Původně jsem si říkal , že mě něco takového vlastně ani nebude moc nezajímat a nebyl si jistý jestli se na to chci dívat. Nakonec jsem to slupnul jako malinu a skoro u toho ani nedýchal . Výborné výrobky . Děkuji za video .
@ElectroDad3 жыл бұрын
děkuji pěkně za komentář, a za podporu!
@Jorgencz3 жыл бұрын
Paráda, hlavně že zmizí ten smrad při stavbě třeba rodinného domu. Vím z vlastní zkušenosti, jak některé starší stroje dokáží "vonět", ale pravda i tohle se může někomu líbit.. Super, že i tady přichází změna.
@ElectroDad3 жыл бұрын
přesně Jirko. Děkuji pěkně za podporu!
@pavelsiroky53593 жыл бұрын
Jsem fanda eletropohonu. Ale mám někdo z vás opravdovou praxi ? Se stroji dělám po stavbách třicet let. Na většinu staveb je to nepoužitelné.
@lukaskroca62723 жыл бұрын
Jsem fanda elektro pohonu a mám praxi z používání, se stroji na stavbě dělám téměř 20let a na 99% činností by vyhovoval..
@amperak3 жыл бұрын
@@pavelsiroky5359 oslov firmu a určitě ti zapujčí na test vzorek. Bude vyhovovat. kor když na stavbě bude zásuvka.
@Pupuzor3 жыл бұрын
Skvělé video o skvělém produktu. Zase jednou může být člověk hrdý, že se v téhle zemi najdou lidé schopní svým výrobkem prorazit všude ve světě.
@ElectroDad3 жыл бұрын
souhlas
@pkostlivy3 жыл бұрын
Opět špičkové úžasné video a člověk žasne co naši lidi dokážou vyrobit a i v něčem patříme mezi první. Skvěle vybrané otázka a vyčerpávající odpovědi odborníka. Trochu mě překvapila baterie, ale je to celkem logické. Držím palce a těším na to čí zase překvapíte.
@ElectroDad3 жыл бұрын
děkuji pěkně, Přemysle
@ElectroJakub3 жыл бұрын
Skvělá práce Honzo 👏
@ElectroDad3 жыл бұрын
děkuji za spolupráci na přípravě videa
@stanislavsvandrlik83313 жыл бұрын
Parádní stroje.Je vidět,že to jde i bezemisně a bez smradu.Viděl jsem je na letošním e-salónu a jsem rád,díky vám,že jsem je mohl vidět i v akci včetně odborného povídání.Je tu vidět velký pokrok a musí s tím bejt i radost pracovat.Jen tak dál a doufám,že se firmě bude dařit.👍
@stanislavsvandrlik83312 жыл бұрын
@@mareksykora779 Mám na mysli lokální emise,které nejvíce obtěžují okolí v místě,kde stroje pracují.Takže radši provozovat tohle na elektřinu,než smradlavýho,ukouřenýho a urachtanýho diesela.I výroba rohlíků se neobejde bez emisí nebo myslíte,že se pečou na Slunci?Nic nejde bezemisně,kdy už si to všichni uvědomíte?I ty solární,jaderné ,vodní,slunečné a jiné elektrárny se musely nějak vyrobit,což spotřebovalo elektřinu vyrobenou spálením uhlí.Eko je možná tak žít v chatrči s klestí a pohybovat se jen na cestách,které neupravil člověk a také v oblečení,které je tak akorát z listí nebo jiného přírodního materiálu.Kapiš to už?
@vlada68252 жыл бұрын
@@mareksykora779 Norové to mají "bezemisně"? To ty mil. tun betonu na hráze přehrad a 100a tis. tun přemístěné zeminy zřejmě nevědomky zařídili marťané na základě dopisů dětí nějakému dědovi mrázovi, či ježíšku?
