Ilyen esetben, ha van rá lehetőség, át kell helyezni a kiépített átkelőt, mert annak pozíciója láthatóan nem találkozik a polgárok igényeivel.
@RolandEgervari4 жыл бұрын
Én az átkelő mellett lakom és pont ott van egy buszmegálló, ahol ki van taposva az ösvény. Ha megkerülöd az a +3 perc pont elég, hogy elmenjen egy az orrod előtt. A vasúti átkelő túloldalán pedig egy gyalogos átkelő van a Budaörsi út túloldalára, úgyhogy a buszmegállót lehet érdemesebb lenne mozgatni. Mindenesetre az elhaladó vonatok minden este dudálnak egy rövidet - ami nyáron este nyitott ablaknál zavaró - de legalább hátha nem fog több baleset történni.
@Rolla864 жыл бұрын
@@pifoeko4580 ezeket akartam leírni, mindamellett, hogy még a nyitott sorompónál is szetnézek. Az igényekre a másik oldalon is figyelni kell, nem csak a hullákat számolni, és értetlenkedni. (rá kell tudni, hogy az átlag ember lusta, egoista, és nem túl okos)
@cerbenkoc3 жыл бұрын
@@RolandEgervari lehetne akár két átkelő is egymás mellett. tiszta űrkorszak lenne :o
@Juvigo234 жыл бұрын
Vasúti forgalomirányítóként a legrosszabb, mikor a kolléga annyit közöl a vonali rádión.. ütköztem/ gázoltam!! És ilyenkor valaki már nem ér haza.. 😓
@zsoltsesztak56224 жыл бұрын
A vasúti közlekedés ezzel jár. Ha holnaptól mind gyalog járnánk, és a hátunkon cipelnénk a vasércet meg a 40 lábas konténert 1000 km-re, meg gyalog járnánk be a 40 kilométerre lévő munkahelyünkre minden nap, akkor biztosan nem lenne több vasúti gázolás. És milyen kényelmes életünk lenne. Ja, nem.
@hallsmeister4 жыл бұрын
@@zsoltsesztak5622 És ezt most miért ide írtad? Kit akarsz meggyőzni? A másik meg, miért járna ezzel? Az esetek nagyon nagy százalékában emberi hülyeség miatt történnek a balesetek sajnos, szóval eléggé rossz megfogalmazás az, hogy ezzel jár. Akkor ennyi erővel a gépkocsivezetés meg frontális ütközéssel jár, mert elő szokott fordulni ilyen?
@erigabu4 жыл бұрын
@@zsoltsesztak5622 Jó esélyel, nem lennének ekkora teherszállítási igények, olyan messze a munkahelyek, illetve olyan nagy cégek/üzemek se lennének amik ekkora igénnyel rendelkeznek nyersanyag/ember iránt. sokkal inkább sok-sok kicsi helyi szinten kialakuló műhelyek/cégek lennének.. persze, ez nem feltétlen előny.. de nem is feltétlen lenne hátrány... csak meg van a helye. amit akartam mondani, nincs értelme csak úgy elvetni a dolgokat, csak mert történik valami rossz is (nem, még "hülye példaként" sincs igazán), nem "reális" mint megoldás.
@Adani123453 жыл бұрын
régi mondás, hogy két sín között csak a vonatnak van helye
@csabasipos65254 жыл бұрын
Kedvelem ezt a sorozatot, de most kicsit mellélőttek: 1. Az úriember fáradt és/vagy illuminált volt (nem derül ki, hogy mennyire). Simán megtörténhetett volna ugyanez a baleset 50 méterre is a kijelölt átjáróban. 2. Ami egyébként láthatóan rossz helyen van, régen át kellett volna helyezni. 3. Számtalan helyen van rossz helyen és/vagy nincs elég gyalogos átkelő. Az emberek többsége nem passzióból nem ott megy át. Balaton déli part a jó példa, ahol vannak olyan szakaszok, ahol sok száz vagy akár ezer méter is van a kettő között. Senki nem fog ennyit kerülni, jogértelmezés ide vagy oda. Szerintem ebben az esetben nem joggal kellene takarózni, hanem áthelyezni a rossz helyen lévő átkelőket, és kialakítani megfelelő számút, ahol ez nem megoldott.
@martontoth42844 жыл бұрын
Kicsit vitatkoznék veled abban hogy átkellene helyezni. Inkább talán az lehetne a megoldás hogy ott is lenne egy átjáró, vagy kerítéssel elkeríteni a vasúti pályát. Az a videóból valóban nem derül ki, hogy mennyi alkoholt ivott a srác.
@Satupofa4 жыл бұрын
@@martontoth4284 Vagy hány "lepkét" nyalt el.
@kozlekfantube41784 жыл бұрын
Vasuti pálya ember!!!!! Mit szeretnél? 100méterenként átjárot vagy mi???? Tudjuk a vonat nagy és gyorsan megy. Ennyi. Nem lehet 50 100 méterenkent átjárót építeni. Autoval se vágsz át a kavicsos sineken csak mert nincs 100 méterenként átjáró..... asszem a legnagyobb baj itt az emberek fejében van....
@csabasipos65254 жыл бұрын
@@kozlekfantube4178 Semmi gond nincs a vasúti pályával. A vasút társasággal van a gond, vagy a szabályozási háttérrel ami jól érzékelhetően nem kellően adekvált. És nem a tiltásban, hanem a kellő számú gyalogos átkelő kialakításának előírásában. És hogy a kérdésedre válaszoljak: bizony vannak olyan helyek, ahol 2-300 méterenként is indokolt lenne legalább a gyalogos átkelő. De megfogalmazhatom máshogy is: hány órányi üzemszünetből van annyi kára a MÁV-nak a balesetek miatt, ami után olcsóbb lett volna átkelőt építeni? A másik: egy nagyforgalmú városon belüli fővonali gyalogos átkelőben miért nincs legalább egy rohadt fényjelző, vagy bármi ami a vonat közeledésére figyelmeztet? Sehol nyugaton ilyet nem láttam. Szóval van itt vaj bőven mindenki füle mögött...
@kozlekfantube41784 жыл бұрын
@@csabasipos6525 Elösször is elnézést a tegnapi kissé emberkedős hangnemem miatt másodszor: A vonatok maximális sebessége magyarországon 120-160km/h ha jol tudom. Igaz lakott területen belül talán 60 80 ezt nem tudom de némileg mérsékelt. Hogy egy párhuzamos példával éljek gondoljunk bele mi lenne ha az autópályákon 100 300 méterenként gyalogátkelőket festetének fel.... ez egyszerűen nem megoldható.... a legbiztosabb megoldás a zajfal lenne kiépített átkelőkkel (de azt sem 100 méterenként) egyfelől lakossági szempontból is másfelöl biztonsági szempontbol is
@rolandkovacs92754 жыл бұрын
Először is megjegyezném:Köszönöm a videót! Tanulságos és objektív! Mint gyári munkás írok, ezért kérek mindenkit, eképpen kezelje azt! Gyereként és fiatal felnőtként, én is csináltam vakmerő dolgokat!Többek között, vasúti pályát is kereszteztem gyalogosként szabálytalanul!Ráadásul ma is tettem ilyet, miközben a munkahelyemre sétáltam a cég parkolójából! (persze én gyereként még azt tanultam otthon,és oviban,suliban hogy mindig nézzek körül,mielőtt át megyek) Mivel az út kiépítése ,a vasút kiépítése,pláne a cég utólagos parkoló kiépítése semmilyen összhangban nincs egyikkel sem! Mert egy dolog hogy mi a mai jogszabály, meg egy másik hogy mi a holnap közlekedési strukturája! Kérdéseim a következők (és persze válaszokat nem teszem kötelezővé): Nem kellene kötelező tantárgyá tenni a kressz oktatást még álltalános iskolában?Vizsgával egybe kötve! (Megjegyzem az én ovodámban kresz táblák voltak a játszótéren is,oktatási célból) Nem kellene az ilyen veszélyes átkelőket elkeríteni,kitáblázni,azokat ellenőrizni? (Mindig az ember jogkövető magatartását feltételezni,szerintem pusztán lustaság) Most hogy a jelenlegi helyzetben, ami a világon soha nem látott pánikot keltve,gazdaságokat kényszerít térdre! Emberek millióit kényszerít arra hogy komfort zónáikat elhagyják! Nem kéne elgondolkodni azon,hogy ezt felismerve,a létező összes tömegtájékoztatást felhasználva. Tudassuk az emberekel hogy ez nem ellenük,értük van! Nem kellene néha a jogalkotóknak is adaptálódni a gyors ütemű fejlődéshez? Mindezek persze csak gondolatok a fejemben,de gondoltam leírom! Elnézést a helyesírás szabad értelmezéséért!A Magyar Nyelv és Irodalom tanáraimtól főleg!Nem ők a bűnösök! Mindenkinek kitartást!!!
@veronikavercsi88552 жыл бұрын
Ez a műsor azért van, hogy a hétköznapi ember is tisztában legyen a közlekedési szabályokkal. Az egy más kérdés, hogy lehetne egy-két sallang tantárgy helyett ezeket a videókat betenni, és igen a KRESZ az alap dolog kellene legyen magyar általános iskolákban első osztálytól! Mert onnantól kezdenek el közlekedni a gyerekek önállóan, általában. És a gyerekek a jövőnk!
@KoczogA9 ай бұрын
Nem tudom miért releváns, h gyári munkás vagy, helyesebben írsz, mint az emberek nagy többsége. Hogy reagáljak is egyszerűen: nagy kár, h nem mindenki gondolkodik így, szinte teljesen egyetértek.
