Jak obniżyć trójglicerydy, aby mniej chorować? Wysokie trójglicerydy | dr Angelika Kargulewicz

  Рет қаралды 73,584

dr Angelika Kargulewicz

dr Angelika Kargulewicz

Күн бұрын

Пікірлер: 71
@mariasiekielewska4866
@mariasiekielewska4866 10 күн бұрын
Bardzo się cieszę,że temat dzisiejszego wykładu trójglicerydy
@katalinjaros3651
@katalinjaros3651 Жыл бұрын
Jestem pod wrażeniem wiedzy pani dr…..oraz sposobu przekazania tej wiedzy…wielkie dzięki..:)
@damafotelowa2219
@damafotelowa2219 2 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że youtube podrzucił mi Pani filmy z wykładami, które podeszły mi wyjątkowo, bo ogólnie dietetyków nie znoszę, a jak zaleca w diecie margarynę to już jest dla mnie out.
@CarDrivingASMR-1
@CarDrivingASMR-1 Жыл бұрын
Brawo, czekałem aż do 6 minuty i się doczekałem aż wspomni Pani o roli jaką odgrywają węglowodany przy podwyższonych trójglicerydach.
@jolasojka1859
@jolasojka1859 2 жыл бұрын
DziękujęPani⚘❤ ,za bardzo ciekawy wykład🍀🎆
@dr-angelika-kargulewicz
@dr-angelika-kargulewicz 2 жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie😊
@elzbietaneumann2317
@elzbietaneumann2317 2 жыл бұрын
Dziękuję za cenne informacje, fachowe i wyczerpujące ,pozdrawiam
@jerzybaczyk2769
@jerzybaczyk2769 Жыл бұрын
Po zrzuceniu w wakacje 10 kg czyli ok. 8% masy (przez 3 tygodnie 1 posiłek dziennie, poza tym smażenie się na plaży i pływanie) trójglicerydy spadły mi z 240 do 146 czyli wysokiej normy, ALAT z 48 do 24 czyli dobrej normy, cholesterol też ale na szczęście tylko do 218. Myslę że w większości zatem przypadków przyczyną podwyższonych trójglicerydów jest nadwaga bo fizycznie jestem wzorowo aktywny. Na marginesie: po zakupie ekstremalnie ostrego noża zacząłem kroic 2 razy cieńsze kromki.
@monikamoni593
@monikamoni593 Жыл бұрын
SERDECZNE DZIEKI ZA INFORMACJIE DZIEKI
@krzysztofwiewiora
@krzysztofwiewiora Жыл бұрын
Bardzo dziękuję. Jest Pani super. 🙂
@elzbietabukalska942
@elzbietabukalska942 2 жыл бұрын
Dziękuję za cenne informacje
@grazynalussa9666
@grazynalussa9666 Жыл бұрын
Super przekaz , dziękuję 👍🙂
@TCBytom
@TCBytom Жыл бұрын
Najważniejsza wspomnianą interwencją żywieniową jest zejście do ilości fizjologicznej spożycia węglowodanów i ograniczenie fruktozy. Tu bez trudu w ciągu 8-12 tygodni można zejść z trójglicerydami z 300-500 mg% do poziomu 130-150 mg%. Optymalny poziom to max 1,1 mmol czyli ok. 100 mg%, bo wtedy nawet znacznie podwyższony LDL nie zwiększa statystycznie istotnie ryzyka zawału czy udaru (zakladając, że ktoś wcześniej nie uszkodził sobie poważnie przez wiele dekad złego żywienia czy leczenia narządów). Bez trudu (tj. bez redukcji masy ciała) przez tylko ograniczenie węglowodanów można zwiększyć i HDL (nawet o 100%) a zmniejszyć TG < 100mg% (ja jestem tego żywym dowodem - mam badania własne i badania naukowe). Fizjologicznie, ciało użytkuje (dla osób typu kanapowiec) ok. 180 g węglowodanów na dobę (pomiary w komorach kalorymetrycznych czy też znaczonymi promieniotwórczo pierwiastkami są tu spójne). Przy czym na diecie mieszanej standardowej, nawet gdy spożywamy większe porcje węglowodanów nigdy wątroba nie redukuje produkcji glukozy do zera (zazwyczaj co 50-60%). Innymi słowy w ciągu doby wątroba dorzuca jeszcze do krwi do 90-120 g węglowodanów wykorzystując produkty przemiany materii (recykling). Oznacza to, że fizjologicznie wystarczy spożywać do 90g węglowodanów aby się zbilansować do sumy 180. Nawet jak przekroczymy lekko 200, też tragedii nie ma. Są badania z chorymi na cukrzycę typu II, w których ten rodzaj odżywiania relatywnie szybko pozwala nie tylko uregulować dyslipidemię, ale też nawet wycofać dnę moczanową czy nawet ograniczyć cukrzycę (w niektórych przypadkach można odstawić insulinę i leki). To tak qwoli uzupełnienia bądź co bądź ciekawego materiału wideo.
