A remegő kezű agysebész itt elvérezne...😄Nagyon jó lett!Az alagutas problémádra láttam valamikor egy videót itt youtube-on,de nem találom,ha meglesz belinkelem!Ott úgy csinálta az illető,hogy kettő rézdrótot vezetett be az alagútba(ha j9l emlékszem akkor végíg)amik lenyomva tartják az áramszedőt.Talán ezzel segítettem egy pöttyet.Továbbra is szép munka,jó videó!Csak így tovább!
@gabesz3 жыл бұрын
Az alagúthoz nekem is hasonló ötletem volt, viszont végig nem akarok ott is vezetéket kihúzni, csak ott ahol nem fér el kifuttatva a szedő. Ha megtalálod a videót megköszönöm ha belinkeled. Kíváncsi vagyok mindenre :)
@lionmodell3 жыл бұрын
@@gabesz Én dízel mániás vagyok,így a villanyos mozdonyokhoz nincs sok lövésem,pl. az áramszedő a modellen rugós,vagy ha kicsit lenyomod,úgy marad?Mert ha rugós,akkor az alagutas részen a "gerendákra" is tehetsz olyan drótpárost mint az alagút bejáratoknál,így az meggátolja az elakadást a hegy gyomrában.
@lionmodell3 жыл бұрын
JoeMandeldr asszem megmondta és megmutatta a frankót!A képen látható módszerre gondoltam én is...pontosabban valami hasonlóra!
@lallerkiraly3 жыл бұрын
Ez a videó is nagyon jó, elképesztő az asztalod! Gratula
@gabesz3 жыл бұрын
Köszönöm! 😃
@peterszabo46493 жыл бұрын
Nagyon szép lett. Gratulálok.
@vasutA-Z-ig3 жыл бұрын
Nagyon szép munka! Gyönyörű!
@dosalevente95303 жыл бұрын
Szia! Szép lett a állómás és a nyílt pályá!
@Almond_Railroad3 жыл бұрын
Kedves Gábor! OFF hosszú ON Ismét egy olyan videót produkáltál, amit nyugodtan lehet hiánypótlónak nevezni a magyar nyelvű tartalmakat tekintve. Le a kalappal,csak így tovább! Hadd írjak le néhány kritikai megjegyzést (kizárólag az együtt gondolkodást és a továbblépést szem előtt tartva) illetve két javaslatot. Az, hogy elmondod, hogy a Fuggerth áramszedő nem nyomódik vissza maximális pozícióba, ezért remekül használható vezeték alatti (imitált) felhúzott szedős üzemmód videózására, sokmindent érthetőbbé tesz számomra. Többször elmondod (és nemcsak itt), hogy nem akarsz valódi felsővezetékes üzemmódot, hanem kiékelt szedővel számolsz. Az, hogy a rendszerben kell egy bizonyos (és időnként nem is kicsi) feszítettség, mert ennek hiányában a drót kinyomódik oldalra (6.53) csak akkor igaz, ha a szedő nyomja a drótot alulról. Ha hozzá sem ér akkor a feszítettség okafogyottá válik. Ha viszont fent a szedő és nyomja a vezetéket, akkor az olyan kersztek, mint amelyek 0.29-nél illetve 1.14-nél láthatóak, nem megengedettek, mert elakad a szedő, hanem vagy egyszerűen elágaznak az oszlopnál (0.11) vagy kétkarú tartón kereszteződnek és a kitérői ág egy feszítőműben végződik (ábra 4.24-nél). A valódi felhúzott szedős mód rendkívül kockázatos, mert még a legprecízebb munka esetén is előfordul, hogy ahol 100x simán elmegy, ott 101-edik alkalommal elakad és törik a szedő. És akkor még azokról a problémákról nem szóltunk, hogy pl a Roco SJ RC sorozat szedőjének olyan erős a rugója, hogy mindenképpen kinyomja a hosszú szakaszokat; hogy a Lilliput Flirt, Roco SBB Re sorozat, Brawa Traxx, stb palettája keskenybb annál, hogy bármilyen fajta modellvasúti üzemre alkalmas lenne, stb, stb. Marad a kiékelés. Gábor, egy ötlet, amit esetleg kikísérletezhetnél, mert nekem az elkövetkezendő 6-10 hónapban biztosan nem lesz rá időm: vannak (voltak?) olyan villamosmozdonyok, melyek áramszedője egy funkció kimenetre kötött szervomotorral működtethető volt, pl kzbin.info/www/bejne/d5K2cnmchLxrbsU . Mi lenne, ha egy hasonló vékony damillal egyszerűen (?!) lehatárolnád a felhúzott szedő magasságát, magyarul kikötnéd? Így megoldódna a kiékelés problematikája úgy, hogy a szedő változatlanul (pl kézzel) lenyomható maradna. Az alagút problematika: ha az alagút portál elég magas a felhúzott szedőnek, akkor a mozdony bemehet az alagútba, ahol egy utolsó, fokozatosan emelkedő vezetékidom után a vezeték nemes egyszerűséggel megszűnne (erre a fokozatos emelkedésre kiékelt szedő esetén nincs is szükség. Az alacsony alagúton belüli akadályok (0.53) kiküszöbölhetőek egy idommal amely az akadály előtt fokozatosan lenyomja, utána pedig fokozatosan felengedi a szedőt kb így (folytatólagos vezetékre, mint ami a képen van, nincs is szükség): image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=640x10000:format=jpg/path/s7fc194f8af2866d0/image/ia8a22aae3fffbdcd/version/1399940009/image.jpg Így a mozdonyok végig mehetnének az egész pályán, manuális beavatkozás nélkül. (TC forever!) Bocs a hosszúért!