@vlada68252 жыл бұрын
@@mareksykora779 Pak tedy nevím, co je, nebo v čem má spočívat "objektivní" pohled. Pokud si koloběžku, kolo, auto zapnu doma do zásuvky a vůbec mě nezajímá kde a za jakých okolností vznikl ten zázrak energie, co teče káblíkem, jsem co ? Green zázrak, nebo naprostý dement ? A to nezmiňuji likvidaci/recyklaci použitého a o čem všem to je. Tzv. faktické provozní náklady jsou ve finále jen šlehačkou na dortíčku. Pokud tedy ta šlehačka není zpracovaný produkt ze zrůdných kraviček, ale třeba jen nezpracované výkaly nějakých neškodných mořských řas.
@vlada68252 жыл бұрын
@@mareksykora779 Pro boha, co to má být "skleníkově čistá" a "skleníkově nečistá"? Copak ta "čistá" spadla z nebe ? Nebo na její stvoření nebylo použito xy "nečisté"? A suroviny, jejich těžba, zpracování, nedejbože likvidace/recyklace má být "čistá"? Čím asi ? Další Tvůj "kvót" koment má být o čem ? Chodit jen pěšky a civilizace zpět na stromy a sem tam si seskočit pro náhodně rostoucí kořínek ? No potěž pánbu budoucí Green generace !!!
@pilotko58992 жыл бұрын
@@mareksykora779 ako mozte tvrdit, ze spalovak, ktory ma ucinnost sotva 30%, vypusti menej splodin, nez uholna elektraren, ktora zivi elektromobil s ucinnostou 80% ?
@pavelhaska14283 жыл бұрын
👍 a to se prý ve stavebnictví nemůžou používat elektrické stroje 😉 je skvělý, že máme v Česku výrobce. Za mě je největší vyhodou elektrického pohonu tichý a bezemisní provoz.
@matusbilik79123 жыл бұрын
A elektrika z uhlia 😂
@amperak3 жыл бұрын
@@matusbilik7912 ikdyby, tak tento stroj, když nevykonává práci, tak netvoří emise narozdíl od všech stavebních strojů, který před směnou motor nastartují a po směně vypnou. Efektivita elektrické trakce je navíc vysoká.
@jirislavicek99543 жыл бұрын
@@amperak Jasně, běžte se někdy podívat na stavbu. V praxi bobík polovinu směny prostojí na volnoběh. Elektrický pohon je v tomto velmi efektivní.
@vory9913 жыл бұрын
A po stavbách si budete vozit naftový generátor na nabití. Jo rozumné 😀
@marosvolkner81402 жыл бұрын
@@matusbilik7912 ano,ekologicke jen v poslední fázi... ať s tím jdou do prde..
3 жыл бұрын
Paráda. Dobrá práce, pánové.
@ElectroDad3 жыл бұрын
Děkujeme
@ladislavdevecka3 жыл бұрын
Skvelé nakladače. Veľmi ma zaujali.
@ElectroDad3 жыл бұрын
bezva, děkujeme
@veronikatyjedenechtoho74053 жыл бұрын
Výborná technika, konečně bez smradu !! super videjko ;)
@martinmcz3 жыл бұрын
lokálního ano, že to smrdí někde opodál už nevadí :) Výborné uvažování.
@jirislavicek99543 жыл бұрын
No paráda. Stroj, co dává smysl 👍👍👍 Těžké olověné akumulátory jsou v tomto případě výhoda. Jsou relativně levné, spolehlivé a odladěné lety výzkumu a praxe Stroj tak jako tak potřebuje zátěž kvůli stabilitě. Stejně jako elektrické vysokozdvižné vozíky. Většina stavenišť má zdroj energie, stejně tak farmy, prodejny stavebních materiálů atd. a od bobíka nikdo nečeká přesun po vlastní ose na dlouhé vzdálenosti. S nabíjením by neměl být problém. Až je s podivem, že podobný stroj žádný z velkých výrobců nenabízí! Kromě všeobecného použití existuje řada aplikací, kde si zákazník rád připlatí za electrický pohon (provoz uvnitř hal, městech, v blízkosti zvířat) Dobré, že jste zmínili koně, ti mají až panický strach z kouře a nemají rádi ani hluk. Další výhoda je ekonomika, v praxi bobík prostojí velkou část směny s motorem na volnoběh, kdy je pálí naftu a opotřebovává motor. Elektrický provoz toho zcela eliminuje. Přeji hochům hodně úspěchů a silné prodeje 👍
@ElectroDad3 жыл бұрын
přesně, Jiří
@milanmansfeld84203 жыл бұрын
Dík za zajímavé video. Proč velcí výrobci těchto strojů se spalovacím agregátem ješte nedělají elektrické verze... to je stejné jako v automobilovém průmyslu. Já bych toužil po zahradním elektrickém malotraktoru - klidně by mohl být základem podvozek z Mini Z s hydraulikou... Právě pro tu efektivní práci, protože mě je líto nafty (benzínu) motohodin na oleji a filtrech, když musí stroj blafat na volnoběh při mezioperacích.