@zolivk55133 ай бұрын
Nincs miért szégyenkezned barátom!👍 Összeszedett,logikus gondolatok,az iskolai kresz-oktatás nagyon is időszerű lenne. Hidd el,a minisztériumokban sokkal butább emberek dolgoznak.
@csekeiboldizsar11454 жыл бұрын
Tényleg nem szabadna a sínen bárhol átkelni, de az átkelőn is ugyanúgy elüti a vonat azt, aki nem néz körül.
@kareszpont4 жыл бұрын
Ott a pont. Na erre mondják azt, hogy aki hülye az haljon meg.
@Bob.Seishin4 жыл бұрын
ezért van az a nyomornc korlát építve úgy hogy jobbra balra is nézz miközben haladsz előre!!! persze ha a telefont nyomkodja valaki annak kvára mindegy, + a kiépített átkelőnél egy szintbe van a sín és a gumipogácsa kicsi az esély hogy elesel míg a nyilt pályán egy kavics alatt kifprdul a bokád elesel és vége a dalnak bevered a fejed elájuslz vagy pusztán emiatt nem vesznek észre elgázolnak stbstb
@bobbyhilda58804 жыл бұрын
@@Bob.Seishin Én meg mindig azt hittem, hogy azért kell kanyarogni, hogy ne tudj átszaladni vagy átbringázni rajta, de valóban, körül is néz az ember közben:)
@Adani123453 жыл бұрын
Az a Siemens vonat valójában egy Stadler Flirt, nincs a történet szempontjából jelentősége, de így pontos.
@steve_brown69677 ай бұрын
Ezért a kommentért jöttem.
@zolivk55133 ай бұрын
vonatnáci😄
@zoltangabor59604 жыл бұрын
Volt egy foldrajztanarom még általános iskolában és ő mondta, hogy Kínában megepitik a lakotelepet és csak utána helyezik le a járdát a szerint, hogy az emberek hol tapostak ki mert az a leglogikusabb útvonal. Ha itt is figyelembe lenne véve akkor nem történne meg az, hogy mindenki ott megy át ahol nem szabad
@hallsmeister4 жыл бұрын
Hibáztassunk mindig mást, ahelyett, hogy sétálnánk + pár métert a lábunkkal, amíg tudunk. Mindig A MÁSIK a rossz, ő hibázott, miért nem úgy van stb. Hova a f@szomba rohannak az emberek? Minden nap sietünk, rohanunk, de hova? Az életünk végéhez?
@klaraviragos40024 жыл бұрын
Nálunk is az országutakat így építették ki, amerre a szekerek közlekedtek. :_)
@LIEBENBERG974 жыл бұрын
fa kalap Ahogyan vidéken mondják: Amerre az ökör hugyozott.
@totocsa4 жыл бұрын
Van erre példa Budapesten is. Amikor Kelenföldön az 1-es villamos miatt feltúrták az Etele utat, akkor építettek ki egy új gyalogosátkelőt is. Ettől a zebrától kb. 50 méterre már volt egy zebra, de rendszeresen ott jártunk át, ahol az új zebra lett. Ja és az új zebrához tettek lámpákat is.
@bobbyhilda58804 жыл бұрын
Az Japánban van. Kínából a sok kórság jön.
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
2:15 Az 50 méter, egyszer oda, egyszer vissza, 2 perc egy gyalogosnak 8s egy autónak nem mindegy. Gyalogosként az ember képes másodpercekért kockáztatni, nem hogy percekért. Mert annyira lassan ér a céljához, hogy mindent meg akar tenni, hogy ezt lecsökkentse. A fő baj nem azzal van, hogy tilosban ment át. Van aki a kiépítettnél kikerüli a korlátot, hogy ne kelljen keringőznie. A baj azzal van, hogy nem nézi meg, jön-e a guruló machéta vagy biztonságos-e az átkelés. Természetesen a keringős átkelőnél sokkal kevesebben szenvednek balesetet. De ennek az is az oka, hogy ott az kel át, aki veszi az időt, fáradságot, türelmet, és elgalogol odáig, azért gyalogol odáig, mert biztonságosan akar átkelni, tehát ha már odáig gyalogolt, körül is fog nézni.
@ilovemansl2233 жыл бұрын
Jó, csak amikor a gyalogosok egy szabálytalanul, de igazából senkit nem veszélyeztető vagy akadályozó módon parkoló autónál kb. fel akarják koncolni az autóst, hogy ez se tud 300 métert gyalogolni (holott ott élet- vagy balesetveszélyről szó sem volt, talán még kellemetlenségről sem... tudok google mapsen olyan helyet linkelni ahol tiltva van a parkolás, de semmi ráció nincs mögötte), meg facebook csoportokban bontanak pezsgőt amikor valaki lefotózza a kerékbilincset, akkor ez így elég nagy képmutatás. Maradjunk annyiban, hogy mindenki csak és kizárólag azokat a szabályokat akarja betartani, betartatni másokkal, amik őt személy szerint nem akadályozzák, amint neki kellene változtatnia a viselkedésén hogy valamelyik szabályt betartsa, onnantól kezdve már számára is minden relatív.
@Fifa10krisz4 ай бұрын
Ezt soha nem vagyok képes megérteni, h valaki hogy a rákba nem lát meg egy több 10 tonnás vonatot?????? Azt megértem, aki homályosan lát és nehezebben veszi észre, de akkor is lehet érezni, h a közeledben van, mert kicsit reng a föld olyankor.
@belescus9853 Жыл бұрын
Nagyon szépen megtanult magyarul ez a Kevin Spészi.
@01Ricsard4 жыл бұрын
1,25-ös gyorsítással tökéletes Dr. Herpy beszédtempója:D
@szecska54 жыл бұрын
Én szinte minden videot úgy nézek :) Az idő pénz :D
@petimoko4 жыл бұрын
Próbáld meg 0.5-ön, csutka az ember :D
@martonpenzes36643 жыл бұрын
és tényleg :))))
@elektrosokkk3 жыл бұрын
LOL 😂😂😂😂
@kipufogoszervizbudafokon63214 жыл бұрын
Ha több tízezren mennek ott,akkor miért nem tesznek kerítést? Vagy aluljárót.
@gaborgelencser4304 жыл бұрын
Mert a 99.9%-a az embereknek körül néz mielőtt átmegy.
@mollyrazormillions4 жыл бұрын
Hát ennyi. Ha ki van taposva a füvesített rész egy adott szakaszon, akkor ott bizony valami papíron jó volt, de a gyakorlatban egyáltalán nem.
@deaklaszlo67494 жыл бұрын
Aluljárót.... Sok scifit nézel. Ebben az országban mi számit? Menj le nyáron a horvát tengerpartra... Hány alagúton mész át? Nálunk egyet csináltak az is beomlott.
@Zsadel4 жыл бұрын
Kőbányán raktak zajvédelmit... az emberek ugyan úgy átmászkálnak a síneken, mert van rajta ajtó..
@tamasnemeth13844 жыл бұрын
Szerinted az alul/felüljárót mennyien használnák. Aki nem megy el 50 métert az átjáróig, az nem fog lépcsőzni sem.
@jozsefdred9054 жыл бұрын
A kollégám nyugdíjba vonulásáig 17 embert gázolt halálra.
@davidhencz84624 жыл бұрын
Azok az újonnan épített járdák jutnak eszembe amit senki sem használ, de mellette ki van taposva a fű (sokszor logikusabb vonalvezetés ). Ha arra járnak az emberek, oda kell rakni az átjárót
@anikojanositovabblapoztam39583 жыл бұрын
Emlékszem, a '80-as években Debrecenben amikor a lakótelepeket építették, gyönyörűen parkosított ák, járdákat , sétányokat alakítottak ki. Az élet viszont ezt átírta, mert amikor a lakók beköltöztek, fél év múlva sávok voltak kitaposva a füvesített területen. Az emberek szokásokat alakítottak ki és a kitaposott sávokból látni lehetett hogy a konfortzónájuknak nem az felelt meg amit a tervező asztalon lerajzoltak. Később hallottam hogy jobb helyeken fordítva csinálják. Előbb parkosítanak és ha kialakult egy vagy több logikus és kényelmes, az ott élőknek konfortos útvonal (látható lett a taposásból) , oda készítettek sétányt. Lehet hogy itt is át kellett volna (kellene) gondolni hogy jó helyen van az átjáró?
@istvanfeher6568 Жыл бұрын
Egy igen fontos kérdésem lenne az ügyvédúrhoz. A kérdésem pedig a következő: Vasútüzemben dolgozom mozdonyvezetőként mit tehetek azon kollégával, aki többszöri figyelmeztetésem ellenére is szabálytalanul végzi a munkáját? Ezzel veszélyezteti a saját testi épségét iil. engem vagy másik mozdonyvezető kollégát hoz kellemetlen helyzetbe. Mert, ha netán ebből baleset lenne igen nehéz lenne bizonyítani, hogy vétkes vagy sem a balesetben résztvevő mozdonyvezető.