@MM73137
@MM73137 6 ай бұрын
Świetne uzupełnienie! Ta informacja o zapotrzebowaniu na węglowodany bardzo potrzebna . Thx .
@DoctorEcclesiae
@DoctorEcclesiae Жыл бұрын
Przyczyną trójglicerydów są węglowodany, a w zasadzie ich nadmiar. Proste! T ak samo jak przyczyną cukrzycy, nowotworów , zawałów , udarów i innych chorób cywilizacyjnych.
@Jooola11
@Jooola11 Жыл бұрын
Dokładnie. To jest takie proste, a robią z tego zawiłą sprawę...Węglowodany (ich nadmiar - czyli ponad 100g dziennie) są sprawcą większości chorób. Kwasy tłuszczowe nasycone (tłuszcze zwierzęce) nie podwyższają poziomu trójglicerydów, wręcz je obniżają...
@DoctorEcclesiae
@DoctorEcclesiae Жыл бұрын
@@Jooola11 Tak, oczywiście. Dlatego na tłuszcze zwierzęce jest od ( bo ja wiem? Chyba co najmniej 40 lat nagonka. No bo po co przyjmować naturaly antybiotyk ( smalec, olej kokosowy, czy inne naturalne rzeczy) skoro można jeść chemizowane, sztucznie utwardzane, wybielane i rafinowane świństwa jak dla przykładu margaryna- polskie towarzystko kardiologiczne poleca margarynę...( Celowo z małej, bo sprzedawczyków zawsze trzeba dyskredytować).
@marcelbednar8139
@marcelbednar8139 6 ай бұрын
I leki...
@klewen452
@klewen452 Ай бұрын
@@DoctorEcclesiae Olej kokosowy nie podlega dyskusji. Świństwo. Natomiast sam jest zwolennikiem olejów zimnotłoczonych ; oliwa z oliwek, z ostropestu czy nasion lnu. Na margarynę nawet nie spojrzę aczkolwiek raz w tygodniu używam dobrego masła do gotowanych jajek.
@DoctorEcclesiae
@DoctorEcclesiae 26 күн бұрын
@@klewen452 Najpierw się doucz, a potem pisz. Olej kokosowy jest" niezdrowy jak zdrowa jest margaryna". polecana przez polskich kardiologów. Przeczytaj sobie książkę np. Dieta ektogeniczna. Dr. Bruce Fife lub TERAPIA KETONOWA dr Bruce Fife. Tam jest dość informacji o oleju kokosowym w ustrojstwie. Olej kokosowy nie może być stosowany , jak jemy dużo słodyczy, albo tłuszcze albo cukry.
@MM73137
@MM73137 6 ай бұрын
Świetny materiał . Tylko stosować i zdrowieć 👍
@TCBytom
@TCBytom Жыл бұрын
Proszę nie zalecać oleju rzepakowego! Dostępne w handlu marketowym w naszym kraju oleje rzepakowe zawierają nawet do 60% objętości butelki tłuszczów trans i kwasów oksydowanych! Poza tym mają zbyt dużo kwasów Omega-6 w proporcji do Omega-3 i ogólnie za duzo Omega-6 (fizjologicznie Omega-6 LA nie jest użytkowany do wytwarzania energii, a do wbudowywania w błony komórkowe, gdy jest go więcej niż 2-5 g dziennie - z fatalnym skutkiem w postaci wtórnych zaburzeń w mitochondrium). Wystarczy sobie zrobić test. Trójglicerydy przed interwencją oraz zmierzyć po 2 tygodniach te trójglicerydy po interwencji polegającej na dodaniu 2 dużych łyżek stołowych oleju rzepakowego do posiłków dziennie. Trójglicerydy nawet przy diecie redukcyjnej niskokalorycznej idą w kosmos.....
