Fajn rozhovor Jane, sledoval jsem se zájmem až do konce 👍 díky
@ElectroDad Жыл бұрын
Děkuji pěkně, Jane
@PetrMatas Жыл бұрын
souhlasím, naprosto skvělý nápad s okomentováním každého jednotlivého etalonu kvality a že jich není málo
@petrjanal2 Жыл бұрын
Dobrý den, pane Staněk. Vím, že i tak toho děláte dost a děkuji za Vaši práci, ale neměl by jste možnost v létě vytvořit poučné video o zahradních AKU přístrojích? Musím říct, že jsou skvělé, nahradil jsem sekačku, křovinořez, plotořez apod. (zn. Stihl), plánuji pilu. Je kolem toho taky spousta mýtů, ale naprosto neoprávněných. Jak sám víte z elektromobilů, tak jsou to prakticky bezúdržbová zařízení, s tichým chodem bez emisí a vyšší pořizovací cena časem vyrovná ceny servisu, které u AKU nejsou (oleje, filtry, lanka, seřízení karburátorů apod.). Nejsou to tak drahá zařízení a mohou být určitým začátkem pro lidi, kteří nemají zatím finance na elektromobil. Navíc je používáme v létě, kde je i provozní cena v kombinací FVE prakticky 0. Děkuji
@lubolubo4047 Жыл бұрын
Dobrý den,jak dlouho máte aku zahradní nářadí ? S původní baterií ? Děkuji za odpověď
@petrjanal2 Жыл бұрын
@@lubolubo4047 Dobrý den, přiznám se, že jsem relativně čerstvý uživatel. Používám AKU zařízení od značky Stihl momentálně 2 rokem, ale velmi aktivně. Udržuji dům, cca 800 m porostu, pole 8900 m a kolem včelínů cca 2500m. Baterie jsem zakoupil 2ks AP300S, což je novější verze oproti AP300, která je na trhu delší dobu. Příklad, 2 baterie mi vydrží na 1 nabití posekat živý plot, obsečení křovinořezem pozemek a posekat sekačkou na 1 nabití cca 800 m. Baterie se nabíjí asi 20 min. Stihl prodává baterie AP od r. 2010, ale životnost se určitě různí dle intenzity používání. Při 10 nabitích měsíčně uvádí 10 let životnost, dle diskusních fór to odpovídá. Osobně zatím nemůžu potvrdit.
@amperak Жыл бұрын
@@lubolubo4047 mám u akunářadí parkside i puvodní akumulátory, které jsou asi 2019. je to o údržbě.
@ivanavagnerova3505 Жыл бұрын
Dobrý den, chtěla bych poděkovat za Vaši práci. Vaše videa jsme objevili vloni na jaře - to jsme čekali na instalaci FVE a hledali dodatečné informace. K našemu překvapení jsme z Vašich videí začali zjišťovat, jak daleko pokročila elektromobilita. Vyvrátil jste spoustu mýtů, ve kterých jsme i my žili. Začali jsme se o elektromobilitu více zajímat a před dvěma týdny jsme "vyměnili" náš Kodiaq za Enyaq. Za nás si můžete "udělat čárku" - nás jste k přechodu na elektromobil rozhodně inspiroval. V dubnu nás čeká první zahraniční cesta s Enyaqem - do Berlína. V čem zatím tápeme a co by nám pomohlo jako téma některého z Vašich příštích videí, je nabíjení v zahraničí - jaké aplikace mít nainstalovány, případné odlišnosti od ČR, problémy, se kterými jste se při nabíjení na cestách setkal a jak jste je řešil... Vím, že tohle není zrovna téma, které by lidi k přechodu na elektromobilitu inspirovalo, ale třeba vyvrátíte nějaké další mýty (:-))
@otmarkrasl8433 Жыл бұрын
Výborně, chválím ! Jenom návrh, když už jste s tvorbou pana Staňka spokojena, nechcete se přidat k naší komunitě a stát se patronem/podporovatelem ? Jak na to, jsou odkazy na tomto kanálu.
@weetekxa2868 Жыл бұрын
Tezka SUV jsou uplny nesmysl a je uplne jedno co je pohani.
@danielgago-sk Жыл бұрын
Aké aplikácie do zahraničia? Nie sme v roku 2020 a podobne, k Enyaq-u je možná Škoda Powerpass (kartička) a je po starostiach. Ak to nie je časté jazdenie do zahraničia tak cenu nabíjania nikto nebude riešiť na dajakej občasnej ceste. A ani nie je dajako kriticky vysoká oproti štandardom.