@smkbeatbox4 жыл бұрын
Bárcsak annak idején tanultam volna tovább... bárcsak lehetnék olyan ember, mint Dr. Herpy...Hogy tudjak segíteni az embereken, ha máshogy nem is akkor így, ahogy most Ő teszi...egy kicsit felnyitni a szemeket, de nem lehetek és a legbosszantóbb, hogy azoknak az embernek a felfogása sem lehetek akik ezeket a dolgokat szürreálisan látják. Mennyi élet és tönkretett folytatólagos élet mehetne a "normális" útján tovább, de mindig mindenki csak rohan és kivételes szerencsésnek érzi önmagát. Lehet, hogy ez stréber beszéd, de miért olyan nehéz betartani azokat a szabályokat amik alapvetően az Ő avagy a Mi saját érdekükben születtek meg? Biztosan Én is szegtem már meg szabályt akarva vagy inkább akaratlanul, de amikor a közlekedésről van szó (értem ez alatt főleg azt aki vezet vagy tisztában van a kresz szabályokkal) nem lehet illetve nem lenne szabad megszegni őket hiszen az életed múlhat rajta. Van aki szándékosan teszi, hogy a vonat elé ugrik ( sajnos ), van aki csak azért ahogy dr. Herpy is mondja...átbulizott éjszaka és nemtudja részegen felmérni a helyzetet...de könyörgöm emberek vigyázzatok magatokra! Az a pár másodperc szerintem amíg a kijelölt átkelőhöz értek, bőven megéri azt, hogy élhessetek tovább ameddig csak lehet! Sajnálom, de nagyon nagyon a mozdony vezetőt, a csaladtagokat és azt az embert is aki egy ilyen rossz döntés miatt tönkre tette az egész életét! Kérlek Titeket mindenki vigyázzon magára!
@somitomi4 жыл бұрын
Az a baj, hogy ha "vadon" átkelésnél nem veszed észre a közeledő vonatot, akkor a kiépített átjáróban sem fogod. Biztonságosabb a kiépített átjáró, de ebből sajnos sok helyen kevés van, budapesti vasúthálózat például átjárhatatlan falakat csinál a városba ott is, ahol nem töltésen megy.
@ZsoltPinters4 жыл бұрын
Az emberek ilyennek lettek teremtve. Kínában a sínek több méter magasra vannak emelve, és semmi, sehol nem keresztezi. Problémàt így lehet megoldani, ebben a kereszteződésben buli utàn részegen 100 év múlva is így fognak átmenni szabálytalanul. Jó ez a felvilágosító kampány, de ezt a problémát soha, semmilyen felvilágosító kampány nem fogja megoldani (részegek, lusták, rohanók, stb).
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
Kampány nem, max ha oda is raknak keringető kerítést...
@balazsbordas1214 Жыл бұрын
Szvsz semmi köze a felelősségnek a szabályos átkelők meglétéhez. Abban is szét kell nézni, ha nem jelez tilosat, akkor is. Csak akkor mész át, ha nincs vonat, és ha nincs vonat, akkor ilyen szempontból mindegy, hogy átkelőben mész-e át, legfeljebb annak hiányában bokádat töröd.
@mumtaz19774 ай бұрын
A kiépített átkelőkben, amik forgalmasabb vasúti vonalat kereszteznek és az átkelő is forgalmasabb, ott mindig van vagy fényjelzés, vagy sorompó és esetleg a gyalogosoknak korlát. Itt a kiépített átkelőben csak korlát van. Mondjuk veszélyes. Az éjszakai becsiccsentett lézengők ellen mondjuk sem a korlát, sem a lámpa nem véd. Vagy épp ők annyira nem beszámíthatók és "figyelmetlenebbek". Ismerem egyébként a helyet, ahol a baleset történt és ott régebben nem volt kiépített átkelő. Pont azért tették oda, mert a Budaörsi úton pont ott van buszmegálló és rengetegen ott szálltak le a buszról és sétáltak át a síneken. Illetve ott az Alsóhegy utca és a vágányok között volt egy placc, amit azóta "kiépítettek" parkolónak. Ezt sokan arra használják, hogy az agglomerációból bejönnek kocsival, amit ott letesznek és átkelve a vasúton felszállnak valamelyik buszra. Ezért a megszokás miatt építettek oda egy gyalogos átkelőt a Bocskai út végéhez. A kikopott rész, meg ahol a figyelmeztető tábla van, az az Ibrahim utca végénél van, mert sokan meg ott jönnek fel az utca végén. Nem mellesleg itt a vonatok viszonylag lassan közlekednek. Talán pont amiatt, mert veszélyes. Nem is értem, miért nem építettek még oda egy kerítést. Nem egy túl hosszú szakasz. Talán 100 méter.
@TomRed04 жыл бұрын
1:55 percnél elhangzik, hogy azon a helyen, ahol a baleset történik évente több tízezer ember keresztezi a nyílt vasúti pályát. Erre nyilván van valami okuk, hogy miért pont azon a helyen teszik ezt meg. Nem kellene az illetékeseknek is elgondolkozni azon, hogy mégis létesítsenek oda is egy biztonságosabb, korlátokkal ellátott kiépített gyalogátkelőhelyet, függetlenül attól, hogy a másik ilyen átkelőhely milyen távolságban van? Persze két figyelmeztető táblát kirakni jóval olcsóbb megoldás, de az emberek életének védelme mégiscsak fontosabb lenne. Ezt már belátták Budapest belvárosában is, ahol a meglévő aluljárók mellé mégiscsak létesítettek lámpával, zebrával védett gyalogátkelőhelyeket. Módosítás: remélem a hozzászólásom az első "értelmesnek" minősülő lesz. :)
@Corri8884 жыл бұрын
Megmondom én neked mi az oka, nem kell ezt nagyon kielemezni. Az emberek birkák. Egyik birka megy a másik után. Egyszer látta az egyik birka hogy a másik birka levágta az utat, hát nehogy már ne kövesse, mi az hogy ha ő megspórol egy percet, akkor a soron következő birkának is meg lehet! Ja meg önzőek is, szóval önző birkák. A jogait mindenki tudja /épíccsenek mán oda is he' / de a kötelességét, / KRESZ betartása, józan ész használata / na azt egyik sem. Lehet habzó szájjal megmondani hogy mit hogyan kellene, csak hát tudod hogyha 50-100 méterrel közelebb lenne az átkelő az sem változtatna semmin, mert a birkák csoportja úgyis kitalálna valami más átkelési módot ami még rövidebb. Aztán történnek tovább a gázolások. Egy valamit kérdeznék csak azoktól akik átjárnak a vasúti pályán, és ezzel azt kockáztatják hogy baleset történik ami órákra feltartja/megbénítja a közlekedést csak azért mert neki sietős volt: Miből gondolja a szemét, önző birka hogy az ő ideje többet ér mint az enyém, illetve miért meri feltételezni hogy joga van mások idejét elvenni?
@balintk.93734 жыл бұрын
Szeretem ezeket az adásokat, de szerintem ez eléggé gyenge lett. Eléggé empatikus embernek tartom magam, de őszintén nem tudom sajnálni azokat, akik nem vesznek észre egy kurva nagy szerelvényt, ahogy feléjük zakatol. Hogy a büdös picsában nem lehet észrevenni? Ráadásul ha jól látom olyan szakasz, ahol a pálya nyíl egyenes és nincs a látótávolságot zavaró tényező. Azt már meg se kérdem, hogy ki az a Darwin díjas, aki úgy lép le a vonatsínre, hogy nem néz szét előtte...
@tamasnemeth13844 жыл бұрын
Szerintem pont ugyanez a kérdés villant át az agyukon, amikor az szétkenődött a vonat ütközőjén. Sajnos már nem tudnak válaszolni rá.
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
@@tamasnemeth1384 Ha jól halottam,. neki csak a lába lett oda. Eléggé elgondolkozhatott utána ezen...
@Mycr0bi4 жыл бұрын
Buszmegálló van a túloldalt. Azért mennek át ott. Hiába az átjáró arrébb és az sincs messze amúgy és ott van gyalogos átkelő/útkereszteződés ezért logikus ott a vasúti átjáró.. Kerítés kellene oda pár száz méteren. Probléma olcsón megoldva, vagy átgondolni hogy kell-e megálló/átjáró áthelyezés. Nem tudom, csak tippelek.
@arianacars14622 жыл бұрын
Nálunk is Stadler meg Kiss motorvonatok vannak, sokszor csak annyit hallok hogy a sín nyikorog ahogy elhalad rajta a vonat. Volt hogy megijedtem, várakozás közben olvasgattam és csak azt vettem észre hogy valami nagy hirtelen előttem termett. Ijesztő! Igen, egyszerűbb átszaladni de nem éri meg!!!
@pzsolt69812 жыл бұрын
Szeretném kérdezni hogy milyen büntetési tétel van kiszabva ha túléli a gázolás. A választ előre is köszönöm
@Bigdawe164 жыл бұрын
2:00 amikor a kisgyerekkel a nyakában megy át.. na ott majdnem elsírtam magam komolyan
@gaborgelencser4304 жыл бұрын
@Gergő Bolvári Miért ne lenne? Körül kell nézni, ennyi az egész nyitja.
@adam487984 жыл бұрын
@@gaborgelencser430 Nah az ilyen hozzáállású emberek miatt kellene mutogatni a "szeletelős" képeket. Az a baj, amibe nem gondol bele (amit az ügyvéd úr is említett), az ember NEM gép= hibázik. Persze, én is át tudok ott menni, szétnézek, annyi. NEM ez a probléma.. A megszokás. Márpedig ez csak úgy berögzül. Az említett gyermekes képekkel meg tudja az a baj, hogy egy ilyen gázolásnál én sok embert sajnálok, leginkább a vonat/villamosvezetőt.. utasokat, de egy embert nagyon nem, akit elgázol. De kicsit más a helyzet ha a barom még visz egy gyereket közben a nyakában.. Ezen a hozzáálláson tényleg csak a fotók/videók segíthetnének sajnos
@Imurai4 жыл бұрын
@@gaborgelencser430 És ha nem látod, mert teszem azt, köd van, vagy sötét? Ne légy idióta!
@somitomi4 жыл бұрын
@@Imurai Akkor a kiépített átjáróban sem látod a vonatot, tehát nem vagy sokkal előrébb...
