Cześć, interesujący materiał, zaczynam fermentację ciśnieniowo i każdy taki film, to rarytas. Szkoda, że nie nagrywasz więcej.
@tomaszpikul8719 Жыл бұрын
Cześć. Dziękuję za opinie. Na FB jest grupa i tam jest więcej inf. My ciśnieniowy dzielimy się także priv W języku angielskim jest wiele materiałów na ten temat. Pozdrawiam.
@codelize2634 Жыл бұрын
Cześć, Świetny materiał ! Chciałbym dowiedzieć się o całym zestawie który tutaj masz. Zastanawiam się właśnie nad zakupem fermzilli i keg kinga dlatego czy jesteś w stanie podzielić się jakąś opinią po takim czasie jak Ci się fermentuje w tym fermentorze. Dodatkowo chciałem zapytać o miernik ciśnienia który jest podłączony pod fermentor z pojemniczkiem z wodą czy mógłbyś podesłać linka chciałbym sobie to kupić od razu bo bardzo fajny sprzęt. Pozdrawiam
@tomaszpikul8719 Жыл бұрын
Z tego co zauważyłem to każdy kto zacznie fermentować ciśnieniowo, to do wiader nie wraca. Zestaw podstawowe (nie ciśnieniowy) oferuje fermzilla. Aby fermentować pod ciśnieniem to trzeba dokupić pewien zestaw. Kompletny zestaw ma keg-king. Co cenowo chyba wychodzi korzystniej. Keg-king jest ori. Z Australii. Fermzilla to kopia z Chin. Ja polecam fermentory bez zbiorniczków. Jeżeli chodzi o zawór ciśnieniowy. Na ebay wpisz SPUNDit 2.0
@kam0l2 жыл бұрын
Cześć, czy zbierałeś gęstwę po fermentacji pod ciśnieniem? Brzęk tak to czy zauważyłeś różnicę w stosunku to standardowej ferm w wiadrze?
@tomaszpikul87192 жыл бұрын
Cześć. Tak zbieram gęstwę z fermentacji pod ciśnieniem. Nie zauważyłem żadnej różnicy. Wiem że drożdże nie lubią ciśnienia ponad 1,5-2 bar, bo to jest stresuje i zabija. Wiem że są i tacy piwowarzy co zadają nawet 15 pokolenie przy ciśnieniówce.
@piotrwozniak4198 ай бұрын
Gdzie kupiłeś ten zgrabny zawór spunding valve?
@tomaszpikul87198 ай бұрын
Kilka lat temu kupiłem na ebay. Z tego co widzę to na razie jest niedostępny. 😢
@kaziurzg19083 ай бұрын
Gdzie kolega zakupił taki manometr ?
@yava2k Жыл бұрын
Czy nie lepiej dać chmiel do drugiego fermentora i przetoczyć piwo pod ciśnieniem?
@tomaszpikul8719 Жыл бұрын
Pewnie że lepiej. Jednak jeszcze wtedy posiadałem tylko jeden fermentor.
@bogdankrauze84713 жыл бұрын
w jakim sklepie w norwegi kupiłeś ten fermentator ciśnieniowy
@tomaszpikul87193 жыл бұрын
Proszę przeczytać komentarz z przed miesiąca. Tam jest odpowiedź😉
@rollss1233 жыл бұрын
Bezpośrednio rozlewasz do bueletek z tego fermentora?
@tomaszpikul87193 жыл бұрын
Albo bezpośrednio do butelek, albo przetaczam do corneliusa. Na moim fb są filmiki i zdjęcia. kolibeer browar domowy
@rollss1233 жыл бұрын
@@tomaszpikul8719 bezpośrednio do butelek to wsypujesz jeszcze cukier ? Czy dobrze nagazuje juz bez ?
@tomaszpikul87193 жыл бұрын
Jedną z licznych zalet fermentacji pod ciśnieniem jest to, że piwo jest od razu nagazowywane CO2 wytworzonym przez drożdże. Jest to najbardziej naturlna metoda nagazowania. Ty decydujesz jakie ciśnienie dasz międzu 0,8 a 1,2 bar. Nie trzeba niczego dodawać do refermentacji.
@rollss1233 жыл бұрын
@@tomaszpikul8719 Dzieki za odpowiedź! Brzmi bardzo zachęcająco:)
@michapietrzak24693 жыл бұрын
Brewkit też można robić pod ciśnieniem?
@piotrek1987233 жыл бұрын
Gdzie kupić taki fermentor?
@tomaszpikul87193 жыл бұрын
Ja kupiłem w Norwegii. www.homebrew.no/keg-king-australia/1641/fermentasaurus-snub-nose-35l-inkluderer-pressure-kit Możesz kupić też w Szwecji. www.brewgoat.se/apps/omega-search/?type=article%2Cpage%2Cproduct&q=Snub*+nose* Ewentualnie możesz kupić konkurencyjny, w mojej opinii gorszy Fermzilla na homebrewing.pl