Жыл бұрын
@@weetekxa2868 Trend zvětšování automobilů není dobrý pro ekologii, zvyšuje materiálové nároky... Enyaq sice není zdaleka největší SUV na trhu, ale Škoda, jako i další značky, si jako první čisté EV záměrně vybrala velký vůz, který může prodávat za vyšší cenu. Časem bude prodávat i menší modely. Určitě je ale čistější jezdit na elektřinu než na fosilní paliva. A je rozdíl, jestli jezdí auto plně obsazené, nebo si v něm lidově řečeno vozí zadek nějaký rybízek po městě. :-)
@obajer Жыл бұрын
@@weetekxa2868 Souhlas, BEV SUV moc smysl nedávají. Ekologický ani ekonomický. Bohužel, pro automobilky je tento segment nejsnažší, protože u vysokého SUV se snáze zamaskují baterky v podlaze a před zákazníky také ospravedlní vyšší cena :( Jako BEV se tedy nejdřív dělají nákupní tašky a létající talíře, poté drahá SUV a teprve na konec "Oktávky a Fabie".
@amperak Жыл бұрын
video mne moc nebavilo, některé věci bych rozpozorval, chápu, že to je mířené na lidi, které danému oboru tolik nerozumí. docela by mne zajímalo, jak mi prokáže větší opotřebení střídače pracujícího v asymetrickém režimu. Docela zajímavé je, že toto video je ze strany SA vedeno jako "firmy na to kašlou" a přichází až ted s tím, že budou kontrolovat zneužívání jejich jména, až v době, kdy to došlo do takového stavu. Docela jako uplně stejná situace jako u firem je u SA. škoda. Já třeba měl terstovací instalaci u jedné firmy vzorovou a pak jsem udělal namátkovou a spolupráci jsem ukončil. Mimochodem, členem SA byla malina group skoro rok snad, členem není až od reportáže černých ovcí.
@okounlukas Жыл бұрын
větší opotřebení asymetrického střídače například 15 kW je logické z toho důvodu, že bývá daleko více vytížen než když máte 3 střídače například 3x 5kW na fázi, samozřejmě cenově vychází lépe asymetrický... délku životnosti čínských střídačů jako jsou třeba axpert king a podobné nechám na vás :)
@amperak Жыл бұрын
@@okounlukas Cože? jakej je rozdíl mezi vytížením 15kW střídače a 3x 5kW? já chci vědět co přesně za součástku se v něm opotřebuje tím, že je asymetrický a co se neopotřebuje při použití třech střídačů. A jak na životnost hybridních třífázových asymetrických systémů má vliv to, že existuje uplně jiný střídač axpert king, který není hybridní, ale ostrovní?
@okounlukas Жыл бұрын
@@amperak to píšu jakej je rozdíl, rozdíl je prostej a to v dimenzování těch součástek uvnitř proti papírovej parametrům... a hlavně ostrovní střídač je plně odkázán sám na sebe a hybrid logicky když nemůže si přitáhne ze sítě a nepřetěžuje se výkon jde potom částečně mimo něj, ale to snad víte ne....
@amperak Жыл бұрын
@@okounlukas pro jakou firmu pracuješ, že tě naučili markeťácké kecy? Dokaž svá tvrzení a mužeme se dál bavit. Dle poslední odpovědi vidím, že absolutně nemáš přehlad o tom, jak FVE funguje.
@michaelvrana553 Жыл бұрын
Taky by mě zajímalo to zdůvodnění. Za mě je to tvrzení o větším opotřebení nesmysl. Jedině to, že při nesymetrickém rozfázování spotřeby v domě může přes koncový stupen některé fáze protéct víc energie než na ostatních fázích.
@igorkmetko4043 Жыл бұрын
Prečo sa predávajú nie nové fotovoltaické články ale len malým výkonom keď existujú aj lepšie a výkonnejšie prestaňte lhat ďakujem
@romanhanajik3185 Жыл бұрын
27:33 Pred pár rokmi som čítal, že v Nemecku spôsobilo požiar 0,1% FVE. 1 z 1000 je veľmi veľa. Ak je teraz ročne v ČR 33 000 inštalácií a riziko by bolo rovnaké, tak 33 z nich skôr, či neskôr spôsobí požiar. Určitú dobu to bolo aj v USA dosť medializované, tuším práve Tesla mala problém so svojimi fotovoltaikami.
@jankrcmar-solarniasociace9265 Жыл бұрын
Dobrý den, proto spolupracujeme s hasiči, vydali jsme k tomu v asociaci brožuru a děláme webináře pro členy o protipožární bezpečnosti. FVE zpravidla požáry nezpůsobují (a pokud ano je to nekvalitní instalací). Čislo 0,1% neznám, takže na něj reagovat nemohu. U nás těch požárů je zatím opravdu velice málo a i z dat pojišťoven víme, že požáry vznikají spíše něčím jiným.