@FrederikRak4 жыл бұрын
@Megmondom kegyetlen vagy :D
@kreutzere4 жыл бұрын
A videót úgy kezdtem, hogy google mapson megnéztem a helyet. Lemértem a távolságot: 134 méter (az onnan 40 méterre lévő másik illegális átkelő még messzebb van). Erre néhány tíz méter meg kb 50 méter van a videó elején... Ez így igen erős csúsztatás.
@gyorgy-h5w3 жыл бұрын
Hasonló az is, amikor autóval közlekedve látjuk, hogy hiába van zebra, előtte-utánna sétálgatnak át emberek. Főleg sötétben és esőben veszélyes ez.
@arianacars14622 жыл бұрын
jaj ezt utálom én is, épp a minap történt meg velem, még jó hogy lassan hajtottam
@sandorfagyal3194 жыл бұрын
Az nem igaz, hogy ha valaki normálisan körül néz mielőtt a sínre lép akkor abból tragédia legyen. Mert bármilyen gyors is a vonat, 2-3 másodperc alatt nem tesz meg 800-1000 métert..... Itt csak a figyelmetlenség az ami miatt ilyen dolgok történnek.
@dp55814 жыл бұрын
Elmondták a videóban is, naponta több 100-an is átmennek ott (minden probléma nélkül). Nyíálván egy átmulatott este után másképp reagál am ember.
@tamaskruppa96594 жыл бұрын
Nem. A videon lathato egyik barom is ralep a sínre, ami rettenetesen tud csúszni. Hanyatt vágja magát és s már mindjárt nem 2-3 másodperc. Át lehet menni, ésszel. Na ez nincs ez emberek többségének.
@somitomi4 жыл бұрын
@@tamaskruppa9659 Majdnem azt írtam, hogy "alap, hogy a sínszálra nem lépünk, mert keskeny és csúszik", de ezek szerint nem. Szóval a kiépített átjáró valóban biztonságosabb, de a figyelmetlenségtől nem ment meg az sem...
@feri01264 жыл бұрын
Elgondolkoztató, tanulságos amiket mesél. Nem számít, hogy van-e jogsid, másképpen tekintesz a mindennapi helyzetekre.
@sokacsavok4 жыл бұрын
Mondjuk gyalog ötven méter igen sok. Oda 50m, vissza 50m, egy átlagos ember 3km/h sebességgel sétál az pont 50m (3000m/60min) percenként. Tehát az átkelést nem számítva (mert az amúgy is megtörténne), 2 percet veszít átkelésenként, naponta tehát 4-et oda-vissza. A másik oldalt buszmegálló van a kitaposott ösvényen, mondjuk ha csak dolgozni megy ott át minden nap 4 percet veszít a kerülővel, de a busz attól még elmehet ez idő alatt is. Nem vagyok tisztában az ottani követési távolságokkal, de gondolom 3-10 perc között lehet most ezt nem számolom. Egy évben olyan ~250 (254 2020-ban) munkanap van. Egy év alatt 250*4=1000 percet, azaz több mint 16 és fél órát veszít, ami két teljes napi munkaidő. Tíz év alatt ez 16,6*10=166,6 óra, 166,6/24=~7 nap. Tehát csak 10 év alatt, csak munkába járással (szabadságokat nem számolva) 7 , egy teljes hetet veszít az életéből, ha a kijelölt átkelőhelyet választja. Arról nem is beszélve, hogy ott sincs sorompó vagy lámpa, tehát ugyanúgy szét kell nézni, egy részeg ugyanúgy amputoportál átkeléskor. Nem mondom, hogy megéri, de megértem miért tesznek így, főleg egy buszos kalandnál.
@csoli-014 жыл бұрын
Hát igen ez a rengeteg idő, amit így elveszt az ember! Bele se merek gondolni, hogy mennyi elvesztegetett időt tölthetett volna el hasznosan a facebookon, vagy a TV előtt dögölve napi 2 perc gyaloglás helyett!
@HayashiKreta3 жыл бұрын
Ha megnézed guglimappon akkor a kitaposott és a hivatalos között nem 50 méter van, hanem 125. Egy irányban. De van egy távolabbi kitaposott átjáró is, az 186 méter. A legkisebb távolság amit mértem az 100 méter, ha a buszmegállótól mérem. Szerintem érdemes lenne a közlekedés szervező felelősségét megvizsgálni. 50 métert lehet, hogy lesétálnának az emberek, de sok ember, sok idejével számolva azért ez árnyalatabb kérdés.
@ficsak3 жыл бұрын
Azért nem mindegy,hogy az életedet veszíted el,vagy perceket belőle!!
@sokacsavok3 жыл бұрын
@@ficsak Ha rendesen szétnézel nem lehet baj.
@Adani123453 жыл бұрын
Ha valakinek 2 percet sem ér az élete, ott már nagy baj van az agyban. Inkább hazaérek 2 vagy 5 perccel később mint soha többet.
@ComMando91004 жыл бұрын
Hogy a picsába nem vesz észre valaki egy vonatot? Ha nem részeg volt vagy kábítószer hatása alatt, akkor nem tudom sajnálni. Darwin azt mondaná hagyd meghalni. Ha egy 3 lámpás vonatot nem vesz észre akkor ennek már meg voltak számlálva a napjai :D Lehet még aznap meghalt volna ugyan úgy csak más okból.
@harvyhun4 жыл бұрын
Én sem értem, van pl a rákosrendezői vasútátkelő minimum 200 méter belátható egyenessel, egy 25 méteres szélességű átkelővel, aki nem bír két irányba elnézni (józanul persze) hogy jön-e valami annak jár a Darwin díj. szerk: Megnéztem a videóban szereplő illegális "átkelőt" aki nem tud úgy átmenni 2db sínpáron (10 méter összesen) úgy hogy nem néz körbe (belátható legalább 500 méter mindkét irányba) azt nem tudom sajnálni
@Satupofa4 жыл бұрын
De részeg volt. Talán kábítószer is volt.
@totika0723Ай бұрын
Miért nem megy el 50 méterre? Miért nem oda építenek átkelőt ahol az emberek járnak?????
@balazsfeher30164 жыл бұрын
Ott dolgozok. Nagyon sokan mennekn ott át. Nem értem miért nem raknak oda keritést. Amúgy oda egy megálót kellene épiteni mert sokan használnák.
@Adani123453 жыл бұрын
Sokra azzal se mennének ha betonfalat építesz akkor is lesznek ,aki kazt megmászva mennek a vonat elé.
@tamasfodor72604 жыл бұрын
Nekem az a kérdésem, hogy amennyiben túléli a gyalogos, számíthat e valamilyen mértékben az okozott költségek (pótlóbusz, késés, stb) megfizetésére? És ha igen, milyen mértékben kell hozzájárulnia?
@huzoro3 жыл бұрын
Ha túléli és megkapja a számlát, beugrik a következő alá!
@Zilahi-Branyi_Laszlo2 жыл бұрын
@@huzoro Már ha maradt az ugráshoz alkalmas végtagja.
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
2:08 De a sok "szabálytalan" ember, azért megnézi, hogy biztonságos-e az átkelés? Annál az átkelőnél, eléggé belátható a sínpálya?
@zoltan51264 жыл бұрын
Láttam baleseti beszámolót amiben részletezték hogy az embert hány száz méter hosszan kente szét a vonat a sineken. Aznap már nem voltam éhes...
@Satupofa4 жыл бұрын
Én meg sajnos láttam sínpár között heverő kettévágott hullát. A feje meg hátrafelé vissza hajlott a lapockái közé. Szörnyű látvány. 2000 körül történt és csak 2 másodpercig láttam, de örökre előttem van a kép.☹️
@Adani123453 жыл бұрын
@@Satupofa 2011-ben mikor mentem munkába a HÉV megállóban láttam, hogy a kerítést vágják a tűzoltók, hogy hozzáférjenek az emberhez, akit begyűrt a hév oda, belépett az érkező vonat elé és kidobta oldalra, ahol a drótkerítés tiszta vér volt minden, ha 10 perccel előbb indulok el akkor a baleset előttem történik. Akkor azt hittem ezt biztos nem élte túl, ép csontja nem volt kb. de később kiderült ,hogy túlélte, sőt össze tudták legózni a kórházban pár hónap alatt úgy, hogy semmi maradandó nem lett. Sokat nm tanult belőle ,mert 4 évvel később egy kamion elé szaladt ki, ami elütötte, azt is túlélte, de mindkét lába odalett.
@zoltanszigetvari70414 жыл бұрын
Bocs a vasutasnak/vasúttársaságnak mikor van felelőssége? Ha keresztezed a vasúti pályát (mindegy, hogy kijelölt helyen, fénysorompónál vagy nem) a vonat elüt, te vagy a hibás.
@dklvnte4 жыл бұрын
Elég sokszor van felelőssége, csak úgy mondom. Annyi a különbség, hogy ha "az autós/gyalogos" hibázik nagy eséllyel meghal, ha pedig ő, akkor börtönbe.
@Satupofa4 жыл бұрын
Pl. ha túllépi a pályaszakaszon megengedett legnagyobb sebességet vagy ha piros jelzésen megy át (emiatt frontálisan ütközhet másik vonattal). Vagy amikor kanyarban kisiklik a vonat, az legtöbbször a vezető hibája, meg nyilván az ittas vezetés is. Más eset talán nincs is. A többi dologban nem hibás.