@jirislavicek99543 жыл бұрын
@@milanmansfeld8420 Elektrické vysokozvižné vozíky a různé ještěrky se vyrábí po dekády ve velkých sériích. Když to přeženu, tak bobík má jen lžíci místo vidlí a řízení smykem (které vyžaduje hydrauliku), jinak je to dost podobný stroj. Spousta nakladačů pracuje v halách nebo uvnitř budov, trh pro bezemisní nakladače existuje a není malý. Je opravdu zvláštní, že podobný stroj nikdo nevyrábí.
@pavelhruska26833 жыл бұрын
@@jirislavicek9954 Nedivil bych se, kdyby tuhle progresivní firmičku brzy nějaký velký výrobce koupil.
@jirislavicek99543 жыл бұрын
@@pavelhruska2683 Spíš obšlehnul
@3d4tom3 жыл бұрын
Tak to je luxusní prdítko :o
@ElectroDad3 жыл бұрын
:) tohle právě neprdí ;)
@3d4tom3 жыл бұрын
@@ElectroDad aha takže luxusní neprdítko
@dancemissioncz84963 жыл бұрын
Paráda. Jen nesouhlasím s 0 emisí. Pokud se nabije že solárních panelů, tak asi souhlasím. Ale myslím, že se nabíjí z nějakého zdroje a tak tu elektřinu někdo vyrobit musí ;)))) ale jinak to vypadá parádně
@ElectroDad2 жыл бұрын
děkuji za názor
@vlada68252 жыл бұрын
A ono ty veleslavné "solární panely" asi padají samy z nebe. On je nikdo nemusí vyrábět nedejbože z jistě nefosilních drahých kovů těžených a zpracovávaných neznámo kde a za neznámých podmínek - vlivů na tamní přírodu !?!?!?
@MrNumip3 жыл бұрын
Pěkný, mít menší stavební firmu, tak by byl hned ten prcek na nákupním seznamu. Ještě el. minibagr (s přímým připojením do sítě) s možností využití (zakoupení) aku a bude to super výbavička pro menší firmy co by neměli na prvotní pořízení s aku kterej by mohli dokoupit časem
@jirislavicek99543 жыл бұрын
Je to skvělý nápad. Electronický bagr by asi byl problém z bezpečnostního hlediska. Bezpečáci nemají rádi kabely na stavbě, hlavně natahané po zemi. V Británii a Irsku (kvůli vlhkému klimatu) se na stavbách při práci venku musí používat 110V nářadí (flexy, pily, vrtačky, atd.), používají se transformátory a venkovní zástrčky (žluté, podobné zásuvkám pro karavany). Používají se samozřejmě i 240/400 V stroje (míchačky, atd), ale přívod musí být řádně zabezpečený proti přejetí, přeříznutí, namočení...
@petrbaxant3 жыл бұрын
Krásné! Kde se to dá půjčit? Doma bych to nevyužil, ale rád bych zkusil si s tím trochu srovnat terén. Je to dokonalý příklad toho, že elektřina dokáže opravdu pracovat a má všechny předpoklady změnit zcela pohled na technologie. Tohle je vlastně robot, který za nás nasazuje svou sílu a pokud do něj pošleme energii ze slunce, je to snad i udržitelné. Moc by mě zajímaly energetické náklady na výrobu takového stroje?