@gabesz3 жыл бұрын
Szia! Köszi a tippeket, utánanézek ennek a megoldásnak amit írtál az alagutas részre. Van még pár méter flexi sínszálam legalább fel tudnám használni :) "Az, hogy a rendszerben kell egy bizonyos (és időnként nem is kicsi) feszítettség, mert ennek hiányában a drót kinyomódik oldalra (6.53) csak akkor igaz, ha a szedő nyomja a drótot alulról. Ha hozzá sem ér akkor a feszítettség okafogyottá válik." - a rövid szakaszoknál valóban nem probléma, ha nem feszül, de a hosszabbaknál bizony magától kihasasodik a vezeték, illetve ívekben is furán mutat, feszítés nélkül. "Ha viszont fent a szedő és nyomja a vezetéket, akkor az olyan kersztek, mint amelyek 0.29-nél illetve 1.14-nél láthatóak, nem megengedettek, mert elakad a szedő, hanem vagy egyszerűen elágaznak az oszlopnál (0.11) vagy kétkarú tartón kereszteződnek és a kitérői ág egy feszítőműben végződik (ábra 4.24-nél)." - én kipróbáltam, és elment simán minden ott felengedett és nem kiékelt szedővel is. Mondjuk igazad van abban, hogy ha lehet, akkor úgy célszerű megoldani, ahogy írod. "A valódi felhúzott szedős mód rendkívül kockázatos, mert még a legprecízebb munka esetén is előfordul, hogy ahol 100x simán elmegy, ott 101-edik alkalommal elakad és törik a szedő." - 100% egyetértek.
@gaborp79lencses93 жыл бұрын
Ez egyre jobb... Kivancsi vagyok, mit fogsz meg fejleszteni ezen az asztalon?
@benedekdemeny83083 жыл бұрын
Eddig nem voltam nagy modell-felsővezeték-barát, de elképesztően élethűvé teszi így videókon!
@gabesz3 жыл бұрын
Bizony, sokat dob az asztalon :)
@gaborfeher7413 жыл бұрын
Gratulálok, nagyon szép, aprólékos munka! Hogyan tovább? Mik a további tervek?
@gabesz3 жыл бұрын
Ami nagyobb dolog hátravan, az a térvilágítás és az épületvilágítások beüzemelése, valamint még apróbb dolgok, jelenetek, kis kiegészítők. Aztán meg lehet élvezni a munka gyümölcsét :)
@janpf06243 жыл бұрын
...na, ezmellett nálam elfogyott volna néhány üveg "célzóvíz", meg a szemüvegem is gyakrabban lett volna törölve... Szép.munka, le a kalappal.👍 Valahol olvastam/hallottam egy szállóigét, miszerint egy jó terepasztal soha nem készül el.😎 (...mindig akad mit csinálni, mindig felmerül "ez igy nem lett volna jobb?"...)
@gabesz3 жыл бұрын
Bizony, egy terepasztal soha nem készül el teljesen 😉
@TrainVideosRealHungary2 жыл бұрын
Szia! Lenne kettő kérdésem. 1: Miből készítetted el a terep asztalon a peront? 2:Honnan szoktad venni általában a vasút modelleket ? Köszönöm előre a válaszod!
@gabesz2 жыл бұрын
Hello! A peron 8mm vastag rétegelt lemezből van kivágva, az oldala kartonnal van burkolva, és az egész Faller betonfestékkel festve. A modelleket a három budapesti bolt valamelyikéből szoktam venni.