@somitomi4 жыл бұрын
Közút-vasút kereszteződésben tudtommal csak akkor fordulhat elő, ha biztosított átjáróban meghibásodik a berendezés és a vonat nem ad hangjelzést illetve nem tartja be az ilyenkor előírt 15 km/h sebességet. Még ekkor sem mindig, mert a mobiltelefon előtti időkben például nem volt triviális a nyíltvonalon robogó vonat mozdonyvezetőjét értesíteni a hibáról, illetve azt hiszem most sincs minden vonalon GSM-R lefedettség vagy mozdonyrádió. Kisforgalmú mellékvonalakon szokás ún. "fénysorompót ellenörző jelző" használata, ami kicsivel az érzékelési pont után jelzi a mozdonyvezetőnek, ha a fénysorompó működik és érzékelte a vonatot, illetve az állomások jelzői általában függésben vannak az állomás területén lévő átjárókkal. Ezen kívül viszont a mozdonyvezető csak közvetetten értesülhet a fénysorompó hibájáról, ezért kapcsol hiba esetén sötétre és ezért írja elő a KRESZ ilyenkor, hogy áthaladás előtt alaposan nézzünk körül.
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
4:12 4 és fél másodperc alatt ér oda a vonat, nagyon jó esetben 3 másodperc átgyalogolni... Nem, nem öregnek, nem enm botlik meg, stb. Tényleg durván veszélyes!
@0Tigrincs04 жыл бұрын
Ez csak természetes szelekció. Aki tényleg elütteti magát a vonattal egy nyíl egyenes és jól belátható szakaszon az hadd tegye. Észt nem lehet osztani.
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
A gondolatsorból az érintetteket kihagytad... Emiatt is a pecsét a Mávon, hogy KÉSIK...
@zsofeen2 жыл бұрын
Egy kis pontosítás. Vasúti körökben járatosként szándékosan "késleltetett fékrendszer"ről nem tudok. A kizárólag légfékkel megfékezett vonatok esetében valós hogy a fékezőerő csak kisebb késleltetéssel, fokozatosan jelentkezik, de ez a rendszer műszaki sajátossága miatt van így, fékezéskor a légfővezetékből, amelynek légnyomása rugó ellenében tart el egy féktárcsát a kerekektől, leengedésre kerül, a gyorsfékezéskor bekövetkező teljes nyomásesés is beletelik 1-2 másodpercbe, ami idő alatt egy -- az érintett szakaszon konkrétan -- 80 km/h sebességgel haladó vonat több száz méter távolságot megtesz. A Stadler FLIRT motorvonat, azon kívül hogy elegytömegét tekintve az egyik legkönnyebb szerkezetű a MÁV állományában, a légfék mellett villamosáramú (dinamikus) fékrendszerrel is el van látva, melynek fékezőereje azonnal jelentkezik, és gyorsfékezéskor az utastérben állva olyan erejű (tapasztalat), hogy odanyomódsz a vonat belső falához és fizikailag nem bírsz elmozdulni onnan a vonat teljes megállásáig. Mindezek mellett egy acél sínen acél kerekekkel 80 km/h-val közlekedő ilyen vonatnak is alsó hangon 400 m körüli a fékútja (egy kizárólagosan légfékes, nagyobb tömegű vonat esetében ez 600-800 méterre is rúghat, megfékezettségtől függően). A villamoson, amely szintén lényegesen könnyebb kocsiszerkezetű, sínfék is van kiépítve, az gyorsfékezéskor kis túlzással úgy megáll mint ami falnak ment, de értelemszerűen a fékútját, ami még így is pár száz méter, nem lehet összehasonlítani egy gumikerekű járműével.
@zsombokiorinc3 жыл бұрын
Sose értettem, hogy lehet nem észrevenni egy vonatot. Nagy, piros, hangos. Én amikor vonat sínen megyek át, vagy négyszer nézek mindkét irányba és még úgy is gyorsult pulzussal többnyire.
@ilovemansl2233 жыл бұрын
Szerintem pont ez a gyorsult pulzus nincs meg a többieknél. Hiszen megszokták, hogy gyakorlatilag a közúton már nem is kell nézelődni, úgyis vészfékezni fog az autós, még meg is sértődik ha rádudálnak, ahol meg elegen nyírják ki magukat, oda tesznek egy zebrát vagy 30-as táblát, mintha az bármit megoldana, a fizikát nem lehet seggbe baszni, akárhogy próbáljuk. Körül kell nézni, mielőtt lelépsz, ennyi. Sokan ebből lelki nyavaját csinálnak, meg paranoid elméleteket gyártanak (egy egyetemi vendégelőadóról sétáltam ki abban a pillanatban amikor közölte hogy ha elmegy egy aatóó az kettévágja a várost, ebből engem tessék kihagyni), pedig ennyi a megoldás. A vasúton ez hatványozottan igaz, és ehhez nincsenek hozzászokva az emberek, és hát vonattal szemben nem nagyon szoktak "rendellenes fizikai kontaktusokat" túlélni, így elgondolkodni sincs lehetőségük azoknak akik egyszer ilyen balesetbe keveredtek.
@krisztianvasarlas90104 жыл бұрын
Tizenéve mozdonyvezetőként kétszer én is majdnem kiteblaboltam vonat elé ... úgy hogy kenem vágom a maltertémát . Akinek nincs laratasa nem csodálom h ilyen helyzetekbe keveredik
@MrPyotr774 жыл бұрын
A logikát nem fogják felülírni a szabályok!
@Izual0014 жыл бұрын
A fizikát sem fogja felülírni a logika.
@nandorberlik9793 жыл бұрын
1-3 kmes is lehet a fék út
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
Az egyik fő probléma, hogy az átjárót sok esetben direkt plusz 20-30 méterre (meg távolabb) teszik attól a helytől, ahova a gyalogosok át szeretnének kelni. Nem mindet természetesen. Érdekes, hogy egyre több helyen látok "Figyelj, mindkét iránbyból jöhet vonat" táblát. Az én véleményem az, hogy a Tiltó tábla helyett, a figyelem felhívó tábla sokkal hatékonyabb lenne. Persze emellett jelezhjeti azt is, hogy a MÁV tiltja az átkelést, de ha már az ember mégis át akar kelni, legyen nagyon figyelmes. Van olyan szakasz, ahol tényleg beláthatatlan a pálya. Ott jogos a tiltás, de nagyon sok helyen ahol messzire belátható, ott is tilos. A járókelő nem érti miért tilos, és neki gyalogosan miért kell akár perceket sétálnia a kiépített átkelőhöz, miközben ott is hasonlóan belátható. Főleg idősebb embereknél, ahol nem mindegy mekkorát kerül, vagy fiataloknál, ahol nem mindegy két lépéssel átugrik a vágányokon (és ha rosszul lép, elesik, pont befizet egy amputálásra), vagy 30-40 plusz lépés és ráadásul legalább 4 irányváltás... De ha kinn van, hogy Figyelj! akkor lehet hogy azért mégis balra, jobbra pislant, és időben felfogja, hogy jön a vonat, ezért inkább nem ugrik elé, hanem megvárja, hogy biztonságosan tudjon átkelni..
@HayashiKreta3 жыл бұрын
Térkép alapján tök egyenes a pályaszakasz, viszont a kitaposott és a hivatalos átkelő között 125 méter van.
@JohnnieVlogger4 жыл бұрын
Mi lenne ha nem 50 méterre lenne a kijelölt átjáró hanem ott ahol mindenki átmegy? Kicsi ész kéne... és oda építeni a kibaszott átjárót ahol igény van rá! Nem ötven méterrel odébb. Megoldás mindenre van. Akarni kell!
@dummy33334 жыл бұрын
50 méter az 100 méter kerülő, ami 3-4 perc. Ennél kevesebbért is kockáztatnak az emberek. Mennyibe kerülne egy aluljáró, 50 millióba?
@TheMillenotti4 жыл бұрын
Na jó, azért 100 méter ne legyen már 3-4 perc. :D Még a google maps is csak 1 percnek írja, pedig az szeret kicsit túlozni a becsült időkkel. Én naponta gyalogolok 2.7 kilométert, igazán kényelmes tempóval is csak 35 perc, nem pedig ~90.
@gaborgelencser4304 жыл бұрын
És mennyibe kerül elnézni két irányba, majd agyilag feldolgozni, hogy közeledik e rajta egy hatalmas vasdarab vagy sem? Ingyen van. ;)
@patrikhalasz20854 жыл бұрын
@@gaborgelencser430 és mennyibe kerülne használni a +1 perces kerülővel a biztonságos átkelőt, ahol nem úgy bukdácsolsz át a síneken? :)
@ggooaa1004 жыл бұрын
@@patrikhalasz2085 Szerinted ha az a részeg barom a szabályos átkelőn kel át és ott nem néz körül/ veszi észre a vonatot az mennyivel lett volna jobb?
@dummy33334 жыл бұрын
@@TheMillenotti Igazad van, nem 3 hanem bő 1 perc a minimum, de már annyiért is átgyalogol mindenki egy piroson. 1000 forintos órabérrel 100 év alatt se térül meg az aluljáró, viszont már az első gázolásnál egyből, az adókiesés miatt. Százával kéne építeni.
@martonpenzes36643 жыл бұрын
Nem megmagyarázhatatlan az ok amiért nem sétálnak 50 métert... úgy hívják lustaság...
@gyulagerzsonkulifai57343 жыл бұрын
Pont a lustaság ellentéte, úgy hívják, 2 percet nyer... Az elsődleges baj ennél az "átjárónál" hogy az adott személy nem győződött meg, hogy van-e jármű a síneken, vagy sem. Mert hiába megy a kiépített átkelőn, ha a vonat alá sétál... Évente több tízezerből egyet ütöttek el. azaz több tízezer ember képes volt biztonságosan átkelni.