@tomaskavka11773 жыл бұрын
Tleskám...super.
@Dzordzikk3 жыл бұрын
Mráz bateriím nevadí, musí být ale ideálně plně nabité. A pokud je někdo nechá vybít a vybit je nechá ležet, může to být pro baterie konečná. Navíc baterie nabíjená v tak velkých mrazech má vůbec problém rozhýbat chemii a je velmi těké v ní energii uložit. Jinak za mě určitě pro rozumné klima s dostupností elektriky je to super volba a mít stavební firmu, tak do toho jdu.
@Hoskin553 жыл бұрын
My sme takle s baterkama měli problém v prosinci v plošině, stavěla se hala, zdi střecha hotové, ale topení ne, takže ve vnitř bylo, skoro stejně jak venku, a kapacita šla hodně hodně dolů, a rychle se vybíjelo.
@geniepage13 жыл бұрын
Pecka 🙂
@Mason-movie3 жыл бұрын
Jen bych říkal spíš "nulové emise na místě výkonu práce". Ne jen "nulové emise". To je dost podstatný rozdíl. Jinak to vypadá na hodně dobré stroje :)
@amperak3 жыл бұрын
Super video! Sám si stavím elektrický malotraktor. je v tom budoucnost i zde.
@ElectroDad3 жыл бұрын
bezva, díky
@MrNumip3 жыл бұрын
U malýho traktoru okolo baráku to nebude problém ale v zemědělství na polní práce už jo, hlína potřebuje hodně energie a u kombajnů a řezaček je to nereálný.
@amperak3 жыл бұрын
@@MrNumip Však právě. na ty velké práce, to ten traktor pracuje furt v zápřahu. ale doma pracuje na 5% ale celou dobu je nastartovaný. Ale elektricky zvládnu i posekat. jde o to jen mít vhodnou baterii.
@MrNumip3 жыл бұрын
@@amperak sekačky pojízdný jsou, viděl jsem od Ryobi (v CZ to bude tak za 5-10let).... Aku u traktorů klidně pb, hmotnost není na škodu, jen by to chtělo vše sladit aby to nebyla zbytečně vynaložená energie a peníze..
@amperak3 жыл бұрын
@@MrNumip přesně tak. u mne motivace byla, že jsem nemšl nervy na ten starej motor a jezdím do 2km vzdálenosti. navíc traktor je na benzin.
@milanvakes1833 жыл бұрын
Perfektní❤️
@ElectroDad3 жыл бұрын
bezva
@Jarec963 жыл бұрын
Doufám, že bude týdenní test :)
@ElectroDad3 жыл бұрын
že bych otestoval reálný dojezd po zahradě, Jaroslave ;)
@lukasstekly88043 жыл бұрын
@@ElectroDad ještě k tomu rypadlo a mohu svůj pozemek nabídnout pro několika denní reálný test a nebudu za to nic chtít ;-)
@martinsmolka3 жыл бұрын
@@ElectroDad Půjčit zbíječku a velkou lžíci a měl bych pro něj práci :-D
@lukaskroca62723 жыл бұрын
@@ElectroDad Honzo můžete u nás:-)) jeden navíc se hodí..
@amperak3 жыл бұрын
@@ElectroDad Já se taky hlásím. přistav stroj a klidně budu live streamovat jak maká :D
@jarmilazavadilova8323 жыл бұрын
Úzasná mašinka a zlatý český ručičky "i mozeček".🙂👍
@romanprachar28943 жыл бұрын
Žiadna pochybnosť o šikovnosti českých bratov, ale toto sú slovenské produkty, ktoré boli vyvinuté a vyrábané na Slovensku ešte pred tým, ako do projektu vstúpil český investor. Pán vo videu to mohol spomenúť… v každom prípade držím palce, aby sa mašiny predávali a mali úspech vo svete.
@ElectroDad3 жыл бұрын
Vyvinuto na Slovensku (dva konstruktéři měli přijet na natáčení, ale bohužel to neklaplo), nyní vyráběno v Česku
@pilotko58992 жыл бұрын
@@ElectroDad to jo, ale za zmienku vo videu to snad stalo spomenut, ze sa to vyvinulo aj vyrabalo najprv na slovensku, pokial nezavetril prilezitost nejaky vacsi investor, ktory si povedal, ze to bude lepsie vyzerat ako made in CZ.
