe pisač po Goraľsku to neni/nejest take jednoduche 🤣
@jakuboo7731
@jakuboo7731 3 жыл бұрын
Ty si slovenka? 😀
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Poľka :)
@jakuboo7731
@jakuboo7731 3 жыл бұрын
Som prekvapeny ako dobre vies po slovensky😄👌
@Nadia-jk8sh
@Nadia-jk8sh 4 ай бұрын
Skąd znasz słowacki?
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 4 ай бұрын
Skończyłam filologię słowiańską:) Pozdrawiam
@Nadia-jk8sh
@Nadia-jk8sh 4 ай бұрын
@@anialanguajet7129 ja filologię germańską ukończyłam. Dlaczego akurat słowacka?
@medima1000
@medima1000 3 жыл бұрын
Nečíta sa pohádzam, ale pochádzam :D
@QBluetooth
@QBluetooth 3 жыл бұрын
Why "h" in "kolko je hodín?" sounds like "ch"?
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Cause I'm not perfect ;)
@SladkaPritomnost
@SladkaPritomnost 3 жыл бұрын
@@anialanguajet7129 Anna nobody's perfect but you're pretty close to it.
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
@@SladkaPritomnost xD haha OK! I will read this comment regularly
@laszlovondracsek
@laszlovondracsek 3 жыл бұрын
Not always in current speech the letters, or the group of letters with close sounds are pronounced with impeccable diction. This is true in any language.
@artuelleo8615
@artuelleo8615 Жыл бұрын
Biedni słowacy tak im jest pewnie trudno powiedzieć SZCZĘŚliwej podrÓŻy
@gomez993
@gomez993 3 жыл бұрын
Co oznacza nazdar ? Xd
@hahano8382
@hahano8382 3 жыл бұрын
cześć
@user-iv4li2on9l
@user-iv4li2on9l 3 жыл бұрын
Хорошенькая
@skateprotarcho443
@skateprotarcho443 2 жыл бұрын
Jestem polak dobre ci idze
@Naganopl
@Naganopl 3 жыл бұрын
Czy podczas nagrania ucierpiały jakieś muchy? :P
@anialanguajet7129
@anialanguajet7129 3 жыл бұрын
Oj tak. Dokładnie 3 straciły życie zaraz przed nagraniem.
@Robertoslaw.Iksinski
@Robertoslaw.Iksinski 3 жыл бұрын
@@anialanguajet7129 Pozory jednak mylą, bo wyglądasz Aniu na uosobienie łagodności, ale tak to już w życiu bywa, że kobiety są zbyt zmienne, by definiować ich charaktery :)
@przemysawzarabski8216
@przemysawzarabski8216 3 жыл бұрын
polski język jest pomidorek
Ľudské telo a zdravie - słownictwo słowackie i polskie
10:35
Ania LanguaJet
Рет қаралды 14 М.
Jak czytać po słowacku- słowacki alfabet i wymowa
10:09
Ania LanguaJet
Рет қаралды 63 М.
Kick Awesome
00:58
Russo
Рет қаралды 28 МЛН
Can Poles Understand Czech? | Easy Polish 196
12:40
Easy Polish
Рет қаралды 257 М.
Slavic QUIZ - na ile znasz języki słowiańskie
9:35
Ania LanguaJet
Рет қаралды 17 М.
UJAWNIONO: Ukryte Znaczenie Znaku „M” na Dłoni (może Cię zaskoczyć)
20:33
Inspirujące Historie
Рет қаралды 113 М.
Czasownik "BYĆ" w języku polskim i j. słowackim
11:05
Ania LanguaJet
Рет қаралды 9 М.
SŁOWIAŃSKIE JĘZYKI: Co łączy słoweński i polski język?
26:52
Slaweniska dela
Рет қаралды 6 М.
Differences Between Czech and Slovak | Easy Czech 25
9:16
Easy Czech
Рет қаралды 41 М.
Łamańce językowe -  polskie i słowackie
11:50
Ania LanguaJet
Рет қаралды 14 М.