Elsőre nagyon sajnálom a mozdonyvezetőt, mert bár nem hangzott el, neki kötelessége odamenni, mentőt hívni és megállapítani, hogy élettel összeegyeztethető vagy nem a sérülés, tehát nem csak a balesetet de a következményeit is köteles végignézni. Ez nem kevés embert tett már tönkre idegileg. A legtöbb vasúttársaság ebben igenis ludas, hogy nincs vagy nem a megfelelő helyen az átjáró, sajnos a végtelenségig lehetne sorolni a rossz példákat és a vasúttársaságok fafejű ellenállását, mert bizony sok esetben évek-évtizedek óta tart a harc a lakosok, az önkormányzatok és a vasúttársaságok között, általában a vasúttársaságok passzív ellenállásával. Ezek az esetek nagyban rámutatnak az ilyen hiányosságokra, bár sajnos a konklúzió a vasúttársaság részéről itt is elmaradt, megint... Végül pedig sajnálom magát az áldozatot és a családtagjait is. Mert a vasúti balesetek nagyon kis része úszható meg könnyebb sérüléssel (ide értve a villamos baleseteket is), jelentős részük halálos végkimenetelű. Ehhez pedig tényleg csak egy rossz döntés, figyelmetlenség, rossz hangulat vagy módosult tudatállapot elég és itt jellemzően nincs második esély. Járművezetőként pont ezért félek, amikor érkezéskor valaki háttal áll, mert nem látom, hogy figyelné a vonatom mozgását, a körülötte történő eseményeket. Nem, nem a szép ábrázatára vagyok kíváncsi, csak a figyelmét igyekszem elérni, amikor csengetek egy rövidet vagy akkor is elkezdek fékezni, ha csak esélyét látom a figyelmetlenségből kialakuló veszélyhelyzetnek. Végszóként pedig: tudom, hogy mindenki épp élete üzenetét kapja meg okostelefonon, de olyan helyzetekben, amikor egy kis figyelmetlenség is nagyon súlyos sérülést vagy halált okozhat, egy kicsit nézzen fel, győződjön meg arról mi történik körülötte, mert nem csak a vonat vagy a villamos tud gyorsan ölni. Nagyon megnehezíti, főleg a hivatásos sofőrök vagy vasúti járművezetők életét a sok telefonba temetkezett ember, akinek sajnos irtózatosan sok esetben kiszámíthatatlan, mi lesz a következő lépése. Ez pedig olyan veszélyforrás, amit egy járművezető nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud már kivédeni. Mert igen, a figyelmetlen ember tetteinek következményét mások kell, hogy megpróbálják elhárítani. Márpedig egy ilyen eset után, amikor neked szegezik a kérdést, hogy miért nem tudtad megelőzni az esetet... nos nem kívánom senkinek, hogy ilyen helyzetben ilyen kérdésekre kelljen még válaszolnia.
@farkasandras64438 ай бұрын
Én a geometriát okolom azért hogy nem a kijelölt helyen mennek át az emberek, mivel az iskolai oktatás során azt tanultuk, hogy két pont között, a legrövidebb az egyenes…
@t04cdb4 жыл бұрын
Stadler FLIRT a jármű, nem Siemens. Az Ügyvéd Úr nem mindig pontos. :)
@ferencbalazs89994 жыл бұрын
Köszönjük bakter úr.A gázolás azért megtörtént ...
@marcimezey8504 жыл бұрын
Annyira azért nem lőtt mellé, mert van egy hasonló megjelenésű motorvonat, a Siemens Desiro.
@abipook4 жыл бұрын
Én mentem már ezen a vonalon Desiróval éjszaka, szóval nem kizárt, hogy tényleg Siemens volt.
@t04cdb4 жыл бұрын
@@abipook Benne voltak a képek a videóban a gázolásról, látszott a jármű.
@t04cdb4 жыл бұрын
@@ferencbalazs8999 Ki mondta, hogy nem? Csak a jogászok képesek pont egy vesszőn fennakadni, és ítéletek múlhatnak ilyenen némi túlzással, erre ez olyan hiba volt, mintha egy Mercedes helyett BMW-t mondana valaki...
@somitomi4 жыл бұрын
Szerintem túlságosan az illegális átkelésre lett kihegyezve az epizód a körülnézés helyett. Ha nem nézel körül, a kiépített átjáróban is ugyanúgy elüt a vonat. Persze valamivel veszélyesebb csak úgy "vadon" átkelni az egyenetlen talaj miatt, de nem emiatt fog "a semmiből" hirtelen ott teremni egy vonat, pont ezért kicsit célt tévesztett a dolog. Akkor tud meglepni a vonat, ha nem nézel rendesen körül és ez bárhol megtörténhet, girbegurba korlát ide vagy oda. Inkább ezt kellett volna hangsúlyozni, az embernek még a végén az a benyomása támad, hogy a kiépített átjáróban nem érheti baj. A konkrét helyre nem igaz (bár itt is felvetődik a kérdés, hogy miért nem épül oda is átjáró), de egyébként a budapesti vasúthálózat azért van tele ilyen vadátjárókkal, mert kevés helyen lehet "hivatalosan" átmenni még gyalog is. Volt alkalom, hogy bő fél kilométert bicikliztem a vasút mellett átjárót vagy aluljárót keresve és a végén így is tilosban mentem át. De ha találtam volna átjárót, gyalog ki fog ekkora vargabetűt tenni azért, hogy szabályosan keresztezhesse a vasutat?
@LogRol4 жыл бұрын
Tetszik a fogalmazási stílusod és teljesen igazad van!
@istvangyurika36214 жыл бұрын
Girbe-gurba korlát = labirint korlát :D
@somitomi4 жыл бұрын
@@istvangyurika3621 Emlékeztem, hogy van szép szakszó rá, csak maga a szó nem jutott eszembe, megkeresni meg lusta voltam...
@balintcsepregi-horvath64144 жыл бұрын
Nem Siemens, hanem Stadler Flirt. És nem ingázóvonat, hanem ingavonat. De ez egy autós blog :)
@huzoro3 жыл бұрын
Mi autósok nem értjük a vasutas észjárás. Nekünk az inga a faliórán van, az ingázás pedíg a bejárást jelenti. Vasutas szemmel műveletlenek vagyunk?
@Adani123453 жыл бұрын
A vonatot pedig nem a vonatvezető vezeti, hanem a mozdonyvezető. Vonatvezető külön már nincs ezt a munkát a vezető jegyvizsgáló végzi.
@hjioooo4 жыл бұрын
A mexikói úti M-tól sétálva a Hungária körút 1villamoshoz van kiépített vasúti aluljáró. Ott az ember inkább a vasúti síneken való átkelést választják mert az biztonságosabb mint a hajléktalanokkal teli aluljáró sötétedés után.
@vizsolyipal14 жыл бұрын
Eleg ramatyul nez ki az az aluljaro, de en ott meg nem lattam hajlektalat aludni. Inkabb a hid alatt vagy a Hungaria alatti aluljaroban vannak.
@darkinvisiblepower Жыл бұрын
Azért nem az átjárót használják, mert le vágják az utat, egyszerűbb lenne ha oda is kiépíteni egy átjárót oda ahol át mennek ezzel meg előzhető a baleset! Magamból kiindulva mondom ezt mert én se gyalogolnék körbe semmit, mint hogy le vágjam az utat!
@sgtvoro2 жыл бұрын
2:45 *Stadler
@szepi793 жыл бұрын
na én hallótávolságra dolgozok ettől a helyszíntől. azért mondom így, mert minden héten hallunk több vonatkürtöt is.
@Bob.Seishin4 жыл бұрын
a gyalogosok 3métert képtelen a gyalogátkelőig elmenni, nem hogy 50métert.... :(
@lehmannjefte53234 жыл бұрын
Ha körülnézek és nem jön vonat akkor szerintem átmehetek és nem kockáztatom az életemet! Nyilván egyenes pályán kelek át nem pedig egy kanyarívben vagy 100 + -os vasútipályán. Túlzásnak tartottam jó pár mondatot, de belátom, hogy jogosak!
@oyyy17934 жыл бұрын
Legyen igazad battya
@robertbalazshalmai28154 жыл бұрын
Ez a baj, hogy sokan így gondolkoznak. Ezzel az erővel piros lámpán is átmehetnél autóval arra hivatkozva, hogy körülnéztél előtte és nem jött semmi, hiszen az is csak egy pillanat.
@napey4 жыл бұрын
De feleannyi időt kell töltenie lábköröm vágással
@wernervoss90354 жыл бұрын
Késleltetés tényleg nincs. A vészfék erejéből vettek vissza. Mikor bejöttek a Combinok, sok olyan eset volt, hogy vészfék a baleset nem következett be. Viszont 10 sérült az utasok közt.
@sgtben88hun174 жыл бұрын
Az azért érdekes, hogy a vonaton szabályos az a lámpa, aminek a fényénél csak 100 méterre lehet meglátni valakit. Mert mivel nem tud megállni a vonat, azon a távon amit be lehet látni, akkor ez vakon vezetés. Közúton ez, tudtommal szabálytalan. Vagy lassabb vonat, vagy jobb lámpa...!?