@Buk-hx4mb
@Buk-hx4mb 11 ай бұрын
Wciąż powtarzam, że sklepy w Polsce sprzedają truciznę. Nawet nie wiadomo, czy olej lniany jest zdrowy.
@jozefwojcik9334
@jozefwojcik9334 3 ай бұрын
A jak to jest z olejem rydzowym ? bo wiem , że oliwa jest zdrowa, olej lniany i olej z konopii. Tylko ten rydzowy mnie zastanawia.
@TCBytom
@TCBytom 3 ай бұрын
@@jozefwojcik9334 teoretycznie taki olej byłby dobry jako dodatek do surówek, bo zawiera bardzo dużo kwasów Omega-6 i Omega-3 w proporcji korzystnej 1:1, ale problem w tym, że te tłuszcze się łatwo utleniają (jełczeją) i trudno znaleźć dobrego producenta. Ten olej możnaby stosować jako lek do wygaszania stanów zapalnych (łyżeczka dziennie), ale lepszy od niego do tego celu z uwagi na zawartość DGLA jest olej z wiesiołka. Poza tym oleje roślinne zawierają dużo fitosteroli, a te mogą wywołać cięzkie powikłania sitosterolemii.
@mieczyslawruszkiewicz3450
@mieczyslawruszkiewicz3450 2 жыл бұрын
Dziękuję za cenne informacje. Sam borykam się z podobnym problemem Dziękuje
@stanisawkomosa3013
@stanisawkomosa3013 Жыл бұрын
A czy obecne normy LDL nie są zaniżone, skoro sam mózg ma najwiecej ldl?
@zenonjuszkiewicz1146
@zenonjuszkiewicz1146 Жыл бұрын
czy może być cynamon cejloński zamiast chińskiego ? Ile gramów ?
@jadwigaknurowska1033
@jadwigaknurowska1033 Жыл бұрын
Dziękuję
@gregorius5296
@gregorius5296 Жыл бұрын
Kto mało je i pije - ten zdrowo i długo żyje.
@grzechniogrzechnio6556
@grzechniogrzechnio6556 2 жыл бұрын
Witam, zawsze uważałem że nadmierne spożywanie miodu, przynosi więcej szkód, niż pożytku dla naszego zdrowia, to co mówi Pani doktor, tylko potwierdza moje przypuszczenia. Znam wiele osób które otwiera jeden słoik za drugim.
@dr-angelika-kargulewicz
@dr-angelika-kargulewicz 2 жыл бұрын
Dzień dobry, zgadzam się z Panem, miód w nadmiarze może zaszkodzić, w szczególności u pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi, z kolei miód i produkty pszczele stosowane okresowo, w małych dawkach i po odpowiednim przygotowaniu mogą działać terapeutycznie (nauka o leczeniu miodem i produktami pszczelimi - apiterapia), ale ja zwykle decyduje kwestia dawki😊 Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ciekawy komentarz🤗
@Buk-hx4mb
@Buk-hx4mb 11 ай бұрын
​@@dr-angelika-kargulewicz Pani doktor, jak zmniejszyć nadciśnienie tętnicze na poziomie 200. Biorę polpril. Czy można stosować grejpfrut i granat,? Biorę czosnek.
@Buk-hx4mb
@Buk-hx4mb 11 ай бұрын
​@@dr-angelika-kargulewicz Czy pani wie, że łosoś norweski karmiony jest pestycydami? Pstrąg jurajski żyje w zamulonej wodzie!
@qeray5
@qeray5 2 жыл бұрын
Hmmm 🔥
@wieslawatrybula1168
@wieslawatrybula1168 10 ай бұрын
Oh,sorry,zapomnialam wspomiec,ze przyjmuje Metformin,2 .dziennie,500 Mg ,i nic mnie wiele on nie zbja,spozywam 2 posilki dziennie,i.nawet po 12 godzinach przerwy,moj poziom cukru jest 118 ,125 ,prosze o filmik na tdn temat,jesli pani moze cos od siebie doradzic.