@laguitarebrux4179 Жыл бұрын
@@jankrcmar-solarniasociace9265 V ČR alibistické odpojování celých stringů a ne rozpojování přes rapid shutdown je velmi zvláštní přístup - hasiči vydali příručku ve které jasně řekli, že mají vybavení do 400V... tím pádem odpojení celého stringu nestačí... - povinné to je v USA apod.. po stisknutí tlačítka - všude v instalaci bezpečné napětí... bez optimizeru s touto funkcí to neděláme... protože defakto v případě požáru, pokud hasiči nedostanou informaci o tom, co na objektu je - moc se do toho nepohrnou... a odpojení střechy ja málo... kilovolt je prostě hodně... to stejné vysokonapěťové baterie... jsme v tomto opravdu pozadu...
@michaelvrana553 Жыл бұрын
Jaká firma a jaký střídač se vyrábí u nás v ČR v Jeseníku?
@ElectroDad Жыл бұрын
AERS HES (home energy storage)
@j.heinisch_jm Жыл бұрын
po 20 minutách sledovaní musím bohužel sdělit svůj názor a to že se zřejmě jedná o nezbytečnější video od elektrodad
@romanhanajik3185 Жыл бұрын
Podľa mňa to začína byť zaujímavé od 21:26
@j.heinisch_jm Жыл бұрын
@@SichrovskyMichal To vůbec nezpochybňuji, můžete mi prosím napsat co vás - jako instalační firmu - během oněch prvních 20 minut tak zaujalo a je to vás takovým přínosem ?
@Kankaj1 Жыл бұрын
Kdy se zruší nesmysl zvaný měření po fázi? 🤨
@jankrcmar-solarniasociace9265 Жыл бұрын
Je to boj. V asociaci tlačíme na politiky, před týdnem nás podpořil hospodářský výbor Senátu. Jsme v Evrvopě jediní, ale PDS se toho nechtějí vzdát.
@laguitarebrux4179 Жыл бұрын
Nechápu proč rozdělená instalace by měla mít vliv na kvalitu... Střecha - vnitřek... ba naopak...
@okounlukas Жыл бұрын
Poznánka, měli jste v únoru sluníčka dost, mohli jste se odpojit od sítě. To vám přeji, však vaše lokalita (jižní morava) není vypovídajícím vzorkem pro ČR, v drtivé části ČR totiž ani v únoru sluníčka dost nebylo na to aby se mohl člověk úplně odpojit :(
@habrrecords8698 Жыл бұрын
Tak jako pro většinu ČR platí, že FVE vyrábí od Března do Října/Listopadu. Když někdo řekne že má v Lednu/Únoru dost energie, tak je to spíše rarita. 🙂
@lukasbaader8522 Жыл бұрын
On se odpojil od site leda tak obrazne receno. Navic je poruseni smlouvy s distributorem vypnout DS, kdyz mate hybridni FVE. Hrozi za to i sankce.
@okounlukas Жыл бұрын
@@lukasbaader8522 jo nemůžete to brát doslovně že :) jen prostě jednoduše řečeno je tam trochu jiné podnebí a pokud má pán 10kWp tak jinde v ČR potřebujete 20kWp aby jste byl na podobných číslech, bohužel však cena elektrárny už nebude na podobných číslech :)
@otmarkrasl8433 Жыл бұрын
Není to jenom lokalitou (jižní Morava, předměstí Brna). Pan Staněk má FVE panely nejen na ploché střeše částí orientované na jihovýchod, částí na jihozápad, ale dále má panely na atice domu, které sbírají paprsky zimního nízko nad obzorem zapadajícího slunce. Takže když je azuro slunný mrazivý zimní den, může mít slušnou výrobu.
@okounlukas Жыл бұрын
@@otmarkrasl8433 já to mám velmi podobně ale když svítí téměř nula (tzn při 10kWp vám to dává 300W) tak se celkový výkon vždy blíží téměř k nule, to je bohužel realita a když si tam dát třebas 50kWp tak si pomůžete prakticky o nic, ono těch azur právě moc nebylo, jen samá nízká oblačnost a nulová světelnost :( a když chcete být úplně ekologický tzn na domku nemáte žádný výfuk CO2, a musíte sbírat teplo jen pomocí TČ a slunce, no tak to bude potřeba tak 80kWp :)
@misawimmer Жыл бұрын
trosku otazka mimo tema.. ale marne jsem hledal infromaci na internetu a jsem si temer jisty ze vy ji umite zodpovedet... mame stejneho dodavatele elektriny kteremu v brzke dobe planuji take odprodavat prebytky z FVE.. vite pomer ceny kterou nakupujete a kterou prodavate? (je mi jasne ze tim, ze se jedna o spot nelze urcit cenu jako takovou ale ocekaval bych ze by tam mel byt nejaky pomer mezi nakupem a prodejem v ramci treba mesice)
@mirekmatyas267 Жыл бұрын
Není pravda že všechny asymetrické střídače se vyrábí v Číně a rozhodně není pravda, že všechny asymetrické střídavě mají malou, nebo menší životnost než symetrické.
@matysekchalupsky840 Жыл бұрын
.Problém firmy Power Plan......Montáž totálně zpackana......