@dgergo03144 жыл бұрын
Persze, de a vasút nem közút, nem lehet összehasonlítani a két szabályrendszert. Egy hagyományos gyorsvonati szerelvény (értsd: nem a vadonatúj motorvonatok) fékútja 120 km/h-ról akár 500-600 méter, vagy ennél is több lehet (nem beszélve a 700 méteres, 2000-2500 tonnás tehervonatokról). Ha a vasúton is ugyanaz a szabály lenne érvényben, mint a közúton, azaz, hogy a jelentkező akadály előtt mindig és mindenkor meg lehessen állni, akkor ezek a szerelvények nem közlekednének 15-20 km/h-nál nagyobb sebességgel. Télen például gyakran előfordul, hogy akkora tejköd van, hogy a mozdony előtt 5-10 méterre lehet ellátni. Nos, a mozdonyvezetőnek bizonyos műszaki feltételek teljesülése esetén ilyen esetben is kötelessége akár 120 km/h-val is továbbítani a vonatot. Szép is lenne, ha 5-10-zel ballagna, és egy alapesetben 5 perces állomásközből lenne egy óra, csak azért, mert köd van. Azt meg tegyük hozzá, hogy aki akkora barom, hogy nem néz szét, mielőtt a sínre lép, azt egy 10 km/h-val közlekedő vonat is el tudja gázolni. Volt már rá példa, sőt olyanra is, hogy haladó vonat oldalának sétált neki az ürge egy átjáróban :)
@sgtben88hun174 жыл бұрын
@@dgergo0314 Csak egy felvetés volt. Igazad van, köszönöm a felhomályosítást! :D
@Adani123453 жыл бұрын
A vasút az kötött pálya, attól hogy nincs mindenhol körbekerítve magas falakkal attól az még zárt pálya, ahol semmi keresnivalója nincs másnak csak vasúti járműnek. Két sín között csak a vonatnak van helye. Igen még tejködben is ha van jelfeladás akkor max. sebességgel mehet akár 160-al is, jelfeladás annyit jelent nagyon leegyszerűsítve, hogy a jelzők jelzései megjelennek a mozdonyon is így a mozdonyvezető tudja ,hogy szabad a pálya előtte, tehát mehet biztosított átjáróknál a fénysorompót is fedezi jelző, ami csak akkor ad szabad utat ha az átjáró le van zárva.
@Balazs_Gavodi4 жыл бұрын
2:49 nem simens hanem STADLER FLIRT! STADLER!!
@vasutszimulator16493 жыл бұрын
1, Egy jogász honnan tudná, hogy ez Stadler gyártmány... 2, az általad említett "simens"-et Siemens-nek kell írni
@szabolcskomaromi4 жыл бұрын
Utos lett! A vezeto meg egy dolgot tehet a fekezes kozben: “A jampecok a Chevroletben agyba-főbe nyomják a dudát.”
@alekszen924 жыл бұрын
hogyan mondjunk el 30 másodpercnyi infót 11percen keresztül
@MartinOroszi4 жыл бұрын
Keritesre is szukseg lenne mind ket oldalon ahol nincs kijelolt atjaro. Sajnos az infrastruktura hianya sok problema okozoja.
@zoltansinka75213 жыл бұрын
Várom a videót, ahol a balekot halálra égette az induló űrjármű. Tényleg nincs a hülyeségnek határa.
@kaz424 жыл бұрын
Rossz helyre rakták a vasúti átjárót. A hivatal is felelős, ha egy picit is normálisak lennének, akkor vagy oda is raknának egyet, vagy kerítéssel megakadályoznak az átkelést.
@adamkoran3 жыл бұрын
Szerintem rossz helyen van az átjáró, azért nem azon kelnek át.
@laszlokuti67433 жыл бұрын
Úgy is hallom, ha jön a vonat, mert csattog, dübürög.... aztán jön egy nagyon halk Flirt... meg időjárástól is függ, van mikor km-ekről hallom, máskor meg ugyanott, ugyanolyan típusú vonatnál alig lehet hallani.
@oyyy17934 жыл бұрын
Itt mindenkinek igaza van termeszetesen, csak azt kene felfogni hogy ha megdoglik az ember vagy eppen levagja a ket labat a vonat, sokra nem mesz az igazaddal.
@mihalylaczko82834 жыл бұрын
Arra kivancsi lennek, hogy az emlitett balesetben ki volt a ,hibas, a birosag donteseben
@bobbyhilda58804 жыл бұрын
Az nem igaz, hogy nem lehet meghallani a vonatot, mert még kilométerekre van, de már zizegnek a sínek:)
@Bence01214 жыл бұрын
Mond ezt egy ittas embernek...
@Adani123453 жыл бұрын
Meg lehet de van aki se nem lát se nem hall. Ha be van dug van a füle füllhallgatóval és bömböl a zene benne és csak néz nem lát minden lehet, a vonatnak van hangja pláne ha a kürtöt is nyomja a vezér és nagy is tehát észre lehet venni.
@KigyosGergely4 жыл бұрын
Az átjáró áthelyezése azért ilyen esetekben miért nem jut eszébe senkinek? Komolyan kérdezem nem akarom felmenteni egyik gyalogost sem aki miatt ilyen történik, de látják, hogy a legtöbben itt mennek át ott van kitaposva a fű akkor miért nem oda kerül az átjáró? Legalább kényszerítenék, hogy menjen át rajt és így mindkét irányba kénytelen legyen elfordulni. Itt felénk több ilyen hely is van társasházak közelében is és ezeket úgy oldottuk meg, hogy igen megnéztük merre vezetnek a csapások és leraktuk betonlapokkal azt a részt. Ok az ott nem veszélyes és vasúti sín sincs, de legalább logikus, ha arra járnak oda kell az utat építeni. Késett már járatom nekem is gázolás miatt és igen megszívtam rendesen. Reggel 5-kor keltem elindultam Keszthelyről - Füzesabonyi állomásig akartam eljutni. 3-kor értem oda hála annak az aranyembernek aki úgy gondolta a vonat előtt márpedig át fog menni.
@Satupofa4 жыл бұрын
Az úgy bakfity!😲 Jó hosszú odüsszeia volt.😵
@strobi00014 жыл бұрын
A vonatokon van az üzemi fék mellett vészfékberendezés, mely lényegében egy elektromágnes ami rászippantja magát a sínre. Ez néhol képes akár felszedni a talpfákat, szóval a fém kerék tapadásával nincs akkora gond. Az tény, hogy viszont az utasok is komolyan meg tudnak sérülni egy ilyen fékezéskor.
@MARTIN9702154 жыл бұрын
Amire te gondolsz, az a mágeses sínfék. De azt kizárólag állvatartásra lehet használni.
@matebende7334 жыл бұрын
@@MARTIN970215 mágneses sínféket nem használnak állvatartásra. A mágneses sínfék a vészfékezésnél vagy kényszerfékezésnél adott sebesség felett lép működésbe.
@Adani123453 жыл бұрын
@@matebende733 Sínfékkel áll meg egy jármű a leggyorsabban, pl. a HÉV szerelvényeken nincsen ezért pl. Csepelen a végállomás előtt lassújel is van ahol közel van a házakhoz, hogy a felelőtlen hülyék előtt nagyobb eséllyel tudjon megállni.
@mr0big4 жыл бұрын
Ha már felelősség kérdése: a pályaüzemeltető felelőssége miért nem merül fel ilyenkor? Úgy gondolom, hogy az üzemeltető ilyen helyzetben sokkal többet tehet a baleset megelőzésére, mint a mozdonyvezető. Nyilván felelőtlenség a nyílt pályán részegen átkelni, de ugyanígy felelőtlenség két tábla leszúrásával úgy tenni, mintha megoldottuk volna a problémát.
@mcsanad76864 жыл бұрын
De mik a jogi következmények?
@g-atti4 жыл бұрын
Haláleset esetén nincsenek jogi következmények a gyalogosra vonatkozóan. Nem lehet büntetni, mert halott. A családja kártérítést nem kap, mert a gyalogos hibázott. A MÁV felelősségét vizsgálhatják, de ahogy a videóban is elhangzott, nem lehet megállítani 20 méteren egy ilyen szerkezetet. Ha életbiztosítása volt az illetőnek, akkor még azon esetleg lehet vitatkozni, hogy véletlen volt, vagy öngyilkos akart lenni.
@zsoltsesztak56224 жыл бұрын
50 méter kerülő oda-vissza az már száz méter. Aki ott jár, naponta minimum kétszer megteszi, pl. munkába menet és vissza, vagyis máris 200 méterről beszélünk. Átlagos sétatempóval percenként 65 métert lehet megtenni, vagyis napi két perc esik ki a kerülővel. Évi 200 munkanappal számolva egy embernél az már 200 perc, vagyis 1,33 óra. Teljesen helyénvaló döntés, hogy a gázolás mérhetetlenül kicsi esélyét figyelembevéve ezt az időt nem akarja senki sem elvesztegetni az életéből. Az emberek kockázat-nyereség számítást végeznek, ezért választják az átkelésnek ezt a módját. Tovább számolva, ha csak napi ezer ember kel át, akkor máris évi 1333 elvesztegetett óráról beszélünk. Ezt fel lehet szorozni hárommal, mivel azt a sétát az emberek nem a pihenésből vagy szórakozásból eltöltött időből veszítik el, hanem a napi aktív idejükből, és annak az egyáltalán nem produktív, közlekedéssel töltött idejéből, vagyis máris 4000 felesleges óráról beszélünk. Ha kivetítjük egy közlekedési műtárgy átlagos várható élettartamára, 30 évre, akkor máris 120000 óráról beszélhetünk. Ez 13 év. Vagyis a normális kijelölt kereszteződés hiánya ennyit vesz el egy átlagos ember életéből, ami olyan, a 63 év várható élettartamot figyelembe véve, mintha meggyilkolnának egy 41 éves embert. Ennek a 41 éves embernek a lemészárlása annak az embernek a bűne, aki nem helyezte el a megfelelő helyen az átkelőt és aki olyan törvényeket hozott, amivel az ilyen gerinctelen, pénzért bármelyik gyilkos mellé védőként odaálló ügyvédecskék takarózhatnak meg.