@stanmroz1351
@stanmroz1351 7 ай бұрын
co znaczy " może posiadać podwyższone trójglicerydy " to były te badania , czy nie ?
@englishaddicts114
@englishaddicts114 2 жыл бұрын
A co olej rzepakowy ma wspólnegi ze zdrowiem? Nawet ten z pierwszego tłoczenia to trucizna!
@adamruszczyszyn3235
@adamruszczyszyn3235 2 жыл бұрын
Medycyna zachodu opisuje olej słonecznikowy jako truciznę. Jak poszukać w internecie Azji to rzepakowy jest opisany jako rakotwórczy a slonecznikowy ok. Automatyczny tłumacz jakby co. Ewidentnie ktoś sfałszował badania. Albo nasi, albo Azjaci. Najprawdopodobniej kiedyś, dawno a wszyscy tylko powtarzają jak ze szpinakiem bylo
@godecja7982
@godecja7982 2 жыл бұрын
Pełna zgoda.
@LucyFre
@LucyFre Жыл бұрын
Ja mam cholesterole w normie w trujglicerydy w pòł roku z 67 mi skoczyły na 176 . Nie mam otylosci cukrzycy zespolu metabolicznego. Ac1 insuline ma czczo , glukozę mam idealną peptyd C też ok
@annastryjczak5911
@annastryjczak5911 8 ай бұрын
Dziękuję Pani za wszystkie, cenne informacje i chciałam dopytać, czy jest szansa na obniżenie trójglicerydów u osoby, która już 30 lat przyjmuje beta blokery i czy jeśli wynik trójglicerydów wynosi 185, to jest obowiązkowe/konieczne włączenie statyn? Pozdrawiam
@jbpl
@jbpl 3 ай бұрын
Tak. Statyny nie
@ireneo1917
@ireneo1917 2 жыл бұрын
👍
@patipati2983
@patipati2983 Жыл бұрын
A czy ktokolwiek może coś napisać o zespole antyfosfolipidowym
@januszmaj8364
@januszmaj8364 Жыл бұрын
🔥🔥
@przemysawukawski4741
@przemysawukawski4741 Жыл бұрын
Hmm, chciałbym się zapytać, czy aby na pewno dobrym pomysłem jest zastępowanie węglowodanów tłuszczami wielonienasyconymi? One się bardzo szybko utleniają i mogą prowadzić do utlenienia się też lipoprotein i innych cząsteczek w naszym organizmie. Czy nie lepiej stosować stabilne, nieutleniające się tak łatwo tłuszcze nasycone zamiast nienasyconych?
@Buk-hx4mb
@Buk-hx4mb 11 ай бұрын
Zbędne dyskusje, ponieważ w Polsce sklepy sprzedają g.
@MalgorzataElzbieta
@MalgorzataElzbieta 2 жыл бұрын
Jeśli od 30 lat biorę beta blokery, to podwyższone trójglicerydy są niejako nieuchronnym skutkiem ubocznym leku. Jakie działania - jeśli w ogóle - mogę podjąć żeby obniżyć ich poziom? Lekarz prowadzący nigdy nie podjął w rozmowie ze mną tematu skutków ubocznych beta blokerów.
@miroslawslominski441
@miroslawslominski441 2 жыл бұрын
66 lat.Cholesterol całkowity 157,HDL48,nie HDL109,LDL93,triglicerydy81,glukoza91.2 posiłki dziennie.400g chleba żytniego,150g boczku,170g metki cebulowej,600g warzyw,2 kawy bez cukru.
@dorotakunka2062
@dorotakunka2062 Жыл бұрын
Przejdź na dietę keto rewelacja
@Buk-hx4mb
@Buk-hx4mb 11 ай бұрын
Przepisują truciznę i o tym nie mówią.
@zdzislawmmajdan4423
@zdzislawmmajdan4423 2 жыл бұрын
Pani to 100lat przekroczy trzymając się ścisłych diet
@tureckiewakacje-vg3xp
@tureckiewakacje-vg3xp 6 ай бұрын
to jak obniżyć trójglicerydy biorąc leki na nadciśnienie :)?