@prtyko3 жыл бұрын
Szuper lett :)
@neotto2023 жыл бұрын
Szia. Szép az asztal. Viszont sok modellezőnél látom azt hogy ha felengedett áramszedős járatot csinálnak elkövetnek egy hibát. A következő , nem jól ál az áramszedő . Mivel annak nem látvány funkciója van hanem biztonsági . < balról jobbra irányba így kell állnia , mivel ha van egy belógó ág , akkor az becsukódik nem pedig nyit és nem szakad le a felső vezeték. De ha szándékos akkor nem para👍
@gabesz3 жыл бұрын
Az áramszedőnél hazánkban jellemzően a menetirány szerinti hátsó szokott felengedve lenni (persze kivételek vannak), a tauruson meg pl. fordítva van, szóval ott ha a hátsó van fent, akkor az bizony fordítva áll.
@JegkokoModellRailway3 жыл бұрын
A felsővezeték kivitelezése vasútmodelleknél nem egyszerű feladat, még a nagy terepasztalokon se minden esetben sikerül tökéletesre. Legtöbbször olyan az egész mint az ökörhugyozás. De ahogy elnézem itt sikerült jól megoldani. Szerintem a túl sok vezeték felső nézetből kissé zavaró tud lenni, ezt sokszor tapasztaltam a hamburgi wunderlandba, ahol szinte pókháló szerűen volt a pályaudvarok felett és nem lehetett jó képet csinálni.
@gabesz3 жыл бұрын
Nem egyszerű bizony ez a műfaj. Én is láttam sok nem túl bizalomgerjesztő példát, meg az ellenkezőjét is (pl. FREMO modulasztalon gyönyörű hajszálvékony egyedi vezetéket). Én próbáltam megtalálni a középutat, mondjuk abban nagy szerencsém volt, hogy viszonylag kevés vágány van nálam, és jellemzően oldalról messzi be lehet látni. A fotózás viszont tény hogy nehezebb úgy hogy van drót.
@Trainspot_hungary11 ай бұрын
Szia Gábor! A váltókat hogyan kötöd be és hogy nem látszik az állitója a váltónak?
@gabesz11 ай бұрын
Az állítöművek az asztal alatt vannak. Ha érdekel ebben a videóban van róla szó: kzbin.info/www/bejne/d4PPg36jmtKCbq8si=DgTO4qEOQxinutfU
@doralaszlo86163 жыл бұрын
nagyon jó lett az összkép 😁 ömm, a cseh kocsira nem rakod fel a kiegészítőket? 🤷♂️
@gabesz3 жыл бұрын
Fel fognak kerülni majd rá :)
@Zsolti18603 жыл бұрын
Nagyon jól néz ki! Milyen fajta sínt használsz?
@gabesz3 жыл бұрын
Peco code100-as síneket
@andrewnoize3 жыл бұрын
Nekem tetszik :) a volgyzugoly asztaloddal mi lett? :)
@gabesz3 жыл бұрын
Elbontottam, amit lehetett leszedtem róla és erre az új asztalra lett beépítve.
@kozlekfantube41783 жыл бұрын
Csak nehogy szedőtörés legyen vége mert akkor jöhet a feszmentesités meg a diesel segély menetek...
@gabesz3 жыл бұрын
Jó ötlet egy videóhoz :)
@kozlekfantube41783 жыл бұрын
@@gabesz naaa kiváncsian várjuk a feszmentesítést akkor 🙂
@gaborp79lencses93 жыл бұрын
Latom mar mas is kerdezte azt, amit en. De az is elvezetes lesz, ha csak keszen hasznalod? Neken az elmeny a folyamatossagban rejlik, mindig agyalni valamin...
@gabesz3 жыл бұрын
Ohh, egy terepasztal soha nincs készen :) Az, hogy nagy dolgot nem kell rajta már építeni még nem a folyamat vége. Kis részletek, apróságok mindig lesznek, amit lehet csinálni :) Aztán meg lehet majd még a járművekkel is foglalkozni. Világítások, antikolások (főleg a teherkocsiknál), szóval mindig lesz dolog ;)
@gabortoth50413 жыл бұрын
Helló. Ma lesz videód?
@82norberto3 жыл бұрын
Digi üzemben már nem divat felsővezetékről áramot adni a modelleknek, csak a gond van vele. A modellek se igazán támogatják, a régi analóg Piko modellek szedői voltak inkább erre kialakitva. (az élethűség rovására sokszor, hisz ehhez masszivabbnak kell lennie)
@janpf06243 жыл бұрын
...most találtam, teljesen véletlenül. Na, a fókusz a Tátra villamosokon van, nálam a felsővezetéken: kzbin.info/www/bejne/eoWrlJ2Zobl2lc0
@lavina8873 жыл бұрын
EGY TANÁCS A VALÓSÁGBAN KB 70 MÉTERENKÉNT VANNAK A FELSŐVEZETÉK TARTÓ OSZLOPOK, A MÁSIK A " CIKK - CAKK " VONALVEZETÉS LETT VOLNA. AZ JÓ.