@Bob.Seishin4 жыл бұрын
Herpy bácsi sajnos ezt is elkell magyarázni mert az emberek okosak, de csak egy bolhához képest...
@otapi4 жыл бұрын
Ha több tízezer ember jár ott évente és egy darab baleset történt, akkor még statisztikai alapon kevésbé veszélyesebb mint a forgalmasabb útakon a kijelölt gyalogos átkelők.
@HayashiKreta3 жыл бұрын
Nem 50 méterre van az átjáró! Gugli térképen mérve a kitaposott és a hivatalos átjáró között 125 méter van. A legközelebbi buszmegállótól is 100 méterre van az átkelő. Sokan írják, hogy 50 méter, 2 perc, belefér ... számold újra!
@mumtaz19772 жыл бұрын
Nincs az 125 méter. Sokszor keltem át azon az átjárón és tudom, hol van az ösvény. Nincs az olyan messze. Egyébként annak két oka van, hogy nem az átjárón mennek át. Mármint a lustasággal párosulva. Az egyik, hogy ahol az ösvény van, ott van az Ibrahim utca vége és ott egy lépcsőn jönnek fel. A másik ok, hogy a Budaörsin az ösvénynél van a buszmegálló. Tehát aki az Ibrahimon jön ki annak a kiépített átkelő már kerülő a buszmegállóhoz. Nyilván emberi lustaság, amihez asszisztálnak maguk a helyi adottságok. Ráadásként ott az Alsóhegy utca és a vágányok között az utóbbi években csináltak egy kis tereprendezést, mert nagyon sokan ott parkolnak le a kocsijukkal az agglomerációból és busszal mennek tovább a városba. Olyan lett, mint egy P+R. És ez így van már ott hosszú évek óta. Néha gondolkodtam, hogy a veszély tudatában miért nem csináltak már oda legalább egy drótkerítést, vagy valamit, hogy a gyalogosok ne a vágányon járkáljanak át, hanem a gyalogos átjárón. De egyébként megfordítva a dolgot, aki a nyílt pályán áthaladva nem veszi észre az érkező vonatot, az az átkelőnél sem biztos, hogy észre fogja venni. Aki meg látja, hogy jön, de még átrohan előtte, az az átkelőn is át fog rohanni előtte. Csak annyi az átkelő előnye, hogy ott a korlát labirintus, ami segít, meg az, hogy nem a sínek között lépkednek. De aki meg hülye, azt vagy itt, vagy ott fogja elcsapni a vonat. Mondjuk ezen a szakaszon nem hiába járnak lépésben a vonatok már egy ideje. De ezt a problémát itt már régen megoldhatták volna. És hány ilyen hely van még az országban. Nem is olyan régen azt hiszem Göd-ön egy korláttal és lámpával felszerelt gyalogátkelőn gázolt halálra a vonat egy lányt, mert a lány nem figyelt és a füles is bent volt a fülében.
@2012Budapest4 жыл бұрын
Talán rossz helyen van az a kijelölt átjáró.Egyetlen éjszaka át tudnák rakni a kitaposott ösvényhez.Az emberek ha nincs akadály a rövidebb úton mennek.Szabályos vagy sem veszélyes vagy sem.
@dklvnte4 жыл бұрын
6:10 Jó nagy hülyeségeket beszéltek...
@szakeetm4 жыл бұрын
Jogos, a hajam felall. Mintha egy modern vonat mar nem tudna megallni hamar, bezzeg a regiek meg vigan satufekeztek.
@somitomi4 жыл бұрын
Meg úgy egyáltalán, ha lenne is ilyen, a párszáz méteres fékútból mennyit számítana ez? Semmit, ennél sokkal nagyobb különbséget okoz az egyes járművek fékberendezése közti különbség, a vonat "megfékezettsége" vagy a vágányon kévő nedvesség. Úgy egyébként a villamost és a vonatot összemosni is elég nagy tévedés, egészen más a két jármű menetdinamikája. Mellesleg azt hiszem, a villamosokon jó ideje terelőlemezek vannak a kerekek körül, hogy ne lehessen a kerék alá kerülni.
@surja14 жыл бұрын
50m plusz séta a melóba menet összeadódva akár fél órás késést is eredményezhet.Elmegy a busz,emiatt a csatlakozást is lekési..stb.Arrébb kell tenni a megállót vagy az átjárót.
@gulya19894 жыл бұрын
Öregemnek van egy nagyon jó mondása erre, mikor ideges vagyok mert késésbe vagyok valahonnan: ,,Kicsit korábban kell felkelni."
@Adani123453 жыл бұрын
@@gulya1989 Így igaz, 2 perccel elindulsz hamarabb és kész. Vagy inkább kések 2 percet minthogy ne érjek oda.
@TheSzaboZE4 жыл бұрын
Attól hogy girbegurba a vasúti átjáró előtt a korlát nem lesz biztonságosabb, ha nem néz körül az ember. El kéne gondolkozni azon, hogy miért van ott ösvény! A vasúti átkelő van rossz helyre telepítve.
@attilagotthard43534 жыл бұрын
Csak nekem tűnik nőiesnek ez a műsorvezető?
@belabadacsonyi47674 жыл бұрын
Mindig az erősebbnek van igaza. Aki erősebb a vonatnál az arra mehet amerre akar.
@zd98872 жыл бұрын
Szeritem azt a részét is végig kellene gondolni miêrt van ott kitaposott ùt? Egyszerű ott a másikoldalt a Fehérló utcai buszmegálló. A legjobb lenne egy alúljáró. Jaa pénzbe kerül?! Bocsánat... Mi a cél? Ne legyenek balesetek. Ezt minnél hamarabban és hatékonyabban kell elérni. Szerintem előbb kellene alúljárót építeni oda mint az emberitermészetett hirtelen megváltoztatni. Mert mindig lesz egy figyelmetlen ember. Hosszú távon az is lehet cél hogy az embereket megváltoztassák. De szerintem naggyon nehéz. :D Ha tényleg annyira fontos az emberi élet akkor megépítik. ;)
@dominikapro6385 Жыл бұрын
Nálunk építettek sínt szeged-Szabadka vonalon, viszont arra senki nem gondolt hogy vagyunk mi "gyalogosok" akik szeretnénk közlekedni, és egyetértek hogy nem szabad szétnézés nélkül menni, de nekem nincs túl sok hangulatom 3+ km sétát kerülni, tekintettel hogy napi szinten buszozni kell. Szóval inkább kockáztatok mint kések. És mielőtt valaki kérdezi, igen van kerítés, pontosabban zajfal de van átkelőnek létrehozva egy 10 méteres rész, ami úgy van kialakítva mindenki lát mindent kivéve aki csőlátással rendelkezik és teljes erejéből fut
@vftsforever4 жыл бұрын
Kicsit elengednem ezt a sorozatot, elég nyomasztó lesz a vírus nemsokára, erre most nincs szükség
@ZsoltKiss904 жыл бұрын
Ahogy az érintett emberek többsége, én sem szoktam a vasúti átjáróig elsétálni, ezzel 17 percet spórolok és ezzel nem az életem kockáztatom, mert én körülnézek, mielőtt átmegyek. Ha valaki egy vonatot nem képes észrevenni, azt az átjárón is elütik.
@katti2054 жыл бұрын
Áldozathibáztatás tipikus esete. Azért nem a kijelölt átjelőhelyen történt a baleset, mert. a kutya nem jár arra, gondolom.
@adamkovats4 жыл бұрын
Egyébként ha jól tudom ez az utolsó szakasz ahol bal oldali közlekedés szerint járnak a vonatok, aki ezt nem tudja még csak nem is a jó irányba fog körül nézni.
@gaborkoti71324 жыл бұрын
Ezen kívül még a 80-as vonal Keleti-Rákos közti szakaszán is "baloldali közlekedés" van érvényben. De ne tévesszen meg sehol sem a látszat... Lehet menetirányt váltani bárhol, így bárhonnan jöhet a vonat. Üdv: egy mozdonyvezető.
@somitomi4 жыл бұрын
@@gaborkoti7132 Ha jól emlékszem, a szentendrei HÉV vonalán is baljárat van. De egyébként én is azt akartam írni, hogy bármikor lehet akár egyetlen vonatot a másik vágányon közlekedtetni, olyan helyekről nem is beszélve, ahol az elágazó állomástól egy szakaszon párhuzamosan megy két egyvágányú vonal.
@adamkovats4 жыл бұрын
@@gaborkoti7132 Ez hasznos információ, köszönöm.
@tridotica2 жыл бұрын
Dr. Herpy, az az érzésem, hogy az a koncepciója, hogy a balesetek tudatos szabályszegés következményei. Szerintem ez nem így van, ezeket figyelmetlenség okozza. A balesetek félsorompóval ellátott vasúti átjárókban következnek be? Szerintem nagyon szomorú, hogy nincs minden vasúti átkelő félsorompóval ellátva.
@lajostkacs89004 жыл бұрын
Digitális érzékelőket a vonatokra....
@Sarngok4 жыл бұрын
Te miről beszélsz?
@szuperzsaru4 жыл бұрын
Felesleges.. Egy autó még talán megtud állni, ha előtte 20 méterre valaki van.. egy vonat 120km/h óránál nem tud megállni. Más a metró. A 4es metróban HA jól tudom vannak érzékelők az alagútban ha betéved egy utas
@gaborgelencser4304 жыл бұрын
Olyan embereket akik nem szarnak bele a körülnézésre.