@soulLxD
@soulLxD Ай бұрын
czy zgadza się pani ze stwierdzeniem że stosunek trójglicerydów do hdl to jest "test na insulinooporność dla ubogich"?
@zenobiajaworska8743
@zenobiajaworska8743 Жыл бұрын
Pani doktor trójglicerydy mam120 , homocysteine 6,20 ale Dimery bardzo wysokie 3000 i jak je obniżyć.??
@ewaluchter-wasylewska763
@ewaluchter-wasylewska763 2 жыл бұрын
Proszę nigdy nie używać śliw dobry i zły cholesterol bo LDL I HDL nie są cholesterolem lecz lipoproteinach. Zawierają triglicerydy, fosfolipudy, estry cholesterolu i wolny cholesterol. Proszę mówić lipoproteiny LDL i HDL. Tak jest poprawnie. Obecnie nie wypada stosować archaicznych niejasnych pojęć. Jestem biochemikiem.
@Ulusia1980
@Ulusia1980 Ай бұрын
Mam przed sobą morfologię i wyraźnie pisze choresterol Ldl i hdl. Także nie są to pojęcia archaiczne, lecz aktualnie używane.
@ewaluchter-wasylewska763
@ewaluchter-wasylewska763 2 жыл бұрын
Sacharoza nie jest cukrem prostym.
@dr-angelika-kargulewicz
@dr-angelika-kargulewicz 2 жыл бұрын
Szanowna Pani, naturalnie, w nomenklaturze chemicznej sacharoza to oligosacharyd, czyli w gruncie rzeczy węglowodan złożony, a te (w szczególności sacharoza) też powinny być ograniczane u pacjentów z hipertrójglicerydemią. Pozdrawiam serdecznie
@wojciechborowik7939
@wojciechborowik7939 5 ай бұрын
👍🤝👋
@mariolaamrozinski6869
@mariolaamrozinski6869 Жыл бұрын
Odstawić cukier😂
@andrekbree4562
@andrekbree4562 Жыл бұрын
jo wim lepij , trza jesc kurkume czosnek korzen imbieu olej lniany pic herbate karczoch ostropest plamisty siemie lniane i jeszcze cos ale zapomnialem, aa awokado ,
@Stejzi
@Stejzi 10 ай бұрын
Dziękuję za cenne rady
@andrekbree4562
@andrekbree4562 10 ай бұрын
5 zl sie nalezy ,,@@Stejzi
@andrekbree4562
@andrekbree4562 10 ай бұрын
mozna tez ocet jablkowy
@zdzislawmmajdan4423
@zdzislawmmajdan4423 2 жыл бұрын
Kochaniutka piwko.rozlluznia a Pani wszystkiego by nas pozbawila co to za życie ze nic nie wolno mnie po nocy bedq się śnić te trójglicerydy pozdrawiam i od dziś tylko woda niegaxowana
@AK-vx4dy
@AK-vx4dy Жыл бұрын
Proszę odstawić tusz do rzęs, albo spróbować innego, ten szkodzi.
@michatrociowski2036
@michatrociowski2036 7 ай бұрын
Mój rekord tg to 550.
@jbpl
@jbpl 3 ай бұрын
Są rekordy i 7000
How I Turned a Lolipop Into A New One 🤯🍭
00:19
Wian
Рет қаралды 11 МЛН
Who’s the Real Dad Doll Squid? Can You Guess in 60 Seconds? | Roblox 3D
00:34
Obniż TRÓJGLICERYDY naturalnymi metodami. Zmniejsz ryzyko zawału.
22:35
Chronią przed zwężeniem tętnic. Wykaz roślin przeciw miażdżycy
20:36
dr Angelika Kargulewicz
Рет қаралды 176 М.
11 produktów, które powinien jeść każdy senior (COFAJĄ CHOROBY)
14:10
dr Angelika Kargulewicz
Рет қаралды 269 М.
Toksyny, które powoli zatruwają wątrobę + jak ją zregenerować
17:47
dr Angelika Kargulewicz
Рет қаралды 5 М.