@JanSevera3 жыл бұрын
Umím si představit, že v testu by tento nakladač měl fun factor deset z deseti 😊 Jinak parádní video, je hezký vědět, že se u nás něco takového vyrábí.
@ElectroDad3 жыл бұрын
souhlas, Jane
@veetecm3 жыл бұрын
Zajímavej stroj! Jen je škoda, že jste nezmínili takový drobnosti, jako třeba topení a klimatizaci, protože jak všichni víme, topení je u elektrovozidel největší žrout.. Taky by mě zajímal pohon zadní nápravy řemenem, kolik vydrží, kdy se mění? Hodilo by se víc takových těch "provozních" věcí, protože informace, že je stroj tichej a má nulový emise je sice zajímavá, nicméně zcela jasná, stejně jako dálkový ovládání telefonem asi taky moc lidí nevyužije.. Hezký by asi taky bylo ukázat stroj v nějaký akci, ne jen pojíždění krokem a sypání hlíny přes prkna... Tak třeba se ještě někdy dočkáme pokračování :)
@MrNumip3 жыл бұрын
Ten řemen tam určitě nebude napřímo ale přes převod, klidně i přímo od motoru a druhá stejná převodovka bude na zadním kole
@jirislavicek99543 жыл бұрын
Určitě by to chtělo více technických informací. Ten řemen by mě taky zajímal, vidím v něm potenciální zdroj problémů. Na klasickém bobíku jsou kola na každé straně v pevném převodu pomocí ozubených kol. Ta jsou v olejové lázni a celý systém se vyznačuje obrovskou spolehlivostí a trvanlivostí. Topení asi nebude žádná hitparáda, ale ani nic neřešitelného, bude to obdoba eletrického vysokozdvižného vozíku. Ve videu mělo být zmíněno.
@antoninnekvapil3473 жыл бұрын
Mě by zajímalo na jaké napětí jsou motory a jestli jsou řízeny nějakým měničem.
@radekbruder3 жыл бұрын
V dnešní době se používají střídavé motory. Řídící jednotka motorů je zároveň měnič napětí. Už i v modelech stavební techniky používáme střídavé motory.
@muju95293 жыл бұрын
Obšlahnutý bobcat a předělané na elektro, takže žádná hitparáda. A staveb. stroje na DO už jsou cca 30 let. No ale pravda, do Evropy to má vždy a vše 20 - 30 let zpoždění 😎
@jirislavicek99543 жыл бұрын
Všechny smykem řízené nakladače jsou ve své podstatě "obšlehnutý" Bobcat. Základní koncepce je vždy stejná. Lžíce / nástroj vpředu, těžký motor vzadu vyvažuje náklad, přístup do kabiny zepředu (z boku to nejde), řízení smykem. Není tam moc prostoru k variabilitě. Elektrický pohon i Pb akumulátory dávají v tomto případě velký smysl. 👍👍👍 Stroj se ve většině případů pohybuje na malém prostoru (staveniště, farma) v dostahu el. sítě, často zajíždí do hal a velkou hmotnost protřebuje pro udržení rovnováhy.
@vlada68252 жыл бұрын
@@jirislavicek9954 U "smykáčů" konstrukčně vyjímkou JCB ("z boku"). A u manipulač. tech. do 500 kg je již dávno 90% na el. stejně tak u těžebních strojů nad 200 t/hod. O tom výkonově "mezi" je jen lety prověřená matematika provozních nákladů.
@qizosvk3 жыл бұрын
nespomenuli ste kúrenie/topení v zime a chladenie/klimu v lete. ináč by ma zaujímala brodivosť vo vode. veľmi zaujímavé stroje!!! čo niečo veľké ako je manitu?
@vlada68252 жыл бұрын
Ten již elektrický je. A né jen zn. Manitou.
@qizosvk2 жыл бұрын
@@vlada6825 dík! ja som to myslel tak všeobecne, akože napríklad všetka yakuzy sú vírivky ale nie všetky vírivky sú yakuzy :) ale ľudia často povedia yakuzy.
@vlada68252 жыл бұрын
@@qizosvk Také tak jsem to i pochopil. El. manipulátory a.j. dávno dělají od JCB, CAT, Manitou přes třeba Doosan až xxxyyy bůh ví kdo odkud a jak. Středověk od Desta Děčín přes ZŤS až do Balkancaru snad netřeba zmiňovat. Některé tech. parametry se z "xy" důvodů nezmiňují. Třeba má někdo strach, že po 50ti letém válcování trhu dopadne jako Poclain, nedejbože Broyt.
@zdenekbart3 жыл бұрын
Povedený stroje, super videjko. 👏👍
@ElectroDad3 жыл бұрын
děkujeme
@nepritel3 жыл бұрын
"Má nulové emise,, 🤣🤣🤣 takhle jsem se dlouho nenasmál.
@honzaprenosil75903 жыл бұрын
Ja vzdy premyslim proc u elektro stroje pouzivate hydrauliku, ale jo zpetna kompatibilita je zajimava
@petzed2 Жыл бұрын
čím by jsi jí nahradil?
@JeanBaklazan Жыл бұрын
@@petzed2 elektromotor - proc hydrauliku, kdyz je to male, dobre se to ovládání a dostatečně silne (podle me)
@romanhroza71293 жыл бұрын
Vyrobené a vymyslené na Slovensku Nová baňa
@stefanlevrinc36503 жыл бұрын
Veľká Lehota pri Novej Bani :)
@michalsaxun31322 жыл бұрын
Dúfam len, že patent zase neskončí niekde v Japonsku, alebo Amerike... :( keď sa už nevyrába na Slovensku...
@kc-bekeskft.csapata2729 Жыл бұрын
Már átköltöztek Cseh-országba!! De a Vasakat még ott gyártják Velka Lehota..
@filipzalud98253 жыл бұрын
jj Think electric je plně česky :-)
@7T7om2 жыл бұрын
Tohle má aspon smysl, kdy se to dá provozovat 8 hodin.
@ElectroDad2 жыл бұрын
souhlas
@Atomka-QQ3 жыл бұрын
vypadá to jako robotický elektro "bobík".
@pepasomr87343 жыл бұрын
Nemít adblok tak je to nekoukatelný jinak super
@ElectroDad2 жыл бұрын
video je bez reklam... netuším co komentujete...
@romanhroza71293 жыл бұрын
Hlavná vec že to všetko vymyslel Slovak
@jiribolecek8742 жыл бұрын
škoda že jejich obchodni oddeleni je tak nekontaktni🙄
@vlada68252 жыл бұрын
Ještě že máme ty Vánoce a pohádek je plná TV od rána do večera. Takže nějaká navíc nikomu nepřipadne nijak divná, či zvláštní
@ElectroDad2 жыл бұрын
divné, či zvláštní
@vlada68252 жыл бұрын
@@ElectroDad Přesně tak. Přeberte si to jak chcete. Básnění o "ekologičnosti" "zázraku el. pohonu" všeobecně je na xxx stran. Stejně tak nevědomé básnění o dnešním svět. trhu manipulační techniky. Tak přeji mnoho výrobních a obchodních úspěchů až sebekrásnější vize přejdou v realitu denodenního se potýkání s konkurencí. Vše nej a hlavně zdraví do nového roku.
@radovanzelenc87363 жыл бұрын
Aspoň to nerobí hluk.
@ElectroDad3 жыл бұрын
přesně
@MrNumip3 жыл бұрын
Hluk na stevbě byl a bude ale hlavně že to jde využít v interiéru... takže žádná lopata a kolečko ale o hodně rychlejš s RC hračkou mini z
@mireksvarc3 жыл бұрын
prej ovladat pomoci libovolneho mobilniho telefonu :))
@ElectroDad3 жыл бұрын
přesně tak, mobilní aplikaci dálkového ovládání lze stáhnout do Android i iOS telefonu